Nożyce akumulatorowe do trawy ranking produktów – sprawdź ofertę na rok 2024 i wybierz takie nożyce, które będą dla ciebie najwłaściwsze!

Prawidłowa pielęgnacja naszego ogrodu czy też działki wymaga zakupu właściwego sprzętu. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że będziemy w stanie szybko i skutecznie przyciąć każdą część ogrodu i zrobimy to w sposób nadzwyczaj szybki i skuteczny. Jeśli jednak zależy wam nie tylko na sprawności, ale także na komforcie użytkowania i wielu udogodnieniach, to należy najpierw znaleźć idealne nożyce do żywopłotu elektryczne ranking.

A to zadanie nie będzie łatwe z kilku powodów. Przede wszystkim, perfekcyjny zestaw to coś, czego prawdopodobnie nie znajdziemy. Jest to szczególnie trudne w związku z naszymi wymaganiami i oczekiwaniami. Dla jednego idealne nożyce akumulatorowe będą w stanie poradzić sobie z każdym, nawet najbardziej wymagającym zadaniem. Inny natomiast uzna, że produkt musi być komfortowy i lekki, żeby go nazwać idealnym.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
NOZYCE ISIO 3 BOSCH 2 NOZE do trawy i krzewow 1

ISIO 3 BOSCH

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Akumulatorowe NOZYCE Trawy Krzewow Zywoplotu 7.2V 1

Powermat

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
NOZYCE AKUMULATOROWE DO ZYWOPLOTU TRAWY STIGA SGM 1

Stiga

9.7

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
PARKSIDE AKUMULATOROWE NOZYCE TRAWY KRZEWOW 2252 1

PARKSIDE

9.6

Tania

Allegro Logo

Z uwagi na tak dużą różnorodność oczekiwań i wymagań, postanowiliśmy stworzyć ranking nożyc akumulatorowych do trawy, gdzie omówiliśmy cztery bardzo ciekawe propozycje. każda z nich charakteryzuje się ciekawymi atrybutami i ma wyróżniające je na tle konkurencji parametry. Eksperci uwzględnili moc każdego z urządzeń, a także pojemność baterii i zestaw, jaki otrzymujemy wraz z zakupem sprzętu. Ponadto, uwzględniliśmy też parametry robocze, jak i funkcjonalność czy też opinie nożyc akumulatorowych do trawy. Jeśli natomiast szukasz najlepszego wertykulatora elektrycznego to zajrzyj do taki ranking też znajdziesz na naszym blogu.

NOŻYCE ISIO 3 BOSCH + 2 NOŻE do trawy i krzewów

nożyce do trawy akumulatorowe

Bosh Isio 3 to specjalne nożyce akumulatorowe przeznaczone do precyzyjnego i wygodnego przycinania traw i krzewów. Są one sprzedawane w zestawie z ładowarką, pokrowcem i dwoma ostrzami. Urządzenie cechuje się ergonomiczną budową z wyprofilowanym uchwytem, który pokryto specjalną, antypoślizgową powłoką. Urządzenie waży około pół kilograma.

Ostrza można wymienić w bardzo łatwy sposób – są one doczepiane i mocowane metodą „multi click”; nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i zdjąć jedno ostrze, a drugie przyłożyć i wcisnąć aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Jedno ostrze jest długie na 12 centymetrów i ma siedem ostrzy po dwóch stronach.

Drugie ostrze przypomina swoją budową widelec. Ma osiem centymetrów długości siedem zębów tnących. Akumulator wytrzymuje do trzydziestu minut nieprzerwanej pracy na jednym naładowaniu. Pojemność baterii to 1,5 Ah i jest ona wbudowana na stałe w środku urządzenia. Nożyce cicho pracują i szybko tną. W zestawie znajduje się czarne pudełko służące do przechowywania przyrządu i ostrzy.

ok
 • Pokrowiec;

 • Wygodny uchwyt;

 • Łatwy system wymiany ostrz.

nook
 • Krótki czas działania.

Akumulatorowe NOŻYCE Trawy Krzewów Żywopłotu 7.2V

nożyce akumulatorowe do trawy ranking

Kolejne nożyce stworzyła marka Powermat. Urządzenie posiada dwa wymienne ostrza, oba przeznaczone do podcinania trawy, krzewów i cienkich gałęzi. Litowo-jonowy akumulator o pojemności 1500 mAH gwarantuje silnikowi szybką pracę na poziomie 1100 obrotów na minutę. Maksymalny czas pracy na jednym cyklu naładowania wynosi do 60 minut. Akumulator potrzebuje od trzech do pięciu godzin do pełnego naładowania.

Nożyce mają profilowany uchwyt z antypoślizgową powierzchnią. W uchwycie znajduje się przycisk, który po naciśnięciu uruchamia ostrze. Jedno ostrze wygląda jak piła, ma po siedem dużych zębów na stronę i sześć małych. Ta końcówka sprawdza się podczas podcinania krzewów; drugie ostrze przypomina budową widelec. Ma cztery duże i trzy małe zęby; ta końcówka służy do podcinania trawy.

Nożyce nie szarpią roślin. Szybko i skutecznie dokonują precyzyjnych cięć. Urządzenie posiada trzy ledowe diody, zieloną, żółtą i czerwoną, które wskazują poziom naładowania akumulatora. Końcówki niezwykle mocno i stabilnie trzymają się korpusu, ale jednocześnie łatwo się je zdejmuje i wymienia.

ok
 • Atrakcyjna cena;

 • Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora;

 • Pojemny akumulator.

nook
 • Bardzo długi czas ładowania.

NOŻYCE AKUMULATOROWE DO ŻYWOPŁOTU TRAWY STIGA SGM

nożyce akumulatorowe do krzewów ranking

Nożyce akumulatorowe szwedzkiej marki Stiga służą do wykonywania drobnych prac ogrodowych, takich jak podcinanie trawy, przycinanie krzewów i nadawanie kształtu żywopłotom. W zestawie są dwie końcówki tnące, jedna do krzewów o długości 18 centymetrów i jedna do trawy długa na osiem centymetrów. Oba ostrza powstały z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Nóż do krzewów ma symetrycznie ułożone 22 zęby duże i tak samo ułożonych 20 mniejszych zębów. Nóż do trawy ma nieco inną konstrukcję, posiada cztery duże i trzy małe zęby z przodu. W urządzeniu zastosowano akumulator 2,5 Ah. Zestaw zawiera dedykowaną ładowarkę oraz opakowanie transportowe. Na rączce nożyc znajduje się specjalny uchwyt służący do zawieszenia produktu na ścianie.

Rękojeść jest prosta i zlokalizowano na niej włącznik. Ostrza nie są przykręcane, są wpinane do korpusu. Skuteczna blokada stabilnie je trzyma nawet podczas intensywnej pracy. Nożyce pracują do 110 minut na jednym naładowaniu i mają silnik o mocy znamionowej 7 Watów. Urządzenie waży niecały kilogram.

ok
 • Bardzo ostre końcówki;

 • Uchwyt do zawieszenia;

 • Długi czas pracy.

nook
 • Stosunkowo wysoka cena.
 •  

PARKSIDE AKUMULATOROWE NOŻYCE TRAWY KRZEWÓW 2252

akumulatorowe nożyce do trawy

Na następnym miejscu znalazły się nożyce akumulatorowe Parkside przeznaczone do delikatnych prac ogrodowych. Zestaw składa się z korpusu z silnikiem i akumulatorem, noża do żywopłotów, nożyc do trawy i ładowarki. Obudowa urządzenia powstała z wysokiej jakości poliamidu, który jest szczelny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Noże wykonano ze stali nierdzewnej.

Nożyce ważą 420 gramów i są niezwykle poręczne głównie za sprawą ergonomicznego uchwytu, który idealnie dopasowuje się do dłoni. Posiada on miękkie okrycie antypoślizgowe i – co więcej – obraca się o 180 stopni, co umożliwia wygodne operowanie urządzeniem i dokonywanie precyzyjnych cięć. Produkt na jednym naładowaniu pracuje przez około godzinę; dokładnie tyle samo czasu akumulator potrzebuje do pełnego naładowania.

Nóż do cięcia krzewów charakteryzuje się grubością cięcia 8 centymetrów i szerokością 12 centymetrów. Nóż do trawy ma szerokość osiem centymetrów. Ogólne wymiary urządzenia bez podłączonych końcówek tnących to 31 centymetrów długości i 11 centymetrów szerokości. Ostrza są wpinane, a specjalny mechanizm gwarantuje, że nie wypadną one bez naciśnięcia przycisku zwalniającego blokadę.

ok
 • Ergonomiczny uchwyt;

 • Obrotowy uchwyt;

 • Szybki czas ładowania.

nook
 • Brak instrukcji w języku polskim.

 •  

Dalej nie wiesz które akumulatorowe nożyce do trawy są najlepsze? Sprawdź poradnik zakupowy 2024!

Każdy z nas pragnie wyposażyć się w produkt o najlepszej charakterystyce. Może to być sprzęt gwarantujący najwięcej funkcji ułatwiających użytkowanie, a więc pozytywnie wpływających na komfort obsługi. Inni wolą patrzeć na produkty najlepsze przez pryzmat ich parametrów roboczych. Jeszcze inni fascynują się produktami o długim czasie działania, bo przecież nożyce do trawy akumulatorowe nie mogą odmawiać posłuszeństwa po zaledwie kilkudziesięciu minutach pracy

Jak widzimy, istnieje wiele podejść co do ostatecznego określenia produktu idealnego, a tyle ile jest opinii nożyc do trawy akumulatorowych, tyle będzie też produktów “najlepszych”. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy stworzyć listę najistotniejszych kwestii technicznych i parametrów, na jakie wszyscy użytkownicy powinni zwrócić uwagę przed podjęciem finalnej decyzji odnośnie nożyc do trawy na baterie.

W poradniku omówiliśmy przede wszystkim kwestie związane z parametrami roboczymi. Innymi słowy, sprawdziliśmy czy opisywane produkty są wystarczająco mocne do większości zadań, do jakich mogłyby nam być potrzebne. Należy też pamiętać o tym, że skoro mowa o nożycach akumulatorowych, to i trzeba dowiedzieć się co nieco o właśnie baterii. Ponadto istotne jest też wykonanie i funkcjonalność, a także akcesoria i wyposażenie dodatkowe. Więcej ciekawych informacji znajdziemy tutaj: 

Parametry robocze najważniejsze

Wybierając idealne urządzenie do przycinania trawy czy krzewów najważniejszą kwestią będzie, rzecz jasna, sprawność pracy. A tę kwestię najłatwiej określają parametry robocze danego urządzenia, w tym podawane przez producentów szerokości i długości noży – zarówno do cięcia trawy jak i krzewów. Tutaj też istotne jest sprawdzenie grubości.

Właściwie dobrane urządzenie oferować będzie nam więcej niż jedno ostrze, bo wtedy mamy o wiele łatwiejsze zadanie z uwagi na możliwość wykorzystania mniejszej końcówki do cięcia trawnika, a większej do strzyżenia krzewów czy też żywopłotu. Jeśli chodzi o dokładnie parametry, to przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nożyce do trawy będą mniejsze i ich długość wynosi od 6-7 do 9-10 cm. 

Natomiast krzewy wymagają nieco dłuższego, a co za tym idzie także i grubszego ostrza. Dlatego do krzewów zaleca się wybierać urządzenia o długości nie mniejszej niż 11-12 cm.

Akumulatorowe NOŻYCE Trawy Krzewów Żywopłotu

nożyce akumulatorowe do trawy ranking
nożyce akumulatorowe do żywopłotu ranking

Sprawdź również ranking kosiarek akumulatorowych.

NOŻYCE AKUMULATOROWE STIGA SGM

nożyce akumulatorowe do krzewów ranking

Kolejnym aspektem jest bateria

Akumulatory w nożycach tego typu są zazwyczaj bardzo małe z uwagi na to, że producenci pragną utrzymać kompaktowe wymiary i atrybuty małego sprzętu. Dlatego nie możemy oczekiwać, że przedmiot z niższej czy też średniej półki cenowej będzie w stanie pracować dłużej niż 2 godziny. Jednakże, możemy oczekiwać wystarczająco długiego czasu pracy na jednym ładowaniu, aby chociaż większość zadań, jakie sobie na dany plan zaplanujemy, wykonać bez zbędnych przerw.

Dlatego zachęcamy do sprawdzenia akumulatorów i ich pojemności. Dodatkowo pamiętajmy, że moc nożyc jest inna, a więc i zużycie energii podczas pracy. Dlatego oprócz samej pojemności, warto też przyjrzeć się deklarowanym przez producenta dokładnym danym odnoszącym się do długości pracy na jednym ładowaniu.

Bardzo ważne jest też sprawdzenie czasu ładowania i kompatybilności z innymi bateriami. Jeśli, na przykład, mamy sporo zajęć w ogrodzie, to dobrym pomysłem będzie wyposażenie się w dodatkowy akumulator.

Dalej, sprawdźmy wykonanie

Kolejną istotną rzeczą, o jakiej nie możemy zapomnieć, jest wykonanie. Jak wiemy, nożyce mogą pracować wiele godzin, a to oznacza ryzyko przegrzania i uszkodzenia sprzętu. Choć niektórzy producenci stosują specjalne systemy uniemożliwiające przegrzanie się sprzętu, to nie każdy do tego stopnia dba o swoje produkty. Co więcej, wykonanie obudowy czy też mechanizmów odpowiedzialnych za bezpieczny i płynne posuwanie się noży też może być różne.

Z tego względu bardzo istotnym sposobem na określenie jakości urządzenia i jego trwałości jest zwrócenie uwagi na długość gwarancji. Jeśli czas ochrony przewidziany przez producenta wynosi ponad 2 lata, nawet i 3 lata, to świadczy to o jego pewności w związku z niezawodnością danego urządzenia.

NOŻYCE ISIO 3 BOSCH

nożyce do trawy akumulatorowe

PARKSIDE AKUMULATOROWE NOŻYCE

akumulatorowe nożyce do trawy

Funkcjonalność, komfort i udogodnienia

Jeśli chcemy posługiwać się urządzeniem przez bardzo długi czas i nie narzekać na problemy związane z dyskomfortem spowodowanym dużą wagą sprzętu czy innymi niedogodnościami, to warto przyjrzeć się funkcjom dodatkowym, jakie dane urządzenie ma nam do zaoferowania.

W standardzie nożyce elektryczne o zasilaniu akumulatorowym powinny oferować nam specjalny wskaźnik informujący o naładowaniu baterii. Oprócz tego, sama konstrukcja powinna być tak zaprojektowana, aby gwarantowała użytkownikowi jak najłatwiejszy chwyt. To właśnie dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie czy produkt ma ergonomiczną rękojeść.

Warto też przyjrzeć się rozmiarowi, a także wadze. Im produkt lżejszy, tym rzecz jasna łatwiej jest go obsługiwać – nawet w przypadku osób rzadko pracujących fizycznie. Oczywiście przydatną funkcją będzie beznarzędziowe wymienianie baterii czy ostrza.

Podsumowanie rankingu – najlepsze nożyce akumulatorowe do trawy i krzewów 2024

Trudno jednoznacznie wskazać który produkt będzie najlepszy. Zwycięzcą w dzisiejszym rankingu zostaje jednak oferta charakteryzująca się największą uniwersalnością i dbałością o wykonanie, jak i o świetne parametry robocze. To wszystko gwarantuje nam numer jeden z listy, mianowicie NOŻYCE ISIO 3 BOSCH + 2 NOŻE do trawy i krzewów.

Jeśli jednak planujemy zakup produktu nieco tańszego czy też oferującego nieco dłuższy czas pracy na baterii, to zawsze możemy przejrzeć dostępne w zestawieniu produkty. Znajdziemy tutaj różnorodne modele – każdy z nich ma swoje zalety, ale także i wady. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi aspektami przed podjęciem ostatecznego wyboru. 

Artykuł powiązany: https://przemianydomowe.pl/jaka-pila-lancuchowa-akumulatorowa-opinie-ranking/

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie nożyce akumulatorowe do trawy wybrać
Average rating:  
 0 reviews