W przypadku kiedy temperatura zewnętrzna spada bardzo szybko, a sezon grzewczy jeszcze nie nadszedł, wiele osób znajduje się w bardzo nieciekawym położeniu. Brak możliwości ogrzania mieszkania z pewnością spędza sen z powiek niejednej osoby, która uwielbia ciepło i wymaga wysokiej temperatury przez cały rok. W jaki jednak sposób można zapewnić optymalną temperaturę nie wydając sporych ilości na drogie sprzęty?

Bardzo ciekawym wyborem będzie termowentylator, który znany jest dla wielu z nas jako farelka. Dawniej urządzenia te były dosyć kosztowne. Z uwagi jednak na ogromną ilość producentów specjalizujących się w ich produkcji, możemy w naprawdę niskiej cenie wyposażyć się w taki sprzęt. Niestety, ogromny katalog sprawia także niemało problemów podczas wyboru.

Aby pomóc każdemu z was wybrać właściwy produkt, zdecydowaliśmy się przygotować ranking farelek 2024, w którym omówione zostały cztery bardzo ciekawe produkty. Każdy produkt wybierany był zważywszy na najważniejsze parametry, a mianowicie moc grzewczą, możliwości regulacyjne oraz funkcjonalność, a także bezpieczeństwo oraz rozmiar.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Handy Heater MINI GRZEJNIK ELEKTRYCZNY FARELKA 400W 1

Handy Heater MINI

9.9

Średnia

Allegro Logo
TERMOWENTYLATOR FARELKA GRZEJNIK ELEKTRYCZNY VOLTENO 2000W 1

GRZEJNIK ELEKTRYCZNY VOLTENO

9.7

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 
TERMOWENTYLATOR FARELKA ELEKTRYCZNA ADLER 2000W 1

FARELKA ELEKTRYCZNA ADLER

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 
Grzejnik Elektryczny Farelka Termostat Hecht 1

Farelka Termostat Hecht

9.4

Drogi

Allegro Logo

Handy Heater MINI GRZEJNIK ELEKTRYCZNY FARELKA 400W

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jeżeli zależy nam na miniaturowym grzejniku, który przy okazji będzie budżetowym, aczkolwiek trwałym i niezawodnym rozwiązaniem, to warto przemyśleć zakup Handy Heater Mini. Jest to bardzo dobrze wykonane urządzenie, które oszczędza nam sporo miejsca i oferuje kompaktowość, a także prostotę obsługi.

Ogrzewacz oferuje nam bardzo niską moc, która wynosi 400 W. W połączeniu z małym rozmiarem, jest wyborem wyłącznie do pokoi małych i średnich o maksymalnej powierzchni wynoszącej 23 m2. Pomimo małej mocy i możliwości grzewczych, produkt ten oferuje nam kontrolę temperatury dzięki termostatowi.

Co ciekawe, termowentylator wyposażony został w dwie różne prędkości działania wiatraczka. W ten sposób możemy lepiej dostosować sobie grzanie. Zwróćmy także uwagę na to, że produkt charakteryzuje się niezwykle cichym działaniem, a dodatkowy programator pozwala ustawić czas pracy do 12 godzin.

Element grzewczy jest ceramiczny, co gwarantuje solidne i trwałe wykonanie osprzętu. Należy natomiast pamiętać, że obudowa jest plastikowa, co może negatywnie wpłynąć na trwałość w przypadku uszkodzenia.

Kolejną zaletą oferowanego urządzenia jest bardzo niskie zużycie prądu. Wynosi ono 0,4 kw/h. Innymi słowy, godzinowa praca farelki to koszt mniej więcej 20 groszy. Jest to jednak bardzo mało wydajna opcja, która dodatkowo oferuje okres ochronny na czas 12 miesięcy.

R

Zalety

• Niska cena;
• Regulowany termostat;
• Możliwość ustawienia czasu pracy do 12 godzin;
• Niskie zużycie prądu;
• Trwały element grzewczy.
Q

Wady

• Niska moc;
• Rok gwarancji.

TERMOWENTYLATOR FARELKA GRZEJNIK ELEKTRYCZNY VOLTENO 2000W

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jednym z najtańszych produktów, które oferują nam dosyć duży rozmiar oraz dużą moc, jest urządzenie firmy Volteno. Mamy tutaj do dyspozycji dosyć klasyczny, mało zaskakujący design. Jednakże, to 3 stopniowa regulacja ciepła oraz szereg zabezpieczeń sprawia, że to jedna z ciekawszych ofert na rynku w 2024 roku.

Produkt charakteryzuje się możliwością ustawienia 3 różnych mocy. W zależności od potrzeby, możemy ustawić moc urządzenia w zakresie 800, 1200 bądź 2000 W. Jest to zatem bardzo uniwersalna opcja, w której nie tylko wybierzemy sobie stopień ciepła, ale także ograniczymy zużycie energii. Nie mamy jednak do dyspozycji termostatu, który regulowałby temperaturę.

W kwestiach bezpieczeństwa warto wymienić specjalny wyłącznik bezpieczeństwa oraz kontrolkę sygnalizacyjną. Oprócz tego, producent upewnił się, że dostaniemy także specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Z tego powodu jest to jedna z bezpieczniejszych opcji.

Należy jednak pamiętać, że samo wykonanie nie jest najlepszej jakości. Przy zbyt długim korzystaniu na najwyższym poziomie urządzenie bardzo szybko się grzeje. Jednakże, pomimo tego sprzęt otrzymuje 2 lata gwarancji.

R

Zalety

• Duża moc urządzenia;
• Regulacja mocy oraz zużycia energii;
• Bardzo tani;
• Wiele funkcji zabezpieczających.
Q

Wady

• Szybko się nagrzewa;
• Nie najlepszej jakości wykonanie.

TERMOWENTYLATOR FARELKA ELEKTRYCZNA ADLER 2000W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Urządzenie firmy Adler oferuje równie wysoką moc, co poprzednik. Warto tutaj zwrócić uwagę na nieco lepsze wykonanie, ale także wyższą cenę. Kształtuje się ona w podobnym zakresie, co cena za zwycięzcę rankingu 2024. W tej ofercie mamy do dyspozycji termostat, różne stopnie mocy, a także rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo.

Urządzenie oferuje moc na poziomie 2000 W. Jest to bardzo ważne, gdyż tak duża moc pozwala na skuteczne grzanie, nawet w przypadku dużych pomieszczeń. Co ciekawe, twórcy udostępnili nam także możliwość regulacji siły nawiewu a także moc.

Innymi słowy, możemy wybrać siłę grzania (1000 W lub 2000 W) oraz siłę podmuchu. Funkcjonalności te możliwe są dzięki wbudowanemu termostatowi. Co więcej, możliwość ograniczenia mocy do 1000 W wpływa także na zużycie energii, co będzie z pewnością dobrą opcją.

Bardzo istotną zaletą jest możliwość korzystania z termowentylatora jako urządzenia dwufunkcyjnego. Z uwagi na to, że możliwe jest ustawienie dmuchania zimnym nadmuchem, stosować go można zarówno w dni zimne, jak i ciepłe.

Dodatkowo urządzenie możemy umieścić pionowo bądź poziomo, w zależności od preferencji oraz dostępnego miejsca. Warto natomiast pamiętać, że opisywany model ma dosyć duże zużycie energii.

R

Zalety

• W miarę niska cena;
• Termostat;
• Dwufunkcyjność;
• Dobre wykonanie.
Q

Wady

• Duże zużycie energii.

Grzejnik Elektryczny Farelka Termostat Hecht

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli ważnym czynnikiem podczas wyboru są opinie farelki, to ten grzejnik elektryczny zdecydowanie przypadnie nam do gustu. Jest to jedno z najwydajniejszych urządzeń, które gwarantuje nam bardzo trwałe wykonanie, wiele funkcji dodatkowych, a także wysoką jakość wykonania.

Przede wszystkim należy pamiętać, że mamy tutaj do dyspozycji ogromną moc na poziomie 2200 W. To, w połączniu z funkcją oscylacji oraz termostatem, gwarantuje nam ogromne możliwości dotyczące regulacji temperatury. Co ciekawe, urządzenie jest na tyle wydajne, że maksymalna temperatura przy wylocie może sięgać aż 130 stopni Celsjusza!

Produkt wyposażony został w wiele ciekawych funkcji. Między innymi mamy dostęp do zaawansowanego panelu sterowania. Tam możemy wybrać interesującą nas temperaturę, a grzejnik będzie regulował swoją pracę w taki sposób, aby ją zapewnić.

Na uwagę zasługuje także pilot do zdalnego sterowania. Ten natomiast gwarantuje nam możliwość kontroli wszystkich opcji oraz funkcji na dystans, przy użyciu pilota. Czeska firma HECHT gwarantuje nam niezwykle dopracowany produkt.

Jest to niestety niezwykle drogie wyposażenie. Dodatkowo ogrzewane pomieszczenie powinno mieć do 15 m2, aby w pełni cieszyć się z możliwości farelki.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Wiele funkcji poprawiających komfort użytkowania;
• Wysoka maksymalna temperatura przy wylocie;
• Bardzo duża moc.
Q

Wady

• Bardzo drogie urządzenie;
• Wysokie zużycie energii.

Najlepsza farelka 2024, czyli na jakie parametry patrzeć, aby się nie zawieźć?

