Znalezienie odpowiedniego narzędzia do obróbki tak pięknego, jak i wymagającego materiału jakim jest drewno, jest niezwykle ciężkie. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę na co należy przede wszystkim zwrócić uwagę. Przez to, często decydujemy się na zakup produktu, który nie spełni naszych oczekiwań.
Szlifierki kiepskiej jakości nie tylko będą nierówno szlifować, ale oczywiście nie będą nadawać się do polerowania czy do dokładnej obróbki drewna. Z tego właśnie względu wybranie odpowiedniej szlifierki mimośrodowej jest tak ważne. W dzisiejszym rankingu szlifierek mimośrodowych skupimy się na pięciu produktach, które według nas świetnie nadadzą się do użytku domowego.

W zestawieniu skupiliśmy się na bardzo ważnych kwestiach, takich jak moc szlifierki, średnica talerza szlifierskiego oraz papierów ściernych, waga oraz prędkość oscylacyjna. Oczywiście oprócz tego zdecydowaliśmy się również wziąć pod uwagę inne właściwości szlifierek, jak na przykład długość gwarancji, cena czy opinie innych!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
DEWALT DWE6423

DEWALT DWE6423

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
PEX 220A BOSCH

BOSCH PEX 220A

9.8

Średnia

Allegro Logo
PEX 400AE BOSCH

BOSCH PEX 400AE

9.7

Drogi

Allegro Logo
METABO SXE3125

METABO SXE3125

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
Powermat 1100W PEX

Powermat 1100W PEX

9.5

Tania

Allegro Logo

Zwycięzcą rankingu z roku 2024 i numerem jeden w rankingu szlifierek mimośrodowych jest DEWALT DWE6423 SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA + 50 KRĄŻKÓW

ranking fotelików samochodowych 15-36

Dewalt to bardzo popularna i znana ze specjalistycznego sprzętu firma. Tym razem dostarczyli nam niezwykle dobrej jakości produkt, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, odpowiednią mocą oraz ciekawymi dodatkami, które w innych przypadkach kupić musielibyśmy oddzielnie.
Szlifierka oferuje nam moc 280 W, co jest ponadprzeciętnym wynikiem i zdecydowanie wystarczy do polerowania, szlifierki oraz innych wykończeniowych robót związanych z drewnem. Jeżeli mowa o prędkości obrotowej, to znajduje się ona w przedziale 8000-12000 obrotów na minutę. Warto jednak pamiętać, że liczba ruchów okrężnych jest większa i wynosi ona nawet do 24000 obrotów na minutę.
Szlifierka nie jest za ciężka – waży jedynie 1.5 kilograma. Jest to z pewnością zaleta, gdyż ręka nie będzie się tak męczyć i dzięki temu pozwoli nam na dłuższą pracę. Dewalt oferuje nam specjalnie przygotowany system regulujący prędkość rotacji, co pozwoli nam idealnie dostosować obroty do powierzchni.
Średnica krążków wynosi 125mm – jest to zatem uniwersalna wielkość. Producent zdecydował się dołączyć do zestawu 50 sztuk krążków, co jest zdecydowanie zaletą. Szlifierki mimośrodowe ranking otworzył Dewalt z oceną 9/10 od naszych ekspertów.

R

Zalety

– Dodatkowe krążki w zestawie; – Funkcjonalność; – Poręczna w obsłudze; – Komfortowa w użytku.
Q

Wady

– Dosyć wysoka cena.

Alternatywą dla numeru jeden w rankingu będzie SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA PEX 220A BOSCH

Jest to zdecydowanie interesująca oferta, gdyż pomimo renomowanego producenta, nie jest ona tak droga jak poprzedni model. Co więcej, jest ona lżejsza niż wyżej opisywany Dewalt, a oferuje tą samą średnicę talerza szlifierskiego oraz papierów ściernych.
Warto odnotować również, że szlifierka od Boscha gwarantuje taką samą prędkość oscylacyjną, czyli 24000 obroty na minutę. Oprócz niskiej wagi, która wynosi jedynie 1.4 kg, Bosch zdecydował wykorzystać system redukujący wibracje. Jest to autorski system Boscha, tak zwany Low Vibration, łączy w sobie wysoką efektywność z niewielkimi drganiami.
Wadą produktu może być jego moc. O ile producent twierdzi, że silnik jest wydajny i szybki, tak w przypadku bardziej wymagającej pracy może okazać się niewystarczający. Jak to jednak przystało na firmę Bosch, producent jest pewny swojego produktu i oferuje gwarancję na 36 miesięcy. Z tego względu ocena produktu 8/10.

R

Zalety

– Niska cena;
– Długa gwarancja;
– Wygodna w użytkowaniu.

Q

Wady

– Niska moc silnika.

