Owady są naturalnym elementem naszego świata. Są one bardziej lub mniej irytujące i o ile żyją na wolnym powietrzu to nikomu one nie przeszkadzają. Całkowicie się to zmienia, gdy owady pojawiają się w naszym domu, lub też przeszkadzają przy rodzinnym grillu. Z pewnością każdy miał taką sytuację, że natrętna mucha nie pozwalała zjeść w spokoju posiłku, czy też poleżeć na werandzie. Aby więc ich się pozbyć (choć na trochę) warto zainteresować się rozwiązaniem jakim jest lampa owadobójcza). Nim jednak ruszymy do sklepu by zakupić takie rozwiązanie, warto zastanowić się, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednio.

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking, kilku wybranych produktów, które naszym zdaniem są aktualnie topowymi na rynku w roku 2024. Podsumowanie te można także wykorzystać jako punkt wyjścia przy dalszym poszukiwaniu tego typu rozwiązań.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
LAMPA OWADOBÓJCZA N’OVEEN UV do 100m2

LAMPA OWADOBÓJCZA 100m2

9.9

Średnia

Allegro Logo
LAMPA OWADOBÓJCZA UV 368m

Lampa UV 368nm

9.8

Tania

Allegro Logo
LAMPA OWADOBÓJCZA NA KOMARY MUCHY MOCNA max 400m2

MOCNA LAMPA 400m2

9.7

Średnia

Allegro Logo
LAMPA OWADOBÓJCZA UV 20W NA OWADY

LAMPA UV 20W

9.6

Średnia

Allegro Logo
LAMPA OWADOBÓJCZA ELEKTRONICZNA UV BASS POLSKA

Lampa Bass Polska

9.5

Droga

Allegro Logo

LAMPA OWADOBÓJCZA na KOMARY MUCHY ĆMY UV

ranking fotelików samochodowych 15-36

LAMPA OWADOBÓJCZA na KOMARY MUCHY ĆMY UV do 100m2 To niezwykle interesujące rozwiązanie z jakimi możemy spotkać się na rynku. Dostajemy tutaj uniwersalne urządzenie do zwalczania owadów działające na zakresie do 100 m2. Całość została tak zaprojektowana, aby oferować jak największą kompaktowość a także łatwość w umieszczeniu zarówno postawieniu jej w dowolnym miejscu, jak i przewieszeniu pod sufitem. Zasada działania jest bardzo prosta. Lampa generuje odpowiednie światło, które przyciąga owady, a te trafiają na siatkę wokół świetlówki w której dochodzi do ich porażenia. Jej wymiary to 43,7 x 10 x 26,5 cm żywotność do 40000 godzin pracy. Całość jest bezgłośna, ma w zestawie specjalny łańcuszek do zawieszenia a także ma możliwość wymienienia świetlówki. Co więcej wśród innych zalet, należy wskazać, że działa ona bez żadnych dodatkowych substancji chemicznych dzięki czemu jest bezpieczna dla domowników i sprawdzi się zarówno we własnym mieszkaniu, jak i w miejscach przemysłowych.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania;
– długi czas pracy;
– kompaktowy wygląd.
Q

Wady

– niska trwałość obudowy;

LAMPA OWADOBÓJCZA UV 368nm NA KOMARY MUCHY OWADY

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

LAMPA OWADOBÓJCZA UV 368nm NA KOMARY MUCHY OWADY to idealne i korzystne cenowo rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje szybkiego pozbycie się owadów na dość niewielkich powierzchniach. Dostajemy tutaj niezwykle designerskie, jak i niewielkie rozwiązanie uwalniające nas od irytujących owadów. w całości wykorzystuje bardzo niewielki pobór mocy tylko na poziomie 5 Watt i jest przy tym niezwykle skuteczna. Co więcej nie wykorzystuje środków chemicznych, a także jest łatwa w czyszczeniu i w stu procentach bezpieczna. Jej największą zaletą jest bardzo Cicha praca a także obecność specjalnego zbiornika na komary czy też owady pozwalające na łatwe jej usuwanie. Niewątpliwą największą zaletą jest łatwość pod kątem przemieszczania, gdyż ze względu na swoje niewielkie wymiary a także możliwości używania i ładowania za pomocą USB możemy stosować ją praktycznie wszędzie. Całość wykorzystuje działanie wiatrakowe poprzez przyciąganie owadów przez światło UV, a następnie wciąganie ich silnikami do wnętrza maszyny. Wszystko to odbywa się poprzez specjalnie zaprojektowany lejek, który uniemożliwia i wycieczkę. Do śmierci dochodzi na skutek braku pożywienia.

R

Zalety

– niewielkie wymiary
– łatwość obsługi;
– duża mobilność;
Q

Wady

– mała moc;
– niewielka wydajność.

LAMPA OWADOBÓJCZA NA KOMARY MUCHY MOCNA max 400m2

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

LAMPA OWADOBÓJCZA NA KOMARY MUCHY MOCNA max 400m2 to rozwiązanie Idealne w miejscach w przemysłowych. Dostajemy tutaj wysokiej jakości lampę owadobójczą o zakresie działania do 400 m2. Producenci już przy pierwszym spotkaniu z tą marką podkreślają że czas pracy zamontowany żarówek wynosi sześć lat. Całość wykorzystuje specjalną konstrukcję rażącej siatki, a także przyciąganie owadów poprzez światło UV, by tym samym doprowadzić do zniszczenia. Rozwiązanie to działa bez użycia chemii ,a także nie wydziela stos szkodliwych substancji do otoczenia, dzięki czemu jest zdrowe i bezpieczne do użytkowania nawet w miejscach, w których znajdują się ludzie czy też przebywa żywność. Co więcej dzięki obecności wysokiej jakości komponentów udało się uzyskać wysokiej jakości skuteczną lampę o niewielkich wymiarach i niewielkiej wadze. Wśród dodatkowych zalet należy wyróżnić między innymi łatwość czyszczenia, czy też możliwość zmieniania świetlówki.

R

Zalety

– duży zakres działania;
– wysoka wydajność;
– trwałość urządzenia;
Q

Wady

– wysoka cena w stosunku do jakości.

LAMPA OWADOBÓJCZA UV 20W NA OWADY KOMARY MUCHY ĆMY

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

LAMPA OWADOBÓJCZA UV 20W NA OWADY KOMARY MUCHY ĆMY to produkt emitujących światło w kolorze niebieskim które przyciąga owady dzięki temu dochodzi do ich wytępienia. Sama lampa posiada specjalne świetlówki i możliwa jest jej podwyższenie pod ścianą lub też postawienie w dowolnym miejscu. W ostatecznym rozrachunku sprawdzi się w dowolnym miejscu, a ze względu na dość sporą moc na poziomie 40 W bez problemu poradzi sobie z wszystkimi owadami. Całość została wykonana z metalu i nie palącego się plastiku. Obszar działania to 200 m2. W zestawie znajdziemy także specjalne wyjmowany pojemnik, a także łańcuszek do podwieszania. Istotne jest to że lampa może działać do 8000 roboczogodzin.

R

Zalety

– produkt wysokiej jakości;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
– dobry materiał i trwałość;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów

LAMPA OWADOBÓJCZA ELEKTRONICZNA UV KOMARY MUCHY 30

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

LAMPA OWADOBÓJCZA ELEKTRONICZNA UV KOMARY MUCHY 30 to bardzo ciekawe rozwiązanie z jakimi przyjdzie nam się zetknąć przeszukując rynek tego typu produktów. Jako wabik owadów zastosowana świetlówki ultrafioletowe, które bardzo skutecznie przyciągają wszelkiego rodzaju owady. Zostaną one zaś wytępione poprzez specjalne siatki elektryczne. Urządzenie mimo zużywania prądu jest bardzo energooszczędne i wydajne. Co więcej zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo obudowa jest łatwa do czyszczenia i posiada wbudowaną dolną tacę. W zestawie istnieje obecność wykorzystania specjalnego uchwytu łańcuchowego do podwieszenia urządzenia pod sufitem lub też zawieszenia na ścianie. Istnieje także możliwość powstawania go w dowolnym miejscu. Z istotnych zalet należy wskazać cichą pracę, brak wydzielania zapachu, czy też dymu i łatwość obsługi.

R

Zalety

– jakość wykonania;
– wygląd;
– łatwość obsługi;
– korzystny stosunek jakości do ceny
Q

Wady

– niska trwałość produktu;

Jaka lampa owadobójcza jest najlepsza

Lampa owadobójcza, to jedno z bardzo ciekawy rozwiązanie, z jakimi możemy spotkać się na rynku polskim w 2024 roku. Tak naprawdę każdy, kto choć raz spędził letni wieczór przy otwartym oknie, wie, że cokolwiek, co pozbędzie się natrętnego bzyczenia w pokoju jest zbawieniem. W tym też właśnie celu powstały lampy owadobójcze.

Przyglądając się nieco bliżej ich budowie, to dostajemy tutaj niezwykle sprytnie skonstruowane urządzenie, które zostało wyposażone w specjalny rodzaj świetlówek UV. Oczywiście na rynku możemy spotkać się z wieloma różnego rodzaju modyfikacjami, które w mniejszym lub większym stopniu przy podobają się naszym gustom. W Praktyce więc możemy spotkać się z 4 głównymi rodzajami tego typu rozwiązań. Pierwszym z nich są lampy owadobójcze rażące. Stanowią one grupę produktów, dość powszechnych w licznych ogrodach lub przedsionkach domów. Ich głównym elementem jest specjalna siatka, która wykazuje działania rażące. Istotne jest jednak to, że nie zaleca się ich do stosowania w miejscach mających kontakt bezpośredni z żywnością. W przypadku tego rozwiązania do użytku domowego wystarczy moc od 2 do 4 W, zaś do pomieszczeń gospodarczych powinna być ona znacznie większa.

