W dzisiejszych czasach monitoring to świetny sposób na ochronę naszych dóbr materialnych, a także na uzyskanie niezbitych dowodów, potwierdzających wydarzenia z ostatnich dni, czy tygodni. Rzecz jasna nikt nie myśli o tym, aby z takich nagrań skorzystać. Przezorny jednak ubezpieczony, dlatego wyposażenie się w najlepszy sprzęt monitorujący to podstawa. 

Znalezienie odpowiedniej kamery IP do domu może okazać się problematyczne, szczególnie jeśli to dopiero twój pierwszy zakup kamery . Nie wszyscy przecież muszą wiedzieć, która z dostępnych obecnie propozycji na rynku jest najlepsza. A należy mieć na uwadze wiele kluczowych kwestii, bo tylko wtedy masz szansę na zakup sprawdzonej, zweryfikowanej i niezawodnej opcji. Jedną z ciekawych propozycji, która nieraz okazała się bardzo przydatna i świetnie poradziła sobie w wielu sytuacjach, jest kamera  ORLLO Z13 WIFI POE

IMG 20220218 105953

Czym powinny wyróżniać się najlepsze kamery zewnętrzne?

Zanim jednak opowiemy wam o tym ciekawym modelu, warto wiedzieć jakie atrybuty i parametry są najistotniejsze podczas wyboru najlepszej kamery. Niewiele osób zwraca na to uwagę, przez co ich ostateczny zakup nie dorówna konkurencji.

Dlatego zanim podejmiemy decyzję, powinniśmy przyjrzeć się kamerze i jej wykonaniu. Jeśli wybierasz kamerę zewnętrzną zwróć uwagę na zakres temperatur pracy. Im zakres jest większy, tym możemy mieć również większą pewność, że produkt poradzi sobie zarówno mroźną zimą, jak i upalnym latem. 

Bardzo ważna w kamerach jest rozdzielczość. Z reguły kamery z wyższej półki dysponują rozdzielczością 720p lub 1080p (czyli HD lub Full HD), ale istnieją kamery o jeszcze wyższej rozdzielczości . Warto pamiętać o tym, że producenci bardzo często podają jakość nagrywania w megapikselach (Mpx) – jeśli jest ona powyżej 3 Mpx, to z pewnością będzie to opcja warta Waszej uwagi.

Kolejna kwestia istotna przy wyborze urządzenia do monitoringu to kąt widzenia, parametry kodowania i zapisu nagrań. Im szerszy kąt widzenia (podawany w stopniach), tym więcej obszaru kamera jest w stanie nagrać. Dlatego warto wybrać urządzenie charakteryzujące się kątem widzenia minimum 160 stopni w przypadku kamer stacjonarnych i 90-110 stopni w przypadku kamer obrotowych.

ORLLO Z13 WIFI POE jako bardzo ciekawa alternatywa dla pozostałych ofert

Kamera WiFi IP to propozycja przygotowana dla osób, które potrzebują w pełni funkcjonalnego urządzenia do obserwacji terenu. Z uwagi na swoją wielofunkcyjność i wszechstronność, produkt świetnie radzi sobie w każdych warunkach, na przykład w nocy (dzięki podczerwieni), jak i w dzień. Dodatkowo kamera umożliwia skuteczne śledzenie, nawet bardziej oddalonych obiektów i osób, z uwagi na skuteczny zoom x5. 

Produkt przygotowany został przez markę specjalizującą się w dziedzinie monitoringu. To przekłada się na pewność, że sprzęt będzie niezawodny i działać będzie długo. Dowodem na to jest gwarancja, a także liczne pochlebne opinie innych użytkowników. Produkt nie jest jednak idealny z uwagi na typ kodowania wideo.

Zalety:

  • Tryb nocny o wysokiej rozdzielczości i jakości nagrywania;
  • Inteligenta analiza  obrazu;
  • Zoom x5;
  • Wysoka wszechstronność;
  • Duży kąt widzenia.

Słabe strony:

  • Kodek Wideo H.264/H.264+.
IMG 20220218 105350

Czym charakteryzuje się ten model i co możemy o nim powiedzieć?

Oprócz powyższych stosunkowo generalnych stwierdzeń, warto przyjrzeć się tej propozycji nieco bliżej. Pierwszą ciekawą rzeczą dotyczącą tej kamery zewnętrznej jest, rzecz jasna, wyżej wspomniany kąt widzenia. Wynosi on 180 stopni i w tym zakresie cenowym jest to z pewnością jedna z najlepszych opcji. Dzięki szerokokątnej kamerze, bez problemu jesteśmy w stanie uchwycić na nagraniu każdy szczegół – nieważne czy będzie on znajdował się zaraz przed nami czy obok nas. 

Dodatkowo pamiętajmy też o tym, że wybrany sprzęt ma wbudowany system alertów, który aktywuje się przy wykryciu ludzi. Z uwagi na połączenie WiFi, istnieje możliwość ustawienia powiadomień na telefon, dzięki czemu już zawsze możemy mieć podgląd na to co dzieje się w monitorowanym obszarze.

Kolejną kwestią wyróżniającą model Z13 od konkurencji jest jakość nagrywania w nocy. Z uwagi na zastosowanie wysokiej klasy komponentów, tryb nocny jest w stanie zagwarantować nam wysoki poziom widoczności nawet do 20 metrów. Ma to bardzo istotne znaczenie w przypadku wzmożonego ruchu w nocy. 

Co więcej, jakość nagrywania nocą w kamerach zawsze pozostawia sporo do życzenia. Może przez to pojawić się problem z rozczytaniem tablic rejestracyjnych, czy zidentyfikowaniem twarzy na przykład złodzieja. W kamerze Z13 problemy ze szczegółowością nie występują.

Co sądzą o produkcie inni? Czy są jakieś alternatywy?

Przeglądając opinie innych użytkowników zauważyliśmy sporo pochlebnych wypowiedzi dotyczących jakości nagrywania. Co ciekawe, dotyczą one zarówno jakości za dnia, jak i nocą. Ponadto, dużo osób było zachwyconych płynnością działania aplikacji. Nie jest to, rzecz jasna, najistotniejszy aspekt zakupu. Pokazuje jednak, że nawet te elementy nie mające sporego wpływu na funkcjonalność sprzętu, także są na wysokim poziomie.

Jeśli jednak nie interesuje nas kamera stacjonarna i preferujemy zakup obrotowej, wówczas warto przemyśleć model ORLLO Z12, którego jakość nie odstaje, a pozwala na płynniejsze nagrywanie obszarów granicznych dla kamer stacjonarnych.

IMG 20220218 105859

Artykuł powiązany: Wideodomofon przewodowy