Znalezienie właściwego narzędzia, które będzie w stanie w bezproblemowy sposób zasilić urządzenia pneumatyczne, dopompować koła czy po prostu obsłużyć pistolet lakierniczy to nie lada wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które składają się w całość w najlepszy możliwy kompresor.

W zestawieniu, jakie dziś przygotowaliśmy, zdecydowaliśmy porównać i ocenić pięć bardzo pozytywnie ocenianych produktów w 2024 roku. W ten sposób sprawdzimy jaki kompresor będzie najlepszy. W celu przeprowadzenia odpowiedniej analizy, wybrane produkty sprawdziliśmy pod względem wydajności oraz mocy, poziomu hałasu oraz czasu nabijania butli. Oprócz tego wzięliśmy pod uwagę również gwarancję i cenę.

Ranking Kompresorów 50L w 2024 – Top 7 Najlepszych Kompresorów 50L

Miejsce

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

1

KOMPRESOR OLEJOWY SPRĘŻARKA 50L ZESTAW 8w1 Tagred

kompresor Tagred 50l

9.9

Tani

Allegro Logo

2

STANLEY KOMPRESOR DWUTŁOKOWY 50L V2 ZESTAW

kompresor Stanley 50l

9.8

Średnia

Allegro Logo

3

KOMPRESOR OLEJOWY DWUTŁOKOWY 50LZESTAW 8W1

kompresor Kraft&Dele 50l

9.6

Tani

Allegro Logo

4

Kompresor METABO 50L sprężarka Basic 250 50W

kompresor METABO 50l

9.4

Tani

Allegro Logo

2

CICHY KOMPRESOR SPRĘŻARKA BEZOLEJOWY JWS 50L 68dB

kompresor JWS 50l

9.3

Drogi

Allegro Logo

6

Majster Polska MP 0062 1

Majster Polska MP-0062

9.2

Średnia

Allegro Logo

7

Kompresor olejowy Airbox EVO50V 1

Airbox EVO50V

9.1

Drogi

Allegro Logo

KOMPRESOR OLEJOWY SPRĘŻARKA 50L GRATIS ZESTAW 8w1

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to jeden z najciekawszych produktów, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę ogromną zniżkę, jaką producent oferuje na ten konkretny model. Jest to zdecydowanie kompresor oferujący najwyższą jakość w stosunku do ceny, wiele akcesoriów oraz inne dodatki, które każdemu profesjonaliście przydadzą się w warsztacie.
Opisywany kompresor może pochwalić się mocą na poziomie 2800 W. Oprócz tego, warto zauważyć, że ciśnienie wynosi 8 bar, a wydajność pracy to 206l na minutę. Produkt, jaki oferuje nam firma Tagred Professional to z pewnością atrakcyjne rozwiązanie, które pomimo niskiego poboru energii, charakteryzuje się wysoką mocą oraz dosyć wysokimi innymi parametrami użytkowymi.
Kolejnym atutem tego produktu to w miarę niska waga, co w przypadku kompresorów olejowych zawsze jest problemem. Należy oczywiście spojrzeć także na dodatkowe akcesoria, jakie tutaj otrzymujemy. W tym wypadku razem z zestawem producenci dostarczają nam kompletny zestaw pneumatyczny 8w1.
Jakby tego było mało, w zestawie znajdują się również dwa oleje do kompresorów, dzięki czemu otrzymujemy tak naprawdę olej na rozruch oraz olej na pierwszą wymianę. Oprócz olejów, polska firma przewidziała również 3 gratisy dla nas, co w połączeniu z niską ceną daje nam niesamowity wynik.
Problematyczna może być jednak kultura pracy – kompresor wytwarza hałas o natężeniu 96 dB. Kolejną rzeczą, a raczej parametrem, który okazać się może niewystarczający, jest wydajność pracy. Zwycięzca rankingu to świetne budżetowe rozwiązanie, aczkolwiek przewidziane tylko do prywatnego użytku lub dla małych przedsiębiorców. Ocena redakcji 9/10.

R

Zalety

– Bardzo niska cena;
– Dużo dodatków i gratisów;
– Zestaw pneumatyczny 8 w 1;
– Wysoka moc;
– Niski pobór energii.
Q

Wady

– Bardzo głośny;
– Niska wydajność.

