Telewizja choć mogłoby się wydawać, że stopniowo wypierana przez internet, to wciąż stanowi nieodzowny element życia większości Polaków. Nie można też zaprzeczyć, że 3/4 z osób, które korzystają z usług telewizji wykorzystują do tego naziemną telewizję cyfrową. Oczywiście to z jakiego operatora korzystamy jest już rzeczą całkowicie odmienną zależną od dostępnego pakietu, który nas satysfakcjonuje, czy też ceny. Niemniej jednak pomijając tą kwestię jest pewna rzecz, n, którą mamy istotny wpływ by móc korzystać z jak najlepszej jakości owej telewizji, a także z jak największej dostępności kanałów, a mowa tutaj oczywiście o zasięgu.

Kiedy mówimy o tym aspekcie to na myśl przychodzi nam tylko jedno urządzenie, a mianowicie antena. Antena sprawuje tutaj niezwykle istotną funkcję odbierania, jak i wysyłania poszczególnych informacji po to abyśmy mogli uzyskać obraz na naszym ekranie telewizora. W zależności od tego na jaką antenę się zdecydujemy taki też obraz może być lepszej lub gorszej jakości. Dlatego też pozostaje zadać sobie jedno kluczowe pytanie – jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej? Niestety nie da rady odpowiedzieć na nie jednym słowem, czy też podając jakiś konkretny produkt, dlatego też zapraszamy państwa do dalszej lektury, która bliżej przybliży wam ową problematykę.

Poniżej specjalnie dla państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych produktów, które naszym zdaniem są aktualne najbardziej topowych na rynku, a co za tym idzie i będą dostarczały najwyższą jakość. Oczywiście poniższy ranking można również wykorzystać jako punkt wyjścia pod kątem uzyskania informacji w celu dalszego już samodzielnego poszukiwania tego typu rozwiązań.

Poszukując uniwersalnego rozwiązania

ranking fotelików samochodowych 15-36

ANTENA DVBT TV POKOJOWA MOCNA + WZMACNIACZ + KABEL to rozwiązanie, które doskonale wpasowuje się słowo uniwersalny. Dostajemy tutaj nowoczesną estetycznie wykonaną antenę pokojową, która zapewnia odbiór sygnału cyfrowego DVB-T. Całość zawiera w swoim komplecie specjalny zasilacz stabilizowany z separatorem, półtora metrowy kabel antenowy, złącze f, a także instrukcję obsługi. Co więcej oferowany produkt jest już złożony i gotowy do podłączenia dzięki czemu nie musimy się martwić o jego właściwą instalację. Oferowana antena jest znakomitym urządzeniem zarówno do użytku domowego, jak i zastosowań przenośnych. Całość została skonfigurowana, aby bez problemu współpracować ze wszystkimi odbiornikami telewizyjnymi. Jedyne co należy do naszych obowiązków to po podłączeniu nowego zestawu wymagane jest ponowne zaprogramowanie kanałów zgodnie z instrukcją swojego telewizora. Pod kątem technicznym antena posiada wbudowany wzmacniacz o wzmocnieniu do 42dB, a także pozwala na odbiór MUX 1 / 2 / 3 / 8, co przekłada się na odbieranie wszystkich kanałów jakie są dostępne w Polsce. Co więcej pozwala ona na obsługiwanie standardu jakościowego w Full HD 1080p.

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-niwelacja szumów;
-niewielkie wymiary;
-elegancki wygląd;
Q

Wady

-jest do użytku domowego (do wnętrza) – mały zasięg;
OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ ZASIĘGU-7
-WYKONANIE-8
-TRWAŁOŚĆ-7

