Przechowywanie przez nas pieczywa w odpowiednim pojemniku jest niezwykle ważne, gdyż oprócz oczywistych zalet takich jak dłuższe utrzymanie świeżości, ochrona przed wyschnięciem czy ochrona przed owadami, pojemnik ten posłuży jako uzupełnienie dekoracyjnego naszej kuchni. Z tego powodu warto pomyśleć nad nowoczesnym chlebakiem, który wykonany został z ceramiki.

Aby wybrać najlepszy chlebak ceramiczny, postanowiliśmy zrecenzować cztery bardzo popularne produkty. Spośród nich wybraliśmy zwycięzcę, czyli najlepszy pojemnik, który okaże się atrakcyjnym rozwiązaniem ze względu na swój wygląd oraz funkcjonalność.

Podczas recenzowania braliśmy pod uwagę takie kwestie jak rozmiar pojemnika i jego kształt, materiał z jakiego został wykonany sam chlebak i pokrywa, oraz oczywiście szereg innych, równie istotnych aspektów jak cena, wygląd i oczywiście dodatkowa funkcjonalność.

Chlebak Ceramiczny z Pokrywą Akacjową Kassel

ranking fotelików samochodowych 15-36

Powodem, dla którego opisywany chlebak zdobył pierwsze miejsce, to oczywiście niezwykle atrakcyjny wygląd oraz bardzo przystępny rozmiar – nie za duży, nie za mały. Oczywiście oprócz tego warto również zwrócić uwagę na inne dodatkowe aspekty.
Przede wszystkim zwycięzca rankingu to bardzo elegancki chlebak owalny, który wyróżnia się na tle konkurencji ponad przeciętnym wyglądem oraz, co ciekawe, dużą funkcjonalnością. Mowa tutaj o pokrywie, która wykonana sobie z prawdziwego drewna.
Wykorzystanie akacjowej pokrywy gwarantuje nam nie tylko możliwość krojenia, ale również podtrzymuje świeżość pieczywa. Jest to zatem bardzo ciekawy dodatek do każdej kuchni. Problematyczna może być jednak cena. Z tego powodu redakcja ocenia ten chlebak na 9/10.

R

Zalety

– Bardzo ładny i prosty wzór;
– Możliwość wyboru dwóch odcieni;
– Wytrzymała ceramika biała;
– Ponadprzeciętny rozmiar;
– Wykorzystanie pokrywy jako deski do krojenia.
Q

Wady

– Wysoka cena.

Elegancki chlebak różowy ceramiczny Bread z deską

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

W przeciwieństwie do standardowego wyglądu nadającego się do projektów minimalistycznych, tym razem mamy do zaoferowania dosyć odważny chlebak. Tak jak poprzednik, wykonany został z wysokiej jakości ceramiki. To, co jednak zdecydowanie wyróżnia ten produkt, to oczywiście kolor.
Otrzymujemy tutaj różowy chlebak o owalnym kształcie. Oprócz tego, warto również pamiętać o pokrywie. Tak jak zwycięzca rankingu, tak i ten produkt oferuje nam drewnianą pokrywę, którą z powodzeniem wykorzystać możemy do krojenia.
O ile kolorystyka może wydawać się bardzo atrakcyjną zaletą, należy pamiętać, że jasny kolor w połączeniu z białym napisem „bread” ogranicza czytelność. Nie jest to oczywiście duża przeszkoda, gdyż mamy możliwość wybrania innej kolorystyki, jeżeli różowa nie będzie odpowiednia.
Warto pamiętać tutaj o gwarancji, która wynosi aż 24 miesiące. Jest to z pewnością plus tak jak i możliwość mycia chlebaka w zmywarce. Oczywiście nie należy myć pokrywy, gdyż pod wpływem wody napęcznieje i nie będzie możliwe zakrycie chlebaka. Ostateczna ocena redakcji to 8/10 z bardzo prostego sposobu – przez kształt nie każdy rodzaj pieczywa się do niego zmieści.

R

Zalety

– Ciekawa kolorystyka;
– Wiele wzorów do wyboru;
– Pokrywa i deska do krojenia w jednym.
– Długa gwarancja.
Q

Wady

– Mało funkcjonalny kształt.

