Maszyna grubościówka do drewna czy szlifierka to prawdopodobnie jedno z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejsze narzędzie, które wykorzystują majsterkowicze. Sprzęt ten jest niezastąpiony, kiedy zastanawiamy się nad tym jak czyścić surowe drewno. Oczywiście ze względu na to, że rodzajów szlifierek do drewna jest bardzo dużo, nie każdy wie jak znaleźć ten najlepszy produkt w 2024 roku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SZLIFIERKA OSCYLACYJNA MIMOŚRODOWA DO DREWNA 1100W POWERMAT 1

Szlifierka 1100W POWERMAT

9.9

Droga

Allegro Logo
SZLIFIERKA TAŚMOWA CZYSZCZARKA DO DREWNA KRAFT DELE 1

Szlifierka KRAFT DELE

9.8

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
SZLIFIERKA TAŚMOWA STOŁOWA MOBILNA DO DREWNA WUBER 1

Szlifierka WUBER

9.7

Średnia

Allegro Logo
SZLIFIERKA TALERZOWA TARCZOWA DO DREWNA PARKSIDE 1

Szlifierka PARKSIDE

9.6

Średnia

Allegro Logo
GRAPHITE SZLIFIERKA TAŚMOWA 900W 1

Szlifierka GRAPHITE 900W

9.5

Droga

Allegro Logo
 

Niestety, elektronarzędzia do drewna mają to do siebie, że ich różnorodność sprawia, że nie każdy wie który produkt okaże się najskuteczniejszy do danej pracy. Z tego właśnie względu pojawia się wiele pytań jaka czyszczarka do drewna będzie najlepsza do konkretnej roboty. Aby uniknąć tego problemu i pomóc wam wybrać jak najlepszą szlifierkę do drewna, przygotowaliśmy dla was zestawienie oraz poradnik zakupowy w jednym.

W rankingu szlifierek do drewna skupiliśmy się przede wszystkim na przedstawieniu pięciu bardzo atrakcyjnych modeli ze względu na moc oraz wydajność pracy. Mieliśmy na uwadze także rodzaj szlifierki do drewna, prędkość obrotową, komfort użytkowania, a także funkcjonalność i niezawodność.

SZLIFIERKA OSCYLACYJNA MIMOŚRODOWA DO DREWNA 1100W POWERMAT

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszą ofertą, którą rekomendujemy w dzisiejszej liście, to szlifierka przeznaczona do drewna oraz plastiku czy innych tworzyw sztucznych. Oferuje ona przeciętną, aczkolwiek z pewnością wystarczającą moc, a także wiele funkcji dodatkowych.

Otrzymujemy tutaj urządzenie o mocy na poziomie 1100 W, a więc jest to wystarczająca liczba do efektywnego szlifowania delikatnych elementów, w tym drewno czy tworzywa sztuczne. Jeśli chodzi o szerokość roboczą, to średnica materiału ściernego wynosi 125 mm. Innymi słowy jest to bardzo dobra opcja do oczyszczania średniej wielkości powierzchni.

Z uwagi na to, że jest to standardowa szlifierka oscylacyjna, idealnie nadaje się do szlifowania powierzchni w miarę prostych. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest możliwość ustawienia prędkości obrotowej. Zakres wynosi od 0 do 12000 obrotów na minutę, co jest kolejną zaletą.

Na wyposażeniu znajdziemy także woreczek na pył oraz pozostałości po szlifowaniu, co jest bardzo przydatne i pomaga utrzymać w czystości miejsce pracy. Należy jednak pamiętać, że sama jakość woreczka nie jest najlepsza.

Co ciekawe, urządzenie pozwala nam podpiąć odkurzacz przemysłowy, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze wydajniej szlifować materiały. Niestety, samo mocowanie worka pozostawia wiele do życzenia. W zestawie znajdziemy dodatkowe szczotki, co jest z pewnością miłym dodatkiem. Producent oferuje nam także dwuletnią gwarancję.