Kolejnym opisywanym produktem jaki tutaj znajdziesz to SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA PEX 400AE BOSCH + 25 PAPIER

 

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

W przeciwieństwie do poprzedniej oferty Boscha, tym razem mamy kompletny zestaw mocniejszej i o wiele wydajniejszej szlifierki przygotowanej do najcięższych zadań. Niestety, wiąże się z tym również cena, o której powiemy później.
Recenzowana szlifierka gwarantuje zawrotną moc na poziomie 350 Wat. Jednakże, oprócz tego wyróżniającego aspektu, warto również wspomnieć o bardzo dużej prędkości oscylacyjnej, która wynosi aż do 21,200 obrotów na minutę.
Tak jak w poprzedniej ofercie, tak i tu Bosch gwarantuje nam system Low Vibration, który wykorzystuje ruch obrotowy talerza i dzięki zasadzie wolnego koła obniża drgania oraz poprawia docisk. Sprawia to, że przy zredukowanych drganiach poprawiamy efekty naszej pracy.
Dodatkowo, należy pamiętać, że opisywana szlifierka wyposażona została w szereg usprawnień, takich jak na przykład specjalny system od Boscha, który ma za zadanie odsysać pył. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że znajdziemy tutaj również mikrofiltry, dzięki czemu nie będziemy musieli kupować specjalnych worków papierowych lub tekstylnych i zaoszczędzimy czas, pieniądze oraz oczywiście poprawimy wydajność.
O ile waga jest nieco wyższa, gdyż wynosi ona 1,9 kg, tak nie czuć tego aż tak bardzo poprzez przygotowanie bardzo wygodnego uchwytu oraz wykorzystanie odpowiednich materiałów. To, co jednak może odrzucić nas od tego modelu to cena. Jest on ponad dwukrotnie droższy od wyżej opisanego modelu. Z tego powodu ocena 8/10.

R

Zalety

– Bardzo wysoka wydajność;
– Dodatkowe wyposażenie razem z walizką;
– Bardzo wysoka moc.

Q

Wady

– Bardzo wysoka cena.

Zainteresować nas może również METABO SXE3125 szlifierka oscylacyjna mimośrodowa

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to co prawda szlifierka tańsza niż wyżej opisany Bosch. Jednakże wciąż znajduje się on na wyższej półce cenowej niż budżetowa szlifierka opisana dwie pozycje wyżej. Metabo oferuje nam bardzo uniwersalne narzędzie, które pochwalić się może wysoką mocą znamionową.
Opisywana szlifierka oferuje moc na poziomie 310 W, co jest bardzo dobrym wynikiem. Jednakże, gorzej już ma się sprawa z prędkością obrotową, która na biegu jałowym wynosi od 4000 do 12000 obrotów na minutę, natomiast przy obciążeniu wynosi ona niecałe 9000 obrotów na minutę.
Warto jednak dodać, że mamy tutaj do czynienia z dosyć lekką szlifierką, co z pewnością przypadnie do gustu niejednemu użytkownikowi. Dodatkowo powłoka na uchwycie została wykonana z antypoślizgowych materiałów typu softgrip. Daje to nie tylko uczucie pewności, ale również ergonomii.
Biorąc jednak pod uwagę niską prędkość obrotową, a co za tym idzie dosyć ograniczone możliwości szlifierskie, to nawet dodatkowe systemy odsysania pyłu czy wysokiej klasy worek tekstylny na pył mogą nie wystarczyć. Z tego powodu ocena 6/10.

R

Zalety

– Mała waga; – Bardzo wygodna w użytkowaniu; – Funkcjonalna.
Q

Wady

– Mała prędkość obrotowa.

Inną ofertą może być SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA OSCYLACYJNA 125mm 1100W PEX Powermat

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na jak największej mocy, a przy okazji chcielibyśmy budżetowego rozwiązania, to warto wziąć pod uwagę szlifierkę firmy Powermat. Jest to bardzo atrakcyjna oferta, która zdecydowanie zaskoczy nas swoją mocą.
Producenci modelu PM-SO-1100 twierdzą, że oferowana szlifierka oferuje moc maksymalną wynoszącą nawet 1100 W. Oczywiście pamiętajmy, że o ile moc maksymalna jest tak duża, ta moc właściwa może być nieco mniejsza.
Firma Powermat oferuje nam jednak bardzo atrakcyjnie wyglądającą szlifierkę charakteryzującą się obrotami bez obciążenia na poziomie od zera do 12000 obrotów na minutę. Ponadto, średnica tarczy wynosi 125 mm, tak samo jak i papieru.
Polski producent w zestawie dostarcza nam zapasowe szczotki oraz jeden papier P120 i oferuje standardową gwarancję na 2 lata. Jest to ciekawe budżetowe rozwiązanie, które powinno zainteresować niejedną osobę. Ocena reakcji 7/10.

R

Zalety

– Wysoka moc;

– Nicka cena;

– Wygodna w użytkowaniu poprzez niską wagę.

Q

Wady

– Głośna praca.

