Znalezienie odpowiedniego miksera planetarnego, który swoją pracą posłuży wiele lat, jest niezwykle trudnym i w wielu przypadkach skomplikowanym zadaniem. Jest to spowodowane przeróżnymi kwestiami, o których przeciętny kucharz nie ma pojęcia, gdyż się takimi rzeczami nie interesuje.

Miksery planetarne z natury są ciężkimi i mało poręcznymi urządzeniami, które potrafią jednak lepiej niż miksery ręczne obrabiać dodane doń produkty. Z tego względu popularność mikserów planetarnych, często zwanych również robotami kuchennymi, zaczęła w ostatnich czasach rosnąć.

Aby jednak wybrać odpowiedni produkt oferowany w 2019 roku, który okaże się zarówno efektownym, jak i wytrzymałym i łatwym w obsłudze urządzeniem, należy zwrócić uwagę na szereg elementów. Elementy te będą miały wpływ na funkcjonalność urządzenia, na jego wytrzymałość, na komfort użytkowania oraz oczywiście na jego cenę. Zachęcamy zatem do zapoznania się z poniższym rankingiem mikserów planetarnych, zaczynając od numeru jeden!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH MUM58364

9.9

Drogi


 

 

Germin

9.8

Tani

ROTARY SIMPLE Homekraft

9.6

Średnia

Lund

9.4

Średnia

Turbo Tronic

9.4

Średnia


 

Nasze zestawienie otwiera urządzenie od znanej i cenionej firmy niemieckiej, która zajmuje się produkcją różnorodnych urządzeń o szerokim zastosowaniu. Dostępny w 2019 Model MUM58364 to mikser planetarny, którego w szczególności polecamy osobom liczącym na sprawdzony, wytrzymały i funkcjonalny produkt.

Urządzenie o mocy 1000 W zostało wyposażone w misę roboczą o pojemności poniżej czterech litrów. Jeżeli chodzi o pojemność kielicha, to wynosi ona 1,25 litra. Produkt wyróżnia się na tle konkurencji niezwykle wysoką funkcjonalnością, co najlepiej przedstawia lista funkcji, jakie znajdziemy w urządzeniu.

Oprócz tak podstawowych funkcji, jak miksowanie, mieszanie, rozdrabnianie czy mielenie mięsa, Mikser planetarny Bosch MUM58364 pozwala nam również na aktywowanie funkcji ścierania ziemniaków, ubijania piany, krojenia na plastry, cięcia w kostkę, tarcia na wiórki czy zagniatania ciasta.

Oprócz tego, producent postanowił wyposażyć każde swoje urządzenie w podstawowe akcesoria i gadżety ułatwiające korzystanie z miksera. Zdecydowaną zaletą jest również możliwość rozbudowy urządzenia o kolejne dodatki (niemniej jednak są one płatne), łatwy demontaż całego osprzętu, oraz funkcja, która zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem urządzenia.

Niestety, mikser planetarny od Boscha nie jest tanim urządzeniem i zdecydowanie wykracza poza możliwości niejednej zainteresowanej osoby.

R

Zalety

 • Łatwy w obsłudze,
 • Wysoka funkcjonalność,
 • Łatwy demontaż,
 • Niezawodność.
Q

Wady

 • Bardzo wysoka cena.

Inną opcją, nieco tańszą od zwycięzcy rankingu jest mikser planetarny Germin

mikser planetarny opinie

Bardzo ważną rzeczą jest fakt, że oprócz funkcji typowych dla zaawansowanego miksera planetarnego, opisywany model Germina pochwalić się może również wieloma funkcjami, które typowe są dla robotów kuchennych.

Germin charakteryzuje się mocą 1500 W, wyższą niż opisywany wcześniej model Boscha, z napięciem w zakresie 220-240V. Oznacza to, że urządzenie poradzi sobie z każdą możliwą praca, jaką dla niego przewidzieliśmy. Oprócz wysokiej mocy, Germin to również opcja umożliwiająca na chwilowe włączenie turbo razem z aż ośmiostopniową regulacją mocy, a co za tym idzie prędkości.

Ponadto, znajdziemy tutaj również bardzo dużą miskę o pojemności aż 5,5 litra. Co więcej, wykonana ona została z nierdzewiejącej i łatwej do czyszczenia stali szlacheckiej. Nie może oczywiście zapominać o bardzo przydatnej funkcji rotacyjnej, która pozwoli nam odchylić urządzenie i łatwo wyczyścić miskę.

Jeżeli chodzi o akcesoria, to należy pochwalić producenta z Niemiec za ich ponad przeciętne wykonanie. Mowa tutaj o mieszadle pokrytym z silikonem, dzięki czemu zbierak o wiele efektywniej miesza wnętrze. Oprócz tego należy również pamiętać o dodatkowych funkcjach, jak na przykład funkcje do ugniatania ciasta drożdżowego i chlebowego.

Jednakże, według naszych ekspertów najważniejszych elementem, który zaważył na tym, że produkt znalazł się w naszym zestawieniu, jest niezwykle solidne wykonanie. Aby poprawić solidność i zwiększyć wytrzymałość, a co z tym idzie wydłużyć żywotność urządzenia, Germin wykorzystał wytrzymałe metale do konstrukcji całego mechanizmu.

Trzyletnia, dłuższa niż zazwyczaj gwarancja jest najlepszym uzasadnieniem dlaczego niemiecki producent wierzy w swoje urządzenie.

R

Zalety

 • Długoletnia gwarancja,
 • Wytrzymały mechanizm, wykonany z metalu,
 • Duża pojemność miski,
 • Duża moc.
Q

Wady

 • Brak dodatkowych funkcji,
 • Brak gadżetów do rozbudowy.

Innym mikserem planetarnym, który według nas znajdzie zwolenników, jest mikser planetarny ROTARY SIMPLE od Homekraft

dobry mikser kuchenny

Przeglądając opinie mikserów planetarnych, bardzo często pojawiał się model od firmy Homekraft jako jeden z najlepszych w danym przedziale cenowym. Nic więc dziwnego, że zwróciliśmy na niego naszą uwagę. Recenzowany produkt może pochwalić się mocą wynoszącą 1800 W, co jest jedną z największych mocy, jakie znaleźć możecie w naszym zestawieniu.

Mikser ten przygotowany został z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy potrzebują wielofunkcyjnego urządzenia do mieszania, miksowania, wyrabiania ciasta, i wielu innych funkcji. Ważący zaledwie 4,66 kilograma produkt charakteryzuje się również sporą miską, której pojemność wynosi 4,3 litra.

Tak jak u poprzednika, producenci postanowili wzmocnić mechanizmy urządzenia poprzez wykorzystanie metalowych elementów do konstrukcji głowicy. Nazywa się on Metal Gear System i jest to jeden z ciekawszych systemów, które w rzeczywistości poprawiły żywotność i wytrzymałość mikserów.

Inną zaletą jest większa niż przeciętna regulacja prędkości. W opisywanym produkcie znajdziemy aż 10 różnych prędkości, które z poziomu na poziom płynnie się przemieniają. Oprócz tego, funkcje dodatkowe urządzenia oferują prędkość turbo oraz prędkość pulsacyjną.

Innymi dodatkowymi zaletami mogą być nóżki antypoślizgowe, co w przypadku lekkiego urządzenia ma znaczenie oraz zestaw różnych końcówek. Znajdziemy tam końcówkę do standardowego mieszania, hak do wyrabiania ciasta oraz trzepaczkę.

Pomimo wzmocnionych elementów budowy miksera, producenci zdecydowali się na standardową, dwuletnią gwarancję. Cena za ten mikser jest nieco wyższa, niż w przypadku poprzedniego produktu.

R

Zalety

 • Niska waga,
 • Możliwość płynnego wyboru aż 10 stopni prędkości,
 • Duża moc.
Q

Wady

 • Bardzo słabe wyposażenie dodatkowe.

Mikser Planetarny Ze Szklanym Blenderem od firmy Lund to kolejna ciekawa propozycja:

dobry mikser planetarny

Mikser ten posiada standardową jak na tę klasę urządzenia moc, czyli 1000 W. Jednakże, producent informuje, że jego moc maksymalna wynosić może do 1500 W. Blender ze szkła ma pojemność 1,5 litra, natomiast misa, która wykonana została ze stali nierdzewnej, ma pojemność 4,5 litra.

LUND to producent z Japonii współpracujący z Toyotą, który cechuje się bardzo dobrze konstruowanymi narzędziami. Opisywany przez nas produkt, choć ma tylko 6 możliwości ustawienia prędkości, jest bardzo interesującym wyborem dla niewymagających kucharzy amatorów.

Wykorzystanie 3 końcówek (mieszadło hakowe do ciast, trzepaczka do ubijania białek lub ciasta biszkoptowego oraz standardowe mieszadło do mieszania i wyrabiania mas) oraz 5 różnych funkcji, takich jak ugniatanie ciasta, mieszanie, ubijanie, blenderowanie i mielenie, w zupełności wystarczą do podstawowych czynności, do jakich mikser ten zostanie zakupiony.

Mikser Planetarny LUND to również możliwość wyboru prędkości turbo. Istnieje również opcja wyłącznika bezpieczeństwa. Produkt może pochwalić się jedną z niższych cen, co jednak przypłacimy mniejszą ilością funkcji i brakiem zaawansowanych dodatków i akcesoriów.

R

Zalety

 • Tani,
 • Prosty w obsłudze,
 • Solidnie wykonany.
Q

Wady

 • Mało funkcji,
 • Mała ilość akcesoriów.

Innym wyjściem byłoby skorzystanie z planetarnego robota kuchennego 2000 W Turbo Tronic

najlepszy mikser planetarny

Model przez nas opisywany pochodzi od producenta Turbo Tronic, belgijskiej firmy specjalizującej się w wyposażeniu domowym. Opisywany model to TT-002, który może pochwalić się zwiększoną mocą aż do 2000 W. Jest to świetna wiadomość dla każdego, kto potrzebuje mocnego urządzenia do poradzenia sobie z nawet najbardziej wymagającą masą.

Jak przystało na dobry mikser planetarny, Turbo Tronic oferuje nam najważniejsze akcesoria, jakimi są trzy wymienne końcówki. Jedna z nich służy do wyrabiania ciasta, inna do ubijania śmietanki oraz jajek, a trzecia to standardowa końcówka, którą wykorzystujemy do mieszania. Wykonane zostały one z trwałego materiału.

Jeżeli mowa o materiale, to nie sposób nie wspomnieć o metalowym wnętrzu urządzenia, dzięki czemu jest ono nad wyraz solidne, a przez to nie sprawia żadnych problemów.

R

Zalety

 • Duża moc,
 • Wytrzymałe urządzenie,
 • Niska cena.
Q

Wady

 • Brak zaawansowanych funkcji,
 • Biedne wyposażenie dodatkowe.

Jak znaleźć najlepszy mikser planetarny?

Wiele osób uważa, że opinie mikserów planetarnych oraz zestawienia i inne rankingi pozwolą nam na odpowiednie dobrane urządzenie, które będzie bez problemu działało wiele lat. Niestety, oprócz opinii innych, powinniśmy wiedzieć co nieco o tych urządzeniach. Bynajmniej nie chodzi tutaj o ich zakres cenowy, ale o szereg innych kwestii, na które składa się dobry mikser kuchenny. Najważniejszymi są odpowiednia moc, dobrze wykonany mechanizm, duża pojemność misy oraz oczywiście gwarancja.

mikser planetarny ranking

Dobry mikser kuchenny to taki, który ma odpowiednią moc

Przeglądając różne oferty powinniśmy zawsze zwracać uwagę na te miksery planetarne, których moc wynosi minimalnie 1000 Watt. Od mocy zależne jest to jak sobie dane urządzenie poradzi z mieszaniem konkretnych mas. Im gęstsze i bardziej wymagające ciasto zamierzamy przygotować, tym więcej mocy potrzebujemy. Co więcej, wybór mocy jest równie ważny, gdyż pozwoli nam to w odpowiedni sposób przygotować każdą mieszankę.

Oprócz mocy, funkcjonalność!

Dobry mikser planetarny to również ten, który oprócz podstawowych funkcji do mieszania, wyrabiania ciasta czy ugniatania, będzie oferował nam również inne możliwości. Z tego względu warto szukać takich produktów, które pozwolą nam również na ubijanie, na mielenie, rozdrabnianie i siekanie. Oczywiście istnieją również o wiele bardziej zaawansowane urządzenia, niczym roboty kuchenne, które pozwolą nam również na tarcie na wiórki, krojenie w plastry, ścieranie ziemniaków, czy wyciskanie soków z cytrusów.

mikser planetarny opinie

Wytrzymałe mechanizmy

Wykonanie mechanizmu miksera planetarnego z trwałych, zazwyczaj metalowych elementów to kolejna, jakże istotna rzecz. Pozwoli to na bezproblemowe korzystanie z urządzenia przez lata, nie martwiąc się, że mechanizmy w środku zostaną uszkodzone. W wielu przypadkach metalowe elementy w mechanizmach zadecydowały o tym, że producenci postanowili zaoferować gwarancję dłuższą, niż standardową.

Gwarancja

Skoro mowa o gwarancji, to warto nadmienić, że miarą tego z jak sprawdzonym i rzetelnym urządzeniem mamy do czynienia jest długość gwarancji. Absolutnym w przypadku tych urządzeń jest gwarancja na dwa lata. Oczywiście warto szukać tych produktów, których gwarancja przekracza dwa lata, gdyż jest to oznaka, że producent jest pewny swojego produktu i wierzy w jego niezawodność.

Podsumowanie Ranking robotów planetarnych w 2019

Wiele osób kieruje się myśleniem, że najlepszy mikser planetarny to ten, który jest najdroższy i pochodzi od renomowanego producenta. Oczywiście producent sam w sobie również ma wpływ na jakość produktu, gdyż odpowiednie normy, jakie są bądź nie są spełniane podczas produkcji, mają swoje odzwierciedlenie w korzystaniu z produktu. Jednakże, przepłacanie jest złe. Należy kierować się kilkoma kwestiami, które opisaliśmy powyżej. Stosunek jakości do ceny jest bardzo ważny, bo to właśnie on najczęściej decyduje o tym, czy zakupimy dany produkt, czy też nie.

Jaki mikser planetarny wybrać – ranking i opinie 2019
4.8 (95.74%) 47 vote[s]