CHLEBAK ceramiczny pojemnik na pieczywo

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Największą zaletą opisywanego chlebaka to jego wygląd. Wzór, jaki widnieje na chlebaku, został ręcznie namalowany. Warto zauważyć jednak, że chlebak nie wchodzi w żaden sposób w reakcje z pieczywem czy innymi produktami żywnościowymi, jakie tam schowamy.
Oprócz tego, warto również zaznaczyć, że chlebak oferuje nam uchwyt do podnoszenia, co z pewnością pomoże w zdejmowaniu pokrywy jeżeli drugą rękę będziemy mieć zajętą. Specjalnie zaprojektowane otwory gwarantują natomiast odpowiedni przepływ powietrza. Jest to niezbędne, jeżeli chcemy zachować świeżość żywności.
Kolejną zaletą, która z pewnością spodoba się każdej osobie poszukującej odpowiednio dostosowanego chlebaka, to możliwość wybrania sobie napisu. Dzięki temu otrzymamy niezwykle ciekawy styl oraz z pewnością oryginalność. Połączenie brązu z kolorem ecru to również bardzo uniwersalna kolorystyka, która spodoba się niejednej osobie.
Problematyczna może być jednak wysokość chlebaka. O ile pod względem długości i szerokości ten chlebak jest bardzo konkurencyjny względem innych pojemników, tak wysokość ogranicza ilość pożywienia, jakie możemy tutaj schować. Z tego powodu ocena chlebaka to 8.5/10.

R

Zalety

– Bardzo oryginalny wygląd chlebaka;
– Własnoręcznie malowany wzór;
– Możliwość wybrania chlebaka bez napisu bądź z napisem na życzenie;
– Wygodny chwytak do podnoszenia pokrywki.
Q

Wady

– Niski chlebak.

CHLEBAK CERAMICZNY VINTAGE SZARY DESKA BAMBUS

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to nieco droga inwestycja, lecz dzięki owalnemu kształtowi oraz dosyć uniwersalnej kolorystyce, wykorzystać możemy ten chlebak w prawie każdej kuchni. Dodatkowo warto również zauważyć, że wykorzystano tutaj specjalną pokrywę z drewna.
Deska z drewna bambusowego to z pewnością niezwykle ciekawe i wytrzymałe rozwiązanie dla każdej osoby, która oprócz oczywiście pojemnika na żywność chciałaby również mieć funkcjonalną deskę do krojenia.
Jeżeli chodzi o rozmiar, to chlebak oferuje nam 31 cm długości, 19 cm szerokości oraz 19 cm wysokości. Są to wymiary ponadprzeciętne. Jednakże, przez kształt chlebaka, ilość pożywienia, jakie się tutaj zmieści, jest ograniczona.
Jest to tak naprawdę jeden z nielicznych minusów. Inną rzeczą, która mogłaby wpłynąć na zakup tego produktu, to nieco wyższa cena niż w przypadku poprzedników. Z tych powodów ocena redakcji wynosi 7/10.

R

Zalety

– Ciekawy design;
– Możliwość wykorzystania pokrywy do krojenia;
– Ceramika wysokiej jakości;
– Uniwersalny wygląd.
Q

Wady

– Mało funkcjonalny kształt.

Jaki chlebak wybrać?

Jeżeli od zawsze zastanawialiśmy się jak wybrać dobry chlebak ceramiczny, aby zachwycał nie tylko wyglądem, ale również użytkowością, to warto zapoznać się z poniższym poradnikiem. Znajdziecie tutaj kilka kwestii, które mają niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o przedłużenie świeżości pieczywa. Z tego względu omówiliśmy tutaj jak istotny wpływ na wybór chlebaka ma odpowiedni design, rozmiar, funkcjonalność chlebaka oraz elementy dodatkowe.

Dobry chlebak ceramiczny z odpowiednią wentylacją

Jeżeli chlebak nie będzie oferował właściwej cyrkulacji powietrza, to na dnie pojemnika bądź w rogach pojawi się wilgoć, która następnie przyczyni się do przedwczesnego pleśnienia chleba oraz innych produktów spożywczych. Z tego powodu przed kupnem chlebaka należy sprawdzić, czy produkt ma otwory gwarantujące cyrkulacje powietrza, co przedłuży świeżość żywności.

