Szatkowanie kapusty to w wielu domach nieodzowna część przygotowania posiłku – czy to w przypadku niedzielnego obiadu, czy robieniu świątecznych dań. Problem natomiast pojawia się wtedy, kiedy przyjdzie nam szatkować ogromną ilość kapusty, a w naszym domostwie zabraknie sprzętu oraz chętnych do tego zadania osób.

Bardzo dobrym sposobem jest zatem zakup specjalnego akcesoria kuchennego, które w bardzo szybki sposób może pozbyć się problemu, jakim dla wielu jest szatkowanie kapusty. Istnieje zatem możliwość, aby to czasochłonne zadanie stało się o wiele przyjemniejszą i co ważniejsze szybszą czynnością. Jak jednak zdecydować się na wybór dobrej szatkownicy do kapusty, skoro na rynku jest tyle ciekawych urządzeń?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SZATKOWNICA TARKA DO KAPUSTY WARZYW KRAJALNICA 3w1 1

SZATKOWNICA TARKA 3w1

9.9

Tania

Allegro Logo
Szatkownica do kapusty 1

SZATKOWNICA DREWNIANA

9.8

Średnia

Allegro Logo
Szatkownica z korbą do kapusty 1

SZATKOWNICA Z KORBĄ

9.7

Średnia

Allegro Logo

Aby pomóc w wyborze i upewnić się, że wybierzecie najlepszą szatkownicę do kapusty, przygotowaliśmy dla was zestawienie trzech bardzo ciekawych, aczkolwiek różniących się od siebie produktów. W rankingu znalazły się wyłącznie te gadżety, które oferują ponadprzeciętną solidność, odpowiedni materiał wykonania, funkcjonalność, a także dodatkowe wyposażenie.

SZATKOWNICA TARKA DO KAPUSTY WARZYW KRAJALNICA 3w1

ranking fotelików samochodowych 15-36

Na pierwszym miejscu w dzisiejszym zestawieniu znalazło się urządzenie wielofunkcyjne, które działa zarówno jako szatkownica do kapusty, ale także jako tarka czy nawet krajalnica. Produkt charakteryzuje się bardzo trwałym wykonaniem oraz wysokiej jakości materiałem, co z pewnością wpłynie pozytywnie na wybór.

Sama wielkość urządzenia jest dosyć spora, gdyż długość prowadnicy wynosi 53 centymetry. Szatkownica przygotowana została z bardzo trwałego i solidnego drewna bukowego. Jeśli chodzi o ostrza, to producent oferuje nam 3 ostrza ze stali nierdzewnej. Jest to zatem bardzo trwałe i odporne na zniszczenia urządzenie.

Co ciekawe, opisywana szatkownica 3w1 gwarantuje nam także wiele ciekawych rozwiązań poprawiających komfort użytkowania. Mowa tutaj o szufladce, która gwarantuje przyjemność z szatkowania, a także możliwość odkręcenia ostrzy. Pozwala to na ich naostrzenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Co ciekawe, twórcy dorzucają także gratis, a mianowicie tłuczek. Warto zatem zapoznać się z ofertą i sprawdzić jak się prezentuje. Wadą tego wyboru będzie natomiast dosyć szybko tępiące się ostrze. Co prawda bardzo prosta konstrukcja umożliwia demontaż i naostrzenie, lecz jest to z pewnością dyskomfort w pewnym stopniu. Oprócz tego, gwarancja przewidziana jest tylko na rok.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Atrakcyjny wygląd;
• Wielofunkcyjność;
• Ostrza nierdzewne;
• Gratisowy tłuczek w zestawie.
Q

Wady

• Gwarancja na 12 miesięcy;
• Szybko tępiące się ostrze.

Szatkownica do kapusty drewniana

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Alternatywą dla zwycięzcy rankingu będzie nieco większa szatkownica do kapust, która wyposażona została także w większa ilość ostrzy. Co ciekawe, w zestawie znajdziemy także ciekawe gratisy, a samo wykonanie jest bardzo trwałe.

Warto zauważyć, że do skonstruowania szatkownicy wykorzystano prawdziwe drewno topolowe. Zwiększa to wytrzymałość oraz gwarantuje solidność przy zachowaniu atrakcyjnego wyglądu. Co więcej, podobnie jak poprzednia opcja, tak i tutaj znajdziemy specjalną szufladkę, która oferuje nam poprawiony komfort szatkowania. Jest to także gwarancja bezpieczeństwa, że nie zranimy się podczas pracy.

Recenzowany produkt jest zdecydowanie większy i oferuje nam 4 zamiast 3 ostrzy. Gwarantuje to zatem nieco lepszą wydajność szatkowania. Dodatkowo, ostrza można odkręcić i tak jak u zwycięzcy rankingu, naostrzyć je w bardzo prosty sposób.

W zestawie jako gratis otrzymamy 2 łopatki do patelni, które z pewnością będą miłym dodatkiem. Jeśli jednak planujemy kisić kapustę, to warto wyposażyć się w tłuczek, którego w zestawie nie znajdziemy.

R

Zalety

• Dwie łopatki do patelni gratis;
• Trwałe i solidne wykonanie;
• 4 ostrza ze stali nierdzewnej, zdejmowane;
• Szufladka ułatwiająca szatkowanie.
Q

Wady

• Brak tłuczka w zestawie;
• Szybko tępiące się ostrza.

Szatkownica z korbą do kapusty

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na jak najwydajniejszym szatkowaniu kapusty, szczególnie w przypadku dużej ilości, to warto pomyśleć nad o wiele droższym, aczkolwiek o wiele szybszym urządzeniu, a mianowicie szatkownicy z korbą.

Produkt ten charakteryzuje się przede wszystkim bardzo trwałym wykonaniem, które w przeciwieństwie do poprzednich ofert, jest niemalże w pełni stalowe. Co więcej, zastosowanie korby ułatwia i uprzyjemnia szatkowanie. Jest to zatem jedno z najskuteczniejszych narzędzi, które pomoże nam w przygotowaniu kapusty, czy to do kiszenia czy po prostu do obiadu.

Jeśli chodzi o samą konstrukcję, to noże tnące wykonane zostały ze stali hartowanej. Pomimo dużych gabarytów, produkt jest bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu. Warto zatem skorzystać z oferty kiedy pragniemy szybko zakończyć pracę.

Rozwiązanie to jest niezwykle drogie i polecane wyłącznie w przypadku szatkowania ogromnych ilości kapusty. Jest to także jeden z solidniej wykonanych produktów, co gwarantuje trwałość oraz niezawodność przez wiele lat użytkowania.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Ostrza ze stali hartowanej;
• Najwyższa wydajność szatkowania.
Q

Wady

• Bardzo duża cena.

Jaka będzie dobra szatkownica do kapusty w 2024 roku? Wszystkie parametry, które należy wziąć pod uwagę

Wybór dobrej szatkownicy do kapusty to niekiedy bardzo ciężkie i czasochłonne zadanie. Musimy przecież mieć na uwadze szereg różnych aspektów, w tym materiał użyty do produkcji, a także samo wykonanie.

Bardzo ważne są noże oraz ich materiał, a także czy istnieje możliwość ostrzenia. Z uwagi na to, że szatkownice muszą jak najbardziej ułatwić nam proces szatkowania, warto pomyśleć o tym jakie funkcjonalności znajdują się w danym modelu.

Opinie szatkownicy do kapusty są także bardzo ważne, a więc warto i na to zwrócić uwagę. Istotne będą także dodatkowe akcesoria, która podniosą wartość zamówienia oraz poprawią funkcjonalność. Więcej informacji odnośnie zakupu najlepszej szatkownicy do kapusty znajdziecie również w tym artykule: https://www.24info-neti.com/pl/w-kuchni/szatkownica-do-warzyw-czyli-jak-zaoszczedzic-czas-w-kuchni.html.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Konstrukcja i materiały

Większość szatkownic w budżetowym zakresie cenowy wykonanych jest z drewna – czy to z bukowego czy topolowego. Bardzo ważne jest natomiast, aby było to prawdziwe, a więc mocne i odporne drewno. Co ciekawe, droższe urządzenia oferują nam wykonanie metalowe – najczęściej stal nierdzewna.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to powinna ona być przemyślana. Szatkownica musi być zaprojektowana w taki sposób, aby korzystanie z niej było jak najbardziej komfortowe i intuicyjne. Co więcej, bardzo dobrze jest pamiętać o drobnych szczegółach, jak na przykład możliwość odkręcenia ostrzy lub możliwość zmiany pozycji szufladki.

SZATKOWNICA TARKA DO KAPUSTY WARZYW KRAJALNICA 3w1

szatkownica opinie

Szatkownica z korbą do kapusty

dobra szatkownica do kapusty

Ostrza tnące oraz ich jakość

Kolejnym bardzo istotnym elementem, który wpłynie na końcową wydajność urządzenia, jest jakość zastosowanych noży. Ostrza powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Jak sama nazwa wskazuje, gwarantuje to odporność na rdzę.

Co ciekawe, ostrza tnące wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe i odporne. Istotna jest także możliwość ostrzenia noży, szczególnie jeśli zakupimy nieco bardziej budżetową szatkownicę. W ten sposób upewnimy się, że zawsze będą one gotowe do pracy.

Szatkownica do kapusty opinie 2024

Kolejnym bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie jakości danego produktu jest zweryfikowanie opinii szatkownicy. Pozostali użytkownicy oraz ich doświadczenie pomogą nam w określeniu czy dane urządzenie spełni nasze wymagania. Oprócz tego, pozostali kupujący mogą pomóc nam określić jak komfortowa szatkownica w rzeczywistości jest.

Nie możemy jednak zapominać o tym, że w większości opinie innych osób są subiektywne, a więc odzwierciedlają doświadczenie innych osób na dany temat. Warto więc ograniczyć to źródło informacji i skupić się wyłącznie na komentarzach pochodzących od zweryfikowanych kupujących lub osób, które załączyły zdjęcie zakupionej szatkownicy.

Szatkownica do kapusty drewniana

szatkownica do kapusty opinie

Top 3 szatkownice do kapusty

Odpowiednio dobrany sprzęt pozwoli nam przez bardzo długi czas przyjemnie korzystać z urządzenia, nie martwiąc się o żadne konkretne problemy. Co więcej, powyższy poradnik zawiera wszelkie kluczowe informacje, a więc w bardzo prosty sposób możemy pomóc sobie w poszukiwaniach.

Jeśli jednak nie jesteśmy zainteresowani szukaniem szatkownicy na własną rękę, zachęcamy zapoznać się z ofertą przedstawioną w zestawieniu. To tam znajdziecie najciekawsze propozycje. My natomiast rekomendujemy wybór zwycięzcy rankingu. SZATKOWNICA TARKA DO KAPUSTY WARZYW KRAJALNICA 3w1 gwarantuje wysoką funkcjonalność, łatwą obsługę, a także przystępną cenę.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szatkownicę do kapusty wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by KAMA

Pomimo tego że mam rownież bardziej zaawansowane technologicznie sprzęty w kuchni to szatkownicy używam do prawie wszystkich warzyw. Wszcześniej kuowałam gotowe surówki bo nie chciało mi się kroić kapusty, teraz zawsze robie sama, bo przygotowanie zajmuje chwile.

 by misia72

Jeszcze do niedawna wszystko kroiłam nożem. Stracony czas i nerwy. Szatkownica to moje odkrycie roku. Szybko, precyzyjnie i bez nerwów 😉

 by PAW

U mnie sprawdza się szatkownica 3w1. Uzywam na codzień nie tylko do kapusty, ale też do innych warzyw. Ostrza dobrze tną.

 by ula k.

Myślałam, że jestem szalona szukają rankingu z tartkami ale widze że ktoś mysli podobnie ;D

 by kuchareczka

Polecam szatkownice drewniane. Łatwe w użciu, wytrzymałe, solidne.