Cichy zabójca to jedna z najpopularniejszych nazw tlenku węgla i nie pojawiła się ona bez powodu. Z uwagi na to, że jest niewidoczny ani też nie ma żadnego zapachu, co roku zbiera żniwo w postaci 5000 osób. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że użytkownicy chcą jak najlepiej zabezpieczyć się przed tym zagrożeniem w sezonie grzewczym.

Nie każdy jednak wie jaki czujnik tlenku węgla okaże się najlepszy. Na rynku przecież jest ogromna liczba sensorów, które mają za zadanie uchronić nas przed niespodziewaną i przedwczesną śmiercią. W jaki jednak sposób upewnić się, że przeglądamy dobry czujnik tlenku węgla i taki właśnie zakupimy?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Czujnik CZADU tlenku wegla i dymu JKD 512COM 1

Czujnik JKD 512COM

9.9

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
CZUJNIK CZADU TLENKU WEGLA CO KIDDE 7DCO 1

Czujnik KIDDE 7DCO

9.8

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 
Czujnik CZADU tlenku wegla i dymu KIDDE 10SCO 3

Czujnik KIDDE 10SCO

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
FIREANGEL CZUJNIK TLENKU WEGLA CZADU CO 9D 1

Czujnik FIREANGEL CO-9D

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
GAZEX detektor gaz ziemny Metan CO Czad DK 24 1 1

Czujnik GAZEX DK-24

9.4

Drogi

Allegro Logo

W rankingu 2024 czujników tlenku węgla przygotowaliśmy listę pięciu bardzo ciekawych i polecanych produktów, które charakteryzują się przede wszystkim długim czasem użytkowania oraz wszelkimi certyfikatami potwierdzającymi działanie. Oprócz tego, zwróciliśmy uwagę na opinie czujników tlenku węgla, ich cenę oraz funkcjonalność.

Czujnik CZADU tlenku węgla i dymu JKD 512COM to zwycięzca dzisiejszego rankingu i najlepsza opcja na dziś 

czujnik tlenku węgla cena

Ranking zaczynamy od propozycji najtańszej, a jednocześnie uniwersalnej, czyli modelu JKD 512COM. Dzięki dwóm niezależnym czujnikom urządzenie doskonale weryfikuje niebezpieczeństwo zatrucia czadem. Głośny alarm dźwiękowy 85dB gwarantuje możliwość szybkiej reakcji, a czułość i precyzja zapewnia domownikom dodatkowy poziom bezpieczeństwa z urządzeniem.

Produkt marki OMNA wykrywa nie tylko czad, ale również dym, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Urządzenie spełnia normę EN14604:2005, a więc można mieć pewność dobrego wyczucia na dym. Nie inaczej jest w przypadku tlenku węgla, gdyż w tym przypadku czujnik również spełnia normę EN50291-1:2018.

Uniwersalne urządzenie jest o niewielkich rozmiarach i doskonale sprawdza się w dowolnej przestrzeni. Prosty wyświetlacz LCD gwarantuje komfort podczas obsługi. Choć urządzenie jest zasilane na baterie to cechuje się bardzo długą żywotnością, do nawet 7 lat.

W przypadku uszkodzenia urządzenie informuje o tym fakcie odpowiednią sygnalizacją. Urządzenie nie oferuje komunikatów głosowych, a standardowe w formie dźwiękowej. Producent deklaruje za to gwarancję wynoszącą 24 miesiące, co jest w połączeniu z niską ceną jest sporym atutem.

R

Zalety

• Długa żywotność pracy baterii;
• Głośny alarm dźwiękowy;
• Czujniki spełniające normy międzynarodowe;
• Uniwersalny wygląd urządzenia.
Q

Wady

• Urządzenie wymaga baterii;
• Brak komunikatów głosowych.

Bardzo dobry czujnik tlenku węgla i ciekawa alternatywa to CZUJNIK CZADU TLENKU WĘGLA CO KIDDE 7DCO

czujnik tlenku węgla ranking

Następny czujnik znajdujący się w rankingu 2024 to kidde 7DCO o niepozornej estetyce, podobnej nieco do termoregulatora. W rzeczywistości biała skrzynka informuje o zagrożeniu pożarowym oraz uwalnianiu się niebezpiecznego tlenku węgla w pobliżu.

Dzięki zastosowaniu technologii elektrochemicznej urządzenie gwarantuje precyzyjny odczyt, a sam czujnik można umieścić w dowolnym miejscu. Czujnik czadu KIDDE 7DCO jest propozycją o uniwersalnej estetyce. Urządzenie o niewielkich rozmiarach 118mm x 70mm x 40mm można bez trudu zawiesić na ścianie lub zamontować na płaskim podłożu, co daje użytkownikowi większą swobodę.