Poszukując mocnej anteny zewnętrznej

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Mocna antena TV DVB-T TELMOR ASR Classic P20 HD to jedno z klasycznych rozwiązań na jakie można zdecydować się przy wyborze tego typu produktów. Jej niepowtarzalną zaletą jest obecność ultradokładnego antyszumowego przedwzmacniacza, który pozwala na odbiór programów w każdych warunkach. Co więcej produkt ten posiada bardzo bogatą ilość zalet. Wśród nich na szczególną pochwałę zasługuje wytrzymała i stabilna konstrukcja, która znakomicie poradzi sobie w różnych warunkach pogodowych. W efekcie jest ona odporna na wodę, czyli rdzę, a także promieniowanie ultrafioletowe. Co więcej produkt ten jest łatwy w montażu i nie wymaga w tym celu żadnych specjalnych narzędzi. Po zakupie dostajemy antenę już wstępnie złożoną i przygotowaną do instalacji, a jedyne co do nas należy to rozłożyć kolektory i dokręcić boczne pokrętła. Pod kątem technicznym należy zwrócić uwagę na fakt, że antena odbiera również sygnały z pasma VHF, które jest przeznaczone dla potrzeb dyfuzji cyfrowego sygnału radiowego DAB. Będzie zatem możliwość odbioru sygnału DAB, bez konieczności montowania dodatkowej anteny. Sam produkt cechuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi – ma szeroki zakres częstotliwości TV, a także niski współczynnik szumów. Pozwala on także na odbiór MUX 8 , co przekłada się na dostępność do wszystkich kanałów dostępnych w Polsce.

R

Zalety

-wysoka jakość;
-dużą stabilność;
-odporność na działanie czynników atmosferycznych;
-doskonały zasięg;
Q

Wady

-wymaga ustawienia w konkretnym kierunku
OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ ZASIĘGU-9
-WYKONANIE-9
-TRWAŁOŚĆ-9

Poszukując unikalnych rozwiązań

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Aktywna Antena DVB-T Telmor Digit Activa Zasilacz to produkt, który cechuje się unikalnym wyglądem mającymi nie tylko niepowtarzalny Design, ale także pozwalającym na zapewnienie równomiernego wzmocnienia sygnału w całym zakresie częstotliwości. Pod kątem budowy produkt ten posiada szczelną oraz odporna na promieniowanie UV obudowę, a także jest bardzo kompaktowy pod kątem swoich wymiarów. Pozwala on także na wzmocnienie od 0 do 18 decybel,i a także na odbieranie kanałów od 21-69. Sama antena jest przeznaczona do pracy na zewnątrz budynków i została ona już tak przygotowana, dzięki czemu po zakupi wystarczy tylko podłączyć i ponownie zakodować telewizor. Waga tego rozwiązania to niespełna 1 kg dzięki to nie będzie trudności z jego montażem. W efekcie dostajemy tutaj solidną konstrukcję zapewniającą wysoką jakość otrzymanego obrazu, dlatego też zastanawiając się nad zakupem tego rodzaju produktu nie sposób przejść obojętnie wobec tej oferty.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ ZASIĘGU-8
-WYKONANIE-8
-TRWAŁOŚĆ-6
R

Zalety

-niewielka waga;
-kompaktowa budowa;
-dobry zasięg;
Q

Wady

-niska trwałość;
-niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Poszukując wysokiej jakości – antena naziemna cena

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

ANTENA DVB-T DOOKÓLNA 3w1 SUPER MOCNA HD! To rozwiązanie, które pozwala nam na uzyskanie bardzo wysokiej jakości obrazu i to wszystko w ramach rozsądnej ceny. Produkt ten umożliwia odbiór telewizji cyfrowej DVB-T w jakośći FULL HD. Co więcej posiada On także szereg innych zalet w tym największą z nich jest zysk energetyczny, który jest najkorzystniejszy w stosunku do swojej konkurencji. Posiada on również niewielkie rozmiary, dzięki którym można montować go w dowolnym miejscu a także łatwy montaż. Co więcej jest ze względu na swój kształt i strukturę nie wymaga od nas obracania i męczenia się tak jak w przypadku anten kierunkowych. gdyż wystarczy go przykręcić do uchwytu a owalny kształt pozwala na równomierne rozprowadzenie sygnału, który z łatwością dostarczy nam właściwą jakość. Oferowany zestaw oprócz anteny zawiera w sobie specjalny zasilacz antenowy, wtyk typu F, a także spięcie do mocowania na uchwycie.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ ZASIĘGU-7
-WYKONANIE-7
-TRWAŁOŚĆ-7
R

