Wykorzystywanie hebli do obróbki drewna było niegdyś jedynym sposobem na odpowiednie wyrównanie oraz cieniowanie powierzchni, a także fazowanie kantów. Teraz jednak większość ręcznych narzędzi doczekało się swoich elektrycznych odpowiedników. Nie inaczej jest z heblem, który w prawie każdym domowym, a z pewnością w każdym szanującym się profesjonalnym warsztacie zastąpiony został strugiem. Już na wstępie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat „Jak heblować deski?„.

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to przede wszystkim struga powierzchnię, oddzielając cienkie warstwy drewna od materiału obrabianego. Dokonuje to w taki sposób, że otrzymujemy bardzo równą powierzchnię, idealnie przygotowaną do pracy szlifierki czy strugarki grubościówki. Jednakże, jaki strug elektryczny okaże się najlepszy? Na rynku w roku 2024 znajdziemy przecież ogromną ilość producentów tworzących te narzędzia, a każdy z nich deklaruje wysoką jakość i wydajność.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
STRUG ELEKTRYCZNY 1300W VSE730 VANDER 1

Strug VSE730 VANDER

9.9

Tani

Allegro Logo
STRUG ELEKTRYCZNY 2250W IE 5708M Rebir 1

Strug 5708M Rebir

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
TRITON STRUG ELEKTRYCZNY 1

Strug TRITON

9.7

Średnia

Allegro Logo
KraftDele KD1681 1

Strug Kraft&Dele KD1681

9.6

Tani

Allegro Logo
STRUG ELEKTRYCZNY 1450W WUBER 1

Strug 1450W WUBER

9.5

Tani

Allegro Logo

Dzisiejszy ranking strugów elektrycznych pomoże wam wybrać jedno z najskuteczniej pracujących narzędzi, które dodatkowo wyróżnia się niezawodnością, trwałością, a także komfortem pracy oraz funkcjonalnością. Oczywiście także moc odegrała istotną rolę. Oprócz tego, opinie strugów elektrycznych odegrały istotną rolę podczas kompletowania zestawienia.

STRUG ELEKTRYCZNY 1300W VSE730 VANDER

ranking fotelików samochodowych 15-36

Oferowany Strug elektryczny firmy Vander to przede wszystkim w miarę przystępne cenowo rozwiązanie, które oferuje dosyć dużą głębokość strugania, spore możliwości regulacyjne, a także wiele innych ciekawych rozwiązań.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że prędkość obrotowa urządzenia bez obciążenia wynosi 16000 obrotów na minutę. Jest to spora liczba, szczególnie w połączeniu z mocą silnika. 1300 W gwarantuje efektowną obróbkę materiału bez martwienia się o zbytnie nagrzewanie urządzenia.

Produkt wyposażony został w dosyć bogate wyposażenie, w którym znajdziemy worek na pył, prowadnicę równoległą, zestaw do ostrzenia noży, osłonę wałka do pracy stacjonarnej, a także ogranicznik głębokości strugania czy zapasowy uchwyt.

Pomimo bardzo dobrych parametrów, należy pamiętać o tym, że plastiki użyte do produkcji nie są najwyższej jakości. Dodatkowo na uwadze miejmy sporą wagę urządzenia. Do tego użytkownicy narzekają na dosyć głośną pracę.

Nie możemy jednak zapominać, że w tej cenie otrzymujemy bardzo funkcjonalne urządzenie, z dużymi możliwościami regulacyjnymi oraz trwałym i solidnym wykonaniem. Potwierdzeniem tego jest dwuletnia gwarancja producenta.

R

Zalety

• Niska cena;
• Wysoka moc;
• Wysoka prędkość obrotowa;
• Bogate wyposażenie.
Q

Wady

• Niska kultura pracy;
• Przeciętna jakość plastików.

STRUG ELEKTRYCZNY 2250W IE-5708M Rebir

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Oferta od firmy Rebir jest przede wszystkim droższa. Jednakże, wraz z większa ceną otrzymujemy także o wiele wyższą moc, wiele dodatkowych funkcjonalności oraz dodatkowe wyposażenie. W połączeniu z trwałym wykonaniem oraz wysoką wydajnością, jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie.

Co prawda maksymalna prędkość obrotowa jest niższa, bo wynosi do 15000 obrotów na minutę, lecz oferowane urządzenie jest wysoce skuteczne. Wszystko to dzięki mocy nominalnej wynoszącej 2250 W. Co ciekawe, maksymalna głębokość strugania wynosi do 3,5 mm i jest ona regulowana.

Ciekawym dodatkiem jest możliwość strugania drewna pod kątem do 45 stopni. Inną funkcjonalnością, którą nie znajdziemy u zwycięzcy rankingu, jest możliwość fazowania, czyli strugania krawędzi. Głębokość wręgu wynosi do 17 mm.

Strug cechuje się bardzo trwałym wykonaniem, a osprzęt jest niezawodny. Same noże potrafią bardzo długo wytrzymać, a w połączeniu z solidnym wykonaniem obudowy mamy gwarancję długiej i bezproblemowej pracy.

Należy natomiast pamiętać, że jest to bardzo ciężkie urządzenie. Oprócz tego, w zestawie brakuje woreczka na wiór, więc będziemy musieli pamiętać o podłączeniu odkurzacza przemysłowego. W zestawie znajdziemy tylko 2 zapasowe szczotki.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Możliwość strugania krawędzi – fazowanie do głębokości 17 mm;
• Dosyć duża maksymalna głębokość strugania;
• Bardzo trwałe wykonanie;
• Płynna regulacja strugania.
Q

Wady

• Głośna praca;
• Bardzo podstawowe wyposażenie dodatkowe;
• Dosyć duża cena.

TRITON STRUG ELEKTRYCZNY

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Strug ciesielki od firmy Triton oferuje nam bardzo bogaty zestaw akcesoriów, co w połączeniu z wysoką skutecznością pracy oraz ponadprzeciętną niezawodnością daje nam atrakcyjne urządzenie dla każdego – od amatorów po profesjonalistów.

Otrzymujemy tutaj strug o mocy 1500 W, co w połączeniu z prędkością obrotową wynoszącą 15000 RPM daje nam wystarczającą siłę do pracy przy każdym rodzaju drewna. Warto natomiast zauważyć, że producenci skupili się na tym, aby urządzenie oferowało jak najlepszą precyzję pracy.

Wysoka precyzja oraz skuteczność strugania gwarantowana jest poprzez wykorzystanie autorskiego pomysłu, jakim jest potrójne ostrze. Co więcej, urządzenie charakteryzuje się bardzo dużą, bo aż dziesięcio-pozycyjną regulacją głębokości strugania. Należy jednak pamiętać, że maksymalna głębokość wynosi 2 mm, co porównując do konkurencji nie jest najlepszym wynikiem.

Z innych zalet warto natomiast pamiętać o bardzo dużej szerokości strugania. Wynosi ona 180 mm, co gwarantuje wydajne struganie większej powierzchni w tym samym czasie. Na komfort pracy wpływa bardzo dobrze zaprojektowany uchwyt. Wykorzystuje on dodatkowo rękojeść typu Softgrip. Miejmy na uwadze jednak, że urządzenie jest ciężkie.

Na pewno warto wspomnieć o gwarancji. Wynosi ona aż 3 lata po rejestracji produktu na stronie. Oznacza to, że otrzymujemy bardzo długi okres ochronny, co tylko potwierdza wysoką jakość otrzymywanego produktu.

R

Zalety

• Długi okres gwarancyjny;
• Duża szerokość strugania;
• Bardzo duża precyzja strugania dzięki technologii potrójnych ostrzy;
• Niezawodność.
Q

Wady

• Dosyć niska głębokość strugania;
• Bardzo wysoka cena.

STRUG Kraft&Dele KD1681

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to z pewnością bardzo budżetowe rozwiązanie, które oferuje dużą moc, system trzech ostrzy, oraz pewne wykonanie oferowane przez znaną i cenioną firmę. W połączeniu z dużą prędkością obrotową oraz wykorzystaniem innowacyjnego bębna, otrzymujemy bardzo ciekawe rozwiązanie.

Urządzenie przygotowane zostało z myślą o początkujących stolarzach oraz osobach, którym bardzo zależy na trwałym i jakościowym zakupie w niskiej cenie. Model KD1681 oferuje nam wysoką moc na poziomie 1450 W, co w połączeniu z prędkością obrotową oscylującą wokół 16000 RPM przekłada się na szybkie i precyzyjne struganie.

Bardzo istotną kwestią, o której należy pamiętać, jest wyposażenie dodatkowe. Aby utrzymać miejsce pracy w czystości, urządzenie wyposażone zostało w dodatkowy worek na pył. Co ciekawe, możemy także wymontować go i podłączyć odkurzacz przemysłowy, który nie będzie wypełniał się po kilku minutach pracy.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to znajdziemy tutaj specjalny wyłącznik bezpieczeństwa, który automatycznie wyłącza się oraz chroni przed przypadkowych uruchomieniem. Dodatkowo pamiętajmy, że jest to bardzo kompaktowe rozwiązanie. Model waży jedynie 3,5 kilogramów.
Niestety, mały rozmiar oznacza także bardzo małą szerokość strugania, która wynosi 82 mm. Dodatkowo musimy pamiętać, że głębokość strugania wynosi maksymalnie 2 mm. Innymi słowy, jest to rozwiązanie przewidziane do mało wymagających powierzchni.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Worek na pył w zestawie;
• Dosyć wysoka moc oraz prędkość obrotowa;
• Małe i lekkie urządzenie.
Q

Wady

• Mała szerokość strugania;
• Głębokość strugania wynosi jedynie 2 mm.

STRUG ELEKTRYCZNY 1450W WUBER

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeszcze innym bardzo ciekawym i budżetowym wyborem jest urządzenie do elektrycznego strugania od firmy WIMA. Jest to nieco cięższy, aczkolwiek dalej kompaktowy i mały produkt. Dzięki niemu będziemy mogli strugać powierzchnie w bardzo precyzyjny sposób.

Tak jak w poprzednim urządzeniu, tak i tutaj szerokość robocza jest bardzo mała. Dla jednych powierzchnia strugania wynosząca 82 mm jest niewystarczająca. Dla innych natomiast mały rozmiar pozwala na o wiele łatwiejsze przechowywanie urządzenie oraz precyzyjniejszą pracę na małych powierzchniach.

Urządzenie wyposażone zostało w silnik o mocy 1450 W, który generuje prędkość obrotową na poziomie 16000 RPM. Tak jak poprzednie produkty, tak i to urządzenie wyposażono w system odprowadzający pył. Niestety, w zestawie nie znaleziono miejsca na worek na pył.

Zaletą tego rozwiązania jest głębokość strugania, która wynosi 3 mm. Jest to porównywalny wynik z większymi, droższymi i bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Niestety, nawet jeśli jest to bardzo dobry strug elektryczny, to otrzymujemy tutaj jedynie rok gwarancji.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Regulowana głębokość strugania do 3 mm;
• Dosyć duża moc;
• Prędkość obrotowa na poziomie 16000 RPM;
• Kompaktowy rozmiar.
Q

Wady

• Bardzo podstawowe wyposażenie;
• Mała szerokość strugania;
• 12 miesięcy gwarancji.

Jaki strug elektryczny okaże się najlepszy

Wybór właściwego urządzenia elektrycznego do pracy przy stolarce jest niezwykle istotny. Dobrze wystrugane drewno to podstawa. Jeśli znajdziemy urządzenie, które będzie strugało nie tylko dobrze, ale szybko i komfortowo, to będziemy mogli przyspieszyć i uprzyjemnić swoją pracę. Z tego właśnie względu warto wiedzieć jaki strug elektryczny kupić, aby spełniał on wszystkie nasze oczekiwania.

Jeżeli chcemy być zadowoleni z zakupu, to musimy przede wszystkim odpowiedzieć na kilka fundamentalnych pytań. Tylko kiedy określimy do jakiej pracy będziemy szukać urządzenia zdołamy wybrać idealny produkt dostosowany do naszych potrzeb.

Przeszukując najróżniejsze pozycje od znanych firm, należy zwracać uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim ważne jest, aby wybierać produkty charakteryzujące się wysoką mocą oraz prędkością obrotową.

Oprócz tego, bardzo istotne jest także wybranie urządzenia z odpowiednią szerokością i głębokością strugania. Komfort i waga produktu to kolejne bardzo ważne aspekty. Oczywiście opinie strugu elektrycznego również pozwolą podjąć świadomą decyzję co do wyboru. Dodatkowe informacje znajdziecie tutaj: https://building-companion.pl/blog/artykuly/po-budowie/strug-elektryczny-jakie-ma-zastosowanie-jaki-warto-wybrac/

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Sprawdź też jakie ukośnice polecamy: https://przemianydomowe.pl/ukosnica-opinie-ranking/

Moc urządzenia oraz prędkość obrotowa to podstawa

Wybierając strug elektryczny niezwykle istotną kwestią jest zadbanie o odpowiednią moc urządzenia oraz prędkość obrotową. Te dwie cechy są ze sobą powiązane i wspólnie wpływają na szybkość pracy, skuteczność oraz niezawodność urządzenia.

Im wyższa moc i prędkość obrotowa, tym szybciej i lepiej urządzenie poradzi sobie z zadaniem strugania. Dodatkowo warto zauważyć, że niektóre rodzaje drewna są twardsze niż pozostałe. Oprócz tego, silniki o niższej mocy mogą się szybciej przegrzewać. Z tego względu warto wybierać takie produkty, które oferują minimum 1300 W mocy i 15000 RPM.

STRUG ELEKTRYCZNY 2250W IE-5708M Rebir

strug elektryczny opinie

TRITON STRUG ELEKTRYCZNY

jaki strug elektryczny

Bardzo ważny jest rodzaj zastosowanych noży

Kolejna istotna kwestia, o której nie możemy zapomnieć podczas wyboru takiego urządzenia. To właśnie od jakości noży zależy jak dobrze produkt poradzi sobie ze struganiem. Ich wykonanie pozwoli nam ocenić jak długo będziemy mogli korzystać ze struga bez potrzeby wymiany.

Dodatkowo należy pamiętać tutaj o tym, że rodzaj technologii zastosowanej ma także bardzo duże znaczenie. W zależności od ceny oraz rodzaju urządzenia, strugi elektryczne wyposażone są w różną ilość ostrzy. Bardzo dobrym wyborem byłoby znalezienie produktu oferującego technologię potrójnych ostrzy.

Bardzo dobry strug elektryczny oferuje wysoki komfort pracy

Oprócz szybkiej i skutecznej pracy, musimy oczywiście mieć na uwadze nasz własny komfort. Pracowanie z możliwością wykorzystania sytemu do odprowadzania pyłu jest niezwykle istotne. Co ciekawe, czasami uda nam się znaleźć oferty z dodatkowym workiem na pył, dzięki czemu nie będziemy musieli podłączać odkurzacza przemysłowego podczas krótkich, mało wymagających prac.

Oprócz tego, na komfort pracy wpływa rodzaj zastosowanych materiałów oraz typ uchwytu. Co ciekawe, bardzo istotna wydaje się również waga, a także kilka innych funkcjonalnych rozwiązań jak na przykład płynna regulacja głębokości strugania czy automatyczny wyłącznik i blokada przed przypadkowym włączeniem.

STRUG ELEKTRYCZNY 1300W VSE730 VANDER

dobry strug elektryczny

STRUG ELEKTRYCZNY 1450W WUBER

jaki strug elektryczny kupić

Dodatkowo pamiętajmy o wyposażeniu

Atrakcyjne dodatki będą z pewnością dobrym wyznacznikiem odpowiednio wybranego sprzętu. Dodatkowe noże, prowadnice boczne, klucze montażowe czy wyżej wspomniane worki pyłowe do systemów odsysania pyłu – wszystko to sprawi, że wybrany przez nas produkt będzie nie tylko oferował szereg funkcjonalności, ale zapewni także części zastępcze w przypadku szybkiego zużycia części eksploatacyjnych.

Strug hebel elektryczny – jaki wybrać w 2024 roku

Teraz wiesz jaki strug elektryczny kupić. Powyższe produkty charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, a także oferują wysoką jakość wykonania. Zwycięzcą jednak zostaje STRUG ELEKTRYCZNY 1300W VSE730 VANDER, który pomimo przeciętnej mocy oferuje wysoką precyzję, skuteczność pracy, a także komfort.

Jeśli jednak nie jesteście przekonani do powyższych alternatyw czy zwycięzcy, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem zakupowym, gdzie zamieszczono kluczowe informacje pozwalające na własne wybranie urządzenia idealnego.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki strug elektryczny wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by mi_CH_ał

Fajnie, że macie w zestawieniu coś dla początkujacych i dla fachowców. Rozpiętosc cenowa znaczna, każdy znajdzie cos dla siebie.

 by irek 77

Kupiłem TRITONA. extra urządzenie, chodzi jak strzała, nie moge nic zarzucić.

 by rysie k

Bradzo pomocny artkuł a przynajmniej dla człowieka co sie nie zna czyli mnie 🙂

 by norek

Wybrałem Vander ze względu na moc i wyposażenie zestawu. Nie zawiodłem sie.