Szlifierki mimośrodowe ranking – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas przygotowywania dla was rankingu szlifierek mimośrodowych musieliśmy wziąć pod uwagę szereg aspektów, które wpływają na to w jaki sposób i czy dobrze korzysta nam się z recenzowanych produktów.
Jak już wyżej wspomnieliśmy, braliśmy pod uwagę takie elementy jak silnik oraz jego moc, prędkości obrotowe, średnica tarczy, wielofunkcyjność oraz to czy producent oferuje w zestawie dodatkowe elementy. Dodatkowo patrzyliśmy czy cena nie jest wygórowana oraz to czy dana szlifierka mimośrodkowa ma opinie pozytywne lub negatywne.

Silnik szlifierki oraz prędkość obrotowa

Najważniejszym elementem jest silnik. To od niego zależy prędkość obrotowa oraz sama moc szlifierki. Jest ona nam potrzebna aby odpowiednio zeszlifować powierzchnię lub ją wypolerować. Dlatego przede wszystkim powinniśmy szukać szlifierek, które oferują wystarczającą moc, a przez to duży zakres obrotowy.

Średnica tarczy oraz średnica papieru

Dwa bardzo powiązane ze sobą elementy, gdyż to właśnie od średnicy tarczy zależy wielkość zastosowanego papieru. W tym przypadku powinniśmy również zwrócić uwagę na typ mocowania – bardzo popularnym typem jest mocowanie na rzep – sprawdzone i pewne mocowanie, które polecamy. Jeżeli chodzi o średnicę, to uniwersalnym wyborem będzie 125 mm.

Wielofunkcyjność szlifierki

Jeżeli zależy nam na tym, aby szlifierka była wygodna w użytkowaniu oraz zbierała chociaż część kurzu, to warto zwrócić na to jakie funkcje producent postanowił zastosować w szlifierce. W tej sposób nie tylko upewnimy się, że dane narzędzie będzie wygodne, ale również że zachowa umiarkowany porządek przy stoisku pracy.
W tym wypadku powinniśmy patrzeć na systemy mikrofiltrów, systemy redukujące wibracje lub systemu odsysania pyłu. Dodatkowo droższe produkty oferować mogą elektroniczne dostosowanie obrotów, co przyda się przy bardziej wymagających pracach.

Gadżety w zestawie

Jeżeli zależy nam na tym, aby kupić produkt i nie martwić się wyposażeniem dodatkowym, to patrzmy na pełne zestawy. Mogą one co prawda być nieco droższe, lecz w wielu przypadkach oszczędzamy – szczególnie jeśli mieliśmy kupować wszystko oddzielnie.

Szlifierka mimośrodowa opinie

Opinie innych osób są równie ważne, co opinia ekspertów. To przecież my, użytkownicy korzystamy ze szlifierki i jeżeli większość ankietowanych jest zadowolona, to wiemy, że mamy do czynienia z odpowiednio przygotowanym narzędziem.
Oczywiście opinie innych nie powinny być jedynym wskaźnikiem czy kupimy dany produkt. Pamiętajmy oczywiście, że komentarze osób trzecich mogą być subiektywne, a to oznacza, że kierować się mogą własnym doświadczeniem, a nie rzetelnymi faktami.

Podsumowanie, czyli jaką szlifierkę mimośrodową wybrać w 2024

Odpowiednia szlifierka mimośrodowa oferuje nam niezwykle efektywną pracę, a na koniec świetne wyniki. Należy jednak zwrócić uwagę na powyższe elementy, aby nie kupować kota w worku i wrócić do domu z odpowiednim narzędziem, które spełni wszystkie oczekiwane szczególne wymagania w czasach 2024.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szlifierkę mimośrodową wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by harda05

Chętnie wpuszczę tutaj mojego męża i on powie wam,  jaką szlifierkę mamy w domu. Ja to się nie znam na takich sprzętach,  ale wiem, że to się przydaje. Ogólnie mam dużo do nadrobienia, jeśli chodzi o wyposażenie domu,  ale to mogę na nim polegać.

 by wracka

 W tym rankingu widzę same dobre marki. Fajnie, że tak do tego podeszliście i  że wspieracie każdego domowego fachowca. Faktycznie, mojemu narzeczonemu przydałoby się coś takiego w domu.  Chyba mu to kupię.

 by zaskor99

No kto by pomyślał,  że szlifierka wygra wasz ranking. Nie spodziewałam się tego, ale widocznie jest to dobry sprzęt. Ja mam jakiegoś Chińczyka i też się spisuje, ale w sumie jest rzadko używana. Nie wiem, jak byłoby przy codziennym użytkowaniu.

 by mechadawid

No tak, patrząc na to, co tutaj przygotowaliście, muszę powiedzieć, że mam w domu słabej jakości sprzęt. To nie napawa mnie optymistycznie, ale przynajmniej już wiem, na co go wymienić. Może warto poprosić żonę, żeby się dołożyła ;p ?