Roboty kuchenne ranking roku 2024 – wybierz ofertę najlepszą i ciesz się skuteczną pomocą w kuchni!

Własnoręcznie przygotowanie posiłki smakują najlepiej. Nie bez powodu często porównujemy jedzone posiłki z tym co było kiedyś u babci. Aby jednak zadbać o to, że szybko i smacznie przygotujemy każde danie, powinniśmy wyposażyć się w ogromną liczbę maszyn, które to ułatwią i przyspieszą nasze zadanie. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybranie maszyny uniwersalnej. Czymś takim będzie właśnie robot kuchenny.

Jak jednak upewnić się, że mamy do czynienia z produktem nadzwyczaj skutecznym i wydajnym? Przecież rynek jest wypełniony dobrymi robotami kuchennymi, które to z pewnością sprawdzą się w wielu sytuacjach. Nie będą one jednak perfekcyjnie radzić sobie z każdym zadaniem. Jak więc wybrać najlepszy robot kuchenny dostępny na rynku w 2024 roku?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
ROBOT KUCHENNY PLANETARNY MIKSER MyCHEF 2200W 62L 1

MyCHEF 2200W

9.9

Tani

Allegro Logo
ROBOT KUCHENNY MIKSER PLANETARNY ROBOMAX X 2000 W 1

ROBOMAX X-2000-W

9.8

Tani

Allegro Logo
ROBOT KUCHENNY PLANETARNY 6L MIKSER 2200W MOZANO 1

MOZANO 2200W

9.7

Średnia

Allegro Logo
ROBOT KUCHENNY PLANETARNY MIKSER 1400W MISA 6L 1

Transa Electronics

9.6

Średnia

Allegro Logo
Wielofunkcyjny robot kuchenny HOFFEN Chef Express 1

HOFFEN Chef Express

9.5

Drogi

Allegro Logo
ROBOT KUCHENNY PLANETARNY MIKSER 2500 55l WIELOFU 1

Ravanson

9.4

Tani

Allegro Logo
MOCNY ROBOT PLANETARNY KUCHENNY MIKSER BLENDER XXL 1

Lehmann

9.4

Tani

Allegro Logo

Gdy ogromna liczba rekomendowanych przez najbliższych robotów jest do siebie porównywalna w kwestii ceny i opinii, to powinniśmy przede wszystkim wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie. Alternatywnie, zachęcamy do sprawdzenia co ma do zaoferowania dzisiejszy ranking robotów kuchennych, gdzie po starannym zapoznaniu się z wieloma produktami wybraliśmy te, które wyróżniają się mocą, funkcjonalnością, dodatkowymi elementami wyposażenia, jak i paroma innymi aspektami. 

ROBOT KUCHENNY PLANETARNY MIKSER MyCHEF 2200W 6,2L

ranking robotów kuchennych

Propozycja marki Kerch to wielofunkcyjny robot kuchenny niezastąpiony w pracy w kuchni. Urządzenie zostało solidnie wykonane, jest trwałe, mocne oraz energooszczędne. W robocie zastosowano silnik nowej generacji, który gwarantuje nam skuteczną pracę przy mniejszym zużyciu energii. Jest to wysoko wydajny silnik o mocy 2200W, który dodatkowo posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Warto również wspomnieć, że produkt posiada planetarny system mieszania, wyrabiania i ubijania. Nasadki obracają się wokół własnej osi, a także wokół osi przekładni silnika. Dzięki temu cała zawartość miski jest mieszana równomiernie bez martwych pól. Ponadto, specjalny tryb Pulse znajdzie swoje zastosowanie w przypadku produktów, które muszą być rozdrabniane stopniowo lub które są zbyt twarde do rozdrobnienia.

Produkt cechuje się zwiększoną wytrzymałością dzięki systemowi Metal Gear System. Oznacza to, że w robocie planetarnym zastosowano napęd metalowy. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w dużą wyjmowaną misę ze stali nierdzewnej o pojemności 6,2l. Warto dodać, że zestaw obejmuje także osłonę przeciwbryzgową ułatwiającą zachowanie czystości w trakcie pracy.

ok
 • Energooszczędne urządzenie;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem;

 • Misa o dużej pojemności;

 • Bogaty zestaw.

nook
 • Brak możliwości gotowania w naczyniu.

ROBOT KUCHENNY MIKSER PLANETARNY ROBOMAX X-2000-W

profesjonalne roboty kuchenne

Jest to robot kuchenny marki Koliber, który będzie idealny do mieszania, zagniatania i ubijania produktów do każdego rodzaju ciasta. Urządzenie jest mocne i niezwykle wydajne. Wszystko to za sprawą najnowszej technologii, a także wysokich parametrów mocy wyjściowej. Metalowe mieszadło jest bardzo wytrzymałe oraz zostało wyposażone w silikonowe ściągacze. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli zatrzymywać pracy naszego robota kuchennego aby oddzielić ciasto od ścianek misy. Dlatego też produkt idealnie sprawdzi się w przygotowywaniu ciast, kremów oraz farszy.

Warto również wspomnieć o mocnym metalowym haku, który przyda nam się do zagniatania ciężkich składników ciast drożdżowych. Ponadto, trzepaczka została wykonana ze stali nierdzewnej i bardzo dobrze ubije wszystkie lżejsze składniki. Z jej pomocą przygotujemy na przykład domowy krem, suflet lub majonez. Co więcej, zestaw obejmuje stalową misę o pojemności 6l. Ma ona wyprofilowany pojedynczy uchwyt oraz jest bardzo wygodna w obsłudze. Misę możemy łatwo zamontować i wymontować dzięki systemowi Fastlock System. Co ciekawe, robot kuchenny posiada sześć poziomów prędkości oraz tzw. bieg pulsacyjny.

ok
 • Solidne wykonanie;

 • Urządzenie idealne do mieszania, zagniatania i ubijania produktów;

 • Stalowa misa w zestawie;

 • 6 poziomów prędkości.

nook
 • Nieco mniejsza moc urządzenia.

ROBOT KUCHENNY PLANETARNY 6L MIKSER 2200W – MOZANO

robot kuchenny opinie

Propozycja marki Mozano to profesjonalny robot kuchenny planetarny o wysokiej mocy aż 2200W. Urządzenie ma ponadczasowy design oraz został precyzyjnie i solidnie wykonany, dzięki czemu będzie ono ozdobą każdej kuchni. Warto również wspomnieć o wysokiej jakości kolorowym opakowaniu, które nie tylko ładnie wygląda, ale przede wszystkim bardzo dobrze zabezpiecza produkt w transporcie.

Co więcej, dzięki zastosowaniu metalowego napędu mikser kuchenny pracuje wyjątkowo cicho. Takie rozwiązanie zapewnia także perfekcyjne mieszanie, a także napowietrzanie mas z wykorzystaniem systemu planetarnego. Ponadto, efektywność łączenia składników zwiększa się dzięki jednoczesnym poruszaniu się mieszadeł dookoła własnej osi oraz dookoła misy. Samą misa ma pojemność 6,2l. Można ją wymontować za pomocą solidnego metalowego zawiasu umożliwiającego podniesienie głowicy.

Komfort pracy podnosi także podnoszone ramię, sześć poziomów prędkości oraz tryb pulsacyjnej pracy. W zestawie otrzymamy nie tylko robot planetarny i stalową misę, ale także osłonę przeciwbryzgową, rózgę, hak, elastyczne mieszadło oraz książkę kucharską z 40 przepisami.

ok
 • Wysoka moc urządzenia;

 • Cicha praca;

 • 6 poziomów prędkości;

 • Bogaty zestaw.

nook
 • Nieco mniejsza funkcjonalność.

 •  
https://www.youtube.com/watch?v=uzfB8oDC5q4

ROBOT KUCHENNY PLANETARNY MIKSER 1400W MISA 6L

robot kuchenny

Jest to robot kuchenny o mocy 1400W. Jest to nieco mniej niż u konkurencji, jednakże urządzenie może pochwalić się wieloma zaletami. Model GreyChef od producenta Transa Electronics to niezastąpiony mikser przeznaczony do mieszania, ubijania oraz wyrabiania składników.

Warto wspomnieć, że do dyspozycji mamy trzy wymienne końcówki do wyboru. Są nimi mieszadło, hak i trzepaczka. Hak jest dedykowany do cięższych składników, takich jak ciasto na chleb czy bułki. Jeżeli chodzi o hak, znajdzie on swoje zastosowanie w mieszaniu średnich składników, na przykład ciasto na naleśniki, ser na sernik oraz mięso mielone. Ostatnia końcówka, czyli trzepaczka, nadaje się do ubijania jedynie lekkich składników, takich jak białka jajek czy budyń.

Ponadto, robot kuchenny planetarny pozwala nam wybrać jeden z sześciu poziomów prędkości dostępnych na niebieskim pokrętle LED. Co więcej, urządzenie posiada antypoślizgowe nóżki, które zabezpieczają przed przemieszczaniem się sprzętu podczas pracy. Zestaw obejmuje dużą misę ze stali nierdzewnej o pojemności 6l, wspomniane mieszadła oraz osłonę misy z wlotem.

ok
 • Trzy końcówki mieszadła do wyboru:

 • 6 poziomów prędkości;

 • Antypoślizgowe nóżki;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem.

nook
 • Mniejsza moc urządzenia;
 • Nieco wyższa cena.
 •  
 •  

Wielofunkcyjny robot kuchenny HOFFEN Chef Express

roboty kuchenne

Marka Hoffen znana jest z solidnych produktów. Jednym z nich jest wielofunkcyjny robot kuchenny. Urządzenie możemy zakupić w wysokiej cenie, jednakże zdecydowanie warto po nie sięgnąć, gdyż ma szereg funkcji oraz nowoczesnych ulepszeń. Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o dedykowanej aplikacji Hoffen Smart Chef Express. Pozwoli nam ona na sterowanie urządzeniem, korzystanie z ponad 200 przepisów kulinarnych, tworzenie listy zakupów oraz dodawanie do kalendarza naszych posiłków.

Obsługę robota kuchennego ułatwi nam także kolorowy dotykowy wyświetlacz. Urządzenie posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak gotowanie w naczyniu, ważenie składników, siekanie, mieszanie, gotowanie na parze, blendowanie oraz podgrzewanie. Nie możemy także zapomnieć o możliwości wyrabiania, mieszania i ubijania ciasta, a także o miksowaniu i emulgowaniu. Co więcej, robot kuchenny posiada także timer.

Decydując się na zakup otrzymamy w zestawie robot kuchenny, misę roboczą pojemności 5l, przystawkę do gotowania na parze, komplet noży tnących, miarkę 100ml, łopatkę, mieszadło motylkowe, koszyk do gotowania oraz uszczelkę pierścieniową pokrywy.

ok
 • Dedykowana aplikacja;

 • Ponad 200 dostępnych przepisów kulinarnych;

 • Funkcja gotowania na parze;

 • 10 poziomów prędkości;

 • Bardzo bogaty zestaw.

nook
 • Bardzo wysoka cena;
 • Misa o mniejszej pojemności.
 •  
 •  

Warto także wziąć pod uwagę ROBOT KUCHENNY PLANETARNY MIKSER 2500 5,5l Ravanson

dobry robot kuchenny

Robot kuchenny planetarny marki Ravanson to urządzenie w kolorze srebrno-szarym o dużej mocy 2500W. Sprzęt posiada bardzo wydajny planetarny system ugniatania, mieszania i ubijania. Cała zawartość misy jest mieszana bez tzw. martwych pól dzięki temu, że nasadki obracają się wokół własnej osi oraz równocześnie wokół osi przekładni silnika. Dlatego też nie będziemy musieli dodatkowo wyrabiać ciasta.

Robot kuchenny posiada sześć poziomów prędkości, co pomoże nam dostosować pracę do konsystencji różnych potraw, a co za tym idzie, ułatwi nam przygotowywanie posiłków. Ponadto, funkcja “pulse” umożliwia nam pracę z zamrożonymi owocami, warzywami oraz lodem. Warto również wspomnieć, że pojemność misy roboczej wynosi 5,5l. Sama misa posiada wygodny uchwyt. Urządzenie charakteryzuje się także posiadaniem antypoślizgowych nóżek, zabezpieczeniem przed przegrzaniem oraz blokadę pokrywy. Zestaw obejmuje robot planetarny, misę, mieszadło, hak, trzepaczkę oraz osłonę miski.

ok
 • Wysoka moc urządzenia;

 • Funkcja “pulse”;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem;

 • Bogaty zestaw.

nook
 • Nieco mniejsza pojemność misy.

 •  

Alternatywą dla pozostałych produktów w rankingu jest MOCNY ROBOT PLANETARNY KUCHENNY MIKSER BLENDER XXL

robot kuchenny kenwood

Jest to robot kuchenny planetarny marki Lehmann o wysokiej mocy 3000W. Urządzenie posiada szereg przydatnych funkcji, takich jak mieszanie, wyrabianie ciasta, ubijanie, miksowanie, mielenie, rozdrabnianie, nadziewanie oraz blendowanie. Co ciekawe, sprzęt posiada aż 10 poziomów prędkości oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Ramię urządzenia jest bardzo wygodne i ma możliwość odchylenia pod kątem 60 stopni. 

Zestaw obejmuje misę roboczą wykonaną ze stali nierdzewnej o pojemności 5l, klasyczne mieszadło, trzepaczkę, hak do ciasta oraz końcówkę do ugniatania ciasta. Warto również wspomnieć o dołączonym blenderze kielichowym, dzięki któremu przygotujemy domowy koktajl. Ponadto, robot kuchenny obejmuje także maszynkę do mielenia mięsa z trzema wymiennymi sitkami. Z kolei młynek do kawy pozwoli nam cieszyć się pyszną świeżo zmieloną kawą. Produkt jest niezwykle funkcjonalny, przez co cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Robota kuchennego możemy nabyć w przystępnej cenie.

ok
 • Bardzo wysoka moc urządzenia;

 • 10 poziomów prędkości;

 • Blender i młynek do kawy w zestawie;

 • Przystępna cena.

nook
 • Brak funkcji “pulse”
 •  

Ranking robotów kuchennych 2024 z pewnością zapoznał nas z ciekawymi opcjami, lecz jak wybrać opcję najciekawszą dla nas?

Każdy z nas ma inne preferencje, dlatego dla jednego użytkownika najlepszy robot kuchenny będzie oferował nam kompaktowy rozmiar i świetne parametry, a dla innego liczyć się będzie wysoka moc i spora pojemność w celu przygotowania dużych porcji jedzenia. Z uwagi na to, że każdy inaczej patrzy na roboty kuchenne, ranking może nie okazać się wystarczającą pomocą.

W takiej sytuacji nieodzowną pomocą okaże się poradnik zakupowy, w którym umieszczono szereg kluczowych dla właściwego wyboru parametrów. To dzięki nim będziesz wiedzieć czy robot kuchenny Kenwooda okaże się dobrym zakupem czy może lepiej wyjdziemy wybierając opcję Gerlacha czy też innego markowego producenta. 

Poradnik uwzględnia tak kluczowe kwestie zakupu sprawdzonego produktu jak, chociażby, moc urządzenia, minimalne i maksymalne obroty, pojemność, obsługa i funkcje dodatkowe, a także kompaktowość czy waga. Ponadto, upewniliśmy się, że we wskazówkach pojawiły się informacje dotyczące zabezpieczeń czy też akcesoriów, jakie pojawiły się w zestawie w postaci gratisów. Więcej informacji znajdziemy w poniższym linku:

https://jakdobrzekupic.pl/jakiego-robota-kuchennego-kupic/

roboty kuchenne ranking

Dobry robot kuchenny to ten o wysokiej mocy

Pierwszą i jedną z ważniejszych kwestii podczas przeglądania dostępnych robotów kuchennych jest ich moc. To od niej zależy pobór prądu, a więc i potencjalne koszty. Jednakże, im wyższa moc, tym urządzenie jest w stanie wydajniej pracować. Co więcej, może osiągać wyższe prędkości obrotowe i utrzymywać je przez długi czas bez ryzyka przegrzania czy uszkodzenia sprzętu. 

Dlatego bardzo ważne jest pamiętać o mocy i wybrać taką propozycję, która poradzi sobie w każdej sytuacji i przy każdej pracy. To, rzecz jasna, będzie oznaczać większy pobór mocy i wydatki na energię. Jednakże, mamy wtedy gwarancję sprawności na najwyższym poziomie. 

Jeśli zatem planujemy dużo korzystać ze sprzętu i będzie on nieodzowną częścią pracy zaprawionej kucharki czy kucharza, to moc na poziomie 2000 W będzie odpowiednia. W przypadku kiedy nie jesteśmy na tak wysokim poziomie i będzie to jedynie dodatek do kuchni, to z pewnością moc na poziomie 1500-1800 W powinna wystarczyć w większości zadań kulinarnych.

ROBOT KUCHENNY PLANETARNY MIKSER 2500 5,5l

dobry robot kuchenny

ROBOT KUCHENNY PLANETARNY MIKSER 1400W MISA 6L

robot kuchenny

Inne parametry też będą kluczowe

Moc to jednak nie jedyna wskazówka pokazująca nam, że mamy do czynienia ze świetnym i wydajnym rozwiązaniem. Kolejne parametry, jak na przykład prędkość obrotowa miksera, pojemność misy roboczej czy też prędkość pracy poszczególnych elementów wyposażenia też ma istotną wagę. 

Dlatego powinniśmy przyjrzeć się temu ile poziomów prędkości dany robot planetarny ma nam do zaoferowania. Bardzo rzadko twórcy podają nam dokładne wartości, aczkolwiek możemy z najróżniejszych wideo recenzji zapoznać się z poszczególnymi ofertami i sprawdzić czy produkt będzie w stanie zapewnić nam odpowiednie parametry pracy czy też nie.

Funkcjonalność, czyli co oferuje nam robot kuchenny

Skoro już wspomnieliśmy o regulowanej prędkości obrotowej, to warto też powiedzieć nieco więcej o ogólnej funkcjonalności sprzętu. Czy będzie to produkt gwarantujący nam wyłącznie podstawową regulację poziomów (mniej niż 3-4) czy moze zaawansowany system, gdzie zmienimy prędkość pracy nawet o 6 stopni.

Uwagę naszą powinna też przykuć lista dodatkowych funkcji, która pozwala na wybranie produktu najlepiej dostosowanego do naszych wymogów. Dla przykładu, te bardziej zaawansowane opcje będą gwarantować nie tylko mieszanie czy miksowanie lub ubijanie, ale też ucieranie, wyrabianie ciasta, podgrzewanie, rozdrabnianie, czy też możliwość wyboru jednego z wielu innych programów automatycznych.

ROBOT KUCHENNY ROBOMAX X-2000-W

profesjonalne roboty kuchenne

Wielofunkcyjny robot kuchenny HOFFEN Chef Express

roboty kuchenne

Robot kuchenny Kenwooda, Gerlacha lub innej popularnej marki – czy warto?

Następnym kryterium, jakie niejedna osoba ma na uwadze, to marka. Choć teraz odchodzi się od kupowania produktów bazując wyłącznie na ich nazwie, to bardzo często jest to też wskaźnik, że opcja będzie niezawodnie pracować przez wiele lat. Co więcej, renomowani producenci są w stanie zaoferować nam wieloletnią gwarancję. A to, jak wiemy, jest świetnym sposobem na weryfikację niezawodności.

Wadą zakupu sprzętu od popularnej i cenionej marki jest z pewnością cena. Za podobne parametry przyjdzie nam zapłacić nieco więcej niż w przypadku, jeśli zdecydowalibyśmy się na zakup sprzętu od mniej znanej marki. Warto więc porównać dostępne oferty i sprawdzić czy rzeczywiście warto przepłacić za produkt, szczególnie jeśli nie interesują nas profesjonalne roboty kuchenne, a po prostu zwyczajne sprzęt ułatwiające pracę w kuchni.

Wyposażenie dodatkowe też istotne

Kolejny aspekt kluczowy dla podjęcia właściwej decyzji jest sprawdzenie czy w cenie produktu otrzymamy coś ekstra oprócz samego robota. Bardzo często w zestawach pojawiają się misy robocze bądź też zamienne końcówki. Na co jeszcze możemy liczyć? 

Z pewnością niejeden produkt oferować nam może szereg elementów poprawiających bezpieczeństwo jak na przykład nóżki antypoślizgowe czy też specjalne blokada ramienia mieszającego. Oprócz tego, nierzadko zdarza się, że producent dostarcza nam pokrywę wraz z blokadą. 

Z elementów usprawniających i ułatwiających zadania kulinarne wymienić można natomiast specjalny hak do ugniatania czy też ubijaczkę. Mieszadło powinno być elementem standardowym, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej traktowany jest jako akcesorium, a więc też musimy mieć go na uwadze.

ROBOT PLANETARNY KUCHENNY XXL

robot kuchenny kenwood

ROBOT PLANETARNY 6L MIKSER 2200W – MOZANO

robot kuchenny opinie

Robot kuchenny opinie i cena

Następnym elementem mocno wpływającym na atrakcyjność urządzenia jest cena produktu. Jak wiemy, wiele osób kieruje się właśnie kosztem, jaki możemy ponieść przy zakupie poszczególnych produktów. Aby uniknąć sytuacji, w której wybierzemy bardziej budżetowe rozwiązanie, które mocno będzie odstawać od konkurencji, należy spojrzeć na zakup robota kuchennego z nieco dalszej perspektywy.

Cena z pewnością jest ważna, ale nie ważniejsza niż wybranie prawidłowej oferty charakteryzującej się świetnymi parametrami i pewnością, że nawet przy bardziej wymagającym projekcie kulinarnym robot nie zawiedzie naszych oczekiwań.

Dlatego lepiej sprawdzić stosunek jakości produktu i jego parametrów do ceny. W ten sposób przeprowadzimy analizę porównawczą dostępnych produktów i wybierzemy sprzęt, dzięki któremu zapewnimy sobie świetne działanie przy stosunkowo niskiej cenie.

Podsumowanie rankingu – najlepszy robot kuchenny planetarny 2024

Z pewnością trudno jest wskazać produkt idealny, szczególnie jeśli są to pierwsze tego typu zakupy w naszym życiu. To właśnie dlatego o wiele bardziej liczy się zdobycie podstawowej wiedzy na temat robotów kuchennych, aby potem świadomie wybrać produkt który będzie nie tylko mocny i wydajny. Musi też gwarantować nam liczne usprawnienia i funkcjonalności, a przy tym być atrakcyjny cenowo. Świetnie opinie robota kuchennego to z pewnością dobry dodatek.

Jeśli jednak nie jestesmy przekonani co do zakupu konkretnego produktu lub po prostu dalej mamy mętlik w głowie, to prawdopodobnie jedną z najlepszych decyzji, jakie będziemy mogli podjąć, jest zakup dzisiejszego zwycięzcy rankingu. ROBOT KUCHENNY PLANETARNY MIKSER MyCHEF 2200W 6,2L to opcja z bardzo pojemną misą, dużą mocą i wieloma ciekawymi dodatkami. Choć do profesjonalnych robotów kuchennych trochę mu brakuje, to zaskoczy niejednego kuchmistrza.

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie roboty kuchenne są najlepsze
Average rating:  
 0 reviews