Frezowanie to dla majsterkowiczów bardzo ważna czynność, która gwarantuje ponadprzeciętny wygląd oraz przepiękną dekorację niemalże każdego elementu drewnianego. Warto zatem wybrać takie urządzenie do frezowania, które oferować będzie nam jak najlepsze parametry oraz efektywność.
Ze względu na ogromną ilość dostępnych modeli, wybranie tego idealnego jest trudne. Mamy przecież do czynienia z frezarkami górnowrzecionowymi, dolnowrzecionowymi czy tak zwanymi lamelownicami, a na dodatek musimy pamiętać o tym, że istnieje przecież kilka typów frezów. W jaki zatem sposób wybrać najlepszą frezarkę do drewna? Zobacz też jak wybrać mini frezarkę do paznokci.

W dzisiejszym zestawieniu przedstawimy pięć bardzo atrakcyjnych urządzeń dostępnych na rynku w 2024 roku, które charakteryzują się właściwym wykonaniem oraz, co ważniejsze, dobrymi parametrami. W ten sposób będziemy wiedzieć jaka frezarka do drewna będzie najlepsza. Oprócz mocy, wykonania oraz parametrów, bardzo ważne okazały się także opinie frezarki.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
FREZARKA GORNOWRZECIONOWA RECZNA DO DREWNA FIRMY LEX

FREZARKA GÓRNOWRZECIONOWA LEX

9.9

Tania

Allegro Logo
FREZARKA GORNOWRZECIONOWA DO DREWNA FREZY 2800W 12 Wuber

FREZARKA GORNOWRZECIONOWA Wuber

9.8

Tania

Allegro Logo
MAKITA PJ 7000 Frezarka do Rowkow Frezy do Drewna

FREZARKA MAKITA PJ7000

9.7

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
LAMELOWNICA FREZARKA DO DREWNA 1900W 100MM

LAMELOWNICA Eurotek BJ390

9.5

Tania

Allegro Logo
Frezarka dolnowrzecionowa do drewna DEDRA DED7742

FREZARKA DEDRA DED7742

9.4

Średnia

Allegro Logo

FREZARKA GÓRNOWRZECIONOWA RĘCZNA DO DREWNA FIRMY LEX

ranking fotelików samochodowych 15-36

Firma Lex oferuje nam dosyć dobrą moc, co w połączeniu z trwałym wykonaniem oraz całkiem sporą możliwością regulowania obrotów pozwoliło tej frezarce wygrać w dzisiejszym rankingu. Pamiętajmy oczywiście, że to waśnie tutaj otrzymujemy również bogaty zestaw dodatkowych frezów!
Frezarka oferuje nam mocny silnik, który gwarantuje nam 1800 W mocy. Oprócz tego, pamiętajmy że razem z tą mocą otrzymujemy także bardzo dużą precyzję, co pozwoli wykorzystać frezarkę do bardziej szczegółowych prac. Co ciekawe, jest to idealne urządzenie do zarówno drewna, jak i aluminium.
Obroty regulowane są w zakresie od 8000 do 28000 obrotów na minutę. Gwarantuje nam to możliwość dobrania odpowiedniej prędkości bez martwienia się o uszkodzenie materiału. Co ciekawe, niska cena oraz bardzo prosta, intuicyjna obsługa sprawia, że jest to jedno z najlepszych urządzeń dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z frezowaniem.
Oprócz wszystkich tych zalet, warto także pamiętać o tym, że w zestawie otrzymujemy też tuleje redukcyjne. Te natomiast pozwalają nam stosować frezy o średnicy 6 i 8 mm. Niestety, problematyczna może wydawać się gwarancja. Okres ochronny tej maszyny jest dostępny wyłącznie na jeden rok.

R

Zalety

• Wystarczająca moc;
• Duży zestaw frezów gratis;
• Duże możliwości regulacyjne obrotów;
• Intuicyjna obsługa;
• Niska cena.
Q

Wady

• Krótka gwarancja;
• Przeznaczony jedynie do drewna i aluminium.

FREZARKA GÓRNOWRZECIONOWA DO DREWNA FREZY 2800W 12 Wuber

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Innym bardzo ciekawym wyborem będzie maszyna firmy Wuber. Ta natomiast oferuje bardzo dużą moc oraz bardzo bogaty zestaw frezów, co w przypadku frezarek górnowrzecionowych jest bardzo ważną zaletą. W połączeniu z możliwościami regulacyjnymi – to bardzo ciekawa oferta.
Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na silnik. Oferuje on nam moc 2800 W, co jest zdecydowanie najwyższą mocą w zestawieniu. Gwarantuje to niezwykle wydajną pracę przy drewnie i aluminium. Co ciekawe, możemy również obrabiać takie materiały jak tworzywa sztuczne czy niektóre powierzchnie płaskie i kształtowe!
Model WR-ER-2800 to przede wszystkim bardzo trwała i niezawodna maszyna. Została wyposażona w szereg usprawnień i udogodnień, które wpływają na komfort pracy oraz bezpieczeństwo. Wielostopniowa regulacja płynna pozwala nam ustawić odpowiednie parametry podczas pracy.
Dodatkowo znajduje się tutaj obrotowy ogranicznik, co pozwala nam zapamiętać wysokość wrzeciona oraz stosować wielostopniową regulację głębokości. Warto także pamiętać o tym, że otrzymujemy tutaj obroty regulowane od 9000 do 20000 obrotów na minutę. Zakres ten jest nieco mniejszy niż w przypadku zwycięzcy, ale również satysfakcjonujący.
Tuleje zaciskowe dla tego urządzenia są 6, 8 oraz 12 milimetrowe. Urządzenie jest jednak nieco cięższe niż poprzednik, na co też musimy zwrócić uwagę.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Niezwykle solidne wykonanie;
• Tuleje zaciskowe w rozmiarach 6, 8 i 12 mm;
• Komfortowa i bezpieczna praca dzięki dodatkowym funkcjom.
Q

Wady

• Urządzenie nieco ciężkie;
• Niski zakres regulacji obrotów.

MAKITA PJ 7000 Frezarka do Rowków Frezy do Drewna

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na urządzeniu, które będzie idealnie sprawdzało się do frezowania wpustów, to warto pomyśleć nad modelem PJ7000. Jest to jedna z najlepszych frezarek typu malamelownic dostępnych na rynku. Jest to jednak nieco drogie urządzenie.
W przeciwieństwie do dwóch poprzednich produktów, nie mamy tutaj do czynienia z typową frezarką. Otrzymujemy tutaj frezarkę do rowków, która gwarantuje nam niezwykle wysoką precyzję pracy, solidność wykonania oraz wieloletnią gwarancję.
Oferuje ona nam moc na poziomie 701 W oraz prędkość obrotową na poziomie 11000 obrotów na minutę. Warto pamiętać, że urządzenie jest dostosowane do wszystkich korków płaskich, jakie znajdziemy na rynku. Oprócz tego, możemy również ją wykorzystać w przypadku nacinania szczelin.
Konstrukcja charakteryzuje się małym rozmiarem oraz niską wagą. To właśnie jej kompaktowość w połączeniu z trwałą konstrukcją sprawia, że to idealne urządzenie do wyspecjalizowanych prac. Jednakże, jest to dosyć drogi model, który na dodatek nie oferuje nam takiej uniwersalności.

R

Zalety

• Bardzo solidne wykonanie;
• Lekka i kompaktowa konstrukcja;
• Długa gwarancja;
• Duże możliwości regulacyjne urządzenia;
• Niezwykle precyzyjna.
Q

Wady

• Bardzo droga;
• Frezarka wyłącznie do rowków.

LAMELOWNICA FREZARKA DO DREWNA 1900W 100MM

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to przede wszystkim budżetowe, aczkolwiek dosyć mocne urządzenie. Charakteryzuje się ono bardzo wysoką kulturą pracy oraz ponadprzeciętną wytrzymałością dzięki swojej konstrukcji. Pamiętajmy również, że produkt oferuje nam wiele dodatkowych systemów, których nie znajdziemy u konkurencji.
Podobnie jak urządzenie od Makity, tak i tutaj otrzymujemy wyłącznie lamelownicę. Urządzenie oferuje nam jednak o wiele większą moc, bo aż 1900 W. Oprócz tego, regulacja kąta pochylenia w zakresie 135 stopni jest również charakterystyczną cechą.
Pomimo zastosowania aluminiowej obudowy, urządzenie jest nieco cięższe od poprzednika. Waży nieco ponad 3 kilogramy. Warto jednak zauważyć, że lamelownica gwarantuje nam szereg udogodnień, których nie znajdziemy w żadnym innym urządzeniu.
Przede wszystkim znajduje się tutaj specjalny worek na pył, w którym urobek jest zbierany. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w komorę odsysania pyłu oraz specjalny system wymiany szczotek. Wszystko to uzupełnione jest także w system szybkiego montażu tarcz.
Należy jednak pamiętać o tym, że urządzenie oferuje bardzo krótką, bo tylko roczną gwarancję oraz brak dodatkowych frezów w zestawie.

R

Zalety

• Tanie urządzenie;
• Bardzo dużo funkcjo ułatwiających korzystanie z lamelownicy;
• Systemy usprawniające prace;
• Worek do odsysania pyłu.
Q

Wady

• Krótka gwarancja;
• Brak frezów w zestawie.

Frezarka dolnowrzecionowa do drewna DEDRA DED7742

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Dla osób potrzebujących o wiele bardziej zaawansowanego urządzenia do pracy idealnym wyborem będzie model DED7742. W przeciwieństwie do innych ofert, nie jest to ani frezarka górnowrzecionowa ani zwykła lamelownica – jest to frezarka dolnowrzecionowa, co gwarantuje nam o wiele większą powierzchnię roboczą oraz duże możliwości pracy.
Frezarka oferuje nam moc na poziomie 1500 w oraz możliwość regulacji freza w zakresie 40 mm. Oprócz tego, producenci upewnili się, że będziemy mogli wybrać spośród trzpieni o średnicy 6, 8 i 12 mm. Kolejną zaletą jest duży zakres prędkości obrotowej: od 8000 do 28000 RPM. Regulacja odbywa się elektronicznie.
Urządzenie dostarcza nam dwuletnią, standardową gwarancję. Ze względu na typ frezarki, jest ona jednak droższa niż poprzednie produkty. Oprócz tego, ze względu na mniej zabezpieczone stanowisko pracy, ten typ przeznaczony jest dla profesjonalistów, którzy pracują nad większym projektem.

R

Zalety

• Duża moc;
• Wysoka precyzja pracy;
• Ogromne możliwości regulacyjne;
• Frezarka idealna do dużych projektów.
Q

Wady

• Duża cena;
• Nierekomendowana dla amatorów.

Frezarka do drewna jaka będzie najlepsza? Poradnik zakupowy

Wiele osób zastanawia się nad tym jaka frezarka do drewna okaże się najlepsza. Ze względu na ich różnorodność, należy mieć na uwadze szereg parametrów oraz kryteriów. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrzebujemy frezarki do dużych projektów, do małych poprawek, czy może bardziej przyda nam się lamelownica.

Gdy już poznamy odpowiedź na to pytanie, będziemy mogli zastanowić się nad konkretnymi parametrami. Najważniejszymi są oczywiście moc frezarki oraz prędkość obrotowa. Kluczowe okażą się także frezy oraz ich ilość w zestawie. Pamiętajmy również o innych dodatkowych cechach oraz o tym jakie opinie frezarka ma. Więcej informacji na temat jak wybrać idealne urządzenie znajdziecie w poniższym linku: http://budowany.com.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-frezow-do-drewna-jak-wybrac-najlepszy.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Zwróćmy uwagę na moc frezarki

Moc frezarki przede wszystkim odpowiada za wydajność pracy. Pamiętajmy jednak, że w zależności od typu frezarki, jaki wybierzemy, moc może się różnić. Oznacza to, że dla lamelownicy moc 1000 W jest w miarę dobrym wynikiem. Jednakże, górnowrzecionowe frezarki powinny oferować nam przede wszystkim moc na poziomie 1500 W lub więcej.

Co ciekawe, urządzenia mocniejsze niż 2500 W nie muszą oferować lepszej wydajności pracy od tych o mocy 1500-2000W, gdyż w przypadku frezarek bardzo ważny jest także sposób użycia oraz praca ręczna.

FREZARKA GÓRNOWRZECIONOWA DO DREWNA FREZY 2800W 12

frezarka górnowrzecionowa do drewna

FREZARKA GÓRNOWRZECIONOWA RĘCZNA LEX

frezarka do drewna cena

Ilość frezów jest także bardzo ważna

Frezarki górnowrzecionowe to urządzenia, które oferują nam mało standaryzowane frezy. Oznacza to, że trudno będzie później znaleźć nam dodatkowe frezy w tej samej wielkości oraz o tej samej jakości wykonania. Dlatego zachęcamy do wybierania frezarek, które oferują nam w zestawie dodatkowe frezy.

Nawet jeśli znajdziemy zamienniki, to pamiętajmy oczywiście, że oryginalne, dostarczone przez producenta frezy będą o wiele lepsze i bardziej efektywne.

Parametry frezarki odgrywają kluczową rolę

Istnieje szereg parametrów, które wpłyną na sposób działania frezarki. Warto pamiętać o prędkości obrotowej oraz o możliwości elektrycznej regulacji obrotów. W ten sposób będziemy mogli dostosować sobie urządzenie do konkretnego projektu i upewnić się, że przygotujemy idealny produkt. Zakres obrotów różni się w zależności od konkretnego typu czy modelu, lecz bardzo często zakres zaczyna się od 8000 RPM, a maksymalna prędkość obrotowa wynosić może nieco poniżej 30000 RPM.

Dodatkowo musimy mieć na uwadze zapasowe szczotki oraz systemy usprawniające korzystanie. Ciekawym udogodnieniem będzie również system odsysania pyłu czy system szybkiego montażu tarcz.

LAMELOWNICA FREZARKA DO DREWNA 1900W 100MM

tania frezarka do drewna

Frezarka MAKITA PJ 7000

profesjonalna frezarka do drewna

Komfort korzystania to kolejna istotna kwestia

Należy także mieć na uwadze komfort korzystania. Dla lamelownicy będzie to z pewnością niska waga oraz wykorzystanie aluminium do skonstruowania obudowy. W ten sposób kompaktowość oraz solidność mamy gwarantowaną.

Pamiętajmy także o dodatkowych funkcjach wpływających na komfort, jak na przykład bezstopniowa regulacja prędkości obrotowej czy możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia odsysającego.

Podsumowanie frezarek do drewna

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu jest FREZARKA GÓRNOWRZECIONOWA RĘCZNA DO DREWNA + FREZY. Biorąc pod uwagę uniwersalność urządzenia, wystarczającą moc, odpowiednią precyzję oraz dodatkowe zestaw frezów, jest to najlepsza frezarka do drewna jaka jest dostępna na rynku w 2024 roku.

Jeżeli jednak nie planujecie brać pod uwagę rankingu frezarek do drewna, warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym i samemu znaleźć idealne urządzenie.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką frezarkę Górnowrzecionową do drewna
Average rating:  
 0 reviews