Domowe jedzenie poza domem – jaki termos obiadowy kupić w 2024 roku?

Jedzenie w restauracjach ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że nie musimy sami przygotowywać posiłków, spędzać wielu godzin w kuchni a następnie ich transportować. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystania z ofert usług gastronomicznych. Nie chcąc korzystać z pracowniczej stołówki szukają alternatywnych rozwiązań. Jeśli kiedykolwiek będąc poza domem zastanawiałaś się jak zjeść domowy obiad bez konieczności podgrzewania go –  ten artykuł jest dla Ciebie.

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek nad zakupem termosu obiadowego? Jaki termos kupić, aby spełniał swoje zadanie? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Aby jednak przybliżyć temat termosów obiadowych, przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych modeli 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Termos obiadowy Comet 750 ml Rockland 1

ROCKLAND Comet

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Termos obiadowy ESBIT Food Jug 0.75l 1 1

ESBIT Food Jug

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Termos obiadowy 3el. 18l Lamart 1 1

Termos obiadowy Lamart

9.7

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
TERMOS OBIADOWY Z ŁYŻKĄ 470ML KING THERMOS 1

Thermos King

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
TERMOS OBIADOWY LUNCH BOX KUBEK TERMICZNY 15L 1

LUNCH BOX HOVAC

9.4

Tani

Allegro Logo

Termos obiadowy ESBIT Food Jug

Termos obiadowy ESBIT Food Jug 0.75l

Pierwsza propozycją w rankingu termosów obiadowych jest produkt firmy ESBIT. Termos ten wykonany został ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Jego zewnętrzna część dodatkowo została pokryta specjalną matową powłoką antypoślizgową, dzięki czemu pewnie trzyma się go w dłoni.

Wybrany przez nas model posiada 0,75l pojemności i jest to jeden z kilku dostępnych wariantów. Jednak każda z pojemności posiada taką samą średnicę, a różnica wynika z wysokości produktu. Wewnętrzna część termosu została pokryta warstwą srebra, dzięki czemu ewentualnie powstały osad z łatwością możemy usunąć, a właściwości termiczne termosu są znacznie poprawione. Zakrętka termosu posiada specjalny zawór bezpieczeństwa, dzięki któremu możemy usunąć nadmiar ciśnienia wewnątrz termosu. Zastosowanie takiego zaworu ułatwia otwarcie produktu i chroni użytkownika przez poparzeniem. Zakrętka termosu może służyć nam jako miseczka.

R

Zalety

• dostępne różne pojemności;
• posiada specjalny zawór odpowietrzający
• lekki;
• poręczny;
Q

Wady

• zewnętrzna powłoka podatna na zarysowania;

Termos obiadowy HOVAC

TERMOS OBIADOWY LUNCH BOX KUBEK TERMICZNY 15L

Kolejny termos to produkt od firmy Hovac. Jest to stosunkowo duży termos, gdyż pomieści on aż 1,5l pożywienia. Termos ten wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu może pochwalić się zarówno wyglądem, jak i bogatą kolorystyką. Termos utrzymuje temperaturę potraw ciepłych do 5 godzin. W przypadku potraw zimnych – nawet do 10 godzin. Produkt ten posiada dwie komory, dzięki czemu możemy do niego zapakować dwie różne potrawy bez ryzyka o wymieszanie się ich podczas transportu.

Termos ten możemy używać w mikrofalówce celem podgrzania posiłku, a także myć w zmywarce. Do zestawu dołączone są dwie plastikowe miseczki, które mogą służyć nie tylko jako komory do przetransportowania jedzenia ale również jako naczynia do konsumpcji. Termos posiada wygodny uchwyt na wieczku, który ułatwia przenoszenie go, a dzięki gwintowanemu zamknięciu mamy pewność, że termos nie otworzy nam się podczas podróży.

R

Zalety

• bogata kolorystyka;
• dwie osobne komory na posiłki;
• możliwość podgrzewania posiłków w mikrofalówce;
• możliwość mycia w zmywarce;
• atrakcyjna cena;
Q

Wady

• potrawy dość szybko tracą swoją temperaturę;

Termos obiadowy Lamart

Termos obiadowy 3el. 18l Lamart

Termos obiadowy Lamart składa się z 3 części, w których możemy przechowywać przygotowane posiłki. Każdy z pojemników wykonany został ze stali nierdzewnej, co gwarantuje długie utrzymywanie temperatury przygotowanych posiłków. Łączna pojemność termosu to 1,8l, czyli w każdym z pojemników możemy zmieścić 0,6l posiłku. Zestaw termicznych pojemników posiada pokrywkę wykonaną z tworzywa sztucznego wraz z silikonową uszczelką, dzięki której temperatura wewnątrz utrzymuje się jeszcze dłużej.

Pokrywka posiada wygodny uchwyt, który idealnie sprawdza się podczas transportu posiłku. Dzięki temu, że termos obiadowy Lamart składa się z 3 części możemy zabrać ze sobą nie tylko zupę, ale również pełne drugie danie. . Termosu tego możemy używać zarówno do ciepłej, jak i zimnej żywności.

R

Zalety

• szczelne zamknięcie;
• 3 elementowy zestaw umożliwia transport wielu potraw;
• 3 – letnia gwarancja;
Q

Wady

• brak zaworu odpowietrzającego;
• termos na tendencję do nagrzewania się zewnętrznych ścianek, co grozi poparzeniem.

Termos obiadowy ROCKLAND Comet

Termos obiadowy Comet 750 ml Rockland

Kolejny termos w naszym dzisiejszym rankingu to produkt marki Rockland. Ten próżniowy termos pozwala na przechowywanie posiłków przez kilkanaście godzin w stanie ciepłym. Termos posiada podwójne ścianki, pomiędzy którymi jest bardzo niskie ciśnienie co wpływa na doskonałe właściwości izolacyjne. Nada się zarówno do przenoszenia dań o konsystencji płynnej, jak i stałej.

Niestety jest to produkt o jednej komorze. Zakrętka produktu posiada specjalny zawór samozasysający, który dodatkowo chroni nasze potrawy przed utratą temperatury. Zawór ten służy również do odpowietrzania podczas otwierania termosu. Zakrętka może służyć również jako miseczka do konsumpcji posiłków. Co ważne, mimo iż posiłek jest gorący, zewnętrze ścianki pozostają chłodne. Zewnętrzna część termosu dodatkowo została pokryta specjalnym antypoślizgowym lakierem, co zwiększa komfort trzymania produktu w dłoni. Termos bardzo łatwo utrzymać w czystości.

R

Zalety

• specjalna próżniowa formuła, dzięki której potrawy dłużej pozostają ciepłe;
• antypoślizgowa część zewnętrzna termosu;
• możliwość zdjęcia uszczelek do mycia;
Q

Wady

• jedna komora;

Termos obiadowy Thermos King

TERMOS OBIADOWY Z ŁYŻKĄ 470ML KING THERMOS

Ostatnim już termosem, który chcielibyśmy dziś przedstawić jest produkt firmy Thermos King. Termos ten, podobnie jak wcześniejszy model wyposażony został we wkład próżniowy, dzięki któremu, ciepłe potrawy zachowują swoją temperaturę do 7 godzin, zimne zaś do 9. Nie jest to zbyt pojemny produkt, gdyż pomieści jedynie 470ml posiłku, natomiast dzięki dość dużemu otworowi wlewowemu zmieścimy w nim zarówno zupę, jak i drugie danie.

To jedyny produkt w zestawieniu 2024, który oprócz możliwości użycia nakrętki jako miseczki posiada również składaną łyżeczkę, która znacznie ułatwia spożywanie pokarmu poza domem. Mimo iż termos nie jest pokryty z zewnątrz materiałem antypoślizgowym, to dzięki ergonomicznemu kształtowi pewnie leży w dłoni. Termos dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych. Niestety jego cena jest dość wysoka.

R

Zalety

• posiada specjalną składaną łyżkę;
• nowoczesny design;
Q

Wady

• wysoka cena.

a

a

a

Temosy na zupę i jedzenie – porównanie produktów

Jak łatwo zauważyć, termosy obiadowe z rankingu 2024 posiadają wiele wspólnych cech. Jednak aby wybrać odpowiedni model dopasowany do potrzeb warto przyjrzeć się dokładniej cechom poszczególnych modeli.