STANLEY KOMPRESOR DWUTŁOKOWY 50L V2 ZESTAW

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to o wiele droższy, aczkolwiek o wiele bardziej wydajny kompresor dwutłokowy. Oferuje on wydajność na poziomie 356 litrów na minutę. Dodatkowo charakteryzuje się on również większym ciśnieniem, które wynosi aż 10 barów.
Stanley to bardzo popularna firma, która zajmuje się produkcją zarówno kompresorów, jak i akcesoriów oraz elementów zastępczych do narzędzi pneumatycznych. Z tego względu producent postanowił dorzucić do zestawu zestaw narzędzi oraz klucz udarowy z kompletem nasadek. Dodatkowo znajdziemy tutaj zestaw lakierniczy oraz wiele innych elementów. Wartość samych dodatków jest ogromna, a tutaj mamy je w gratisie.
Standardowo otrzymujemy gwarancję na dwa lata oraz dwa oleje do kompresorów, dzięki czemu jeden stosować będziemy na rozruch, a drugi będzie na pierwszą wymianę. Niestety, tak jak wspomnieliśmy na początku, jest to bardzo drogi wybór. Z tego względu ocena redakcji to 8.5/10.

R

Zalety

– Dobra wydajność;
– Wysokie ciśnienie;
– Niska waga;
– Bogate wyposażenie dodatkowe;
– Duża ilość gratisów.
Q

Wady

– Bardzo duża cena.

KOMPRESOR OLEJOWY DWUTŁOKOWY Kraft&Dele 50L+ZESTAW 8W1

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Firma Kraft&Dele oferuje nam jeden z najwydajniejszych kompresorów, który pochwalić się może przepustowością na poziomie 530 litrów na minutę. Oprócz tego, warto również zauważyć, że maksymalne ciśnienie robocze to 9 barów.
Kompresor posiada dwa tłoki oraz grubsze niż zwykle uzwojenie silnika. Razem ze zwiększoną średnicą tłoków oraz wykonaniem cylindrów z żeliwa daje to zwiększoną moc oraz bardzo wysoką trwałość.
Produkt nie oferuje jednak w zestawie niczego prócz instrukcji oraz zestawu pistoletów. Oczywiście otrzymujemy także olej do kompresorów. Dodatkowo znajdziemy tutaj gwarancję dwuletnią oraz dosyć przeciętną cenę. Brak tu jednak ciekawego wyposażenia, a moc kompresora w wielu przypadkach ogranicza jego przydatność do mało wymagających prac. Ocena redakcji to 7/10.

R

Zalety

– Wysoka wydajność;
– Solidne wykonanie;
– Zabezpieczenia przed przeciążeniem.
Q

Wady

– Mała moc;
– Brak dodatkowego wyposażenia.

Kompresor METABO 50L sprężarka Basic 250-50W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to nieco słabszy kompresor, który oferuje nam teoretyczną wydajność na poziomie 200 litrów na minutę. Jednakże maksymalne ciśnienie wynosi 8 bar, co w połączeniu z małym rozmiarem oraz niską wagą daje kompaktowy kompresor olejowy.
Zaletą tej sprężarki jest oczywiście bardzo proste użytkowanie oraz wiele funkcji ułatwiających korzystanie. Mowa tutaj o specjalnym reduktorze z manometrem, który pozwoli nam wyregulować ciśnienie wyjściowe czy dodatkowy manometr. Gwarantuje on nam pełną kontrolę nad ciśnieniem w zbiorniku.
Warto zauważyć, że jest to jeden z najtrwalszych produktów tego typu dostępnych na rynku. Uruchamianie tego kompresora jest niezwykle proste i łatwe, nawet na zimno. Umożliwia to specjalny wyłącznik ciśnieniowy z zaworem odciążającym.
Dodatkowo warto zauważyć producent jest tak pewny swojego kompresora, że daje 10 lat gwarancji na korozję zbiornika, a na sam kompresor otrzymujemy przedłużoną gwarancję wynoszącą 3 lata. Jednakże, niezbyt ciekawe osiągi oraz oczywiście niska moc przy dosyć wysokiej cenie sprawia, że kompresor pomimo swojej bezawaryjności otrzymuje ocenę 7/10.

R

Zalety

– Proste użytkowanie,
– Wiele funkcji,
– Trwały produkt,
– 10 lat gwarancji.
Q

Wady

– Niska moc,
– Wysoka cena.

CICHY KOMPRESOR SPRĘŻARKA BEZOLEJOWY JWS 50L 68dB

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jest to jedyny w zestawieniu kompresor, którego tłok nie wymaga smarowania za pomocą olejów. Najważniejszą cechą wyróżniającą ten produkt od poprzednich, to mniejsze wymiary, o wiele lepsza kultura pracy oraz niska waga. Dodatkowo warto pamiętać, że produkt ten nie odbiega pod względem wydajności i maksymalnego ciśnienia od niektórych olejowych odpowiedników.
Otrzymujemy tutaj wydajność teoretyczną na poziomie 220 litrów na minutę oraz maksymalne ciśnienie wynoszące 8 bar. Oznacza to, że jest to bardzo dobrze zaprojektowana sprężarka, która oferuje czyste powietrze.
Produkt otrzymał dwuletnią gwarancję oraz bardzo wysokie oceny. Jednakże, nie możemy zapomnieć, że jest to produkt przeznaczony wyłącznie do mało wymagających prac, a jego cena jest dosyć wysoka. Dlatego ocena redakcji wynosi 8.5/10.

R

Zalety

– Wysoka kultura pracy;
– Kompaktowy rozmiar;
– Dosyć dobra wydajność oraz moc.
Q

Wady

– Wyłącznie do użytku domowego.

Kompresor olejowy Majster Polska MP-0062 to alternatywa warta rozważenia

Kolejna ciekawa propozycja warta rozważenia przygotowana została przez markę Majster Polska. Model MP-0062 charakteryzuje się wydajnością efektywną na poziomie 156 litrów na minutę. W połączeniu z ciśnieniem maksymalnym 8 bar i wydajnością teoretyczną nawet i 220 litrów na minutę daje to bardzo atrakcyjne parametry techniczne w porównaniu do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić.

Wróćmy jednak do podstaw. To kompresor olejowy tłokowy, którego moc silnika wynosi 2.5 KM (1.8 KW). Sprzęt zasilany jest standardowym napięciem 230V. Oferuje on zbiornik o pojemności 50 litrów. Cylindry są żeliwne, a dzięki grubszemu uzwojeniu silnika i wykorzystaniu napędu bezpośredniego, kompresor od polskiej firmy charakteryzuje się nadzwyczaj atrakcyjną specyfikacją. A to pozwala liczyć na bardzo dobrą wydajność pracy w przypadku mniej wymagających prac.

Zaletą, o której warto wspomnieć, to zwiększona średnica tłoka – wynosi ona teraz 47 mm, gdzie w poprzednim modelu wynosiła 39 mm. Oprócz tego, sam filtr powietrza też ma zwiększoną pojemność. Te kroki pozwoliły na uzyskanie nieco lepszej wydajności niż w poprzednich wersjach kompresora. Produkt nie jest co prawda najlżejszy, a dodatkowo podane ciśnienie 8bar jest ciśnieniem maksymalnym. Oznacza to, że robocze ciśnienie jest nieco niższe.

R

Zalety

• Dosyć niska cena;
• Bardzo dobra wydajność w stosunku do ceny;
• Dosyć duży dodatkowy zestaw akcesoryjny;
• Wysoka wytrzymałość.
Q

Wady

• Dosyć dużo waży;
• Przeciętne ciśnienie robocze.

Kompresor olejowy Airbox EVO50V także zasługuje na nasze uznanie

Produkt firmy Airbox to nieco droższa propozycja niż konkurencja. Aczkolwiek jest to i tak stosunkowo budżetowy produkt. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę oferowane parametry i atrybuty. Model Airbox Evolution 50l to, jak sama nazwa wskazuje, kompresor o pojemności zbiornika 50 litrów. Jest to kompresor olejowy ze sprężarką tłokową. Moc, jaką silnik generuje, to aż 3 KM, co w przeliczeniu na kilowaty daje nam 2.2 kW.