R

Zalety

• Duża moc;
• Regulacja prędkości obrotowej;
• Duży obszar szlifujący;
• Dodatkowy worek na pył oraz szczotki w zestawie.
Q

Wady

• Bardzo słabe wykonanie worka na pyl;
• Niskiej jakości mocowanie na worek bądź odkurzacz przemysłowy.

SZLIFIERKA TAŚMOWA CZYSZCZARKA DO DREWNA KRAFT DELE

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Bardzo ciekawą alternatywą, która pozwoli nam w niezwykle skuteczny sposób szlifować płaskie powierzchnie, jest produkt firmy KRAFT & DELE. Mamy tutaj do czynienia ze szlifierką taśmową, a więc pozwala nam szlifować i polerować duże powierzchnie, wykonane z różnych materiałów.

Z uwagi na sposób działania, szlifierka taśmowa jest o wiele bezpieczniejsza w użytkowaniu niż szlifierki tarczowe, oscylacyjne czy mimośrodowe. Z uwagi na to, że korpus jest bardzo trwały, a rękojeść i uchwyt wykonane zostały z antypoślizgowej powłoki, produkt jest bardzo trwały i solidny, a także nie sprawia problemów podczas używania.

Co ciekawe, urządzenie oferuje nam bardzo dużą moc. Wynosi ona aż 1850 W, co przekłada się na bardzo skuteczną pracę szlifierką. Jeśli chodzi o powierzchnię roboczą, to szlifierka wyposażona została w taśmę szlifującą o wymiarach 76 x 457 mm.

Oferta ta charakteryzuje się także blokadą wyłącznika, dzięki czemu nie będziemy martwić się przypadkowym włączeniem urządzenia. To samo dotyczy blokady do pracy ciągłej, co zagwarantuje jeszcze większy komfort pracy.

Funkcjonalnością, o której warto wspomnieć, jest beznarzędziowa wymiana taśmy. Bardzo prosta obsługa urządzenia sprawia, że nie musimy martwić się o problematyczną wymianę zużytego papieru. Wszystko przebiega szybko, sprawnie, a co najważniejsze bezpiecznie. Jeśli chodzi o dodatkowe opcje komfortu, to producent dodatkowo uposaża nas w worek przeciwpyłowy. Jest on nieco lepiej wykonany niż w przypadku zwycięzcy rankingu 2024.

Nie jest to jednak urządzenie bez wad. Przede wszystkim otrzymujemy tutaj bardzo mocne urządzenie, które szybko się nagrzewa. Oznacza to, że należy robić sobie krótkie przerwy podczas pracy, aby uniknąć uszkodzenia poprzez przegrzanie. Pamiętajmy także, że producent oferuje wyłącznie roczną gwarancję.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Duży obszar szlifujący;
• Bardzo bezpieczne użytkowanie;
• Beznarzędziowa wymiana taśmy szlifierskiej.
Q

Wady

• Tylko rok gwarancji;
• Szybko nagrzewający się silnik.

SZLIFIERKA TAŚMOWA STOŁOWA MOBILNA DO DREWNA WUBER

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejnym produktem, o którym warto wspomnieć, jest jeszcze inna szlifierka taśmowa. Tym razem otrzymujemy mobilną szlifierkę stołową, która gwarantuje ogromną moc, a więc i wysoką wydajność. Co więcej, produkt wyposażono w wiele funkcji regulacyjnych oraz dwa tryby pracy!

Mamy tutaj do dyspozycji moc na poziomie 1900 W. Jest to zatem jedno z mocniejszych urządzeń tego typu. Gwarantuje to także bardzo wysoką prędkość obrotów taśmy. Zakres obrotów wynosi od 120 do 380m/m, co jest bardzo dobrym wynikiem, gwarantującym wydajną pracę. W połączeniu z 6-stopniową regulacją, możemy idealnie dostosować sobie urządzenie do wymagań.

Co ciekawe, opisywany model wyróżnia się na tle rywali dzięki zastosowaniu wielu komfortowych rozwiązań. Bardzo dobrym przykładem jest oczywiście możliwość wyboru jednego z dwóch trybów pracy. Dwa imadła mocujące znajdujące się w zestawie sprawiają, że ze szlifierki mobilnej, możemy uzyskać szlifierkę stołową. Ma to oczywiście wpływ na skuteczność szlifowania, ale także na kompaktowość produktu.

Na wyposażeniu producent gwarantuje nam szereg atrakcyjnych dodatków, a mianowicie worek przeciwpyłowy, którego wykonanie jest ponadprzeciętne, wyżej wspomniane imadła do montażu szlifierki, a także dodatkowy pasek napędowy oaz zestaw papierów ściernych. 10 sztuk gwarantuje bardzo długą pracę bez potrzeby zakupu nowych.

Jest to zdecydowanie bardzo ciekawa opcja, która także charakteryzuje się bardzo wysokimi ocenami oraz solidnością wykonania. Problematyczna może się natomiast wydawać nieco wysoka cena, a także brak możliwości montażu odkurzacza przemysłowego.

R

Zalety

• Możliwość montażu szlifierki na stole – urządzenie 2 w 1;
• Bardzo bogaty zestaw akcesoriów;
• 10 sztuk papierów ściernych w zestawie;
• Wysoka moc;
• Komfortowe tryby pracy i regulacje.
Q

Wady

• Brak możliwości podłączenia odkurzacza przemysłowego;
• Nieco wysoka cena.

SZLIFIERKA TALERZOWA TARCZOWA DO DREWNA PARKSIDE

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kolejnym ciekawym wyborem będzie szlifierka tarczowa, która pomimo bardzo małej mocy, gwarantuje spokojną, bezwibracyjną, a także skuteczną pracę. Jest to także ciekawy wybór, jeśli zależy nam na sprecyzowanym kącie ścierania oraz możliwościach regulacyjnych.

Moc urządzenia to jedynie 140 W. Przekłada się to także na dosyć niską prędkość obrotową. Wynosi ona maksymalnie 3600 RPM, a więc nie jest to najwydajniejszy produkt na rynku 2024. Co więcej, urządzenie nie oferuje nam wielu opcji związanych z trybami pracy, lecz otrzymujemy tutaj bezstopniową regulację prędkości.

To, co jednak wyróżnia szlifierkę Parkside od konkurencji, to sposób szlifowania. Jest to urządzenie, które możemy w bardzo prosty sposób zamontować do stołu. Oprócz podwyższonej stabilności, gwarantuje to także możliwość obrabiania powierzchni z wykorzystaniem obu rąk.

Tego typu szlifierka jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na obróbce drewna bądź tworzywa sztucznego pod określonym kątem. Innymi słowy, jest to bardzo dobry wybór na przygotowanie kątów w elementach drewnianych.

Opisywany model oferuje nam możliwość ustawienia kąta wychylenia stołu szlifierki od 10 do 50 stopni. Co więcej, sama powierzchnia ścierania jest całkiem spora, bo ma średnicę 125 mm. Oprócz tego, produkt wyposażony został w przesuwany ogranicznik, dzięki czemu mamy swobodną regulację kąta.

Urządzenie jest idealnym wyborem ze względu na swoją cichą, spokojną, bezwibracyjną pracę. Dodatkowo warto też wspomnieć o możliwości montażu modelu PTSG 140 B2 pionowo czy nawet poziomo.

Wyposażenie dodatkowe jest natomiast nieco ograniczone, gdyż otrzymujemy tylko kilka dodatkowych tarcz zamiennych oraz imadło do montażu. Brak natomiast worka na pył w zestawie.

R

Zalety

• Bardzo stabilna praca;
• Duże możliwości regulacyjne kąta nachylenia;
• Możliwość ustawienia modelu pionowo bądź pionowo;
• Bezwibracyjna, spokojna praca;
• Bezstopniowa regulacja prędkości obrotowej.
Q

Wady

• Niska moc;
• Brak worka na pył.

