Jaki agregat prądotwórczy wybrać? Zapoznaj się z najnowszym zestawieniem 2024!

Każdy z nas w mniejszym bądź większym stopniu polega na elektryczności. W dzisiejszych czasach jest to nieodzowna część życia. Nic więc dziwnego, że w przypadku awarii i braku prądu, nawet choćby przez jeden dzień, wiele osób wpada w panikę. Bardzo dobrym rozwiązaniem, który zaoferuje nam dodatkową ilość prądu w przypadku kiedy dojdzie do awarii, są agregaty prądotwórcze czy sprężarka olejowa kompresor 24l .

Urządzenia te to zdecydowanie bardzo istotny element wyposażenia w każdej sali weselnej, firmie, własnym gospodarstwie czy nawet w domku jednorodzinnym. Niestety, ogromna ilość dostępnych modeli oraz niezwykle zróżnicowane parametry sprawiają, że nie wszyscy wiemy jaki agregat prądotwórczy wybrać. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym dzisiaj rankingiem.

W zestawieniu 2024 przedstawimy pięć bardzo atrakcyjnych produktów oraz przedstawimy jaki jest, według naszej ekspertyzy, najlepszy agregat prądotwórczy dostępny w tym roku. W naszym artykule braliśmy pod uwagę szereg istotnych danych, między innymi moc oraz wydajność pracy, pojemność zbiornika paliwa i oleju, kultura pracy oraz szereg innych dodatkowych funkcji oraz udogodnień.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
AGREGAT PRADOTWORCZY PRADU TAGRED 3000W AVR

AGREGAT TAGRED 3000W

9.9

Tani

Allegro Logo
AGREGAT PRADOTWORCZY GENERATOR KRAFT DELE 130 6.5KM

GENERATOR KRAFT DELE

9.8

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
AGREGAT PRADOTWORCZY DIESEL AVR 400V 95kVA BERGO

AGREGAT DIESEL BERGO

9.7

Drogi

Allegro Logo
AGREGAT PRADOTWORCZY G5000 3800W AVR GENERATOR SCHWARTZMANN

GENERATOR SCHWARTZMANN G5000

9.5

Drogi

Allegro Logo
AGREGAT PRADOTWORCZY FH3001R AVR 230V HONDA

AGREGAT HONDA FH3001R

9.4

Średnia

Allegro Logo

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY PRĄDU TAGRED 3000W AVR

ranking fotelików samochodowych 15-36

Agregat od firmy Tagred oferuje nam jednofazowy, 4-suwowy silnik, który cechuje się mocą na poziomie 5200W. Jest to w miarę mocny agregat, który oferuje nam przede wszystkim bardzo wydajny silnik oraz niską cenę.
Model TA3000GH to maszyna, która dostarcza nam nominalną moc prądnicy na poziomie 2,8kW/3000W. co więcej, agregat wyposażony został w miedzianą prądnicę oraz szereg funkcji poprawiających wydajność pracy urządzenia.
Warto oczywiście wspomnieć o bardzo niskim spalaniu, które wynosi 0,7L na godzinę. Oznacza to, że po napełnieniu do pełna agregat może chodzić około 20 godzin! Z inny funkcjonalnych gadżetów warto wspomnieć o technologii kontroli zmiany prędkości. Dzięki temu, generator prądu dostosowuje prędkość obrotową do obciążenia.
Urządzenie oferuje nam rozruch ręczny. Nie jest to co prawda najwygodniejszy sposób, aczkolwiek jest on mniej awaryjny niż elektryczny odpowiednik. Dodatkowo pamiętajmy, że zaletą jest niski poziom hałasu. Wynosi on bowiem nawet 66 dB i więcej.
W połączeniu z niską ceną, otrzymujemy tutaj niezwykle atrakcyjny agregat dla każdego, kto nie potrzebuje profesjonalnego sprzętu o wysokiej mocy. Pamiętajmy jednak, że znajdziemy tu tylko rok gwarancji, co w tym konkretnym przypadku jest bardzo krótkim okresem ochronnym.
Dodatkowo należy pamiętać o tym, aby dbać o urządzenie, gdyż zaniedbany agregat tej firmy może w bardzo szybki sposób ulec awarii.

R

Zalety

• Niski hałas;
• Małe spalanie;
• Niska cena;
• Technologia kontroli zmiany prędkości.
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny;
• Należy pamiętać o odpowiedniej obsłudze.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY GENERATOR KRAFT DELE 130 6.5KM

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejnym atrakcyjnym wyborem o nieco wyższej, cenie aczkolwiek wciąż budżetowej jak na tę kategorię, jest generator KD130. Ten natomiast gwarantuje nam moc na poziomie 6,5 KM, co przekłada się na moc ciągłą prądnicy 2200 W.
Kraft&Dele to bardzo popularna firma, która zajmuje się produkcją profesjonalnych sprzętów. Co ciekawe, opisywany agregat to agregat trójfazowy i pozwala nam wytwarzać prąd zmienny 230 V oraz 12V.
Na uwagę zasługuje wyposażenie agregatu w regulator napięcia AVR, co podnosi bezpieczeństwo. Sam fakt, że zastosowano tutaj chromowany tłok podnosi kulturę pracy oraz oferuje lepszą oszczędność. Wszystkie te cechy sprawiają, że agregat firmy Kraft&Dele spełnia normy bezpieczeństwa, a mianowicie TUV, CE oraz GS.
Podobnie jak poprzednio opisywany agregat, tak i ten oferuje nam specjalną technologię do zmiany prędkości. Mikroprocesor steruje prędkością silnika w taki sposób, aby w odpowiedni sposób sprostać obciążeniom, na jakie agregat jest wystawiony podczas pracy.
Jeśli chodzi o pojemność zbiornika, to wynosi ona 15L. Jednakże, spalanie na poziomie 1,1l na godzinę sprawia, że na jednym zbiorniku agregat będzie pracował do 12 godzin. Jest to jednak w miarę tanie rozwiązanie, które dodatkowo gwarantuje nam 2 lata gwarancji.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Spełnia szereg norm bezpieczeństwa;
• Mikroprocesor sterujący prędkością silnika;
• Chromowany tłok poprawiający kulturę pracy.
Q

Wady

• Wysokie zużycie paliwa;
• Niska moc.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY DIESEL AVR 400V 9,5kVA BERGO

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Opisywany model DG7500-3P to agregat z silnikiem diesela, który charakteryzuje się dużą mocą oraz atrakcyjnie niskim zużyciem paliwa. W połączeniu z wieloma przydatnymi funkcjami i gadżetami, jest to jedna z najciekawszych ofert, jakie dostępne są na rynku.
Agregat przygotowany został z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Silnik oferuje nam moc 10,5 kW, co przekłada się na 14 KM. Co ciekawe, agregat oferuje nam rozrząd na kołach zębatych. Wykorzystuje się tutaj tylko jeden filtr paliwowy o podwyższonym standardzie. Przypomina on ten z samochodu. Mniejsza ilość filtrów oznacza zmniejszony koszt eksploatacji. Oprócz tego, takie rozwiązanie przedłuża żywotność silnika.
Prądnica oferuje nam moc znamionową na poziomie 7 kW, a dodatkowo otrzymujemy tutaj zabezpieczenie C16. Potwierdza to moc generatora, co w połączeniu z AVR (stabilizacją napięcia przy zmiennym obciążeniu) czy wykorzystaniu bez szczotkowej prądnicy samowzbudnej oferuje trwałość i jakość.
Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to wynosi ono 1 litr na godzinę bądź, jeśli będzie mniejsze zapotrzebowanie na moc, to spalanie spada do 0,8 litra na godzinę. Gwarantuje to zatem do 17 godzin pracy na jednym zbiorniku.
Pamiętajmy oczywiście, że pomimo swojej efektywności i bardzo dobrej wydajności, urządzenie jest bardzo duże, ciężkie i głośne. Emituje hałas na poziomie 99 dB, a więc dosyć istotne może być specjalne wyciszenie na agregat. Oprócz tego, cena za ten model jest niezwykle duża.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Oszczędny silnik;
• Tania eksploatacja;
• Bardzo solidne wykonanie.
Q

Wady

• Niska kultura pracy;
• Bardzo wysoka cena.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY G5000 3800W AVR GENERATOR SCHWARTZMANN

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli szukamy nieco bardziej mobilnego rozwiązania o mniejszej wadze i rozmiarze niż poprzednik, to warto pomyśleć o produkcie firmy Schwartzmann. Jest to bardzo ciekawy produkt, który waży nieco ponad 40 kilogramów i oferuje moc roboczą na poziomie 3200W.
Jest to prądotwórczy agregat jednofazowy, którego moc wynosi 7,5 KM. W przeciwieństwie do innych agregatów, ten został wyposażony w specjalną rączkę oraz kółka transportowe, co pomoże nam w transporcie. Dodatkowo pamiętajmy, że otrzymujemy tutaj całkowicie miedzianą prądnicę.
Podobnie jak poprzednie urządzenia, tak i to gwarantuje nam bezpieczeństwo pracy przez zdobycie następujących certyfikatów: TUV, CE, GS. Pomimo zastosowania silnika OHV, kultura pracy pozostawia wiele do życzenia. Poziom hałasu wynosi około 95 dB.
Oprócz tego, urządzenie jest dosyć paliwożerne. Oscyluje się, że przez godzinę pracy agregat pobiera 1,25 litra benzyny. Przy zbiorniku 14 litrów daje nam to maksymalnie 12 godzin pracy na jednym zbiorniku.

R

Zalety

• Bardzo łatwy transport;
• Dosyć duża moc;
• Niska cena;
• Miedziana prądnica.
Q

Wady

• Duże zapotrzebowanie na paliwo;
• Niska kultura pracy.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY FH3001R AVR 230V HONDA

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Agregat ten charakteryzuje się bardzo niską wagą, aczkolwiek przeciętną mocą. Jest to jednak jeden z najbardziej solidnych modeli dostępnych na rynku. Potwierdza to długoletnia gwarancja oraz oczywiście szereg dodatków, które podnoszą nasze bezpieczeństwo.
Produkt firmy Honda oferuje nam moc silnika na poziomie 5,4 KM. Przekłada się to mniej więcej na 2500 W mocy znamionowej. Warto pamiętać, że opisywane urządzenie zasilane jest benzyną. Niestety, ze względu na bardzo mały rozmiar i niską wagę, urządzenie oferuje także mały zbiornik paliwa wynoszący jedynie 3,1 litra. W połączeniu z bardzo wysokim spalaniem na poziomie 1,4 litra na godzinę, jeden zbiornik wystarczy na nieco ponad 2 godziny pracy agregatu.
Co ciekawe, producenci postanowili wyposażyć to małe urządzenie w szereg funkcji zabezpieczających. Mowa tutaj o czujniku poziomu oleju oraz specjalnym wyłączniku termicznym. Nie zapominajmy także o stabilizacji napięcia AVR. Dodatkową zaletą będzie również długa, bo 3-letnia gwarancja.

R

Zalety

• Niezwykle solidne wykonanie;
• Mała waga;
• Długa gwarancja;
• Bezpieczne urządzenie.
Q

Wady

• Duże zużycie paliwa;
• Mały zbiornik paliwa.

