Maszyny służące do krojenia ziemniaków w znany kształt, jakim są podłużne prostokąty to jedno z podstawowych urządzeń. Wiele osób jednak coraz rzadziej decyduje się na zakup dobrej krajalnicy do frytek czy profesjonalnej maszynki do makaronu. Zamiast tego, kupują gotowe frytki czy makaron, które nijak się mają do sprawdzonych, domowych produktów.

Z tego właśnie względu amatorzy dobrych frytek powinni jak najbardziej pomyśleć o krajalnicy, która pomoże nam w krojeniu ziemniaków w sposób odpowiedni, aby stworzyć w miarę równe frytki. Jak jednak znaleźć taką krajalnicę do frytek, aby zaoferowała wysoką jakość, a przy tym nie kosztowała krocie? W dzisiejszym rankingu krajalnic przedstawimy wam pięć produktów, spośród których wybraliśmy zwycięzcę zestawienia.

W celu przygotowania odpowiedniej recenzji wybranych produktów, postanowiliśmy zwrócić szczególną uwagę na tak charakterystyczne cechy maszynek jak wielkość urządzenia jak i kratek do krojenia, materiał, z jakie wykonana została maszynka, funkcje dodatkowe oraz gadżety ułatwiające korzystanie, oraz takie elementy jak cenę, opinię oraz gwarancję Dodatkowo poruszymy kilka kwestii związanych z tym w jaki sposób samemu znaleźć właściwe urządzenie, jeżeli nie przekona was ani zwycięzca ani alternatywy z rankingu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
MASZYNKA DO KROJENIA FRYTEK ZIEMNIAKÓW 3723

KINGHoff do frytek

9.9

Średnia

Allegro Logo
KRAJALNICA DO FRYTEK 2.0 LEIFHEIT 3206

Maszyna LEIFHEIT 3206

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
ROYAL CATERING KRAJACZ DO FRYTEK WARZYW 5 NOŻY

KRAJALNICA RĘCZNA Royal

9.7

Droga

Allegro Logo
MASZYNKA DO KROJENIA FRYTEK KINGHOFF

Maszynka KINGHOFF KH1207

9.6

Średnia

Allegro Logo
MASZYNKA do KROJENIA FRYTEK ZIEMNIAKÓW FRYTKOWNICA

Krajalnica Perfect Fries

9.4

Tania

Allegro Logo

MASZYNKA DO KROJENIA FRYTEK ZIEMNIAKÓW nóż 2 3723

ranking fotelików samochodowych 15-36

Opisywana maszynka może pochwalić się bardzo solidnym wykonaniem oraz ponadprzeciętną funkcjonalnością, jaką gwarantują jej gumowe przyssawki w podstawie oraz niezawodny mechanizm odpowiadający za cięcie frytek. Materiały wykorzystane do wytworzenia krajalnicy to w głównej mierze stal nierdzewna oraz tworzywo sztuczne dla uchwytów.

To, co warto rozwinąć na temat tego urządzenia, to możliwość dostosowania grubości frytek. Mamy do wyboru następującą rozmiarówkę: 5 na 5 kratek lub 7 na 7 kratek. Oznacza to, że grubość frytki to kolejno 12×12 mm oraz 8×8 mm.

Firma KING Hoff zaoferowała nam produkt, który oprócz stabilnego i prostego rozwiązania, jest również w miarę lekki. Urządzenie nie waży nawet kilograma. Warto również wspomnieć o dwuletniej gwarancji na urządzenie, co także ma wpływ na zapewnienie producenta o niezawodności. Ocena redakcji to 10/10.

R

Zalety

– Niska cena;
– Stabilne wykonanie;
– Możliwość wyboru dwóch rozmiarów frytek;
– Lekka waga.
Q

Wady

– Bardzo łatwo uszkodzić ostrza tnące poprzez niewłaściwe użytkowanie.

KRAJALNICA DO FRYTEK 2.0 LEIFHEIT 3206

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

 

Jest to nieznacznie droższy wybór niż krajalnica oferowana powyżej. Jednakże, warto zwrócić tutaj uwagę na o wiele schludniejsze wykonanie oraz na inne kluczowe właściwości, który nie odbiegają bardzo od zwycięzcy rankingu 2024. Firma odpowiedzialna za tę krajalnicę to Leifheit. Ich model 3206 dostarcza nam dwa różne rozmiary frytek. Możemy wybrać pomiędzy frytkami cienkimi o wymiarach 10×10 mm oraz frytkami nieco grubszymi, czyli frytkami 12×12 mm. Nie jest to co prawda tak satysfakcjonująca różnica, jak w przypadku zwycięzcy. Jest to jednak ciekawa funkcja, o której należy pamiętać.
Ostrza odpowiedzialne za krojenie zostały wykonane z bardzo wytrzymałego materiału. Dodatkowo istnieje możliwość bardzo prostej wymiany w razie jakichkolwiek problemów. Należy oczywiście pamiętać, że zaletą tej maszynki do krojenia frytek jest wyposażenie ekstra w postaci dodatkowych noży wymiennych. Ich wymiana (czy na inne noże czy na inny rozmiar) jest niezwykle prosty i nie wymaga od nas wielkiej siły. Z innych zalet warto również pamiętać o tym, że krojenie nie wymaga od nas wielkiej siły, a czyszczenie jest bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Jest to spowodowane bardzo prostym faktem – cały zestaw można umyć pod bieżącą wodą. Gwarancja na dwa lata, antypoślizgowa podstawa podnosząca komfort użytkowania – stabilna i niezawodna krajalnica to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego kucharza, a szczególnie dla każdego fana frytek własnej roboty. Ocena wynosi 9/10, gdyż cena jest nieco wyższa niż w przypadku innych produktów.

R

Zalety

– Stabilna podstawa;
– Komfortowa w użytkowaniu;
– Dwa rozmiary do wyboru.
Q

Wady

– Dosyć wysoka cena.

KRAJALNICA RĘCZNA Royal Catering DO FRYTEK WARZYW 5 NOŻY

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Produkt, o którym mowa, to krajalnica firmy Royal Catering. Odpowiedzialni oni są za niezwykle dobrze wykonane, solidne, a co za tym idzie niezawodne przez kilka, a nawet kilkanaście lat urządzenia. Krajalnica ta oferuje nam aż 5 ostrzy o różnej grubości kształcie i świetnie się nada nie tylko do frytek, ale również do owoców oraz innych warzyw.
Produkt gwarantuje nam cięcie w różnych kształtach dzięki wyżej wspomnianym ostrzom. Możemy wybrać sobie słupki, kostki, półksiężyce – co tylko będzie odpowiadało naszym wymaganiom. Maszynka wykonana została ze stali szlachetnej, co daje nam niespotykaną w innych maszynkach trwałość na uszkodzenia oraz wytrzymałość pracy – zarówno samego mechanizmu do cięcia jak i ostrzy.
W zestawie znajdziemy również stojak, który stabilizuje jeszcze bardziej podstawę, a sama możliwość demontażu wielu elementów do umycia pozwoli utrzymać całość urządzenia w czystości bez martwienia się o trudno dostępne miejsca.
Kolejną niezwykłą zaletą produktu jest pewność producenta jeśli chodzi o jego niezawodność. Standardowa gwarancja produktu wynosi 36 miesięcy, co jest jednoznacznym znakiem jak dużo pewności Royal Catering ma, że ta krajalnica nie zawiedzie użytkownika. Jednakże, wszystkie te niesamowite zalety mogą jednak przekreślić ten produkt z jednego, bardzo prostego powodu – ceny. Jest ona kilkukrotnie wyższa niż w przypadku innych produktów. Dlatego ocena redakcji „tylko” 8/10.

R

Zalety

– Aż 5 ostrzy o różnym kształcie i rozmiarze;
– Bardzo długa gwarancja;
– Stal szlachetna gwarantująca niezawodność i bezproblemowość;
– Łatwa w czyszczeniu.

Q

Wady

– Bardzo droga.

MASZYNKA DO KROJENIA FRYTEK KINGHOFF [KH-1207]

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

W przeciwieństwie do poprzednio opisanego produktu, jest to raczej budżetowe rozwiązanie, która pozwoli nam przeciąć ziemniaki w dwóch różnych rozmiarach: 5×5 mm oraz 7×7 mm. Jak widzicie, jest to również wielkość mniejsza, niż w przypadku innych urządzeń. Jest to spowodowane nie tylko mniejszymi oczkami do cięcia, ale również mniejszym rozmiarem krajalnicy.
Produkt posiada podstawowe elementy gwarantujące dobrą i bezpieczną pracę. Mowa tutaj o przyssawce na podstawie, dzięki czemu urządzenie się nie ślizga oraz stalowe ostrza. Należy jednak pamiętać, że producent nie określił jakiej dokładnie jakości one są i czy są to ostrza nierdzewne.
Maszynka oczywiście jest również idealnym rozwiązaniem do szatkowania warzyw. Warto pamiętać jednak, żeby wybrać tylko te odpowiednie rozmiarowo. Samo urządzenie ma 27 cm długości, 9 cm szerokości oraz 13 cm wysokości.
Jest to jednak bardzo ciekawe rozwiązanie, które nie kosztuje krocie i będzie idealnym uzupełnieniem w przypadku przygotowywanie frytek domowych dosyć sporadycznie. Ocena produktu 6.5/10.

R

Zalety

– Tani;
– Kompaktowy;
– Stabilny.
Q

Wady

– Brak dużych rozmiarowo oczek ostrzy.

MASZYNKA do KROJENIA FRYTEK ZIEMNIAKÓW FRYTKOWNICA

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jest to kolejne rozwiązanie, która spodoba się osobom szukającym budżetowej maszynki do krojenia frytek. Wykonana ona została z materiałów takich jak Polipropylen czy ABS. Są to materiały sztuczne, które oferują przyzwoitą jakość wykonania. To, co jednak wyróżnia je na tle innych produktów, to ich lekkość.
Dzięki lekkim materiałom oraz małym rozmiarom, maszynka ta jest kompaktowa i zmieści się w niemalże każde miejsce. Jeżeli chodzi o materiał, z jakich wykonano ostrza, to jest to stal nierdzewna. Oznacza to, że ostrza są wytrzymałe i nie ryzykujemy zniszczenia.
Problemem w przypadku tej maszynki może być brak dodatkowych akcesoriów oraz gadżetów czy funkcjonalnych właściwości, więc ocena za produkt wynosi 6/10.

R

Zalety

– Bardzo lekki;
– Bardzo mały;
– Możliwość mycia w zmywarce.
Q

Wady

– W zestawie znajduje się jedynie krajalnica.

Najlepsza krajalnica do frytek – porady jak wybrać

Wybór odpowiedniej krajalnicy powinien przede wszystkim skupić się na tym czy poszukujemy urządzenia, które oferuje nam wiele różnych kształtów oraz rozmiarów ostrzy, czy będziemy wykorzystywać to urządzenie częściej niż raz na tydzień, raz na dwa tygodnie – ogólnie czego dokładnie oczekujemy od krajalnicy.

Rzeczy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, to przede wszystkim materiał, z jakich wykonano i maszynkę oraz ostrza, a nawet uchwyty. Jest to równie mocno istotne podczas wyboru profesjonalnej maszynki do makaronu. Dodatkowo patrzymy na wymiary ostrzy oraz krajalnicy, na funkcje dodatkowe, na wyposażenie, na gwarancje, opinie oraz na cenę.

Materiał, z jakiego wykonano maszynkę

Tutaj oczywiście wspomnieć należy nie tylko o samej maszynce czy siatce tnącej, ale również uchwytach i innych strategicznych punktach, które narażone są na zużycie. Jeżeli chodzi o ostrza, to poszukujemy tylko takich krajalnic, które oferują stal nierdzewną. Warto wiedzieć, że stal szlachetna (która bądź co bądź jest stalą nierdzewną), to specjalny rodzaj stali, która ma o wiele wyższy stopień czystości aniżeli inne odmiany stali nierdzewnej.
Inne materiały, takie jak ABS czy Polipropylen są akceptowalne pod warunkiem, że noże wykonane zostały ze stali nierdzewnej, a całość została wzmocniona i jest rzeczywiście stabilna i odporna na uszkodzenia.

Wymiary

Jeżeli mowa o wymiarach, to przede wszystkim patrzymy na wymiary siatek do krojenia frytek oraz na sam rozmiar krajalnicy – jak długa i jak wysoka jest, czyli w zasadzie jak dużo miejsca zajmuje na stole bądź w szafce.
Oczywiście dobra krajalnica do frytek ma również możliwość dostosowania wymiarów, dzięki czemu możemy wybrać grubość frytek zaczynającą się już od 7 mm aż do 12 mm, a czasami nawet więcej. Jeżeli chcemy kupić krajalnicę do robienia frytek, która pozwoli wykonać zarówno cienkie, jak i grube frytki, to pamiętajmy o tej funkcji.

Dodatkowe rzeczy, o których należy pamiętać

Oprócz grubości frytek, materiałów wykorzystanych do produkcji maszynki czy wymiarów samej maszynki, powinniśmy również pamiętać o tym, żeby znalezione przez nas urządzenie oferowało ciekawy dodatki i akcesoria w zestawie.

Najbardziej podstawowym elementem wyposażenia są oczywiście dodatkowe, zamienne ostrza do maszyny. Bez nich będziemy zmuszeni po kilku miesiącach (a przy wzmożonej aktywności maszynki nawet szybciej) dokupić ostrza, które tanie nie będą. Dlatego zawsze w zestawie powinny być zamienniki – zarówno oferujące taki sam rozmiar frytki, jak i inny.

Oprócz zestawu, pamiętajmy o tym, żeby urządzenie było funkcjonalne, to jest miało stabilną, antypoślizgową podstawę, dodatkowe mocowanie czy stojak. Pomoże to w pracy i unikniemy w ten sposób jakichkolwiek trudności.

Podsumowanie- jaką krajalnicę do frytek wybrać w 2024 roku

Teraz już wiesz jaka krajalnica do robienia frytek będzie najlepsza. Według naszej osobistej opinii, maszynka do krojenia frytek spełniająca oczekiwania prawie każdego amatora domowych frytek to będzie zwycięzca rankingu, czyli MASZYNKA DO KROJENIA FRYTEK ZIEMNIAKÓW od firmy King Hoff.
Jeśli jednak nie jesteście przekonani co do zwycięzcy ani do alternatyw, warto przeczytać powyższy poradnik i na własną rękę poszukać urządzenia. Pamiętajmy jednak, aby pamiętać również o długiej gwarancji, o cenie, oraz o tym jakie opinie maszynka do krojenia frytek wybrana przez nas ma wśród użytkowników.

Lubisz kiełbasy swojej roboty? Kup nadziewarkę do kiełbas elektryczną.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką krajalnicę do frytek wybrać
Average rating:  
 0 reviews