W każdej kuchni nie może zabraknąć takiego narzędzia, jak szatkownica do warzyw, elektryczna maszynka do makaronu czy maszynka do mielenia mięsa. Jest to podstawa w przypadku każdego, kto bardzo lubi przygotowywać własne przetwory mięsne, w tym pasztety, kiełbasę, kaszanki, czy po prostu mielone mięso na obiad.

Wiele lat temu większość urządzeń była ręcznie napędzana, a więc wymagały one dużej siły i wytrzymałości ze strony użytkownika, szczególnie kiedy przygotowywaliśmy się do ogromnych przetworów. Dziś maszynki do mięsa wyglądają bardzo podobnie, aczkolwiek są o wiele bardziej zaawansowane.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
MASZYNKA DO MIELENIA MIĘSA URZĄDZENIE 5w1 LUND tabela

URZĄDZENIE 5w1 LUND

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
MASZYNKA do mięsa ZELMER ZMM4045W tabela

ZELMER ZMM4045W

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
MASZYNKA DO MIELENIA MIĘSA ESPERANZA EKM021 PATE tabela

ESPERANZA EKM021 PATE

9.7

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
MASZYNKA DO MIĘSA TEFAL NE108831 tabela

TEFAL NE108831

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
MASZYNKA DO MIELENIA BOSCH MFW3X14B SZATKOWNICA tabela

Bosch MFW3X14B

9.4

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

O ile niektóre aspekty pozostały niezmienne, pojawiło się sporo niewiadomych odnośnie właściwego zakupu. Zachęcamy zatem do zapoznania się z dzisiejszym rankingiem, w którym sprawdziliśmy najistotniejsze parametry maszynek do mięsa. Chodzi tutaj o ich moc, rodzaj i jakość wykonania sitek, wykonanie obudowy, funkcjonalności, a także regulacje. Dowiedz się już teraz jaka maszynka do mięsa będzie najlepsza w 2024 roku!

MASZYNKA DO MIELENIA MIĘSA URZĄDZENIE 5w1 LUND

MASZYNKA DO MIELENIA MIĘSA URZĄDZENIE 5w1 LUND

W stosunkowo akceptowalnej cenie otrzymujemy urządzenie, które wyróżnia się na tle konkurencji bardzo dobrymi parametrami oraz bogatymi opcjami, a także sporą ilością akcesoriów w zestawie. Jest to również wielofunkcyjny wybór!

Urządzenie firmy Lund oferuje nam bardzo małą moc, bo wynosi ona 550 W. Co prawda, producent chwali się mocą na poziomie 1200 W, ale jest to moc szczytowa. Pomimo niskiej mocy, urządzenie gwarantuje nam wydajność na poziomie 1,5 kg na minutę, co jest dobrym wynikiem.

Zaletą tego wyboru jest przede wszystkim możliwość skorzystania z pięciu różnych funkcji oraz dwóch trybów pracy. Do naszej dyspozycji jest standardowe mielenie mięsa, szatkowanie, napełnianie kiełbas, a nawet wyciskanie soku oraz przygotowanie kebbe. Dodatkowo możemy skorzystać z dwóch kierunków pracy, czyli biegu wstecznego.

W zestawie mamy także do dyspozycji 3 sita, dzięki czemu możemy mielić mięso w zróżnicowanej grubości. Akcesoria pozwalają nam na wyciskanie pomidorów oraz innych warzyw, a także zastosowanie wkładek do tarcia i szatkowania.

Zwycięzca rankingu nie jest najdroższym, ale też najtańszym wyborem w zestawieniu. Należy jednak pamiętać, że urządzeniu daleko do ideału. Nie będzie to najlepsza opcja dla osób ceniących sobie wysoką kulturę pracy. Maszynka firmy LUND jest bardzo głośna.

R

Zalety

• Wielofunkcyjność;
• Dobra wydajność mielenia;
• Bieg wsteczny;
• Bogate wyposażenie dodatkowe.

Q

Wady

• Mała moc;
• Głośno pracuje.

MASZYNKA do mięsa ZELMER ZMM4045W

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

O wiele droższym wyborem będzie produkt Zelmer, który może pochwalić się jednak bardzo dobrymi opiniami oraz niezwykłą popularnością. Co prawda nie jest to tak funkcjonalna opcja, lecz gwarantuje bardzo dobre parametry i świetne wykończenie, a także cichą pracę.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na maksymalną moc silnika, która jest bardzo wysoka. Wynosi 1900 W, a więc jest sporo większa od mocy szczytowej zwycięzcy rankingu. Wysoka moc silnika to także gwarancja cichej pracy oraz lepszej wydajności mielenia. Tutaj wynosi ona 1,7 kg na minutę.

Produkt pochwalić się może metalową komorą oraz bardzo trwałymi komponentami wewnętrznymi, co przekłada się na trwałość i bezawaryjną pracę przez wiele lat. W zestawie znajdziemy dwa komplety sitek, które wykonane zostały ze stali nierdzewnej.

Producenci postanowili wyposażyć swoje urządzenie w szereg ciekawych dodatków w postaci przystawki do wyrobu kiełbas oraz szatkownicy, która oferuje trzy bębny tnące. Sam nóż jest dwustronny i także wykonany ze stali nierdzewnej.

Należy jednak pamiętać, że jest to urządzenie nieposiadające biegu wstecznego, co może utrudnić pracę wielu osobom. Oprócz tego, cena za model ZMM4045B jest bardzo wysoka.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Wysoka wydajność mielenia;
• Wysoka kultura pracy;
• Bardzo dobre wykonanie, zarówno urządzenia jak i wyposażenia i akcesoriów dodatkowych.

Q

Wady

• Brak biegu wstecznego;
• Wysoka cena.

MASZYNKA DO MIELENIA MIĘSA ESPERANZA EKM021 PATE

MASZYNKA DO MIELENIA MIĘSA ESPERANZA EKM021 PATE

Jeżeli pragniemy zakupić o wiele tańszą opcję, która nie musi zachwycać nas uniwersalnością, lecz prostotą oraz sprawnością, to warto przemyśleć model EKM021. Marka Esperanza gwarantuje nam klasyczne urządzenie, które co prawda oferuje przeciętną moc i wydajność, lecz za to dostajemy kilka ciekawych dodatków i opcji.

Z parametrów podstawowych należy przede wszystkim wspomnieć o mocy silnika, która wynosi 600 W. Przekłada się to na przeciętną wydajność, a mianowicie 1 kilogram przetworów na minutę.

Maszynka wyposażona została jednak w dużą ilość akcesoriów, w tym trzy sitka o średnicach otworów 2.7, 4 oraz 8 mm. Co ciekawe, znajdziemy tutaj także specjalne nasadki, które pozwolą nam przygotować kiełbasę oraz potrawę kebbe.

Kolejną zaletą tego wyboru jest funkcja pracy do przodu i wstecz. Jest to niezwykle potrzebne w przypadku, kiedy będziemy chcieli wyciągnąć część mięsa bądź innego składnika, które wciągnięte zostało do sprzętu.

Pamiętajmy natomiast, że to bardzo tania opcja z małą ilością funkcji. Do tego niska moc może doprowadzić do przegrzania urządzenia w przypadku dłuższej pracy. Sama jakość wykonania obudowy także nie jest najlepsza – jest to przeciętnej jakości tworzywo sztuczne.

R

Zalety

• Bardzo tania;
• Duża ilość akcesoriów;
• Sitka o różnych średnicach otworów;
• Bieg wsteczny.
Q

Wady

• Przeciętna jakość wykonania;
• Niska moc i wydajność.

Sprawdź też jaką nadziewarkę do kiełbas kupić.

MASZYNKA DO MIĘSA TEFAL NE108831

MASZYNKA DO MIĘSA TEFAL NE108831

Jeśli poszukujemy urządzenia, które oferuje nam ogromną ilość funkcji oraz przystosowane zostało do mielenia, przecierania i obrabiania najróżniejszych składników, to warto przemyśleć zakup produktu marki Tefal. Duża wydajność, całkiem spora moc i ogromna funkcjonalność. Choć to wszystko całkiem sporo kosztuje.

Urządzenie wyposażone zostało w silnik o mocy maksymalnej wynoszącą 1400 W. To natomiast przekłada się na wydajność pracy wynoszącą aż 1,7 kg na minutę. Jest to zatem jeden z lepszych wyników w tym zestawieniu.

Marka Tefal znana jest przede wszystkim z jakości i trwałości. Aby zagwarantować jak najtrwalsze i bezawaryjnie pracujące urządzenie, wyposażyli swój produkt w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem, a co za tym idzie przed zniszczeniem silnika.

Dodatkowo wyposażono produkt w funkcję Reverse, czyli po prostu bieg wsteczny. Załączone wyposażenie także jest bogate. Oprócz standardowych sitek w różnych średnicach otworów, do naszej dyspozycji mamy również metalową misę zasypową, nóż ze stali nierdzewnej, specjalną nasadkę do kiełbas i krokietów, a także szatkownicę z 3 rodzajami tarcz.

Wszystko to potwierdzone zostało dwuletnią gwarancją producenta. Należy natomiast pamiętać o tym, że jest to dosyć droga opcja, przez co nie każdy zdecyduje się na ten zakup.

R

Zalety

• Bardzo wysoka wydajność pracy;
• Dużo funkcji i akcesoriów;
• Trwałe wykonanie;
• Zabezpieczenie przed zniszczeniem silnika.
Q

Wady

  • Wysoka cena.

Maszynka do mielenia mięsa Bosch MFW3X14B

MASZYNKA DO MIELENIA BOSCH MFW3X14B SZATKOWNICA

Najdroższe urządzenie w zestawieniu przynosi nam jednak najwydajniejszą i najlepiej wykonaną w całym zestawieniu maszynkę. Musimy się oczywiście pogodzić z bardzo wysoką ceną maszynki do mięsa, lecz najwyższa moc, bardzo bogate wyposażenie dodatkowe, bezawaryjność oraz szereg funkcjonalności sprawia, że to właśnie produkt marki Bosch uzupełnia ranking maszynek do mięsa.

Potężny silnik, jaki zamontowano w modelu MFW3X14B CompactPower, generuje 2000 W mocy. Przekłada się to na najlepszą wydajność, która wynosi aż 2,5 kg na minutę. Jest to nie tylko najlepszym wynik w całym rankingu, ale też jeden z lepszych ogółem w tym zakresie cenowym.

Oprócz tego, wyposażono produkt we wszystkie niezbędne funkcje, w tym opcję do obracania ślimaka w przeciwną stronę. Jest to oczywiście opcja Reverse, dzięki której usuniemy elementy blokujące pracę maszynki.

Oferta wyposażona została w 3 sitka, popychacz, a także 4 różne bębny do szatkownicy. Należy natomiast pamiętać, że wielkość otworów w sitkach jest zróżnicowana, a największa wielkość to aż 8 mm, co jest wynikiem lepszym niż u konkurencji.

Niestety, za tak świetną wydajność i bardzo dobre wykonanie przyjdzie nam bardzo dużo zapłacić. Jest to najdroższe rozwiązanie w dzisiejszym rankingu maszynek do mielenia mięsa, nawet czterokrotnie droższe od budżetowej alternatywy. Wiąże się to jednak z najlepszym wykonaniem oraz klasą samą w sobie.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Najlepsza wydajność, do 2,5 kg na minutę;
• Funkcja Reverse oraz szereg innych usprawnień;
• Bardzo bogate wyposażenie, w tym 3 wielkości otworów w sitkach.
Q

Wady

  • Bardzo wysoka cena.

Maszynka do mięsa jaką kupić, aby przygotować zarówno mięso mielone, jak i twaróg, warzywa oraz wszystkie inne potrawy?

Szybkie, wydajne oraz skuteczne mielenie mięsa to bardzo istotna sprawa, szczególnie dla osób, które bardzo często przygotowują własne przeroby. Należy zatem wiedzieć czym charakteryzuje się dobra maszynka do mięsa, aby wybrany przez nas produkt pozwolił nam na bardzo skuteczną pracę bez problemów związanych z wydajnością czy awaryjnością.

Należy przede wszystkim mieć na uwadze trzy aspekty, a mianowicie moc wybranego urządzenia, jego wydajność, a także rodzaj sitek i materiał wykonania. Kluczowe okażą się także funkcje dodatkowe oraz regulacyjne.

Podczas wyboru, musimy także kierować się wyposażeniem dodatkowym oraz wielkościami otworów w sitkach. Bardzo dobra maszynka do mięsa wyposażona jest w specjalny system zabezpieczający przed przegrzaniem. Dodatkowo, pamiętajmy o cenie maszynek do mięsa oraz o ich opiniach! Więcej przydatnych informacji znajdziecie tutaj: http://wkrainiesmaku.pl/21739/jak-wybrac-odpowiednia-maszynke-do-mielenia-miesa-sprawdz-na-co-zwrocic-uwage-przy-jej-zakupie/.

maszynki do mięsa ranking 2

Moc urządzenia, a wydajność

Pierwszym kluczowym elementem, na który każdy z nas musi patrzeć, jest moc urządzenia. Podawana jest ona najczęściej w Wattach i pokazuje w jak mocny silnik wyposażona została maszynka. Oczywiście, im większa moc, tym większa szansa, że wybrany przez nas produkt poradzi sobie wyśmienicie w mieleniu nawet bardzo twardego mięsa czy innego wymagającego produktu.

My polecamy wybierać urządzenia, których moc wynosi minimum 600-700 W. Jednakże, użytkownicy częściej stosujący maszynki do mielenia powinni pomyśleć o wiele mocniejszym sprzęcie, gdyż wysoka częstotliwość używania sprzętu o niskiej mocy może bardzo szybko doprowadzić do jego przegrzania. Urządzenia o mocy 1500 W bądź większej bez problemu poradzą sobie z każdym zadaniem.

Wydajność to kolejna bardzo ważna kwestia, która jest mocno powiązana z mocą urządzenia. Podawana w kilogramach na minutę, wydajność pozwala nam określić jak dużo mięsa uda nam się przerobić. Jest to bardzo ważny element, szczególnie przy pracy z dużą ilością produktów. Wybierzmy zatem taką maszynkę, która oferuje nam wydajność powyżej 1,5 kg na minutę. Te najmocniejsze urządzenia pochwalić się mogą wydajnością przekraczającą nawet 2,5 kg na minutę.

Maszynka do mielenia mięsa Bosch MFW3X14B

maszynka do mielenia mięsa ranking

MASZYNKA do mięsa ZELMER ZMM4045W

Maszynka do mielenia mięsa ranking

Sitka, a także ich wielkość

Akcesoriami odpowiadającymi za właściwy kształt oraz formę naszego mięsa, warzyw, twarogu, czy czegokolwiek innego, są sitka. To wielkość ich otworów wpływa na to jak będzie wyglądać mięso po przetworzeniu oraz do czego je użyjemy. Co więcej, zróżnicowane sitka zagwarantują nam możliwość oporządzenia wszystkich rodzajów mięs.

W standardowym zestawie powinniśmy otrzymać trzy sitka o różnej wielkości. Czasami jednak producent gwarantuje nam tylko dwa. Im więcej sitek, tym oczywiście lepiej dla nas i dla naszych przyszłych potraw.

Jeśli chodzi o rozmiary, to standardowo sitka mają rozmiary 2,7 mm, 4 mm, czy 6 mm. Czasami jednak do naszej dyspozycji twórcy przygotowują nieco inne wymiary, w tym bardzo duże, bo 8 mm, otwory.

Funkcjonalność oraz bieg wsteczny

Kolejną bardzo ważną rzeczą w przypadku tego typu sprzętu AGD jest funkcjonalność. To właśnie od możliwości ustawienia odpowiedniego trybu bądź zmiany prędkości działania zależy skuteczność naszej pracy oraz jej komfort.

Duże możliwości funkcjonalne wpływają na wygodę oraz pozwalają nam zająć się wieloma rodzajami potraw. Co ciekawe, coraz częściej pojawiają się maszynki X w jednym (nawet 5 w 1 czy 7 w 1), które dzięki odpowiednim funkcjom i nasadkom mogą przygotować nam najróżniejsze dania.

Oprócz klasycznego mielenia, będziemy zatem mogli szatkować, napełniać kiełbasy, wyciskać sok, czy przygotować specjalne dania, w tym „kebbe”. Nie możemy oczywiście zapomnieć o funkcji pozwalającej zmienić nam kierunek pracy ślimaka. Tak zwany bieg wsteczny pozwoli nam pozbyć się problemów w przypadku wkręcenia się niechcianych elementów jak chrząstki czy kości.

URZĄDZENIE 5w1 LUND

jaka maszynka do mięsa

MASZYNKA DO MIĘSA TEFAL NE108831

najlepsza maszynka do mięsa

Wykonanie i jaki ma to wpływ na gwarancję

Bardzo ważnym elementem jest także jakość wykonania. Konstrukcja, aby była trwała, musi zostać wyprodukowana z materiałów charakteryzujących się wysokim poziomem odporności oraz wytrzymałości. Trwałość akcesoriów ma także bardzo ważny wpływ na jakość urządzenia.

Zalecamy wybierać maszyny, których gadżety dodatkowe, w tym sitka, noże itd., wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Jest to pewność i gwarancja bezproblemowej pracy przez wiele lat. Alternatywą może być żeliwo, lecz jest ono cięższe, a produkty takie wychodzą powoli z użytku. Unikajmy natomiast plastikowych urządzeń, które co prawda mogą nas zachęcić niską wagą oraz prostotą czyszczenia, lecz trafić możemy na bardziej awaryjny model.

Maszynki do mięsa opinie 2024

Fora internetowe, szczególnie te poświęcone gastronomii, mogą okazać się bardzo dobrym miejscem, z którego uda nam się dowiedzieć wielu kluczowych informacji odnośnie właściwego urządzenia do mielenia mięsa. Opinie ekspertów będą z pewnością pomocne, lecz pamiętajmy o tym, że to źródło informacji jest bardzo subiektywne.

Możemy także poszukać opinii oraz ocen na bardziej popularnych stronach oraz sklepach internetowych. Tutaj natomiast musimy mieć na uwadze, że niekiedy napotkamy komentarz sponsorowany, który w zmyślny sposób uniknie wad urządzenia.

MASZYNKA ESPERANZA EKM021 PATE

maszynki do mięsa cena

Podsumowanie rankingu maszynek do mięsa 2024

W rankingu maszynek do mięsa na pierwszym miejscu znalazł się MASZYNKA DO MIELENIA MIĘSA URZĄDZENIE 5w1 LUND. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pomimo niskiej mocy oraz głośniej pracy charakteryzuje się bardzo rozbudowanymi funkcjami, w tym rewers, a także bogatą liczbą dodatków.

Jeśli jednak powyższy produkt nie jest dla was dobrym wyborem, a pozostałe rekomendowane produkty do was nie przemawiają, to zachęcamy do własnych poszukiwań. Nasz poradnik zakupowy odpowie wam na wszystkie pytanie i pomoże w ustaleniu jaka maszynka do mięsa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką maszynkę do mięsa wybrać
Average rating:  
 0 reviews