Blender niezastąpiony pomocnik  w kuchni

Prędzej, czy później będziemy musieli coś dla ciebie ugotować i gdy już znudzą nam się te same, powtarzające się w kółko potrawy, wymagające wrzucenia czegoś do mikrofalówki lub też podsmażenia na patelni  okaże się, że podstawowe narzędzia do gotowania będą niewystarczające, a tym samym będziemy musieli wyposażyć się w coś co określane jest mianem blendera. Pojawia się pytanie dlaczego? Otóż odpowiedź jest następująca – blender to niezwykle poręczne, wręcz wielofunkcyjne rozwiązanie, które pozwoli nam z łatwością pociąć, pokroić, poszatkować, zmielić, ubić i wykonać szereg innych czynności niezastąpionych w kuchni, a to wszystko za sprawą jednego urządzenia. Rzecz jasna blender blenderowi nierówny stąd też istotne jest to, aby wybrać odpowiedni model, które da nam taką moc i takie możliwości jakie zaspokoją nasze potrzeby kuchenne.

Blender kuchenny, czy faktycznie warto?

W praktyce możemy spotkać się z dwoma rodzajami blenderów. Są to blendery ręczne lub też kielichowe. Jedne i drugie mają swoje zalety i przez to mają też wady, gdyż tam gdzie nie sprawdza się blender ręczny sprawdzić się kielichowy. Z drugiej strony kielichowy jest mało poręczny i zajmuje dużo miejsca w kuchni. Na szczęście blendery ręczne pozyskał szereg rozwiązań poszerzających ich możliwości o dodatkowe akcesoria zwiększające te same funkcjonalność. Tym samym to właśnie one zyskują coraz większą popularność wśród klientów dostarczając nam szeregu wygodnych rozwiązań. Ostatecznie znajdują one zastosowanie na przykład podczas przygotowania ciasta, miksowania zup, siekania orzechów lub wielu innych warzyw, jak i przygotowania musu owocowego, czy też na przykład sheków. Jak widać zakres możliwości jest bardzo szeroki stąd też przyjrzymy się bliżej samym blenderom ręcznym.

 

Słów kilka o produkcie

Poniżej przygotowaliśmy dla Was jedno z ciekawszych rozwiązań jakim jest Blender BRAUN MQ 9045X. Dlaczego to? Otóż sam go używam i wiem, że sprawdza się znakomicie. Stykamy się tutaj ze znacznymi ulepszeniami w stosunku do innych modeli od tego producenta, jak i w stosunku do samej konkurencji. Ostatecznej dostajemy wszystkie akcesoria niezbędne do wykonywania różnego rodzaju potraw w kuchni.

BRAUN MQ 9045X – produkt prawie idealny

BRAUN MQ 9045X  to rozwiązanie, które pozwoli spełnić się wszystkim pasjonatom gotowania i sprostać nawet najtrudniejszym kuchennym wyzwaniom. Dostajemy tutaj bardzo mocny silnik o mocy aż 1000 W, który poradzi sobie na przykład z kostkami lodu, czy też orzechami lub innymi twardymi produktami, dzięki czemu w kilka chwil przygotujemy zdrowe i odżywne smooth-ie wzbogacone szeregiem witamin. Istotne jest jednak to, że oprócz dużej siły i mocy silnika łatwo jest go utrzymać w dłoni i kontrolować jego w pracę dzięki czemu nie musimy się obawiać, że podczas miksowania czegoś twardego wypadnie nam z rąk.

BRAUN MQ 9045X21
BRAUN MQ 9045X11

Oprócz tego stykamy się tutaj z szeregiem różnego rodzaju nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest ACTIVEBlade, czyli rozwiązanie zapobiegające powstawaniu martwego pola pod blenderem. Z pewnością nie raz spotkaliście się używając podstawowego blendera z sytuacją w której miksujemy na przykład szpinak a on kumuluje się od wewnętrznej strony samej kopuły. Jest to problematyczne i bardzo ciężko to usunąć.W przypadku tego rozwiązania nie spotykamy się z czymś takim, gdyż ostrza oprócz tego, że wirują dodatkowo poruszają się w górę i w dół.

Inną dość ciekawą technologią jest rozwiązanie  PowerBell PLUS.  Zwiększa ona obszar cięcia, a także rozdrabnia składniki obrotowo, co pozwala na dokładniejsze i szybsze ich przygotowanie. Dodatkowe spotkamy się tutaj  z opcją Smart Speed, która pozwala na zmianę szybkości miksowania pod wpływem siły nacisku przycisku. Owszem te wszystkie rozwiązania są niezwykle ciekawe jednak, że wciąż pozostaje pytanie co daje nam takiego niezwykłego owa marka w stosunku do innych konkurentów, tym bardziej, że mówimy tutaj o dość konkretnej cenie.  Z pewnością nie razy spotkaliście się z sytuacją gdy chcieliście coś zmiksować i gdy było to dość płynne większość owej potraw wylądowała na waszych ubraniach. Braun doskonale zdaje sobie z tego sprawy i zastosował technologie SPLASHControl, która chroni przed rozpryskiwanie się składników. Ponadto wbudowano także specjalny przycisk bezpieczeństwa, jak i tak zwany Easy Click, które z łatwością pozwala na zmienianie końcówek w tym na kielich, trzepaczkę, szatkownice, czy też duży blender kielichowy

Opinie i recenzje na temat produktów

Rozwiązanie to cieszy się dość dużą popularnością w szczególności w zamian za to, że jest szybkie ciche, łatwe w obsłudze i wygodne w użytkowaniu, a także dość intuicyjne. Niektórzy zastrzegają sobie aspekt głośności pracy jako dość uciążliwy jednakże jest to dość subiektywne odczucie.  Niemniej jednak  wśród innych zalet znajdziemy także pochwałę za obecność zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem, które jak się okazuje jest bardzo przydatne.

Inne rozwiązania godne uwagi

Dla porównania przedstawiamy dwa produkty jeden z bardzo niskiej półki cenowej, a drugi ze średniej. Zaczniemy od końca czyli tym ze średniej jest produkt Bosch blender MSM 67170.  Dostajemy tutaj profesjonalnego pomocnika również wyposażonego w szereg akcesoriów przydatnych do gotowania w kuchni. Mowa tutaj między innymi o końcówce do ubijania, czy też o pojemniku, jak i kielichu. Jego niebywałą funkcjonalnością jest aż 12 poziomów prędkości dzięki czemu zawsze dostosujemy ją do naszych potrzeb no i jeszcze istnieje funkcja Turbo, którą chyba każdy z nas używa jako tą podstawową. Oprócz tego dostajemy tutaj ostrze gwarantujące duże rezultaty, ergonomiczny uchwyt, jaki przycisk zwalniający.  Innymi słowy ciekawe, tańsze i również dość sprawny urządzenie choć klienci zastrzegają sobie, że niekoniecznie tak dobre jakościowo i wygodne w użytkowaniu.

Dla porównania, inny produkt a mianowicie najlepszy blender ręczny Adler AD 4617 Gr będący jednym tych tańszych na rynku. Dostajemy tutaj moc na poziomie 300 W, ergonomiczne wzornictwo, które faktycznie wygląda dość dobrze przynajmniej na pierwszy rzut oka i dość cichy silnik. W efekcie jest to taki podstawowy blender, który poradzi sobie z wszystkim tym co miękkie czyli musy, zupy pure lub jakieś inne lekkie konsystencje. Całość nie posiada wymiennej końcówki stąd musimy ją myć razem z obudową, przez co trzeba uważać, aby nie uszkodzić napędu z silnika. Niemniej jednak końcówka wykonana jest ze stali szlachetnej dzięki czemu jest trwała i ładnie wygląda. Jest to rozwiązanie dla każdego kto nie oczekuje zbyt dużo.

Kilka słów podsumowania

Ostatecznie BRAUN MQ 9045X to rozwiązanie, które choć należy do produktów z wyższej półki cenowej jest produktem, które wystarczy nam na wiele lat i z pewnością nas nie zawiedzie. Bogactwo akcesoriów, łatwość obsługi, lekki, cichy, wygodny, czyli wszystko to co jest niezbędne w kuchni. Dlatego też jeżeli zastanawiasz się nad zakupem blendera, czy też masz dość swojego starego urządzenia, faktycznie warto rozważyć właśnie ten produkt by przez kolejne kilka lat nie musieć martwić się o to, czy nasz blender poradzi sobie i się nagle nie zepsuje.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Braun MQ 9045X Recenzja
Average rating:  
 0 reviews