Podgrzewacze do wody użytkowej mogą być gazowe lub elektryczne. Te drugie są coraz częściej stosowane, a montowane grzałki elektryczne charakteryzują się coraz to lepszą wydajnością i skutecznością. Konstrukcja ta ma wiele zalet – począwszy od możliwości regulacji mocy urządzenia, a więc i temperatury wody w zbiornikach, a skończywszy na komfortowej obsłudze i braku norm, na jakie musielibyśmy uważać.

Niestety, znalezienie energooszczędnego bojlera elektrycznego nie jest takim prostym zadaniem z bardzo prostej kwestii – każdy z nas ma inne zapotrzebowanie, a dodatkowo producenci oferują bardzo zróżnicowane produkty – zarówno pod względem wydajności i skuteczności ogrzewania, konstrukcji i izolacji termicznej, a także z uwagi na cechy szczególne i parametry. Tak więc jaki bojler elektryczny dla 4 osobowej rodziny będzie najlepszy, a jaki dla większego grona? W tym celu przygotowaliśmy poradnik zakupowy i ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BOJLER ELEKTRYCZNY TERMA LUX 50 l 1

TERMA LUX 50l

9.9

Tania

Allegro Logo
Podumywalkowy podgrzewacz wody bojler 5L LEMET 1

LEMET 5L

9.8

Tania

Allegro Logo
TESY bojler 80L 1

TESY 80L

9.6

Średnia

Allegro Logo
Atlantic OproH 80L 1

Atlantic Opro+H 80L

9.5

Droga

Allegro Logo
Bojler elektryczny Ariston 50 l 1

Ariston 50l

9.4

Tania

Allegro Logo

W zestawieniu pojawiło się pięć bardzo ciekawych produktów, które pomimo sporych różnic konstrukcyjnych i parametrowych gwarantują wysoką jakość działania i całkiem dobry stosunek jakości do ceny. Oczywiście podczas kompletowania produktów do naszego rankingu bojlerów elektrycznych energooszczędnych pamiętaliśmy o mocy grzałki i pojemności podgrzewacza, możliwościach regulacji, poziomie ochrony, a także o klasie energetycznej czy czasie nagrzewania.

BOJLER ELEKTRYCZNY TERMA LUX 50 l

BOJLER ELEKTRYCZNY OPINIE

Parametry techniczne tego bojlera sprawiły, że zajął on pierwsze miejsce w rankingu 2024. Na samym początku należy wspomnieć o dużej pojemności równej 50 litrów oraz niskiej cenie w stosunku do wielkości. Oprócz podgrzewacza, w zestawie znajduje się zestaw montażowy (kołki i wkręty), zawór bezpieczeństwa, instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna ważna przez dwa lata. Sprzedawca oferuje w promocji rękawice roboczo-ochronne wykonane z dzianiny i powlekane mocną gumą.

Urządzenie zostało wykonane ze stali, co przekłada się na jego wysoką wytrzymałość i odporność mechaniczną. Zastosowana izolacja jest z pianki poliuretanowej, dzięki czemu bojler bardzo dobrze utrzymuje temperaturę wody. Zakres regulacji temperatury cieczy możliwy jest od czterdziestu do siedemdziesięciu pięciu stopni Celsjusza. Wymiary podgrzewacza to 573 x 450 x 480 mm i waży 25 kg. Moc grzałki to 1200 W, a bojler pobiera prąd o napięciu 230 V.

Ochrona antykorozyjna została zapewniona anodą magnezową i emaliowaniem stali. Bojler jest biały, dlatego nie rujnuje wyglądu pomieszczenia, wkomponowuje się w nie. Należy zamontować go pionowo. Ekologiczna konstrukcja w połączeniu ze świetną ceną i ciekawymi dodatkami akcesoryjnymi sprawiły, że opcja ta jest bardzo ciekawa dla osób szukających budżetowego rozwiązania.

R

Zalety

 • Atrakcyjna cena;
 • Rękawice w zestawie;
 • Ekologiczna konstrukcja.
Q

Wady

 • Brak regulacji temperatury na pokrętle.

Podumywalkowy podgrzewacz wody bojler 5L LEMET

energooszczędny bojler elektryczny

Ten model to doskonała opcja dla osób, które szukają niewielkiego podgrzewacza wody, który zmieści się pod zlewem lub umywalką. Pięciolitrowy bojler w jedenaście minut nagrzewa wodę do 65 stopni Celsjusza, a ogólny zakres regulacji temperatury wynosi od siedmiu do właśnie sześćdziesięciu pięciu stopni Celsjusza, przy czym minimalna i maksymalna temperatura znamionowa to odpowiednio 5 i 85 stopni Celsjusza.

Klasa energetyczna modelu to B, a klasa ochronności zaś IP24. Warto pamiętać też o maksymalnym ciśnieniu roboczym zbiornika, które wynosi 0,6 MPa, a maksymalny prąd znamionowy to 6,5 A. Z innych danych technicznych zwróćmy uwagę na grzałkę elektryczną. Pracuje ona z mocą 1500 W i napięciem znamionowym 230/50 V/Hz. Bojler mierzy 41 cm wysokości, 25 cm szerokości i 22 cm głębokości i waży 5 kg bez wypełnienia.

W zestawie znajduje się zawór bezpieczeństwa, który należy zamontować na zasilaniu zimną wodą. Model może pracować bezciśnieniowo wraz ze specjalną baterią trójdzielną. Izolację wykonano z polistyrenu, a stal powleczono anodą magnezową i emalią ceramiczną. Urządzenie zebrało wiele pozytywnych recenzji oraz ocen, w których klienci zwracają uwagę na niezawodne działanie.

R

Zalety

 • Kompaktowość;
 • Wysoki zakres temperaturowy;
 • Może pracować bezciśnieniowo;
Q

Wady

 • Mała pojemność.

Co jeśli szukamy sporej opcji? TESY bojler 80L może okazać się więc idealna

energooszczędny bojler elektryczny ranking

Marka Tesy stworzyła ergonomiczny bojler z wygodnym zewnętrznym panelem sterowania. Bojler mieści 80 litrów wody i ma wysokość 84,3 cm, szerokość 44 cm, głębokość 46,8 cm i waży 24 kg bez wypełnienia. Zakres temperaturowy, na jaki pozwala ten model, wynosi od czterdziestu do siedemdziesięciu stopni Celsjusza. W podgrzewaczu zastosowano grzałkę rurkową mokrą, sam zbiornik stworzono ze stali węglowej emaliowanej i wykończony na zewnątrz elektrostatycznie poliestrowo. Zabezpieczenie antykorozyjne to emalia ceramiczna i anoda magnezowa. Całkowita grubość izolacji to 35 mm.

Montaż jest łatwy dzięki uniwersalnemu zestawowi, który obejmuje kołki i wkręty. Ponadto do bojlera dołączony jest zawór bezpieczeństwa. Podgrzewacz należy zamontować w pozycji pionowej. Panel sterowania znajduje się na spodniej powierzchni i ma odpowiednie zabezpieczenia. Niewątpliwymi zaletami bojlera są jego neutralny, biały kolor oraz stosunkowo niewielkie rozmiary jak na taką pojemność.

Kolejne praktyczne funkcje to dioda sygnalizacyjna i termometr zewnętrzny pozwalający na łatwe pilnowanie temperatury wody. Produkt zebrał pozytywne recenzje, w których klienci wskazują głównie na atrakcyjną cenę w stosunku do wysokiej jakości i funkcjonalności.

R

Zalety

 • Duża pojemność;
 • Zewnętrzny panel sterowania;
 • Dioda sygnalizacyjna.
Q

Wady

 • Termometr nie zawsze wskazuje odpowiednią temperaturę.

Atlantic Opro+H 80L to kolejna propozycja o bardzo dużej pojemności

bojler elektryczny energooszczędny ranking

Dla osób, które wolą mocowanie bojlera w poziomie, ta propozycja jest doskonała. Atlantic Opro mieści 80 litrów wody i nagrzewa ją do temperatury 65 stopni Celsjusza w nieco ponad dwie godziny. Na uwagę zasługuje nowoczesny świetlny wskaźnik trybu pracy i miedziana grzałka z systemem O’PRO, który wydłuża żywotność urządzenia. Dostępna regulacja temperatury wody w przedziale od piętnastu do sześćdziesięciu stopni Celsjusza.

Model ma prosty i łady design, biały kolor jest neutralny i dobrze się prezentuje na ścianie. Moc grzałki to 1500 W przy napięciu około 230 V lub 50 Hz. Przewód elektryczny jest zakończony wtyczką Euro. Powłoka została powleczona emalią ceramiczną DIAMOND-quality i jest bardzo odporna na rdzę oraz uszkodzenia mechaniczne. Izolacja ponadto doskonale utrzymuje stałą temperaturę cieczy.

Wysokość urządzenia wynosi 84 cm, szerokość 45 cm, a jego waga bez wypełnienia to 22 kg. Zbiornik posiada dwuletnią gwarancję i został wykonany z wysokogatunkowej stali. W zestawie znajduje się praktyczny uchwyt mocujący bojler do ściany, który jest wytrzymały i gwarantuje stabilny zaczep.

R

Zalety

 • Grzałka miedziana z systemem O’PRO;
 • Świetna izolacja obniżająca utratę ciepła;
 • Solidny i trwały uchwyt mocujący;
 • Atrakcyjna cena.
Q

Wady

 • Można zamontować tylko w poziomie;
 • Długi czas nagrzewania.

Jeśli wysoka cena nam nie przeszkadza, Bojler elektryczny Ariston 50 l będzie równie ciekawą opcją alternatywną

bojler elektryczny energooszczędny

Ten bojler jest najdroższy, jednak za tą ceną stoi nie tylko jakość, ale i funkcjonalność. Prosty, ale elegancki i praktyczny design dobrze się prezentuje i zajmuje niewiele miejsca, pomimo iż pojemność podgrzewacza to 50 litrów. Urządzenie wyróżnia możliwość zdalnego sterowania przez sieć Wi-Fi z poziomu smartfona. Dzięki zastosowaniu funkcji ECO EVO produkt jest ekonomiczny i pozwala na zaoszczędzenie energii.

Ponadto w bojlerze zastosowano szereg innych udogodnień, np. funkcję antylegionella, która filtruje wodę i zabija bakterie, system przeciwzamrożeniowy, autodiagnostykę, zabezpieczenie przed uruchomieniem na sucho oraz funkcja aktywnej ochrony elektrycznej. Niewątpliwą zaletą jest również możliwość zainstalowania bojlera pionowo lub poziomo w zależności od potrzeb i upodobań.

Ledowy wyświetlacz i panel sterowania są intuicyjne, łatwe w obsłudze oraz odczycie. Urządzenie mierzy 77,6 cm wysokości, 50,6 cm szerokości oraz 28 cm głębokości. Waga pustego bojlera to 22 kg. Moc grzałki to 1,5 kW. Atutem tego modelu są również dwie anody magnezowe skutecznie chroniące urządzenie przed korozją.

R

Zalety

 • Możliwość instalacji w pionie lub w poziomie;
 • Połączenie z aplikacją mobilną;
 • Elegancki design
Q

Wady

 • Wysoka cena.

Jaki bojler elektryczny dla 4 osobowej rodziny należy kupić? Sprawdź poradnik zakupowy 2024 i dowiedz się na co uważać!

Pięć przedstawionych powyżej bojlerów ma jedną rzecz wspólną – do pewnego stopnia są o wiele wydajniejsze i bardziej energooszczędne od konkurencji w danym przedziale pojemności zbiornika. Jednakże, każdy użytkownik ma inne wymagania i preferencje, a dodatkowo mamy inne oczekiwania. Tak więc energooszczędny bojler elektryczny musi przede wszystkim spełnić nasze wymagania. Jeśli jednak żaden z powyższych tego nie zrobił, warto sprawdzić czy sami nie znajdziemy interesującej oferty.

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o praktyczny, funkcjonalny i oczywiście energooszczędny bojler elektryczny, jest zweryfikowanie jego pojemności. To ten element będzie wpływał na to czy produkt spełni swoją rolę w danym mieszkaniu czy nie. Oprócz tego, bardzo istotna jest moc grzałki, a także dostępne tryby pracy.

Nie możemy też zapominać o tym, że maksymalny i minimalny zakres regulacji temperatury odegra kluczową rolę. Sprawdzić warto też czy wybrany przez nas model wyposażony jest w jakiś poziom ochrony, a także jak dobrze przeprowadzono izolację. Żywotność i gwarancja to kolejne istotne elementy mające wpływ na ostateczną atrakcyjność produktu. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://kb.pl/porady/bojler-elektryczny-rodzaje-ceny-opinie-wiodace-marki-porady/

Pojemność zbiornika

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas zakupu bojlera jest sprawdzenie zbiornika oraz zweryfikowanie jego pojemności. Wartość ta powinna być dobra zgodnie z ilością osób znajdujących się w gospodarstwie domowym. Mówi się, że dla dwóch osób przy dwóch punktach wodnych zbiornik powinien wynosić mniej więcej 40-50 litrów.

Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że czasami producenci stosują bardzo małe zbiorniki. To natomiast pozwala na ogrzanie wody w bardzo szybkim tempie. W połączeniu z punktami pobierającymi ograniczoną ilość ciepłej cieczy, będzie to idealne rozwiązanie w celu utrzymania ciepłej wody przez długi czas.

Atlantic Opro+H 80L

bojler elektryczny energooszczędny ranking

TESY bojler 80L

energooszczędny bojler elektryczny ranking

Moc grzałki

Jeśli jednak zamierzamy wyposażyć się w bardzo duży zbiornik, to musimy też pamiętać o odpowiednim stosunku mocy grzałki do pojemności. Im wyższa moc, tym szybciej woda zostanie ogrzana do odpowiedniego poziomu. Przy tym musimy pamiętać, że bardzo duża moc oznacza zwiększone zapotrzebowanie na energię.

Jeśli chodzi o konkretne wartości, to wszystko zależy od pojemności zbiornika. Najmniejsze zbiorniczki mogą mieć moc wynoszącą niewiele ponad 1000 W. Jeśli jednak mamy zamiar korzystać z elektrycznego bojlera o pojemności 50-100 litrów, to już warto pomyśleć o zakupie sprzętu z mocą grzałki na poziomie 2 kWh.

Funkcjonalność i regulacja

Udogodnienia usprawniające korzystanie z danego bojlera mają za zadanie jeszcze bardziej podnieść komfort, a co za tym idzie i poprawić nasze doświadczenie związane z tym przedmiotem. Warto więc pamiętać o możliwościach regulacyjnych odnośnie temperatury wody (czy ta regulacja jest spora) i czy oprócz tego można zmieniać coś jeszcze.

Ponadto kluczowe wydaje się także zweryfikowanie innych funkcjonalności, w tym czy dany ogrzewacz jest wyposażony w tryb eko – pozwala on na obniżenie kosztów eksploatacji, a zużycie prądu zostanie ograniczone do minimum. Ponadto, wyświetlacz LED także powinien być czytelny i nie sprawiać problemu nikomu, kto zamierza korzystać z ogrzewacza.

Bojler elektryczny Ariston 50 l

bojler elektryczny energooszczędny

Oczywiście te bardziej zaawansowane ogrzewacze wyposażone są w sterowanie zdalne. Takie bajery dotyczą natomiast ograniczonej liczby ogrzewaczy, które są kompatybilne z WiFi i mogą być podłączone do routera znajdującego się w pomieszczeniu. Wtedy możemy kontrolować temperaturę za pomocą telefonu.

Podumywalkowy podgrzewacz wody bojler 5L LEMET

energooszczędny bojler elektryczny

Klasa energetyczna, a izolacja

Decydując się na zakup bojlera elektrycznego chcemy przede wszystkim być bardziej eko – a to oznacza oszczędzanie energii oraz eliminację emisji substancji szkodzących. Dlatego właśnie warto sprawdzić czy wybrany przez nas sprzęt oferuje klasę energetyczną, a więc przetwarzanie prądu na moc i energię jest efektywne i wydajne.

Dodatkowo warto pamiętać, że każdy bojler elektryczny charakteryzujący się energooszczędnością musi mieć odpowiednio założoną izolację. Zaleca się, aby była ona grubości minimum 30-40 milimetrów. Ponadto uwagę naszą powinien zwrócić też materiał izolacji. Polistyren bądź pianka poliuretanowa to najczęściej stosowane i przy okazji polecane wybory.

Systemy bezpieczeństwa

Następnym atrybutem gwarantującym atrakcyjność danego ogrzewacza jest zastosowanie różnorakich systemów bezpieczeństwa. Pozwalają one na pewne i bezpieczne korzystanie z bojlera przez cały czas – nie martwiąc się o awarie lub inne kwestie związane z działaniem urządzenia.

Zawór bezpieczeństwa to podstawa i każdy bojler elektryczny powinien takie coś oferować. Oprócz tego, musimy pamiętać o zabezpieczeniu w postaci emalii ceramicznej oraz anody magnezowej. Ciekawym dodatkiem będzie zabezpieczenie przed uruchomieniem na sucho.

BOJLER ELEKTRYCZNY TERMA LUX 50 l

BOJLER ELEKTRYCZNY OPINIE

Podsumowanie – bojler elektryczny 2024

Bezsprzecznym zwycięzcą w dzisiejszym rankingu zostaje jedna z najbardziej uniwersalnych opcji charakteryzujących się przy okazji sporym zakresem regulacji. BOJLER ELEKTRYCZNY TERMA LUX 50 l to także bezpieczna opcja z uwagi na zawór bezpieczeństwa. Energooszczędność gwarantuje natomiast opcja eko, stosunkowo niski pobór mocy grzałki, a także bardzo dobra izolacja.

Jeśli jednak ani numer jeden ani też alternatywne produkty nie spełniają waszych wymagań, to warto pomyśleć o zakupie produktu o parametrach i funkcjach, które sprostają naszym oczekiwaniom. Poradnik zakupowy oferuje szereg atrakcyjnych informacji, które to pomogą nam podjąć ostateczną decyzję. Dlatego sprawdź dokładnie co jest ważne i miej pewność, że wybrany bojler będzie idealnie dobrany to waszego gospodarstwa domowego.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki bojler elektryczny energooszczędny wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Dreczko

Nasza rodzinka ma spore potrzeby, więc kupię bojler Tesy. Pojemność 80 l robi wrażenie.

 by Karina

A ja właśnie szukałam podgrzewacza do wody. Co prawda była już zdecydowana na zupełnie inny model, ale teraz rozważam zmianę decyzji. Nie ma sensu przepłacać, a Lemet będzie odpowiedni dla moich potrzeb.

 by Kate

Koleżanka podesłała mi wasz ranking, bo szukała bojlera do mieszkania mamy. Stary jest już wysłużony, czas na coś nowszej generacji. Fajnie przedstawiliście pordukty, na szybko można przeczytać o wadach i zaletach a filmiki to totalne sztosy.

 by Domka

Dobrze, że ranking ma tylko 5 produktów, bo zupełnie bym oszalała. Wybór na rynku jest ogromny, ale bojlery przedstawione przez was są rzeczywiście super. Można wybrać taki, który nie nadwyręży portfela a będzie służył przez lata.

 by BHP-owiec

Jako pracownik działu BHP zawsze stawiam na bezpieczeństwo. Dobrze, że wspomnieliście o zaworze bezpieczeństwa przy Terma Lux, bo tego właśnie szukałem.