Syfony do wody sodowej oferują nam możliwość przygotowanie napoju gazowanego we własnym zaciszu domowym. Taka funkcja to z pewnością ciekawa alternatywa dla zakupów gazowanej wody sodowej ze sklepu. Oczywiście wybranie odpowiedniego artykułu gospodarstwa domowego jest niezwykle ważne, gdyż im lepszej jakości urządzenie, tym dłużej będziemy z niego korzystać i bardziej będziemy zadowoleni.

Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się przygotować ranking, który pomoże ocenić jaki syfon do wody sodowej będzie najlepszym rozwiązaniem. Aby w odpowiedni sposób przeprowadzić recenzje, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze parametry wpływające na efektywność pracy syfonów. Mowa tutaj o materiałach, z jakich produkty zostały wykonane, pojemności syfonu, maksymalnym ciśnieniu oraz elementach dodatkowych, jak na przykład ilość naboi w komplecie. Dodatkowo zwróciliśmy również uwagę na tak ważne elementy jak długość gwarancji, opinie o syfonach do wody sodowej oraz oczywiście cena.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SYFON SATURATOR KAYSER

SYFON SATURATOR KAYSER

9.9

Średnia

Allegro Logo
SYFON DO WODY SODOWEJ GAZOWANEJ ISI 1L

SYFON ISI 1L

9.8

Średnia

Allegro Logo
SYFON DO WODY SODOWEJ 1L SATURATOR HENDI 588574

SYFON SATURATOR HENDI

9.6

Tani

Allegro Logo
SATURATOR 1L SYFON do WODY SODOWEJ QUICK SODA

SYFON SATURATOR QUICK

9.5

Tani

Allegro Logo

SYFON SATURATOR KAYSER WODA GAZOWANA

ranking fotelików samochodowych 15-36

Opisywany produkt zdobył pierwsze miejsce z wielu powodów. Przede wszystkim otrzymujemy tutaj nowoczesny design oraz bardzo dobre dane techniczne. Pojemność tego syfonu to jest 1 litr, natomiast zakres temperatury roboczej waha się od 1 stopnia do 30 stopni Celsjusza.
Warto nadmienić, że produkt oferuje maksymalne ciśnienie wysokości 20 bar. Dodatkowo pamiętajmy, że w cenie otrzymujemy aż 50 sztuk naboi z dwutlenkiem węgla. Oznacza to, że na starcie mamy możliwość przygotowania 50 litrów sodowej wody gazowanej.
Dzięki swojemu nietuzinkowemu wyglądowi, syfon jest bardzo ciekawym dodatkiem do kuchni, a elegancka butelka wykonana została ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że nie musimy martwić się o niską wytrzymałość produktu.
Jedyną wadą może być krótka gwarancja, która wynosi 12 miesięcy. Z tego względu ocena redakcji wynosi 9/10.

R

Zalety

– Bardzo dobre wykonanie;
– 50 sztuk naboi w komplecie;
– Atrakcyjny design.
Q

Wady

– Krótki okres gwarancyjny.

SYFON DO WODY SODOWEJ GAZOWANEJ ISI 1L

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to bardzo dobra alternatywa dla zwycięzcy rankingu 2024, gdyż tak jak poprzednik, oferuje nam litrową pojemność syfonu oraz atrakcyjny, nowoczesny design. Te cechy sprawiają, że jest to bardzo dobry syfon zarówno do stosowania domowego, jak i w gastronomii ogólnie.
Materiał, z jakie wykonany został produkt to stal nierdzewna. Gwarantuje to zatem bardzo dobrą wytrzymałość oaz pewność, że produkt nie zostanie uszkodzony. Warto również zaznaczyć, że w przeciwieństwie do poprzednika, ten syfon przystosowany został do przygotowania gazowanych napojów smakowych.
Oprócz tego, znajdziemy tutaj praktyczny dozownik oraz miarkę, która uchroni nas przed przepełnieniem i uszkodzeniem produktu. Jest to zatem bardzo dobry produkt, który z pewnością przy się każdemu domownikowi, który chciałby przygotować świeżą, musującą wodę w tani i szybki sposób.
Ocena redakcji wynosi jednak 8.5/10, gdyż w teorii jeden napój wystarczy na przygotowanie jednego litra napoju, ale w praktyce wydajność może okazać się gorsza.

R

Zalety

– Możliwość przygotowania gazowanego napoju z owoców;
– 50 naboi w komplecie;
– Praktyczny dozownik oraz miarka zabezpieczająca.

Q

Wady

– Na tle innych produktów tego rodzaju, dość wysoka cena.

Poszukaj najlepszego ozonatora do żywności.

SYFON DO WODY SODOWEJ 1L SATURATOR HENDI 588574

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

HENDI to znany na całym świecie producent wyposażenia gastronomicznego, w tym właśnie syfonów. Opinie o syfonie do wody gazowanej Hendi Mosa są niezwykle pozytywne i ma na to wpływ kilka czynników. Przede wszystkim urządzenie to nadaje się nie tylko do domowego zastosowania, ale również w profesjonalnej gastronomii.
Co więcej, pozytywne oceny zawdzięcza również maksymalnemu ciśnieniu, które wynosi 20 bar oraz dobrej pojemności. Syfon gwarantuje nam przygotowanie 1000 ml gazowanej wody sodowej poprzez użycie jednego naboju CO2.
Zaletą tego produktu są małe wymiary – jedynie 100mmx320mm. Dzięki kompaktowości możemy wykorzystać syfon w niemalże dowolnej lokacji i zawsze znajdzie się na niego miejsce. Dodatkowo warto zaznaczyć, że syfon wykonany został ze stali nierdzewnej.
Wadą może jednak być dosyć wysoka cena oraz brak nabojów CO2 w zestawie. Z tego powodu redakcja ocenia produkt na 6.5/10.

R

Zalety

– Bardzo wytrzymałe wykonanie;
– Kompaktowy rozmiar;
– Atestowany i certyfikowany produkt.

Q

Wady

– Brak nabojów w zestawie;
– Wysoka cena.

SATURATOR 1L SYFON do WODY SODOWEJ QUICK SODA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Model Quick Soda to przede wszystkim budżetowe, aczkolwiek bardzo dobrze wykonane urządzenie. Podobnie jak poprzednie produkty, pozwoli nam na zapełnienie Syfonu litrem wody i za pomocą naboju z CO2 zrobienie gazowanej wody sodowej.
Warto jednak zanotować, że produkt wykonany został z materiałów bezpiecznych dla naszego zdrowia i zdobył wszystkie odpowiednie znaki bezpieczeństwa i zgodności. Oprócz tego, produkt jest niezwykle lekki, gdyż wykonany został z aluminium, a na zewnątrz pokryty został tworzywem sztucznym. Czyni to go jednym z najciekawszych modeli w zestawieniu oraz zdecydowanie jednym z najatrakcyjniejszych pod względem wizualnym.
Należy oczywiście zanotować, że razem z saturatorem należy używać nabojów CO2 o wielkości 8g. Są one powszechnie dostępne i bez problemu możemy je zakupić. Jednakże brak nabojów w zestawie obniża ocenę produktu na 8/10.

R

Zalety

– Bardzo dobre wykonanie;
– Lekki i wytrzymały;
– Bezpieczny w użyciu;
– Atrakcyjny design.
Q

Wady

– Brak nabojów CO2 w zestawie.

Jaki syfon do wody sodowej? Sprawdź na co zwrócić uwagę w roku 2024!

Podczas szukania odpowiedniego urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę na szereg atrybutów. Produkt musi oferować odpowiednią pojemność. Dodatkowo powinien być wykonany z właściwych materiałów, a na dodatek spełniać wszystkie inne cechy. Dopiero wtedy będziemy mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

Z czego syfon został wykonany?

Jest to nadzwyczaj ważny czynnik, który wpływa na finalną cenę saturatora. Odpowiedni materiał, z jakiego wykonany został syfon, to również pewność, że nie grozi nam zatrucie oraz że produkt będzie wywiązywał się ze swojej pracy przez długi czas.
Najczęściej spotkać możemy syfony wykonane ze stali nierdzewnej. Są to bardzo dobre wybory, gdyż stal nierdzewna jest bezpiecznym materiałem dla naszego zdrowia, oferuje odpowiednie właściwości termiczne oraz gwarantuje trwałość. Innym materiałem wartym rozważenia jest aluminium. Podobnie jak stal nierdzewna, jest to sprawdzony metal. Jest on co prawda mniej wytrzymały, ale przy okazji lżejszy i lepiej się prezentuje.

Jaką pojemność syfon oferuje?

Saturatory można podzielić na te typowo profesjonalne do dużych przedsiębiorstw gastronomicznych, jak i na te do użytku domowego. Największe syfony mają nawet 3 litry pojemności. Są one jednak bardzo duże, nieporęczne i z pewnością dla domowego użytku jest to przerost formy nad treścią.
Syfony domowe zaczynają się od pojemności 0.5 litra. Warto jednak poszukać syfonów litrowych, gdyż według wielu opinii o syfonach do wody gazowanej oraz wielu komentarzach, jest to odpowiednia ilość, która starcza na przygotowanie duże ilości wody przy pomocy jednego naboju CO2.

Dodatki

Kolejnym czynnikiem, które determinuje jakość oraz wartość saturatora, będą różne dodatki. Mowa tutaj o wszystkim, co w rzeczywistości podniesie komfort stosowania syfonu. Z tego względu warto szukać tych ofert, które w zestawie gwarantują nam dodatkowe naboje CO2, co ograniczy przyszłe wydatki. Oprócz tego powinniśmy patrzeć, czy syfon wyposażony został w dozownik. Inną funkcją wartą naszej uwagi będzie specjalna miarka, która pozwoli nam oszacować ile jeszcze wody bądź napoju możemy wlać, aby nie uszkodzić syfonu.

Jakie są opinie syfonu do wody sodowej?

Kolejnym ważnym aspektem, jeżeli chodzi o syfony, to przede wszystkim sprawdzenie ich opinii. Doświadczenie innych użytkowników z pewnością pomoże nam w wyborze właściwego saturatora. Przeglądając opinie powinniśmy przede wszystkim szukać informacji odnośnie wydajności saturatora, aby upewnić się, że jeden nabój rzeczywiście wystarczy na odpowiednio nagazowaną wodę sodową.
Dodatkowo warto pamiętać, żeby unikać komentarzy sponsorowanych. Są to najczęściej krótkie komentarze wychwalające bądź ganiące dany produkt. Powinniśmy zatem pamiętać o tym, aby zawsze patrzeć na opinie osób, które potwierdziły zakup saturatora. Zweryfikowani użytkownicy będą odpowiednio zaznaczeni.

Wybierz idealny syfon do wody sodowej

W dzisiejszym zestawieniu 2024 nie wzięliśmy pod uwagę jednej z najpopularniejszych firm. Opinie Sodastream są w wielu przypadkach bardzo pozytywne, lecz za markę dodatkowo płacimy. Z tego względu postanowiliśmy zaproponować alternatywy, które również oferują bardzo wysoką jakość, lecz nie kosztują tak dużo, co produkty od Sodastream.

Zwycięzcą rankingu zostaje YFON SATURATOR KAYSER WODA GAZOWANA + 50 NABOI, który jest świetnym połączeniem trwałości, sprawności, oraz bogatego wyposażenia. Jeśli jednak wolicie samemu podjąć decyzję, to warto zapoznać się z poradnikiem, aby w pełni świadomie wybrać produkt, który będzie odpowiadał nam każdym aspektem.

Poznaj też najlepszy zmiękczacz do wody: https://przemianydomowe.pl/zmiekczacz-wody-opinie-ranking/

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki syfon do wody sodowej wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by 12mariczka

Ooo, no jak dobrze jest wejść na Przemiany Domowe i się czegoś nowego dowiedzieć 😉 . Dla mnie to naprawdę fajna sprawa, bo nie trzeba przepłacać za wodę gazowaną, a zresztą też można ze zwykłej zrobić zmineralizowaną. Podoba mi się, pomyślę, czy nie kupię sobie kiedyś czegoś takiego właśnie.

 by misia

A to działa na naboje? Ciekawostka. Muszę się temu mocniej przyjrzeć, wydaje mi się, że to może mi się sprawdzić. W domu zawsze brakuje wody gazowanej, a to będzie dla nas rozwiązanie, bo mieszkamy w dwójkę, to na długo nam to starczy.

 by KILKANASTKA

Nigdy z czegoś takiego nie korzystałem, także wypowiedzieć się nie mogę, ale to może być fajne wyposażenie dodatkowe, albo prezent dla mamy, która kocha wodę gazowaną. Spadliście mi z nieba, wielkie dzięki, jestem Waszym dłużnikiem.

 by siuter

Hendi miałem , jakoś tam się z nim pracowało, teraz mam chińczyka jakiegoś i podobna obsługa, więc mogę powiedzieć, że dla mnie i to i to jest w porządku. Nie ma po co brać się za markę, śmiało można wymienić na tańszy model i będzie ok.

 by widzew12

Ten quick soda kiedyś kupiłem i niestety, ale nie miał właśnie nabojów, to odesłałem, bo kosztuje spoko, ale nie chciałem mieć połowy tego, co mi potrzebne. Sam nie mam teraz niczego, to poradnik mi pomoże dokupić się takiego sprzętu ponownie.

 by patrick

Hahaha, dobrze jest wiedzieć, co to w ogóle jest. Dostałem w restauracji coś takiego i nie wiedziałem, jak się obsłużyć. No, to następnym będę mądrzejszy. Dzięki załogo Przemian Domowych za uświadomienie mnie. Więcej się nie zbłaźnię na randce ! Macie piątkę!