Cecha termosu

Termos obiadowy ESBIT Food Jug

Termos obiadowy HOVAC

Termos obiadowy Lamart

Termos obiadowy ROCKLAND Comet

Termos obiadowy Thermos King

Pojemność (w litrach)

0,75

1,5

1,8

0,75

0,47

Waga (w gramach)

470

610

550

496

450

Wymiary zewnętrzne (w centymetrach)

10,8 x 16,0

17,0 x 17,0 x 20,2

14,7 x 21,0

10,6 x 17,8

9,2 x 14,0

Materiał wewnątrz termosu

stal nierdzewna

tworzywo sztuczne

stal nierdzewna

stal nierdzewna

stal nierdzewna

Zawór odpowietrzający

tak

nie

nie

tak

nie

Antypoślizgowy materiał zewnętrzny

tak

nie

tak

tak

nie

termosy obiadowe ranking 1

Termos obiadowy z pewnością ułatwi nam życie nie tylko w podróży, ale również na co dzień. Produkt ten pozwala nie tylko zaoszczędzić czas spędzony na wyjście do restauracji, ale również zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz dać gwarancję jakości spożywanych posiłków. Jednak wybór termosu obiadowego może niejednokrotnie sprawić problem.

W poniższym filmie znajdziemy porównanie termosów obiadowych dla dzieci. Jaki model jednak wybrać decydując się na zakup termosu obiadowego wykorzystywanego przez dorosłych? Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania odnośnie termosów, aby rozwiać wszelkie wątpliwości oraz pomóc w dokonaniu wyboru.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując termos obiadowy?

W zależności od potrzeb powinniśmy dostosować swój zakup termosu. Jeżeli zamierzamy nosić w nim głównie zupy i posiłki płynne nie ma znaczenia otwór wlewowy. Jeżeli zasną mamy zamiar transportować głównie drugie dania, warto wybrać model taki, który pozwoli na łatwe wkładanie i wyjmowanie pokarmu.

Na rynku w roku 2024 dostępnych jest wiele modeli, które mają kształt miseczki, co znacznie ułatwi spożywanie obiadu bez konieczności wyjmowania ich z termosu. Kolejną wartą uwagi rzeczą jest materiał z jakiego wykonany jest termos. Te, wykonane ze stali nierdzewnej czy te korzystające z technologii próżni znacznie dłużej trzymają ciepło niż tańsze termosy wykonane z tworzyw sztucznych. Wybierając jednak modele wykonane z plastiku należy zwrócić uwagę na posiadane atesty oraz fakt czy nadają się one do przechowywania żywności.

G

Czy zewnętrzna obudowa ma znaczenie?

Szukając termosu znajdziemy zarówno modele, których obudowa jest bardziej lub mniej dekoracyjna. Warto jednak zastanowić się czy będziemy korzystać z termosu poza domem, m. in na górskich szlakach czy na wycieczkach rowerowych. W takich sytuacjach dobrym wyborem są modele posiadające antypoślizgową powłokę, która chroni przed wyślizgnięciem się z ręki termosu. Kolejną ważną cechą jest izolacja. Kupując termos należy zwrócić uwagę, czy jego zewnętrzne ścianki nagrzewają się po włożeniu gorącego posiłku do środka. Często termosy mają słabą izolację, a co za tym idzie, istnieje możliwość poparzenia się o zewnętrzne ścianki.

G

Jaką pojemność wybrać?

Na rynku znajdziemy termosy o różnej pojemności. Przyjmuje się, że dla jednej osoby wystarczające są te o pojemności około 400 ml. Warto zwrócić uwagę, że termosy o pojemności do 1l posiadają lepszą izolację niż bardziej pojemne modele. Rozsądnym wyborem wydaje się więc termos o pojemności około 750ml.

G

Jak długo trzymają temperaturę termosy obiadowe?

Termosy obiadowe zazwyczaj mają możliwość przechowywania zarówno ciepłych, jak i zimnych pokarmów. Przyjmuje się, że dobry termo utrzyma nasz posiłek w odpowiedniej temperaturze od 8 do 10 godzin.

Nasz wybór – termos obiadowy ROCKLAND Comet

Biorąc pod uwagę wszystkie cechy pożądane przez dobry termos, nasz wybór padł na model Comet firmy Rockland. Termos ten jest termosem próżniowym co oznacza, że ciepłym posiłkiem możemy cieszyć się nawet 12 godzin od jego przygotowania. Termos wyposażony jest w specjalny zawór, dzięki któremu ryzyko poparzenia się znacząco spada. Dzięki dobrej izolacji zewnętrzne ścianki pozostają zimne, pomimo iż wewnątrz znajduje się ciepły posiłek. Ścianki te zostały dodatkowo pokryte specjalnym lakierem antypoślizgowym, co również zalicza się do pozytywnych cech termosu. Termos obiadowy Rockland Comet posiada 750ml pojemności co z pewnością wystarczy dla dwuosobowej rodziny, a dzięki nakrętce, która może służyć jako miseczka z łatwością możemy skonsumować posiłek poza domem.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki termos obiadowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews