Nie da się zaprzeczyć, że grillowanie to swego rodzaju sport narodowy. Do tej pory jednak dominowały w naszych ogródkach typowe grille węglowe żeliwne. Niemniej jednak zastanów się ile razy zdarzyło ci sytuacja, że męczyłeś się niemiłosiernie nim udało ci się rozpalić ogień i mogłeś uzyskać odpowiednią temperaturę do tego, by faktycznie coś upiec. Na szczęście rozwój technologii pozwoliło pozbyć się tego typu problemów, gdyż dał nam rozwiązanie, jakim są grille gazowe. Pojawia się tutaj dość istotne pytanie, a mianowicie jaki grill gazowy jest najlepszy?

Grill gazowy ranking, czyli jaki jest dobry grill gazowy w 2024?

Poniżej prezentujemy specjalnie przygotowane dla Państwa ranking grilli gazowych. Pozwoli on na zapoznanie się z tym produktami i wybranie najlepszego z dostępnych aktualnie na rynku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Landmann 12736A

LANDMANN 12736

9.8

Średnia

Allegro Logo
ACTIVA ALABAMA.

ACTIVA ALABAMA

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
LANDMANN TRITON

LANDMANN TRITON

9.6

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
Teesa BBQ 2000

Teesa BBQ 2000

9.5

Tani

Allegro Logo
rsz grill gazowy montana iii

Activa Montana

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Teesa BBQ 5000

Teesa BBQ 5000

9.3

Średnia

Allegro Logo

1. Gdy zależy nam na trwałości

grill gazowy opinie

Grill ogrodowy Landmann 12736A to znakomite rozwiązanie, które zapewni nam bardzo długą trwałość. Wszystko to za sprawą stali szlachetnej z jakiej zostały wykonane trzy palniki pozwalająca na uzyskanie optymalnej temperatury grillowania. Oprócz tego stykamy się tutaj z jednym palnikiem bocznym, który pozwala na przygotowanie dodatków do grillowania. Całości została skomponowana w niezwykle praktyczne rozwiązanie, do którego zostały domontowane dwa kółka umożliwiające łatwiejsze przestawienie grilla. Stykamy się tutaj z dwoma emaliowanymi rusztami widłowymi, dwoma kółkami bocznymi, a także elektroniczne zapalaniem, które pozwala na łatwiejszą obsługę. Wszystko to zostało ujęte w niezwykle eleganckie kształty, które idealnie wkomponują się do każdego ogrodu. Interesujące jest to, że grill ogrodowy została wyposażony także w misę na ściekający tłuszcz, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie można zapewnić właściwą czystość naszego grilla.

R

Zalety

 • elegancki wygląd;
 • pokrywa z wbudowanym termometrem;
 • samozapłon w pokrętle;
Q

Wady

 • bardzo łatwo się brudzi;
 • Niska jakość materiałów wykonania;

2. Kompleksowe przygotowanie potraw

grill gazowy ranking

Jeżeli zależy nam na łatwym i szybkim przygotowaniu potraw z grilla, nic nie sprawdzi się lepiej niż grill gazowy ACTIVA ALABAMA. Stykamy tutaj z urządzeniem tylko wykonanym z lakierowanej blachy stalowej, dzięki czemu cechuje się wysoką wydajnością i wytrzymałością nawet na wysokiej temperatury. Do tego doliczyć trzeba fakt, że wbudowano tutaj aż trzy palniki oraz palnik boczny, a także emaliowane ruszty, dzięki czemu nasze produkty będą mogły, być dobrze wypieczone. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie uchwytu pokrywy, które ułatwiają zakrywanie i odkrywanie paleniska, bez ryzyka poparzenia. Grill został także wyposażony w czujnik temperatury, a tym samym umożliwia on nam kompleksowe przygotowania każdych potraw. W efekcie pozyskujemy bardzo praktyczne i łatwe w transporcie rozwiązanie nadające się na grillowanie letnimi wieczorami.

R

Zalety

 • ciekawy wygląd;
 • dobry stosunek jakości do ceny;
 • dobra jakość materiałów;
Q

Wady

 • trzeba samodzielnie go zmontować;
 • brak miejsca na butlę z gazem;

3. Minimalizm w każdym calu

jaki grill gazowy

Jeżeli poszukujemy grilla ogrodowego, który swoim rozmiarem nie będzie zajmował całego ogródka, to nic nie sprawdzi się lepiej niż grill gazowy LANDMANN TRITON. Stykamy się tutaj z bardzo niewielkimi wymiarami, które pozwalają na kompleksowe pieczenie. Wszystko zostało tak zaprojektowane, aby gwarantować równomierne rozgrzanie całej powierzchni grilla. W efekcie przekłada to się na jakość uzyskiwanych potraw, tym samym pozwalając na sprawne gotowanie. Dodatkowo posiada on takie funkcje jak między innymi cztery kółka umożliwiającego łatwe przemieszczanie, a także czujnik temperatury zamontowane na podwójnej pokrywie piekarnika (by łatwiej kontrolować warunki pieczenia). Grill ten został wyposażony także, w między innymi w stalowy pokryte emalią ruszt, a także dwa palniki, które już po kilku minutach pozwalają na rozpoczęcie grillowania. Wszystko to dzięki odpowiedniej konstrukcji, która bardzo łatwo się nagrzewa. Całość jest wykonana z wysokiej jakości stali, która wraz z połączeniem z nierdzewną blachą sprawia, że rozwiązanie to jest nie tylko estetyczne, ale także bardzo trwałe. Wśród zalet tego produktu należy wyróżnić w szczególności składane półki boczne ograniczające zajmowanie miejsce w przypadku, gdy przechowujemy go zimą.

R

Zalety

 • jakość wykonania;
 • wygląd;
 • trwałość;
Q

Wady

 • nie mieści się w butla gazowa z kołnierzem;

4. By spędzić miło czas z rodziną

grille gazowe opinie

Grill gazowy Teesa BBQ 2000 to kompaktowe rozwiązanie, które pozwoli Ci na spędzenie bardzo miłego czasu z rodziną. W efekcie umożliwia sprawne i szybkie przygotowanie potraw, powodując tym samym, ze grilowanie staje się czystą przyjemnością. Interesujące jest to, że produkt ten umożliwia przygotowanie kilka rodzajów dań, a to wszystko na jednym ruszcie. Ponadto został wyposażony w bezstopniową regulację, która umożliwia dokładne dobranie ilości gaz podczas grillowania, co w efekcie umożliwia na idealne upieczenie naszych przysmaków. Oprócz tego firma ta pomyślała również o ludziach, którzy nie lubią sprzątać. Dlatego też został umieszczony specjalny pojemnik, który kto kumuluje spływający z potraw tłuszcz. Ostatecznie więc uzyskujemy bardzo schludne i proste,a także wygodne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się do grillowania zarówno amatorskiego, jak i tego bardziej profesjonalnego. Produkt został wyposażony w dwuletnią gwarancją, a także szereg usprawnień ułatwiających nam przygotowanie potraw. Interesujące jest to, że palniki zostały wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu czyszczący nawet przy pomocy produktów wodnych czy też alkoholowych nie musimy się obawiać o ich uszkodzenie.

R

Zalety

 • prosta konstrukcja;
 • łatwość pieczenia;
 • korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

 • zbyt mała liczba pojemników tylko dwie sztuki;

5. Idealne rozwiązanie dla głodomorów

grill gazowy cena

GRILL GAZOWY Activa DAKOTA II to idealne rozwiązanie w szczególności dla ludzi, którzy posiadają bardzo bogatą rodziną. Bez problemu przygotujemy na nim różnego rodzaju aromatyczne potrawy dostarczają jedzenia, aż dla 12 osób jednorazowo. Interesujące jest to, że cała konstrukcja została wykonana z lakierowanej proszkowanej blachy stalowej, która nie tylko nadaje eleganckiego wyglądu, ale także sprawia, że całość jest niezwykle trwała i odporna na warunki środowiskowe. W efekcie zyskują urządzenie, które nie tylko będzie znakomicie opiekało nasze potrawy, ale także będzie bardzo żywotnie. Zastosowano tutaj aż cztery palniki, a także żeliwny dwuczęściowy ruszt, dzięki czemu pieczenie będzie sama przyjemnością. Oprócz tego grill ten zawiera szereg dodatkowych elementów, w tym między innymi palnik boczne, ruszt do podgrzewania, wskaźnik temperatury, a także boczne półki, jak i zamykane dwudrzwiowe drzwiczki, pozwalające na łatwe schowanie butli z gazem. .

R

Zalety

 • duża wydajność;
 • wysoka jakość materiałów;
 • znakomity stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

 • brak informacji od strony klientów;

6. Ogrodowy szef kuchni

dobry grill gazowy

Jeżeli uwielbiasz grillowanie i chcesz mieć wszystko pod kontrolą to nic nie sprawdzi się lepiej niż, że grill gazowy Teesa BBQ 5000. Stykamy się tutaj z produktem, który posiada szereg udogodnień dla ludzi pasjonujących się grillowaniem. Został on wyposażony w 4 palniki ze stali nierdzewnej o łącznej mocy 12 kW, dzięki czemu uzyskujemy znakomitą jakość pieczenia. W efekcie pozwala to na uzyskanie niepowtarzalnego aromatu, jak i chrupkości naszych potraw. Ostatecznie więc każda przygotowane danie będzie doskonale i równomiernie wysmażone. Oprócz tego ciekawe jest tutaj między innymi zastosowanie automatycznego zapalnika z bezstopniową regulacją, czy także tacki na tłuszcz, która w znacznym stopniu ułatwia późniejsze czyszczenie. Wszystko to zostało wykonane, na podstawie łatwej kontroli temperatury dzięki pokrywie ze wbudowanym termometrem. Oprócz tego grill został także wyposażony w boczne półki, a także rączki ze stali nierdzewnej, dzięki czemu zachowają one swoją trwałość przez długi czas. Podsumowując, stykamy się tutaj z niezwykle korzystnym rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się w każdym ogrodzie.

R

Zalety

 • zalety obecność 4 palników;
 • wysoka jakość wykonania;
 • elegancki wygląd;
Q

Wady

 • niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Grille gazowe opinie

Jeżeli chcemy zakupić do swojego ogrodu grill gazowy, to powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym jakie urządzenie powinniśmy wybrać. Nie da się nie zauważyć, że w większości przypadków będą one wykazywały dość podobne do siebie cechy. Niemniej jednak to wszystko tak wygląda tylko z pozoru, gdyż w praktyce mogą się one różnic między innymi jakością wykonania, rodzajem użytych materiałów, a także funkcjonalnością i łatwości użytkowania. Dlatego też niezwykle ważne jest odpowiednie porównanie poszczególnych parametrów danych produktów, aby móc wybrać te najlepsze dla nas. Dlatego też pojawia się ważne pytanie: jakie są najważniejsze elementy systemu grillów gazowych, czyli Innymi słowy na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy grill gazowy idealny do naszych potrzeb.

Porównanie i podjęcie decyzji, czyli najlepszy grill gazowy?

Zacznijmy od podstaw, czyli do tego czemu ma służyć grill gazowy. W ogólnej koncepcji ma on zastąpić te standardowe rozwiązania i dać nam najlepszą jakość pieczenia. To jest ta cała istota grillów gazowych. Pieczenie ma być łatwe, przyjemne i skuteczne, czyli w efekcie uzyskane potrawy powinny mieć odpowiednią chrupkości, mięsistość i aromat tak, by zachwycić gości. Ważne jest to, że wpływ na stopień pieczenia w przypadku grillów gazowych ma jego piekarnik. Istotne jest więc, aby pokrywa, była wykonana w odpowiedni sposób, z użyciem właściwych materiałów. W efekcie stykamy się z pierwszym pytaniem, a mianowicie, czy powinniśmy wybrać żeliwny, czy stalowy piekarnik?