Zalety

-łatwy dostęp do zasięgu;
-szybki montaż;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-mała trwałość;
-zasięg nie jest taki dobry;

Szukając gotowych rozwiązań

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli nie interesuje nas męczenie się z montażem, czy też programowaniem warto zdecydować się na gotowe rozwiązania takie jakie oferuje nam produkt POLSKA MOCNA ANTENA TV POKOJOWA DVB-T + 73 dB RYNI. Dostajemy tutaj pokojowe rozwiązanie pozwalające na odbiór sygnału w jakości Full HD. Sam zestaw oprócz wzmacniacza, który jest wbudowany w antenie zawiera w sobie zasilacz i kabel. Produkt został tak wykonany, aby oferować długotrwałą i bezawaryjną pracę. Umożliwia on odbiór MUX 8 co przekłada się na dostępność do większości polskich kanałów. Jego zasięg maksymalny to 30 km, a dodatkowo jest on zależny od moc nadajnika w danej miejscowości. Na pewno nie małą zaletą tego produktu jest niepowtarzalna jakość wykonania i przyciągający oko design. Co więcej sam produkt jest w pełni wykonywany i pakowane w Polsce dlatego też nie musimy spodziewać się jakichkolwiek oszukanych towarów i niskiej jakości jakości materiałów. Ostatecznie antena została tak zaprojektowana, aby pracować ze wszystkimi odbiornikami telewizyjnymi oraz dekoderami. Jest niewielkich rozmiarów, estetycznie wykonane i przeznaczona dla tych, którzy chcą korzystać z darmowej naziemnej telewizji. Antena w danej ofercie jest już przeznaczone do użytku wystarczy tylko ją podłączyć.

R

Zalety

-niewielkie wymiary;
-gotowa do użytku (nie trzeba montować);
-design;
Q

Wady

-słaby zasięg;
OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ ZASIĘGU-6
-WYKONANIE-7
-TRWAŁOŚĆ-7

Poszukując profesjonalnych rozwiązań – antena siatkowa cena

ANTENA KIERUNKOWA TV DVB-T HD AX1000 MUX8 VHF-UHF to niepowtarzalny profesjonalne rozwiązanie o wysokiej skuteczności. Przeznaczona jest ono do montażu na zewnątrz a co za tym idzie oferuje niezwykle stabilną, jak i trwałą konstrukcję odporną na działanie czynników atmosferycznych w tym wody, jak i promieniowanie UV. Co więcej została ona tak zaprojektowana, aby działać w obszarach o utrudnionych warunkach odbioru sygnału dzięki czemu nawet przy dużych odległościach od nadajnika możemy spodziewać się, że antena owa da sobie radę. Jest ona kompatybilna ze standardem Full HD TV dzięki czemu możemy oglądać nasze filmy i seriale wysokiej jakości. Pozwala ona na odbiór pasma VHF – MUX8 a także wbudowany filtr LTE. Oprócz tego pod kątem funkcjonalności antena posiada regulację kąta pochylenia, jest kompatybilna z większością telewizorów, a także bardzo prosta w montowani. Co więcej całość jest składana dzięki czemu łatwo ją przewozić i transportować. W zestawie dostępny jest oprócz anteny specjalnych zasilacz, wzmacniacz, wtyk F, a także kabel połączeniowy.

R

Zalety

-dużą stabilność;
-łatwość mocowania;
-jakość wykonania;
Q

Wady

-montaż;
-niekorzystny stosunek jakości do ceny;
OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ ZASIĘGU-8
-WYKONANIE-8
-TRWAŁOŚĆ-8