Ze względu na większą moc, jaką produkt generuje, możemy też spodziewać się nieco większej wydajności. Ta wynosi 232 litrów na minutę w przypadku wydajności efektywnej, a więc roboczej i dostępnej niemal cały czas. Teoretyczna wydajność wynosi natomiast 320 litrów na minutę. W połączeniu z ciśnieniem maksymalnym na poziomie 10 bar, to idealne rozwiązanie dla osób wymagających nieco większej sprawności, aczkolwiek wciąż liczących na stosunkowo kompaktowe rozmiary ze względu na zbiornik 50l.

Silnik, pomimo sporej mocy, charakteryzuje się stosunkowo niskim poborem energii. Uzwojenie wykonane zostało z miedzi, a więc możemy liczyć na zwiększoną wytrzymałość podzespołów. Cylindry także zostały wzmocnione, co w połączeniu z dwuletnią gwarancją daje nam wystarczająco dużą pewność, jeśli chodzi o niezawodność pracy.

R

Zalety

• Bardzo duża wydajność w stosunku do pojemności zbiornika i mocy;
• Miedziane uzwojenie silnika;
• Kompaktowe rozmiary;
• Wysokie ciśnienie maksymalne.
Q

Wady

• Dosyć duża cena;
• Podstawowe wyposażenie. 

Jaki kompresor wybrać, aby nie pożałować decyzji?

Jeżeli zastanawiamy się jaki kompresor okaże się najlepszy, to przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób będziemy poszukiwaną sprężarkę wykorzystywać. Jeżeli będzie to urządzenie wykorzystywane do ciężkiego przemysłu i wymagających prac, to powinniśmy szukać kompresora olejowego, który oferuje o wiele większą moc, niż sprężarka bezolejowa w tej samej cenie.

Jeśli jednak nie zależy nam na najlepszej wydajności i mocy, gdyż kompresor będzie wykorzystywany jedynie w domowym warsztacie, to lepszym rozwiązaniem będzie bezolejowy kompresor. Ponadto bezolejowe rozwiązanie będzie również potrzebne w sytuacjach, gdy wymagana jest jak najwyższa higiena pracy i nawet odrobina ilość oleju w sprężonym powietrzu jest niedozwolona. Oprócz tego warto pamiętać o tym aby zwrócić uwagę na wydajność, moc, pojemność zbiornika, poziom hałasu oraz jaki jest czas napełniania butli.

Sprawdź moc i wydajność

Dobry kompresor 50l to taki, którego moc i wydajność pozwalają nam na efektywną pracę. W wielu przypadkach absolutnym minimum to teoretyczna wydajność na poziomie 200 litrów na minutę. Pamiętajmy, że jest to jednak wartość teoretyczna, a w praktyce wydajność na tłoczeniu jest niemalże dwukrotnie niższa niż wydajność na ssaniu.

Pojemność zbiornika oraz czas napełniania butli

Im większy zbiornik, tym dłużej kompresor będzie mógł pracować bez przerwy. Oznacza to mniej przerw na uzupełnienie zbiornika, co w niektórych przypadkach może być niezwykle uciążliwe. Jest to oczywiście spowodowane bardzo prostym faktem – czas napełniania butli jest bardzo długi. Należy zatem szukać takich kompresorów, które oferują nie tylko dużą pojemność zbiornika, ale również akceptowalny czas napełniania butli.

Poziom hałasu

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest poziom hałasu. W przypadku kultury pracy warto oczywiście pamiętać o tym, że sprężarki olejowe same w sobie są głośniejsze, a przez to najcichsze produkują głośność na poziomie 70-75 dB. W przypadku kompresorów bezolejowych, wartości te są nieco niższe i bez problemu znajdziemy produkty, których głośność pracy wynosi 68 dB czy nawet mniej.

Kompresor 50l opinie

Sprawdzając kompresory warto również zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Bardzo często producenci podają wartości, które nieco odbiegają od prawdziwych. Z tego względu możemy dowiedzieć się nieco więcej o prawdziwej charakterystyce pracy danego produktu. Pamiętajmy jednak, żeby skupiać się na opiniach od zweryfikowanych użytkowników.

Czy kompresor 50L wystarczy do malowania?

Kompresory dwutłokowe, które mają pojemność 50 litrów są zupełnie wystarczające, jeśli zamierzamy wyposażyć się w pistolet natryskowy pneumatyczny i malować natryskowo zasilając urządzenie powietrzem. Praca natryskowa nie jest wymagającą aktywnością jeśli chodzi o moc i wydajność kompresora. Dlatego dwutłokowe urządzenia o pojemności 50 litrów będą w zupełności wystarczające.

Bardzo ważne jest jednak uwzględnić nie tylko samą pojemność, ale też i wydajność urządzenia. Tę wyraża się w litrach na minutę i wskazuje czy produkt będzie tłoczył wystarczająco dużo powietrza, aby zasilić pistolet natryskowy i zagwarantować odpowiednie ciśnienie podczas pracy. Rzeczą oczywistą jest, że mowa tutaj o klasycznym sprzęcie, a nie profesjonalnym zestawie do prac z elewacją zewnętrzną.

Jaki jest lepszy kompresor olejowy czy bezolejowy?

Kompresory olejowe i bezolejowe mają zarówno wady jak i zalety. A to oznacza, że trudno wskazać który produkt okaże się lepszy, jeśli nie określimy warunków, w jakich urządzenie będzie stosowane. Zazwyczaj olejowe kompresory 24 l czy 50 l są wybierane do warsztatów i prac budowlanych czy mechanicznych. Bezolejowe natomiast częściej sprawdzą się w miejscach, gdzie wymagana jest wyższa higiena. Dlatego nierzadko bezolejowe kompresory znajdziemy w klinikach, przychodniach i innych miejscach tego typu.

Kompresory olejowe będą idealne w przypadku zadań długich z uwagi na ich dodatkowe chłodzenie. Jednakże są one dosyć duże. Co więcej, ważą swoje. Bezolejowy wariant to natomiast rozwiązanie nie tylko mniejsze i lżejsze. Jest też dodatkowo cichszy. Aczkolwiek mogą być mniej wytrzymałe, jeśli nie są odpowiednio chłodzone.

Jaki kompresor do domu kupić?

Wybierając kompresor do domu powinniśmy przede wszystkim kierować się naszymi oczekiwaniami, a także rodzajem pracy, do jakich będziemy wykorzystywać kompresor. Malowanie za pomocą natrysku? Wtedy pojemność 50 litrów będzie wystarczająca. Potrzebujemy pomalować bardziej wymagające powierzchnie jak, na przykład, elewację całego domu jednorodzinnego? W takiej sytuacji pojemność może wzrosnąć nawet i trzykrotnie.

Wszystko zależy od tego co dokładnie będziemy robić. Przydomowy warsztat może wymagać pojemności nawet i 100 litrów. Jednakże, sama pojemność to nie wszystko. Bardzo istotne jest też sprawdzenie wydajności, którą określa się w litrach na minutę. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie narzędzia, które jest najbardziej wymagające i potrzebuje największej przepustowości.

Następnie wybieramy kompresor zgodnie z tym urządzeniem mając na względzie nieco wyższe wartości niż narzędzia. Na wszelki wypadek, aby sprzęt miał trochę zapasu. W ten sposób określimy czy kompresor o pojemności 100 litrów i wydajności na poziomie 250 l/min będzie wystarczający. Oprócz tego, uwzględnić powinniśmy też ciśnienie robocze. To, w większości przypadków, nie powinno być niższe niż 6 bar.

Jaki kompresor na początek?

Prace z kompresorem z początku mogą wydawać się trudne. Jednakże, im dłużej będziemy się posługiwać tego typu sprzętem, tym lepiej poradzimy sobie z późniejszym dostosowaniem urządzeń mocniejszych do bardziej zaawansowanych prac. Dlatego na samym początku do najbardziej podstawowych prac w postaci malowania natryskowego wybrać powinniśmy kompresor o pojemności 50 litrów. Powinien on oferować wydajność na poziomie 140-180 litrów na minutę.

Na początek o wiele lepiej sprawdzą się kompresory olejowe. Mogą one być cięższe i większe od bezolejowych wariantów. Aczkolwiek charakteryzują się niższą ceną w porównaniu do oferowanych parametrów. Co więcej, ich bezawaryjność jest na lepszym poziomie niż w przypadku wariantów bezolejowych.

Jak długo może pracować kompresor?

W większości przypadków nisko i średniobudżetowych, kompresory olejowe mogą pracować tylko przez określony okres. Czas, podczas którego urządzenie charakteryzuje się odpowiednimi parametrami pracy i wydajnością zależny jest od specyfikacji technicznej i wielu różnorodnych czynników. Aczkolwiek przyjęło się, że 1 stopniowe procesory będą pracować w cyklu 40/60%. Oznacza to, że na przestrzeni 10 minut, 4 minuty to okres pracy, a 6 minut to okres odpoczynku. Są też kompresory dwustopniowe, których cykl wynosi 60/40%.

Pamiętajmy jednak, że każde urządzenie jest inne i jeśli wybierzemy produkt bardzo budżetowy, to czas, po którym sprzęt niebezpiecznie szybko się nagrzeje może być znacznie mniejszy niż w przypadku wartości podanych powyżej. Należy więc upewnić się, że wybrany przez nas produkt wyposażono w szereg zabezpieczeń przeciwprzeciążeniowych. Oprócz tego, warto też zweryfikować deklarowane przez producenta okresy pracy i porównać z feedbackiem kupujących.

Po co w domu kompresor?

Kompresory są urządzeniami, które ze względu na swoją charakterystykę pracy pozwalają nam uzyskać powietrze pod ciśnieniem bądź też różnego rodzaju gazy. Tego typu powietrze idealnie się sprawdza podczas pracy z narzędziami pneumatycznymi. To taki sprzęt, który wymaga powietrza do działania. Bardzo często stosuje się więc kompresory do zasilania pistoletów natryskowych powietrznych czy też do pompowania kół w samochodach.

W domu natomiast oprócz łatwiejszego pompowania powietrza do aut czy też do malowania ścian, kompresor okaże się przydatny jeśli paramy się majsterkowaniem i nierzadko zdarza nam się wykonać projekty z drewna. Rzecz jasna musimy mieć na wyposażeniu sprzęt kompatybilny z kompresorem, aby w ogóle mieć możliwość wykorzystania kompresora do prac domowych.

Jaki kompresor do pracy ciągłej?

Z uwagi na fakt, że ciągła praca powoduje duże przeciążenia i możliwe przegrzanie, to powinniśmy wyposażyć się w sprzęt gwarantujący nam jak najwydajniejsze chłodzenie. O to natomiast o wiele łatwiej w przypadku kompresorów olejowych. Są one więc idealne w pracach specjalistycznych, ale też i do prac przemysłowych czy do klasycznych rozwiązań garażowych. Jest to też bardzo dobra propozycja ze względu na większą bezawaryjność.

Poza samym typem kompresora, bardzo ważne jest też uwzględnienie tego czy będzie to kompresor tłokowy czy spiralny. Te pierwsze oferują większą wydajność. Ponadto, nie wymagają aż tak wielu czynności konserwacyjnych, więc ich późniejsza eksploatacja jest znacznie tańsza.

Jaka jest różnica między kompresorem a sprężarka?

Główne zadania sprężarka i kompresor mają podobne – to uzyskanie bardzo wysokiego ciśnienia sprężonego gazu. Często wykorzystuje się je też do wymuszania przepływu tego gazu. Musimy jednak pamiętać, że praktyczne zastosowanie sprężarek jest znacznie bardziej ograniczone ze względu na swoją konstrukcję. Aczkolwiek wszechstronność tego urządzenia i fakt, że jest niezbędne podczas pracy lodówki, chłodziarki, odkurzacza, czy nawet suszarki do włosów sprawia, że to jeden z najistotniejszych elementów, jakie wykorzystuje się w różnorodnych urządzeniach gospodarstwa domowego.

Natomiast kompresor to jeden z rodzajów sprężarki – obok dmuchaw czy wentylatorów. To też narzędzia, które bardzo często wykorzystywane są w przemyśle budowlanym i samochodowym czy po prostu w garażu. Ułatwiają pracę majsterkowicza, a także pozwalają pompować opony, czyścić powierzchnie za pomocą sprężonego powietrza, piaskować czy lakierować blachę. Przejrzyj ranking kompresorów samochodowych: https://przemianydomowe.pl/kompresor-samochodowy-230v-12v-opinie-ranking/

Czy kompresor 50L wystarczy do klucza pneumatycznego?

Klucze pneumatyczne to urządzenia, które znacznie ułatwiają pracę w garażu czy w warsztacie. Aby jednak sprawnie posługiwać się tym narzędziem podczas wymiany koła czy też odkręcania mocno zapieczonych śrub, potrzebny jest kompresor. Musi być on w stanie dostarczyć wystarczająco dużo sprężonego powietrza. Na szczęście klucze pneumatyczne nie są bardzo wymagające pod względem przepływu powietrza na minutę czy też ciśnienia roboczego.

Oznacza to, że wyposażenie się w kompresor 50L powinno wystarczyć do obsługi większości kluczy pneumatycznych. Należy natomiast zweryfikować wymaganą średnicę węża, a także ciśnienie pracy danego klucza pneumatycznego. Oprócz tego, sama wydajność pracy kompresora musi się zgadzać i wynosić minimum 10-20% więcej niż zużycie powietrza samego klucza. Jeśli więc wybieramy klucz o zużyciu na poziomie 110 litrów na minutę, to kompresor powinien oferować wydajność na poziomie 130-140 litrów na minutę.

Podsumowanie – teraz wiesz jaki kompresor wybrać w roku 2024!

Wybór właściwej sprężarki jest bardzo ważny, gdyż będzie to podstawowe źródło powietrza do wielu narzędzi pneumatycznych. Z tego względu należy zastanowić się dwa razy przed zakupem. Oczywiście warto zapoznać się z opiniami o kompresorach 50l. Jeśli jednak nie chcecie poszukiwać sprężarki na własną rękę, to sprawdźcie dzisiejszego zwycięzcę rankingu. Jest to bardzo ciekawy produkt, który oferuje rzetelną moc i wydajność, a zarazem nie odstrasza ceną.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor 50 L
Average rating:  
 7 reviews
 by Grzegorz

Witam. Większosc kompresorów ma podane fałszywe, zakłamane dane techniczne, dotyczy to w szczególności wydajności EFEKTYWNEJ .

To jest zwykłe oszustwo i złodziejstwo !!

 by karinka

No nie za bardzo rozumiem się na tym sprzęcie, tu musiałby się mój narzeczony wypowiedzieć, ale nie za bardzo ma na to czas. Chętnie go jednak dopytam. Wasze porównanie jest całkiem ok, dlatego też na pewno wiele osób z niego skorzysta.

 by janiula70

Metabo ma dobry sprzęt, różnorodny, ale na pewno nie tani, wiem, bo jakiś czas temu sprawdzaliśmy coś takiego. Sami mieliśmy go kupić, ale kraft był tańszy i na niego padło. Czekamy na dostawę, dlatego nie możemy się wypowiedzieć o działaniu, ale dużo sobie po nim obiecujemy.

 by mechanikstaś

Wszystkie zaprezentowane firmy są godne uwagi, chociaż raczej nie skusiłbym się na Magnum, bo mnie zawiódł kiedyś. Podejrzewam, że akurat trafiłem na zły model, no ale niesmak pozostał. Dlatego też zdecydowanie jestem za tym, żebyście go rozważyli.

 by mirko

No tak, Stanley to dobra marka, potwierdzam,  ale można kupić też coś dobrego w dużo niższej cenie, dlatego się zgodzę z Waszymi wnioskami. Poza tym wszystko się zgadza, model jest wygodny w użytkowaniu i na szczęście, ale nie nawala.

 by pamira012

Targed z tego co pamiętam, to mąż miał. No jakiś czas to mu tam posłużyło, ale z tego co wiem, spodziewał się większej wydajności. Co do następnego modelu, to mamy Kraft&Dele i nie narzekamy. Oczywiście pojemność większa, bo dla mechanika kupowaliśmy.

 by sejnik897

Kraft&Dele, świetna firma, mamy aktualnie kompresor 100l i jest całkiem w porządku. Z kluczem pneumatycznym Reedats p160 bardzo dobrze działa, nie zacina się, jest świetny. Na pewno w tej cenie wart zakupu i jestem pewien, że niejedna osoba to też potwierdzi.