Jaki będzie dobry agregat prądotwórczy w roku 2024? Sprawdź najważniejsze czynniki

Wybranie właściwego urządzenia do generowania prądu wymaga przede wszystkim wiedzy na temat parametrów technicznych. Musimy również oszacować do jakich aktywności agregat będzie nam potrzebny, aby oszacować potencjalną moc, którą będzie musiał generować.

Podczas wyboru każdy dobry agregat prądotwórczy powinien być wyposażony w prądnicę z miedzi oraz w szereg zabezpieczeń i atestów, które to potwierdzają bezpieczeństwo pracy. Nie możemy również pominąć tak kluczowej kwestii jak wydajność pracy. Opinie agregatów prądotwórczych mogą dodatkowo okazać się przydatne. Informacje na ten temat znajdziecie w poniższym artykule: https://rolniknaczasie.pl/na-co-zwracac-uwage-przy-kupnie-agregatu-pradotworczego.

Moc silnika oraz moc znamionowa

Silniki wykorzystywane w agregatach prądotwórczych to silniki jednofazowe bądź trójfazowe. Różnice przede wszystkim polegają na przystosowaniu poszczególnych układów do różnych napięć. Warto jednak odnotować, że te pierwsze oferują mniejszą moc, ale przy okazji mniejszą pojemność, mniejszą wagę oraz mniejsze spalanie. Jeśli jednak zależy nam na większej mocy oraz większej mocy znamionowej, to musimy szukać urządzeń trójfazowych, które charakteryzują się także większymi rozmiarami.

Moc silnika w przypadku agregatów prądotwórczych powinna wynosić minimum 5-7 KM. Istnieją jednak bardzo mocne agregaty, które pomimo swojej dużej wagi, charakteryzują się niskim spalaniem oraz bardzo dużą mocą – nawet do 14 KM.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY DIESEL AVR 400V 9,5kVA BERGO

agregat prądotwórczy

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY PRĄDU TAGRED 3000W AVR

tani agregat prądotwórczy

Wydajność pracy

Na wydajność pracy składa się szereg istotnych czynników. Przede wszystkim mowa tutaj o hałasie produkowanym przez agregat oraz oczywiście spalaniu. Jeśli chodzi o emisję hałasu, to pamiętajmy oczywiście o tym, żeby agregaty oferowały jak najlepszą kulturę pracy. Niestety, w wielu przypadkach będziemy zmuszeni do obudowania naszego urządzenia w celu zmniejszenia hałasu.

Spalanie agregatów prądotwórczych zależy od takich czynników jak pojemność skokowa silnika zainstalowanego w agregacie, szybkość obrotowa silnika oraz obciążenie. Dobrym i akceptowalnym wynikiem jest maksymalnie 1,2 litra na godzinę. Jednakże, im mniejsze spalanie, tym lepiej – zmniejszamy w ten sposób koszty utrzymania.

Agregat prądotwórczy opinie

Komentarze osób użytkujących dany model z pewnością okażą się przydatne. W ten sposób będziemy mogli zweryfikować czy dane podane przez producenta odzwierciedlają się w rzeczywistości.

Miejmy na uwadze oczywiście, że opinie agregatów prądotwórczych są w wielu sytuacjach oparte na prywatnych doświadczeniach, a więc czasami mogą w nieodpowiedni sposób wskazywać na stan urządzenia. Dlatego potraktujmy komentarze jako jedynie dodatkowe źródło informacji.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY FH3001R AVR 230V HONDA

agregat prądotwórczy ranking

Jaki agregat będzie najwłaściwszy? Jeśli chcesz wiedzieć więcej przed wyborem, to zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!

Generatory prądotwórcze mają za zadanie stanowić źródło prądu, które pracuje samodzielnie i gwarantuje dostęp do zasilania w przypadku, kiedy standardowa sieć nie jest w stanie zapewnić stabilności. Rzecz jasna agregaty wykorzystywane są zazwyczaj jako zabezpieczenie przed awarią prądu w dzielnicy bądź po prostu jako sposób na uzyskanie zasilania będąc na biwaku.

