Praca w kuchni może być znacznie bardziej prosta niż się wydaje. Odpowiednie sprzęty kuchenne to klucz to ułatwienia sobie pracy i zaoszczędzenia czasu. Elektryczne miksery natomiast mogą być niemal samowystarczalnymi urządzeniami. Poniższy ranking koncentruje się na tych sprzętach, z których korzystanie jest szczególnie proste i ekonomiczne czasowo.

Mikser ręczny – ranking 2020

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ZELMER ZHM0861S

9.8

Średni


 

 

BOSCH MFQ 36440

9.6

Średni


 

 

KENWOOD HM680

9.5

Drogi


 

PHILIPS HR1459/00

9.4

Tani

TEFAL HT615138

9.3

Średni

Bogate wyposażenie to klucz do zadowolenia

mikser ręczny ranking
ZELMER ZHM0861S to mikser, który posiada bardzo wygodny stojak z misą, dzięki czemu można wymieszać składniki bez konieczności trzymania robota. Mieszadła i trzepaczki natomiast bez problemu poradzą sobie z bardzo różnymi produktami, w tym wyrobią ciasto, natomiast łopatka i łopatka samozgarniająca umożliwią bardzo szybkie wyciągnięcie zawartości z misy. Mikser ten to również urządzenie, w którym można przygotować koktajle, a także nakładka umożliwiająca przygotowanie sosów i zup kremów.
R

Zalety

– bardzo dokładnie miksuje dzięki długim końcówkom, które docierają do samego dnia misy, ale nie rysują go; – jest wytrzymały i ma wystarczającą moc do wyrabiania nawet bardziej trudnych ciast; – dzięki wielu elementom w zestawie jest bardzo wielofunkcyjnym urządzeniem; – cena miksera zdecydowanie zachęca do zakupu; – obsługa miksera jak i jego montaż są bardzo proste.
Q

Wady

– źle dopasowane części wymagają wiele czasu zanim zaczną montować się bez problemu; – ciasto z boku miski nie jest zbyt dobrze wymieszane; – nie można dokupić samego miksera w przypadku uszkodzenia – należy kupić cały zestaw.

Nieoceniona pomoc w kuchni dla doświadczonego kucharza i amatora

elektryczny mikser ręczny ranking
BOSCH MFQ 36440 to przede wszystkim dużą liczba poziomów regulujących szybkość obrotów. Dzięki temu można przygotować mikserem każde danie w tym delikatniejsze produkty i te bardziej twarde. Mocny silnik poradzi sobie również z bardziej wymagającymi miastami, a tryb pracy pulsacyjnej daje pełną kontrolę nad pracą miksera i umożliwia miksowanie zawartości zgodnie z aktualnymi potrzebami.
R

Zalety

– końcówki miksera można myć w zmywarce, co zacznie ułatwia utrzymywanie go w czystości; – jest to jedno z najcichszych urządzeń z ej grupy; – mikser jest bardzo lekki i prosty w obsłudze, co docenią wszyscy amatorzy gotowania i pieczenia; – w urządzeniu zastosowano bardzo dobre zabezpieczenia; na uwagę zasługują szczególnie zabezpieczenia trzepaczek; – robot nie rozchlapuje miksowanej zawartości.
Q

Wady

– zestaw miksera mógłby zawierać znacznie więcej elementów; jest dość ubogi, szczególnie jak za tą cenę; – pomimo dużej mocy, mikser nie radzi sobie z bardziej wymagającymi produktami czy ciastami.

Wielofunkcyjność pracy i wyjątkowa wytrzymałość

mikser ręczny opinie
KENWOOD CHEFETTE HM680 to urządzenie wyposażone w 350-watowy silnik. Nie oznacza to jednak konieczności korzystania z jego mocy w pełni. Pięć stopni regulacji i praca pulsacyjna pozwolą na optymalne korzystanie z miksera i przygotowanie mas o dowolnej konsystencji. Wyposażenie robota uzupełniają baza wraz z metalową, obrotową misą o pojemności trzech litrów.
R

Zalety

– robot jest bardzo solidnie wykonany i wytrzymały, a metalowa misa niejednokrotnie sprawdza się lepiej niż plastikowy odpowiednik; – urządzenie jest bardzo cicho nawet pomimo dużej mocy silnika; – design zdecydowanie pasuje do nowoczesnych wnętrz; na tym tle urządzenie wyróżnia się spośród innych; – posiada bardzo dobrą ochronę przed rozchlapywaniem zawartości misy.
Q

Wady

– jest to bardzo drogie urządzenie; cena wydaje się zawyżona w stosunku do tego, co oferuje robot; – wygląd nie wszystkim może odpowiadać; jest nieco masywny; – waga urządzenia praktycznie uniemożliwia korzystanie z niego bez stojaka i misy.

Wygoda wynikająca z lekkości urządzenia

mikser ręczny jaki polecacie
PHILIPS HR1459/00 to mikser, który dopasowuje się do aktualnych potrzeb użytkownika. Posiada pięciostopniową regulację prędkości i funkcję turbo – wszystkie przejścia natomiast są płynne i szybkie. Dzięki temu przygotowywanie każdego rodzaju potrawy staje się bardzo proste i wygodne, a od ucierania łatwo można przejść do miksowania czy mieszania. Dodatkowe końcówki są dobrze dopasowane i znacznie zwiększają wielofunkcyjność robota.
R

Zalety

– końcówki do ubijania piany i wrabiania ciasta są wykonane ze stali szlachetnej, co zwiększa ich wytrzymałość, chroni przed korozją i ułatwia czyszczenie; – zacisk do przewodu zasilającego jest wyjątkowym rozwiązaniem – umożliwia szybkie zawinięcie kabla i zabezpieczenie go przed rozwijaniem się; – cena urządzenia jest bardzo dobrym argumentem na jego korzyść; – jest to jeden z najlżejszych robotów kuchennych; – bardzo łatwo utrzymać go w czystości.
Q

Wady

– brakuje wejścia na końcówkę blendera, dlatego robot nie przypadnie do gustu osobom szukającym jak najbardziej uniwersalnych rozwiązań; – pierwsze poziomy szybkości obrotów nie są szczególnie pomocne podczas przygotowywania posiłków; należy nastawić większe obroty, by osiągnąć zadowalający efekt.

Klasyczny wygląd i praktyczne użytkowanie

jaki mikser ręczny wybrać
TEFAL POWERMIX HT615138 to przede wszystkim bardzo klasyczny wygląd, który zadowoli miłośników starszych modeli robotów kuchennych. To także pięć stopni regulacji szybkości i bardzo przydatna funkcja turbo, czyli gwarancja przygotowania każdego posiłku. Plastikowa misa o pojemności aż 3,3 litra sprawdzi się natomiast w przypadku konieczności przygotowania większej ilości ciasta czy sosu.
R

Zalety

– wytrzymałość urządzenia to jedna z jego największych zalet; – moc robota jest odpowiednia do przygotowania zarówno mniej wymagających potraw, jak i bardziej wymagających produktów; – urządzenie wraz z misą jest bardzo stabilne; – zwarta konstrukcja to plus zarówno podczas używania urządzenia, jak i podczas przechowywania go; – obrotowa misa bardzo dobrze miesza całą swoją zawartość.
Q

Wady

– urządzenie jest bardzo głośne; – ze względu na karbowane brzegi miski bardzo trudno ją domyć np. po przelewaniu ciasta do innego naczynia czy blaszki.

Najlepszy mikser ręczny w 2020 – opinie to nie wszystko

Mikser ręczny to jedno z tych urządzeń, z których w kuchni korzysta się najczęściej. Nie trzeba być miłośnikiem wypieków, bo aktualnie roboty kuchenne to nie tylko sposób na wyrobienie ciasta. Ich funkcje obejmują znacznie więcej, zastępując od kilku do nawet trzydziestu urządzeń (mowa tutaj szczególnie o mikserach planetarnych). Opinie jednak nie wystarczą, by wybrać najlepszy dla siebie model. Dlatego mikser ręczny jaki polecacie nie powinien być tym, który wam najbardziej odpowiada, ale takim, który może zadowolić jak największe grono użytkowników.

Dobry mikser ręczny i jego parametry: moc, szybkość i hałas

Tym, co ma największe znaczenie w przypadku robotów kuchennych, jest moc ich silników. To ona determinuje, w jak wielu sytuacjach będzie można skorzystać z urządzenia. Nie ilość końcówek, ale siła obrotów są bowiem w stanie wymieszać każde ciasto, w tym zagnieść ciasto np. kruche. Równocześnie zbyt duża moc urządzenia to nieekonomiczne podejście do pracy w kuchni i wysokie rachunki. Można zatem przyjąć, że optymalna moc urządzenia powinna wahać się między 300 W a 400 W. przypadku mikserów ręcznych to odpowiednia moc, by każda z dołączonych do zestawu końcówek mogła być używana zgodnie z jej przeznaczeniem. To równocześnie siła, jaka pozwala na oszczędności w kuchni.Obok mocy silnika równie ważna jest płynna i wielostopniowa regulacja szybkości obrotów. W przypadku bardziej delikatnych składników, które należy wyłącznie wymieszać, bardzo dobrze sprawdzą się najwolniejsze obroty, podczas gdy ubijanie piany wymaga bardzo dużej szybkości. Im większy zakres regulacji prędkości, tym lepsze dopasowanie do pracy, jaka ma zostać wykonana mikserem. Bardzo przydatną funkcją jest również przycisk Turbo, dlatego warto szukać urządzenia, które go posiada. To dzięki niemu bowiem można natychmiast skorzystać z największej mocy robota kuchennego. Więcej na temat mocy mikserów można przeczytać w artykule pod tym adresem.Duża moc silnika to zazwyczaj głośna praca urządzenia. Nie musi tak być, a nawet nie powinno. Głośna praca robota kuchennego to nie tylko niski komfort korzystania z niego, ale też zakłócanie spokoju pozostałych domowników. O korzystaniu z podobnego miksera w domu z małymi dziećmi można zapomnieć. Podobnie sytuacja wygląda w mieszkaniu ze zwierzętami. Nie trzeba godzić się na głośną pracę, aby zyskać większą moc silnika. Dobrze skonstruowany robot kuchenny jest w stanie połączyć zarówno dużą moc, jak i cichą pracę. Oczywiście nie można uniknąć w pełni hałasu, jednak jego poziom nie musi powodować złości samym dźwiękiem włączanego urządzenia.

Mikser ręczny, czyli czy warto decydować się na wiele urządzeń w jednym

Od pewnego czasu coraz trudniej trafić na miksery, które byłyby sprzedawane bez dodatkowych końcówek, mis czy misek. Coraz częściej mikser oferowany jest w zestawie z bazą, obrotową miską oraz końcówkami do ubijania, siekania, mieszania i zagniatania ciasta. Czy jednak warto decydować się na podobne rozwiązanie i czy takie urządzenie jest w stanie spełniać dobrze chociaż jedną ze swoich funkcji?Jak najbardziej. Optymalna moc silnika i starannie wykonane dodatki czy końcówki to prawdziwa gwarancja zadowolenia z robota kuchennego. O ile wszystkie zaczepy działają sprawnie, a żadne elementy w dodatkowych końcówkach nie budzą wątpliwości, można w pełni czerpać z wielofunkcyjności urządzenia. Ogromną wręcz zaletą tych zestawów jest fakt, iż w cenie jednego urządzenia można mieć tak naprawdę wiele innych. Końcówka blendera, końcówka do robienia koktajli, a także wiele innych dodatków to możliwość wykonania robotem kuchennym niemal każdej pracy w kuchni. To również oszczędność miejsca ponieważ zestaw taki przechowuje się znacznie łatwiej niż kilka dodatkowych urządzeń elektrycznych.

Najlepszy mikser ręczny w roku 2020

ZELMER ZHM0861S to odpowiedź na pytanie, jaki mikser ręczny wybrać w sezonie 2020. Przede wszystkim na uwagę zwraca zestaw, z jakim jest oferowany robot. Wiele dodatkowych końcówek czy elementów wyposażenia sprawia, że jedno urządzenie jet w stanie zastąpić inne sprzęty kuchenne, a przy tym przechowywanie robota jest bardzo proste. Na tym nie kończą się zalety ZELMER ZHM0861S, którego silnik jest w stanie poradzić sobie zarówno z płynnym ciastem, jak i tym bardziej twardym do ugniatania. Dzięki wytrzymałym końcówkom i optymalnej mocy urządzenia mikser doskonale sprawdza się w każdej sytuacji. Również płynna regulacja prędkości umożliwia dostosowanie jego pracy do aktualnie obrabianych produktów czy składników. Z tym robotem kuchennym praca w kuchni może być prawdziwą przyjemnością, a także znaczną oszczędnością czasu. Wystarczy wsypać składniki do misy, uruchomić mikser i usiąść w oczekiwaniu na wykonanie pracy.

[kkratings]

Artykuły Powiązane

Dodaj Komentarz
1
2
3
4
5
Dodaj
     
Anuluj

Stwórz Komentarz

Jaki Mikser Ręczny
Średnia Ocena:  
 6 reviews
przez Arkadia on Jaki Mikser Ręczny

Ja jestem za ręcznym mikserem, zwłaszcza jak się ma mało miejsca w kuchni, a lubi się gotować. oprócz tego, że zajmuje mniej miejsca jest bardziej praktyczny i tańszy. Zawsze miałam wrażenie, że te stojące miksery są mało dokładne i wolę wszystko mieszać trzymając mikser w dłoni.

przez Aruba on Jaki Mikser Ręczny

Mój 17-letni Moulinex dokonał dziś żywota.Padł na mieszaniu ciasta na babkę.Cud,że zdążył umieszać ciasto do końca. No i teraz stanęłam przed koniecznością zakupu nowego miksera. No i tak zastanawiam się pomiędzy firmą Zelmer a Bosch. Mikser nie musi mieć miski,blendera i innych rzeczy wazne że będzie miał 2 końcówki do ubijania i końcówki do mieszania.

przez Czajka on Jaki Mikser Ręczny

Zdecydowanie Bosch, w mikserach i robotach kuchennych to dla mnie numer jeden. Po pierwsze w Bosch'u jako u jednego z nielicznych producentów bieg pierwszy jest naprawdę wolny i jednocześnie silny - do łączenia mąki z składnikami mokrymi bez zadymy dookoła! Kolejną zaletą Boscha jest ich cichość pracy ,lekkość ,duża moc silnika ,świetne spasowanie elementów/wykonanie. Używam od dawna i uważam ,że to dobra inwestycja.

przez Enigma on Jaki Mikser Ręczny

Ja mam starego zelmera i jeszcze super pracuje, ale jest tak zużyty, że nie wyciągam go przy nikim, bo mi wstyd, estetycznie już się zapracował ... bosh chyba ok, ale kurczę szkoda mi kasy trochę ... na nowy no ale kiedys trzeba będzie kupic nowy.

przez Kasta on Jaki Mikser Ręczny

Uważam że nazwa firmy nie gra roli. Warto zwracać uwagę na oszczednosc pradu, dobra gwarancje i co najwazniejsze aby mial wiel obrotow. Od najmniejszego do najwiekszego. My na pewno nie mamy miksera z tych wymienionych tutaj bo mój to już stary jest ale niezawodny i jestem zadowolona.

przez Unika on Jaki Mikser Ręczny

Od dawna szukaliśmy ciekawego miksera, który byłby nie tylko niezawodnym pomocnikiem, ale także przyjemnym dla oka akcentem w naszej kuchni. Mikser ręczny Zelmer bedzie najlepszy, ja taki mam w domu. Spisuje się świetnie, ma niewielkie rozmiary, jest poręczny i świetnie radzi sobie z ubijaniem białek czy kremówki.