Narzędzia tnące typu piły włosowe to dla osób rzeźbiących w metalu czy drewnie podstawa. Co więcej, takie urządzenia idealnie nadają się do wyrabiania listew oraz innych produktów, które wymagają niebywałej precyzji. Piły włosowe dostępne są jako piły ręczne lub elektryczne, czyli tak zwane wyrzynarki.

Niestety, ogromna ilość produktów dostępnych na rynku w 2024 roku sprawiła, że nie wszyscy jesteśmy w stanie wybrać najlepsze urządzenie. Istnieje przecież szereg parametrów, które odróżniają jeden model od drugiego. Jak zatem znaleźć dobrą wyrzynarkę włosową?

W dzisiejszym rankingu wzięliśmy pod uwagę pięć bardzo ciekawych ofert. Podczas kompletowania zestawienia sprawdzaliśmy moc silnika, maksymalną wysokość cięcia (pod kątem 45 i 90 stopni) oraz szereg innych informacji, jak na przykład opinie wyrzynarek włosowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
HOLZMANN DKS21PRO WYRZYNARKA STOLOWA WLOSOWA

WYRZYNARKA HOLZMANN

9.9

Średnia

Allegro Logo
GUDE WYRZYNARKA STOLOWA WLOSOWA MODELARSKA 120W

WYRZYNARKA GUDE 120W

9.8

Średnia

Allegro Logo
SCHEPPACH SD1600V WYRZYNARKA STOLOWA WLOSOWA

WYRZYNARKA SCHEPPACH SD1600V

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Precyzyjna WYRZYNARKA stolowa WLOSOWA modelarska

HOLZMANN DKS21 PRO

9.5

Średnia

Allegro Logo
WYRZYNARKA STOLOWA WLOSOWA modelarska 140W 65115

WYRZYNARKA Schwartzmann 65115

9.4

Średnia

Allegro Logo

Precyzyjna WYRZYNARKA stołowa WŁOSOWA Holzmann

ranking fotelików samochodowych 15-36

Zestawienie otwiera wyrzynarka, która charakteryzuje się sporą mocą, dużą maksymalnością cięcia oraz wysoką precyzją. Co ciekawe, w wyposażeniu znaleźć się może również odciąg do trocin oraz szereg funkcjonalnych rozwiązań.

Silnik oferuje nam moc 120 W, przy czym prędkość obrotowa jest regulowana – od 500 do 1700 obrotów na minutę. Co ciekawe, jest to regulacja bezstopniowa. Maksymalna wysokość cięcia pod kątem 45 stopni wynosi 27 mm. Jeśli chodzi o wysokość cięcia pod kątem 90 stopni, to równa się ona 57 mm.

Z zalet urządzenia marki Holzmann należy również wymienić wyposażenie standardowe, w którym znalazły się lampy, poszerzenia stołu, adaptery piły oraz zestaw 10 brzeszczotów. Oprócz tego, pamiętajmy o systemie nadmuchu, dzięki czemu kurz jest automatycznie usuwany z obrabianego materiału.
Oprócz tego, urządzenie może pochwalić się szeregiem pozytywnych opinii, które potwierdzają niezwykle wysoką jakość wykonania, precyzję cięcia, podwyższoną stabilność oraz oczywiście wykonanie z bardzo trwałego i polecanego materiału.

Niestety, należy mieć na uwadze że cena jest nieco wysoka. Dodatkowo, piła taśmowa jest nieco mała – jej rozmiar to 127 mm. Oprócz tego, adapter do odsysania kurzu czy trocin jest opcjonalnym wyposażeniem, za który przyjdzie nam dopłacić.

R

Zalety

• Bardzo dobra wysokość cięcia;
• Bogate wyposażenie standardowe;
• Automatyczne usuwanie kurzu czy trocin z obrabianego materiału;
• Bardzo wysoka precyzja cięcia.
Q

Wady

• Adapter do odsysania kurzu jako płatne wyposażenie dodatkowe;
• Nieco wysoka cena.

GUDE WYRZYNARKA STOŁOWA WŁOSOWA MODELARSKA 120W

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejny w zestawieniu produkt oferuje nam tę samą moc silnika, to jest 120 W. Warto jednak zauważyć, że mamy tutaj nieco inną prędkość skokową, a parametry stołu czy długości ostrza także się różnią.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że wysokość cięcia jest mniejsza. Wynosi ona 50 mm przy ustawieniu kąta 90 stopni. Warto jednak pamiętać, że długość ostrza wynosi 132 mm, co jest ponadprzeciętną długością.

Wyrzynarka oferuje szereg zalet, które to wyróżniają ten konkretny model na tle rywali. Przede wszystkim precyzyjne cięcie gwarantowane jest dzięki ułożeniu ramienia niemalże równolegle do powierzchni stołu. Dodatkowo w zestawie jako standardowe wyposażenie (w cenie) znajduje się adapter, który będzie odsysał trociny i pył z obrabianego materiału.

Jeśli chodzi o regulację prędkości skokowej, to zakres możemy ustawić od 400 do 1600 obrotów na minutę. Regulacja ta odbywa się płynnie. Kolejną zaletą urządzenia jest także solidne wykonanie. Jest to konstrukcja aluminiowa.

Dodatkową zaletą jest także w miarę niska cena. Niestety, wysokość cięcia, szczególnie w przypadku nachylenia stołu w kącie 45 stopni, jest nieco rozczarowująca.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Niska cena;
• Płynna regulacja prędkości skokowej;
• Adapter do odsysania trocin w zestawie.
Q

Wady

• Przeciętna wysokość cięcia.

SCHEPPACH SD1600V WYRZYNARKA STOŁOWA WŁOSOWA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Scheppach to firma, która gwarantuje nam trwałe wykonaniu o ponadprzeciętnych parametrach. Model ten charakteryzuje się bardzo dobrą i wytrzymałą konstrukcją, która dodatkowo gwarantuje precyzję cięcia.

Firma zastosowała bardzo mocny brzeszczot, dzięki czemu cięcie możliwe jest nie tylko w drewnie czy plastiku, lecz też w metalu bądź akrylu. Oprócz tego, produkt wyposażono w szereg funkcjonalności, które to dbają o komfort naszej pracy. Mowa tutaj, między innymi, o regulowanej lampie.

Inną funkcjonalnością gwarantującą komfortową pracę jest adapter. Wykorzystamy go do odessania trocin i pyłu. Pamiętajmy również o możliwości nachylenia stołu o 45 stopni, co pozwoli nam przygotować urządzenie oraz materiał do nieco bardziej zaawansowanego cięcia.

Jeśli mowa o cięciu, to przy kącie 90 stopni wysokość cięcia w drewnie wynosi 57 mm, a więc jest to standardowa i szeroko akceptowalna wysokość. Pamiętajmy także o liczbie oscylacji. Te natomiast wynoszą od 500 do 1700 RPM – w zależności od ustawienia. Co ciekawe, regulacja odbywa się płynnie.

Wysoka cena to niestety rzecz, o której musimy pamiętać w przypadku urządzenia niemieckiego producenta. Oprócz tego, sama wymiana brzeszczotów może być nieco trudna. Jednakże, w zestawie otrzymujemy aż 10 dodatkowych brzeszczotów jako gratis.

R

Zalety

• 10 brzeszczotów gratis;
• Bezstopniowa regulacja obrotów;
• Bardzo precyzyjne cięcie;
• Lampka w zestawie;
• Adapter do odsysania trocin i kurzu w zestawie.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Trudna wymiana brzeszczotów.

HOLZMANN DKS21PRO WYRZYNARKA STOŁOWA WŁOSOWA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Bardzo dobrym wyborem będzie także profesjonalna piła stołowa do drewna Holzmann, który to wyróżnia się przede wszystkim dobrą stabilnością pracy oraz duża głębokością cięcia. Warto jednak pamiętać o uniwersalności, która przejawia się w formie możliwości zamontowania brzeszczotów standardowych.

Z najważniejszych cech tego urządzenia wymienić trzeba bezstopniową regulację prędkości obrotowej. Dozwolony zakres to od 500 do 1700 RPM. Oprócz tego, warto także wspomnieć o specjalnym systemie, który automatycznie pozbywa się zaległego kurzu lub wiórów.

Stół wyposażony został również w regulację, dzięki czemu możemy nachylić go o 45 stopni. W takim ustawieniu maksymalna wysokość cięcia wynosi 27 mm. Jeśli chodzi o standardowe ustawienie, to wtedy głębokość wynosi 57 mm.

Główną jednak zaletą tego urządzenia jest ponadprzeciętna trwałość i niezawodność, którą większość użytkowników podkreśla na każdym kroku. Niestety, to najdroższa wyrzynarka w zestawieniu. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę bogate wyposażenie, w którym to znalazła się lampa, specjalne poszerzenie stołu oraz adapter piły, to cena jest wysoka.

R

Zalety

• Bardzo bogate wyposażenie;
• Automatyczny system do usuwania kurzu i wiórów;
• Bardzo stabilne urządzenie;
• Wysoka niezawodność.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

WYRZYNARKA STOŁOWA WŁOSOWA Schwartzmann 65115

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

W przeciwieństwie do pozostałych urządzeń w rankingu, ta oferuje nam wyższą moc, co również przekłada się na zwiększoną żywotność oraz o wiele lepszą wydajność pracy. W połączeniu z atrakcyjnym rodzajem gwarancji, jest to zdecydowanie jedna z ciekawszych ofert na rynku w 2024 roku.

Silnik elektryczny w modelu SCH-65115 oferuje nam moc 140 W. Oprócz tego, produkt marki Schwartzmann wyposażono w duży zakres prędkości obrotowej. Szybkość obrotowa urządzenia rozpoczyna się już od 400 obrotów na minutę. Maksymalna wynosi natomiast 1650 obrotów. Dodatkowo znajdziemy tutaj bezstopniową regulację szybkości cięcia.

Urządzenie jest bardzo efektywne, a na dodatek wyposażone zostało w szereg funkcji zabezpieczających, jak na przykład specjalna przezroczysta osłona na brzeszczot. Należy jednak pamiętać, że głębokość cięcia jest dosyć przeciętna – jedynie 50 mm w przypadku standardowego ustawienia i 20 mm w przypadku pochylenia blatu w 45 stopniach.

R

Zalety

• Wysoka moc;
• Bezpieczny i stabilne urządzenie;
• Wysoka wydajność cięcia;
• Gwarancja door to door.
Q

Wady

• Mała wysokość cięcia.

Wyrzynarka włosowa jaką kupić? Sprawdź najważniejsze właściwości przed zakupem

Podczas wyboru odpowiedniego narzędzia do przycinania drewna, pcv, metalu czy plastiku potrzebujemy urządzenia stabilnego i wysoce precyzyjnego. Takie właśnie cechy ma każda dobra wyrzynarka włosowa. Jednakże, istnieje o wiele więcej istotnych kwestii wartych podkreślenia.

Oprócz stabilności i precyzji, należy również zwrócić uwagę na to jaki silnik został zamontowany. Dodatkowo pamiętajmy o pochyleniu blatu czy głębokości ciecia. Funkcje dodatkowe usprawniające użytkowanie będą również przydatne. Oczywiście bezpieczeństwo ma ogromny wpływ na końcowy wybór. Opinie wyrzynarki to kolejny element warty przemyślenia. Więcej informacji znajdziecie natomiast tutaj: https://www.budujesz.pl/wiadomosc/pila-wlosowa-co-to-jest-jak-wybrac/7207/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc silnika i szybkość cięcia

Szczotkowe silniki elektryczne stosowane w wyrzynarkach stołowych (szczególnie tych budżetowych oraz ze średniej półki) oferują najczęściej 80-140 W. My natomiast polecamy szukać wyłącznie urządzeń z mocą minimum 120 W. Wtedy to mamy gwarancję, ze maszyna poradzi sobie z prawie każdym materiałem tak samo dobrze, jak z drewnem.

Oczywiście oprócz sprawności, moc silnika wpływa w pewnym stopniu także na szybkość cięcia, czyli na prędkość obrotową. Tutaj zakresy mogą się różnić, gdyż na prędkość wpływają także inne elementy osprzętu. Szukajmy jednak takich, które maksymalną prędkość obrotową mają na poziomie 1600-1700 RPM. Dolny zakres może być nieco bardziej zróżnicowany – od 400 do nawet 600 RPM.

Wyrzynarka włosowa stołowa Schwartzmann SCH-65115

dobra wyrzynarka włosowa

WYRZYNARKA STOŁOWA HOLZMANN DKS21PRO

wyrzynarka włosowa ranking

Pochylenie blatu i głębokość cięcia

Większość pił elektrycznych oferuje nam możliwość dostosowania kąta pochylenia stołu roboczego do danej obróbki. W ten sposób możemy zająć się nieco bardziej wymagającymi projektami. Pamiętajmy jednak, że razem z większym pochyleniem spada nam możliwa głębokość cięcia.

Z tego właśnie powodu musimy patrzeć uważnie na parametry dotyczące maksymalnej wysokości cięcia. Standardowa wysokość wynosi 57 mm w przypadku klasycznego ustawienia przy kącie 90 stopni. Jednakże, w przypadku pochylonego blatu, wysokość spada. Przy kącie 45 stopni, dobrym wynikiem będzie wysokość cięcia na poziomie 28 mm.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Funkcje usprawniające użytkowanie wyrzynarki to przede wszystkim funkcje poprawiające precyzję cięcia, stabilność oraz oczywiście komfort używania. Z najważniejszych opcji należy wymienić możliwość zmiany brzeszczotu bez narzędzi.

Inne korzystne funkcje to, na przykład, dodanie promienia laserowego, które pomoże nam śledzić miejsce cięcia. Wartymi uwagi są również podświetlania miejsca cięcia oraz systemy oczyszczające materiał podczas cięcia. Oczywiście niektóre z tych opcji są drogie i dostępne tylko w wyrzynarkach najwyższej klasy.

Za bezpieczeństwo odpowiadają przede wszystkim osłony. Najczęściej stosuje się osłonę na brzeszczot oraz zabezpieczenia przed przypadkowym uruchomieniem.

GUDE WYRZYNARKA STOŁOWA WŁOSOWA MODELARSKA 120W

wyrzynarka włosowa

Wyrzynarka włosowa opinie

Opinie wyrzynarki włosowej gwarantują nam dodatkowy wgląd w funkcjonowanie konkretnego modelu. Dowiemy się także jak wygląda sprawa z niezawodnością oraz wydajnością. Pamiętajmy jednak, że opinie są subiektywnym źródłem informacji, a więc należy je traktować z przymrużeniem oka.

Podsumowanie rankingu wyrzynarek 2024

Powyższy ranking wyrzynarek zawiera szczegółowo wyselekcjonowane przedmioty, które dostarczą nam bardzo dobrą jakość i niezwykle wysoką precyzję. Zwycięzcą w rankingu została Precyzyjna WYRZYNARKA stołowa WŁOSOWA modelarska Holzmann, ze względu na swoją jakość wykonania oraz uniwersalność.

Jeśli jednak wciąż zastanawiacie się jaką kupić wyrzynarkę włosową, to warto sprawdzić powyższy poradnik i zapoznać się ze wszystkimi informacjami. Znajdziemy tam szereg ciekawych danych, które to dostarczą nam rzetelnych danych dotyczących każdego urządzenia. W ten sposób podejmiemy właściwą decyzję.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKĄ WYRZYNARKĘ WŁOSOWĄ WYBRAĆ
Average rating:  
 0 reviews