Wybór urządzenia idealnego nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wielu wydawać. Każdy zainteresowany musi przede wszystkim sprawdzić parametry i dopasować produkt do wymagań czy oczekiwań. A to oznacza, że dla jednego bardziej liczyć się będzie kultura pracy, a dla innego ostateczna moc, jaką sprzęt oferuje.

Jaki będzie najlepszy cichy agregat prądotwórczy do kampera?

Decydując się na zakup cichego agregatu, musisz mieć na względzie parę kompromisów, z którymi trzeba się pogodzić. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że produkt rzeczywiście będzie oferował atrakcyjną dla nas kulturę pracy. Jest to bardzo istotne dla osób, które często wyjeżdżają na biwak i potrzebują rozwiązania niezakłócającego spokoju na łonie natury.

Choć sama obecność agregatu może temu przeczyć, to czasami istotne jest nawiązanie połączenia z cywilizacją w celu, na przykład, przygotowania ciepłego posiłku. A to oznacza, że pomimo niskiej emisji hałasu, musimy też zadbać o wystarczająco dużą moc do obsługi najpopularniejszych urządzeń w kamperze. Dlatego model AGREGAT HONDA EU22i wydaje się bardzo atrakcyjny.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że docelowy produkt powinien mieć emisję hałasu na poziomie nie większym niż 60-65 dB. A zdarzają się też opcje o kulturze pracy na poziomie 55 dB! Oprócz tego, bardzo ważne jest też zweryfikowanie mocy czy też nominalnej mocy prądnicy.

A czym kierować się wybierając cichy agregat prądotwórczy do domu?

Wybierając opcję do domu, która także nie będzie za bardzo przeszkadzać swoją pracą, należy kierować się podobnymi kryteriami, co w przypadku propozycji biwakowej. Tutaj natomiast możemy pozwolić sobie na nieco większy hałas, który jednak zagwarantuje też i większą nominalną moc prądnicy z uwagi na większą moc wyjściową samego agregatu.

Dlatego Agregat prądotwórczy Tagred 9885445 3500 W bądź modele o podobnej charakterystyce i parametrach mogą okazać się nadzwyczaj dobrym rozwiązaniem z uwagi na oferowane parametry przy nieznacznie większej emisji hałasu. Jest to jednak wciąż poniżej 70 dB, a więc propozycja dalej uważana jest za cichą w segmencie agregatów prądotwórczych o średniej mocy.

Jaki agregat prądotwórczy do pompy ciepła?

Bardzo często dostaję także pytania odnośnie agregatu dostosowanego do pracy z pompą ciepła. Z uwagi na ogromny wybór agregatów prądotwórczych, nieraz możemy złapać się za głowę przeglądając dostępne modele. Pompa ciepła, w porównaniu do wymagań kempingowych czy domowych, jest o wiele bardziej prądożerna. A to oznacza, że musimy tutaj mieć na względzie większą nominalną moc prądnicy, a więc też i większą moc agregatu i, co się z tym wiąże, większe spalanie.

Jednakże, istnieje parę kwestii, na które osobiście zwróciłbym uwagę wybierając agregat do pracy z pompą ciepła. Jednym z nich jest tak zwany stabilizator napięcia AVR. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z dobrodziejstw agregatu, to dobrze wiesz, że niekiedy dostarczany prąd ma zbyt niskie lub zbyt wysokie napięcie. A to, w przypadku zasilania pompy ciepła, mogłoby bardzo szybko skończyć się awarią i drogimi naprawami. Ponadto, funkcja autostartu czy też wybór generatora prądu zasilanego olejem napędowym będzie bardzo ważne.

A co powinien oferować agregat prądotwórczy do spawarki?

