Piły ukosowe to bardzo ciekawa alternatywa dla innych urządzeń tnących jak na przykład piły stołowe. Jest to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie dla osób mało doświadczonych, które potrzebują efektywnego sposobu na cięcie nie za dużych elementów. Jest to spowodowane przede wszystkim bardzo wieloma zabezpieczeniami, w jakie urządzenie zostało wyposażone.

Znalezienie jednak tego idealnego produktu nie jest łatwe. Bardzo dobra ukośnica musi przede wszystkim gwarantować nam dosyć dużą uniwersalność, co w przypadku tej kategorii produktu jest bardzo ważne. Oczywiście optymalna wydajność jest także kluczowa. Jaka piła ukośnica okaże się zatem najlepsza?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PIŁA UKOSOWA 2000W 305mm VUD707 VANDER 1

Ukośnica VUD707 VANDER

9.9

Średnia

Allegro Logo
EINHELL Piła Ukośnica Ukośna TC SM 2131 Dual 1800W 1

Ukośnica EINHELL 2131

9.8

Tania

Allegro Logo
METABO PIŁA UKOŚNA UKOŚNICA KGS 254 M 1800W 1

Ukośnica METABO KGS

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
UKOŚNICA z posuwem GCM 8 SJL BOSCH 1

Ukośnica GCM BOSCH

9.6

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

Ranking ukośnic 2024, który dziś wam oferujemy, przedstawia cztery bardzo ciekawe rozwiązania w różnych zakresach cenowych. Urządzenia mają jednak wiele wspólnego ze sobą. Przede wszystkim oferują nam wysoką jakość cięcia oraz bezpieczeństwo. Do zestawienia wybieraliśmy jedynie produkty, które oferowały wystarczającą moc urządzenia, dobre zdolności cięcia i ciekawe wyposażenie. Opinie o ukośnicach okazały się równie istotne.

PIŁA UKOSOWA 2000W 305mm VUD707 VANDER

ranking fotelików samochodowych 15-36

W zestawieniu miejsce pierwsze należy do ukośnicy oferującej funkcję posuwu górnego. Co więcej, jest to najmocniejszy produkt, który w zestawie gwarantuje dwie różne tarcze oraz szereg innych gratisów.

Silnik zamontowany w pile Vander VUD707 oferuje nam moc na poziomie 2000 W. Jest to zatem najmocniejszy produkt, jaki znalazł się w dzisiejszym zestawieniu. Warto także pamiętać, że produkt wyposażony został w tarcze, zarówno do obróbki drewna jak i aluminium. Co ciekawe, są one bardzo duże, bo ich średnica wynosi aż 305 mm.

Taka duża tarcza gwarantuje cięcie materiałów o dużej grubości i szerokości. Dodatkowo posuw górny poprawia uniwersalność oraz zezwala na jeszcze większe powierzchnie. Oprócz tego, na komfort pracy wpływa wiele funkcjonalności.

Jednym z ciekawszych systemów jest podwójny wskaźnik laserowy, który to poprawia precyzję cięcia. System ten pozwala nam ustawić kąt cięcia w pionie, jak i w poziomie. Zakres zmienia się co 1 stopień, tak więc możemy idealnie dostosować parametry pracy.

Jeśli chodzi o sam zakres cięcia, to możemy regulować zakres w lewo i w prawo po 45 stopni. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w kolektor pyłu. Wszystkie te elementy uzupełnione zostały dosyć bogatym zestawem, w którym udostępniono nam aż 3 pary rękawiczek, miarę zwijaną, marker oraz wyżej wspomniane dwie tarcze.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to brakuje tutaj funkcji Softstart, która to płynnie wprawia tarczę piły w ruch. Pomimo tego, opisywany model jest ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli precyzyjnie, szybko, i niezawodnie pracować przy obróbce drewna i aluminium.

R

Zalety

• Wysoka moc;
• Dodatkowy kolektor pyłu;
• Bardzo duża średnica tarcz;
• Dwie tarcze w zestawie;
• Bogate wyposażenie.
Q

Wady

• Brak funkcji Miękki start;
• Jedynie podstawowe funkcje zabezpieczające urządzenie.

EINHELL Piła Ukośnica Ukośna TC-SM 2131 Dual 1800W

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeśli nie zależy nam na funkcji posuwu, to warto przemyśleć zakup o wiele tańszego urządzenia oferowanego przez firmę Einhell. Jest to mocny produkt, który wyróżnia się na tle innych produktów przede wszystkim swoją niezawodnością.

