Znalezienie właściwego narzędzia, które będzie w stanie w bezproblemowy sposób zasilić urządzenia pneumatyczne, dopompować koła czy po prostu obsłużyć pistolet lakierniczy to nie lada wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które składają się w całość w najlepszy możliwy kompresor.

W zestawieniu, jakie dziś przygotowaliśmy, zdecydowaliśmy porównać i ocenić pięć bardzo pozytywnie ocenianych produktów w 2022 roku. W ten sposób sprawdzimy jaki kompresor będzie najlepszy. W celu przeprowadzenia odpowiedniej analizy, wybrane produkty sprawdziliśmy pod względem wydajności oraz mocy, poziomu hałasu oraz czasu nabijania butli. Oprócz tego wzięliśmy pod uwagę również gwarancję i cenę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KOMPRESOR OLEJOWY SPRĘŻARKA 50L ZESTAW 8w1 Tagred

kompresor Tagred 50l

9.9

Tani

Allegro Logo
STANLEY KOMPRESOR DWUTŁOKOWY 50L V2 ZESTAW

kompresor Stanley 50l

9.8

Średnia

leroy
 
obi logo
 
castorama nowe
 
Allegro Logo
KOMPRESOR OLEJOWY DWUTŁOKOWY 50LZESTAW 8W1

kompresor Kraft&Dele 50l

9.6

Tani

Allegro Logo
Kompresor METABO 50L sprężarka Basic 250 50W

kompresor METABO 50l

9.4

Tani

leroy
 
Allegro Logo
 
obi logo
CICHY KOMPRESOR SPRĘŻARKA BEZOLEJOWY JWS 50L 68dB

kompresor JWS 50l

9.3

Drogi

Allegro Logo

KOMPRESOR OLEJOWY SPRĘŻARKA 50L GRATIS ZESTAW 8w1

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to jeden z najciekawszych produktów, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę ogromną zniżkę, jaką producent oferuje na ten konkretny model. Jest to zdecydowanie kompresor oferujący najwyższą jakość w stosunku do ceny, wiele akcesoriów oraz inne dodatki, które każdemu profesjonaliście przydadzą się w warsztacie.
Opisywany kompresor może pochwalić się mocą na poziomie 2800 W. Oprócz tego, warto zauważyć, że ciśnienie wynosi 8 bar, a wydajność pracy to 206l na minutę. Produkt, jaki oferuje nam firma Tagred Professional to z pewnością atrakcyjne rozwiązanie, które pomimo niskiego poboru energii, charakteryzuje się wysoką mocą oraz dosyć wysokimi innymi parametrami użytkowymi.
Kolejnym atutem tego produktu to w miarę niska waga, co w przypadku kompresorów olejowych zawsze jest problemem. Należy oczywiście spojrzeć także na dodatkowe akcesoria, jakie tutaj otrzymujemy. W tym wypadku razem z zestawem producenci dostarczają nam kompletny zestaw pneumatyczny 8w1.
Jakby tego było mało, w zestawie znajdują się również dwa oleje do kompresorów, dzięki czemu otrzymujemy tak naprawdę olej na rozruch oraz olej na pierwszą wymianę. Oprócz olejów, polska firma przewidziała również 3 gratisy dla nas, co w połączeniu z niską ceną daje nam niesamowity wynik.
Problematyczna może być jednak kultura pracy – kompresor wytwarza hałas o natężeniu 96 dB. Kolejną rzeczą, a raczej parametrem, który okazać się może niewystarczający, jest wydajność pracy. Zwycięzca rankingu to świetne budżetowe rozwiązanie, aczkolwiek przewidziane tylko do prywatnego użytku lub dla małych przedsiębiorców. Ocena redakcji 9/10.

R

Zalety

– Bardzo niska cena;
– Dużo dodatków i gratisów;
– Zestaw pneumatyczny 8 w 1;
– Wysoka moc;
– Niski pobór energii.
Q

Wady

– Bardzo głośny;
– Niska wydajność.