Nierzadko zdarza się też, że pragniemy wykorzystać agregat do zasilania spawarki. Tutaj natomiast najważniejsza będzie moc tej spawarki czy też rodzaj zasilania. Wiele spawarek inwertorowych wymaga zasilania 400 V, a to oznacza, że potrzebny będzie zakup agregatu wyposażonego w gniazdo trójfazowe.

Dlatego bardzo ważne przy wyborze agregatu prądotwórczego do spawarki jest uwzględnienie mocy urządzenia, sposobu zasilania, a także paru innych kwestii. Nie możemy też wybierać opcji na granicy. Mowa tutaj o zakupie urządzenia o nominalnej mocy prądnicy 2000 W, gdzie spawarka wymaga 1700-1800 W. Nie będziemy wtedy mieć gwarancji bezpieczeństwa i stabilności pracy.

Jaka moc agregatu do domu?

Jeśli chodzi o moc, to przyjęło się, że agregat powinien być w stanie generować moc o 20 lub nawet i 30% większą niż najmocniejsze urządzenie, jakie zamierzamy podłączyć do generatora. A to oznacza, że jeśli sprzęt ma moc o mocy na poziomie 800-900 W, to należy wybierać agregat na poziomie 1100-1200 W.

Rzecz jasna musisz też pamiętać, że nieraz będziemy chcieli podłączyć wiele urządzeń. Wtedy trzeba pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na sumę odbiorników, a nie tylko na sprzęt o największej mocy. Dlatego trudno jest mi jednoznacznie wskazać wystarczającą moc agregatu do domu, bo dla jednego będzie to opcja budżetowa do podtrzymania pracy telewizora, a dla innego sprzęt mający zadbać o wiele innych urządzeń czy też elektronarzędzi.

A jaka moc agregatu do betoniarki?

Zdecydowana przeważająca liczba betoniarek, nawet tych małych i kompaktowych, potrzebuje urządzenia zdolnego obsłużyć napięcie 400 V. Tak więc zanim przejdę do mocy, musisz uwzględnić tę kwestię podczas szukania rozwiązania idealnego. Gdy już zadbamy o właściwe napięcie, należy dalej przyjrzeć się betoniarce i jej poborowi mocy.

Są urządzenia bardziej budżetowe i mniejsze, gdzie pojemność bębna wynosi tylko 160 litrów i moc maksymalna to 1000 W. Wtedy nie musimy za bardzo martwić się o zakup drogiego i mocnego generatora, bo opcja na poziomie 1300-1400 W będzie wystarczająca. Jednakże, są też i urządzenia o wydajności bardzo dużej, gdzie moc wynosi 1500 W. Taka betoniarka może mieć pojemność bębna nawet i 200 litrów, a z uwagi na moc maksymalną wymagany będzie agregat o mocy nawet i 2000 W.

Jaki agregat będzie najwłaściwszy? Jeśli chcesz wiedzieć więcej przed wyborem, to zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!

Generatory prądotwórcze mają za zadanie stanowić źródło prądu, które pracuje samodzielnie i gwarantuje dostęp do zasilania w przypadku, kiedy standardowa sieć nie jest w stanie zapewnić stabilności. Rzecz jasna agregaty wykorzystywane są zazwyczaj jako zabezpieczenie przed awarią prądu w dzielnicy bądź po prostu jako sposób na uzyskanie zasilania będąc na biwaku.

Wybór urządzenia idealnego nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wielu wydawać. Każdy zainteresowany musi przede wszystkim sprawdzić parametry i dopasować produkt do wymagań czy oczekiwań. A to oznacza, że dla jednego bardziej liczyć się będzie kultura pracy, a dla innego ostateczna moc, jaką sprzęt oferuje.

Jaki będzie najlepszy cichy agregat prądotwórczy do kampera?

Decydując się na zakup cichego agregatu, musisz mieć na względzie parę kompromisów, z którymi trzeba się pogodzić. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że produkt rzeczywiście będzie oferował atrakcyjną dla nas kulturę pracy. Jest to bardzo istotne dla osób, które często wyjeżdżają na biwak i potrzebują rozwiązania niezakłócającego spokoju na łonie natury.