Odpowiednio dobrany grzejnik elektryczny zagwarantuje nam ponadprzeciętną wydajność oraz moc grzewczą, a przy okazji przeciętne zużycie energii. Warto natomiast wiedzieć które kwestie są najważniejsze, aby w pełni cieszyć się z zakupionego urządzenia.

Wybierając produkt, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie kierować się wyłącznie ceną czy opiniami termowentylatorów. Zdecydowanie trzeba wybierać urządzenia ze względu na ich moc, a także możliwości regulacyjne.

Dodatkowym atutem przedmiotu do ogrzewania będzie także siła nadmuchu oraz wielkość. Im większe urządzenie, tym większy nadmuch, a to natomiast przekłada się na większą optymalną powierzchnię grzewczą. Więcej informacji na temat właściwości farelek znaleźć można w poniższym artykule: http://www.dekoteria.pl/termowentylator-co-trzeba-wiedziec-przed-jego-zakupem/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc urządzenia, a zużycie energii

Bardzo istotną kwestią podczas wyboru farelki jest jej moc. Tutaj oczywiście im wyższa moc, tym lepiej sobie urządzenie poradzi z ogrzewaniem mieszkania. Istnieje szereg bardzo małych produktów o mocy 400-800 W. Niestety, nie poradzą sobie one zbyt dobrze z większymi powierzchniami.

Wybór urządzenia o mocy dochodzącej nawet do 2000 W czy 2500 W zagwarantuje najlepszą skuteczność oraz pewność, że bardzo szybko ogrzejemy pokój do optymalnej temperatury. Należy natomiast pamiętać, że im większa moc urządzenia, tym większe zużycie energii.

Dlatego dobrze jest wybierać produkty oferujące zaawansowaną regulację. W ten sposób pomimo bardzo dużej mocy zużycie będzie niższe, gdyż potrzebna moc do utrzymania temperatury będzie także niższa.

TERMOWENTYLATOR FARELKA ELEKTRYCZNA ADLER 2000W

dobra farelka

Grzejnik Elektryczny Farelka Termostat Hecht

termowentylator opinie

Funkcjonalność oraz możliwości regulacyjne

Kolejnym bardzo istotnym elementem podczas wyboru ogrzewacza jest jego funkcjonalność. Jeżeli wybieramy produkt wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań oraz dodatkowych opcji, to mamy gwarancję komfortu oraz pewnej pracy.

Co ciekawe, te najciekawsze urządzenia wyposażone są nie tylko w termostat, który reguluje temperaturę i utrzymuje preferowane ciepło na tym samym poziomie. Dodatkowo produkty oferują nam funkcję oscylacji czy nawet zdalnie sterowanie za pomocą pilota.

Farelka opinie oraz cena

Kolejnym istotnym elementem będzie sprawdzenie ceny oraz jej porównanie do jakości. Wybierając produkt musimy pamiętać, że niekiedy przyjdzie nam zapłacić więcej za dodatkowe funkcjonalności czy też za renomę firmy. Dlatego stosunek jakości do otrzymywanej produktu i ceny jest bardzo istotny.

Opinie to ciekawe źródło dodatkowych danych, jakie możemy zebrać odnośnie farelek. Oczywiście są to subiektywne uwagi, lecz z pewnością pomogą nam w wyborze i wskażą na wady i zalety, o których mogliśmy wcześniej nie słyszeć ani ich nie widzieć.

Farelka Handy Heater

farelka opinie

Podsumowanie rankingu termowentylatorów

Zwycięzca dzisiejszego rankingu, a mianowicie Handy Heater MINI GRZEJNIK ELEKTRYCZNY FARELKA 400W, oferuje nam bardzo dobre wykonanie, kompaktowy rozmiar, przystępną cenę, a także wiele funkcji i opcji dodatkowych.

Jeśli jednak poszukujecie nieco innego urządzenia, to warto pomyśleć nad poradnikami zakupowymi. To tam znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, dzięki czemu wybierzecie właściwą farelkę, o odpowiedniej mocy oraz o sprawdzonej, wytrzymałej konstrukcji.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką farelkę wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by KANIA

A ja mam adlerka. Grzeje całakiem dobrze, co do zużycia prądu myśle ze kazde takie urządzenie pożera prąd jak głupie. Każdy ma wybór czym grzeje. Ja mogę polecic.

 by oniks

Zgadzam się, do ogrania większych pomieszczeń polecam coś mocniejszego, np. HECHT.

 by tusia

Handy heater polecam na wypady wakacyjne, np, camping. Dobrze podgrzewa małe pomieszczenia. Do dużych się nie nadaje.

 by jowitaa

Nie polecam Volteno. Grzeje tylko w obrębie farelki, sam urządzenie mocno się nagrzewa a pomieszczenie pozostaje chłodne.

 by zmarzluszek

OO, Handy Heater to coś nowego, jeszcze takiej nie widziałam. ladnie wygląa i grzeje - super!