Drugi rodzaj to powszechne i dość tanie lampy klejowe. Można je bez problemu stosować zarówno w sklepach, restauracjach, jak i kuchniach. Praktyczne i proste w użyciu, tylko trzeba pamiętać o regularnym wymienianiu kleju.

Idąc dalej spotykamy się z uniwersalnymi lampami led, a także z lampami wiatrowymi. W szczególności te drugie mają dość ciekawy mechanizm opierający się na wciąganiu przez generowany przez wiatrak ciąg, owada do specjalnego pojemnika wewnątrz lampy.

RODZAJ LAMPY

ZALETY

WADY

UV

-prosta obsługa

-zużywa prąd

KLEJ

-wymaga wymiany wkładu

-tania eksploatacja

WIATROWA

-duża skuteczność na wszystkich owadach

-hałas

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Idąc tym tropem dalej, możemy natknąć się na jeszcze jeden podział lamp. Mowa tutaj o rodzaju uch ustawienia tzn. Czy są to lampy stacjonarne, czy też przenośne. Żeby było jeszcze bardziej ciekawe, bez względu na rodzaj ustawienia, możemy zetknąć się z dużymi, jak i dość niewielkimi rozmiarami. Zazwyczaj jednak lampy stacjonarne, są zasilane prądem stałym, i są w stanie generować o wiele większą moc, co przekłada się na znaczną wydajność. Te mobilne rozwiązania zasilane są bateriami. Ich budowa i działanie jest dość zbliżone do siebie, i choć baterie trzeba ładować, bądź wymieniać, to pozwala to na zabranie jej np. pod namiot, czy na balkon lub taras (dowiedz się więcej: https://www.budujesz.pl/wiadomosc/lampa-owadobojcza-jak-wybrac-jaka-najlepsza/11246/).

Kupujemy lampę owadobójczą – lampy owadobójcze opinie

Kupując lampę owadobójczą warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, aby móc dostosować ją jak najbardziej do naszych potrzeb. Oczywiście na rynku zetkniemy się z dość sporym rozstrzałem tego rypu rozwiazań, niemniej jednak kluczowe kryteria ich oceny pozostają niezmienne.

W pierwszej kolejności powinniśmy spojrzeć na moc. Im wyższa tym lepiej, gdyż generuje większe światło i przyciąga więcej owadów. Oczywiście nie wszędzie dużą moc się sprawdzi, gdyż np. do użytku przy domu, słaby model w zupełności wystarczy.

Po drugie powinniśmy określać jej rodzaj. Tak jak wcześniej opisaliśmy, jest ich kilka, każdy ma swoje wady i zalety, a najistotniejsze jest by wybrać taki, który będzie dla nas najwygodniejszy w użyciu.

Oprócz teo znaczenie będzie miałą wielkość (choć tutaj już decyzja jest mocno subiektywna), a także cena, no i marka. Marka jest tyle istotna, że da nam większą pewność, że kupowany produkt jest trwały i pozwala nam na długotrwałe jego używanie.

Kilka słów podsumowania – najlepsza lampa na owady w 2024 roku

Porównując informacje w części poradnikowe wraz z zaproponowanymi produktami to właśnie LAMPA OWADOBÓJCZA UV 20W NA OWADY KOMARY MUCHY ĆMY prezentuje się jako to najbardziej uniwersalne i optymalne rozwiązanie, które zadowoli każdego kto męczy się z owadami. Cechuje się on dużą obszarem działania, wysoką wydajnością, a także solidnym wykonaniem, co w połączeniu z korzystnym stosunkiem jakości do ceny daje nam bardzo dobre urządzenie, nad którego zakupem warto się zastanowić.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKĄ LAMPĘ OWADOBÓJCZĄ WYBRAĆ
Average rating:  
 5 reviews
 by smiLLe

Od kiedy mamy lampę na altanie wieczory stały się przyjemne, wcześniej komary nie dawały żyć. Ogromna ulga, polecam każdemu.

 by tuLA

Mnie przekonała jedyna w rankingu lampa UV, nie dość że ładna to jeszcze praktyczna - zamawiam.

 by koleś z wioski

Kupiliśmy lampę mega mocną - tak jak w nazwie MEGA daje rade. Chyba wszystkie owady z okolicy do niej lecą i są zabijane.

 by ludek9

W tym roku u mnie plaga much, może lampa pomoże, zobaczymy. Nie da sie siedzieć przy grillu spokojnie...

 by klaudia mm

Lampy rażeniowe do ogrodu ok, ale do pomieszczeń odradzam. Kawałki porażonych much spadają na podłogę i robią bałagan.