Choć sama obecność agregatu może temu przeczyć, to czasami istotne jest nawiązanie połączenia z cywilizacją w celu, na przykład, przygotowania ciepłego posiłku. A to oznacza, że pomimo niskiej emisji hałasu, musimy też zadbać o wystarczająco dużą moc do obsługi najpopularniejszych urządzeń w kamperze. Dlatego model AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY HONDA EU22i wydaje się bardzo atrakcyjny.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że docelowy produkt powinien mieć emisję hałasu na poziomie nie większym niż 60-65 dB. A zdarzają się też opcje o kulturze pracy na poziomie 55 dB! Oprócz tego, bardzo ważne jest też zweryfikowanie mocy czy też nominalnej mocy prądnicy.

A czym kierować się wybierając cichy agregat prądotwórczy do domu?

Wybierając opcję do domu, która także nie będzie za bardzo przeszkadzać swoją pracą, należy kierować się podobnymi kryteriami, co w przypadku propozycji biwakowej. Tutaj natomiast możemy pozwolić sobie na nieco większy hałas, który jednak zagwarantuje też i większą nominalną moc prądnicy z uwagi na większą moc wyjściową samego agregatu.

Dlatego Agregat prądotwórczy Tagred 9885445 3500 W bądź modele o podobnej charakterystyce i parametrach mogą okazać się nadzwyczaj dobrym rozwiązaniem z uwagi na oferowane parametry przy nieznacznie większej emisji hałasu. Jest to jednak wciąż poniżej 70 dB, a więc propozycja dalej uważana jest za cichą w segmencie agregatów prądotwórczych o średniej mocy.

Jaki agregat prądotwórczy do pompy ciepła?

Bardzo często dostaję także pytania odnośnie agregatu dostosowanego do pracy z pompą ciepła. Z uwagi na ogromny wybór agregatów prądotwórczych, nieraz możemy złapać się za głowę przeglądając dostępne modele. Pompa ciepła, w porównaniu do wymagań kempingowych czy domowych, jest o wiele bardziej prądożerna. A to oznacza, że musimy tutaj mieć na względzie większą nominalną moc prądnicy, a więc też i większą moc agregatu i, co się z tym wiąże, większe spalanie.

Jednakże, istnieje parę kwestii, na które osobiście zwróciłbym uwagę wybierając agregat do pracy z pompą ciepła. Jednym z nich jest tak zwany stabilizator napięcia AVR. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z dobrodziejstw agregatu, to dobrze wiesz, że niekiedy dostarczany prąd ma zbyt niskie lub zbyt wysokie napięcie. A to, w przypadku zasilania pompy ciepła, mogłoby bardzo szybko skończyć się awarią i drogimi naprawami. Ponadto, funkcja autostartu czy też wybór generatora prądu zasilanego olejem napędowym będzie bardzo ważne.

A co powinien oferować agregat prądotwórczy do spawarki?

Nierzadko zdarza się też, że pragniemy wykorzystać agregat do zasilania spawarki. Tutaj natomiast najważniejsza będzie moc tej spawarki czy też rodzaj zasilania. Wiele spawarek inwertorowych wymaga zasilania 400 V, a to oznacza, że potrzebny będzie zakup agregatu wyposażonego w gniazdo trójfazowe.

Dlatego bardzo ważne przy wyborze agregatu prądotwórczego do spawarki jest uwzględnienie mocy urządzenia, sposobu zasilania, a także paru innych kwestii. Nie możemy też wybierać opcji na granicy. Mowa tutaj o zakupie urządzenia o nominalnej mocy prądnicy 2000 W, gdzie spawarka wymaga 1700-1800 W. Nie będziemy wtedy mieć gwarancji bezpieczeństwa i stabilności pracy.