Bateryjne zasilanie gwarantuje bezpieczeństwo, nawet w przypadku utraty zasilania w gospodarstwie domowym. Urządzenie emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku zagrożenia, a także informuje o uszkodzeniu. Producent deklaruje na czujnik aż 120 miesięcy gwarancji, co jest dodatkowym atutem.

Choć jego cena jest nieco wyższa, czujnik gwarantuje profesjonalny sensor elektrochemiczny Kidde działający nawet przez 10 lat w pełnej sprawności. Kupując sprzęt można więc zyskać pewność profesjonalnej ochrony, nawet o 40% dłużej.

R

Zalety

• Wysoka czułość urządzenia;
• Wyraźne komunikaty dźwiękowe;
• Możliwość zamocowania w dowolnym miejscu.
Q

Wady

• Urządzenie ze średniej półki cenowej.

Pragniemy zakup inny czujnik tlenku wegla kidde? Czujnik CZADU tlenku węgla i dymu KIDDE 10SCO to fantastyczna opcja

dobry czujnik czadu i gazu

Kolejne urządzenie marki Kidde, które znalazło się w rankingu działa w sposób bezprzewodowy i skutecznie informuje o zagrożeniu głośnym alarmem dźwiękowym. Czujnik wykrywa czad oraz ogień, dzięki odpowiednim parametrom technicznym.

W zależności od rodzaju zagrożenia podaje informacje komunikatem głosowym, a łatwy montaż na ścianie lub suficie gwarantuje użytkownikowi większą swobodę. Profesjonalne urządzenie w przystępnej cenie umożliwia skuteczną ochronę przed pożarem czy tlenkiem węgla. Świadczą o tym dwa wbudowane sensory, które wykrywają pożar już w początkowej fazie.

Oprócz sygnału dźwiękowego urządzenie miga również ostrzegawczo diodą LED. Czujnik działa nawet do 40% dłużej niż modele innych producentów, co ma znaczenie dla większego bezpieczeństwa użytkowania. Zastosowanie technologii elektrochemicznej gwarantuje wysoką czułość urządzenia.

Choć gwarancja na urządzenie wynosi jedynie 24 miesiące, urządzenie informuje użytkownika o niskim stanie baterii oraz uszkodzeniach. Czujnik jest też bardzo łatwy w montażu, zarówno na ścianie, jak również na suficie. Urządzenie nie może stać samodzielnie, jednak jest to jedynie niewielka niedogodność.

R

Zalety

• Dobra cena urządzenia;
• Wiele komunikatów głosowych;
• Prosty montaż i obsługa;
• Dłuższa żywotność baterii.
Q

Wady

• Urządzenie musi być zamontowane na ścianie lub suficie;
• Stosunkowo krótki okres gwarancyjny.

Jaki czujnik tlenku węgla jeszcze warto wziąć pod uwagę? Z pewnością FIREANGEL – CZUJNIK TLENKU WĘGLA CZADU CO-9D

dobry czujnik tlenku węgla

Czujnik tlenku węgla FIREANGEL gwarantuje skuteczną ochronę gospodarstwa domowego przed czadem. Wysoka precyzja oraz dość spory zakres maksymalnej temperatury działania gwarantuje dobrą jakość pracy w każdych warunkach.

Urządzenie o uniwersalnej estetyce sprawdzi się we wnętrzu o dowolnym stylu, jak również odpowiednio zabezpieczy użytkownika przed niebezpiecznym tlenkiem węgla. Produkt wykorzystuje technologię elektrochemiczną cechuje się wysoką czułością na tlenek węgla.

Detektor posiada wbudowany termostat i informuje na temat zbyt wysokiego stężenia tlenku węgla i innych niepokojących parametrów przy pomocy komunikatu dźwiękowego. Komunikat ostrzegawczy jest słyszalny z jednego metra, a sensor można zamontować w dowolnym miejscu np. na kuchennym blacie.

Urządzenie posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, co gwarantuje bezpieczeństwo jego użytkowania. Produkt został stworzony głównie celem zweryfikowania zbyt wysokiego stężenia czadu w otoczeniu. Nie ostrzega w związku z tym przed rozpoczynającym się pożarem.

Warto jednak zwrócić uwagę na to urządzenie, ponieważ jego uniwersalna estetyka gwarantuje idealne dopasowanie do kuchni dowolnego typu.

R

Zalety

• Wysoka czułość na stężenie tlenku węgla;
• Głośne sygnały ostrzegawcze;
• Uniwersalna estetyka;
• Łatwy w obsłudze.
Q

Wady

• Brak możliwości montażu na ścianie;
• Urządzenie nie wykrywa pożarów.

GAZEX detektor gaz ziemny (Metan), CO (Czad) DK-24 to ciekawa alternatywa, jeśli cena czujnika tlenku węgla nie jest dla nas najważniejsza

najlepszy czujnik tlenku węgla

Pozycja kolejna w niniejszym zestawieniu to detektor od GAZEX, przeznaczony do użytku profesjonalnego. Urządzenie oferuje skuteczny pomiar stężenia tlenku węgla i gazu ziemnego, informując o etapach niebezpieczeństwa.

Zaawansowane technicznie urządzenie w nieco wyższej cenie gwarantuje bezpieczeństwo nie tylko domownikom, ale również osobom znajdującym się w zakładzie pracy. Profesjonalny czujnik gazu ziemnego i tlenku węgla DK-24 informuje o ryzyku sygnalizacją pulsacją wskaźnika w danym kolorze oraz komunikat dźwiękowy.

Producent deklaruje nawet do 15 lat bezawaryjnego działania urządzenia, pod warunkiem, iż znajduje się w pomieszczeniu z czystym powietrzem. Wysoka cena zakupu urządzenia jest związana z jego czułością i precyzją. Czujnik może być zamontowany na wysokości nie mniejszej niż 30 cm pod sufitem, co sprawia, że o jego istnieniu można zapomnieć.

Choć istnieje wiele dodatkowych wymogów co do montażu urządzenia, produkt dokonuje pomiaru co 25 sekund. Zwiększa to szanse na szybkie wykrycie ewentualnego źródła zagrożenia. Lekkie urządzenie waży jedynie 0,46 kg, co jest jego dodatkowym atutem.

R

Zalety

• Wiele lat skutecznego działania;
• Możliwość zamontowania pod sufitem;
• Dwa sposoby komunikacji;
• Skuteczna ochrona przed dwoma typami gazów.
Q

Wady

• Wiele wymogów związanych z lokalizacją czujnika;
• Wysoka cena zakupu produktu.

Poradnik zakupowy sensorów czadu 2024 – dowiedz się jak skutecznie wybrać czujnik tlenku węgla!

Zakup istotnego dla naszego zdrowia sprzętu, jakim niewątpliwie jest czujnik tlenku węgla, to kluczowa decyzja. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć na jakie dokładnie parametry zwrócić uwagę, aby przez najbliższe lata ustrzec się i ochronić naszą rodzinę przed niebezpieczeństwem. Na szczęście podczas wyboru sensora czadu musimy pamiętać o kilku istotnych aspektach.

Pierwszym z nich jest oczywiście skuteczność pracy. O ile trudno jest takie coś określić na własną rękę, każdy szanowany producent czujników tlenku węgla oraz innych niebezpiecznych substancji oddaje swoje urządzenia na testy oraz badania. To właśnie w ten sposób uzyskują oni certyfikaty oraz spełniają normy gwarantujące bezpieczeństwo. Oprócz tego, kluczowe jest także sprawdzenie żywotności czujnika oraz sposobu zasilania.

Równie istotnym elementem jest sposób alarmu oraz jego głośność. Montaż to kolejny kluczowy aspekt. W połączeniu z dodatkowymi funkcjami, możemy wyposażyć się w bardzo komfortowe w użytkowaniu urządzenie. Jeśli dodatkowo zadbamy o to, aby cena czujnika tlenku węgla była przystępna, zagwarantujemy sobie jedno z najciekawszych rozwiązań na rynku. Więcej informacji znaleźć można tutaj: https://ladnydom.pl/budowa/7,160771,24427619,czujnik-czadu-czym-sie-kierowac-podczas-zakupu.html

czujniki tlenku węgla opinie

Certyfikaty i normy – najważniejsze

Każdy sprawdzony i zweryfikowany detektor ma przede wszystkim posiadać niezbędne certyfikaty i normy potwierdzające jego skuteczność. W ten sposób możemy bardzo prosto określić czy producent uzyskał niezbędne gwarancje, które przekładają się na bezpieczeństwo.

Oczywiście musimy też pamiętać o tym, że istnieje kilka różnych elementów, na jakie musimy uważać. Podstawową normą dla czujników tlenku węgla jest EN50291:2018. Jednakże, bardzo często czujniki te oferowane są jako urządzenia 2 w 1 i wtedy spełniają także normy dla czujników dymu, a mianowicie EN14604:2005.

