Czym zadbać o prawidłową ostrość łańcuchów? Sprawdź najnowszy ranking ostrzałek do łańcuchów i zdecyduj się na odpowiednie urządzenie w roku 2024

Nieważne jak dobry i polecany sprzęt zakupimy, po pewnym czasie nawet pilarki marki premium wymagają ostrzenia łańcuchów. Wykonywanie tej czynności regularnie pozwoli nam na bezproblemowe i bezobsługowe użytkowanie sprzętu przez bardzo długi czas, a dodatkowo zadba o odpowiednią skuteczność – taką samą jak pierwszego dnia po zakupie. Zatem jaka ostrzałka do łańcuchów okaże się najlepsza?

Niestety, trudno jest jednoznacznie stwierdzić który z dostępnych modeli okaże się najskuteczniejszy z uwagi na mnogość producentów i wiele różnych parametrów. Aby zatem odnaleźć się w tym szaleństwie i wskazać dobrą ostrzałkę do łańcuchów, warto sprawdzić wszystkie parametry, które to mają zasadnicze znaczenie w wyborze idealnego produktu.

Ranking Ostrzałek do Łańcuchów w 2024 – Top 5 Najlepszych Ostrzałek do Łańcucha

Miejsce

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

1

YATO OSTRZALKA DO OSTRZENIA LANCUCHOW 1

YATO YT-84990

9.9

Droga

Allegro Logo

2

Ostrzalka LEX do ostrzenia lancuchow 780W LXCG780 1

LEX 780W LXCG780

9.8

Średnia

Allegro Logo

3

Ostrzalka Smart Tools do pil lancuchowych 1

Smart Tools

9.7

Tania

Allegro Logo

4

Ostrzalka do pil tarczowych Al Fa ALS8 800 W 1

Al-Fa ALS8

9.6

Średnia

Allegro Logo

5

PARKSIDE Urzadzenie do ostrzenia lancuchow PSG 85 1

PARKSIDE PSG 85

9.4

Średnia

Allegro Logo

W naszym rankingu ostrzałek do łańcuchów 2024 pojawiło się szereg atrakcyjnych ofert, w tym produkty o bardzo wysokiej wydajności i ciekawych funkcjonalnościach. Zwrócono jednak szczególną uwagę na te ostrzałki do łańcuchów z wysoką prędkością obrotową oraz ze sporą mocą. Ponadto pamiętaliśmy o stopniu ochrony, o opcjach regulacyjnych oraz o komforcie użytkowania danej ostrzałki.

Zwycięzca rankingu 2024 i jedna z najlepszych ostrzałek dostępnych w tym momencie na rynku to bez wątpienia YATO OSTRZAŁKA DO OSTRZENIA ŁAŃCUCHÓW

ranking ostrzałek do łańcuchów

Bardzo dobrą opcją jest ostrzałka marki Yato przeznaczona do ostrzenia łańcuchów pił o dosyć niskiej mocy 85 W. Produkt posiada jednak aż trzy możliwości regulacji: podziałki łańcucha, kąta ostrzenia i głębokości ostrzenia oraz funkcję automatycznej blokady łańcucha. Wszystkie elementy narzędzia zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na wygodną pracę i bezpieczeństwo użytkownika.

Metalowa prowadnica sprawia, że ostrzony łańcuch znajduje się w stabilnej pozycji. Tarcza o wymiarach 108 x 23 x 3,2 mm precyzyjnie ostrzy łańcuch z prędkością obrotową 5500 obrotów na minutę, natomiast ogranicznik głębokości chroni go przed nadmiernym ścieraniem. Możliwa regulacja kąta ostrzenia od zera do trzydziestu pięciu stopni. Zasilanie sieciowe o napięciu 220 – 240 V odbywa się za pośrednictwem dołączonego do zestawu kabla o długości 1,8 m.

Ostrzałka waży niecałe 1,5 kg i dobrze przywiera do blatu. Nie rusza się w żaden sposób – ani nie przesuwa, ani nie chybocze w trakcie pracy. Warto wspomnieć o atrakcyjnej cenie, która jest niska, biorąc pod uwagę wysoką jakość urządzenia oraz jego niezawodność. Ostrzałka wygląda solidnie i ładnie. Jest czarna z czerwonymi elementami, idealnie wkomponuje się w wystrój warsztatu.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Duża prędkość obrotów;
• Obrotowa podstawa;
• Kompaktowy rozmiar.
Q

Wady

  • Niska moc silnika.

