Poszukując ręczną kosiarkę do trawy bardzo często kierujemy się ceną i wybieramy tanie kosiarki akumulatorowe. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę jak wiele innych parametrów wpływa na jakość urządzenia oraz co tak naprawdę się liczy podczas ręcznego koszenia.

Nic dziwnego, że najczęściej wybieramy te narzędzia, które kosztują najmniej bądź są najpopularniejsze. Warto jednak mieć na uwadze szereg innych aspektów, dzięki czemu zakupimy bardzo dobrze działającą kosiarkę, która na dodatek okaże się przystępna cenowo oraz bardzo dobrze wykonana.

W dzisiejszym rankingu kosiarek ręcznych przygotowaliśmy dla was 5 bardzo atrakcyjnych przedmiotów z 2024 roku. Charakteryzują się one najwyższą jakością. Podczas kompletowania zestawienia pamiętaliśmy o wykonaniu urządzenia, szerokości koszenia, wysokości cięcia, oraz innych opcjach ułatwiających korzystanie. Nie zapomnieliśmy również o opiniach kosiarek ręcznych do trawy!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
FAWORYT KOSIARKA Ręczna BĘBNOWA 38 cm BEZ SPALIN

Kosiarka ręczna FAWORYT

9.9

Tania


Allegro Logo
 
empik logo
 
Kosiarka ręczna Bosch AHM 38 G

Kosiarka Bosch AHM38G

9.8

Średnia


 
Allegro Logo
CHALLENGE KOSIARKA RĘCZNA 30 CM

CHALLENGE KOSIARKA RĘCZNA

9.6

Tania

Allegro Logo
GARDENA 330 CLASSIC RĘCZNA KOSIARKA BĘBNOWA 4027

KOSIARKA GARDENA 330

9.4

Średnia


 
Allegro Logo
Bębnowa kosiarka ręczna Fiskars Staysharp Plus

Kosiarka Fiskars Staysharp

9.3

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

FAWORYT KOSIARKA Ręczna BĘBNOWA 38 cm BEZ SPALIN

ranking fotelików samochodowych 15-36

Kosiarka bębnowa model TKR 380 oferuje nam szereg atrakcyjnych cech, dzięki czemu model ten sprostał naszym oczekiwaniom i został wybrany na zwycięzcę rankingu. Charakteryzuje się on dużą wytrzymałością, szerokim cięciem oraz regulowaną wysokością.

Wiele właściwości tej kosiarki sprawia, że to produkt idealny dla małych ogródków i dla osób, które pragną w ciszy kosić trawnik. Co ciekawe, szerokość robocza wynosi 38 centymetrów, co w przypadku tego typu urządzenia jest bardzo dobrym wynikiem.

Oprócz tego warto mieć na uwadze szereg funkcjonalności związanych z użytkowaniem. Jedną z nich jest zastosowanie składanej rączki. Dzięki temu podczas transportu czy po schowaniu do magazynu kosiarka nie zajmuje dużo miejsca.

Inną zaletą jest zastosowanie regulowanej wysokości cięcia. Możemy wybrać wysokość pomiędzy 15 a 42 mm. Oprócz tego otrzymujemy tutaj standardową, dwuletnią gwarancję. Pamiętajmy również o opiniach kosiarki ręcznej – wiele osób chwali sobie jej działanie.

Niestety, jest to dosyć ciężka kosiarka, co przekłada się także na sposób sterowania. Dodatkowo warto zauważyć, że w niektórych przypadkach noże tnące mogą szybko się wyszczerbić i ulec uszkodzeniu.

R

Zalety

• Solidne wykonanie kosiarki;
• Szerokość robocza 38 cm;
• Możliwość regulowania wysokości;
• Składana rączka.
Q

Wady

• Duża waga;
• Niepewnej jakości ostrza tnące.

Dobra kosiarka ręczna to także Kosiarka ręczna Bosch AHM 38 G

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli zależy nam na absolutnie najwyższej jakości, a koszty są kwestią drugorzędną, to warto przemyśleć zakup kosiarki oferowanej przez Boscha. Model AHM 38 G oferuje nam przyzwoitą szerokość cięcia oraz regulowaną wysokość cięcia, co w połączeniu z innymi dodatkowymi funkcjami daje zdecydowanie interesującą kosiarkę.

Opisywany model wykorzystuje bębnowy system cięcia, który został uzupełniony nożami o bardzo trwałej i sprawdzonej konstrukcji. Profilowane zęby wykonane zostały z hartowanej stali, co potwierdza skuteczność ich działania oraz wytrzymałość.

W modelu zastosowano również bezobsługowy wałek bębna, a także szereg funkcjonalnych rozwiązań. Mowa tutaj o bezstopniowej regulacji wysokości cięcia, ergonomiczny uchwyt oraz specjalna podkładka pod kółka poprawiająca sterowanie. Wszystko to udogadnia pracę w ogródku.

Jeśli chodzi o parametry, to do dyspozycji mamy tutaj szerokość roboczą wynoszącą 38 centymetrów. Wysokość cięcia wynosi natomiast od 15 do nawet 43 mm. Co ciekawe, dolny nóż oferuje nam także blokadę Click. Świetny zestaw uzupełnia kosz na trawę o pojemności 25 l.

Niestety, jest to droga oferta, jedna z droższych w rankingu kosiarek 2024.

R

Zalety

• Duża szerokość cięcia;
• Bezstopniowa regulacja wysokości cięcia w dużym zakresie;
• System bębnowy z zębami z hartowanej stali;
• Gratis kosz na trawę.
Q

Wady

• Wysoka cena.

CHALLENGE KOSIARKA RĘCZNA 30 CM

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeśli natomiast szukamy taniego rozwiązania, które będzie miało za zadanie w dostateczny sposób ściąć trawnik, to warto przemyśleć zakup kosiarki Challenge. Jest to nie tylko tania, lecz również bardzo lekka opcja, co zdecydowanie spodoba się każdej osobie.

W zestawie otrzymujemy dodatkowo kosz na trawę, który ma pojemność 23 litrów. Jeśli chodzi o same parametry, to kosiarka oferuje szerokość roboczą na poziomie 30 cm. Nie zabrakło możliwości regulacji wysokości cięcia. Ta dostępna jest w zakresie od 18 do 38 mm.

Warto pamiętać, że pomimo niskiej ceny oraz wagi, kosiarka poradzi sobie z prawie każdą trawą. Dodatkowo zastosowano tutaj tylny wałek. Podsumowując jest to bardzo ciekawa oferta dla każdego, kto szuka budżetowej kosiarki.

Niestety, nie znajdziemy tutaj innych udogodnień, a na dodatek niska szerokość cięcia może nam tylko przysporzyć więcej roboty.

R

Zalety

• Bardzo tania kosiarka;
• Niska waga;
• Kosz na trawę w zestawie;
• Bardzo mała.
Q

Wady

• Bardzo niska szerokość robocza;
• Mały zakres regulacji wysokości cięcia.

GARDENA 330 CLASSIC RĘCZNA KOSIARKA BĘBNOWA 4027

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Inną kosiarką bębnową oferującą bardzo dobre właściwości tnące jest produkt Gardena 330 Classic. Ta kosiarka bębnowa charakteryzuje się niezwykle trwałym wykonaniem, gdyż głównym materiałem użytym do produkcji jest hartowana stal. Zastosowano ją do produkcji zarówno noży tnących, jak i bębna.

Za komfort pracy odpowiada przede wszystkim wygodny uchwyt składany, co dodatkowo ułatwia transport i przechowywanie, oraz koła. Te natomiast dodatkowo wyposażono w specjalny bieżnik. Innymi słowy, kosiarka oferują ponadprzeciętną przyczepność, a zarazem zwrotność oraz prostotę w sterowaniu.

Oprócz tego znajdziemy tutaj również regulację wysokości koszenia, a więc będziemy mogli precyzyjnie przycinać trawę bez martwienia się o źle dobraną pozycję ostrzy. Niska waga urządzenia dodatkowo poprawia komfort i sprawia, że jest to jedno z ciekawszych urządzeń w zestawieniu kosiarek z 2024 roku.

R

Zalety

• Bęben i noże wykonane ze stali hartowanej;
• Niezwykle precyzyjna jakość cięcia;
• Duży komfort prowadzenia kosiarki;
• Ergonomiczny, składany uchwyt;
• Niska waga.
Q

Wady

• Bardzo mała szerokość cięcia;
• Wysoka cena.

Problematyczna może okazać się szerokość robocza. 33 centymetry to zdecydowanie za mało w wielu przypadkach, a więc jedyną zaletą będzie możliwość dotarcia do mało dostępnych miejsc. W pracy na „otwartym” trawniku będzie mniej efektywna niż konkurencja.

Oprócz tego, musimy także pamiętać o wysokiej cenie. Te dwie kwestie sprawiają, że kosiarka bębnowa od firmy Gardena przygotowana została z myślą o bardzo małych ogródkach i dla osób, które oczekują trwałości oraz najwyższej jakości cięcia.

Bębnowa kosiarka ręczna Fiskars Staysharp Plus

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli zależy nam najlepszej kosiarce ręcznej, która zaoferuje nam najwyższą jakość bez względu na koszty, to warto pomyśleć o Fiskars Staysharp Plus. Jest to ręczna kosiarka bębnowa, która wykorzystuje nowoczesną technologie oraz niezwykle solidną budowę.

Nie jest to konwencjonalna kosiarka ręczna, gdyż zakres regulacji cięcia trawnika wynosi od 40 do 100 mm. Dzięki temu możemy w bardzo dużym stopniu dostosować koszenie trawy. Oprócz tego, warto również zwrócić uwagę na ostrze. Znajdziemy tutaj system StaySharp. Jest to technologia, dzięki której obędzie się bez ostrzenia ostrzy.

Oprócz tego, warto również zwrócić uwagę na technologię Inertia Drive. Jest to autorski pomysł firmy, który oferuje nam najmocniejszą moc tnącą, dzięki czemu kosiarka poradzi sobie nawet z grubymi gałęziami. Jej szerokość cięcia to aż 43 centymetry – najlepsza w całym zestawieniu 2024.

R

Zalety

  • wysoka moc tnąca
  • duża szerokość cięcia
  • trawa wyrzucana jest do przodu
  • możliwość dokupienia kosza na trawę
Q

Wady

  • wysoka cena
  • brak kosza w zestawie

Jeśli chodzi o komfort, to możemy regulować wysokość rączki, a nawet ją złożyć. Ponadto ścięta trawa wyrzucana jest do przodu, co jest kolejnym unikalnym mechanizmem, jaki twórcy zastosowali. Dodatkowo możemy dokupić kosz na trawę.

Jest to zatem jedna z najlepszych w prowadzeniu i jedna z najmocniejszych kosiarek dostępnych na rynku w 2024 roku. Jednakże, ogromne koszty i brak kosza w zestawie sprawia, że jest to kosiarka przeznaczona tylko dla tych, którzy potrzebują najwyższej jakości.

Jaka kosiarka ręczna będzie najlepsza? Sprawdź już teraz!

Istnieje szereg czynników, które wpływają na wydajność kosiarki bębnowej. Oprócz oczywiście samego cięcia, należy mieć na uwadze również komfort użytkowania oraz specyfikację techniczną. Jednak jakie dokładnie elementy należy wziąć pod uwagę podczas wyboru?

Najważniejszym czynnikiem będzie oczywiście wykonanie. Oprócz tego, pamiętajmy również o szerokości i wysokości koszenia. Na uwagę zasługuje także uchwyt oraz właściwości poprawiające komfort używania. Nie możemy zapomnieć, że opinie kosiarki ręcznej do trawy również okażą się pomocne. Więcej informacji znajdziecie również w poniższym artykule: http://hobbydom.pl/reczne-kosiarki-bebnowe/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Dobra kosiarka ręczna oferuje wysoką jakość wykonania

Stal hartowana to materiał, z którego najczęściej wykonuje się noże do kosiarek. Gwarantują one solidne wykonanie oraz nietępiące się ostrza. Dodatkowo ze stali hartowanej można również znaleźć bęben. Otrzymujemy pewność, że przez wiele lat nie będziemy musieli martwić się o urządzenie.

KOSIARKA FAWORYT

kosiarka ręczna ranking

Bębnowa kosiarka ręczna Fiskars Staysharp Plus

Bębnowa kosiarka ręczna

Szerokość i wysokość koszenia ma również znaczenie

Szerokość robocza to nic innego jak szerokość rozstawienia ostrzy. Przekłada się to na wielkość ciętego trawnika. Oczywiście im większa szerokość, tym więcej trawy przy jednym podejściu uda nam się ściąć. Standardowa szerokość cięcia w przypadku kosiarek ręcznych wynosi od 38 centymetrów do 43 centymetrów.

Oczywiście znajdziemy także urządzenia z mniejszą szerokością cięcia, które idealnie nadają się do małych obszarów oraz miejsc trudno dostępnych. Wtedy szerokość robocza wynosi 30 centymetrów. Zachęcamy jednak do wyboru nieco szerszych kosiarek, aby zagwarantować lepszą wydajność.

Jeśli chodzi o wysokość koszenia, to różni się w zależności od wybranego modelu. Tutaj zakres jest jeszcze większy, gdyż wynosi on od 15 mm do nawet 100 mm. Co ciekawe, istnieją również specjalne funkcje, które pozwalają nam bezstopniowo regulować wysokość.

Pamiętajmy także o komforcie korzystania

Na komfort korzystania wpływa przede wszystkim waga urządzenia oraz wykonanie kół czy uchwytu. Niektórzy producenci decydują się na wprowadzenie specjalnej technologii, która poprawia działanie kół i sprawia, że kosiarka jest o wiele zwinniejsze i prostsza w użyciu.

Jeśli chodzi o uchwyt, to tutaj musimy pamiętać o ergonomii. Wtedy zdecydowanie lepiej będzie nam prowadzić kosiarkę. Ponadto weźmy pod uwagę również możliwość złożenia rączki, co ułatwi przechowywanie i przenoszenie kosiarki.

Kosiarka ręczna Bosch AHM 38 G

tania kosiarka ręczna

Kosiarka ręczna opinie

Opinie na temat konkretnej kosiarki będą zdecydowanie pomocne podczas zakupów. Wtedy ocenimy czy jakość urządzenia jest taka sama, jaką producent deklaruje. Oczywiście przeglądajmy tylko na komentarze, które pochodzą od zweryfikowanego kupującego.

Podsumowanie rankingu kosiarek ręcznych

Teraz już wiesz jaka kosiarka ręczna będzie najlepsza. Powyższy poradnik zawiera porady odnośnie najważniejszych parametrów. Oczywiście powinniśmy również zwrócić uwagę na cenę oraz na długość gwarancji. Będą to dodatkowe czynniki, które pomogą nam wybrać właściwe urządzenie.

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu została FAWORYT KOSIARKA Ręczna BĘBNOWA 38 cm BEZ SPALIN. Oferuje ona najlepszą jakość w stosunku do ceny oraz bardzo komfortowe użytkowanie. Co prawda jest ona nieco ciężka, ale plusem jest łatwy transport oraz jakość wykonania, co tak naprawdę świadczy o żywotności urządzenia.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKĄ KOSIARKĘ RĘCZNĄ WYBRAĆ
Average rating:  
 5 reviews
 by celina3

Z polecenia sąsiadki zamówiłam faworyta a tu patrze, że na pierwszym miejscu. No to czekam na kuriera i testuje 😉

 by doriska

Dzięki kosiarce ręcznej w koszenie wkręciła się moja 15-letnia córa. Spalinówka była dla niej za ciężka a teraz robi to z przyjemnością (mamy gardene).

 by mens

śmiałem się z kumpla, który tym kosił trawę. Dopiero kiedy kupiłem przestałem, bo te malutkie kosiarki mają moc! Ja mam bosha. Mega polecam!

 by oli

Potwierdzam, kosiarki są super. Małe, poręczne, a koszą jak dzikie ;D

 by angie

Na małe ogródki to super urządzonka. Sprawne, cichutkie, nikomu nie wadzą.