Meble ogrodowe powinny być wygodne, praktyczne oraz budować przestrzeń do wypoczynku z książką, zabawy z dziećmi lub spotkań towarzyskim. Względy funkcjonalne powinny iść zatem zawsze w parze z estetyką, która przykuwa wzrok oraz tworzy nastrój miejsca.

Co zrobić, żeby wyposażenie do ogrodu zawsze wyglądało dobrze? Warto postawić na praktyczne i trwałe rozwiązania, wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. A jak zadbać o względy wizualne? Można wykorzystać modne i praktyczne poduszki na meble ogrodowe.

Poduszki na meble ogrodowe – jakie rozwiązania są dostępne na rynku?

Gdy mówimy o poduszkach do ogrodu, najczęściej mamy na myśli dwa typy produktów:

  • poduchy na siedziska,
  • ozdobne małe poduszeczki.

Pierwsze z nich służą głównie do zwiększania wygody podczas siedzenia. Są miękkie, nie nagrzewają się tak mocno, jak metal lub tworzywa sztuczne, z których najczęściej wykonuje się wygodne meble ogrodowe. Dlatego bez przeszkód można siedzieć na nich nawet w bardzo upalny dzień, bez odczuwania najmniejszego nawet dyskomfortu.

Mniejsze warianty poduszek najczęściej pełnią funkcję dekoracyjną. Stają się podstawowym elementem ozdobnym całego zestawu mebli ogrodowych.

Chętnie dobiera się tego typu produkty w kontrastowych, intensywnych barwach, żeby przyciągały wzrok. Wariant kolorystyczny najczęściej wpisuje się w obecnie obowiązujące trendy. W ten sposób niewielkie poduszki potrafią zbudować finalny efekt stylistyczny w ogrodowej przestrzeni wypoczynkowej.

Najważniejsze cechy poduszek ogrodowych

Wybór poduszek na meble ogrodowe to sprawa mocno indywidualna. Warto jednak zwracać uwagę na kilka kluczowych elementów, od których zależy wygoda użytkowania wszystkich poduszek – zarówno tych dużych, jak i nawet najmniejszych.

Jakie zatem powinny być poduszki, żeby korzystanie z nich było naprawdę wygodne?

obraz 1

Trwałość – wybór na dłuższy czas

Wszystkie elementy wyposażenia, które służą do użytkowania na zewnątrz, muszą być przede wszystkim bardzo trwałe. Przez większą część roku będą przecież wyeksponowane na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Poduszki, a zwłaszcza nakładane na nie poszewki, powinny być zatem uszyte z materiałów odpornych na zniszczenie, np. rozdarcie, wytarcie, zaciągnięcie. Oprócz tego warto znaleźć produkty odporne na zalanie wodą lub wykonane z materiałów (tkaniny i wypełniacza) szybko wysychających. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ zbyt długie utrzymywanie się wody wewnątrz poduszki, prowadzi do powstawania grzybów i szkodliwych pleśni.

Szukajmy materiałów odpornych na promieniowanie UV. W innym razie musimy liczyć się z tym, że intensywne barwy poszewek szybko stracą żywość i głębię.

Najlepszym wyborem są zazwyczaj tkaniny z włókien syntetycznych – akrylu lub poliestru. Są trwałe, praktyczne w użytku, a przy tym naprawdę przyjemne w dotyku.

Zdejmowana poszewka

Meble wypoczynkowe do ogrodu są narażone na nieustanne zaplamienie. Nawet jeśli znajdziemy wysokiej jakości tkaniny, może się zdarzyć, że pojawią się na ich powierzchni zabrudzenia.

Dlatego warto wybierać poduszki z wymiennymi poszewkami. Dzięki temu szybko i łatwo wypierzemy wierzchnią warstwę, bez konieczności skomplikowanego i długotrwałego czyszczenia całej poduchy.

Wymienne poszewki to także szansa na zmiany aranżacyjne, które pokochają wszyscy, szukający sposobu na metamorfozę mebli, bez wydawania gigantycznych środków.

Estetyka – wielka zmiana małym kosztem

Wielobarwne poszewki to sposób na szybką zmianę wyglądu całego zestawu mebli wypoczynkowych. Za pomocą wymiennych poszewek można sprawnie odmienić całą aranżację. Warto mieć kilka zestawów. Dzięki temu nie dość, że ułatwimy sobie utrzymywanie poduszek w czystości, to także dopasujemy wygląd poduch do aktualnych potrzeb.

W ten sposób można bez trudu podążać za bieżącymi trendami. Jeśli chcemy wprowadzić obecnie najpopularniejszy kolor, czyli Classic Blue, wybrany barwą sezonu przez firmę Pantone, wystarczy dokupić zestaw błękitnych poszewek i postawić na ponadczasową elegancję. Jeżeli jednak zechcemy wyjść poza kanon i nieco ożywić klasykę, dodajmy do niebieskich poduszek kilka elementów w kolorze złotym lub czerwonym.

Możliwości jest wiele, a dzięki nim prosty zestaw mebli może każdego dnia prezentować się zupełnie inaczej.

Poduszki do ogrodu, czyli jak stworzyć idealne miejsce do wypoczynku?

Poduchy dodają charakteru i stają się tą przysłowiową kropką nad „i” w przypadku mebli ogrodowych.

Warto z nich korzystać, żeby zyskać komfort i ciekawy wygląd każdej przydomowej przestrzeni wypoczynkowej. A to wszystko naprawdę niewielkim kosztem.

Wzorów poduszek lub poszewek dostępnych na rynku są tysiące, a też nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie uszyć unikatowe zestawy, które staną się piękną dekoracją i powodem do dumy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najmodniejsze poduszki na meble ogrodowe
Average rating:  
 0 reviews