Ostrzałka LEX do ostrzenia łańcuchów 780W LXCG780 to inna, lecz równie dobra ostrzałka do łańcuchów

ostrzałka do łańcuchów oregon

Inną, wartą polecenia ostrzałką, jest ta od marki LEX. Cechuje się przede wszystkim solidną konstrukcją, niezawodnym działaniem oraz przyjemnym designem. Pomarańczowy kolor w połączeniu z czarnymi elementami tworzy przyjemną dla oka kompozycję. Urządzenie można przytwierdzić bardzo mocno do blatu, dzięki czemu użytkownik ma zagwarantowane bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Ponadto ostrzałka ma funkcję podświetlania miejsca pracy, dlatego można korzystać z niej nawet w ciemnych pomieszczeniach. Moc urządzenia to 780 W z prędkością obrotową ostrza 3000 rpm. Średnica tarczy to 145/22,2 mm. Wbudowany silnik jest indukcyjny. Wszystkie pokrętła do regulacji mają wytłoczoną skalę i podziałkę. Obracane imadło ułatwia dostosowanie kąta nachylenia od zera do trzydziestu pięciu stopni. Ostrzałka waży sześć kilogramów, dzięki czemu jest stabilna.

Przyrząd nadaje się do ostrzenia łańcuchów pił spalinowych oraz elektrycznych. Sprzedawca jako gratis dostarcza drugą tarczę szlifierską. Produkt zasłużenie zebrał pozytywne oceny i recenzje od osób, które miały okazję go przetestować. Klienci chwalą mocny, wydajny oraz niezawodny silnik. Ostrzałka jest zasilana sieciowo za pomocą kabla.

R

Zalety

• Podświetlenie miejsca pracy; 
• Wysoka moc silnika;
• Atrakcyjny design;
• Możliwość przytwierdzenia urządzenia do blatu.
Q

Wady

  • Wysoka cena.

Ponadto, warto też sprawdzić inną opcję, a mianowicie Ostrzałka Smart Tools do pił łańcuchowych

jaka ostrzałka do łańcuchów

Aby zapobiec wypadkom w terenie, firma Smart Tools stworzyła podręczną ostrzałkę do łańcuchów, którą można zastosować niemal wszędzie. To niewielkie urządzenie jest w stanie naostrzyć łańcuchy pił z podwójnymi otworami o wymiarach 14’’, 16’’, 18’’ oraz 20’’. Ostrzałkę wykonano z trwałego tworzywa ABS odpornego na zarysowania i uderzenia.

W środku znajduje się osełka – w zestawie są dwie. Część, która trzyma osełkę po zewnętrznej stronie pełni funkcję oparcia. Pofałdowane tworzywo gwarantuje stabilne ustawienie produktu i bezpieczne ostrzenie. Użytkowanie jest bardzo proste i intuicyjne.

Wystarczy otworzyć przyrząd i zamocować piłę w przeznaczonych do tego uchwytach montażowych. Następnie zamknąć ostrzałkę i zablokować zamek, po czym uruchomić piłę i docisnąć ją w taki sposób, aby łańcuch ocierał się o osełkę. Po zużyciu kamienia należy otworzyć produkt, wysunąć czarny element, wyjąć zużytą osełkę i zaaplikować nową.

Prostota oraz niewielki rozmiar narzędzia pozwalają na zabranie go wszędzie, nawet do lasu. Jest to dobre rozwiązanie awaryjne, dzięki któremu nie trzeba przerywać cięcia drewna i spieszyć do warsztatu. Sprzedawca dodaje dwuletnią gwarancję na swój produkt.

R

Zalety

• Podręczne urządzenie;
• Wydajność;
• Bardzo atrakcyjna cena;
• Łatwa wymiana osełki.
Q

Wady

• Bardzo niska wydajność ostrzenia – zależna od naszej sprawności;
• Sprawdza się tylko w terenie z uwagi na brak zasilania.

Kolejna ciekawa propozycja? Ostrzałka do pił tarczowych Al-Fa ALS8 800 W spełni każde wymagania!

ostrzałka do łańcucha cena

Firma AL-FA skonstruowała profesjonalny sprzęt do ostrzenia pił tarczowych o mocy 800 W. Ostrzałka wyróżnia się solidną i stabilną platformą, którą przytwierdza się do blatu śrubami. W zestawie znajduje się zestaw kluczy. Niewątpliwą zaletę stanowi mocny, wydajny silnik zasilany kablem sieciowym z napięciem 230 V.

Urządzenie jest ergonomiczne i zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo w trakcie pracy. Specjalne osłony maksymalnie chronią przed ewentualnym wypadkiem. Pokrętła służące do regulacji posiadają dodatkowe zabezpieczenia, więc nie ma mowy o przypadkowym włączeniu ostrzałki. Przycisk włączający i wyłączający jest osłonięty mocną tarczą.

Tarcza szlifierska o średnicy 100 mm działa na zasadzie stożkowego docisku i umożliwia ostrzenie pił o średnicach od 90 do 400 mm. Przy każdym pokrętle jest skala, a także podziałka, która ułatwia dostosowanie przyrządu do pracy. Korpus wykonano z wytrzymałego tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne i zużycie. Dodatkowa wajcha z ogumowanym uchwytem sprawia, że praca może być szybko wykonana. W zestawie znajdują się ostrzałka precyzyjna, tarcze szlifierska i diamentowa oraz przejrzysta instrukcja obsługi.

R

Zalety

• Mocny silnik;
• Atrakcyjny design; 
• Stabilna platforma do przytwierdzenia;
• Wysoki komfort i wysoka precyzja pracy.
Q

Wady

  • Urządzenie zajmuje dużo miejsca.

PARKSIDE Urządzenie do ostrzenia łańcuchów PSG 85 to z kolei propozycja nie do odrzucenia, szczególnie kiedy pragniemy kupić ostrzałkę do łańcuchów Parkside

ostrzałka do łańcuchów parkside

Kolejna pozycja to urządzenie do ostrzenia łańcuchów PSG 85 marki Parkside przeznaczone do pracy w warsztacie. Wyróżnia się cichym, niskowibracyjnym silnikiem o mocy 85 W oraz obrotach 5000 obrotów na minutę. Otwór tarczy ma średnicę 22 mm. Ostrzałkę przytwierdza się do blatu przy pomocy pokrętła, dzięki czemu urządzenie pasuje do większości powierzchni.

Konstrukcja jest ergonomiczna, praktyczny uchwyt ułatwia uzyskanie odpowiedniego nacisku na łańcuch. Intuicyjny panel sterowania obejmuje dwa przyciski – włącznik i wyłącznik. Niestety nie są w żaden sposób osłonięte, przez co mogą zostać omyłkowo wciśnięte.

Obszar ostrzenia posiada oświetlenie diodami LED, dlatego prace mogą być prowadzone nawet w ciemnych pomieszczeniach. Szyna prowadząca łańcuch jest regulowana i ma regulowany ogranicznik. Kąt ostrzenia można dostosować odpowiednio do łańcucha. Ostrzałka nadaje się do łańcuchów o rozmiarach ogniw 0,325’’.

Podstawa jest solidna, wykonana z wysokiej jakości aluminium odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Sprzedawca daje trzydzieści sześć miesięcy gwarancji na produkt, który do tej pory zebrał pozytywne oceny i recenzje. Na uwagę zasługuje atrakcyjna, stosunkowo niska cena ostrzałki.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Wygodny uchwyt; 
• Dobre mocowanie.
Q

Wady

  • Brak dodatkowej osłony włącznika.

Ostrzałka do łańcuchów oregon, a może innej firmy? Sprawdź czym się kierować podczas wyboru!

Zanim podejmiecie ostateczna decyzję odnośnie zakupu tego jakże potrzebnego sprzętu, warto przede wszystkim sprawdzić co ciekawego mają modele do zaoferowania. Bardzo ciekawą metodą jest przeprowadzenie własnej analizy wraz z porównaniem. To właśnie dzięki odpowiedniemu przygotowaniu się do poszukiwań będziemy w stanie świadomie wybrać najlepszą opcję.

Warto jednak wiedzieć które parametry odgrywają najważniejszą rolę, a które będą dodatkiem. Miłym – aczkolwiek wyłącznie dodatkiem. Jedną z kluczowych rzeczy jest oczywiście weryfikacja wydajności ostrzenia. Na to wpływ ma przede wszystkim moc (w przypadku ostrzałek elektrycznych), a także prędkość obrotowa. Oczywiście istotną rolę odgrywa też materiał wykonania ostrzałki i pozostałych komponentów.

Nie możemy też zapomnieć o innych elementach, w tym funkcjonalności i opcjach regulacyjnych. Jeśli zależy nam na jak najlepszym przygotowaniu piły, to warto też sprawdzić akcesoria dodatkowe i inne gadżety, które niekiedy producenci dorzucają do ostrzałek. Kluczowe okażą się opinie innych poszukujących. Więcej informacji znaleźć możemy też tutaj: http://bilgoraj.com.pl/czy-to-czas-na-ostrzenie-lancuchow,,3,11,11,1,26849,n.html

Sprawdź wydajność urządzenia

Pragnąc znaleźć idealne rozwiązanie, musimy przede wszystkim pamiętać o zakupie sprzętu mocnego. Takiego, aby każdy łańcuch – nieważne jak tępy bądź jak duży – wybrana przez nas ostrzałka naostrzyła bez najmniejszego problemu czy też bez przegrzewania. A więc kupując ten sprzęt patrzymy na dwa istotne parametry, a mianowicie moc i prędkość obrotową.

Atrybuty te są ze sobą powiązane, bo to od maksymalnej mocy zależy w dużej mierze prędkość obrotowa. Warto jednak zauważyć, że bez najmniejszych problemów znajdziemy urządzenia o niskiej mocy, a bardzo wysokich RPMach. Jednakże, takie połączenie wskazywać może na bardzo wysilony motor, który nie poradzi sobie z długotrwałym użytkowaniem.

Warto zatem przeglądać ogłoszenia z ostrzałkami elektrycznymi o mocy przekraczającej 600 W i generującej przynajmniej 4000 obrotów na minutę. Oczywiście te najmocniejsze mogą oferować nawet i 800 W mocy, co przełoży się na ponad 5500 RPM.

Ostrzałka do pił tarczowych Al-Fa ALS8 800 W

ostrzałka do łańcucha cena

YATO OSTRZAŁKA DO OSTRZENIA ŁAŃCUCHÓW

ranking ostrzałek do łańcuchów

Kluczowa okaże się wytrzymałość

Wytrzymałość to w skrócie atrybut, które pomoże nam określić trwałość ostrzałki oraz jej przydatność i funkcjonalność po wielu miesiącach korzystania. Mowa tutaj przede wszystkim o wykorzystaniu materiałów najwyższej klasy do wyprodukowania poszczególnych komponentów, a następnie złożenie ich w celu otrzymania długotrwałego produktu.

Ponadto pamiętać musimy o tym, aby produkt charakteryzował się długą gwarancją. Wskazuje to na pewność producenta odnośnie trwałości i wytrzymałości, a więc i bezawaryjności. Im dłuższa gwarancja, tym lepiej dla nas. Przy czym pamiętajmy, że standardowy okres ochronny wynosi 2 lata.

Zwróć uwagę na funkcjonalność i regulacje

Możliwość dostosowania regulacji kąta ostrzenia, a także możliwość zmiany kąta nastawiania czy podświetlanie miejsca pracy – wszystkie te elementy wpływają na funkcjonalność i komfort, a więc na przyjemność z użytkowania danego produktu.

Ostrzałki powinny być przede wszystkim funkcjonalne, a więc wybierając ten idealny produkt pamiętajmy nie tylko o regulacji kąta ostrzenia, ale także o innych kluczowych miejscach jak, na przykład, podziałka łańcucha czy też głębokość ostrzenia. Ponadto niektóre urządzenia wyposażone są w automatyczną blokadę łańcucha, co dba o kondycję ostrzonego elementu.

Ostrzałka LEX do ostrzenia łańcuchów 780W LXCG780

ostrzałka do łańcuchów oregon

Komfort korzystania również istotny

Ostrzałki elektryczne nie są najmniejszymi urządzeniami. Z uwagi na zastosowanie silnika elektrycznego oraz wielu innych komponentów, ich waga także może być dosyć duża. Nie powinniśmy jednak skupiać się na produktach ciężkich o sporych rozmiarach, bo korzystanie z nich nie należy do najprzyjemniejszych – ręka szybko się męczy, a oprócz tego zajmują sporo miejsca w warsztacie czy magazynie.

Komfort to nie tylko waga czy rozmiar, ale także możliwość ustabilizowania urządzenia. Ostrzenie łańcuchów nie należy do najprostszych zadań, tak więc przymocowanie sprzętu do stabilnej powierzchni sprawi, że korzystanie z automatycznej ostrzałki do łańcuchów będzie o wiele praktyczniejsze.

Ostrzałka Smart Tools do pił łańcuchowych

jaka ostrzałka do łańcuchów

Mała i, co ważniejsze, kompaktowa ostrzałka to zdecydowanie jedna z ważniejszych zalet, o których bardzo często się zapomina. Co ciekawe, warto pamiętać o podręcznych mini-ostrzałkach ręcznych. Choć nie są one tak skuteczne, to wciąż potrafią w bardzo szybki sposób pomóc nam doraźnie – szczególnie kiedy jesteśmy już w terenie i pracujemy.

Jaka ostrzałka do łańcuchów mając na uwadze opinie i ceny?

Doświadczenia innych użytkowników z używania danego sprzętu mogą być całkiem różne, lecz to bardzo ciekawe źródło cennych informacji i wiedzy na temat danego produktu. Nie powinniśmy więc zapominać o tym i przy okazji zakupu ostrzałki, warto sprawdzić czy popularność sprzętu jest duża i jakie są o nim opinie.

Co prawda to czysto subiektywne źródło danych, lecz powtarzające się wady czy też zalety pozwolą nam mniej więcej określić jakie są dobre strony urządzenia, a jakie złe. Jest to również świetna okazja, aby określić czy produkt spełnił swoje zadanie.

Oczywiście nie możemy też zapomnieć o cenie, a raczej stosunku jakości produktu do ceny. Jeżeli za dużą mocą i świetnymi funkcjami regulacyjnymi stoi także komfort, to ponadprzeciętna cena jest z pewnością tego warta. Pamiętajmy natomiast o tym, że bardzo często mamy do czynienia z renomowanymi markami, które to podwyższają cenę z uwagi na swoją popularność.

Ostrzałka LEX do ostrzenia łańcuchów 780W LXCG780

ostrzałka do łańcuchów oregon

PARKSIDE Urządzenie do ostrzenia łańcuchów PSG 85

ostrzałka do łańcuchów parkside

Ostrzałka do łańcuchów Stihla bądź innej firmy – czy ma to znaczenie?

Bardzo wiele osób zastanawia się czy ostrzałka do łańcuchów oregon bądź innej renomowanej firmy będzie lepsza od tej przygotowanej przez nieco mniej popularnego producenta. Otóż bardzo często produkty te charakteryzują się świetnym wykonaniem. Jednakże, nierzadko zdarza się, że brakuje im mocy bądź dostępne są jedynie w sporym i kosztownym zestawie. Warto więc przejrzeć wszystkie dostępne ogłoszenia i zweryfikować czy istnieje możliwość zakupu renomowanego produktu po atrakcyjnej cenie.

Nie musimy się jednak bać sprzętu od producenta, o którym słyszymy pierwszy raz. Bardzo często produkty te są bardzo dobre, mają długą gwarancję, a dodatkowo są nieco tańsze z uwagi na niedawne rozpoczęcie produkcji bądź po prostu szeroko prowadzoną akcję marketingową.

Ostrzałka do łańcuchów pił elektrycznych i pił spalinowych – podsumowanie rankingu 2024

Poradnik zakupowy przedstawia szereg elementów i aspektów, na które każdy z nas musi wziąć poprawkę zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie zakupu urządzenia ostrzącego łańcuchy. Jaka jest moc i prędkość obrotowa sprzętu? Z jakich materiałów wykonane zostały prowadnice i inne komponenty, a także jak długo trwa ochrona? Po zweryfikowaniu wszystkich danych będziemy wiedzieć czy dana opcja będzie dla nas atrakcyjna i warta polecenia.

Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani co do własnych poszukiwań i rezultatów, to warto sprawdizć zwycięzcę rankingu, a mianowicie YATO OSTRZAŁKA DO OSTRZENIA ŁAŃCUCHÓW. To świetna propozycja z uwagi na dużą moc i prędkość obrotową. Oprócz tego, pamiętajmy o atrakcyjnej cenie. Co prawda okres ochronny jest dosyć krótki, lecz zdecydowanie warto pomyśleć o tej ofercie, jeśli nie potrzebujemy specjalistycznego i drogiego sprzętu ostrzącego.

Sprawdź również ranking masek spawalniczych: https://przemianydomowe.pl/przylbice-spawalnicze-opinie-ranking/

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie ostrzałki do łańcuchów wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by michu

Przeczytałem artykuł i komentarze i całkowicie nie wiem co wybrać ojcu na urodziny. Chyba pójde na łatwizne i wezmę yato z polecenia 😉

 by ZEN ON

Dawno temu kupiłem parside. sprawdza się. Widomo że z czasem trzeba wymienic tarcze, ale sam korpus bardzo dobrze się trzyma.

 by MIREK

A ja polecam smart tool do domowych potrzeb, poręczny, funkcjonalny sprzęt. jestem zadwolony.

 by tadek en.

Też wybrałem yato, bo ma dużą moc a przy tym dobrą cene. Fajnie tez ze są 3 poziomy regulacji. Polecam.

 by ulrik

Spoko poradnik dla laika. Troche sie dowiedziałem. Zainwestuje w lepszy sprzet żeby od razu się nie zepsuł.