Każdy mężczyzna w swoim „garażu” musi posiadać kilka podstawowych narzędzi. Mowa tutaj nie tylko o śrubokrętach, czy też o wiertarko-wkrętarkach, ale przede wszystkim o spawarce. Spawarka jest urządzeniem niezbędnym, gdyż pozwala na uzyskanie trwałego połączenia dwóch nawet różnych metali. Urządzenie to jest niezwykle przydatne, niemniej jednak aktualnie chcąc zakupić takie rozwiązanie możemy natrafić na kilka różnych modeli. Patrząc pod kątem bezpieczeństwa, jakości wykonania, czy też szybkości spawania najlepiej jest wybrać spawarkę inwertorową. Tutaj jednak pojawia się kolejne pytanie, a mianowicie jaka jest najlepsza spawarka inwertorowa na rynku?

Spawarka inwertorowa ranking produktów 2024

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking mający na celu pomóc Państwu odnaleźć produkt jakim będzie dobra spawarka inwertorowa. Ranking może posłużyć także jako punkt wyjścia to poszukiwania innego tego typu produktu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
RIPPER 315A

RIPPER 315A

9.9

Tani

Allegro Logo
MIGOMAT MIG MAG TIG 220A 3w1

MIGOMAT MIG MAG

9.8

Drogi

Allegro Logo
SHERMAN TIG 210 1

SHERMAN TIG 210

9.8

Drogi

Allegro Logo
IGBT 330A WELD MASTER 1

IGBT WELD MASTER

9.7

Tani

Allegro Logo
Bester 210 ND B18258 1

Bester 210-ND B18258

9.6

Średnia

Allegro Logo
MAGNUM SNAKE 200 PS MASK

MAGNUM SNAKE 200

9.6

Średnia

Allegro Logo
SPAWARKA 250 INWERTOROWA LCD KD1854 300A

LCD KD1854 300A

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
Spawarka INWERTOROWA HIGHER 300A MMA TIG IGBT

HIGHER 300A

9.3

Tani

Allegro Logo

Poszukując najtrwalszego rozwiązania na rynku wybierz model RIPPER 315A

ranking fotelików samochodowych 15-36

Produkt jakim jest SPAWARKA 250 300 INWERTOROWA RIPPER 315A to rozwiązanie, które przez samego producenta zostało określone jako najmocniejsza i najtrwalsza spawarka na rynku. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż rozwiązanie to zostało przystosowane do pracy ciągłej poprzez zamontowanie powiększonego radiatora, jak i wentylatora, a także wyposażenie produktu w grube przewody i wzmocnioną elektronikę. W efekcie stykamy się tutaj z bardzo wysoką jakością wykonania, pozwalając na wieloletnie cieszenie się z możliwości tego urządzenia. Przyglądając się bliżej dodatkowym funkcjom tego urządzenia, możemy zauważyć, że zostało one wyposażone w specjalną diodę led sygnalizującą przegrzanie, jak i bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze panel sterowania. Ponadto spawarka posiada możliwość spawania metodą TIG po zastosowaniu odpowiedniego uchwytu spawalniczego. Dodatkowo w samym zestawie znajdziemy m.in. przewody spawalnicze, szczotkę z młotkiem, przyłbicę samościemniającą, elektrody spawalnicze 10 sztuk oraz pas nośny, jak i rękawice robocze.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 8
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 9

R

Zalety

-jakość wykonania;
-funkcjonalność;
-korzystny stosunek jakości do ceny.
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów.

Spawarka MIGOMAT MIG MAG TIG 220A 3w1, czyli Zestaw dla profesjonalistów

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Poszukując zestawu, który zaspokoi potrzeby nawet profesjonalistów, nie sposób przejść obojętnie wobec spawarki MIGOMAT MIG MAG TIG 220A 3w1. Stykamy się tutaj z urządzeniem o mocy 6.1 kVA, dzięki czemu na pewno znajdzie zastosowanie w każdym przydomowym „zakładzie: każdego mężczyzny. Oferowany system został zaprojektowany do spawania, aż trzema różnymi technikami. Mowa tutaj w szczególności o funkcji MIG/MAG w osłonie gazów obojętnych i aktywnych, FLUX będącym spawaniem drutem samoosłonowym bez gazu, MMA będące spawanie, elektrodą otuloną. Ponadto istnieje także funkcja jaką jest spawanie TIG DC z potarciowym zajarzeniem łuku, lecz by móc jej używać niezbędne jest dokupienie specjalnego uchwytu. Serce oferowanego przedmiotu bazuje na tranzystorach IGBT, co przekłada się na dużą wydajność. Do tego należy doliczyć także fakt, że samo urządzenie jest bardzo kompaktowe i lekkie.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 9
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 9
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 9

R

Zalety

-jakość wykonania i trwałość;
-funkcjonalność;
-dużą liczba opcji spawania.

Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej.

Rozwiązaniem iście profesjonalnym wydaje się SHERMAN TIG 210

Spawarka przygotowana przez markę Sherman charakteryzuje się nad wyraz dobrymi parametrami technicznymi i specyfikacją, co przekłada się na wysoką wydajność pracy i bezpieczeństwo. A przecież możliwość poradzenia sobie z nawet bardziej wymagającymi materiałami będzie niezwykle ważna dla niejednego spawacza. Model przygotowany przez markę Sherman świetnie radzi sobie w różnych sytuacjach, a dobre wykonanie potwierdza jakość wykonania i klasę urządzenia.

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od specyfikacji. Otóż urządzenie charakteryzuje się maksymalnym poborem mocy na poziomie 4,6 kVa. To, w połączeniu z maksymalnym prądem spawania na poziomie 200 A (w przypadku techniki TIG) lub 180 A (dla MMA) daje nam bardzo dobre połączenie. Warto też zauważyć, że z metod spawania do wyboru mamy TIG AC, DC, lub AC Puls, a także DC Puls i wcześniej wspomniany MMA.

Jeśli chodzi o cykl pracy, to znamionowo wynosi on 60% przy maksymalnej mocy. Oznacza to, że przez 10 minutowy interwał 6 minut to praca, a 4 minuty przerwa w celu schłodzenia urządzenia. W zestawie otrzymujemy wiele atrakcyjnych dodatków jak, chociażby, zestawy startowe części palnika, zestaw startowy soczewki, a także szereg drutów spawalniczych czy też rękawice. Jedyne, czego brakuje, to przyłbicy. Warto też nadmienić, że propozycja jest w pełni przygotowana do pracy z TIGiem – ma wszelkie niezbędne akcesoria.

R

Zalety

• Bardzo duża regulacja mocy spawania;
• Ogromna funkcjonalność;
• Wydajny znamionowy cykl pracy;
• Zabezpieczenie przed przegrzaniem;
• Ogromne możliwości dostosowania parametrów urządzenia.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Brak przyłbicy w zestawie.

IGBT 330A WELD MASTER to natomiast świetna opcja budżetowa dla niejednego majsterkowicza

Jeśli bardziej interesuje nas budżetowe rozwiązanie do mniej wymagających prac, gdzie długie spawanie nie będzie ważne, to powinniśmy zastanowić się nad modelem przygotowanym przez firmę Weld Master. Oznaczenie IGBT-330A wskazuje nam na wykorzystanie znanego i cenionego tranzystora IGBT, czyli tranzystora bipolarnego z izolowaną bramką. 330A to natomiast maksymalna wartość prądu spawania.

Propozycja charakteryzuje się płynną regulacją mocy, która wynosi od 30 do 330 A. Odbywa się ona za pomocą pokrętła, a wyświetlacz LCD wskazuje nam daną moc. Ponadto, producent zastosował tutaj szereg funkcji usprawniających spawanie jak, chociażby, Anti Stick, Hot Start, czy też Arc Force.  Warto również zaznaczyć, że spawarka charakteryzuje się sprawnością na poziomie 60% przy maksymalnym prądzie spawania 330A.

Inną zaletą tego rozwiązania jest bardzo bogate wyposażenie – przede wszystkim mamy tutaj maskę spawalniczą z filtrem, przewody spawalnicze, maskę ręczną, a także pas nośny, elektrody spawalnicze czy szczotkę z młotkiem. Nie zabrakło też rękawiczek ochronnych o właściwej normie i klasie ochrony. Produkt nie jest jednak tak dobrze przystosowany do pracy z techniką DIG, a to ze względu na brak odpowiednich akcesoriów. Co więcej, urządzenie nie jest w stanie dostarczyć nam bardzo niskiej mocy spawania, przez co praca z delikatnymi, cienkimi blachami będzie niebezpieczna.

R

Zalety

• Bardzo wysoka moc maksymalna spawania;
• Spore możliwości regulacyjne;
• Szereg funkcjonalności zabezpieczających spawacza i samo urządzenie;
• Bardzo niska cena.
Q

Wady

• Brak wielu akcesoriów do rozpoczęcia spawania techniką TIG;
• Stosunkowo wysoka minimalna moc spawania.

Ponadto, Bester 210-ND B18258 jest opcją równie ciekawą spośród wszystkich dostępnych propozycji

Spawarka przygotowana przez firmę Bester zbiera wyśmienite opinie i charakteryzuje się wysokim poziomem niezawodności. Co więcej, plasuje się cenowo idealnie pomiędzy konkurencyjnymi urządzeniami, dzięki czemu jest idealnym kompromisem pomiędzy kosztami, a wydajnością i jakością pracy. Model o oznaczeniu 210-ND charakteryzuje się bardzo wysoką mocą pobieraną, bo na poziomie 8,6 kVa. Oprócz tego, produkt gwarantuje nam wysoką moc spawania wynoszącą maksymalnie 200 A.

Wartym odnotowania jest minimalne ustawienie, które wynosi tylko 10A. Dzięki temu możemy w bezpieczny sposób zajmować się bardzo cienkimi blachami i projektami wymagającymi precyzji. Jeśli chodzi o cykl pracy, to nie jest on tak fascynujący jak u konkurencji. 60% wydajności utrzymuje się przy 85A, a 100% dostępne jest w przypadku maksymalnie 65A. Jeśli chcielibyśmy pracować przy maksymalnym możliwym natężeniu, to cykl wynosi tylko 10%.

Przedmiot wyposażony jest jednak w dodatkowe funkcje zabezpieczające sprzęt i elektrody, a mianowicie Arc Force, Hot Start, a także Anti Stick. Ponadto, produkt wyposażony jest w technologię IGBT. Metoda spawania LIFT TIG też jest dostępna, aczkolwiek musimy wyposażyć się w zestaw akcesoryjny. Warto też zauważyć, że sprzęt jest bardzo lekki i mały, przez co idealnie się sprawdzi jako mobilna spawarka inwertorowa.

R

Zalety

• Bardzo niska maksymalna moc spawania;
• Wysoka moc pobierana;
• Wiele funkcji usprawniających korzystanie z urządzenia;
• Bardzo niska waga; 
• Kompaktowość.
Q

Wady

• Mocno przeciętny cykl pracy przy wyższym natężeniu;
• Brak wielu akcesoriów i dodatków.

Wiele możliwości w rozsądnej cenie daje MAGNUM SNAKE 200 PS MASK

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

SPAWARKA INWERTOROWA MAGNUM SNAKE 200 PS MASK+ZEST to idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują wiele od spawarki, a przy tym nie chcą zbyt dużo wydawać. Stykamy się tutaj z produktem bardzo chwalonym przez klientów. Moc pobierania to 7 kVA zaś waga urządzenia to jedyne 5,2kg. Spawarka ta posiada wiele dodatkowych funkcji, które wyróżniają ją na tle swoje konkurencji. Mowa tutaj o ,.in. specjalnym wyświetlaczu LCD, uchwycie EURO, czy też możliwości płynnej regulacji prądu spawania. Co więcej w oferowanym zestawie znajdą Państwo dodatkowo profesjonalną maskę spawalniczą, kątownik spawalniczy, odpowiednie rękawice ochronne, a także 10 sztuk elektrod spawalniczych. Produkt ten pozwala na szybkie spawanie ręczne MMA elektrodami otulonymi, spawanie stali konstrukcyjnych, zwykłych i o podwyższonej jakości, okrętowych oraz stali kotłowych, a także na spawanie stali nierdzewnych, spawanie żeliwa na zimno i na gorąco. W efekcie dostajemy tutaj niezwykle funkcjonalne urządzenie, które z pewnością każdy powinien posiadać. Opisywana spawarka została także wyposażona w kilka dodatkowych funkcji takich jak: HOT START, pozwalającej na rozpoczęcie spawania w krótkim czasie od uruchomienia, a to wszystko poprzez chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza. Inną ciekawą funkcją jest ANTI STIC, które odcina napięcie w przypadku wystąpienia zwarcia elektrody ze spawanym materiałem.

R

Zalety

-trwałość;
-funkcjonalność;
-duża liczba dodatków w zestawie.

Q

Wady

-korzystny stosunek jakości do ceny.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 10
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 10
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 9

Poszukując uniwersalnego urządzenia- SPAWARKA 250 INWERTOROWA LCD KD1854 300A

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Najlepsza spawarka TIG 250 INWERTOROWA LCD KD1854 300A to uniwersalne urządzenie, które w zupełności wystarczy do typowych prac „podwórkowych”. Dostajemy tutaj produkt o mocy: 5.8 kVA i wadze 5kg. Według producenta jest to najlepszy produkt w swojej cenie i nic w tym dziwnego, gdyż oferowane urządzenie daje nam bardzo dużo. Stykamy się tutaj z wysokiej jakości produktem posiadającym cechy najlepszych na rynku. Produkt przeznaczony jest do pracy ciągłej. Posiada wzmocnioną elektronikę, o wiele większe radiatory, jak i najnowszy przetwornik PWM. Oprócz tego wykorzystuje takie funkcje jak HOT START, ARC FORCE i ANTI STICK dostarczając nam znakomite rozwiązanie do pracy.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO –8
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 9
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 9

R

Zalety

-duża liczba wersji kolorystycznych;
-funkcjonalność;
-jakoś wykonania;
-dużą liczba dodatków w zestawie.
Q

Wady

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-niska trwałość.

Spawarka INWERTOROWA HIGHER 300A MMA TIG IGBT- produkt Dobry w swojej klasie

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Spawarka INWERTOROWA HIGHER 300A MMA TIG IGBT jest po prostu dobra. W takich zakresach cenowych nie dostaniemy nic lepszego, ale z drugiej strony nie możemy oczekiwać, że będzie to najlepsze rozwiązanie na rynku. Stykamy się tutaj z wysokiej jakości spawarką, z funkcją płynnej regulacji od 20-300A. Wyposażona jest ona w wentylator i termostat, zaś stosowane elektrody są od 1.6 do 4.0. Służy ona do spawania takich metali jak stale niestopowe i stopowe, żeliwa, nikiel, miedź i stopy / po zastosowaniu przewodu TIG stali nierdzewnej. W efekcie jest to produkt mocny, kompaktowy i bardzo poręczny, a to wszystko dzięki niewielkiej wadze (4kg) i rączce służącej do jego przenoszenia.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO –8
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 7
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 7

R

Zalety

-poręczny i lekki
-praktyczny;
-dobrze wykonany.
Q

Wady

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-niska trwałość i jakość wykonania.

Spawarka inwertorowa opinie

Każdy kto planuję zakupić spawarkę z pewnością zadaję sobie pytanie jaki model powinien wybrać. Nic w tym dziwnego, gdyż na rynku możemy spotkać się z ogromną ilością różnego rodzaju spawarek nie tylko pod kątem głównego podziału na ich funkcjonalność, czy też sposób wykonania, ale także pod kątem różnych modeli dostępnych w każdym dziale. Z pewnością głównym dylematem będzie to, czy wybrać model inwerterowy, czy też transformatorowy. Dlatego też w poniższym opisie przybliżymy wam oba te rodzaje, a także ich wady oraz zalety, jak i elementy na jakie warto zwrócić przy ich zakupie. Model inwertorowy cechuje się o wiele mniejszą awaryjnością. Co więcej spawarki takie o wiele lepiej poradzą sobie z gorszymi elektrodami co automatycznie przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne, a także są o wiele mniej wrażliwe na skoki napięcia. Niestety z drugiej strony przekłada się to na cenę samego urządzenia, która jest o wiele większa w stosunku do drugiego modelu. Spawarki transformatorowe są inne w stosunku do wcześniej opisywanego modelu. Mowa tutaj jest taka, że spotykamy się z prostą budową, która przekłada się na o wiele niższą cenę ostateczną urządzenia. W efekcie ogranicza to także ilość awarii, jakie mogą dopaść nasz produkt dzięki czemu urządzenie będzie niezawodne i posłuży nam przez wiele lat. Z drugiej jednak strony urządzenia te posiadają duże gabaryty przez to są mało mobilne i z reguły posłużą tylko do domowych prac (dowiedz się więcej na https://www.narzedzia.pl/artykuly/spawarka-inwertorowa-czy-transformatorowa,4978.html).

Wybierając spawarkę na co zwrócić uwagę?

Jeżeli postanowiliśmy wybrać jednak spawarkę inwertorowa to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów zanim zakupimy takie urządzenie. Z pewnością najważniejszą kwestią będzie amperaż. Jest to parametr podstawowy, który im większy tym grubsze materiały będzie mógł zespawać dany produkt. Może też powiedzieć, że im większy amperaż tym bardziej uniwersalne urządzenie. W praktyce możemy spotkać się z amperażami nawet do 250 amperów, które stanowią już sprzęt bardzo profesjonalny i niezwykle wydajny.
Kolejnym elementem istotnym jest odporność na spadki napięć. Spadki napięć w Polsce są bardzo dużym problemem, gdyż bardzo często dochodzi do choćby przerwy w dostawie prądu, czy też innych zakłóceń na liniach elektrycznych. W efekcie niektóre urządzenia mogą sobie z nimi nie poradzić co doprowadzić może do uszkodzenia. Dlatego też niezwykle istotne jest to, aby nasze urządzenie było zabezpieczone i mało wrażliwe na takie spadki napięć.
Kolejnym istotnym parametrem, który ze względu na rozwój technologii stanowi coraz bardziej kluczowy element jest wyświetlacz. Oczywiście wyświetlacze mogą być podstawowe wyposażone w pokrętła jak i zaawansowane będące wyświetlaczami LED. Te zaawansowane są o wiele bardziej praktyczniejsze, gdyż pozwalają na o wiele bardziej precyzyjne ustawienie poszczególnych parametrów. Co więcej powinniśmy zwrócić również uwagę na obudowę, która istotna jest w szczególności w przypadku spawarek inwertorowych, aby były one wytrzymałe i solidne, gdyż są to urządzenia mobilne i bardzo często będą narażone na różnego rodzaju uszkodzenia i zarysowania.
Do tego bardzo istotne jest, aby urządzenie, które wybierzemy posiadało trzy podstawowe funkcje jakimi jest Hot Start, Anti Stick i Arc Force. Pierwsza z nich pozwala na szybsze rozpoczynanie spawania, druga jest systemem anty-zwarciowym, a trzecia pozwala na regulację dynamiki łuku spawalniczego co zapobiega zwarciom. W efekcie zwracając uwagę na te elementy może mieć pewność, że wybrane przez urządzenie z pewnością nas nie rozczaruje i będzie nam służyło przez wiele lat.

Jaka jest różnica między spawarka transformatorowa a Inwertorową?

Spawarka transformatorowa to bardzo podstawowy, mało skomplikowany sprzęt spawalniczy. Umożliwia on wyłącznie podstawowe spawanie. Ponadto, konstrukcja tych spawarek jest bardzo prosta, a samo natężenie prądu można w nich łatwo regulować. Co ciekawe, ten sprzęt jest bardzo odporny na niekorzystne warunki panujące w otaczającym nas środowisku.

Niestety, w przeciwieństwie do spawarek inwertorowych, urządzenia transformatorowa mają bardzo niski cykl pracy. Bardzo często nie przekracza on 30%. A to oznacza, że na 10-cio minutowy interwał, 3 minuty to czas pracy urządzenia, a 7 minut to czas odpoczynku, aby nie doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia sprzętu. Ponadto, spawarki inwertorowe są znacznie mniejsze i lżejsze, a dodatkowo znamionowy prąd pracy wynosić może nawet i dwa razy więcej niż w przypadku opcji transformatorowych.

Co można spawać spawarka inwertorowa?

Spawanie za pomocą tanich spawarek inwertorowych oznacza, że zazwyczaj będziemy mieli możliwość poradzenia sobie z każdym rodzajem stali – zarówno tym stopowym jak i niestopowym. Co ciekawe, istnieje też możliwość spawania różnych metali czy też stopów, jak chociażby nikiel, miedź, aluminium, żelazo czy mosiądz.

Bardzo ważne jest jednak wybranie odpowiedniej spawarki do materiału i rodzaju projektu, z jakim się będziemy zmagać. Otóż cienki i bardzo delikatne materiały powinny być spawane tylko i wyłącznie przez spawarkę, która może nam zaoferować wystarczająco dużą precyzję i niskie natężenie spawania. Gwarantuje to pewność, że nie uszkodzimy materiału przez zrobienie dziury na wylot.

Do czego służy spawarka inwertorowa?

Spawarka inwertorowa to urządzenia, które dzięki różnorodnym elektrodom pozwalają nam na spawanie najróżniejszych materiałów – począwszy od standardowej stali stopowej i niestopowej, przez aluminium i miedź, a skończywszy na innych stopach metali. Spawarka sprawdzi się zarówno w domu jak i w profesjonalnych warsztatach. Potrzebna będzie przede wszystkim kiedy będziemy chcieli połączyć dwa różne materiały.

Aby wykorzystać spawarkę inwertorową we właściwy sposób i nie spowodować uszkodzenia, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby odpowiednio dostosować elektrody do spawanego materiału i wybranej techniki spawania. Z uwagi na to, że spawarka inwertorowa charakteryzuje się bardzo dużą uniwersalnością dzięki technologii MMA, produkt idealnie sprawdzi się w przydomowym warsztacie jak i w profesjonalnych rękach.

Czym najłatwiej się spawa?

Spawarki MIG/MAG to urządzenia kompaktowe, które gwarantują niezwykle prostą obsługę i są nadzwyczaj funkcjonalne. Ponadto, spawanie migomatem cechuje się wykorzystaniem topliwej elektrody. A to natomiast nie zmusza nas do podawania elektrody z zewnątrz. Pamiętajmy też o tym, że bardzo ważne jest wybranie spawarki dostosowanej do sieci jednofazowej. Choć takie spawarki będą ograniczone z uwagi na napięcie 230 V, to znacznie ułatwi to pracę i pozwoli na korzystanie z urządzenia w domowych warunkach.

Pamiętajmy też o tym, że wybranie migomatu jest idealne ze względu na bardzo prostą technikę spawania, jaką jest MAG. Co prawda nie będziemy w stanie spawać stali nierdzewnej i aluminium przy pomocy tej metody, ale to świetny sposób na rozpoczęcie przygody ze spawaniem. Ranking spawarek migomat : https://przemianydomowe.pl/ranking-spawarek-migomat/

Jaka spawarka do użytku domowego?

Użytek domowy nie wymaga zazwyczaj bardzo mocnych i zaawansowanych spawarek, dlatego wybranie urządzenia o mocy 160-200 A będzie z pewnością bardzo dobry. Takie spawarki są w stanie łączyć elementy o grubości 8 milimetrów. Ponadto, użytek domowy oznacza zazwyczaj mniej zaawansowane pracy. A to oznacza, że powinniśmy wybierać urządzenia proste w obsłudze i dostosowane do klasycznej sieci jednofazowej. Innymi słowy, 230V to napięcie dostępne w praktycznie całym domu – nie licząc trójfazowego gniazda, które zazwyczaj łączy się z bardzo wymagającymi urządzeniami w postaci płyty indukcyjnej.

Nie mniej istotną rolę w wybraniu spawarki do użytku domowego jest sprawność sprzętu. Oczywiście, im jest ona wyższa, tym lepiej. Natomiast w domu nie musimy się martwić o to, żeby wybierać produkt, który nieprzerwanie będzie pracować przez dłużej niż 5 minut. A to oznacza, że sprawność na poziomie 50% przy maksymalnej mocy to więcej niż wystarczająco.

Ile prądu zużywa spawarka elektryczna?

Spawanie to z pewnością jedno z bardziej energożernych zajęć. Ostateczna ilość prądu, jaki zużyjemy podczas pracy zależny jest przede wszystkim od natężenia spawania, ale też i napięcia, jakie wymagany jest do uruchomienia i utrzymania spawarki przy pracy. Pobór energii przy amperażu na poziomie 200A jest całkiem spory i po 10 minutach pracy wynosi około 1 kWh. Jednakże, dokładną ilość ciężko jest określić z uwagi na to że każdy sprzęt ma inną specyfikację. Dopiero znając każdy czynnik będziemy w stanie oszacować dokładny pobór.

Warto też pamiętać, że pobór mocy określa się przez jeden z parametrów spawarek, mianowicie przez kVa to woltoamper i pomaga nam określić faktycznie pobieraną moc przez urządzenie. Zazwyczaj te bardziej budżetowe i mniej wymagające spawarki mają tę wartość na poziomie 4-5 kVa. Jednakże mocniejszy sprzęt może mieć nawet i 7-8 kVa.

Jaki rodzaj spawarki do wszystkiego?

Trudno jednoznacznie wskazać urządzenie, które będzie sprzętem do wszystkiego. Należy natomiast pamiętać o tym, że są spawarki bardziej uniwersalne od innych. Dobrym przykładem jest tutaj spawarka inwertorowa MMA bądź też tak zwana spawarka migomat. Ten sprzęt nie wymaga używania butli z gazem osłonowym, a dodatkowo ich obsługa jest bardzo prosta. Co więcej, to stosunkowo tanie urządzenia, które są w stanie poradzić sobie z prawie każdym zadaniem.

Warto jednak pamiętać, że początkujący spawacze nie powinni decydować się na użycie spawarki inwertorowej MMA do bardziej wymagających projektów, gdzie precyzja jest nad wyraz ważna i gdzie głębokość blachy wynosi nie więcej niż 2-3 mm.

Kilka słów podsumowania – spawarki inwertorowe opinie konsumentów z 2024

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z przedstawionymi przez nas produktami, nie trudno jest wybrać ten jeden najlepszy model. Mowa tutaj o produkcie jakim jest: SPAWARKA INWERTOROWA MAGNUM SNAKE 200 PS MASK+ZEST. Choć jest to urządzenie z wyższej, póki cenowej, to stanowi one znakomity wybór, który z pewnością nas nie rozczaruje. Jest niezawodne, bezpieczne i pozwala na szybkie spawanie. Do tego jest niezwykle mobilne, a oferowane dodatki do produktu są bardzo praktyczne i pomocne podczas spawania.

Sprawdź również >> dobre spawarki światłowodowe <<

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką spawarkę inwertorową
Average rating:  
 11 reviews
 by mążowa

No i wielkie dzięki, mój mąż spawarki właśnie nie ma i zawsze mieli problem, co zrobić, jak to w ogóle wybierać. Z wami to jest dużo prostsze. Czyli jak kupię modele z tego rankingu, to on powinien być zadowolony? Zależy mi na tym, stąd właśnie mój komentarz do Was. 

 by sszwagier

Highera 300 A, jak dobrze kojarzę, to mam mój znajomy i wszystko tam mu pasowało ostatnim razem. Nie wiem, jak jest teraz, bo dawnośmy się nie widzieli, ale tak to opowiadał o nim i cieszył się, że go ma. Może dalej mu służy, sam ciekaw jestem. Dzięki za kolejny fajny ranking. 

 by jukolo

Ja to jakiegoś chińczyka mam, ale nie daje rady czasem, przegrzewa się i zastawiłem go w lombardzie, a teraz kupię sobie coś porządnego. Może nie Rippera, bo mimo że określiliście go na taki, to mnie na niego nie stać, ale coś podobnego. Teraz wiem gdzie i jak szukać, świetnie! 

 by Janek

Każdy facet to dziecko i dlatego też muszą mieć wszystkie sprzęty w swoim garażu. Chcąc kupić dobrą spawarkę warto jest zajrzeć na taki ranking, aby móc wybrać najlepszej jakości taki sprzęt. Dlatego też ja bardzo chętnie zapoznam się co tam ciekawego mają.

 by promyk99

Miomat MIG MAT używamy w przedsiębiorstwie produkcyjnym, baardzo dobrze się spisuje na dłuższe użytkowanie, jak i krótsze. Nic się z tym nie dzieje, a już w szczególności po całym dniu pracy. To musicie wiedzieć. Ale, no, swoje kosztuje. 

 by michał

Myślę, że ranking dobry, opinie ludzi z czasem się pokażą, ale grunt, że wy sami coś wykombinowaliście, sprawdziliście. To się chwali. Co do RIPPERA, to przyznaję, że to tani sprzęt, ale zdecydowanie dobry. Wiele osób go chwali. 

 by pjoter45

A no widzicie, tak to jest, we wszystkim porad potrzebujemy, hehe. To znaczy, redaktorzy, że jesteście dla nas nieocenieni. Mi na przykład ten wpis się przydał w “dyskusji” z mądrzejszym jak zwykle kolegą. Wszystko się sprawdziło, miałem rację. 

 by Fryta

Chcąc kupić facetowi prezent wpadłam na pomysł kupna spawarki. Tylko jaką wybrać aby była dobra? Takich informacji szukamy w internecie i bardzo dobrze sprawdza się taki ranking. Także dobrze, że takie rankingi powstają.

 by śledcza

Spawarka jest urządzeniem niezwykle przydatnym i to w każdym domu. Dlatego też szukamy najlepszego takiego sprzętu. I dzięki tej stronie będzie nam dużo łatwiej takiej decyzji dokonać. Ja jestem jak najbardziej za takimi rankingami.

 by Hanka

Postanowiłam kupić spawarkę do domu lecz w ogóle nie mam pojęcia jaką wybrać. Więc szukałam informacji w internecie i tak znalazłam taki ranking w którym to dzielą się informacjami inni ludzie. Także według mnie warto z takich rankingów skorzystać.

 by Aust

To jest bardzo dobre pytanie. Bo jest tyle różnych modeli spawarek dostępnych, że ciężko jest nam zdecydować jaka będzie najlepsza. Dlatego też warto jest poznać takie rankingi oparte na opiniach i zdaniach innych osób.