Czujnik CZADU JKD 512COM

czujnik tlenku węgla cena

Co dokładnie czujnik wykrywa?

Czujnik tlenku węgla ma za zadanie wykrywać tlenek węgla i nie powinno to nikogo dziwić. Warto jednak pamiętać, że zakup takiego urządzenia można połączyć także z wyposażeniem się w sensor dymu bądź sensor innych szkodliwych dla naszego zdrowia substancji.

Dlatego oprócz tlenku węgla, warto upewnić się, że wybrane urządzenie ma także możliwość wykrywania dymu. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wybrany przez nas produkt charakteryzuje się większą funkcjonalnością.

Równie istotny jest sposób alarmu i głośność

Standardowe, najtańsze czujniki wyposażone są wyłącznie w alarm dźwiękowy. Oznacza to, że po przekroczeniu określonej zawartości tlenku węgla w powietrzu włącza się bardzo głośny alarm cykliczny. Jest to bardzo często jedyne zabezpieczenie, jakie jest wymagane.

Głośność czujnika powinna natomiast znajdować się w zakresie od 80 do 100 dB. Jest to stosunkowo bezpieczna i wystarczająco głośna wartość, aby zaalarmować każdego domownika – szczególnie podczas snu.

Oprócz tego, warto również pamiętać o innych komunikatach alarmowych. Bardzo często twórcy stosują także sygnały wizualne w postaci migających diod na czerwono. Te nieco droższe opcje mogą oferować także komunikaty głosowe ostrzegające o konkretnym problemie.

Czujnik CZADU KIDDE 10SCO

czujnik tlenku wegla kidde

CZUJNIK KIDDE 7DCO

czujnik tlenku węgla ranking

Pamiętajmy też o funkcjach dodatkowych i o sposobie montażu

W każdym przypadku montaż takiego urządzenia zaleca się blisko źródeł, które mogą produkować tlenek węgla bądź dym. Chodzi tutaj oczywiście o kuchenki, kominki, czy inne ogrzewacze pomieszczeń. Im bliżej źródła potencjalnego niebezpieczeństwa, tym lepiej.

Jeśli chodzi o sam montaż, to wyróżnia się dwa sposoby zamontowania urządzenia – na ścianie oraz na suficie. Dodatkowo można zdecydować się na czujnik wolnostojący. O wiele lepszym rozwiązaniem jest natomiast montaż na suficie bądź na ścianie – szczególnie zaraz przy suficie z uwagi na fakt, że metan jest lżejsze od powietrza.

W przypadku funkcjonalności, to zaleca się wybierać te produkty, które oprócz standardowych funkcji wyposażone są także w komunikatory głosowe, a także w różne kolory diod. Bardzo często informują nas o stanie urządzenia.

Czujniki tlenku węgla opinie oraz cena 2024

W przypadku kiedy nie wiemy na który konkretnie produkt się zdecydować, ciekawym sposobem na zasięgnięcie dodatkowej opinii jest sprawdzenie co o konkretnym modelu sądzą inni użytkownicy. W komentarzach pojawiają się celne uwagi, dzięki którym zweryfikujemy stan faktyczny produktu.

Pamiętajmy natomiast, że subiektywność tego typu komentarzy oraz fakt, że nieprawidłowy montaż może wpłynąć na precyzję działania czujnika tlenku węgla, może wpłynąć na doświadczenie z używania produktu.

Jeśli jednak mamy do czynienia z bardzo podobnymi produktami, to sprawdźcie także ich cenę. Czasami warto wybrać tańszą opcję, szczególnie kiedy nie wiemy czy mamy do czynienia z renomowanym producentem czy nie.

CZUJNIK FIREANGEL CO-9D

dobry czujnik tlenku węgla

Podsumowanie rankingu czujników tlenku węgla 2024

Najlepszy czujnik to taki, który oferuje wysoką czułość oraz niezawodność. Musi także charakteryzować się odpowiednią funkcjonalnością, a także spełniać wszystkie normy i zyskać każdy niezbędny certyfikat. W dzisiejszym poradniku zakupowym znajdziecie najistotniejsze wskazówki, które pomogą wybrać właśnie taki produkt.

Zachęcamy natomiast do zweryfikowania oferty przedstawionej w dzisiejszym rankingu. Szczególnie ciekawą opcją jest zwycięzca rankingu, a mianowicie Czujnik CZADU tlenku węgla i dymu JKD 512COM. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, lecz oferujące wszystko, czego tak naprawdę wymagamy do właściwej ochrony.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki czujnik tlenku węgla wybrać
Average rating:  
 0 reviews