Roboty kuchenne to w dzisiejszych czasach nieodzowna część każdej kuchni – czy to zapalonego kucharza-amatora czy zwykłej pani domu. Bardzo dobrym przykładem wysoce uniwersalnego przedmiotu jest z pewnością malakser, który to pomoże w wielu czynnościach kuchennych.

Znalezienie jednak takiego produktu, który okaże się niezawodny, a przy okazji funkcjonalny oraz stosunkowo tani to nie lada wyzwanie. Ceny malakserów są przeważnie wysokie, jeśli chcemy wyposażyć się w wielofunkcyjne rozwiązania od renomowanego producenta. Jak zatem wybrać najlepszy malakser, aby nie zbankrutować?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BLENDER KERCH QUICK HB1200 tabela

KERCH QUICK HB1200

9.9

Średnia

Allegro Logo
Blender Ręczny Mikser TEFAL HB6598 1000W tabela

TEFAL HB6598

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
BOSCH MSM 67190 tabela

BOSCH MSM 67190

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Esperanza Pesto tabela

Esperanza Pesto

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 
Blender ręczny Philips HR265690 tabela

Philips HR2656/90

9.3

Drogi

Philips logo 1
 
Allegro Logo
 

W zestawieniu 2024 przedstawimy najciekawsze oferty dostępne w tym momencie na rynku. Nasi specjaliści przygotowali ranking malakserów na podstawie doświadczenia oraz wiedzy, a także bazując na długich i skrupulatnych testach. Pod uwagę brane były takie parametry jak moc urządzenia, możliwości regulacyjne oraz prędkość obrotowa, pojemność i wykonanie misy, pozostałe funkcje, a także dodatkowe wyposażenie.

Zwycięzca rankingu BLENDER KERCH QUICK HB1200

BLENDER KERCH QUICK HB1200

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się produkt marki Kerch, który to gwarantuje nam niezwykle bogatą liczbę funkcji oraz szereg usprawnień, a także bardzo dobre wykończenie oraz przystępną cenę. A to wszystko wraz z bardzo dużą mocą!

Jednym z ważniejszych atrybutów modelu HB1200 jest oczywiście moc. 1200 W pozwala nam na skuteczne i wydajne użytkowanie malaksera przez bardzo długi czas. Nie musimy martwić się o przegrzanie czy uszkodzenie sprzętu.

Wysoka moc umożliwia także stosowanie dwóch trybów pracy, a mianowicie trybu normalnego oraz TURBO. Jeśli chodzi o funkcje regulacyjne, to w urządzeniu firmy Kerch znajdziemy 8 poziomów. Produkt oczywiście posiada wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo urządzenia.

Co ciekawe, zastosowano tutaj specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem, które dodatkowo dba o to, aby produkt pracował przez cały czas jak najwydajniej jest to możliwe. Zaletą oferty jest z pewnością bardzo bogata lista wyposażenia, w którym znajdziemy trzepaczki, mieszadła, trzepaki większe, a także nasadki miksujące.

Ponadto do naszej dyspozycji jest dodatkowy kielich z podziałką o pojemności 600 ml. Sam minimalakser ma natomiast pojemność 860 ml. Nie jest to co prawda wybór bez wad. Pomimo aż 8 poziomów prędkości obrotowej, różnice między nimi są minimalne, a dodatkowo maksymalna prędkość będzie w niektórych przypadkach za niska.

R

Zalety

 • Bardzo duża moc urządzenia;
 • System zabezpieczający produkt przed przegrzaniem;
 • Bogate wyposażenie;
 • Możliwość mycia w zmywarce.
Q

Wady

 • Przeciętna regulacja poziomu prędkości.

Blender Ręczny Mikser TEFAL HB6598 1000W

Blender Ręczny Mikser TEFAL HB6598 1000W

Tefal oferuje nam równie ciekawą opcję, która co prawda ma niższą moc, lecz jest to wciąż bardzo dobry, wyróżniający się na tle konkurencji wynik. Duża ilość dodatków, spory pojemnik, a także świetnie możliwości regulacyjne z wieloma komfortowymi akcesoriami oraz nowoczesną technologią to świetne połączenie, które otrzymujemy od renomowanego producenta.

Urządzenie wyposażone zostało w silnik o mocy 1000 W. Przekłada się to na bardzo trwałą i bezproblemową pracę. Jest to bardzo dobrze skonstruowany blender ręczny, który jest w stanie utrzymać stałą prędkość bez przegrzewania się silnika długi czas.

Oprócz dużej mocy, kolejnym atrybutem przemawiającym za tym wyborem jest spora regulacja prędkości. Do naszej dyspozycji jest aż 20 poziomów, a pokrętło pozwala nam w bardzo prosty sposób dostosować odpowiednią szybkość.

Jak przystało na firmę Tefal, zdecydowali się oni zastosować specjalny uchwyt zaprojektowany na bazie Soft Touch. Oznacza to, że jest on miękki, ale też pokryty antypoślizgowym materiałem. Co ciekawe, gwarantuje nam to świetną stabilność oraz komfort pracy nawet w przypadku blendowania bądź miksowania z mokrymi rękoma.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to nóż tnący został w taki sposób zaprojektowany, aby zminimalizować rozrzut. Przekłada się to oczywiście na mniej bałaganu podczas przygotowania posiłku. Jeśli chodzi o pojemnik, to mamy tutaj do dyspozycji całkiem spory, bo oferujący 800 ml zbiornik. Pojemność szatkownicy to natomiast 500 ml.

Cena jest co prawda nieco wyższa niż w powyższej ofercie, co może wpłynąć negatywnie na finalną decyzję odnośnie zakupu. Jest to jednak bardzo dobrze wyposażona opcja z wieloma akcesoriami w zestawie.

R

Zalety

 • Spora ilość wyposażenia dodatkowe;
 • Dosyć wysoka moc;
 • 800 ml pojemność zbiornika;
 • Wysoki komfort użytkowania;
 • Dodatkowa szatkownica w zestawie.
Q

Wady

 • Dosyć wysoka cena.

Mocny i solidny blender BOSCH MSM 67190

BOSCH MSM 67190

Zdecydowanie to najdroższa opcja, jaką przygotowaliśmy w zestawieniu. Jednakże, markowy producent w połączeniu z ogromną funkcjonalnością, wyłącznikiem bezpieczeństwa, dodatkowymi technologiami oraz turbo sprawia, że jest to jeden z najczęściej wybieranych robotów wielozadaniowych do kuchni.

Urządzenie wyposażone zostało we wszystkie standardowe opcje wyposażenia, w tym regulację obrotów oraz przyciski odpowiadające za tryb pracy. Należy natomiast zwrócić uwagę na moc, która jest mocno przeciętna. Model MSM67190 gwarantuje nam wyłącznie 750 W.

W zestawie znajduje się raczej standardowe wyposażenie. Dodatkiem będzie natomiast końcówka blendująca oraz specjalny rozdrabniacz. Jednakże, nie zdecydowano się dołączyć tuta wielu innych akcesoriów, które pojawiają się u konkurencji.

Pamiętajmy natomiast, że pojemnik jest całkiem spory, bo jego pojemność to nieco ponad 800 ml. Wykonanie blendera jak i wszystkich dodatków także jest najwyższej jakości, co oznacza oczywiście pewność pracy na lata i bezawaryjność.

Niestety, cena może odstraszyć niejednego użytkownika od zakupu. Jest ona najwyższa z całego zestawienia 2024.

R

Zalety

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;
 • Trwałe i niezawodne akcesoria oraz sam robot kuchenny;
 • Duża pojemność zbiornika;
 • Niska waga.
Q

Wady

 • Bardzo wysoka cena;
 • Przeciętna moc.

Blender ręczny Esperanza Pesto

Esperanza Pesto

Jeżeli nie mamy zbyt dużego budżetu, lecz chcemy upewnić się, że wybierzemy dobre rozwiązanie, to warto przemyśleć zakup blendera firmy Esperanza. Jest to świetnia opcja, która pomimo niskiej mocy gwarantuje nam szereg ciekawych funkcji, dobre wyposażenie dodatkowe, a opinie malaksera są w większości pozytywne.

Silnik o mocy 450 W nieco ograniczy nam możliwości pracy, lecz przy zachowaniu rozsądku oraz dbaniu o urządzenie, Esperanza posłuży nam bardzo długo i bezawaryjnie. Niestety, nie możemy spodziewać się tutaj żadnych dodatkowych trybów pracy, a regulacja prędkości dostępna jest wyłącznie w dwóch poziomach.

Jest to jednak cicho pracujące urządzenie o niskiej wadze oraz ergonomicznym chwycie. Wszystko to sprawia, że bez najmniejszych problemów będziemy w stanie poradzić sobie z każdym składnikiem oraz z każdym obiadem.

Zaletą tego rozwiązania jest bardzo bogate wyposażenie, w którym znajdziemy dwa pojemniki – jeden o wielkości 500 ml a drugi 750 ml. Oprócz tego, w akcesoriach znalazło się miejsce na dodatkowe nasadki do ubijania.

Co ciekawe, pomimo niskiej ceny, producent oferuje nam dwuletnią gwarancję. Jednakże, miejmy na uwadze materiały wykonania, które są przeciętnej jakości.

R

Zalety

 • Bardzo niska cena;
 • Kompaktowe rozmiary i niska waga;
 • Cichy silnik;
 • Ergonomiczny chwyt gwarantują komfortową pracę;
 • Dwa pojemniki w zestawie.
Q

Wady

 • Niska moc;
 • Przeciętna jakość wykonania.

Blender ręczny Philips HR2656/90

Blender ręczny Philips HR265690

Jest to co prawda dosyć droga opcja, lecz zastosowano w niej szereg zaawansowanych funkcji oraz nowoczesnych technologii, dzięki czemu gwarantuje nam bardzo wydajną pracę przy nie za wysokiej mocy. W połączeniu z wysoką kulturą pracy oraz bogatym wyposażeniem, może to okazać się robot kuchenny malakser, którego potrzebujecie.

Choć mamy tutaj do czynienia z dosyć dużą ceną, to urządzenie wyposażono w silnik o przeciętnej mocy. Dostarcza nam on 800 W. Jednakże, wydajność tego rozwiązania jest z pewnością bardzo dobra, co osiągnięte zostało za pomocą wymiennych tarcz o różnej grubości cięcia.

Oprócz tego, marka Philips postanowiła zainstalować w swoim urządzeniu bardzo ciekawe funkcje oraz najnowsze technologie, w tym technologię ProMix odpowiadająca za bardzo dokładne blendowanie, a także technologię SpeedTouch. Ta natomiast pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Oprócz tego, warto wspomnieć o spiralnych nożach, które dostępne są w trzech różnych wersjach. W zestawie mamy do dyspozycji dodatkowy bidon o pojemności 500 ml. Należy natomiast pamiętać, że pojemność zbiornika głównego jest nieco mniejsza niż u konkurencji i wynosi 700 ml.

Wadą tego wyboru będzie z pewnością całkiem wysoka cena. Oprócz tego, 800 W mocy może być niewystarczające dla bardziej zaprawionych kucharzy.

R

Zalety

 • Bardzo trwałe wykonanie;
 • Zaawansowane technologie usprawniające działanie robota kuchennego;
 • 3 wymienne tarcze o różnej grubości;
 • Wyłącznik bezpieczeństwa.
Q

Wady

 • Przeciętna moc;
 • Wysoka cena.

Robot kuchenny malakser – najważniejsze wskazówki, które pomogą ci w idealnym wyborze

Właściwie skonstruowane narzędzie do blendowania, miksowania czy obrabiania w jakikolwiek inny sposób składników do posiłku powinno wyróżniać się wysoką skutecznością pracy, a także wysokim komfortem. Najlepiej byłoby, gdyby również cena malaksera była budżetowa. Niestety, przy zakupie jakościowego sprzętu przyjdzie nam zapłacić całkiem sporo. Istnieje jednak sposób, aby wybrać bardzo dobre urządzenie i nie przepłacić. Trzeba po prostu wiedzieć jakie parametry są istotne i powinny one być jak najlepsze.

Aby wybrać w pełni działający i skuteczny malakser, musimy najpierw zapoznać się z najistotniejszymi atrybutami, które mają kluczowy wpływ na ostateczną decyzję. Najważniejsza będzie oczywiście moc. Warto także przyjrzeć się funkcjonalności, a w szczególności regulacji prędkości.

Kolejnymi atrybutami wpływającymi na charakterystykę pracy blendera oraz jego jakość będą opcje dodatkowe odpowiadające, między innymi, za komfort użytkowania. Dobry blender kielichowy jest lepszym rozwiązaniem, ale i malakser daje radę.  Co więcej, zwróćmy uwagę także na opinie malaksera oraz na wyposażenie dodatkowe, które w wielu przypadkach może być bardzo bogate i znacząco podnieść wartość całej oferty. Szukając dodatkowych danych, warto także zapoznać się z poniższym artykułem: https://jakdobrzekupic.pl/jakiego-robota-kuchennego-kupic/.

malakser ranking

Przede wszystkim moc

Jak w przypadku każdego innego sprzętu AGD, moc wpływa na skuteczność działania. Ma to także wpływ na pobór prądu, lecz jeśli pragniemy niezawodności oraz bezawaryjności, to warto wybrać renomowanego producenta gwarantującego urządzenie z silnikiem o dużej mocy.

W przypadku robotów kuchennych z malakserem, moc powinna wynosić od 800 W do nawet 1400 W. To przełoży się na trwałość, a także pewność, że nawet w przypadku długiej i ciężkiej pracy, nie dojdzie do uszkodzenia silnika.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to czy wybrany przez nas przedmiot wyposażony został w specjalne zabezpieczenie w formie wyłącznika bezpieczeństwa. Jest to specjalna opcja, która uchroni nasze urządzenie przed przegrzaniem.

BLENDER KERCH QUICK HB1200

Jaki malakser do tarcia ziemniaków

Pamiętajmy o funkcjonalności

Robot kuchenny to z zasady urządzenie oferujące bardzo zróżnicowane możliwości dotyczące oporządzenia składników na potrawy. Należy zatem zadbać o to, aby funkcje usprawniły sprzęt jeszcze bardziej i pozwoliły nam na dostosowanie mocy oraz trybu pracy do konkretnego zadania.

Główną funkcją, w którą każdy sprzęt powinien być wyposażony, to regulacja prędkości. Jest to bardzo istotna opcja, gdyż dzięki niej będziemy mogli dopasować obroty do danej sytuacji i podczas początkowego mieszania zmniejszyć prędkość, aby pod koniec przyśpieszyć. Oczywiście regulacja powinna odbywać się w jak najszerszym zakresie.

Ważnym dodatkiem będzie także opcja turbo. Pozwala ona przez pewien czas wykorzystać maksymalne obroty urządzenia. Jest to oczywiście chwilowe i nie powinniśmy nadmiernie wykorzystywać tego trybu, szczególnie w przypadku budżetowych zakupów.

Blender Ręczny Mikser TEFAL HB6598 1000W

Blender malakser

Blender BOSCH MSM 67190

najlepszy malakser

Kluczowy okaże się także komfort użytkowania

Jeżeli zamierzamy spędzać dużo czasu przy pracach z naszym najnowszym blenderem z malakserem, to warto zakupić takie urządzenie, które charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania. Bardzo dobrym wskaźnikiem sprawdzonego wyboru będzie ergonomiczna rączka okryta specjalnym, antypoślizgowym materiałem.

Dodatkowo na przyjemność z używania sprzętu wpływa także niska waga. Co ciekawe, lekkie urządzenie nie musi od razu równać się ze słabym wykonaniem. Bardzo często te lepsze blendery wykonane są z trwałych, ale przy tym lekkich materiałów.

Trwałość i wydajność, czyli dlaczego gwarancja jest ważna?

Kolejnym bardzo ważnym aspektem podczas wyboru sprzętu jest jakość wykonania. O ile nie będziemy mogli zweryfikować klasy wykonania oraz materiałów wykorzystanych do produkcji komponentów wewnątrz blendera, tak bez problemu możemy ocenić jakość akcesoriów.

Stal nierdzewna to najlepsza opcja, jeśli chodzi o wykonanie noży, ostrzy oraz innych nasadek i gadżetów. Jest to wytrzymały materiał, a dodatkowo coraz częściej stosowany, nawet w tych mniej kosztownych rozwiązaniach.

Ponadto pamiętajmy o gwarancji, a dokładniej o tym na jak długo została ona przewidziana. Im dłuższa gwarancja, tym mamy pewność, że producent jest przekonany o trwałości i bezawaryjności swojego sprzętu. Minimalny czas obowiązywania gwarancji to 2 lata, lecz 3-letnie sprzęty będą z pewnością bardzo trwałe i warte rozważenia.

Blender ręczny Philips HR2656/90

blender ręczny malakser

BLENDER KERCH QUICK HB1200

Jaki malakser do tarcia ziemniaków

Pojemność, a także dodatkowe wyposażenie

Kolejny kluczowy aspekt podczas wyboru blendera z malakserem, a mianowicie pojemność misy. Oczywiście im większa, tym lepiej dla nas. Pozwoli nam to bez żadnych ograniczeń przygotowywać większe porcje.

Zachęcamy do wyboru wyłącznie tych urządzeń, których pojemność wynosi minimalnie 700 ml. Zakres ten może piąć się w górę całkiem sporo, lecz bardzo często spotykany pojemności to 800 ml. Wyposażenie dodatkowe to, przede wszystkim, drugi pojemnik, ale także specjalne końcówki o różnych charakterystyce działania, a także wymienne noże.

Dobry blender z malakserem – podsumowanie rankingu 2024

Właściwie dobrany malakser to taki, który w przystępnej cenie zaoferuje trwałą budowę, wiele dodatków, a także wystarczającą moc oraz długoletnią gwarancją. Każde urządzenie, które spełni te aspekty, będzie bardzo dobrym udogodnieniem, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o żadną kwestię.

Jeśli nie jesteście jednak zainteresowani własnymi poszukiwaniami blendera z malakserem, to skorzystajcie z dzisiejszego zestawienia. BLENDER KERCH QUICK HB1200 oferuje wam wszystko, czego tak naprawdę potrzeba od robota kuchennego o bogatej ilości dodatków.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

malakser
Average rating:  
 0 reviews