Podobnie jak w poprzednim produkcie, tak i tutaj zakres pochylenia jest regulowany w lewo i prawo po 45 stopni. Jeśli chodzi o samo urządzenie, to silnik oferuje nam moc na poziomie 1800 W oraz prędkość obrotową bez obciążenia wynoszącą 5000 RPM.

Co ciekawe, w zestawie otrzymujemy tylko jedną tarczę, której średnica wynosi 210 mm. Ze względu na to, że ma ona 48 zębów, to przeznaczona jest do cięcia drewna. Z innych ciekawostek warto zwrócić uwagę na worek na pył, a także adapter. Pozwoli on nam podłączyć odkurzacz czy wyciąg do jeszcze skuteczniejszej pracy w czystym środowisku.

Urządzenie oferuje nam mechaniczne sposoby na poprawę precyzji cięcia. Do wyboru mamy, między innymi, podziałkę. Ułatwi ona ustawienie i dostosowanie maszyny do danej pracy. Największą jednak zaletą tego urządzenia jest niska cena.

Produkt ten jest niemalże dwukrotnie tańszy od zwycięzcy rankingu. O ile nie oferuje tutaj wielu funkcjonalności, a samo wyposażenie jest bardzo podstawowe, to warto pamiętać o niezawodności oraz solidności wykonania. Potwierdzone jest to trzyletnią gwarancję, jaką niemiecki producent nam udziela.

R

Zalety

• 3 lata gwarancji;
• Bardzo solidne wykończenie;
• Niska cena;
• Worek na pył z adapterem.
Q

Wady

• Brak zaawansowanych urządzeń mierzących;
• Brak posuwu.

METABO PIŁA UKOŚNA UKOŚNICA KGS 254 M 1800W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Innym bardzo dobrym rozwiązaniem oferującym posuw oraz bardzo trwałą budowę jest urządzenie firmy Metabo. Oferowany model przystosowany został zarówno do osób praworęcznych jak i mańkutów. Dodatkowo warto zauważyć, że wysoka moc oraz bardzo trwałe wykonanie gwarantuje wydajną pracę.

Urządzenie wyposażone zostało w szereg funkcjonalności poprawiających komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Podstawowymi są antypoślizgowe powłoki gumowe znajdujące się na rękojeści oraz na uchwycie transportowym. Oprócz tego, urządzenie oferuje wystarczającą moc do cięcia nie tylko drewna, lecz także laminowanych paneli czy tworzyw sztucznych. Należy jednak pamiętać, że w zestawie otrzymujemy wyłącznie jedną tarczę do drewna.

Produkt od firmy Metabo cechuje się sporymi możliwościami regulacyjnymi. Oprócz standardowej regulacji głowicy w lewo i prawo po 45 stopni w każdą stronę, możemy także regulować talerz obrotowy o 47 stopni.

Pamiętajmy, że jest to produkt charakteryzujący się bardzo trwałą obudową oraz niezwykle wytrzymałym i niezawodnym silnikiem. Producent zdaje sobie z tego sprawę i dlatego oferuje aż 3 lata gwarancji.

Podobnie jak w przypadku zwycięzcy rankingu, urządzenie nie oferuje nam funkcji Soft start. Dodatkowo zwróćmy uwagę na to, że oprócz worka na pył nie znajdziemy tutaj żadnego innego dodatkowego sprzętu.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Wiele funkcji ułatwiających cięcie;
• Duże możliwości regulacyjne;
• Długa, 3letnia gwarancja.
Q

Wady

• Brak funkcji Soft start;
• Bardzo podstawowe wyposażenie.

UKOŚNICA z posuwem GCM 8 SJL BOSCH

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Marka Bosch oferuje nam jeden z najlepiej wykonanych produktów, który przy okazji gwarantuje szereg funkcjonalności, funkcję posuwu oraz wysoką moc i jeszcze wyższą precyzję cięcia. Samo wykonanie gwarantuje powtarzalne cięcia, a więc rzadką potrzebę regulacji urządzenia.

Produkt oferuje nam co prawda dosyć niską moc silnika, bo wyłącznie 1600 W. Należy jednak pamiętać, że prędkość obrotowa jest całkiem spora i wynosi 5500 obrotów na minutę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że możliwości regulacyjne są bardzo duże – największe pośród wszystkich opisywanych urządzeń.

Sama konstrukcja wyposażona została także w specjalny rzutnik linii laserowych, co gwarantuje najwyższą precyzję cięcia. Oprócz tego, całość oferuje w miarę kompaktowy rozmiar. W połączeniu z trwałym oraz wygodnym uchwytem, mamy do czynienia z bardzo komfortowym urządzeniem, które dodatkowo jest wygodne w transporcie.

Oprócz posuwu oraz kilku innych istotnych cech, warto pamiętać także o tym, że w pile wbudowano specjalny ogranicznik prądu rozruchowego. Oznacza to, że urządzenie gwarantuje tak zwaną funkcję miękki start. Gwarantuje ona łagodny i płynny rozruch silnika, co wpływa na trwałość całego urządzenia.

Co więcej, nie musimy martwić się o przeciążenia lub spięcia, gdyż ukośnicę możemy podłączyć do mieszkaniowej instalacji elektrycznej. Produkt wyposażony został w wiele innych funkcjonalnych rozwiązań jak na przykład 2-punktowy system odsysania pyłu czy specjalny ogranicznik głębokości do cięć szczelinowych.

Produkt przygotowany został w bardzo solidny i trwały sposób, na co mamy potwierdzenie dzięki 3-letniej gwarancji. Niestety, jest to bardzo drogie urządzenie, które w dodatku nie oferuje żadnego wyposażenia ekstra.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• 3 lata gwarancji;
• Wiele funkcji usprawniających cięcie;
• Wysoka precyzja;
• Najlepszy zakres regulacji.
Q

Wady

• Bardzo duża cena;
• Podstawowe wyposażenie.

Dobra ukośnica, czyli na co należy zwrócić uwagę

Kupując idealne urządzenie do cięcia drewno-podobnych materiałów czy nawet nieco twardszych powierzchni musimy pamiętać o wielu aspektach. O ile ukośnica jest nieco bezpieczniejszym rozwiązaniem niż standardowe piły stołowe do drewna, musimy dalej pamiętać o tym, żeby urządzenie wyposażone było we wszystkie niezbędne mechanizmy gwarantujące naszą ochronę.

Dlatego oprócz kwestii związanych z mocą czy prędkością obrotową, musimy pamiętać o systemach dbających o nasze bezpieczeństwo. Inne funkcje, które także okażą się bardzo ważne, to między innymi zakres regulacji. Dodatkowo funkcjonalność urządzenia okaże się kluczowa.
Dodatkowymi parametrami, które pomogą wam w wyborze idealnego urządzenia są średnica tarczy (sprawdź ranking najlepszych tarcz diamentowych) oraz podwyższona funkcjonalność. Komfort podczas korzystania jest równie istotny. Pamiętajmy także o opiniach ukośnic. Dodatkowe informacje znajdziecie również w tym artykule: http://www.panfleks.pl/ukosnica-warsztatowy-must-have/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc urządzenia

W rankingu ukośnic bardzo ważny parametrem okazała się moc urządzenia. Ta, wraz z prędkością obrotową, ma bardzo duży wpływ na wydajność piły podczas cięcia różnych materiałów. Zaleca się wybór urządzeń, które oferują moc na minimalnym poziomie 1300 – 1500 Watt. Te najmocniejsze urządzenia mogą natomiast pochwalić się mocą w zakresie (2000-2300 Watt).

Im wyższa moc, tym większe prawdopodobieństwo, że nawet podczas ciężkich i długich prac urządzenie nie zacznie się przegrzewać i silnik nie ulegnie uszkodzeniu bądź szybkiemu zużyciu.

PIŁA UKOSOWA 2000W 305mm VUD707 VANDER

dobra ukośnica

PIŁA UKOSOWA 2000W 305mm VUD707 VANDER

dobra ukośnica

Pamiętajmy również o tarczach

Wyposażenie piły ukośnej we właściwą tarcze jest niezwykle istotne. To właśnie duży wybór oraz duża średnica gwarantuje szybką, trwałą oraz bardzo efektywną pracę. Z tego względu pamiętajmy o tym, że im większy wybór tarcz oraz im większe średnice, tym urządzenie pozwoli na głębsze cięcie.