Wysoka jakość za rozsądną cenę – najlepsza antena naziemna

Polska antena DVB-T VHF-UHF | zestaw na 4 TV to lekkie i wytrzymałe rozwiązanie o aluminiowej konstrukcji pozwalający na łatwy i szybki montaż a także dostarczającym bardzo korzystnych parametrów. Sama antena umożliwia odbiór pasma VHF i UHF a także ma wbudowany filtr LTE, który eliminuje zakłócenia sieci komórkowych. Oferowany zestaw oprócz anteny zawiera: wzmacniacz, zasilacz z separatorem i gniazdem f rozgałęźnik złącza do podłączenia a także kabel antenowy. Zaletą tego rozwiązania jest obecność dodatkowego produkty jakim jest dipol i szerokopasmowy symetryzator, co pozwala na odbiór pasma VHF 174-230 MHz (MUX 8) oraz pasma UHF 470-790 MHz (MUX 1, 2, 3). Co więcej należy tutaj podkreślić, że produkt ten umożliwia podłączenie niezależne aż do czterech telewizorów jednocześnie zwiększając także wygodę podczas korzystania z telewizji. Ostatecznie decydując się na zakup takiego rozwiązania może być pewni, że od razu poczujemy różnicę, gdyż jest ono profesjonalne pod każdym kątem, dostarcza wysoką jakość, czystość, zasięgu a także jest łatwe w montażu. Dodając do tego korzystny stosunek jakości do ceny otrzymujemy urządzenie niemalże idealne.

R

Zalety

-dużą funkcjonalność;
-możliwość montażu kilku telewizorów;
-niwelowanie szumów komórkowych;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;
OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ ZASIĘGU-9
-WYKONANIE-8
-TRWAŁOŚĆ-9

Dobra antena pokojowa, czyli jaka jest najlepsza antena do telewizji naziemnej?

Aby móc cieszyć się wysoką jakością odbieranej telewizji powinniśmy posiadać antenę, jak i kabel koncentryczny o wysokiej jakości, ale nie tylko wykonania, ale także parametrów. To w głównej mierze od nich będzie zależała siła dostarczonego sygnału. Pojawia się więc pytanie – na co zwrócić uwagę, czyli, co tak naprawdę jest istotne przy wyborze odpowiedniej anteny?

W pierwszej kolejności nim przejdziemy do poszczególnych aspektów musimy uświadomić sobie, że czynniki zewnętrzne i wewnętrzne będą miały znaczący wpływ na odbiór sygnału w cyfrowej telewizji naziemnej przez antenę. Innymi słowy, jeżeli posiadamy przykładowo antenę wewnętrzną, czyli pokojową umieszczoną na telewizorze, który oddzielony jest od nadajnika nie tylko samą odległością, a także kilkoma ścianami możemy być pewni, że jakość sygnału Będzie znacznie niższa od tej, którą oferuje antena zewnętrzna.

Z drugiej jednak strony decydując się na zewnętrzny rozwiązania możemy się obawiać, że jak tylko lekko się przesuną np. podczas wiatru to automatycznie również zmieni się kierunek odbioru sygnału i spowoduje, że spadnie jakość. Tak czy inaczej już na wstępie przedstawiony podział na ten zewnętrzny i wewnętrzny będzie bardzo mocno rzutowało na temat tego na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając tego typu rozwiązania w 2022 roku. Ostatecznie jednak na ile warunki nam pozwalają na tyle powinniśmy zdecydować się na anteny zewnętrzne, gdyż zawsze, ale to zawsze będą oferowały o wiele wyższą jakość odbieranego sygnału.

antena pokojowa ranking i opinie

Dobra antena dvb t – talerz satelitarny w roku 2022

Jako że już ustaliliśmy, iż to anteny zewnętrzne są tymi bardziej opłacalnymi skupmy się więc w głównej mierze na nich. W praktyce możemy podzielić je na kilka typów w zależności od tego jakie parametry nas interesują. I tak ze względu na jej budowę wyróżniamy anteny kierunkowe sześciokątne i dookólne. Te kierunkowe będą z reguły oferowały najwyższą jakość o ile doskonale dopasujemy ich ułożenie do kierunku, z którego nadawany jest sygnał. Z drugiej strony dookólne są najbardziej wygodne, gdyż po prostu je montujemy i one równomiernie wysyłają i odbierają sygnał z okolicy.

Oprócz tego bardzo często antenę dzieli się na pasmowe do odbioru konkretnego pasa oraz anteny szerokopasmowe. Innymi słowy będą one pozwalały na odbieranie większej ilości kanałów.

Trzeci podział to podział pod kątem braku występowania wzmacniacza, czyli pasywne oraz obecności wzmacniacza, czyli aktywne. Znając już postawy podział anten powinniśmy teraz zastanowić się nad tym jaką dobrać do naszych potrzeb. W tym jednak przypadku nie będziemy zwracali uwagi na poszczególne parametry, ale na nasze potrzeby (dowiedz się więcej na https://telewizja-cyfrowa.com/anteny-dvb-t/).

Innymi słowy, jeżeli to jest możliwe używajmy anteny pasywnej, czyli bez wzmacniacza, gdyż jest ona mniej podatna na zakłócenia. Jeżeli mamy dobrą widoczność, czyli dobry dostęp do nadajnika powinniśmy zdecydować się na anteny kierunkowe, choćby przez wzgląd na to, że mają większy zysk energetyczny. W przypadku gdy zaś zasięg odbioru jest utrudniony na przykład poprzez wysokie budownictwo lepiej zdecydować się na anteny szerokokątne, gdyż odbierają one sygnał z kilku kierunków. W najgorszym przypadku, jeżeli mamy bardzo dużą odległość od nadajnika powinniśmy zdecydować się na anteny z wbudowanym przedwzmacniaczem, który pozwoli na wzmocnienie sygnału docierającego.

ANTENY ZEWNĘTRZNE

ANTENY WEWNĘTRZNE

O wiele większa wydajność

Ładny wygląd

Wymagają miejsca na zewnątrz

Łatwy montaż

Montaż – wymaga przyczepienia anteny

Nie zajmują dużo miejsca

Szybka instalacja

Dobre w miastach lub miejscach blisko nadajników

Wysoka jakość obrazu

Korzystne cenowo

Dobre w miejscach o dużej odległości od nadajników

Proste w obsłudze

Wśród innych aspektów bardziej technicznych powinniśmy zwróć uwagę na to czy dany produkt odbiera sygnał w standardzie DVB-T. Ponadto czy posiada szerokie pasmo przenoszenia, a w ostatecznym rozrachunku sprawdźmy jego wygląd, czy też design, bo bardzo często będzie on dość mocno widoczny na dach naszego budynku i chyba nie chcemy, aby coś mocno się wyróżniało.

Kilka słów podsumowania – antena satelitarna cena

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej wraz z szeregiem zaproponowanych produktów tak naprawdę wyróżnia się jeden produkt oferujący bardzo bogate możliwości pod kątem dostępu do jakości odbieranych sygnałów, czy też stabilności. Mowa tutaj o produkcie jakim Polska antena DVB-T VHF-UHF | zestaw na 4 TV, który choć kierunkowy to daje najwięcej rozwiązań w najlepszym stosunku jakości do ceny. W efekcie możemy spodziewać się wysokiej jakości sygnału a także łatwego montażu. Dlatego też zastanawiając się nad zakupem takiego rodzaju produktu nie sposób przejść wobec niego obojętnie.
[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką antenę pokojową wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by gottham

Z antenami to my dopiero mieliśmy niezły galimatias. w zasadzie to na końcu zdecydowaliśmy się na telewizję cyfrową. Żałuję troszeczkę, że wcześniej nie trafiłam na wasz ranking, bo może byłoby inaczej, ale teraz umowę mamy do grudnia, więc nie mamy o czym mówić.

 by abstrakcja

Zazwyczaj kupuję jeżeli muszę przyczyna kto tylko antenę tanie, które mogę używać przez krótki okres czasu. Wiem, że one są podatne na pogody, a w pokoju staram się trzymać jak najmniejsze elementy. Więc ważne jest dla mnie również to, Jakiej wielkości jest dana antena.

 by kostur

Bodajże mam antenę nr 3 założoną moich rodziców i wszystko jest w porządku. Ona odbiera kanały, nie zawiesza się bez większego problemu, Czy jest również łatwa do przedstawienia. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z zakupu, a akurat kupowaliśmy ją na promocji. Mam nadzieję,  że też traficie na swoją wymarzoną antenę.

 by kulek85

W zasadzie to nigdy nie zastanawiałem się, jakie są matki anten i które są naprawdę skuteczne. Chodziłem do marketów budowlanych, jak trzeba było, to kupowałem, jak nie trzeba, to nie kupowałem. Dzięki wam zmieniło się moje patrzenie na ten temat.