STANLEY KOMPRESOR DWUTŁOKOWY 50L V2 ZESTAW

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to o wiele droższy, aczkolwiek o wiele bardziej wydajny kompresor dwutłokowy. Oferuje on wydajność na poziomie 356 litrów na minutę. Dodatkowo charakteryzuje się on również większym ciśnieniem, które wynosi aż 10 barów.
Stanley to bardzo popularna firma, która zajmuje się produkcją zarówno kompresorów, jak i akcesoriów oraz elementów zastępczych do narzędzi pneumatycznych. Z tego względu producent postanowił dorzucić do zestawu zestaw narzędzi oraz klucz udarowy z kompletem nasadek. Dodatkowo znajdziemy tutaj zestaw lakierniczy oraz wiele innych elementów. Wartość samych dodatków jest ogromna, a tutaj mamy je w gratisie.
Standardowo otrzymujemy gwarancję na dwa lata oraz dwa oleje do kompresorów, dzięki czemu jeden stosować będziemy na rozruch, a drugi będzie na pierwszą wymianę. Niestety, tak jak wspomnieliśmy na początku, jest to bardzo drogi wybór. Z tego względu ocena redakcji to 8.5/10.

R

Zalety

– Dobra wydajność;
– Wysokie ciśnienie;
– Niska waga;
– Bogate wyposażenie dodatkowe;
– Duża ilość gratisów.
Q

Wady

– Bardzo duża cena.

KOMPRESOR OLEJOWY DWUTŁOKOWY Kraft&Dele 50L+ZESTAW 8W1

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Firma Kraft&Dele oferuje nam jeden z najwydajniejszych kompresorów, który pochwalić się może przepustowością na poziomie 530 litrów na minutę. Oprócz tego, warto również zauważyć, że maksymalne ciśnienie robocze to 9 barów.
Kompresor posiada dwa tłoki oraz grubsze niż zwykle uzwojenie silnika. Razem ze zwiększoną średnicą tłoków oraz wykonaniem cylindrów z żeliwa daje to zwiększoną moc oraz bardzo wysoką trwałość.
Produkt nie oferuje jednak w zestawie niczego prócz instrukcji oraz zestawu pistoletów. Oczywiście otrzymujemy także olej do kompresorów. Dodatkowo znajdziemy tutaj gwarancję dwuletnią oraz dosyć przeciętną cenę. Brak tu jednak ciekawego wyposażenia, a moc kompresora w wielu przypadkach ogranicza jego przydatność do mało wymagających prac. Ocena redakcji to 7/10.

R

Zalety

– Wysoka wydajność;
– Solidne wykonanie;
– Zabezpieczenia przed przeciążeniem.
Q

Wady

– Mała moc;
– Brak dodatkowego wyposażenia.

Kompresor METABO 50L sprężarka Basic 250-50W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to nieco słabszy kompresor, który oferuje nam teoretyczną wydajność na poziomie 200 litrów na minutę. Jednakże maksymalne ciśnienie wynosi 8 bar, co w połączeniu z małym rozmiarem oraz niską wagą daje kompaktowy kompresor olejowy.
Zaletą tej sprężarki jest oczywiście bardzo proste użytkowanie oraz wiele funkcji ułatwiających korzystanie. Mowa tutaj o specjalnym reduktorze z manometrem, który pozwoli nam wyregulować ciśnienie wyjściowe czy dodatkowy manometr. Gwarantuje on nam pełną kontrolę nad ciśnieniem w zbiorniku.
Warto zauważyć, że jest to jeden z najtrwalszych produktów tego typu dostępnych na rynku. Uruchamianie tego kompresora jest niezwykle proste i łatwe, nawet na zimno. Umożliwia to specjalny wyłącznik ciśnieniowy z zaworem odciążającym.
Dodatkowo warto zauważyć producent jest tak pewny swojego kompresora, że daje 10 lat gwarancji na korozję zbiornika, a na sam kompresor otrzymujemy przedłużoną gwarancję wynoszącą 3 lata. Jednakże, niezbyt ciekawe osiągi oraz oczywiście niska moc przy dosyć wysokiej cenie sprawia, że kompresor pomimo swojej bezawaryjności otrzymuje ocenę 7/10.

R

Zalety

– Proste użytkowanie,
– Wiele funkcji,
– Trwały produkt,
– 10 lat gwarancji.
Q

Wady

– Niska moc,
– Wysoka cena.

CICHY KOMPRESOR SPRĘŻARKA BEZOLEJOWY JWS 50L 68dB

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jest to jedyny w zestawieniu kompresor, którego tłok nie wymaga smarowania za pomocą olejów. Najważniejszą cechą wyróżniającą ten produkt od poprzednich, to mniejsze wymiary, o wiele lepsza kultura pracy oraz niska waga. Dodatkowo warto pamiętać, że produkt ten nie odbiega pod względem wydajności i maksymalnego ciśnienia od niektórych olejowych odpowiedników.
Otrzymujemy tutaj wydajność teoretyczną na poziomie 220 litrów na minutę oraz maksymalne ciśnienie wynoszące 8 bar. Oznacza to, że jest to bardzo dobrze zaprojektowana sprężarka, która oferuje czyste powietrze.
Produkt otrzymał dwuletnią gwarancję oraz bardzo wysokie oceny. Jednakże, nie możemy zapomnieć, że jest to produkt przeznaczony wyłącznie do mało wymagających prac, a jego cena jest dosyć wysoka. Dlatego ocena redakcji wynosi 8.5/10.

R

Zalety

– Wysoka kultura pracy;
– Kompaktowy rozmiar;
– Dosyć dobra wydajność oraz moc.
Q

Wady

– Wyłącznie do użytku domowego.

Jaki kompresor wybrać, aby nie pożałować decyzji?

Jeżeli zastanawiamy się jaki kompresor okaże się najlepszy, to przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób będziemy poszukiwaną sprężarkę wykorzystywać. Jeżeli będzie to urządzenie wykorzystywane do ciężkiego przemysłu i wymagających prac, to powinniśmy szukać kompresora olejowego, który oferuje o wiele większą moc, niż sprężarka bezolejowa w tej samej cenie.

Jeśli jednak nie zależy nam na najlepszej wydajności i mocy, gdyż kompresor będzie wykorzystywany jedynie w domowym warsztacie, to lepszym rozwiązaniem będzie bezolejowy kompresor. Ponadto bezolejowe rozwiązanie będzie również potrzebne w sytuacjach, gdy wymagana jest jak najwyższa higiena pracy i nawet odrobina ilość oleju w sprężonym powietrzu jest niedozwolona. Oprócz tego warto pamiętać o tym aby zwrócić uwagę na wydajność, moc, pojemność zbiornika, poziom hałasu oraz jaki jest czas napełniania butli.

Sprawdź moc i wydajność

Dobry kompresor 50l to taki, którego moc i wydajność pozwalają nam na efektywną pracę. W wielu przypadkach absolutnym minimum to teoretyczna wydajność na poziomie 200 litrów na minutę. Pamiętajmy, że jest to jednak wartość teoretyczna, a w praktyce wydajność na tłoczeniu jest niemalże dwukrotnie niższa niż wydajność na ssaniu.

Pojemność zbiornika oraz czas napełniania butli

Im większy zbiornik, tym dłużej kompresor będzie mógł pracować bez przerwy. Oznacza to mniej przerw na uzupełnienie zbiornika, co w niektórych przypadkach może być niezwykle uciążliwe. Jest to oczywiście spowodowane bardzo prostym faktem – czas napełniania butli jest bardzo długi. Należy zatem szukać takich kompresorów, które oferują nie tylko dużą pojemność zbiornika, ale również akceptowalny czas napełniania butli.

