Blender próżniowy ranking ofert na rok 2024 – wybierz właściwą propozycję i ciesz się najlepszą wydajnością pracy!

Za każdym razem, kiedy zostawimy przekrojone jabłko na dłuższą chwilę, to po powrocie zaobserwować możemy zmieniający się kolor powierzchni na brązowy. Jest to spowodowane utlenianiem. Proces ten widoczny jest nie tylko w przypadku zwykłego krojenia owoców czy warzyw, ale też podczas robienia koktajli. 

Wiele osób zastanawia się co to znaczy blender próżniowy i czemu popularność tego sprzętu rośnie tak szybko, a najprostszą odpowiedzią jest właśnie mocno ograniczony dostęp tlenu do pokarmu, przez co nie psuje się tak szybko. Jednakże, jak można mieć gwarancję, że wybrany przez nas blender próżniowy jest rzeczywiście sprawdzony i będzie służyć nam tak długo jak sobie tego życzymy? 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Nutri Blender Prozniowy Sencor SBU7878BK 1500W 1

Sencor SBU7878BK

9.9

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
BLENDER PROZNIOWY ELDOM BL1000V KIELICHOWY 1

ELDOM BL1000V

9.8

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Blender kielichowy prozniowy PHILIPS HR3756 1400W 1

PHILIPS HR3756

9.7

Droga

Allegro Logo
BLENDER PROZNIOWY WYSOKOOBROTOWY MBL 26 TRITAN 1

MPM MBL-26

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Blender prozniowy KUVINGS VACUUM High Power NEW 1

KUVINGS VACUUM

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

W zestawieniu 2024 postanowiliśmy przeanalizować dostępne na rynku blendery próżniowe w celu sprecyzowania tych najciekawszych ofert. Aby mieć gwarancję, że eksperci przedstawili tylko te najciekawsze propozycje, każdy blender próżniowy musiał charakteryzować się wysoką sprawnością działania, na co miały wpływ takie parametry jak, na przykład, moc urządzenia, prędkość obrotowa, pojemność kielicha, funkcjonalność i dodatkowe tryby pracy, kwestie bezpieczeństwa, a także dodatkowe elementy wyposażenia w stosunku do ceny.

Nutri Blender Próżniowy Sencor SBU7878BK 1500W

blender próżniowy ranking

Jest to blender kielichowy próżniowy o dużej mocy wynoszącej 1500W. Dużą zaletą jest fakt, że przechowywanie i mieszanie w próżni pozwoli zachować maksymalną ilość składników odżywczych oraz świeży smak. Co więcej, hamuje to powstawanie toksyn, a także hamuje rośnięcie mikroorganizmów.

Ponadto, optymalne wyniki są gwarantowane dzięki mieszaniu wielocyklonowym przy pomocy 8 noży tytanowych. Ten blender kielichowy próżniowy pozwoli na dostarczanie nam niezbędnej energii dla ciała, ponieważ zmienia owoce, warzywa, orzechy, nasiona oraz inne surowce w koktajle bogate w składniki odżywcze. Takie koktajle wspieraję poprawę jakości snu, trawienia, a także regeneracji po wyczerpującej aktywności fizycznej.

Warto dodać, że oferta posiada aż 7 programów mieszania, w których skład wchodzą smoothie, smoothie extra, koktajl odżywczy, saute soup, kruszenie lodu, orzeszki mąki oraz pulse/extra. Na dodatek, specjalny mechanizm zabezpieczający pozwala na uruchomienie urządzenia tylko w poprawnej pozycji. Z kolei antypoślizgowa podstawa zwiększa bezpieczeństwo. Do zestawu zostały dołączone bardzo wytrzymały kielich tytanowy o pojemności 1,5l oraz pojemnik do przechowywania świeżych owoców o pojemności 0,7l.

ok
 • Urządzenie zapobiega utracie witamin oraz enzymów;

 • 7 programów mieszania;

 • Mechanizm zabezpieczający;

 • Możliwość gotowania zupy.

nook
 • Nieco wyższa cena.

BLENDER PRÓŻNIOWY ELDOM BL1000V KIELICHOWY

blender próżniowy co to znaczy

W nieco niższej cenie możemy zakupić blender próżniowy marki Eldom. Urządzenie to idealnie nadaje się do blendowania zarówno próżniowego jak i tradycyjnego. W trakcie użytkowania mamy gwarancję, że wszystkie warzywa i owoce zachowują 100% swoich wartości odżywczych. Co ciekawe, przygotowane w mini blender do smoothie nie pienią się oraz ma klarowną konsystencję, a kolor i zapach samej żywności pozostaje naturalny.

Zestaw obejmuje kielich o pojemności 1,5l razem z nożem, pojemnik próżniowy do przechowywania o pojemności 0,9l oraz wyjmowany 6-ramienny nóż wykonany ze stali nierdzewnej. Ponadto. blender posiada aż 5 trybów pracy. Są nimi Auto, próżnia, czyszczenie, blendowanie oraz blendowanie+mieszanie. 

Co więcej, urządzenie charakteryzuje się pracą pulsacyjną, funkcją kruszenia lodu oraz orzechów, zabezpieczeniem przed przegrzaniem, a także zabezpieczeniem przed uruchomieniem bez dzbanka. Dużą zaletą jest także możliwość mycia elementów blendera w zmywarce. Sama moc urządzenia jest nieco mniejsza w porównaniu do produktów proponowanych przez konkurencję, ponieważ wynosi ona zaledwie 750W.

ok
 • Blendowanie próżniowe i tradycyjne;

 • Funkcja kruszenia lodu;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem;

 • Możliwość mycia w zmywarce.

nook
 • Nieco niższa moc urządzenia.

Blender kielichowy próżniowy PHILIPS HR3756 1400W

ranking blenderów próżniowych

Jest to nieco droższa propozycja od producenta marki Philips. Wysokoobrotowy próżniowy blender o mocy 1400W pozwoli nam przygotować koktajl lub smoothie w zaledwie minutę. Technologia ProBlend 6 3D sprawia, że wszystkie składniki są dokładnie zblendowane, a składniki odżywcze zostają uwolnione z owoców i warzyw. Dzięki temu zyskujemy 3x więcej witaminy C oraz 60% więcej przeciwutleniaczy. Warto również wspomnieć, że zastosowana technologia próżniowa wysysa powietrze z pojemnika, co pozwoli na utrzymanie świeżości przygotowanego soku nawet do 8 godzin.

Ponadto, w skład zestawu wchodzi tritanowy kielich o pojemności 1,8l, który jest 20x mocniejszy od plastiku, dzięki czemu jest praktycznie nietłukący się. Komplet uzupełniają dwa trytanowe bidony o pojemności 0,6l każdy. Pozwolą nam one na zabranie przygotowanego koktajlu ze sobą w podróż czy nawet do pracy. 

Wszystkie wspomniane elementy zestawu możemy swobodnie myć w zmywarce. Musimy jednak pamiętać, aby nie myć w zmywarce zdejmowanych ostrzy blendera, ponieważ istnieje ryzyko, że się stępią. Co więcej, dokładne blendowanie oraz jeszcze zdrowsze koktajle są możliwe dzięki prędkości 35000 obr./min.

Na dodatek, jak niektóre blendery próżniowe w dzisiejszym zestawieniu, tak i ten posiada trzy tryby pracy. Są nimi blendowanie próżniowe, funkcja pulsacji oraz tryb kruszenia lodu. Co ciekawe, możemy skorzystać z trybu ręcznego z regulacją prędkości. Pozwoli nam on zarówno na blendowanie miękkich owoców, a także na dynamiczne rozdrabnianie twardszych składników.

ok
 • Precyzyjne blendowanie;

 • Duża pojemność kielicha;

 • Możliwość mycia elementów w zmywarce;

 • Aż 35000 obr./min.;

nook
 • Wysoka cena.
 •  

BLENDER PRÓŻNIOWY WYSOKOOBROTOWY MBL-26 TRITAN

blender próżniowy opinie

Marka MPM jest odpowiedzialna za wyprodukowanie wysokoobrotowego próżniowego blendera o mocy 800W. Urządzenie jest połączeniem estetyki oraz funkcjonalności. Dzięki blenderowi przygotowujemy koktajl bez dodatkowych pęcherzyków powietrza o naturalnym kolorze. Ponadto, blender został wyposażony w dotykowy, elektroniczny panel sterowania. Jest on bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze dzięki opcji podświetlania oraz sygnalizacji dźwiękowej.

Co więcej, ostrza pracują z prędkością 22000 obr./min. Urządzenie pozwoli nam nie tylko przygotować świeży koktajl z owoców i warzyw oraz koktajl mleczny, ale także skruszyć lód oraz rozdrobnić ziarna kawy, orzechów, zbóż i pieprzu. Blender próżniowy posiada płynną regulację prędkości od 1 do 10, funkcję Pulse pozwalającą na działanie na najwyższych obrotach oraz funkcję Time, dzięki której możemy ustawić czas pracy od 1 sekundy do 2,30 min. Zakończenie pracy urządzenia sygnalizowane jest dźwiękiem.

Decydując się na zakup produktu, zyskujemy w zestawie dzbanek do miksowania o pojemności 1,5l wykonany z tritanu, kielich z funkcją próżni o pojemności 0,8l, 6-ramienny nóż ze stali nierdzewnej oraz podstawę blendera razem z kopułą do odsysania powietrza.

ok
 • Intuicyjny, dotykowy panel sterowania;

 • Funkcja kruszenia lodu;

 • Funkcja Time;

 • Bogaty zestaw.

nook
 • Niska moc urządzenia;

 • Niższa prędkość obrotów na minutę.

 •  

Blender próżniowy KUVINGS VACUUM High-Power NEW

blender próżniowy cena

Blender kielichowy Kuvings to urządzenie o mocy 1500W oraz prędkości 32000 obr./min. Umożliwi nam to blendowanie nawet najtwardszych owoców i warzyw na najdrobniejsze części. Blender został wyposażony w perfekcyjne noże 3D wykonane ze stali nierdzewnej. Blendowanie składników w próżni to innowacyjna technologia, która pozwoli nam na przechowywanie produktów przez dłuższy czas, a także pozwala zachować smak, witaminy oraz świeżość owoców i warzyw.

Co więcej, blender próżniowy posiada trzy programy pracy. Są nimi próżnia, blendowanie oraz blendowania+próżnia. Ponadto, produkt może pochwalić się cichą pracą przy niskich obrotach. Dołączony do zestawu kielich o pojemności 1,3l został wykonany z wytrzymałego tritanu. 

Warto także dodać, że urządzenie pozwala nam nie tylko na blendowanie, ale także na kruszenie lodu oraz mielenie, miksowanie i rozdrabnianie wybranych składników. Dużą zaletą blendera próżniowego jest dwuletnia gwarancja. Na dodatek, warto pamiętać, że produkt jest dostępny w kolorze srebrnym.

ok
 • Wysoka moc urządzenia;

 • Wysoka prędkość obrotów na minutę;

 • Cicha praca przy niskich obrotach.

nook
 • Bardzo wysoka cena;

 • Nieco mniejsza pojemność kielicha.

 •  

Blender próżniowy co to znaczy i dlaczego propozycja ta jest tak popularna? Poradnik zakupowy 2024 prawdę ci powie

Ranking blenderów próżniowych 2024 przedstawił aż pięć różniących się od siebie produktów. Cechy, którymi się charakteryzują jak i pozostałe parametry sprawiły, że każda opcja może okazać się ciekawa i znaleźć swojego fana. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet jeśli z obiektywnego punktu widzenia te blendery kielichowe próżniowe są dobre, to mogę nie spełniać naszych własnych wymagań.

Jeśli chcemy mieć pewność, że propozycja będzie w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom, to musimy wziąć sprawy w swoje ręce i bazując na zebranej wiedzy, znaleźć produkt idealny. W tym celu powstał dzisiejszy poradnik zakupowy, gdzie oprócz tak kluczowych parametrów jak wykonanie sprzętu i jego moc, omówimy też inne dane techniczne.

W rankingu blenderów próżniowych pojawiły się tylko produkty o wysokiej prędkości obrotowej i nie bez powodu. To jeden z wielu nad wyraz ważnych produktów. Oprócz tego, bardzo ważne jest też zweryfikowanie pojemności kielicha czy też funkcjonalności. Bezpieczeństwo podczas obsługiwania gadżetu jest równie istotne. Dodatkowo powinniśmy uwzględnić w naszych poszukiwaniach funkcje dodatkowe i wyposażenie. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

Przeglądając propozycje, patrz na te z wysoką mocą i prędkością obrotową

Pierwsze kryterium, jakie pomoże nam w wyborze odpowiedniego sprzętu do blendowania posiłków w próżni to moc i prędkość obrotowa. W przypadku blenderów pracujących w próżni, gdzie nie musimy martwić się o to, że bardzo duża prędkość obrotowa doprowadzi do szybkiego utleniania się posiłku, powinniśmy przeglądać opcje z najwyższą mocą i prędkością.

Taki produkt charakteryzuje się bardzo dużą sprawnością działania i prędkością przygotowania posiłku. Co więcej, wysoka moc, która wynosi nawet i powyżej 1500 W, gwarantuje możliwość pracy przez bardzo długi czas. Nie musimy wtedy martwić się o przerwy, jakie w przypadku słabszych gadżetów wymagane są w celu schłodzenia blendera.

KUVINGS VACUUM High-Power

blender próżniowy cena
blendery kielichowe próżniowe

MBL-26 TRITAN

blender próżniowy opinie

Oprócz tego, dodatkowe funkcje będą nadzwyczaj ważne

Blender musi przede wszystkim blendować, to rzecz oczywista. Warto jednak upewnić się, że wybrany przez nas model ma nam do zaoferowania o wiele więcej niż same blendowanie. Praca w próżni to tylko jedna z opcji, jakie możemy mieć do dyspozycji w przypadku zakupu takiego sprzętu. Oprócz tego, możemy też liczyć na możliwość kruszenia lodu, mielenie, mieszanie czy miksowanie. 

Funkcjonalność to też możliwość rozdrabniania czy też zmiana trybu pracy na inny. Co więcej, warto też wybrać opcję gwarantującą nam płynną regulację obrotów. W połączeniu ze specjalnymi dodatkami i cechami, wielofunkcyjność jednego gadżet może okazać się kluczową różnicą i zaletą w porównaniu do konkurencji.

Nie mniej istotna jest pojemność

Kielich, w którym dochodzi do blendowania różnych składników musi być wystarczająco pojemny, aby pomieścić w nim taką porcję, jaką sobie wymarzymy. Nieważne czy ma to być opcja dla singla czy dla dwojga czy może przygotowujemy posiłek dla większego grona – duża pojemność to podstawa.

Jeśli chodzi o dokładne wartości, to warto szukać opcji o pojemności kielicha nie mniejszej niż 1,5 litra. To gwarant, że pomieścimy wszelkie składniki, jakie tylko sobie wymarzymy. Warto przy tym zauważyć, że kielichy o pojemności do 2 litrów będą droższe niż te mniejsze.

PHILIPS HR3756 1400W

ranking blenderów próżniowych

Bezpieczeństwo równe ważne

Kwestie poprawiające nasze bezpieczeństwo jak i sprawność samego sprzętu też nie powinny być pomijane. Dlatego warto przyjrzeć się rzeczom trywialnym, jak na przykład nóżki antypoślizgowe, jak i tym mniej prostym, które wymagają nieco większej wiedzy na temat takich sprzętów elektronicznych. 

Chodzi tutaj o specjalną blokadę bezpieczeństwa, która zadba o to, że podczas pracy nie uda nam się przez przypadek (czy nieuwagę) otworzyć kielicha. Poza tym, nieprawidłowy montaż zdarzyć się może każdemu, więc zabezpieczenie przed włączeniem przy nieodpowiednim zamontowaniu komponentów też będzie bardzo ważny. Jeszcze inne opcje wyposażone są w specjalny system zabezpieczający przed przegrzaniem.

Podsumowanie rankingu – najlepszy Blender Próżniowy 2024

Choć trudno jednoznacznie wskazać który produkt okaże się najlepszy, to warto wykorzystać zdobytą wiedzę. Dzięki niej będziemy wiedzieć który produkt okaże się lepszy, a który powinniśmy unikać za wszelką cenę. To wszystko po to, aby spośród wszystkich dostępnych modeli wybrać o najciekawszej charakterystyce i najlepszych parametrach.

Dla osób, które nie są przekonane który produkt będzie najlepszy bądź po prostu ich oczekiwania nie są tak wygórowane, warto przyjrzeć się dzisiejszemu numerowi jeden. Nutri Blender Próżniowy Sencor SBU7878BK 1500W to zwycięzca rankingu z kilku powodów. Przede wszystkim gwarantuje nam świetne parametry i ponadprzeciętną trwałość gwarantowaną przez najwyższej klasy wykonanie. Co więcej, dodatkowe funkcje także przemawiają za tym produktem. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki blender próżniowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews