Na pewno nie raz zdarzyło Ci się zauważyć, że po kąpieli Twoja skóra sprawia wrażenie suchej, podrażnionej – mimo, że przed chwilą zafundowałaś jej rytuał piękna w postaci kąpieli. Problem ten wielu z nas spędza sen z powiek, ponieważ niekorzystnie wpływa zarówno na kondycję naszych włosów oraz skóry, a także niszczy podzespoły działające w domowych urządzeniach. Twardość wody wpływa na osadzanie się na nich kamienia. Jednak nie musisz się martwić – rozwiązanie tego problemu jest w zasięgu Twoich rąk. Wystarczy, że zainwestujesz w odpowiednie urządzenia, służące do zmiękczania wody. W poniższym artykule znajdziesz opinie odnośnie różnych rodzajów zmiękczaczy wody, co powoli Ci wybrać ten, który raz na zawsze pozbawi Cię problemu jej twardości.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Zmiękczacz wody ECO OCEAN BNT 25

ECO OCEAN BNT25+

9.8

Tani

Allegro Logo
Zmiękczacz wody Hydro Plus 27

Hydro Plus 27

9.7

Średnia

Allegro Logo
Water Technic 32 Oszczędny Up Flow

Water Technic 32

9.6

Drogi

Allegro Logo
Zmiękczacz wody Viessmann AQUAHOME 20 N

Viessmann AQUAHOME 20-N

9.4

Drogi

Allegro Logo
stacja uzdatniania wody WS 25 C Primo

WS 25C Primo

9.4

Tani

Allegro Logo

Zmiękczacz wody ECO OCEAN BNT 25+.

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to zmiękczacz, który całkowicie samodzielnie i automatycznie wykonuje proces zmiękczania wody. Dzięki temu nie musisz brać czynnego udziału w procesie pracy urządzenia. Urządzenie posiada wydajne, 25-litrowe złoże żywicy jonowowymiennej. Jest ono opatrzone atestem PZH, który jest dla nas, użytkowników, gwarantem bezpieczeństwa jego użytkowania. Jest to produkt wytwarzany w Polsce.

Jego producent proponuje nam 3 lata gwarancji na elektronikę i sterownik urządzenia oraz 5 lat na złoże. Inny okres gwarancji odnosi się także do butli ciśnieniowej i obudowy – wynosi 10 lat. Urządzenie, ze względu na 15-litrowe złoże żywic sprawdzi się u rodzin 4, a maksymalnie, 5 osobowych. Wedy jego praca będzie wydajna i spełniająca na bieżąco nasze oczekiwania.

R

Zalety

  • długi okres gwarancji i różny jej okres na poszczególne podzespoły
  • zupełnie automatyczna i nie wymagająca naszej obsługi praca urządzenia
  • zapewnienie przez producenta polskiego meni oraz zaworów, chroniących użytkowników przed przelewaniem wody
Q

Wady

  • pojemność 25 litrów – nie sprawdzi się w miejscach, w których przebywa duża ilość osób czy w domach wielorodzinnych, bo jego praca będzie wtedy nieodpowiednia do zapotrzebowania 
  • dość duże zużycie soli – na regenerację złoża jest to 3,8 kg 
  • na jedną regenerację urządzenia zużywa się 180 litrów wody 

Zmiękczacz wody Hydro Plus 27 Monosferyczne złoże.

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

To urządzenie z kolei jest wyposażone w monosferyczną żywicę Lewatit S1567. Jest ona wytwarzana w procesie, który nie wymaga użycia rozpuszczalników, przez co jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia. Niemiecki producent zadbał o to, aby urządzenie było wyposażone w automatyczny sterownik BNT 7650. Dzięki temu praca urządzenia nie wymaga naszej stałej koordynacji.

Model ten posiada 27-litrowe złoże i także świetnie sprawdzi się w gospodarstwach, w których liczba mieszkańców sięga do 5 osób. Użytkownicy tego urządzenia mogą cieszyć się, zapewnioną przez producenta 7-letnią gwarancją na złoże monosferyczne. Zbiornik ciśnieniowe i obudowa objęte są 10-letnim okresem gwarancyjnym.

Urządzenie charakteryzuje się możliwie najwyższą wydajnością, dzięki zastosowaniu specjalnej jonowowymiennej-monosferycznej żywicy, która ma postać idealnie równych ziaren.

R

Zalety

  • dużą pojemność magazynu do soli- 80 kg
  • zużycie soli na poziomie 3,5 kg (wartość niższa niż w poprzednim prezentowanym modelu, który miał większą pojemność żywiczną)
  • fakt 48-godzinnego zapamiętania trybu pracy w wypadku odłączenia zasilania
  • urządzenie pracuje już przy temperaturze 1 stopnia, natomiast maksymalna wysokość temperatury, z którą będzie pracowało urządzenie wynosi 39 stopni
Q

Wady

  • pojemność nadal nie będzie wystarczająca dla domów, w których zamieszkują np. dwie rodziny 
  • na jedną regenerację zużywane jest średnio 140 litrów wody 
  • dość duże wymiary urządzenia (32 cm szerokości, 114 cm wysokości oraz 55 cm głębokości) – w związku z tym należy wygospodarować odpowiednią przestrzeń dla tego modelu 

Zmiękczacz wody Water Technic 32 Oszczędny Up-Flow.

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Dzięki zastosowaniu monosferycznej techniki oraz przeciwprądowego trybu regeneracji złoża, jest to bardzo oszczędny zmiękczacz do wody. Urządzenie także jest całkowicie automatyczne i intuicyjne w obsłudze. Aby rozpocząć współpracę z nim wystarczy wpisać datę, godzinę i poziom twardości wody. W zasadzie całą resztę urządzenie wykona samo.

Producent obiecuje 5 lat gwarancji na na głowicę i elektronikę, 10 na złoże i 15 lat na obudowę oraz butlę ciśnieniową. Objętość złoża wynosi 32 litry. Biorąc pod uwagę specyfikę urządzenia oraz jego wydajność, będzie ono dobrze pracowało dla rodziny, w której znajduje się maksymalnie 6 członków.

Koszt tego urządzenia wyniesie około 2500 złotych.

R

Zalety

  • duża objętość złoża żywicznego – 32 litry,
  • oszczędności, jakie niesie za sobą używanie tego modelu – 30% mniej wody i soli, jeśli zestawimy go z konkurencyjnymi na rynku,
  • zużywa 156 litrów na jedno płukanie – nie wydaje się być to tak duża liczba, biorąc pod uwagę objętość złoża żywicznego.
Q

Wady

  • wysoka cena, w porównaniu z innymi urządzeniami – jednak tutaj warto pamiętać o tym, że pewna suma z czasem zostanie zwrócona, dzięki oszczędności wody i soli,
  • ten model jest produkowany z Belgii i pochodzi od amerykańskiego producenta, przez co ewentualne kontakty bezpośrednio z nim mogą być utrudnione.

Zmiękczacz wody Viessmann AQUAHOME 20-N.

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Urządzenie to posiada złoże wielkości 20 decymetrów sześciennych. Pozwala to na uzdatnienie wody dla gospodarstwa, w którym znajduje się 3-4 mieszkańców. Do jego prawidłowego działanie potrzebne jest użycie 3,2 kg soli na jedno płukanie.

Zużycie wody na jedno płukanie może wynosić, według producenta, od 100-200 litrów wody.

R

Zalety

  • kompaktowy wygląd,
  • możliwe jest zastosowanie w domach wielorodzinnych,
  • urządzenie nie zajmuje dużo miejsca.
Q

Wady

  • do prawidłowego funkcjonowania urządzenia konieczne jest zastosowanie filtrów, co wiąże się z dodatkowymi kosztami,
  • jedna z wyższych cen na rynku, przy, stosunkowo, niewielkiej pojemności,
  • duży rozrzut pomiędzy danymi producenta odnośnie ilości zużytej wody.

Zmiękczacz, stacja uzdatniania wody WS 25 C Primo.

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jest to urządzenie, które umożliwi swoim użytkownikom redukcję twardości wody. Pojemność jego złoża wynosi 25 litrów. Zostało wyposażone w automatyczną, opartą na elektronicznych podzespołach, głowicę, dzięki temu nie musimy kontrolować procesu pracy urządzenia.

Istnieje mieszacz, który umożliwia dostosowanie poziomu twardości wody do naszych, indywidualnych, potrzeb. Urządzenie zostało takżę wyposażone w kolanko przelewowe, które ma chronić nas przed zalaniem.

R

Zalety

  • jego nowoczesny – biało złoty – ,
  • rączkę, która umożliwia swobodne przenoszenie urządzenia w dowolne dla nas miejsce,
  • intuicyjny system działania urządzenia.
Q

Wady

  • urządzenia jest polecane dla rodziny 3 osobowej, nie sprawdzi się więc dla większych gospodarstw, 
  • temperatura pracy urządzenia minimalna może wynosić 4 stopnie, a maksymalna 30.

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o zmiękczaczach wody, to sprawdź najczęściej zadawane pytania i zweryfikuj odpowiedzi!

Twarda woda, jaką znajdziemy w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych, zawiera w sobie spore ilości węglanu wapnia i wiele innych elementów. Musimy więc pamiętać, że jeśli jest nasycona pierwiastkami, to jest ona o wiele zdrowsza dla człowieka, aniżeli woda miękka. Nie zmienia to jednak faktu, że twarda woda pozostawia po sobie osad – czy to na bateriach czy na grzałkach urządzeń. 

Co więcej, z uwagi na swoje większe napięcie powierzchniowe, twarda woda wymaga użycia większej ilości płynów do mycia i innych środków czyszczących. Z tego względu bardzo dużą popularnością cieszą się zmiękczacze wody. Jak jednak mieć pewność, że wybierzemy produkt idealny? Która opcja sprawdzi się lepiej w przypadku mieszkania w bloku, a która w domku jednorodzinnym? 

Jaki zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego? 

Bardzo często problem zbyt twardej wody pojawia się w przypadku domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Z uwagi jednak na konstrukcję i szereg innych właściwości, montaż zmiękczacza wody w domku jednorodzinnym wygląda nieco inaczej niż w przypadku urządzenia montowanego w mieszkaniu w bloku. 

Bardzo często montaż zmiękczacza ma miejsce już na samym początku, co jest bardzo ważnym rozwiązaniem. Natychmiastowa ochrona urządzeń sanitarnych, ale też i kotła grzewczego czy innych o wiele droższych w wymianie urządzeń powinna rozpocząć się od samego początku. Co ciekawe, niejeden właściciel decyduje się na przygotowanie miejsce pod zmiękczacz już na etapie projektu, co później zdecydowanie ułatwia montaż i korzystanie. Bardzo ciekawym wyborem może okazać się model Water Technic 32 z uwagi na prostą instalację. Co więcej, opcja taka jest chroniona gwarancyjnie przez 10 lat.

A jaki zmiękczacz wody do mieszkania w bloku?

Nieco trudniejszym tematem jest zastosowanie zmiękczacza wody w mieszkaniu. Istnieją, co prawda, sytuacje wyjątkowe, gdzie montaż nie będzie nadzwyczaj skomplikowany. Takim przykładem może być, na przykład, zastosowanie kotła grzewczego do ogrzewania wody. Wtedy możemy pokusić się o ten sam model, co wybierzemy w przypadku domu jednorodzinnego. 

Kolejnym ułatwieniem w montażu zmiękczacza w mieszkaniu jest stare budownictwo. Główne zawory, które doprowadzają zimną wodę do mieszkania, znajdują się zazwyczaj w pionach szachtowych. Te ukryte są za ścianą w kuchni czy łazience. Niestety, coraz częściej zawór główny znajduje się na klatce schodowej, co znacząco utrudnia montaż. Należy więc przede wszystkim sprawdzić możliwości techniczne przed zakupem jakiegokolwiek zmiękczacza.

Zmiękczacz wody mały czy duży?

Następnym pytaniem, które bardzo często otrzymuję, jest związane z wielkością urządzenia zmiękczającego. Czy rozmiar sprzętu może mieć wpływ na jego efektywność? Rzeczywiście musimy pamiętać o parametrach, w których bardzo często producenci uwzględniają wielkość złoża. Dobranie odpowiedniej wielkości ma zasadniczy wpływ na to czy sprzęt poradzi sobie w danym gospodarstwie czy nie. 

Jeśli mamy do czynienia z bardzo twardą wodą, a w gospodarstwie mieszka 5-6 osób, to wtedy należy pokusić się o produkty 30 litrowe czy nawet 32 litrowe. Jeśli jednak woda nie jest tak twarda, a w domu znajdują się 2-3 osoby, to złoże o wielkości 20-26 litrów będzie wystarczające. 

Zmiękczacz wody co ile regeneracja? 

Zmiękczacze wyposażone są w wyżej wspomniane złoża. Są to tak zwane żywice jonowymienne, które odpowiadają właśnie za proces zmiękczania. Jednakże, ich przydatność nie jest ograniczona i po jakimś czasie należy je wymienić. Na szczęście dla nas, proces ten będziemy musieli przeprowadzać bardzo rzadko. 

Czy potrzebujesz w swoim domu zmiękczacza wody? 

Są osoby, które uważają, że jest to raczej gadżet niż potrzebne urządzenie. Natomiast to może być dobra opcja dla Ciebie, jeśli sam zauważasz negatywne skutki posiadania twardej wody w domu. Po zastosowaniu zmiękczaczy do wody zauważa się poprawę stanu nie tylko swojego ciała, ale też urządzeń, takich jak pralka czy zmywarka, których praca jest upośledzona przez oddziaływanie kamienie, powstającego przez zbyt twardą wodę.

Jaki zmiękczacz wody wybrać do swojego domu w roku 2024? 

Dobry zmiękczacz będzie taki, który wpasuje się do Twojego domu. Jeśli masz dużą rodzinę, to dobrą opcją dla Ciebie będą te urządzenia, które oferują stosunkowo dużą pojemność złoża żywicznego. Dobrze będzie też zastanowić się nad tym, czy zależy nam na oszczędzeniu energii, czy na oszczędzeniu przy zakupie zmiękczacza. Jeśli myślisz w perspektywie przyszłościowej, to dobrze rozważyć opcję energooszczędnych urządzeń. Pozwolą one w przyszłości sporo zaoszczędzić i są one produktami ekologicznymi.

Weź też pod uwagę takie aspekty, jak  wygląd i rozmiar urządzenia. Dobrze będzie, jeśli będzie ono spełniało Twoje oczekiwania – zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Jakie korzyści może zapewnić korzystanie z zmiękczacza? 

Jeśli zastosujesz zmiękczacz do wody możesz spodziewać się tego, że wszelkie osady na kabinie prysznicowej, umywalce czy wannie nie będą już stanowiły uciążliwego problemu. Jeśli dotychczas się z nimi borykałeś, to może warto rozważyć zakup zmiękczacza. Wiele osób nie zdaje sobie też sprawy z tego, że twardość wody wpływa także na naczynia, których używamy w kuchni.

Pewnie wielokrotnie miałeś okazję zauważyć, że Twój czajnik jest pełny kamienia i po kilku miesiącach użytkowania musiałeś go wymienić na nowy. Jeśli takie sytuacje są dla Ciebie normą, to może warto rozważyć, na ile opłacalne będzie dla Ciebie zastosowanie zmiękczacza do wody.

Ciekawostką może być to, że jeśli nasza woda nie będzie twarda, to będzie znacznie lepiej się pieniła – dzięki temu długie kąpiele w wannie nabiorą nowego, przyjemniejszego wymiaru.

Jak wygląda proces montażu zmiękczacza do wody? 

Montaż tego rodzaju urządzenia nie jest trudny i możesz wykonać go sam. Wymaga podstawowej wiedzy z dziedziny hydrauliki. Urządzenie powinieneś zamontować w miejscu wejścia zimnej wody do budynku, następnie podłączyć je do prądu i kanalizacji – i to wszystko.

Jeśli natomiast obawiasz się samodzielnego montażu urządzenia, to warto zwrócić uwagę na to, że wiele firm oferuje montaż urządzenia do zmiękczania wody w pakiecie razem z samym zakupem.

Natomiast jeśli ani pierwsza, ani druga oferta nie są dla Ciebie, to pamiętaj, że możesz także skorzystać z oferty specjalistycznego serwisu do montażu urządzeń zmiękczających wodę, jego cen anie będzie wysoka, a z pewnością pozwoli zaoszczędzić Ci trochę czasu oraz pewnie stresu, związanego z montażem u funkcjonowaniem nowego urządzenia.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki zmiękczacz wody wybrać
Average rating:  
 13 reviews
 by michal

faktycznie, te uzdatniacze z blueboson są mega fajne do tej pory kupowałem je w sieciówkach i ciągle cos było nie tak, a po tych bluebosonowych woda jest naprawdę ekstra

 by Lukasz

Woda dobrej jakości jest kluczowa do funkcjonowania w zdrowiu, dlatego warto zadbać o to by była jak najlepsza, świetnie sprawdzają się uzdatniacze wody od blueboson, bo swoje działanie opierają na naturalnych procesach a nie chemicznych.

 by pitipati

No tak, to to jest bardzo przydatne, zwłaszcza w mieszkaniach, ogólnie miejscach, gdzie występuje naprawdę twarda woda. Trudno sobie poradzić z kamieniem, a jest on przecież bardzo, ale to bardzo szkodliwy, zarówno dla nas, jak i dla naszych dzieciaków. 

 by bejbi<3

Viessmann to dobra firma, słyszałam o niej wiele razy, mają nawet swój pododdział u nas w mieście. Nie miałam co prawda ich zmiękczacza, ani innego sprzętu, ale podobno wypuszczają tylko sprawdzone produkty. A tu dopiero 4 pozycja na 5, słabo..

 by filtrujewode

Zdradzę wam sekret - nie muszę zmiękczacz wody! Mieszkamy w takim regionie Polski, że problem z twardą wodą w ogóle nie występuje. I bogu dzięki, bo jak ja sobie pomyślę, jakby to było, gdyby tak nie było… ech. No na pewno dzieciaki miałyby dużo, dużo gorzej. 

 by Caren

Zastanawiając się jak można poradzić sobie z lepszą jakością wody wpadłam na zmiękczacz wody. Więc szukałam czegoś więcej na ten temat i tak też natrafiłam na bardzo dobrze zrobiony ranking. Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o tego typu rankingi.

 by Borka

Problem złej jakości wody dotyka coraz większego grona osób. Dlatego też coraz częściej zastanawiamy się co możemy z tym zrobić. I tak taki zmiękczacz zdecydowanie może nam w tym pomóc. To też ja bardzo chętnie poznam co o takich urządzeniach piszą w takim rankingu.

 by Laura

Jak można poprawić jakość wody w domu? Szukając informacji na ten temat znalazłam takie zmiękczacze wody. Nawet nie wiedziałam, że takie coś może być aż tak pożyteczne. Także opinie innych okazują się bardzo cenne.

 by riwiera

Model WS 25C Primo miałam w domu, sprawdzał się, ale wiem, że są lepsze. Nie pamiętam, ile czasu był użytkowany, ale na końcu wylądował w śmieciach. Jak to mówią, wyeksploatował się i tyle. Może postaram się o nowy, lepszy, kto wie. 

 by Darko

Otóż właśnie to jakość wody pozostawia wiele do życzenia. Więc chcę kupić dobrej jakości zmiękczacz do wody, ale jaki? I tak właśnie dotarłam na ranking dzięki któremu wybór będzie zdecydowanie szybszy i konkretniejszy.

 by fiff

No tak, napisaliście, jak to dokładniej działa, ale w sumie nie za bardzo wiem, czy tego potrzebuję. To znaczy, może to jest wygodne, ale czy ja wiem… Może kiedyś kupię, ale teraz to chyba postawię na “zwykły”  czajnik z filtrem, który też zadba o świeżą wodę całkiem nieźle. 

 by życiowyalfaaa

Muszę się w takim razie przyjrzeć wygrywającemu modelowi, bo nawet dobrze wygląda. No, ale piszecie, że ma małą wydajność i to mnie troszkę martwi, ale skoro w ogólnej ocenie jest najwyżej… Przecież nie po to zaufałam wam już w tylu rzeczach, żeby i teraz nie ufać ;p  

 by Wika

Dobra woda to podstawa dlatego też coraz częściej decydujemy się na montaż takich zmiękczaczy wody. Tylko jaki wybrać?  I tego właśnie możemy dowiedzieć się z takich rankingów jak ten. Także ja mam zamiar zapoznać się z opiniami innych.