Dzisiejszy artykuł i ranking dotyczyć będzie klimatyzatorów ściennych. Urządzenia, które prezentujemy w rankingu cechują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Na wstępie chcemy zapewnić, że nie jest to ranking sponsorowany, co stanowi gwarancję, ze produkty prezentowane zostały wyselekcjonowane biorąc pod uwagę opinie, specyfikacje, jakość wykonania i oczywiście cenę.
W artykule prócz rankingu zawierającego aż 5 klimatyzatorów znajdziesz także dokładny opis cech poszczególnych urządzeń, zalety oraz wady. Co więcej, w przygotowanym artykule dowiesz się jak wybrać najlepszy klimatyzator ścienny, jakie funkcje odgrywają istotną rolę oraz co wpływa na bezpieczeństwo i cenę. Koniecznie sprawdź Klimatyzator ścienny opinie by poznać plusy i minusy poszczególnych rozwiązań.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KAISAI FLY 5 3kW WiFi min1 min

Kaisai Fly

9.9

Średni

Allegro Logo
EBERG AORI 3 5kW Wi Fi zestaw1 min

Eberg Aori

9.8

Tani

Allegro Logo
LG Standard S12EQ

LG S12EQ

9.6

Średni

Allegro Logo
Klimatyzator Kaisai Eco 35 kW

Kaisai Eco

9.8

Tani

Allegro Logo
WEBER 36kW

WEBER Q

9.5

Tani

Allegro Logo
Midea Comfee 3.5 kW A

Midea Comfee

9.3

Drogi

Allegro Logo

Pierwszy klimatyzator warty uwagi to Klimatyzator Kaisai Focus Wi Fi 3,5kW

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to bezapelacyjny zwycięzca naszego rankingu. Dzieje się tak ze względu na przystępną cenę w stosunku do oferowanych możliwości. Klimatyzator Kaisai Focus to przede wszystkim wielofunkcyjne urządzenie, które pozwoli na chłodzenie, grzanie, osuszanie i ogólne wentylowanie pomieszczenia.
Najważniejsze funkcje urządzenia to przede wszystkim wbudowany moduł Wi Fi, przez który można konfigurować klimatyzator z dowolnego miejsca na świecie. Funkcja auto clean pozwala na samoczyszczenie parownika po wyłączeniu, co niweluje wszelkie grzyby i bakterie. Urządzenie posiada funkcje follow me, czyli wbudowany czujnik, który mierzy temperatury jak najbliżej użytkownika.
Model ten charakteryzuje się energooszczędnością, ponieważ przy osiągnięciu optymalnej temperatury w pomieszczeniu przechodzi w tryb standby, który zmniejsza zużycie energii o 95%. Oferowany zakres temperatur pracy od -25°C do nawet +50°C, natomiast zakres nastaw temperatury od 17°C do 30°C. Klimatyzator zapamiętuje nasze ulubione ustawienia temperatur i żaluzji i ustawia je przy kolejnym uruchomieniu. Gwarancja na ten model wynosi 24 miesiące. Nasza ocena: 9/10.

R

Zalety

– funkcjonalny,
– 24 miesięczna gwarancja,
– łatwość obsługi.

Q

Wady

– kultura pracy,
– jakość wykonania.

Kolejny model w naszym rankingu to Klimatyzator Kaisai Eco 3,5 kW

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Urządzenie to nada się do przestrzeni o maksymalnej wielkości 40m2 zarówno do domu jak i mniejszego biura czy sklepu. Jest to klimatyzator pozwalający na grzanie, wentylowanie, chłodzenie powietrza a także osuszanie.
Model ten jest wyjątkowo energooszczędny dzięki trybowi ekonomicznemu, który zaoszczędza nawet 70% energii w porównaniu do standardowego klimatyzatora. Urządzenie sterowane jest z pomocą pilota bądź specjalnej aplikacji na smartfony i tablety. Dokładnie tak jak model na 1 miejscu rankingu urządzenie to oferuje funkcje auto clean, czyli samoczyszczenie parownika a także funkcje follow me. Funkcja pełna moc pozwala na uzyskanie maksymalnej mocy by zapewnić preferowaną temperaturę w kilka chwil.
Na przednim panelu klimatyzatora Kaisai Eco widoczny jest wyświetlacz funkcji i temperatury. Model ten można łatwo czyścić dzięki łatwemu systemowi demontażu. Na komfort czyszczenia wpływa także możliwość czyszczenia filtrów wielorazowego użytku. Zasilany 230V oferuje klasę energetyczną A++ przy chłodzeniu oraz A+ przy grzaniu. Oferowany zakres temperatur od -15°C do +50°C. Urządzenie objęte jest 24 miesięczna gwarancją. Ocena: 7/10.

R

Zalety

– wygląd,
– kultura pracy,
– łatwy montaż i demontaż.
Q

Wady

– pilot gubi zasięg.

Numerem 3 w rankingu klimatyzatorów ściennych jest LG Standard S12EQ z 2019 roku.

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest to nowy model klimatyzatora od firmy LG, który świetnie spisze się w mniejszym pomieszczeniach o metrażu nieprzekraczającym 35m2.
Model ten posiada ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Warto wiedzieć, ze na nasze bezpieczeństwo wpływa funkcja Plasmaster, czyli automatyczne oczyszczanie, które zapobiega powstawaniu pleśni i bakterii. Na uznanie zasługuje kultura pracy gdyż jednostka wewnętrzna generuje zaledwie 19 dB. Dodatkowo agregat prądotwórczy dzięki technologii ukośnych łopatek pozwala na niskie wibracje, co przekłada się na niski poziom hałasu.

Sterować możemy urządzeniem za pomocą specjalnego pilota oraz funkcji WiFi. Moc chłodnicza wynosi 3.5 Kw a grzewcza 4.0 Kw, klasa energetyczna to A++. Jest to model, który oferuje komfortowy nawiew zarówno chłodnego powietrza jak i ciepłego. Dodatkowo oferuje funkcje osuszania, co stanowi ogromny plus. Nie można zapomnieć o innowacyjnym systemie inteligentniej diagnostyki, co sprawia, ze urządzenie nas informuje o błędach i napotkanych problemach. LG Standard S12EQ to model o bardzo dobrych opiniach. Ocena klimatyzatora: 8/10.

R

Zalety

Zalety:
– kultura pracy,
– energooszczędność,
– łatwość obsługi, montażu.
Q

Wady

– siła wydmuchu.

Przedostatnia pozycja w rankingu to klimatyzator ścienny WEBER 3,6kW

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Klimatyzator firmy WEBER Clima to funkcjonalność w połączeniu z nowoczesnym wyglądem. Prezentowane urządzenie bez problemu radzi sobie z ochładzaniem pomieszczenia a także ogrzewaniem i osuszaniem.
W urządzeniu znajdują się filtry, które wykonane zostały z tworzywa sztucznego, co pozwala na mycie pod bieżącą wodą. Znacząco wpływa to na koszty eksploatacji i pozwala sporo zaoszczędzić. Na oszczędność wpływa także relatywnie niskie zużycie energii, dzięki funkcji ECO. Na uznanie zasługuje wiele funkcji urządzenia jednak skupimy się na najważniejszych. Po pierwsze automatyczne czyszczenie z parownika z pomocą funkcji iClean.
Funkcje speed jak i turbo pozwala podkręcić prędkość wentylatora do ogromnych obrotów, co pozwala uzyskać wymarzoną temperaturę jeszcze szybciej. Dominujący, biały kolor z połyskiem jak i kompaktowe rozmiary sprawią, że urządzenie świetnie wpasuje się w każdy design pomieszczenia. Prezentowany model WEBER Clima 3,6 kW to urządzenie, które nada się do pomieszczenia o maksymalnej powierzchni 40m2. Gwarancja realizowana przez producenta obejmuje 24 miesiące. Nasza ocena: 6/10.

R

Zalety

– niska cena,
– stosunek ceny do jakości,
– elegancki wygląd.
Q

Wady

– dostępność,
– kultura pracy.

Ostatni klimatyzator w rankingu to model Midea Comfee 3.5 kW A++

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Klimatyzator Midea to urządzenie najlepszej jakości, które zostało zaprojektowane z myślą o energooszczędności, komforcie użytkowania i przystępnej cenie. Główne zastosowanie klimatyzatora Midea to schładzanie pomieszczeń o wymiarach maksymalnych 40 m2.
Warto jednak wiedzieć, że model ten pozwala również na ogrzewanie w zimę. Jeżeli chodzi o funkcjonalność – mamy tutaj tryb uśpienia, który skutecznie utrzymuje temperaturę podczas naszego snu zapewniając nam lepszy komfort i wypoczynek przy jednoczesnym oszczędzaniu energii elektrycznej.
Midea Comfee świetnie sprawdzi się u alergików gdyż z pomocą specjalnego enzymu biologicznego i filtru ECO jest w stanie wyeliminować grzyby, bakterie i małe cząsteczki kurzu. Sterowanie urządzeniem jest proste i intuicyjne i odbywa się z pomocą pilota zdalnego sterowania. Montaż również nie sprawia problemu dzięki bardzo szczegółowej instrukcji. Prezentowany model objęty jest 12 miesięczną gwarancja realizowaną przez producenta. Ocena: 7/10 .

R

Zalety

– klasa energetyczna A++/A+ przy ogrzewaniu/chłodzeniu,
– wysoka wydajność,
– możliwość osuszania.
Q

Wady

– wysoka cena,
– kultura pracy.

Jaki klimatyzator wybrać?

Klimatyzatory dzielimy na przenośne i stacjonarne. Najczęściej wybierane są stacjonarne jednak często osoby fizyczne wybierają model przenośny by schładzać pomieszczenie, w którym znajdujemy się w danym momencie. Zazwyczaj stawiają na tanie klimatyzatory ścienne lub przenośne. Urządzenia stacjonarne charakteryzują się lepszymi możliwościami klimatyzatora.
Ponadto oferują lepsza kulturę pracy i są wydajniejsze. Często też stacjonarne urządzenie pozwala na szersze zakresy temperatur. Jeżeli zdecydujemy się już na rodzaj klimatyzatora warto zastanowić się, jakie funkcje i parametry odznaczają najlepszy klimatyzator od tych zwyczajnych. Budowa klimatyzatora, jego wymiary oraz możliwości montażu odgrywają kluczową rolę, gdy mamy do dyspozycji ograniczone miejsce.

Tryby pracy klimatyzatora ściennego opinie

Najpopularniejsze i najwydajniejsze klimatyzatory dostępne na rynku oferują przeróżne tryby pracy. Najczęściej wybieranie to przede wszystkim tryb ekonomiczny, który odgrywa znaczącą role dla osób, które pragną zaoszczędzić na energii elektrycznej. Kolejny tryb to powerful, czyli tryb dla niecierpliwych osób.
Szybkie uzyskanie maksymalnej mocy pozwalają na uzyskanie preferowanej przez nas temperatury, co pozwala na szybkie schłodzenie bądź nagrzanie pomieszczenia. Tryb nocny to kolejny tryb, który sprawi, że spanie będzie jeszcze przyjemniejsze i podniesiesz komfort i jakość swojego snu sprawiając tym samym, że każdy poranek zaczniesz lepiej.
Popularny jest także tryb silence, który gwarantuje bardzo cichą pracę urządzenia, często nieprzekraczająca 15 dB. Tryb ten jest specjalnie dedykowany osobom, których praca nie może być zakłócona żadnym hałasem.

Funkcje dodatkowe

W zależności od zastosowania i wielkości pomieszczenia istotne mogą być różne funkcje. Użytkownicy często szukają urządzenia, które oferuje funkcje auto restart. Funkcja ta pozwala na automatyczny rozruch urządzenia po wcześniejszym straceniu zasilania.
Kolejną popularną funkcją jest samoczyszczenie, pozwala na utrzymanie sprzętu w idealnym stanie nie tylko, zewnątrz ale także, wewnątrz co przekłada się znacząco na żywotność klimatyzatora jak i na jakość otrzymywanego powietrza.
Sterowanie zdalne to funkcja podstawowa, która coraz częściej oferowana jest w wielu wariantach. Mamy tutaj na myśli sterowanie podstawowe pilotem dołączonym do zestawu bądź za pomocą specjalnej dedykowanej aplikacji. Często alergicy wybierają klimatyzatory do swoich mieszkań gdyż posiadają ochronne filtry, które neutralizują cząsteczki kurzu, wirusy, bakterie i inne alergeny zagrażające naszemu zdrowiu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki klimatyzator ścienny wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Gosha

Życie z klimą to bajka. Żadne upały nie są nam straszne. Latem aż nie chcę wychodzić się z domu. Polecam każdemu. My mamy LG i jest super.

 by Miro

Prowadzę mały sklep i w tym roku zrobię pracownikom (i klientom) niezpodziankę, zamontuje klimkę. Może przełoży się to na zwiększenie motywacji w zespole. Myślę, że któryś z Kaisai będzie ok. Mają stosunkowe dobre ceny.

 by Laura

Znajomi namawiali mnie na klimatyzator już rok temu, ale ja uparta nie chciałam. Zbliża się lato i chyba jednak się ugnę. Oni mają Kaisai i sprawdza się świetnie. Osobiście wybiorę raczej LG lb Webera, bo są po prostu ładniejsze.

 by Wyspana

Mieszkam na poddaszu i każde lato to był koszmar. Wreszcie zamontowałam klimatyzator. Teraz przesypiam całe noce, a w dzień jestem w stanie pracować o 15 - super! Ja mam LG. Chyba najlepsza decyzja w moim życiu.

 by Damka

Tamto lato tak dało nam w kość upałami, że już teraz kupimy klimę. Szukam czegoś niedużego i żeby nie szpeciło w salonie. Fajny, smukły kształt ma Weber, pewnie w niego zainwestujemy.

 by Kamila

Za namową znajomego zamontowałem dwa klimatyzatory Weber