Zależy ci na tym, aby chronić swoje podwórko przed wandalami, włamywaczami i innymi nieproszonymi gośćmi? A może po prostu chcesz zabezpieczyć auto przed domem? Nieważne którą z opcji wybierzesz, zawsze warto wybierać produkt charakteryzujący się najlepszymi parametrami i atrybutami. A takich na rynku jest, o dziwo, bardzo dużo. Jeśli i ty nie wiesz która kamera IP zewnętrzna będzie najlepsza, to warto pomyśleć nad sprawdzeniem najczęściej wybieranych ofert, bo może to oznaczać wybranie tej najlepszej.

Choć trudno jest wskazać czy to rzeczywiście prawda, to zdecydowanie jedną z ciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku jest  ORLLO Z8. Nie jest to z pewnością oferta najnowocześniejsza czy gwarantująca nam najlepsze parametry, aczkolwiek w przystępnej cenie daje więcej, niż można się spodziewać. W dzisiejszym artykule przedstawię zatem zalety i wady tego rozwiązania, poszczególne funkcje, które przykuły moją uwagę i porównam detale kamer do monitoringu.

IMG 20220218 105100

Na jaką kamerę powinniśmy zwrócić uwagę?

Warto jednak dowiedzieć się najpierw o tym czym jest dobry monitoring i jak odróżnić tanie opcje o niepewnych parametrach od tych naprawdę dobrych – nawet w niższym zakresie cenowym. 

Pierwsza kwestia to jakość, i mowa tutaj zarówno o jakości poszczególnych komponentów znajdujących się wewnątrz kamery, jak i samego korpusu. Pracująca na dworze kamera musi stawić czoła deszczom, śniegom, upałom, a także silnym wiatrom. Oprócz tego dobre kamery wyróżniają się odpornością na wahania temperatur.

Jeśli produkt jest trwały i odpowiednio złożony, to nie zaszkodzi mu żadna aura sezonowa, a to oznacza bezpieczeństwo i pewność, że w przypadku opcji bezprzewodowych bateria nie ulegnie uszkodzeniu i nawet w przypadku długich mrozów nie straci na swojej wydajności. Ponadto każda dobra kamera musi gwarantować nam odpowiedniej jakości komponenty odpowiadające za jakość obrazu.

Skoro o tej kwestii mowa, to najważniejszym czynnikiem wpływającym na to czy produkt będzie dobrą opcją dla nas czy też nie, jest jakość nagrywania. A ta zależna jest od obiektywu, jego jasności, balansu bieli, ilości pikseli, czyli rozdzielczości, która im jest większa, tym lepszą jakość oferuje.

IMG 20220218 104909

Jakie są zalety i słabe strony modelu ORLLO Z8?

Jeśli zainteresowała nas kamera ORLLO Z8, to musimy wiedzieć o paru istotnych kwestiach.

Zalety:

  • Jakość 2K HD; 
  • Inteligentna analiza obrazu;
  • Duża maksymalna pojemność karty; 
  • Wysoki poziom klasy szczelności; 
  • Świetny stosunek jakości produktu do ceny;
  • Duże możliwości obrotu głowicy;
  • Praca przy bardzo dużym zakresie temperatury i przy wilgotności wynoszącej do 90%. 

Słabe strony

  • Rozdzielczość SHD i FHD (!) dostępna tylko w 15 FPS;
  • Przeciętny kąt widzenia.

Jak widzimy, oferta ma zarówno swoje zalety i wady. Bardzo dobra wartość produktu ujawnia się przede wszystkim dzięki wyśmienitej jakości nagrywania za dnia, aczkolwiek ta w nocy nie jest najgorsza.  Warto pamiętać o tym, że produkt kompatybilny jest z kartami do 256 GB pojemności.

Co więcej, model ORLLO Z8 świetnie radzi sobie przy temperaturach bardzo niskich (nawet do -30 stopni Celsjusza) jak i tych bardzo wysokich (do 80 stopni Celsjusza). Należy też uwzględnić możliwość pracy przy wilgotności wynoszącej do 90%. Choć kąt widzenia nie jest za duży, bo wynosi tylko 100 stopni, to dzięki obracanej głowicy w poziomie o 355 stopni i w pionie o 95 stopni, możemy tak naprawdę zabezpieczyć ogromny obszar. 

Kamera ORLLO Z8 z bliska – czym mnie zachwycił, a do czego mogę się przyczepić?

Przyglądając się kamerze, możemy przede wszystkim zauważyć, że nieważne czy decydujemy się na produkt za parę tysięcy, czy za kilkaset złotych, firma Orllo jest w stanie dostarczyć nam bardzo zaawansowane urządzenie. Na uwagę zasługują przede wszystkim dodatkowe funkcje, w które są wyposażone niemal wszystkie kamery Orllo.

Chcesz sprawdzić co się dzieje przed domem, a nie ma nikogo? Uruchom dedykowaną aplikację i ciesz się obrazem na żywo! Chcesz coś powiedzieć kurierowi , gdy czeka pod drzwiami, a nie ma cię w domu? Skorzystaj z wbudowanego speakera i mikrofonu. Jesteś ciekawy o czym rozmawiały podejrzanie zachowujące się osoby przed sklepem? Skorzystaj z zapisanych danych i przejrzyj ostatnie nagrania – a ich jest dużo. 

Nagrywanie na karcie SD można skonfigurować tak, aby odbywało się kiedy kamera wykryje ruch. Co więcej, w celu bezobsługowego użytkowania sprzętu, wszelkie nagrania, których z czasem nie zgramy, będą nadpisywane przez poprzednie. Warto jednak pamiętać, że z uwagi na obsługę kart nawet do 256 GB, miejsca na karcie szybko nam nie zabraknie.

Sprzęt wyposażono w system powiadomień alarmowych typu PUSH oraz mailowych, które świetnie współgrają z aplikacją na telefon i  informują użytkownika o zarejestrowanych zdarzeniach.

Oczywiście musimy też pamiętać, że produkt tego typu musi gwarantować nam odpowiednią jakość nagrywania. Kamera ZORLLO 8 gwarantuje świetną jakość, która posiada jedną wadę. Choć rozdzielczość wideo jest świetna, bo wynosi aż 2k HD, to nagrywanie rejestrowane jest w 15 klatkach na sekundę. O dziwo – to samo dotyczy już standardu w dzisiejszych czasach, a więc jakości FHD (1920x1080P).

IMG 20220218 105121

Warto też sprawdzić, co inni uważają o produkcie 

Pozytywne opinie to tylko kolejne potwierdzenie tego, że kamera ORLLO Z8 jest jedną z najlepszych dostępnych na rynku. Najczęściej użytkownicy chwalą sobie bardzo prostą konfigurację, a także prostą obsługę wielu dodatkowych funkcji. Przy tym warto też zauważyć, że wiele pochlebnych uwag dotyczyło pracy za dnia. Nie tak często chwalono natomiast pracę w nocy czy też płynność obrazu.

Ciekawą alternatywą o nieco lepszej płynności może okazać się model ORLLO Z13. Jest to kamera stacjonarna, której standard to 40 klatek na sekundę w jakości FullHD. Jeśli jednak w dalszym ciągu zależy Państwu na kamerze obrotowej, polecany model to kamera ORLLO Z12.

IMG 20220218 104830

Artykuł powiązany: Wideodomofon ranking