Bakterie, grzyby, drobnoustroje. Otaczają nas na każdym kroku, bez względu na to, czy jesteśmy w pracy, w domu, czy też na świeżym powietrzu. Choć są one naturalnym elementem naszego świata, to w środowiskach zamkniętych, o małej drożności powietrza, czy też dużej wilgotności, rozwijają się o wiele prężniej. W takich wypadkach mogą powodować nie tylko objawy takie jak np. nieprzyjemny zapach, ale także doprowadzać do rozwoju chorób. Aby tego uniknąć warto wyposażyć swoje cztery kąty w ozonator. Jest to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie do zwalczania tego rodzaju problemów. Nim jednak ruszymy do sklepu, by je zakupić powinniśmy zastanowić się, jaki ozonator powietrza będzie najlepszym wyborem w 2024 roku.

Ozonator ranking popularnych produktów w 2024

Poniżej, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kilku, wybranych przez nas ozonatorów, które naszym zdanie idealnie sprawdzą się dla naszych potrzeb. Oczywiście podane przykłady, można traktować także jako punkt wyjścia do poszukiwania, swojego idealnego ozonatora.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
MAXI 12

Ozonator MAXI 12

9.9

Drogi

Allegro Logo
OZONATOR DO KLIMATYZACJI 600mg JONIZATOR ZY H103

JONIZATOR ZY-H103

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
OZONATOR Dawid 4J

OZONATOR Dawid 4J

9.7

Drogi

Allegro Logo
Viaken 7000mg 7g PILOT

Ozonator Viaken 7000mg

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
OZONATOR Dawid 2

OZONATOR Dawid 2

9.6

Tani

Allegro Logo

Najwyższa wydajność w rozsądnej cenie, czyli ozonator MAXI 12

ranking fotelików samochodowych 15-36

Ozonator polskiej produkcji MAXI 12, to idealne rozwiązanie, jeśli poszukujemy wysokiej wydajności. Stykamy się tutaj z wydajnością na poziomie 12g/h, a także możliwością wykonywania jonizacji UV. Produkt ten został wyposażony w wentylator o wydajności, aż 210,3/h, tym samym zapewniając odpowiedni przepływ powietrza w stosunku do prędkości wykonywanej jonizacji. Co więcej jest on tak zaprojektowany by móc pracować na powietrzu, do czego też został przystosowany poprzez umieszczenie na nim, wygodnej transportowej rączki. Oferowane rozwiązanie zostało także wyposażone w specjalne filtry zmniejszające poziom zakłóceń, jak i bardzo żywotne (najlepsze na rynku) płytki ozonujące. W efekcie stykamy się tutaj z bardzo dobrym produktem, który ma niezawodną i trwałą konstrukcję, a także będzie działał przez bardzo długi czas. Dzięki swojej wygodzie pod kątem transportu, znajdzie on zastosowanie w wielu aspektach, poczynając od oczyszczania powietrza, poprzez sterylizację żywotność, a kończąc na usuwaniu zapachów.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-SKUTECZNOŚĆ – 8

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-trwałość;
-korzystny stosunek jakości do ceny;

Q

Wady

-małą wydajność;

Idealny na letnie upały OZONATOR DO KLIMATYZACJI 600mg + JONIZATOR ZY-H103

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

OZONATOR DO KLIMATYZACJI 600mg + JONIZATOR ZY-H103 to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w letnim okresie. Został on wyposażony w dwie, specjalistyczne rurki służące do ozonowania warzyw i owoców, a także w krzemową rurkę do mięs. Oprócz tego samo urządzenie obsługuje powierzchnie 60 m2 (w trybie szybkiego oczyszczania jednorazowego) i do 180m2 (w trybie cyklicznym). Jego wydajność to 500mg/h, zaś możliwy maksymalny czas pracy to 40 minut. Według producentów, żywotność tego urządzenia wystarczy na, aż 10 000h pracy. Idealnie nadaję się do wentylowania pomieszczeń, jak i oczyszczania klimatyzacji. Należy zwrócić uwagę również na fakt, że jest to pierwsze urządzenie z wbudowanym programatorem pracy sekwencyjnej, tym samym można dzięki niemu uzyskać większą wydajność podczas procesu ozonowania. Przedmiot został wyposażony również w zaawansowany programator, dzięki czemu można tak ustawić ozonator by jego praca odpowiadała naszym potrzebom. Istnieje także możliwość powieszenia go na ścianie, a to wszystko dzięki specjalnym otworom znajdującym się na tyle urządzenia.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 9
-SKUTECZNOŚĆ – 9

R

Zalety

-możliwość programowania
-trwałość i jakość wykonania;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

Poszukując największej wydajności wybierz OZONATOR Dawid 4J

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

POLSKI OZONATOR Dawid 4J GENERATOR OZONU to rozwiązanie, które cechuje się najwyższą dostępną na rynku generacją ozonu wynoszącą 10g/h. Dzięki jego potężnej wydajności wynoszącej 210mm3/h możemy uzyskać zdumiewające wyniki. W praktyce urządzenie to może działać zarówno w pomieszczeniu, jak i na świeżym powietrzu. Zostało one wyposażone w specjalne filtry, które mają za zadanie wyłapywać zakłócenia. Ponadto całość została tak zbudowana by móc bez najmniejszych przeszkód dokonywać poszczególnych napraw lub wymian części. Skupiając się bardziej na samej budowie, projektanci zastosowali tutaj bardzo żywotne płytki ozonowe, a także niezawodne przetwornice, posiadające bardzo wysoki współczynnik cieplny. Całość została umieszczona w kwasoodpornej obudowie. Na szczególną pochwałę zasługuje możliwość bezproblemowego dołączania dodatkowych części, tak by móc rozbudować całe urządzenie. Urządzenie to nadaje się do pracy przemysłowej, przy dużej wilgotności powietrza, a jego niewielkie rozmiary, pozwalają na jego łatwy transport.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 9
-SKUTECZNOŚĆ – 10

R

Zalety

-dużą wydajność
-trwałość i jakość wykonania;
-niewielkie wymiary;
Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej;

Proste i skuteczne rozwiązanie to ozonator Viaken 7000mg

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Generator ozonu ozonator Viaken 7000mg 7g + PILOT to niezwykle proste, jak i skuteczne rozwiązanie, które z pewnością znajdzie zastosowanie w naszych czterech kątach. Stykamy się tutaj z urządzeniem o wydajności 7000 mg/h, która w zupełności wystarcza do usuwania szeregu drobnoustrojów i grzybów. Dołączony pilot pozwala na bardzo wygodne uruchamiania, jak i ustawianie wybranych programów, a dodając do tego możliwość powieszenie urządzenia na ścianie (ma w tylnej obudowie specjalne otwory) ostatecznie uzyskujemy bardzo dobre rozwiązanie. Sam produkt jest w całości wykonany z wysokiej jakości polimerów, dzięki czemu zachował swoją lekkość, a przy tym wykazuje odporność na szereg warunków, jak i mikrouszkodzeń. Nie da się jednak nie zauważyć, że jest to urządzenie o wiele lepiej sprawdzające się w „domowych” warunkach niż na skalę przemysłową. Ostatecznie jednak zakupując ten produkt, zyskamy bardzo dobre rozwiązanie i źródło ozonowania.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 7
-SKUTECZNOŚĆ – 8

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-obecność pilota;
-możliwość powieszenia na ścianie;
Q

Wady

-słaba jakość wykonania;

Poszukując rozwiązania na każdą kieszeń wybierz OZONATOR – JONIZATOR do 500mg/h

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

GENERATOR OZONU – OZONATOR – JONIZATOR do 500mg/h to drobne, lecz skuteczne rozwiązanie, które z pewnością zadowoli każdą kieszeń. Nie stykamy się tutaj z wysoką wydajnością, czy też wielogodzinnym trybem pracy. Niemniej jednak w rozsądnej cenie dostajemy bardzo praktyczny przyrząd do prowadzenia ozonowania. Posiada ono, aż dwa oddzielne moduły, które służą do detoksykacji żywności oraz oczyszczania wody. Ponadto na pokrywie urządzenia został wbudowany timer, pozwalający na pracę urządzenia w pożądanym zakresie czasu, bez potrzeby ciągłego pilnowania. Produkt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Przyglądając się bliżej parametrom technicznym dostajemy tutaj wydajność na poziomi 2-3l/min, niski poziom generowanego hałasu, a także żywotność na poziomie 4000 roboczo godzin. Całość jest niezwykle lekka, gdyż jego waga wynosi 1,2kg. W oferowany zestawie można znaleźć przewody silikonowe, dyfuzory walcowe i kuliste, a także instrukcję obsługi.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-SKUTECZNOŚĆ – 6

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-łatwa obsługa;
-niewielka waga i wymiary;
Q

Wady

-mała wydajność i liczba funkcji;

Rozsądne rozwiązanie- OZONATOR Dawid 2 GENERATOR OZONU 10 g/H

POLSKI OZONATOR Dawid 2 GENERATOR OZONU 10 g/H to młodszy brat opisywanego już wcześniej urządzenia Dawid 4J. Na pierwszy rzut oka, mogłoby się wydawać, że oba urządzenia są do siebie bardzo podobne. W praktyce rzeczywiście tak jest, choć mają drobne różnice w swojej budowie. Opisywany model ma czytelny wyświetlacz, który pozwala na łatwe ustalenie cyklu. Co ciekawe został również wyposażony w opóźnienia czasowe, a także możliwość szybkiego przeprowadzenia diagnostyki urządzenia. Oprócz tego zyskujemy tutaj wysoka jakość wykonania, potwierdzoną szeregiem certyfikatów. Projektanci umieścili płytki ozonujące z każdej strony i do tego są w powietrzu, dzięki czemu ich moc jest wykorzystana w 100%.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 9
-SKUTECZNOŚĆ – 10

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-łatwa obsługa;
-niewielkie wymiary;
Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej;

Ozonator wody, ozonator powietrza, ozonator samochodowy – czym jest ozonator?

Zgodnie z przyjętą nomenklaturą ozonator to urządzenie, w którym dochodzi do wyładowań niezupełnych, spowodowanych przez występowanie bardzo dużych potencjałów, w wyniku czego syntetyzowany jest ozon. Innymi słowy ozonator, wytwarza ozon. Oczywiście nie odbywa się to tak od razu. Wszystko zaczyna się od podstawowej części, z jaką zetkniemy się każdym modelu, a mianowicie od elementu wykładowczego, który zbudowany jest z dwóch elektrod. Te zaś mogą być już pokryte różnymi substancjami, tak by korygować wydajność naszego urządzenia.

Co daje nam ozonator?

W efekcie wytwarzany ozon daje nam wiele „plusów”. Mowa tutaj o korzystny wpływie na nasze zdrowie, poprzez eliminowanie z naszego otoczenia szkodliwych substancji, takich jak np. drobnoustroje, grzyby, czy też bakterie. Sama ozon, wykorzystywany jest także do leczenia szeregu chorób (w szczególności duży udział w tym ma woda ozonowa). Kupując ozonator bardzo często zetkniemy się z urządzeniami, które dodatkowo będą posiadały funkcję jonizacji. W efekcie będą one skutecznie działały na powietrze, również oczyszczając je z szeregu niebezpieczeństwa dla naszego organizmu.