GRAPHITE SZLIFIERKA TAŚMOWA 900W

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeszcze inną opcją, która z pewnością spodoba się niejednemu użytkownikowi, to szlifierka firmy Graphite. Mamy tutaj nieco mniejszą moc, niż w przypadku innych szlifierek taśmowych (czy nawet mimośrodowych i oscylacyjnych), lecz jest z pewnością wystarczająca do poradzenia sobie z elementami drewnianymi, z tworzywa sztucznego, czy nawet do obróbki metalu!

Szlifierka jest z pewnością jednym z najtrwalszych produktów w zestawieniu dzięki swojej nietuzinkowej konstrukcji. Co więcej, urządzenie wyróżnia się unikalym designem, a także bardzo komfortową pracą.

Do poprawy stabilności producenci zainstalowali specjalne nakładki antypoślizgowe. Znaleźć je możemy zarówno w rękojeści głównej, jak i dodatkowej. W połączeniu ze specjalnym uchwytem, który możemy wykorzystać do montażu urządzenia do stołu, mamy tutaj bardzo stabilną i precyzyjną ofertę.

Zastosowanie tylu dodatkowych elementów poprawiających komfort jest z pewnością wymagane, gdyż urządzenie waży prawie 3,5 kg, a więc jest to jedna z cięższych mobilnych szlifierek. Co ciekawe, otrzymujemy tutaj dwa imadła, dzięki czemu z mobilnej szlifierki zrobimy stołową.

Produkt dysponuje dosyć przeciętną mocą, lecz zastosowanie najwyższej jakości materiału gwarantuje trwałą pracę. Dobrym przykładem jest wykorzystanie stopu aluminium do produkcji rolki prowadzącej.

Inną zaletą jest system blokady włącznika, co umożliwia ciągłą pracę bez trzymania przycisku oraz zintegrowany system odprowadzania pyłu. Należy jednak pamiętać, że sam mechanizm prowadzący nie jest najlepszej jakości.

R

Zalety

• Do obróbki materiałów drewnianych, drewnopodobnych, a nawet metalu;
• Wiele funkcji poprawiających komfort pracy;
• Urządzenie 2 w 1;
• Dodatkowe akcesoria;
• Duża prędkość przesuwu taśmy.
Q

Wady

• Przeciętna jakość wykonania prowadnicy taśmy;
• Niska moc.

Jaka szlifierka do drewna okaże się najlepsza

Aby wybrać sprawdzony produkt, który w żaden sposób nie zawiedzie naszych oczekiwań i nie popsuje się po kilku tygodniach pracy, musimy zwrócić uwagę na szereg parametrów oraz dodatkowych kwestii technicznych. Każdy z nas oczekuje od urządzenia czegoś innego, a więc sprecyzowanie rodzaju prac, jaki będziemy wykonywać przy danym urządzeniu, jest także kluczowe.

Najważniejsze jest natomiast dobranie odpowiedniej mocy oraz prędkości obrotowej, czy przesuwu taśmy, do naszych wymagań. Co więcej, zwróćmy szczególną uwagę na funkcjonalność urządzenia, a także komfort pracy. Bardzo ważne są też opinie szlifierki do drewna oraz rodzaj i czas gwarancji.

Z uwagi na to, że każdy produkt się różni, bardzo ważne będzie zwrócenie uwagi na kąty nachylenia pracy, możliwości regulacyjne, a także oczywiście jak sytuacja wygląda w kwestii bezpieczeństwa. Gdy tylko upewnimy się, że wszystkie te aspekty spełniają nasze wymagania, to będziemy wiedzieć która czyszczarka do drewna spełni nasze wymagania. Dodatkowe informacje znajdziemy natomiast tutaj: https://www.narzedziownia.org/artykuly/szczegoly/9741_szlifierka-oscylacyjna-8211-na-co-zwrocic-uwage-przy-jej-zakupie.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Jaki rodzaj szlifierki wybrać

Przeglądając narzędzia do obróbki drewna bardzo ważne jest wybrać taki produkt, który wykona swoje zadanie w każdym stopniu. Szczególnie istotne jest to, kiedy zamierzamy zakupić urządzenie do szlifowania drewna w trudno dostępnych miejscach.

