Zastanawiasz się jaka spawarka migomat okaże się najwłaściwsza? Sprawdź ranking spawarek mig mag 2024 i wybierz produkt idealny dostosowany do twoich potrzeb!

Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści bardzo często korzystają ze spawarek z uwagi na to, że mogą w bardzo prosty sposób pomóc nam w przydomowych pracach. Należy przy tym pamiętać, że choć obsługa nie jest skomplikowana, to doświadczenie i wiedza na temat obsługi użytkowania spawarki migomat powinna być na wysokim poziomie, aby robić to w sposób bezpieczny. Jednakże, oprócz samych umiejętności, bardzo ważny jest właściwy sprzęt.

Trudno jednak wskazać która spawarka mig mag będzie najlepsza z bardzo prostego powodu. Każdy z nas ma inne wymagania, inne oczekiwania, a także zakupiona spawarka mig mag czy mma będzie wykorzystywana w innych celach. To oznacza, że zdecydowanie się na jeden konkretny zakup jest niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe. Aby więc uniknąć sytuacji, w której wybierzemy spawarkę mma nie zważając na te najistotniejsze kwestie techniczne, przygotowaliśmy dzisiejsze zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SPAWARKA MIGOMAT MIG MAG MMA 250A 3w1 ZESTAW KD 1

Spawarka Mar-Pol

9.9

Średnia

Allegro Logo
SPAWARKA MIGOMAT 200A MICRO MIG 200 MMA WELDMAN 1

Spawarka WELDMAN

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Spawarka migomat bezgazowy MIG 130F drut FLUX 24 1

Spawarka Sherman Hobby

9.7

Tania

Allegro Logo
Spawarka Migomat Torros MIG 200 Synergia 3 tryby 1

Spawarka Torros Synergia

9.6

Droga

Allegro Logo
Spawarka MIGOMAT MIG MAG MMA TIG SHERMAN SYNERGIA 1

Spawarka SHERMAN SYNERGIA

9.5

Średnia

Allegro Logo
SPAWARKA INWERTOROWA POLAUTOMAT MIGOMAT MIG 250 1

Spawarka Weldbox

9.4

Tania

Allegro Logo

Jest to ranking spawarek migomat 2024, gdzie uwzględniono ogromną liczbę parametrów i technikaliów, dzięki którym dobra spawarka inwerterowa będzie skutecznie pracować nawet w najbardziej wymagającym środowisku i przy najtrudniejszych projektach. Nasi eksperci przygotowali analizę porównawczą, w której przyjrzeliśmy się takim parametrom jak zakres prądu spawania, cykl pracy, a także funkcje dodatkowe, regulację i kwestie bezpieczeństwa.

SPAWARKA MIGOMAT MIG MAG MMA 250A 3w1 + ZESTAW KD

Spawarka MIGOMAT z butlą ranking

Spawarka Mar-Pol to bardzo wysokiej jakości urządzenie posiadające wiele praktycznych funkcji ułatwiających pracę. Wyposażenie zestawu pozwala na spawanie metodami Mig-Mag, MMA i Tig Lift. Ponadto spawarka ma system Active Cooling, czyli chłodzenie aktywne, które sprawia, że urządzenie może pracować na najwyższych obrotach bez ryzyka przegrzania.

Zestaw zawiera butlę do napełnienia dwutlenkiem węgla, reduktor, przyłbicę samościemniającą, węża do butli, dwie końcówki prądowe, dyszę gazu, uchwyt masowy, uchwyt elektrodowy MMA, uchwyt Euro Mig/Mag, pięciokilogramowy drut w rozmiarze 0,8 milimetra, szczotkę z młotkiem, maskę spawalniczą, preparat antyodpryskowy, kątownik spawalniczy oraz specjalistyczne rękawice spawalnicze. Urządzenie obsługuje druty o średnicach 0,6/ 0,8/ 1,0 milimetra.

Obsługiwane średnice elektrod mieszczą się w przedziale od 2,5 do 4 milimetrów. Spawarka obsługuje szpule drutów ważące nie więcej niż pięć kilogramów. Produkt posiada dwurolkowy podajnik drutu, który znajduje się wewnątrz urządzenia. Wymiary spawarki to 45 centymetrów długości, 20 centymetrów szerokości i 33 centymetry wysokości. Produkt jest zasilany sieciowo napięciem 230 V. Obudowa ma klasę izolacji II, czyli nie przepuszcza pyłu.

ok
 • Wysoka jakość wykonania;

 • Bardzo dobra maska spawalnicza;

 • Duży zestaw w stosunkowo dobrej cenie.

nook
 • Przeznaczona dla profesjonalistów.

SPAWARKA MIGOMAT 200A MICRO MIG 200 MMA WELDMAN 

spawarka migomat bezgazowy ranking

Spawarka Weldman waży 21 kilogramów i jest kolejnym produktem dobrej jakości. Urządzenie jest sprzedawane w pakiecie z przyłbicą true color, maską spawalniczą, butlą CO2 osiem kilogramów, reduktorem gazowym, wężem do butli, elektrodami do spawania metodą MMA, preparatem antyodpryskowym, rękawicami spawalniczymi, uchwytem spawalniczym, przewodami 2 i 2,5 metra, szczotką z młotkiem, przewodem zasilającym o długości dwóch metrów, kółkami transportowymi i czterema końcówkami prądowymi.

Urządzenie służy do spawania metodami Mig-Mag, MMA oraz FCAW. W spawarce zastosowano wysokiej jakości bezawaryjny podajnik drutu 2R, który gwarantuje niezwykle pewne i precyzyjne podawanie. Niewątpliwą zaletę produktu stanowi niewielki wózek z kołami, który znacznie ułatwia mobilną pracę ze spawarką.

Urządzenie posiada czytelny interfejs złożony z trzech pokręteł, przełącznika Mig/MMA, dwóch diod (zielonej i czerwonej) oraz niewielkiego wyświetlacza. Spawarka może pracować na przedłużaczach i bezpiecznikach 16A i 20 A. Produkt umożliwia spawanie różnych typów metali i może pracować w każdej pozycji, dlatego świetnie się sprawdzi w warunkach polowych. Istnieje także możliwość spawania bardzo cienkich elementów, których grubość wynosi 1,5 milimetra.

ok
 • Podstawa na kółkach;

 • Atrakcyjny zestaw akcesoriów;

 • Energooszczędna.

nook
 • Wysoka waga.

Spawarka migomat bezgazowy MIG 130F + drut FLUX 24

spawarka inwertorowa opinie

Urządzenie marki Sherman Hobby jest przeznaczone do drobnych prac warsztatowych; model nie sprawdzi się na budowie. Spawarka umożliwia spawanie metodą FLUX, tj. półautomatyczne spawanie przy pomocy drutu samoobsługowego bez użycia gazu. Maksymalny prąd spawania tego modelu wynosi 120 A dla cyklu pracy 10%. Spawarka waży 17 kilogramów i mierzy 345 milimetrów wysokości, 185 milimetrów szerokości i 380 milimetrów długości.

Obudowa ma stopień ochrony IP21S, czyli jest szczelna i nie przepuszcza pyłu, kurzu ani wilgoci. Urządzenie posiada dwurolkowy podajnik. Prędkość podawania drutu oscyluje w przedziale między 1,8 a 11,1 metra na minutę. Średnica drutu samoosłonowego to 0,8 / 0,9 milimetra. W zestawie jest szpula o masie jednego kilograma. Ponadto pakiet zawiera zintegrowany uchwyt, przewód masowy, tarczę spawalniczą, młotek ze szczotką, dziesięć końcówek prądowych, dwie dysze gazowe oraz rękawice spawalnicze.

Produkt zebrał wiele pozytywnych opinii zarówno od amatorów, jak i profesjonalistów. Urządzenie jest mocne i bezawaryjne, może służyć przez wiele lat. Interfejs składa się z trzech przełączników, gałki z dziesięciostopniową skalą oraz pomarańczowej diody.

ok
 • Idealny do drobnych prac remontowych;

 • Dobry system chłodzenia;

 • Łatwy w obsłudze.

nook

Spawarka Migomat Torros MIG 200 Synergia

spawarka migomat ranking

Spawarka firmy Torros ma 330 milimetrów wysokości, 430 milimetrów długości i 195 milimetrów szerokości. Waży 7,7 kilograma i spawa w zakresie od 10 do 200 A. Spawa w trzech trybach MIG, MMA i FCAW. Urządzenie obsługuje druty o grubościach od 0,8 do jednego milimetra. Maksymalna średnica elektrody dla tego modelu wynosi cztery milimetry.

Interfejs składa się z dwóch wyświetlaczy (ampery i wolty), pokrętła oraz dotykowego przycisku odpowiadającego za siedem ustawień. Oprócz powyższych panel zawiera dwa gniazda, jedno do podłączenia zacisku masowego, drugie dla uchwytu MMA, wtyk zmiany polaryzacji oraz gniazdo europejskie. Spawarka pobiera prąd o maksymalnym napięciu 35,7 A, a jej maksymalny pobór prądu wynosi 8,2 kW.

Zestaw zawiera ośmiolitrową butlę z mieszanką argonu i dwutlenku węgla, reduktor gazowy, uchwyty, zacisk masowy, trzydzieści elektrod, dwie różne tarcze spawalnicze, rękawice, rolkę drutu 0,8 milimetra o masie pięciu kilogramów, preparat antyodpryskowy w spreju, trzy zmienne rolki podajnika drutu, pięć końcówek prądowych, dyszę oraz przyłbicę.

ok
 • Spawanie we wszystkich trybach;

 • Solidna konstrukcja;

 • Ładny interfejs łatwy w obsłudze.

nook
 • Trudne montowanie szpuli.

 •  

Spawarka MIGOMAT MIG MAG MMA TIG SHERMAN SYNERGIA 

spawarka migomat opinie

Spawarka Sherman waży 10 kilogramów, jest wysoka na 330 milimetrów, ma długość 450 milimetrów i szerokość 210 milimetrów. Przewód spawalniczy ma 300 centymetrów, tak samo jak kabel masowy. Średnica drutu spawalniczego to 0,8 – 1,2 milimetry. Interfejs ma dwa wyświetlacze, jeden pokazujący ampery, drugi volty, pokrętło do zmiany ustawień parametrów spawania i cztery dotykowe przyciski.

Urządzenie spawa metodami MIG/MAG, TIG i FLUX i posiada niezwykle wygodną opcję szybkiego powrotu do ustawień synergicznych początkowych. Spawarka może zapamiętać do dwudziestu kanałów pamięci. Model jest przeznaczony do napraw części samochodowych i doskonale spawa stal nierdzewną, stal, aluminium i nadwozia ocynkowane.

Pakiet składa się ze spawarki MIG, uchwytu spawalniczego, uchwytu elektrodowego (dwa metry), uchwytu masowego (dwa metry), wkładu do drutu stalowego, rolki do podajnika i dwóch końcówek prądowych. W urządzeniu można zastosować szpulę do pięciu kilogramów o średnicy do 200 milimetrów. Silnik jest chłodzony wentylatorem; obudowa posiada zabezpieczenie IP21 gwarantujące, że pył i wilgoć nie przedostaną się do środka.

ok
 • 20 ustawień pamięci;

 • Przejrzysty interfejs;

 • Dwurolkowy podajnik.

nook
 • Mały zestaw.

 •  

SPAWARKA INWERTOROWA PÓŁAUTOMAT MIGOMAT MIG 250

spawarka inwertorowa migomat opinie

Spawarka inwertorowa marki Weldbox służy do spawania metodami MIG, MMA i FCAW. Urządzenie posiada funkcję Hot Start zwiększającą początkowy przepływ prądu, co przyspiesza rozgrzanie się sprzętu. Funkcja Anti Stick zabezpiecza spawarkę przed powstaniem zwarcia. W produkcie można stosować szpule drutów o masie do jednego kilograma i druty o średnicach między 0,6 a 0,8 milimetra.

W urządzeniu zastosowano podajnik jednorolkowy. Przewód spawalniczy z uchwytem ma 150 milimetrów długości, przewód masowy z uchwytem 130 centymetrów, a długość przewodu elektrodowego z uchwytem to 190 centymetrów. Zestaw, oprócz spawarki, zawiera uchwyt spawalniczy MIG i masowy, przewód roboczy MMA, szczotkę, drut samoosłonoczy 0,8 milimetra, przyłbicę oraz instrukcję obsługi w języku polskim.

Urządzenie pracuje w temperaturach otoczenia od -10 do +40 stopni Celsjusza, a jest to możliwe dzięki szczelnej i odpornej obudowie o stopniu ochrony IP21S. Spawarka waży około 8 kilogramów i spawa w zakresie od 30 do 130 amperów. Model jest łatwy w obsłudze i może spawać bardzo cienkie blachy, nawet te o grubości 0,5 milimetra.

ok
 • Przystępna cena;

 • Szczelna obudowa;

 • Nadaje się do bardzo cienkich blach.

nook
 • Jednorolkowy podajnik.
 •  

Spawarka Magnum a może migomat Bester? Jeśli dalej nie wiesz co wybrać, to zapoznaj się z poradnikiem! 

Każda spawarka inwertorowa migomat musi gwarantować nam odpowiednią wydajność i skuteczność pracy, a jeśli zamierzamy zająć się spawaniem delikatnych materiałów czy też, wręcz przeciwnie, opcji o większej grubości, to nad wyraz istotne jest upewnienie się, że wybrany przez nas produkt będzie oferował nam właściwe parametry, a to oznacza uwzględnienie wielu różnych aspektów i potencjalnych zmiennych.

Z tego właśnie powodu nieważne czy myślimy nad spawarką ideal czy nad migomatem bester lub opcją jeszcze innego producenta, zawsze na pierwszym miejscu stawiamy podstawowe parametry wskazujące nam na wydajność urządzenia i jego sprawność. Tylko wtedy będziemy wiedzieć czy produkt poradzi sobie z wyzwaniami, jakie przed nim postawimy.

Należy dokładniej przyjrzeć się kilku elementom jak, chociażby, czas cyklu pracy, a także zakres prądu spawania. Kolejnym istotnym atrybutem będzie zasilanie, bo przecież produkt może być dostosowany do standardowego zasilania domowego lub wymagać dostępu do sieci trójfazowej. Sama budowa urządzenia, a także wyposażenie bądź też dodatkowe funkcje i bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy poradnik:

https://www.eltrex.net.pl/jak-wybrac-migomat,b3.html

spawarka mig mag

Spawarka inwertorowa migomat, a cykl pracy

Urządzenia spawalnicze charakteryzują się tym, że po czasie osiągają bardzo wysokie temperatury. W celu uniknięcia przegrzania, producenci stosują tak zwany czas cyklu pracy, który określa nam jak długo możemy spawać przy wykorzystaniu określonego natężenia. Im “procenty” są wyższe przy danym natężeniu, tym oznacza to, po prostu, większą wydajność sprzętu i jego lepszą sprawność.

Aby w jak najprostszy sposób to zobrazować, weźmy pod uwagę spawarkę migomat bezgazowy o maksymalnej mocy pracy wynoszącej 160A. Jeśli cykl pracy przy 160A wynosi 40%, to znaczy, że podczas 10 minutowego przedziału czasowego, jesteśmy w stanie pracować przez 4 minuty przy maksymalnym dla danego urządzenia natężeniu. 

Rzecz jasna im mniejsza moc, tym sprawność powinna rosnąć do momentu, w którym sprzęt nie potrzebuje przerw do pracy. Jeśli jednak cykl pracy jest bardzo wysoki przy zachowaniu odpowiednio wysokiego natężenia, to oznacza bardzo duże prawdopodobieństwo, że produkt poradzi sobie przy nawet długiej pracy bez ryzyka uszkodzenia sprzętu czy zbyt częstych przerw.

SPAWARKA INWERTOROWA PÓŁAUTOMAT MIGOMAT MIG 250

spawarka inwertorowa migomat opinie

SPAWARKA MIGOMAT 200A MICRO MIG 200 MMA WELDMAN

spawarka migomat bezgazowy ranking

Bardzo istotną rolę odegra też zakres prądu spawania

Jak wiemy, są spawarki dostosowane do pracy przy bardzo niewielkich projektach i gdzie grubość spawanego materiału nie będzie przekraczać kilku milimetrów. Jeśli jednak zabieramy się za spawanie grubszych materiałów o podwyższonej twardości, to musimy też zaopatrzyć się w produkt, którego moc będzie wynosić 200A lub nawet i więcej.

Trudno jednoznacznie wskazać jaka spawarka migomat bezgazowa będzie najlepsza do danego materiału, lecz przyjęło się, że na każdy milimetr grubości materiału potrzebne jest 30-40A mocy. Musimy przy tym pamiętać, że im większa moc, tym sprzęt wymagać może nieco bardziej rozbudowanego zasilania i zamiast standardowej sieci 230V, będziemy musieli mieć dostęp do sieci trójfazowej 3x400V.

Kolejna istotna kwestia to bezpieczeństwo

Następną bardzo ważną rzeczą przy zakupie właściwej spawarki jest bezpieczeństwo użytkowania. I nie chodzi tutaj tylko o to czy wiemy na czym polega spawanie i z czym wiąże się niewłaściwe posługiwanie tego typu sprzętem. Mowa tutaj przede wszystkim o zabezpieczeniach i specjalistycznych funkcjach, dzięki którym ryzyko zranienia się czy też uszkodzenia materiału jest zminimalizowane.

Dlatego bardzo ważne jest upewnienie się czy oprócz zabezpieczenia przed nadmiernym napięciem bądź natężeniem prądu, znajdziemy też zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia. Oprócz tego, uwzględnić powinniśmy też stopień zabezpieczenia obudowy czy też opcje w postaci Hot Start, Anti Stick czy też technologia IGBT. Wszystkie sprawiają, że produkt jest nad wyraz bezpieczny i komfortowy w obsłudze.

Spawarka MIGOMAT MIG MAG MMA TIG SHERMAN SYNERGIA

spawarka migomat opinie

Spawarka Migomat Torros MIG 200 Synergia

spawarka migomat ranking

Spawarka magnum? A może innego producenta? Co nieco o renomie 

Popularność poszczególnych marek – czy to w przypadku spawarek czy też innych narzędzi, jest w dużej mierze podyktowane bezawaryjnością i niezawodnością. Co więcej, wysoka moc i gwarancja, że można przeprowadzić bardzo prostą obsługę sprawia, że niektórzy producenci są częściej wybierani niż inni.

Choć to bardzo ważna rzecz, to musimy pamiętać o tym, że oprócz samej renomy liczą się wyżej wspomniane funkcje i parametry. To one mają ostatecznie wpływ na to czy produkt będzie wystarczająco dobrze sprawował się w danych warunkach czy też nie. Rzecz jasna długa gwarancja to znak szczególny niektórych producentów i też to może świadczyć o pewności marki odnośnie niezawodnej pracy. (

Rzecz jasna funkcje i regulacje też istotne

Następną bardzo ważną rzeczą podczas szukania idealnego produktu jest dostęp do udogodnień. Dzięki właściwie skonstruowanym opcjom mamy gwarancję, że produkt będzie służyć nam bez najmniejszych problemów przez lata, a obsługa będzie przyjemna, komfortowa, i przyjazna dla użytkowników – zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Z funkcji o najważniejszym znaczeniu na pewno należy wskazać bardzo prostą i precyzyjną regulację mocy spawania. Co więcej, ta regulacja powinna odbywać się w sposób płynny, co także podnosi bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Nie mniej istotną rolę odegra wyświetlacz o czytelnym obrazie i wysokiej rozdzielczości.

Pamiętać należy też o różnych metodach spawania, bo przecież bardzo często migomaty to nie tylko półautomatyczne spawanie w osłonie gazów (MIG/MAG), ale też możliwość spawania drutem samoosłonowym (FLUX), czy też spawanie elektrodą, która otulana jest przez przewody MMA.

Najlepsza spawarka migomat – podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy będzie to spawarka ideal czy też produkt innej marki lub nieznanego producenta. Ważne jest zweryfikowanie wszelkich podanych powyżej parametrów i aspektów. To właśnie one mają największy wpływ na to czy wybrany przez nas produkt będzie właściwy do danych projektów i danego użytkowania. Musimy przy tym pamiętać, że najważniejszą kwestią będzie sprawdzenie cyklu pracy, a także natężenie spawania.

Jeśli jednak przeglądanie produktów w poszukiwaniu tego idealnego jest dla nas zbyt męczące, to zawsze można skorzystać z dzisiejszej propozycji. SPAWARKA MIGOMAT MIG MAG MMA 250A 3w1 + ZESTAW KD to zwycięzca rankingu 2024, który bez wątpienia charakteryzuje się świetnymi parametrami i nieprzeciętnym wykonaniem. 

Artykuł powiązany: spawarki światłowodowe ranking

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking spawarek migomat
Average rating:  
 0 reviews