Każdy mężczyzna w swoim „garażu” musi posiadać kilka podstawowych narzędzi. Mowa tutaj nie tylko o śrubokrętach, czy też o wiertarkach/wkrętarkach, ale przede wszystkim o spawarce. Spawarka jest urządzeniem niezbędnym, gdyż pozwala na uzyskanie trwałego połączenia dwóch nawet różnych metali. Urządzenie to jest niezwykle przydatne, niemniej jednak aktualnie chcąc zakupić takie rozwiązanie możemy natrafić na kilka różnych modeli. Patrząc pod kątem bezpieczeństwa, jakości wykonania, czy też szybkości spawania najlepiej jest wybrać spawarkę inwertorową. Tutaj jednak pojawia się kolejne pytanie, a mianowicie jaka jest najlepsza spawarka inwertorowa na rynku?

Spawarka inwertorowa ranking produktów 2022

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking mający na celu pomóc Państwu odnaleźć produkt jakim będzie dobra spawarka inwertorowa. Ranking może posłużyć także jako punkt wyjścia to poszukiwania innego tego typu produktu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
RIPPER 315A

RIPPER 315A

9.9

Tani

Allegro Logo
MIGOMAT MIG MAG TIG 220A 3w1

MIGOMAT MIG MAG

9.8

Drogi

Allegro Logo
MAGNUM SNAKE 200 PS MASK

MAGNUM SNAKE 200

9.6

Średnia

Allegro Logo
SPAWARKA 250 INWERTOROWA LCD KD1854 300A

LCD KD1854 300A

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
Spawarka INWERTOROWA HIGHER 300A MMA TIG IGBT

HIGHER 300A

9.3

Tani

Allegro Logo

Poszukując najtrwalszego rozwiązania na rynku wybierz model RIPPER 315A

ranking fotelików samochodowych 15-36

Produkt jakim jest SPAWARKA 250 300 INWERTOROWA RIPPER 315A to rozwiązanie, które przez samego producenta zostało określone jako najmocniejsza i najtrwalsza spawarka na rynku. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż rozwiązanie to zostało przystosowane do pracy ciągłej poprzez zamontowanie powiększonego radiatora, jak i wentylatora, a także wyposażenie produktu w grube przewody i wzmocnioną elektronikę. W efekcie stykamy się tutaj z bardzo wysoką jakością wykonania, pozwalając na wieloletnie cieszenie się z możliwości tego urządzenia. Przyglądając się bliżej dodatkowym funkcjom tego urządzenia, możemy zauważyć, że zostało one wyposażone w specjalną diodę led sygnalizującą przegrzanie, jak i bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze panel sterowania. Ponadto spawarka posiada możliwość spawania metodą TIG po zastosowaniu odpowiedniego uchwytu spawalniczego. Dodatkowo w samym zestawie znajdziemy m.in. przewody spawalnicze, szczotkę z młotkiem, przyłbicę samościemniającą, elektrody spawalnicze 10 sztuk oraz pas nośny, jak i rękawice robocze.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 8
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 9

R

Zalety

-jakość wykonania; -funkcjonalność; -korzystny stosunek jakości do ceny.
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów.

Spawarka MIGOMAT MIG MAG TIG 220A 3w1, czyli Zestaw dla profesjonalistów

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Poszukując zestawu, który zaspokoi potrzeby nawet profesjonalistów, nie sposób przejść obojętnie wobec spawarki MIGOMAT MIG MAG TIG 220A 3w1. Stykamy się tutaj z urządzeniem o mocy 6.1 kVA, dzięki czemu na pewno znajdzie zastosowanie w każdym przydomowym „zakładzie: każdego mężczyzny. Oferowany system został zaprojektowany do spawania, aż trzema różnymi technikami. Mowa tutaj w szczególności o funkcji MIG/MAG w osłonie gazów obojętnych i aktywnych, FLUX będącym spawaniem drutem samoosłonowym bez gazu, MMA będące spawanie, elektrodą otuloną. Ponadto istnieje także funkcja jaką jest spawanie TIG DC z potarciowym zajarzeniem łuku, lecz by móc jej używać niezbędne jest dokupienie specjalnego uchwytu. Serce oferowanego przedmiotu bazuje na tranzystorach IGBT, co przekłada się na dużą wydajność. Do tego należy doliczyć także fakt, że samo urządzenie jest bardzo kompaktowe i lekkie.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 9
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 9
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 9

R

Zalety

-jakość wykonania i trwałość;
-funkcjonalność;
-dużą liczba opcji spawania.

Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej.

Wiele możliwości w rozsądnej cenie daje MAGNUM SNAKE 200 PS MASK

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

SPAWARKA INWERTOROWA MAGNUM SNAKE 200 PS MASK+ZEST to idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują wiele od spawarki, a przy tym nie chcą zbyt dużo wydawać. Stykamy się tutaj z produktem bardzo chwalonym przez klientów. Moc pobierania to 7 kVA zaś waga urządzenia to jedyne 5,2kg. Spawarka ta posiada wiele dodatkowych funkcji, które wyróżniają ją na tle swoje konkurencji. Mowa tutaj o ,.in. specjalnym wyświetlaczu LCD, uchwycie EURO, czy też możliwości płynnej regulacji prądu spawania. Co więcej w oferowanym zestawie znajdą Państwo dodatkowo profesjonalną maskę spawalniczą, kątownik spawalniczy, odpowiednie rękawice ochronne, a także 10 sztuk elektrod spawalniczych. Produkt ten pozwala na szybkie spawanie ręczne MMA elektrodami otulonymi, spawanie stali konstrukcyjnych, zwykłych i o podwyższonej jakości, okrętowych oraz stali kotłowych, a także na spawanie stali nierdzewnych, spawanie żeliwa na zimno i na gorąco. W efekcie dostajemy tutaj niezwykle funkcjonalne urządzenie, które z pewnością każdy powinien posiadać. Opisywana spawarka została także wyposażona w kilka dodatkowych funkcji takich jak: HOT START, pozwalającej na rozpoczęcie spawania w krótkim czasie od uruchomienia, a to wszystko poprzez chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza. Inną ciekawą funkcją jest ANTI STIC, które odcina napięcie w przypadku wystąpienia zwarcia elektrody ze spawanym materiałem.

R

Zalety

-trwałość;
-funkcjonalność;
-duża liczba dodatków w zestawie.

Q

Wady

-korzystny stosunek jakości do ceny.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 10
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 10
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 9

Poszukując uniwersalnego urządzenia- SPAWARKA 250 INWERTOROWA LCD KD1854 300A

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

SPAWARKA 250 INWERTOROWA LCD KD1854 300A to uniwersalne urządzenie, które w zupełności wystarczy do typowych prac „podwórkowych”. Dostajemy tutaj produkt o mocy: 5.8 kVA i wadze 5kg. Według producenta jest to najlepszy produkt w swojej cenie i nic w tym dziwnego, gdyż oferowane urządzenie daje nam bardzo dużo. Stykamy się tutaj z wysokiej jakości produktem posiadającym cechy najlepszych na rynku. Produkt przeznaczony jest do pracy ciągłej. Posiada wzmocnioną elektronikę, o wiele większe radiatory, jak i najnowszy przetwornik PWM. Oprócz tego wykorzystuje takie funkcje jak HOT START, ARC FORCE i ANTI STICK dostarczając nam znakomite rozwiązanie do pracy.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO –8
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 9
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 9

R

Zalety

-duża liczba wersji kolorystycznych; -funkcjonalność; -jakoś wykonania; -dużą liczba dodatków w zestawie.
Q

Wady

-korzystny stosunek jakości do ceny; -niska trwałość.

Spawarka INWERTOROWA HIGHER 300A MMA TIG IGBT- produkt Dobry w swojej klasie

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Spawarka INWERTOROWA HIGHER 300A MMA TIG IGBT jest po prostu dobra. W takich zakresach cenowych nie dostaniemy nic lepszego, ale z drugiej strony nie możemy oczekiwać, że będzie to najlepsze rozwiązanie na rynku. Stykamy się tutaj z wysokiej jakości spawarką, z funkcją płynnej regulacji od 20-300A. Wyposażona jest ona w wentylator i termostat, zaś stosowane elektrody są od 1.6 do 4.0. Służy ona do spawania takich metali jak stale niestopowe i stopowe, żeliwa, nikiel, miedź i stopy / po zastosowaniu przewodu TIG stali nierdzewnej. W efekcie jest to produkt mocny, kompaktowy i bardzo poręczny, a to wszystko dzięki niewielkiej wadze (4kg) i rączce służącej do jego przenoszenia.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO –8
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 7
-SZYBKOŚĆ SPAWANIA – 7

R

Zalety

-poręczny i lekki -praktyczny; -dobrze wykonany.
Q

Wady

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-niska trwałość i jakość wykonania.

Spawarka inwertorowa opinie

Każdy kto planuję zakupić spawarkę z pewnością zadaję sobie pytanie jaki model powinien wybrać. Nic w tym dziwnego, gdyż na rynku możemy spotkać się z ogromną ilością różnego rodzaju spawarek nie tylko pod kątem głównego podziału na ich funkcjonalność, czy też sposób wykonania, ale także pod kątem różnych modeli dostępnych w każdym dziale. Z pewnością głównym dylematem będzie to, czy wybrać model inwerterowy, czy też transformatorowy. Dlatego też w poniższym opisie przybliżymy wam oba te rodzaje, a także ich wady oraz zalety, jak i elementy na jakie warto zwrócić przy ich zakupie. Model inwertorowy cechuje się o wiele mniejszą awaryjnością. Co więcej spawarki takie o wiele lepiej poradzą sobie z gorszymi elektrodami co automatycznie przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne, a także są o wiele mniej wrażliwe na skoki napięcia. Niestety z drugiej strony przekłada się to na cenę samego urządzenia, która jest o wiele większa w stosunku do drugiego modelu. Spawarki transformatorowe są inne w stosunku do wcześniej opisywanego modelu. Mowa tutaj jest taka, że spotykamy się z prostą budową, która przekłada się na o wiele niższą cenę ostateczną urządzenia. W efekcie ogranicza to także ilość awarii, jakie mogą dopaść nasz produkt dzięki czemu urządzenie będzie niezawodne i posłuży nam przez wiele lat. Z drugiej jednak strony urządzenia te posiadają duże gabaryty przez to są mało mobilne i z reguły posłużą tylko do domowych prac (dowiedz się więcej na https://www.narzedzia.pl/artykuly/spawarka-inwertorowa-czy-transformatorowa,4978.html).

Wybierając spawarkę na co zwrócić uwagę?

Jeżeli postanowiliśmy wybrać jednak spawarkę inwertorowa to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów zanim zakupimy takie urządzenie. Z pewnością najważniejszą kwestią będzie amperaż. Jest to parametr podstawowy, który im większy tym grubsze materiały będzie mógł zespawać dany produkt. Może też powiedzieć, że im większy amperaż tym bardziej uniwersalne urządzenie. W praktyce możemy spotkać się z amperażami nawet do 250 amperów, które stanowią już sprzęt bardzo profesjonalny i niezwykle wydajny.
Kolejnym elementem istotnym jest odporność na spadki napięć. Spadki napięć w Polsce są bardzo dużym problemem, gdyż bardzo często dochodzi do choćby przerwy w dostawie prądu, czy też innych zakłóceń na liniach elektrycznych. W efekcie niektóre urządzenia mogą sobie z nimi nie poradzić co doprowadzić może do uszkodzenia. Dlatego też niezwykle istotne jest to, aby nasze urządzenie było zabezpieczone i mało wrażliwe na takie spadki napięć.
Kolejnym istotnym parametrem, który ze względu na rozwój technologii stanowi coraz bardziej kluczowy element jest wyświetlacz. Oczywiście wyświetlacze mogą być podstawowe wyposażone w pokrętła jak i zaawansowane będące wyświetlaczami LED. Te zaawansowane są o wiele bardziej praktyczniejsze, gdyż pozwalają na o wiele bardziej precyzyjne ustawienie poszczególnych parametrów. Co więcej powinniśmy zwrócić również uwagę na obudowę, która istotna jest w szczególności w przypadku spawarek inwertorowych, aby były one wytrzymałe i solidne, gdyż są to urządzenia mobilne i bardzo często będą narażone na różnego rodzaju uszkodzenia i zarysowania.
Do tego bardzo istotne jest, aby urządzenie, które wybierzemy posiadało trzy podstawowe funkcje jakimi jest Hot Start, Anti Stick i Arc Force. Pierwsza z nich pozwala na szybsze rozpoczynanie spawania, druga jest systemem anty-zwarciowym, a trzecia pozwala na regulację dynamiki łuku spawalniczego co zapobiega zwarciom. W efekcie zwracając uwagę na te elementy może mieć pewność, że wybrane przez urządzenie z pewnością nas nie rozczaruje i będzie nam służyło przez wiele lat.

Kilka słów podsumowania – spawarki inwertorowe opinie konsumentów z 2022

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z przedstawionymi przez nas produktami, nie trudno jest wybrać ten jeden najlepszy model. Mowa tutaj o produkcie jakim jest: SPAWARKA INWERTOROWA MAGNUM SNAKE 200 PS MASK+ZEST. Choć jest to urządzenie z wyższej, póki cenowej, to stanowi one znakomity wybór, który z pewnością nas nie rozczaruje. Jest niezawodne, bezpieczne i pozwala na szybkie spawanie. Do tego jest niezwykle mobilne, a oferowane dodatki do produktu są bardzo praktyczne i pomocne podczas spawania.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką spawarkę inwertorową
Average rating:  
 11 reviews
 by mążowa

No i wielkie dzięki, mój mąż spawarki właśnie nie ma i zawsze mieli problem, co zrobić, jak to w ogóle wybierać. Z wami to jest dużo prostsze. Czyli jak kupię modele z tego rankingu, to on powinien być zadowolony? Zależy mi na tym, stąd właśnie mój komentarz do Was. 

 by sszwagier

Highera 300 A, jak dobrze kojarzę, to mam mój znajomy i wszystko tam mu pasowało ostatnim razem. Nie wiem, jak jest teraz, bo dawnośmy się nie widzieli, ale tak to opowiadał o nim i cieszył się, że go ma. Może dalej mu służy, sam ciekaw jestem. Dzięki za kolejny fajny ranking. 

 by jukolo

Ja to jakiegoś chińczyka mam, ale nie daje rady czasem, przegrzewa się i zastawiłem go w lombardzie, a teraz kupię sobie coś porządnego. Może nie Rippera, bo mimo że określiliście go na taki, to mnie na niego nie stać, ale coś podobnego. Teraz wiem gdzie i jak szukać, świetnie! 

 by Janek

Każdy facet to dziecko i dlatego też muszą mieć wszystkie sprzęty w swoim garażu. Chcąc kupić dobrą spawarkę warto jest zajrzeć na taki ranking, aby móc wybrać najlepszej jakości taki sprzęt. Dlatego też ja bardzo chętnie zapoznam się co tam ciekawego mają.

 by promyk99

Miomat MIG MAT używamy w przedsiębiorstwie produkcyjnym, baardzo dobrze się spisuje na dłuższe użytkowanie, jak i krótsze. Nic się z tym nie dzieje, a już w szczególności po całym dniu pracy. To musicie wiedzieć. Ale, no, swoje kosztuje. 

 by michał

Myślę, że ranking dobry, opinie ludzi z czasem się pokażą, ale grunt, że wy sami coś wykombinowaliście, sprawdziliście. To się chwali. Co do RIPPERA, to przyznaję, że to tani sprzęt, ale zdecydowanie dobry. Wiele osób go chwali. 

 by pjoter45

A no widzicie, tak to jest, we wszystkim porad potrzebujemy, hehe. To znaczy, redaktorzy, że jesteście dla nas nieocenieni. Mi na przykład ten wpis się przydał w “dyskusji” z mądrzejszym jak zwykle kolegą. Wszystko się sprawdziło, miałem rację. 

 by Fryta

Chcąc kupić facetowi prezent wpadłam na pomysł kupna spawarki. Tylko jaką wybrać aby była dobra? Takich informacji szukamy w internecie i bardzo dobrze sprawdza się taki ranking. Także dobrze, że takie rankingi powstają.

 by śledcza

Spawarka jest urządzeniem niezwykle przydatnym i to w każdym domu. Dlatego też szukamy najlepszego takiego sprzętu. I dzięki tej stronie będzie nam dużo łatwiej takiej decyzji dokonać. Ja jestem jak najbardziej za takimi rankingami.

 by Hanka

Postanowiłam kupić spawarkę do domu lecz w ogóle nie mam pojęcia jaką wybrać. Więc szukałam informacji w internecie i tak znalazłam taki ranking w którym to dzielą się informacjami inni ludzie. Także według mnie warto z takich rankingów skorzystać.

 by Aust

To jest bardzo dobre pytanie. Bo jest tyle różnych modeli spawarek dostępnych, że ciężko jest nam zdecydować jaka będzie najlepsza. Dlatego też warto jest poznać takie rankingi oparte na opiniach i zdaniach innych osób.