Jaka moc agregatu do domu?

Jeśli chodzi o moc, to przyjęło się, że agregat powinien być w stanie generować moc o 20 lub nawet i 30% większą niż najmocniejsze urządzenie, jakie zamierzamy podłączyć do generatora. A to oznacza, że jeśli sprzęt ma moc o mocy na poziomie 800-900 W, to należy wybierać agregat na poziomie 1100-1200 W.

Rzecz jasna musisz też pamiętać, że nieraz będziemy chcieli podłączyć wiele urządzeń. Wtedy trzeba pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na sumę odbiorników, a nie tylko na sprzęt o największej mocy. Dlatego trudno jest mi jednoznacznie wskazać wystarczającą moc agregatu do domu, bo dla jednego będzie to opcja budżetowa do podtrzymania pracy telewizora, a dla innego sprzęt mający zadbać o wiele innych urządzeń czy też elektronarzędzi.

A jaka moc agregatu do betoniarki?

Zdecydowana przeważająca liczba betoniarek, nawet tych małych i kompaktowych, potrzebuje urządzenia zdolnego obsłużyć napięcie 400 V. Tak więc zanim przejdę do mocy, musisz uwzględnić tę kwestię podczas szukania rozwiązania idealnego. Gdy już zadbamy o właściwe napięcie, należy dalej przyjrzeć się betoniarce i jej poborowi mocy.

Są urządzenia bardziej budżetowe i mniejsze, gdzie pojemność bębna wynosi tylko 160 litrów i moc maksymalna to 1000 W. Wtedy nie musimy za bardzo martwić się o zakup drogiego i mocnego generatora, bo opcja na poziomie 1300-1400 W będzie wystarczająca. Jednakże, są też i urządzenia o wydajności bardzo dużej, gdzie moc wynosi 1500 W. Taka betoniarka może mieć pojemność bębna nawet i 200 litrów, a z uwagi na moc maksymalną wymagany będzie agregat o mocy nawet i 2000 W.

Najlepsze agregaty prądotwórcze w 2024 roku

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY PRĄDU TAGRED 3000W AVR to dzisiejszy zwycięzca rankingu 2024. Oferuje nam bardzo dobrą moc, niskie spalanie oraz wszechstronność, a także bardzo wysoką kulturę pracy.

Oczywiście dzięki poradnikowi, jaki dla was przygotowaliśmy, możecie zapoznać się ze wszystkimi agregatami dostępnymi na rynku. W ten sposób sami sprawdzicie wydajność każdego urządzenia. Sprawdź również ranking kompresorów 50 l: https://przemianydomowe.pl/jaki-kompresor-50l-opinie-ranking/.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki agregat prądotwórczy wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by PatricH

Zakładam mały biznes w domu i tak pomyślałem, że agregat będzie potrzebny jako zabezpieczenie w przypadku braku prądu z elektrowni. Chciałem kupić agregat Disel, ale cena zawrotna. Wezmę coś tańszego.

 by Nikola

Jako kobieta nie mam zielonego pojęcia o takich sprzętach. Zestawienie bardzo mi pomogło. Jestem zmuszona kupić agregat ze względu na dość częste przerwy w dostawie prądu i małym dziecku w domu. Wezmę którąś z niższych opcji cenowych.

 by Mateusz

Skonsultowałem wasz artykuł z elektrykiem. Rzeczywiście też polecił mi Tagred 3000W AVR. Jest ekonomiczny i działa bardzo sprawnie. Miał okazje przetestować, jak zabrakło prądu podczas wichury. Dzięki niemu nie musieliśmy siedzieć o świeczkach.

 by Jula

Już od dawna myślałam o agregacie. Mieszkamy na wsi i zdarza się, że przerwy w dostawie prąd trwają kilka godzin, a u nas wszystko na prąd. Nawet nie ma jak herbaty zrobić. Agregat na pewno się przyda.