Zachęcamy do wyboru takich pił, których tarcze oferują średnicę 210 mm lub większą. Te największe gwarantują ponad 300 mm średnicy, co zdecydowanie przypadnie do gustu niektórym osobom. Szczególnie tym, które obrabiają gruby materiał.

Dobra ukośnica oferuje niesamowite zdolności tnące

Innym bardzo istotnym elementem, o którym musimy pamiętać, to zdolności tnące. W zależności od pozycji i kąta cięcia, każdy model piły ukośnicy może oferować inną maksymalną głębokość. Warto mieć na uwadze te parametry, gdyż im większa głębokość cięcia przy dużych kątach, tym bardziej uniwersalne urządzenie znajdziemy.

Na zdolności tnące ma także wpływ posuw, czyli specjalne przedłużenie, które pozwala nam lepiej uchwycić materiał obrabiany oraz poprawić naszą stabilność. Warto zauważyć, że funkcja ta jest niezwykle istotna w przypadku pracy z długimi materiałami.

UKOŚNICA z posuwem GCM 8 SJL BOSCH

piła ukośnica ranking

METABO PIŁA UKOŚNA UKOŚNICA KGS 254 M 1800W

jaka piła ukośnica

Opinie o ukośnicach również istotne

Kolejnym bardzo istotnym elementem, jeśli chodzi o wybór tego rodzaju narzędzia, to zapoznanie się z opiniami oraz uwagami innych użytkowników. To właśnie one pozwolą nam ocenić czy wybrany przez nas produkt spełni nasze wymagania.

Bardzo często opinie odsłaniają wady danej ukośnicy, więc w ten sposób możemy dowiedzieć się co nieco o tym jak dane urządzenie pracuje oraz czego się możemy spodziewać.

Jaką ukośnicę należy wybrać? Sprawdź najczęściej zadawane pytania i wybierz opcję idealną!

Ukośnica to nic innego jak pilarka ukosowa, którego celem jest, jak sama nazwa wskazuje, przygotowanie precyzyjnych cięć pod odpowiednim kątem. Tego typu urządzenia bardzo często wykorzystywane są do obróbki PCV bądź drewna, aczkolwiek nie mniej istotną rolę odgrywają w przypadku pracy ze stalą bądź aluminium.

Znalezienie jednak opcji idealnej wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, bo przecież róznica między ukośnicą do drewna a do metalu czy aluminium z pewnością będzie bardzo widoczna – szczególnie w cenie i żywotności. Dlatego jeśli myślisz nad zakupem takiego elektronarzędzia, ale nie znasz odpowiedzi na wszelkie swoje pytania, sprawdź poniższe wypowiedzi!

Piła ukośnica do listew przypodłogowych – jakie są najważniejsze parametry?

Żeby wybrać idealną opcję, która będzie skutecznie radzić sobie z cięciem listew przypodłogowych przy zachowaniu odpowiedniego kąta i wysokiej precyzji, musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na parę pytań. Czy będzie to sprzęt użytkowany przez nas profesjonalnie? Czy może do użytku domowego? Wybieramy opcję wszechstronną (do dużej ilości różnorodnych projektów) czy skupiamy się wyłącznie na listwach?

Dopiero gdy odpowiemy sobie na te pytania będziemy mogli określić najistotniejsze parametry. Jednakże, w każdym przypadku powinniśmy uwzględnić maksymalną głębokość roboczą przy 45 i 90 stopniach w celu sprawdzenia czy dana ukośnica poradzi sobie nawet w przypadku tych wyższych listew. Co więcej, należy też przyjrzeć się elementom dodatkowym jak, na przykład, laser wskazujący linię cięcia czy też dodatkowe oświetlenie poprawiające widoczność podczas pracy.

Czym charakteryzować się będzie dobra ukośnica do aluminium?

Kolejnym pytanie, które często otrzymuję od użytkowników, jest związane z doborem ukośnicy do aluminium. Jak dobrze wiemy, materiał ten jest znany ze swojej odporności na warunki atmosferyczne. Jest to więc materiał trwały. Z uwagi jednak na jego trwałość, a także odmienne właściwości i konstrukcję, korzystanie z tego samego urządzenia, jeśli niewłaściwie je wybraliśmy, może doprowadzić do szybkiego zniszczenia sprzętu.

Żeby było jasne – każda ukośnica dostosowana do cięcia aluminium będzie mogła też radzić sobie świetnie z drewnem, ale nie na odwrót. Wybranie opcji budżetowej, która skutecznie będzie ciąć materiały drewnopodobne będzie męczyć się, przegrzewać, a po czasie uszkodzi się w przypadku użytkowania jej przy aluminiowych projektach.

Największe znaczenie mają tutaj tak naprawdę dwie rzeczy – moc urządzenia, a także zamontowane ostrze,. Silnik o wysokiej mocy będzie gwarantował nam utrzymanie stałych obrotów i brak przegrzewania się, a piła z odpowiednio dobranymi ząbkami będzie w stanie przechodzić przez aluminium bez zmartwień.

A jaka ukośnica do metalu będzie najlepsza?

Podobna sytuacja ma się w przypadku elementów metalowych. Materiał ten jest o wiele cięższy w obróbce niż drewno. Jeśli chodzi i parametry urządzenia, to bliżej mu będzie do materiałów aluminiowych. Dlatego bardzo często producenci przygotowując dla nas najróżniejsze oferty dostarczają nam informacji odnośnie wysokiej sprawności w cięciu elementów materiałowych oraz stalowych.

Jeśli więc zadbamy o to, że ukośnica będzie miała wystarczająco dużą moc do poradzenia sobie z listwami bądź też innymi obiektami z aluminium, to ten sam silnik będzie w stanie bez problemów ciąć stal. Tutaj jednak warto przyjrzeć się osobnym ostrzom.

Czy istnieje różnica między ukośnicą do paneli, a do innych zastosowań?

Ukośnica wykorzystywana jest zazwyczaj do pracy w obróbce boazerii, czyli specjalnych elementów wykonanych z drewna dekorujących ściany. Równie często, jeśli nie częściej w obecnym trendzie mody, ukosówki znajdują zastosowanie do cięcia paneli podłogowych z uwagi na swoją niską cenę, łatwą obsługę i wydajność.

Z uwagi na bardzo prosty montaż oraz nieskomplikowane przycinanie, możemy tak naprawdę wybrać jakąkolwiek piłę ukosową (pod warunkiem odpowiednich parametrów) i będziemy cieszyć się sprawnością i wydajnością. Problem pojawia się jednak w przypadku boazerii czy bardziej skomplikowanych cięć – wtedy należy wyposażyć się w opcję droższą i bardziej zaawansowaną.

W skrócie więc ukośnice do paneli będą bardzo proste konstrukcyjnie i nie będą wymagały od nas żadnych dodatkowych zmartwień. Dopiero jeśli szukamy sprzętu do innych zastosowań będziemy zmuszeni do nieco uważniejszego przeglądania dostępnych w katalogu produktów.

Zobacz też najlepsze grubościówki: https://przemianydomowe.pl/grubosciowka-opinie-ranking/.

Podsumowanie rankingu pił ukosowych 2024

Piła ukosowa, która zwyciężyła w dzisiejszym rankingu, to zdecydowanie PIŁA UKOSOWA 2000W 305mm VUD707 VANDER. Produkt ten charakteryzuje się bardzo solidnym wykonaniem, sporymi możliwościami tnącymi, a dodatkowo oferuje funkcję posuwu. Wszystko to uzupełniają bardzo duże tarcze, a także bogate wyposażenie.

Jeśli jednak szukacie czegoś innego, zachęcamy do sprawdzenia poradnika zakupowego. To tam skupiliśmy się na przedstawieniu najważniejszych, wręcz kluczowych informacji. Pozwolą one wybrać idealne urządzenie, dopasowane do wymagań oraz oczekiwań klienta.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką ukośnicę wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by arek k.

Mam sentyment do Bosha i tym razem też mnie nie zawiódł. Bardzo dobry, precyzyjny sprzęt. Polecam!

 by ITTI90

A ja się zastanawiam, bo wszsytkie mają coś w sobie. Jedna dużą moc, druga poręczność. widzę, że ludzie kupili jednak vander to może i ja spróbuje.

 by stalman

Jestem właścicielem firmy i liczy się dla mnie przed wszystkim jakość. Po waszym poleceniu kupie vandera, ma bardzo dobre parametry.

 by paluCH

Kumpel z roboty polecił mi wasz ranking. Spoko opcje pokazujecie. U nas mamy einhella i idzie jak szalona ;D

 by dariuuusz5

Ukośnica Vander ma serio dużą moc. Używam od pewnego czasu i muszę polecić.