Jaki chlebak wybrać? Zwróć również uwagę na rozmiar i kształt

Jeżeli zależy nam na funkcjonalności, to przede wszystkim poszukajmy prostokątnego chlebaka o dużej głębokości i o ponadprzeciętnych rozmiarach. W taki pojemnik zmieścimy większość wypiekanego w dzisiejszych czasach chleba, a na dodatek pizzerinki, zapiekanki, oraz inne tego typu produkty.
Kształt jest również ważny, gdyż pomimo atrakcyjniejszego wyglądu, okrągłe pojemniki mogą okazać się za ciasne na pieczywo. Dlatego należy zastanowić się czy warto ryzykować funkcjonalność dla ładniejszego kształtu.

Dodatkowa funkcjonalność chlebaka

Jeżeli znajdziemy chlebak z atrakcyjnym designem, który dodatkowo zaoferuje nam bardzo przystępny uchwyt, to będzie to z pewnością dobry wybór. Oprócz oczywiście uchwytów, warto również pamiętać o tym, że w przypadku chlebaków ceramicznych można pokusić się również o przykrywkę z prawdziwego drewna. Taka przykrywka posłuży nam również jako deska do krojenia. Oprócz tego warto również pamiętać o tym, żeby chlebak można było myć w zmywarce. W wielu przypadkach oczywiście trzeba będzie zdjąć pokrywę.

Chlebak ceramiczny opinie

Przeglądając liczne oferty chlebaków ceramicznych bardzo dobrze byłoby również zwrócić uwagę na komentarze. Jeżeli użytkownicy chwalili sobie dany produkt, to jest duża szansa, że deklarowane parametry oraz funkcje chlebaka rzeczywiście odzwierciedlają jego stan.
Oczywiście pamiętajmy, że opinie o chlebakach ceramicznych mogą być sponsorowane. Aby uniknąć problemu z komentarzami fałszywymi, zwracajmy uwagę na to czy dany użytkownik zweryfikował kupno oraz czy do komentarza dodał zdjęcie chlebaka. W ten sposób upewnimy się, że jest to rzeczywiście odpowiedni opis.

Cena za pojemnik ceramiczny

Ceramika to z pewnością bardzo ładny i trwały materiał. Jest on jednak podatny na uszkodzenia, a na dodatek drogi. Z tego powodu należy pamiętać o tym podczas szukania właściwego pojemnika. Jeżeli zależy nam na odpowiednio wykonanym produkcie, to będziemy musieli pogodzić się z nieco wyższą ceną. Nie oznacza to jednak, że musimy przepłacać!
Przed zakupem zachęcamy do porównania ofert cenowych z innymi, równie ciekawymi chlebakami. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić jak poszczególny chlebak się prezentuje, jaką ma pojemność, czy można go myć w zmywarce, czy oferuje dodatkowe funkcjonalności oraz co najważniejsze – czy odpowiada nam jego wygląd. Gdy porównamy te aspekty i weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do ceny, to podejmiemy właściwą decyzję.

 

Jaki chlebak w 2024 jest najlepszy?

Wybranie właściwego pojemnika do żywności to, wbrew pozorom, nie lada wyzwanie. Musimy pamiętać o wszystkich kwestiach wspomnianych powyżej, a na dodatek wybrać właściwy wzór, który wkomponuje się w przestrzeń kuchenną. Poradnik ten z pewnością pomoże wybrać ten najlepszy chlebak.

Jeśli jednak wolicie bazować na naszej wiedzy i na naszym rozeznaniu, to z całą pewnością polecamy zwycięzcę dzisiejszego rankingu, to jest Chlebak Ceramiczny z Pokrywą Akacjową Kassel. Jest to sprawdzona marka i sprawdzona trwałość, a na dodatek uniwersalny wygląd przypadnie do gustu niejednej osobie i idealnie uzupełni miejsce na pojemnik żywnościowy w kuchni.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki chlebak ceramiczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews