Sprawny system alarmowy to nadal jedna z najskuteczniejszych metod, które pozwalają zapobiec włamaniu do domu i gwarantują nam spokojny sen. Już sam widok czujek i lamp ostrzega potencjalnego włamywacza, aby nie ryzykował i zostawił z spokoju upatrzoną posesję. Które elementy alarmu bezprzewodowego są najistotniejsze i jak wybrać model z którego będziemy zadowoleni?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BEZPRZEWODOWY ALARM LCD GSM

BEZPRZEWODOWY ALARM LINBOX

9.9

Średnia

Allegro Logo
Bezprzewodowy alarm guardian IV LCD GSM WiFi APP 1

ALARM Guardian IV

9.8

Średnia

Allegro Logo
Zestaw alarmowy Linbox 1

Zestaw alarmowy Linbox

9.7

Średnia

Allegro Logo
ALARM BEZPRZEWODOWY Z CZUJNIKIEM RUCHU 1

ALARM CZUJNIK RUCHU

9.6

Tani

Allegro Logo
Bezprzewodowy alarm Erda PG107 1

Alarm Erda PG107

9.4

Drogi

Allegro Logo

Jaki alarm bezprzewodowy wybrali inni użytkownicy?

Poszczególne modele alarmów bezprzewodowych różnią się pomiędzy sobą zaprogramowanymi funkcjami, czasem i sposobem działania oraz jakością poszczególnych komponentów. Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, nie warto oszczędzać na sprzęcie. Zobacz, które modele alarmów bezprzewodowych cieszą się największym powodzeniem wśród Internautów.

Bezprzewodowy alarm LCD GSM

alarm bezprzewodowy cena

Ten model wyróżnia prosty montaż, łatwa konfiguracja oraz polskie komunikaty. Praktycznie każdy może ten sprzęt zainstalować samodzielnie, a bezprzewodowe czujki nie wymagają przeciągania kabli pod sufitem. Obudowa centralki nie rzuca się w oczy więc łatwo można ją wkomponować w każdy wystrój wnętrza. Nowoczesne sterowanie pozwala rozbroić alarm zarówno z poziomu centralnego sterowania, przy użyciu dedukowanego pilota bezprzewodowego lub za pomocą połączenia telefonicznego.

Wbudowany dialer GSM wyśle automatycznie powiadomienie lub nawiąże połączenie głosowe z wybranym numerem telefonu, wprowadzonym do pamięci urządzenia. Za pomocą prostej aplikacji na smartfona możesz jednym kliknięcie uzbroić lub rozbroić alarm oraz włączyć lub wyłączyć syrenę. W zestawie, producent sprzedaje jedną czujkę na okno lub drzwi oraz dwie czujki ruchu PIR o zasięgu do 8 metrów i dużej tolerancji a temperaturę i wilgotność powietrza.

R

Zalety

 • łatwy montaż i konfiguracja,
 • polskie menu,
 • zestaw czujników w komplecie,
 • dwa metalowe piloty w zestawie.
Q

Wady

 • modyfikacja ustawień powoduje głośna odpowiedź z głośnika urządzenia.

Bezprzewodowy alarm Guardian IV

alarm bezprzewodowy cena

Nowoczesny alarm bezprzewodowy wykorzystujący nowoczesne technologie. Jest intuicyjny w użyciu i pozwala na wykorzystanie aplikacji dedykowanej na smartfona. Centrala sterująca została wyposażone w ekran o przekątnej 4,4’’ pozwalający na intuicyjną i wygodną obsługę oraz przegląd poszczególnych funkcji. Główny moduł na bieżąco monitoruje poziom naładowania poszczególnych akcesoriów zewnętrznych. Panel współpracuje z brelokami komunikacyjnymi RFID więc można go uzbroić lub rozbroić w ciągu zaledwie kilku sekund. System alarmowy współpracuje z modułem Wi-Fi oraz GSM i wysyła na podany numer telefonu wiadomość SMS w przypadku wykrycia próby włamania.

Producent dodaje do zestawu dwie czujki ruchu PIR oraz jeden sensor otwarcia drzwi i okien. W opakowaniu znajdziemy także dwa piloty do zdalnego sterowania systemem. Głównym elementem ostrzegającym jest syrena dźwiękowa wysokiej jakości.

R

Zalety

 • wykorzystuje nowoczesne technologie (w tym karty RFID),
 • niski pobór mocy,
 • dotykowy i wygodny, duży panel sterowania,
 • donośna syrena ostrzegająca.
Q

Wady

 • wyświetlacz na wąskie kąty widoczności obrazu.

Zestaw alarmowy Linbox

alarm bezprzewodowy

Zestaw alarmowy Linbox to system do samodzielnego montażu. System obsługuje polskie komunikaty głosowe, dedykowaną aplikację, a przejrzysta instrukcja obsługi sprawia, że praktycznie każdy zamontuje centralę sterująca oraz czujniki. Czujki ruchu PIR są w pełni bezprzewodowe więc nie ma konieczności przeprowadzania sieci przewodów po całym mieszkaniu. Sama centrala sterująca ma niewielkie gabaryty i świetnie komponuje się z otoczeniem (jest praktycznie niewidoczna). System alarmowy może być uzbrojony lub rozbrojony zarówno za pomocą klawiatury, aplikacji jak i zdalnych pilotów.

Moduł sterujący posiada panel GSM i automatycznie wysyła wiadomości tekstowe lub nawiązuje połączenie telefoniczne w przypadku wykrycia przerwania obwodu.
W skład zestawu wchodzi syrena dźwiękowo-świetlna, dwa sensory ruchu i czujka okno-drzwi oraz dwa piloty zdalnego sterowania.

R

Zalety

 • intuicyjna instalacja i obsługa,
 • głośna syrena,
 • komplet czujników w zestawie,
 • niewielka centrala sterująca, nie rzuca się w oczy.
Q

Wady

 • wykrywacze ruchu szybko zużywają baterię.

Alarm bezprzewodowy z czujnikiem ruchu

jaki alarm bezprzewodowy

Zestaw zawiera jednostkę bazową, dwa czujniki ruchu oraz parę pilotów bezprzewodowych. To tanie i korzystne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku ochrony np. obiektów gospodarczych albo zaczętej budowy domu. Nada się także do ochrony piwnicy lub garażu. Głośna syrena generuje hałas o natężeniu 105 dB, który skutecznie odstraszy potencjalnych włamywaczy. Konsola jest wygodna w użytku, choć mała i dobrze stapia się z otoczeniem, nie przykuwając niepotrzebnie uwagi. Za pomocą niewielkiego pilota jednym kliknięciem możemy rozbroić lub uzbroić cały system.

Czujniki mają zasięg około 8 metrów. System wyróżnia się dużą odpornością na zakłócenia i niewielką ilością fałszywych alarmów. W skład zestawu wchodzi ruchoma głowica, która pozwolą przymocować czujnik ruchu pod sufitem i obrócić go pod dowolnym kątem. Kąt wykrywania ruchu wynosi 110 stopni.

R

Zalety

 • szeroki kąt obserwacji czujników ruchu,
 • głośna i wyraźna syrena,
 • intuicyjna obsługa za pomocą bezprzewodowych pilotów,
 • tani zestaw i prosta instalacja.
Q

Wady

 • alarm nie zawsze uzbraja się prawidłowo.

Zestaw alarmowy Erda PG107

alarm bezprzewodowy na baterie

Zestaw alarmowy Erda to profesjonalne urządzenie sterujące wyposażone w komplet czujek ruchu oraz zestaw pilotów i czujników RFID. Urządzenie jest zaprogramowane więc możesz je zamontować samodzielnie od razu po wyjęciu z pudełka bez potrzeby wzywania fachowców. Centralkę możesz rozbudować o kolejne podzespoły. Instalacja może składać się maksymalnie z 90 czujników bezprzewodowych, 4 czujników przewodowych typu EOL, 10 pilotów sterujących oraz 10 breloków RFID. System alarmowy PG 107 jest w pełni kompatybilny nie tylko z czujkami PIR, ale także kontraktronami do ochrony okien i drzwi, czujnikami dymu, gazu oraz zalania wodą.

Zdalna obsługę systemu zapewnia bezpłatna aplikacja TUYA Smart Life-Smart Living za pomocą której uzbroimy lub rozbroimy instalację alarmową oraz ustawimy niezbędne opcje. System alarmowy oferuje 3 strefy bezpieczeństwa i oferuje łatwy wgląd w historię uzbrojeń oraz rozbrojeń. Wewnętrzny akumulator podtrzymuje działanie instalacji do 6 godzin bez dostępu do zasilania sieciowego. Intuicyjna obsługę systemu zapewnia duży, kolorowy ekran.

R

Zalety

 • sterowanie za pomocą bezpłatnej aplikacji,
 • system można rozbudowywać o kolejne czujniki,
 • wygodna obsługa dotykowego wyświetlacza,
 • łatwy montaż.
Q

Wady

 • wysoka cena zestawu.

Jak wybrać alarm bezprzewodowy na baterie?

Wybierając alarm bezprzewodowy do domu musimy zwrócić uwagę na kilka, podstawowych elementów instalacji. Przede wszystkim będą to: centrala sterująca i syrena alarmowa. Duże znaczenie ma także możliwość rozbudowy systemu o kolejne elementy, jak również obsługa odpowiedniej ilości czujników ruchu.

Każda centrala sterująca obsługuje określoną ilość czujników. Mogą to być czujniki ruchu PIR albo kontraktrony, sygnalizujące otwarcie okna lub drzwi. W większości przypadku wystarczający jest montaż jednego sensora PIR na jedno pomieszczenie. Znakomita większość produktów np. Bezprzewodowy alarm LCD GSM lub Bezprzewodowy alarm Guardian IV wyposaża swoje zestawy z podstawowy komplet czujników tak, aby kupujący mógł zamontować je w newralgicznych punktach. Jeżeli zależy nam jednak na bardziej szczelnym monitoringu obszaru, warto dokupić nowe elementy tak, aby złożyć z nich działający system.

Jaka powinna być centrala sterująca?

Centrala sterująca alarmu to serce całej instalacji. Jej zadaniem jest zbieranie sygnałów ze wszystkich zamontowanych w obiegu czujników, a także przekazywanie wiadomości alarmowych i nawiązywania połączenia GSM w przypadku wykrycia przerwania obwodu. Dobra centrala sterująca powinna być intuicyjna w obsłudze, posiadać duży, czytelny wyświetlacz oraz menu w języku polskim. Przydatną funkcją jest możliwość rozbrajania i uzbrajania systemu na kilka różnych sposobów, np. za pomocą aplikacji w telefonie, breloków RFID czy ręcznie.

Zestaw alarmowy Erda PG107

alarm bezprzewodowy na baterie

Alarm bezprzewodowy z czujnikiem ruchu

jaki alarm bezprzewodowy

Zaawansowane modele, jak Zestaw alarmowy Erda PG107 obsługuje kilka stref alarmowych, np. w sypialni na piętrze i salonie na dole. Dzięki temu możemy selektywnie włączać lub wyłączać poszczególne elementy obiegu.

Ważnym elementem centrali sterującej jest także zasilanie akumulatorowe. Pozwala ono na podtrzymanie pracy urządzenia w przypadku odcięcia zasilania sieciowego np. w wyniku awarii lub sabotażu. Taką funkcję posiada m.in. Alarm bezprzewodowy z czujnikiem ruchu.

Jak powinna być syrena alarmowa?

Niezbędnym elementem każdego systemu alarmowego jest syrena, której zadaniem jest emisja dźwięku w przypadku wykrycia przez centralę sterująca przerwania obwodu. Podstawowe modele instalacji są wyposażone w syrenę emitującą dźwięki o natężeniu 105 dB, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten element wymienić na nowszy i mocniejszy. Klasyczne natężenie dźwięku jest jednak całkowicie wystarczające w mieszkaniu lub lokalu usługowym albo domu jednorodzinnym, który znajduje się w bezpośrednim towarzystwie innych zabudowań.

Zestaw alarmowy Linbox

alarm bezprzewodowy

Bezprzewodowy alarm Guardian IV

alarm bezprzewodowy cena

Dużą zaletą syreny alarmowej w nowoczesnych instalacjach, jak Zestaw alarmowy Linbox czy Bezprzewodowy alarm Guardian IV jest mały wymiar urządzenia emitującego dźwięk. Takie rozwiązanie działa zaskakująco na włamywacza, który nie spodziewa się uruchomienia systemu alarmowego, a w konsekwencji daje służbom interwencyjnym więcej czasu na reakcję.

Więcej informacji na temat tego, jak wybrać instalację alarmu bezprzewodowego, znajdziesz tutaj: https://erdaelectronic.com/Jaki-alarm-bezprzewodowy-wybrac-z-oferty-ERDA-electronic-clinks-pol-18.html lub tutaj: https://muratordom.pl/instalacje/inne-instalacje/domowe-systemy-alarmowe-jaki-alarm-do-domu-wybrac-aa-Ca1C-qV3u-ub8p.html

Proponowane przez nas alarmy są skuteczne i działają dokładnie wtedy, kiedy trzeba Jeżeli szukasz innego rozwiązania, polecamy także alarmy bezprzewodowe Satel.
Wybierając instalację alarmową zwróć uwagę, czy można ją obsługiwać za pomocą aplikacji z poziomu smartfona. to bardzo wygodna opcja, dzięki której możesz zdalnie uzbroić lub rozbroić alarm nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w domu.

Podsumowanie – jak wybrać alarm bezprzewodowy w roku 2024

Bezpieczeństwo własne i członków rodziny jest wartością nie do przecenienia. Dlatego jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym albo w odludnej okolicy, warto wyposażyć się w system alarmowy, który w porę powiadomi odpowiednie służby. Podstawowe modele, jak LCD GSM czy zwykły alarm z czujnikiem PIR są tanie, ale ich skuteczność jest raczej niewielka. Jeśli zależy nam na alarmie, który zawsze prawidłowo się uzbroi, posiada kilka stref monitorujących i można go porządnie rozbudować, warto kupić model Erda PG 107. To zaawansowana instalacja, która sprawdzi się nawet w dużej willi z ogrodem.

Systemy Linbo i Guardian IV to modele pośrednie, które oferują nieco więcej niż podstawowe możliwości, ale daleko im do profesjonalnych alarmów. Są za to proste i intuicyjne w obsłudze dzięki instrukcjom w języku polskim.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki alarm bezprzewodowy wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by RABAN

Linbox mam i polecam. Sprawny, skuteczny sprzęt w dobrej cenie.

 by renaata o.

Alarmy połączone ze smartfonem są super. Będąc w pracy dostaniesz powiadomienie, że coś się dzieje. Raz mi się zdarzyło, nie mały szok, ale na szczeście wszystko dobrze się skończyło ;D

 by jolo25

O alarmach bezprzewodowych dowiedziałem się od kumpla, bo właśnie mysle nad zakupem alarmu do domu. Fajne rozwiązanie, nie wymga energi a w razie czego da znać, że coś się dzieje.

 by Luuna

Orientowałam się cenowo jak wygląda ochrona domu przez firme i się załamałam. Oczywiście zrezygnowałam, aż do wczoraj. Dowiedziałam się o istenieniu takiego cuda i własnie zamawiam pierwszy model. SUPEER!