Poziom hałasu

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest poziom hałasu. W przypadku kultury pracy warto oczywiście pamiętać o tym, że sprężarki olejowe same w sobie są głośniejsze, a przez to najcichsze produkują głośność na poziomie 70-75 dB. W przypadku kompresorów bezolejowych, wartości te są nieco niższe i bez problemu znajdziemy produkty, których głośność pracy wynosi 68 dB czy nawet mniej.

Kompresor 50l opinie

Sprawdzając kompresory warto również zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Bardzo często producenci podają wartości, które nieco odbiegają od prawdziwych. Z tego względu możemy dowiedzieć się nieco więcej o prawdziwej charakterystyce pracy danego produktu. Pamiętajmy jednak, żeby skupiać się na opiniach od zweryfikowanych użytkowników.

Podsumowanie – teraz wiesz jaki kompresor wybrać w roku 2022!

Wybór właściwej sprężarki jest bardzo ważny, gdyż będzie to podstawowe źródło powietrza do wielu narzędzi pneumatycznych. Z tego względu należy zastanowić się dwa razy przed zakupem. Oczywiście warto zapoznać się z opiniami o kompresorach 50l. Jeśli jednak nie chcecie poszukiwać sprężarki na własną rękę, to sprawdźcie dzisiejszego zwycięzcę rankingu. Jest to bardzo ciekawy produkt, który oferuje rzetelną moc i wydajność, a zarazem nie odstrasza ceną.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor 50 L
Average rating:  
 7 reviews
 by Grzegorz

Witam. Większosc kompresorów ma podane fałszywe, zakłamane dane techniczne, dotyczy to w szczególności wydajności EFEKTYWNEJ .

To jest zwykłe oszustwo i złodziejstwo !!

 by karinka

No nie za bardzo rozumiem się na tym sprzęcie, tu musiałby się mój narzeczony wypowiedzieć, ale nie za bardzo ma na to czas. Chętnie go jednak dopytam. Wasze porównanie jest całkiem ok, dlatego też na pewno wiele osób z niego skorzysta.

 by janiula70

Metabo ma dobry sprzęt, różnorodny, ale na pewno nie tani, wiem, bo jakiś czas temu sprawdzaliśmy coś takiego. Sami mieliśmy go kupić, ale kraft był tańszy i na niego padło. Czekamy na dostawę, dlatego nie możemy się wypowiedzieć o działaniu, ale dużo sobie po nim obiecujemy.

 by mechanikstaś

Wszystkie zaprezentowane firmy są godne uwagi, chociaż raczej nie skusiłbym się na Magnum, bo mnie zawiódł kiedyś. Podejrzewam, że akurat trafiłem na zły model, no ale niesmak pozostał. Dlatego też zdecydowanie jestem za tym, żebyście go rozważyli.

 by mirko

No tak, Stanley to dobra marka, potwierdzam,  ale można kupić też coś dobrego w dużo niższej cenie, dlatego się zgodzę z Waszymi wnioskami. Poza tym wszystko się zgadza, model jest wygodny w użytkowaniu i na szczęście, ale nie nawala.

 by pamira012

Targed z tego co pamiętam, to mąż miał. No jakiś czas to mu tam posłużyło, ale z tego co wiem, spodziewał się większej wydajności. Co do następnego modelu, to mamy Kraft&Dele i nie narzekamy. Oczywiście pojemność większa, bo dla mechanika kupowaliśmy.

 by sejnik897

Kraft&Dele, świetna firma, mamy aktualnie kompresor 100l i jest całkiem w porządku. Z kluczem pneumatycznym Reedats p160 bardzo dobrze działa, nie zacina się, jest świetny. Na pewno w tej cenie wart zakupu i jestem pewien, że niejedna osoba to też potwierdzi.