najlepszy grill gazowy

Tutaj wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, gdyż pierwsza opcja jest bardziej skierowana pod kątem potrzeb nakierowanych na moc. W efekcie uzyskujemy tu najlepsze parametry, kosztem trwałości. Druga zaś jest o wiele trwalsza i nie będzie wymagała o nas tyle uwagi przy czyszczeniu. Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, niemniej jednak pamiętajmy, by myśleć przyszłościowo. W efekcie to na co się zdecydujemy zależy bardziej od tego, w jakim miejscu będziemy korzystali z naszego grilla, a także jak często będziemy go chować, aby uchronić przed czynnikami zewnętrznymi (w końcu lato w Polsce nie należy do najcieplejszych).

Oprócz samej budowy istotne jest także to, jak szybko będą się piekły nasze potrawy. Tutaj istnieje szereg różnych parametrów, w tym między nimi to jak szybko będzie ruszt się nagrzewał, a także to jaki jest rozstawy między poszczególnymi żeberkami. Ma to szczególne znaczenie, gdyż uchroni przed wpadaniem resztek pokarmu do wnętrza grilla, tym samym niepotrzebnie go brudząc, jak i tracąc nasze cenne jedzenie. Ruszt musi, być także tak dobrane, aby ułatwił nam sprzątali, dzięki czemu im jest on prostszy i ma mniejszą ilość różnych połączeń tym łatwiej będzie nam go wyczyścić. Idąc dalej powinniśmy zwrócić uwagę na palniki. Tutaj sytuacja może, być bardzo zróżnicowane, gdyż nie zawsze jest tak, że większa ilość palników świadczy o tym, że grill będzie o wiele lepiej się nagrzewał. Jakby nie patrzeć to całościowy obraz daje nam odpowiednie spojrzenie na urządzenie. Niemniej jednak powinny, być one odpowiednio rozmieszczone tak, aby dawać właściwe rozprowadzenie ciepła, a co za tym idzie szybsze rozgrzanie grilla. W efekcie Im większa jest odległość palnika od rusztu, tym potrawy będą po pierwsze mniej się przypalać, a po drugie o wiele łatwiej całość się nagrzeje.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko, gdyż każdy grill gazowy cechuje się szafką. Może mieć ona charakter zamknięty, tj. dosłownie z każdej strony jest ona obudowana ścianką, jak i też otwarty, czyli tylko przednią część jest zakryta tak, by miała estetyczny wygląd. Szafka jest o tyle istotna, gdyż będzie w przechowywana butla gazowa, czyli serce naszego grilla gazowego. Istotne jest to, że najczęściej spotykamy się z butlami 11-kilogramowymi i do tego jeszcze posiadającymi kołnierz. Dlatego też, jeżeli taka butla nie zmieści się do naszej szafki, to w żaden sposób nie będzie dla nas przydatna. Dlatego, że szukając produktów, jakimi są grille gazowe, powinniśmy wybierać takie, które cechują się dość pojemnymi szafkami po to, by nie musieć targać grilla i butli z gazem osobno. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj tutaj: https://www.broilking.pl/jaki-grill-gazowy.

Grill gazowy cena w oferowanych produktach z 2024 roku, czyli jaki jest dobry grill gazowy?

Oczywiście, oprócz wspomnianych aspektów warto także zwrócić uwagę na szereg innych dodatkowych elementów. Mowa tutaj między nimi o samej konstrukcji, ilości miejsca, czy także możliwości przechowywania poszczególnych pokarmów. Jako dodatkowy element wyróżnia się także dodatkowe pola do pieczenia (dodatkowy palnik). W efekcie będzie to niezwykle przydatne w momencie, kiedy chcemy usmażyć kilka dodatków, tym samym pozwalając na przyspieszenie całego procesu pieczenia. Bardzo często możemy stykać się także z grillami, które posiadają dwa piekarniki, pozwalając tym samym na znacznie łatwiejsze pieczenie. Oczywiście ta opcja opcjonalna i zależna bardziej od naszych indywidualnych potrzeb. Ostatecznie więc sugerując się opiniami, w wyborach grilla gazowego powinniśmy patrzeć na to jak jest on wykonany, jak szybko się nagrzewa, a także jak łatwo się go czyści. Pozostałe aspekty powinny, być dostosowane do tego ile osób będzie z niego korzystało. Jakby nie patrzeć nie ma sensu kupować ogromnego grilla, który pozwoli na pieczenie potraw nawet dla 12 osób, gdy będziemy grilować tylko i wyłącznie we dwójkę. Jeżeli jesteś ciekaw opinii, na temat tego jak smakuje danie upieczone na grilu gazowym, zajrzyj do tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=63TBEyCOVP0.

grill gazowy opinie

Grill gazowy opinie w sezonie 2024

Porównując przedstawione informacje w stosunku do zaproponowane produktów nietrudno znaleźć zwycięzce. Grill gazowy Activa DAKOTA II to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdych warunkach. Jest to bardzo pojemne urządzenie, łatwe w obsłudze i dodatków umożliwia umieszczenie butli z gazem w swojej szafce. Pozwala także na wygodne i szybkie pieczenie pokarmów. Pod kątem czystości także umożliwia ono łatwe zachowanie porządku, tym samym sprawiając, że całość stanowi niezwykle kompaktowe i godne uwagi rozwiązanie. Oczywiście ostateczna decyzja zależy już od Was samych, jednakże decydując się na rozwiązanie, jakim jest grill gazowy, warto wziąć pod uwagę tę firmę.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grill gazowy najlepszy
Average rating:  
 6 reviews
 by mexon

O czymś takim pomyślałam właśnie w związku z witającą nas wiosną, ale na razie to zbierać na to muszę pieniążki, a sytuacja w kraju nie pozwala na to, żeby się w pełni cieszyć pogodą i grillować. Mam nadzieję, że uda mi się z wami wybrać coś naprawdę konkretnego.

 by blondawonda

Landmann pojawia się dwa razy i nic w tym dziwnego nie jest. Ja sama mam od nich jeszcze inny grill i nie narzekam, podczas gdy koleżanka kupiła też drogi, markowy i rozleciał się po miesiącu, dwóch może. Potem jej coś wymieniali, ale na końcu oddała i tak całej kwoty nie zwrócili. Masakra jakaś. 

 by ladma01

Landmann ma bardzo dobre sprzęty, dlatego nie dziwię się, że ten grill pojawił się w tym porównaniu. Co mogę jeszcze powiedzieć, to to, że grillując na gazie dbamy o środowisko. Ale w  sumie w sezonie majowym to i tak się nie produkuje tyle spalin, co samochody codziennie, także…

 by proti78

Ta Dakota II wygląda nieźle, ale nie wiem, czy bym kupiła, skoro nie jest to takie tanie. W ogóle się zastanawiam, czy powinnam brać grill gazowy, czy jednak zdecydować się na tradycyjny. Raz, że cena niższa, a dwa, wydajność taka sama… 

 by prono

Ja tam mam zwykły piecyk na węgiel i nie wyobrażam sobie, żebym miał kupować gazową wersję. Po prostu wydaje mi się, że to nie dla mnie, musi być ten dym z węgla i zapach. Wydaje się, że mięso smażone w ten sposób również jest smaczniejsze, a na pewno dla mnie. 

 by paranoik42

Tessa wypuściła swój grill? No jak ja mało wiem o tej marce, aż szok. Co do wygrywającego grilla, to trudno się nie zgodzić. To znana marka, a produkty są naprawdę na najwyższym poziomie, dlatego ja chętnie też po taki sięgnę. Tylko niech się troszkę fundusz mój uspokoi ;p .