Jaka będzie najlepsza sokowirówka? Sprawdź wskazówki zakupowe zawarte w poradniku i zapoznaj się z polecanymi produktami z zestawienia 2024!

Sok wyciśnięty ze świeżych owoców to z pewnością jeden z najpyszniejszych koktajli, jaki możemy przygotować sobie w domowym zaciszu. Choć tak naprawdę nie potrzeba nam wiele, bo prostą wyciskarkę i owoce, to o wiele skuteczniejszym sposobem na przygotowanie soku wprost z owoców jest wykorzystanie sokowirówki wolnoobrotowej lub tej tradycyjnej. 

Niestety, sprzętu tego typu na rynku jest masa. Mamy przecież dostęp do bardziej budżetowych opcji, do tych droższych, mocniejszych, zajmujących dużo miejsca, jak i do małych sokowirówek wprost idealnych na częste podróżowanie. Jak więc mieć gwarancję, że wybieramy najlepszą sokowirówkę na rynku? Rozwiązania idealnego nie ma, aczkolwiek istnieje sposób na to, aby mocno zawęzić liczbę potencjalnych produktów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SOKOWIROWKA WYSOKOOBROTOWA INOX KERCH FRUIT 1400W 1

KERCH

9.9

Tania

Allegro Logo
SOKOWIROWKA WYSOKOOBROTOWA 1200W CALE OWOCE MOCNA 1

Transa Electronics

9.8

Tania

Allegro Logo
WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA SANA EUJ 707R PREZENTY 1

SANA EUJ-707R

9.7

Droga

Allegro Logo
SOKOWIROWKA INOX D.OTWOR B.MOCNA X 1200 W KOLIBER 1

KOLIBER

9.6

Tania

Allegro Logo
SOKOWIROWKA MAX 1100 W METALOWA SOKOWNIK DUZA MOC 1

GERMIN MAX

9.5

Tania

Allegro Logo
SOKOWIROWKA do owocow i warzyw BOSCH MES 25A0 1 1

BOSCH MES 25A0

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Sokowirowka PHILIPS Viva Collection HR1855 1

PHILIPS Viva Collection

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

W dzisiejszym rankingu najlepszych sokowirówek 2024 przedstawiliśmy właśnie taki sprzęt. Każda propozycja jest na swój sposób świetna i idealna do różnorodnych prac. W ranking sokowirówek wolnoobrotowych i tych klasycznych znajdziemy przede wszystkim propozycje skierowane do szerszego grona użytkowników, ale też i dla bardziej zaawansowanych fanów kulinariów. 

SOKOWIRÓWKA WYSOKOOBROTOWA INOX KERCH FRUIT 1400W

najlepsza sokowirówka

Sokowirówka wysokoobrotowa marki Kerch to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą wydobywać naturalny smak oraz wartości odżywcze z owoców i warzyw. Urządzenie to jest w stanie uzyskać maksymalnie dużo soku przy minimalnej ilości pozostałego miąższu.

Sokowirówka o mocy 1400W posiada wysokowydajny silnik z dodatkowym zabezpieczeniem przed nieprawidłowym montażem akcesoriów. Co więcej, duża moc sprzętu pozwoli nam na szybkie, a także łatwe przygotowanie soku.

Warto również wspomnieć, że urządzenie jest energooszczędny oraz trwały, gdyż obudowa oraz sito sokowirówki zostało wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Co ciekawe, przygotowany przez nas sok jest gotowy do picia bezpośrednio po zakończeniu pracy sprzętu. Jest to możliwe, ponieważ wyciśnięty sok oraz odsączony miąższ zostają skierowane do oddzielnych pojemników.

Należy też zauważyć, że pojemnik na sok ma pojemność 0,5l, natomiast zbiornik na miąższ 1,5l. Sokowirówka wysokoobrotowa ma także szereg innych udogodnień, takich jak dwa poziomy prędkości, antypoślizgowe nóżki oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Zestaw zawiera sokowirówkę, popychacz, pokrywę, sito, separator z dzióbkiem, a także pojemniki na sok i miąższ.

ok
 • Wysoka moc urządzenia;

 • Solidne wykonanie;

 • Regulacja prędkości;

 • Elementy można myć w zmywarce.

nook
 • Nieco mniejsza pojemność pojemników na sok i miąższ.

SOKOWIRÓWKA WYSOKOOBROTOWA 1200W CAŁE OWOCE MOCNA

mała sokowirówka

Sokowirówka marki Transa Electronics to urządzenie o mocy 1200W. Model Simply Fresh został wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, co sprawia, że obudowa jest bardzo wytrzymała. Sprzęt zdecydowanie nadaje się do codziennego komponowania posiłków. Z pewnością poradzi sobie zarówno z miękkimi owocami jak i twardszymi warzywami.

Decydując się na zakup sokowirówki wysokoobrotowej dostaniemy bardzo bogaty zestaw. W jego skład wchodzą popychacz, pokrywa z podajnikiem na owoce i warzywa, sitko i ostrze ze stali nierdzewnej, separator z dzióbkiem, pojemnik na miąższ o pojemności 2l, pojemnik na sok o pojemności 1l, a także podstawę sokowirówki z silnikiem.

Pamiętajmy też o kolejnej kwestii, mianowicie o regulacji prędkości. Urządzenie posiada dwa poziomy, a poza tym blokadę przed uruchomieniem nieprawidłowo złożonego sprzętu, zabezpieczenie przed uruchomieniem bez pokrywy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dużą zaletą jest także antypoślizgowa podstawa. Ponadto, wszystkie elementy zestawu można swobodnie myć w zmywarce. Co więcej, produkt cieszy się dużą popularnością wśród kupujących.

ok
 • Solidne wykonanie;

 • Bogaty zestaw;

 • Zabezpieczenie przed uruchomieniem bez pokrywy;

 • Antypoślizgowe nóżki.

nook
 • Nieco mniejsza moc urządzenia.

WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA SANA EUJ-707R + PREZENTY

sokowirówka

Za sokowirówkę Sana trzeba bardzo dużo zapłacić, jednakże może ona pochwalić się szeregiem udogodnień oraz zalet. Przede wszystkim jest to urządzenie wielofunkcyjne, co oznacza że sprzęt ten robi musy, przeciery i puree, mieli, homogenizuje, a także formuje makaron. Jest to produkt wolnoobrotowy oraz jednoślimakowy o mocy 200W oraz prędkości równej 75 obr./min.

Urządzenie można zakupić w eleganckim kolorze czerwonym. Jego opływowy kształt nadaje luksusu oraz nowoczesności. Warto dodać, że jest to sokowirówka o dużym otworze wsadowym, dzięki czemu z łatwością pomieści większe kawałki owoców i warzyw. Z jej pomocą wyciśniemy między innymi twarde warzywa korzeniowe, włókniste warzywa zielone, miękkie i soczyste warzywa, cytrusy i owoce egzotyczne, owoce polskie, a także owoce drobne.

Ponadto, producent gwarantuje nam bardzo bogaty zestaw, w którego skład wchodzą dwa sita o mniejszych i większych otworach, sito zewnętrzne, wkład pełny do mielenia i homogenizacji, popychacz, cztery końcówki do formowania makaronu, szklane naczynie na sok, a także stalowe naczynie na wytłoki. Co więcej, do zestawu dostaniemy także prezent, którym jest książka kulinarna.

ok
 • Urządzenie wielofunkcyjne;

 • Nowoczesny i elegancki design;

 • Duży otwór wsadowy;

 • Bardzo bogaty zestaw.

nook
 • Bardzo wysoka cena;

 • Nieco mniejsza moc urządzenia.

 •  

SOKOWIRÓWKA INOX D.OTWÓR B.MOCNA X-1200-W KOLIBER

najlepsza sokowirówka ranking

Renomowana marka Koliber jest odpowiedzialna za przygotowanie naszej kolejnej propozycji, czyli sokowirówki Juicemax. Urządzenie to idealnie sprawdzi się w wyciskaniu pełnych owoców i warzyw dzięki technologii EcoPower Fruit&Juice oraz dużemu otworowi podawczemu.

Kolejną kwestią istotną dla wielu użytkowników jest fakt, że mamy możliwość regulacji prędkości pracy sprzętu. Dwa dostępne poziomy pozwolą nam na optymalny dobór mocy. Aby wybrać dowolny bieg mamy do dyspozycji pokrętła mechaniczne. Ponadto, sokowirówka została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a także posiada certyfikaty CE i RoHD, które potwierdzają wysoką jakość wykonania.

Co więcej, w zestawie znajdziemy popychacz, pokrywę, lejek, szczotkę do czyszczenia, pojemnik na sok o pojemności 0,7l oraz pojemnik na miąższ o pojemności 1,5l. Dużą zaletą produktu są także antypoślizgowe nóżki, blokada przed uruchomieniem bez pokrywy, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz blokadę przy nieprawidłowym złożeniu. Sokowirówkę Juicemax możemy nabyć w przystępnej cenie w kolorze srebrno-szarym.

ok
 • Duży otwór podawczy;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Blokada przed uruchomieniem bez pokrywy;

 • Przystępna cena.

nook
 • Nie zaleca się myć elementów w zmywarce.
 •  

SOKOWIRÓWKA MAX 1100 W METALOWA SOKOWNIK DUŻA MOC

sokowirówka wolnoobrotowa ranking

Sokowirówka Germin Max to urządzenie o mocy 1000W. Sprzęt charakteryzuje się bardzo dużym otworem, który jest w stanie pomieścić całe owoce i warzywa. Ponadto, specjalny system More Juice gwarantuje nam większą ilość soku. Produkt został bardzo solidnie wykonany ze stali szlachetnej oraz metalu.

Warto również dodać, że sokowirówka wysokoobrotowa posiada dodatkową blokadę przed uruchomieniem nieprawidłowo złożonego sprzętu. Urządzenie zostało wyposażone w filtr z mikrosiateczką, pokrywę, szczotkę do czyszczenia, popychacz, pojemnik na dok o pojemności 1l oraz pojemnik na miąższ. Co więcej, do dyspozycji mamy dwustopniową regulację obrotów. Istotną cechą jest także antypoślizgowa podstawa.

Urządzenie możemy zakupić w kolorze srebrno-szarym w przystępnej cenie. Co ciekawe, producent daje nam trzy lata gwarancji na sokowirówkę wysokoobrotową Germin Max. Sprzęt cieszy się dobrymi opiniami użytkowników.

ok
 • Duży otwór podawczy;

 • Solidne wykonanie;

 • Przystępna cena.

nook
 • Niska moc urządzenia.
 •  

SOKOWIRÓWKA do owoców i warzyw BOSCH MES 25A0

sokowirówka wolnoobrotowa opinie

W nieco wyższej cenie możemy nabyć sokowirówkę marki Bosch o mocy 700W. Jest to bardzo mocne urządzenie z możliwością przetwarzania całych owoców i warzyw bez konieczności ich krojenia. Zdecydowanie przyspiesza i ułatwia to naszą pracę. Ponadto, sprzęt posiada dwupoziomową regulację prędkości: dla owoców miękkich i twardych. Dołączony filtr wykonany ze stali szlachetnej gwarantuje nam dokładne wyciśnięcie soku z produktów.

Producent zadbał o bezpieczeństwo użytkowników dzięki wykorzystaniu takiego silnika, który zaczyna pracować tylko i wyłącznie wtedy, kiedy urządzenie jest poprawnie złożone. W zestawie znajdziemy pojemnik na sok o pojemności 1,5l ułatwiający nam przygotowywanie dowolnych napojów.

Z kolei pojemnik na miąższ o dużej pojemności 2l pozwoli na rzadsze opróżnianie zbiornika z odpadów. Komplet zawiera także popychacz i szczotkę do czyszczenia. Wspomnieć należy też o tym, że niektóre elementy zestawu możemy umyć w zmywarce. Ułatwi nam to sprzątanie po skończonej pracy. Dużą zaletą są także antypoślizgowe nóżki oraz blokada kapania.

ok
 • Możliwość przetwarzania całych owoców i warzyw;

 • Blokada przed uruchomieniem nieprawidłowo złożonego urządzenia;

 • Duża pojemność zbiorników na sok i miąższ;

 • Niektóre elementy można myć w zmywarce.

nook
 • Niższa moc urządzenia;

 • Brak zabezpieczenia przed przegrzaniem.

 •  

Sokowirówka PHILIPS Viva Collection HR1855/70

sokowirówka opinie

Sokowirówka marki Philips to urządzenie w kolorze czarnym w mocy 700W. Urządzenie posiada funkcję wstępnego czyszczenia poprzez wlewanie wody za pomocą popychacza. Powstaje wtedy fontanna płucząca wnętrze sprzętu, która usuwa różnego rodzaju pozostałości z pokrywy. Ułatwia to także czyszczenie sitka. Ponadto, specjalna technologia QuickClean pozwala na szybkie czyszczenie sokowirówki dzięki wbudowanemu pojemnikowi na miąższ oraz gładkim powierzchniom.

Ponadto, urządzenie wyposażone jest w bardzo duży otwór podawczy na owoce i warzywa o szerokości 75mm. Umożliwia to wyciskanie nawet dużych całego jabłka, marchewki czy buraka. Pojemność zbiornika na sok wynosi 0,8l, natomiast pojemność zbiornika na miąższ równa jest 1,2l. 

Kolejną ciekawostką i interesującym dodatkiem jest to, że sam pojemnik na miąższ jest przezroczysty, co pozwoli nam obserwować cały proces wyciskania soku. Co więcej, sokowirówka Philips charakteryzuje się także antypoślizgowymi nóżkami, zaciskami zabezpieczającymi oraz blokadą kapania. Jednakże, jak na swoją cenę, zestaw obejmuje zbyt mało elementów. Pojemności pojemników na sok i miąższ są o wiele mniejsze niż u konkurencji.

ok
 • Funkcja wstępnego czyszczenia;

 • Gładkie powierzchnie urządzenia ułatwiające czyszczenie;

 • Duży otwór podawczy;

 • Antypoślizgowe nóżki.

nook
 • Mały zestaw;
 • Mniejsze pojemności pojemników na sok i miąższ.
 •  
 •  

Sokowirówka ranking ofert z roku 2024 z pewnością przedstawił niejedną ciekawą opcję. Co jeśli jednak nie przekonała nas żadna?

Poradnik zakupowy, jaki przygotowaliśmy wam poniżej, to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która pragnie kupić produkt trwały i renomowanej marki lub po prostu o wysokiej mocy, który z uwagi na długą gwarancję czy też niską cenę będzie atrakcyjniejszy niż konkurencja. Rzecz jasna dla jednego najistotniejsza będzie moc, a dla innego kompaktowość. Dlatego mała sokowirówka o nieco mniejszej wydajności niż konkurencja dalej może być realną opcją.

Jedno jest jednak pewne – najlepsza sokowirówka będzie charakteryzować się najlepszymi parametrami spośród konkurencji o podobnym zakresie cenowym. Dlatego warto przyjrzeć się wszystkim kluczowym aspektom takim jak, na przykład, moc sprzętu i prędkość obrotowa.

Kolejnymi kluczowymi danymi będą pojemność zbiorniczka, a także możliwość wykorzystania dwóch napędów. Funkcjonalność, a więc ilość dodatkowych udogodnień czy też inne akcesoria mogą być równie ważne dla poszczególnych użytkowników. Opinie sokowirówek obrotowych czy też tych o nieco wyższej prędkości obrotowej również mogą wywrzeć wrażenie na niektórych użytkownikach – podobnie jak konkurencyjna cena. Więcej informacji znajdziecie też tutaj:

https://www.kuchenny.com.pl/538-3-sokowirowka–jak-wybrac-czym-sie-kierowac-przy-zakupie.html

sokowirówka ranking

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na moc

Każde elektronarzędzie wyposażone jest w silnik, który napędza sprzęt. Im ta moc jest wyższa, to dany przedmiot może działać efektywniej. W przypadku sokowirówek, duża moc może pomóc nam w oporządzeniu bardziej wymagających składników na sok. Kolejną zaletą dużej mocy będzie możliwość pracy przez bardzo długi czas bez obaw o uszkodzenie. 

Nie będziemy musieli więc martwić się, że dojdzie do przegrzania sokowirówki, co w następstwie doprowadzi do jej uszkodzenia i rychłego końca. Krótsze interwały, w których sprzęt musi się chłodzić mogą zostać zredukowane do niemal zera jeśli wybrana przez nas propozycja będzie wystarczająco mocna. To jednak ciągnie za sobą pewną wadę, mianowicie większe zużycie energii.

SOKOWIRÓWKA WYSOKOOBROTOWA

mała sokowirówka

WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA SANA EUJ-707R

sokowirówka

Sokowirówka wolnoobrotowa, a ta z wysoką prędkością

Bardzo ważnym punktem podczas wyboru wyciskarki do soków i warzyw jest prędkość obrotowa. Wyższa prędkość idealnie sprawdzi się w przypadku owoców i warzyw twardych, a niższa będzie idealna dla owoców miękkich. Obroty mają wpływ nie tylko na skuteczność przygotowania soku, ale też i jego przydatność.

Otóż wysokie obroty prowadzą do szybkiego utleniania się soku, przez co jest on przydatny do spożycia przez bardzo krótki czas – nawet do 24 godzin. To oznacza, że szybkoobrotowe sokowirówki są świetnie do natychmiastowego przygotowania napoju. Jeśli planujemy przygotować więcej soku za jednym razem i mieć go na dłużej, to lepiej sprawdzi się opcja o prędkości obrotowej wynoszącej od nawet 50-100 do 2000-3000 obrotów na minutę. 

Szybkoobrotowe wyciskarki to takie, które osiągają prędkość na poziomie 20000-25000 obrotów na minutę.

Następnie sprawdźmy napęd

Wyposażenie sokowirówki w napęd o zmiennej prędkości  daje nam ogromne możliwości. To świetny sposób na poprawienie uniwersalności produktu, bo dzięki temu możemy działać zarówno z twardymi owocami i warzywami jak, dla przykładu, seler czy jabłko. Poradzimy sobie też bez problemu z mniej wymagającymi składnikami. 

To pozwala nam dopasować prędkość pracy do rodzaju soku, jaki chcemy przygotować. Innymi słowy, gwarantuje to dużą zmienność i pewność, że sok będzie zachowywał swoje właściwości i nie ulegnie szybkiemu utlenianiu się. To, rzecz jasna, może spowodować, że przydatność takiego przygotowanego trunku będzie ważne tylko 24 godziny.

SOKOWIRÓWKA INOX X-1200-W KOLIBER

najlepsza sokowirówka ranking

SOKOWIRÓWKA BOSCH MES 25A0

sokowirówka wolnoobrotowa opinie

Funkcjonalność i inne udogodnienia

Przeglądając najciekawsze oferty dostępne na rynku z łatwością zauważyć możemy, że wykorzystane w nich udogodnienia i zmyślne funkcje znacząco ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Dzięki temu możemy liczyć na to, że będą prawidłowo działać przez bardzo długi czas, a komfort obsługi przedmiotu będzie zawsze na najwyższym poziomie.

Dlatego warto upewnić się, że opcja pozwala nam na mycie poszczególnych części w zmywarce, co możliwe jest dzięki zastosowaniu elementów ze stali szlachetnej lub też z tworzywa sztucznego dobrze znoszącego chemię i wysoką temperaturę, jakie znaleźć możemy w zmywarce. 

Bardzo ważną rolę odegrają możliwości regulacyjne jak, na przykład, wyżej wspomniana zmiana prędkości obrotowej. Dalej warto wspomnieć o zabezpieczeniach gwarantujących bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez długi czas. Safety Stop to jedna z tych opcji, gdyż dzięki niej urządzenie nie włączy się jeśli jakikolwiek komponent został nieprawidłowo zamontowany. Ponadto, gdy wykryte zostanie otworzenie pokrywy, to sokowirówki mogą mieć wbudowaną opcję wyłączenia jako dodatkowe zabezpieczenie.

Sokowirówka opinie i cena

Feedback to prawdopodobnie jedna z ważniejszych kwestii, jeśli chodzi o zbieranie subiektywnych danych na temat danego sprzętu. Komentarze pochodzące od osób, które zdążyły już przetestować model znajdujący się w naszym kręgu zainteresowań, pozwolą nam określić czy rzeczywiście produkt jest wystarczająco wydajny i skuteczny w pracy jak na to wskazuje producent.

Rzecz jasna nie możemy patrzeć na każde opinie sokowirówki. Najlepiej zapoznać się tylko z tymi, które pochodzą od zweryfikowanego użytkownika. To osoba, która potwierdziła zakup sprzętu za pomocą paragonu lub w inny sposób akceptowany przez dany serwis. Jeśli wiele zalet czy też atrybutów negatywnych pojawia się w komentarzach, to uznać to możemy za rzeczywistą właściwość danego produktu.

Sokowirówka PHILIPS Viva Collection HR1855/70

sokowirówka opinie

Podsumowanie rankingu – najlepsza sokowirówka 2024

W rankingu sokowirówek pojawiło się bardzo wiele ciekawych propozycji. Niektóre z nich przystosowane zostały do użytku przez początkujących, a inne z uwagi na ich dużą moc świetnie sprawdzą się nawet w przypadku bardziej wymagających ofert. Znajdziemy tam sokowirówki wolnoobrotowe z opiniami bardzo pochlebnymi, jak i te propozycje wysokoobrotowe. Kluczem jednak będzie wybranie pozycji, która spełni twoje wymagania i preferencje bazując na informacjach, które zawarte zostały w poradniku.

Jeśli wciąż nie wiemy która opcja będzie najlepsza, to warto przemyśleć zakup numeru jeden rankingu. SOKOWIRÓWKA WYSOKOOBROTOWA INOX KERCH FRUIT 1400W to zwycięzca dzisiejszego zestawienia, który oferuje wysoką moc i świetne dodatki. Choć jest to opcja wysokoobrotowa i napowietrzenie soku sprawia, że trzeba go niemal natychmiast wypić, to i tak jest to jedna z ciekawszych propozycji w tym zakresie cenowym. 

Sprawdź też ranking blenderów do smoothie.

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką sokowirówkę wybrać
Average rating:  
 0 reviews