Z uwagi na to, że na rynku dostępne są szlifierki kątowe, oscylacyjne, mimośrodowe, taśmowe, czy talerzowe tarczowe, musimy zwrócić uwagę na to w jakich sytuacjach oraz do jakiej powierzchni będziemy urządzenie wybierać. Jeśli maszynka do czyszczenia drewna będzie wykorzystana do szlifowania powierzchni prostych o małej i średniej powierzchni, to dobrym wyborem będzie szlifierka oscylacyjna.

Szlifierki mimośrodowe będą o wiele ciekawszą opcją w przypadku czyszczenia powierzchni wyboistych oraz wypełnionych wklęsłymi i wypukłymi elementami. Z uwagi na obróbkę krawędzi i elementów pod konkretnym kątem, szlifierki talerzowe tarczowe sprawdzą się najlepiej.

Szlifierka talerzowa tarczowa do drewna Parkside

czyszczarka do drewna

SZLIFIERKA TAŚMOWA WUBER

jak czyścić surowe drewno

Jaka jest moc oraz prędkość obrotowa/przesuwna urządzenia

Gdy wybierzemy dokładny rodzaj szlifierki, będziemy mogli teraz zapoznać się z poszczególnymi parametrami urządzeń. Moc oraz prędkość szlifierki są niezwykle istotnymi elementami i to one, między innymi, wpływają na skuteczność pracy.

Im wyższa moc oraz prędkość obrotowa czy, w przypadku szlifierek taśmowych, prędkość przesuwania taśmy, tym większa wydajność oraz odporność na przegrzanie czy uszkodzenie. Warto zatem szukać takich produktów, które po porównaniu z konkurencyjnymi sprzętami wyróżniają się tymi parametrami.

Mała szlifierka do drewna czyli komfort pracy

Na komfortowe użytkowanie szlifierki wpływa przede wszystkim waga urządzenia oraz materiał, jaki zastosowano do produkcji rękojeści czy uchwytu. Ponadto bardzo ważne jest znalezienie takiego produktu, który wyposażony został w dodatkowe systemy. Dobrym przykładem jest specjalny system antywibracyjny, który eliminuje cześć wibracji i ogranicza zmęczenie rąk podczas pracy.

Należy natomiast pamiętać, że przy wyborze takiego urządzenia musimy również pamiętać o bezpieczeństwie. Warto zatem decydować się na szlifierki doposażone w specjalne osłony oraz wyłączniki i blokady bezpieczeństwa.

SZLIFIERKA OSCYLACYJNA POWERMAT

jaka szlifierka do drewna

Podsumowanie rankingu szlifierek 2024

Przygotowane dzisiejsze zestawienie przedstawiło nam kilka ciekawych narzędzi. Dzięki przygotowanemu poradnikowi wiemy teraz czym szlifować drewno oraz jak wybrać sprzęt, aby w pełni spełnił nasze wymagania. Powyższe aspekty są niezwykle istotne, szczególnie jeśli myślimy o urządzeniu na wiele lat.

Jeśli jednak nie jesteście przekonani co do szukania szlifierki do drewna na własną rękę, zachęcamy do wybrania jednego z bardziej uniwersalnych rozwiązań. Zwycięzca rankingu, a mianowicie SZLIFIERKA OSCYLACYJNA MIMOŚRODOWA DO DREWNA 1100W POWERMAT, oferuje nam bardzo atrakcyjne funkcje, wystarczającą moc oraz niezawodność.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szlifierkę do drewna wybrać
Average rating:  
 1 reviews
 by Basia

Ciekawe zestawienie, sama kupiłam mężowi szlifierkę boscha (niebieskiego), nie widzę tu w ogóle tego modelu i marki, a szkoda, bo sprawdza się nam znakomicie, a cena nie była aż tak wysoka.