Aspekty na jakie warto zwrócić uwagę- ozonator zalety i wady

Wiemy już, że ozonator to bardzo korzystne rozwiązanie, które dobrze wpłynie na nasze zdrowie. Jeśli jesteśmy zainteresowanie jego zakupem powinniśmy zastanowić się jaki model będzie najlepszy do naszych potrzeb. W praktyce, na rynku możemy zetknąć się z wieloma różnymi produktami, których różnice mogą być widoczne tylko dla znawcy, a w ostateczny, rozrachunku mogą zaważyć na wydajności danego urządzenia. Chcąc więc zakupić jak najlepszy ozonator, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Mowa jest tutaj przede wszystkim o wydajności ozonu. Bardzo często jest ona określana jako przepływ ozonu w mg/h. Parametr owy mówi nam, jak duże pomieszczenie jest w stanie „obsłużyć” dane urządzenie (dowiedz się więcej na: https://www.mocsokow.pl/blog/ozonatory-ktory-wybrac-n96).

W praktyce na domowe warunki, w zupełności wystarczy nam urządzenie, które generuje przepływ na poziomie 500 mg./g. Do zadań bardziej masowych lub przemysłowych, niezbędne już będą znacznie potężniejsze rozwiązania. Kolejnym istotnym aspektem jest poziom hałasu. Cóż nikt z nas nie chce, żyć w ciągłym hałasie. Jako, że ozonator będzie pracował przez większość naszego dnia, to niezbędne jest to by był przy tym dość cichy. Aktualnie coraz częściej spotyka się modele generujące hałas na poziomie 25 do 35 db, co nie zmienia faktu, że są też produkty o wiele głośniejsze.

Ozonator to urządzenie i jak każde urządzenie również może się popsuć. Dlatego też nim zakupimy dany model, warto zorientować się, czy są dla niego dostępne części zamienne. W praktyce najlepsze ozonatory mogą osiągać nawet do kilkunastu tysięcy roboczo godzin, co nie zmienia faktu, że najczęściej zetkniemy się z urządzeniami działającymi średnio 5000 roboczogodzin. Wraz z długością czasu pracy, warto zwrócić także uwagę na jeszcze inny parametr, a mianowicie wymiary. Mają one o tyle istotne znaczenie o ile nie chcemy trzymać w domu ogromnego urządzenia (które do tego będzie jeszcze potężnie hałasować). Najczęściej spotykamy modele o wymiarach 132 mm x 132 mm x 166 mm, choć nie jest to standardem i są też znacznie większe urządzenia. Pamiętajmy jednak, że w przypadku takich produktów zależy nam na dyskrecji.

Na koniec pozostaje jeszcze wspomnieć o funkcjach dodatkowych. Tutaj możemy zetknąć się z ogromem różnego rodzaju opcji. To jakie będą dla nas najbardziej niezbędne, jest już zależne od naszych potrzeb. Warto pamiętać jednak, że na rynku są już ozonatory, które można konfigurować zdalnie przy pomocy pilota. Z pewnością taka dodatkowa funkcja w domowych warunkach będzie nieoceniona.

Ozonator cena – kilka słów podsumowania, o tym czy warto inwestować w taki sprzęt w 2024

Porównując część poradnikową z przedstawionymi przez nas produktami, bardzo ciężko jest wybrać jeden, który można uważać za najlepszy. Owszem poszczególne modele różnią się wydajnością, wymiarami, czy też masą, lecz każdy z nich sprawdzi się idealnie, pod warunkiem, że zostanie użyty w odpowiednich warunkach. Z tego też powodu nie wskażemy jednego idealnego produktu, lecz zwrócimy Państwa uwagę na fakt, że ozonatory to niezwykle pomocne urządzenia, które mogą bardzo korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki ozonator wybrać
Average rating:  
 13 reviews
 by Andrzej

Generator ozonu oraz sterylizator powietrza mam w miejscu pracy. Bardzo fajnie działają, odkażają powietrze. Sterylizator włączamy po ozonowaniu po godzinach pracy.

 by Andrzej

U mnie w pracy stosują ozonator, mamy dużą przestrzeń w hali i ozonator dwa razy w tygodniu pracuje po 4 minuty, a potem jest wietrzenie 1 godzinę. Wydajność urządzenia zależy od metrażu. Ogólnie ozonator fajnie zapobiega grzybą, zarodniką, pleśną, bakterią itp

 by sosenka

Może to się wstyd przyznać, ale do niedawna nie wiedziałam, czym jest w ogóle taki ozonator i nie było mi z tym źle. Co prawda dziś to konieczność posiadanie takiego sprzętu, ale wcześniej nie bardzo zwracaliśmy na to uwagę. Taka prawda. 

 by skaribik

Miałam kiedyś ten model Dawid 2 i naprawdę nieźle to wychodziło. W sensie że i cen i wydajność naprawdę niezłe, patrząc na inne modele. Teraz się wyprowadziłam z tamtego mieszkania i na razie swojego ozonatora się nie dokupiłam. Także dużo przede mną. 

 by Krycha

Czyste powietrze to coraz bardziej powszechny temat. Dlatego też każdy stara się do tego bardziej profesjonalnie podchodzić. Szukając dobrego ozonatora trafiłam na taki ranking i dzięki temu nie mam problemu z wyborem najlepszego sprzętu. Cieszę się, że takie rankingi powstają.

 by sueska

Ozonatory to są potrzebne i wiem, że gdyby moja mama wiedziała kiedyś o takim urządzeniu, to mój brat nie miałby tych wszystkich uczuleń, jakie ma. Powiem szczerze, że sama myślę taki kupić jeszcze przed porodem, dla bezpieczeństwa.

 by Dyzio

Czyste powietrze to priorytet, także i w domu. Dlatego też szukamy jak najlepszego sprzętu do swojego domu. Bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej na ten temat. I taki ranking jak ten z pewnością pomoże mi w decyzji.

 by verba25

A ja to się na tym w ogóle nie znam i powiem wam szczerze, że nie mam i nie będę miała czegoś takiego. Za bardzo wietrzę pomieszczenie i do tego mam oczyszczać, więc ozonować niczego nie będę. 

 by prisci

Moja znajoma ma ten ozonator z pierwszej pozycji i też go sobie bardzo chwali. Mówiła, że chwila wystarczy i mamy czyste powietrze. Dlatego z mężem pomyśleliśmy,ze kupimy podobny, teraz dzięki wam wiemy, jakie sprzęty są porównywalne i jak w ogóle na to patrzeć. Dzięki wielkie.

 by grotka

Bakterie, grzyby otaczają nas na każdym kroku i to nawet w naszych własnych domach. To też warto coś z tym zrobić. I tutaj rewelacyjnie sprawdzą się takie ozonatory. Tylko jaki wybrać? I tutaj także bardzo może nam się przydać taki ranking, który powstał w oparciu o opinie innych. Także wady i zalety mamy w jednym miejscu.

 by realny25

Żadnej z tych firm nie znam, ale wydaje mi się, że skoro polecacie, to to musi coś oznaczać. Czyli wygrywa ozonator MAXI 12, ale cenowo o wiele lepiej jest kupić Jonizator zy-h103 . Dla mnie niestety kasa się liczy, dlatego chyba pójdę właśnie w kierunku dwójki.

 by Oluś

Odkąd dowiedziałam się, że jestem alergikiem to chcę zrobić wszystko aby z domu pozbyć się jak najwięcej alergenów. I taki ozonator zdecydowanie mi w tym pomoże. Ale jaki? Tego mam zamiar dowiedzieć się po zapoznaniu się z takim rankingiem.

 by Lucky

Zastanawiałam się w jaki sposób można pozbyć się grzybów i innych drobnoustrojów z domu i tak też trafiłam na ten ranking. Nawet nie przypuszczałam, że takie rankingi powstają i to na tak ważne tematy. Także jak dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie.