Grzejniki wykonane z żeliwa to już przeżytek. Popularne były kilka dekad temu i już dawno zastąpiono je stalowymi. Te natomiast również powoli odchodzą do lamusa z uwagi na wprowadzenie jeszcze lepszego materiału do produkcji tego sprzętu, a mianowicie aluminium.

Musimy natomiast pamiętać, że wybór tego najlepszego grzejnika wykonanego z aluminium nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Musimy przecież pamiętać o tym, aby wybrany produkt charakteryzował się odpowiednim rozmiarem, a także wieloma innymi elementami. Jeśli chciałbyś wiedzieć jaki grzejnik aluminiowy okaże się najlepszy, to warto przede wszystkim sprawdzić dzisiejszy ranking grzejników aluminiowych.

Ranking Grzejników Aluminiowych w 2024 – TOP 5 Najlepszych Grzejników z aluminium

Miejsce

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

1

GRZEJNIK ALUMINIOWY ARMATURA G500F 1 1

GRZEJNIK ARMATURA G500F

9.9

Średnia

Allegro Logo

2

GRZEJNIK ALUMINIOWY HERMES 1

GRZEJNIK ALUMINIOWY HERMES

9.8

Tani

Allegro Logo

3

Kaloryfer aluminiowy CATALONIA ANTRACYT Exclusive 1

CATALONIA ANTRACYT Exclusive

9.7

Tani

Allegro Logo

4

WULKAN H500 GRZEJNIK ALUMINIOWY WLOSKI 1700 W 1

WULKAN H500 1700W

9.5

Drogi

Allegro Logo

5

Grzejnik zeberkowy Fondital NOVA FLORIDA Libeccio 1

Fondital NOVA FLORIDA

9.4

Tani

Allegro Logo

Na liście znalazły się wyłącznie najwyższej jakości produkty, do których produkcji wykorzystano wysokiej klasy stop aluminium. Oprócz tego, specjaliście mieli na uwadze szereg parametrów, w tym odpowiednie ciśnienie robocze czy oferowaną objętość w członie. Dodatkowo sprawdziliśmy cenę grzejników aluminiowych, a także ich opinie oraz długość gwarancji.

Grzejnik aluminiowy żeberkowy, który zwyciężył w dzisiejszym rankingu, to GRZEJNIK ALUMINIOWY ARMATURA G500F

dobry grzejnik aluminiowy

Pierwszą propozycją jest grzejnik aluminiowy Armatura G500F 1, gwarantujący wysoką jakość grzewczą do 95 stopni. Jego klasyczny wygląd sprawia, że urządzenie sprawdzi się doskonale we wnętrzu o dowolnym stylu. Prosta obsługa oraz optymalne rozmiary 573x804x90 przemawiają za tym, iż grzejnik w kolorze białym jest z pewnością godny zainteresowania.

Oferowana objętość wody w członie 0,3 gwarantuje optymalne warunki do pracy grzejnika. 13-kilogramowe urządzenie gwarantuje ciśnienie robocze 1,6 MPa, zapewniające szybką i sprawną regulację temperatury wedle uznania.

Boczny sposób podłączenia gwarantuje uniwersalny i łatwy montaż w dowolnym pomieszczeniu. Standardowy, biały kolor oraz prosta konstrukcja dodatkowo zapewnia idealne dopasowanie do wnętrza w dowolnym stylu.

Na swój grzejnik producent deklaruje aż 240 miesięcy gwarancji, co dodatkowo zabezpiecza nabywcę. Choć na rynku można znaleźć tańsze propozycje, ta gwarantuje optymalne warunki grzewcze oraz bardzo intuicyjną obsługę. Z tego powodu warto zastanowić się nad zakupem właśnie tego modelu.

Oczywiście pamiętajmy o tym, że urządzenie charakteryzuje się świetną wydajnością pracy, co w połączeniu z okresem gwarancyjnym wynoszącym 20 lat sprawia, że jest to zwycięzca rankingu 2024.

R

Zalety

• Optymalne parametry dla pomieszczeń domowych;
• Uniwersalna estetyka konstrukcji;
• Bardzo długi okres gwarancyjny.
Q

Wady

• Model nie jest najtańszy.

Jaki grzejnik wybrać? Warto też sprawdzić GRZEJNIK ALUMINIOWY HERMES

najlepszy grzejnik aluminiowy

Klasyczny grzejnik aluminiowy w kolorze białym to propozycja, która idealnie dopełni wnętrze domowe w dowolnej kolorystyce. Produkt stworzony przez Hydroland o wysokości całkowitej 574 mm oraz montażu bocznym jest nie tylko prosty w montażu, ale także intuicyjny w obsłudze.

Urządzenie jest doskonałym źródłem ciepła, ponieważ oferuje bardzo wysoką maksymalną temperaturę roboczą. Grzejnik aluminiowy uzyskuje temperaturę do 120⁰C, co gwarantuje możliwość swobodnego doboru preferowanego parametru.

Maksymalne ciśnienie robocze na poziomie 16 bar zapewnia nie tylko płynną regulację, ale również szybkość zmian temperatury. Jeden element jest w stanie pomieścić 0,27 l wody, co jest parametrem optymalnym dla grzejnika domowego.

Klasyczny biały kolor i prosta konstrukcja zapewnia idealne dopasowanie urządzenia do każdej przestrzeni. Na prosty w montażu grzejnik producent deklaruje jedynie 120 miesięcy okresu gwarancyjnego. Fakt ten wynagradza jednak przystępna cena nabycia urządzenia o wysokiej estetyce. Rozmiar 570×700 jest kompaktowy i sprawdza się zarówno w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach.

R

Zalety

• Uniwersalna estetyka grzejnika;
• Wysoka wartość maksymalna temperatury;
• Wysokie ciśnienie robocze urządzenia.
Q

Wady

• Dość krótki okres gwarancyjny.

Kaloryfer aluminiowy CATALONIA ANTRACYT Exclusive

grzejnik aluminiowy żeberkowy

Kolejną propozycją jest czarny kaloryfer aluminiowy, który producent montuje w zależności od deklarowanej ilości żeberek. Wysokie ciśnienie pracy połączone z estetycznym wyglądem grzejnika gwarantują wysokie parametry użytkowe i uniwersalny wygląd niepozornego urządzenia.

W dziesięciu żeberkach mieści w sobie tylko 2,6 litra wody, co zdecydowanie wpływa na jakość pracy urządzenia. Produkt marki TERM o wysokości całkowitej 570 mm jest uniwersalnym elementem grzewczym do użytku domowego.

Ciśnienie maksymalne pracy 16 barów zapewnia optymalne warunki pracy, zaś mała pojemność wody gwarantuje wysoką jakość uzyskiwanego ciepła. Kaloryfer generuje wysoką moc, dzięki czemu codzienna praca z urządzeniem jest prosta, nawet dla osoby początkującej.

Niska zawartość wody oznacza nie tylko lepszą wydajność, ale także zdecydowanie dłuższą żywotność sprzętu. Urządzenie objęte zostało 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym, co nie jest najwyższym oczekiwanym parametrem. Producent umożliwia za to stworzenie grzejnika o stosownej ilości żeberek. Fakt ten pozwala więc klientowi na dużo większą swobodę.

R

Zalety

• Możliwość doboru ilości żeberek;
• Wysokie ciśnienie maksymalne;
• Niska zawartość wody w żeberkach;
• Bardzo dobra estetyka urządzenia.
Q

Wady

• Tylko 2 lata gwarancji;
• Podana cena dotyczy pojedynczego żeberka.

Co jeszcze warto wybrać? WULKAN H500 GRZEJNIK ALUMINIOWY WŁOSKI 1700 W to zdecydowanie ciekawe rozwiązanie

jaki grzejnik wybrać

Kolejny grzejnik to Wulkan, czyli urządzenie aluminiowe o solidnej i wytrzymałej konstrukcji. Maksymalna temperatura robocza 120 'C gwarantuje profesjonalne warunki grzewcze, bez względu na miejsce przyłączenia.

Montowany bocznie kaloryfer o bardzo wysokim ciśnieniu roboczym 20 bar gwarantuje skuteczną i bezproblemową pracę oraz obsługę, nawet przez osobę początkującą. Profesjonalny grzejnik domowy marki Diamond jest przeznaczony do użytku domowego, jak również w przestrzeniach biurowych.

Maksymalne ciśnienie robocze 2 MPa (20 bar) zapewnia doskonałe warunki pracy, a także możliwość płynnej regulacji temperatury. Najwyższa z możliwych temperatur oferowana przez urządzenie to aż 120 stopni, co jest wynikiem dość imponującym.

Urządzenie ma pojemność wodną na poziomie 3,3 l na całość. Choć ten parametr jest wyższy niż w innych obecnych w tym rankingu urządzeniach, wysokie parametry techniczne gwarantują możliwość wydajnej pracy. Grzejnik w białym kolorze dopełni idealnie wnętrze prywatne i oficjalne. Choć producent nie proponuje modeli w innych kolorach, 15-letnia gwarancja wynagradza ten fakt.

R

Zalety

• Bardzo wysokie ciśnienie robocze;
• Długi okres gwarancyjny;
• Wysoki parametr maksymalny temperatury;
• Prosty montaż i obsługa.
Q

Wady

• Tylko jedna wersja kolorystyczna;
• Dość spora pojemność wody w żeberkach.

Oprócz tego, grzejnik żeberkowy Fondital NOVA FLORIDA Libeccio również wydaje się ciekawym rozwiązaniem 

jaki grzejnik aluminiowy

Na kolejnym miejscu znalazł się kaloryfer od FONDITAL, oferujący wysoki wskaźnik maksymalnego ciśnienia roboczego oraz dobrą cenę za zakup 10 żeberek. Producent Libeccio gwarantuje możliwość wyboru koloru żeberek, co ma znaczenie dla doboru estetyki urządzenia do własnej przestrzeni.

Profesjonalny kaloryfer sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu, jak i przestrzeni użytkowej. Grzejnik oferujący ciśnienie robocze na poziomie 16 barów będzie nie tylko wydajny, ale także łatwy w płynnej regulacji. Producent deklaruje możliwość pomalowania grzejnika na wybrany kolor, bądź też zakupu w klasycznym białym odcieniu.

Estetyka urządzenia może być więc dostosowana do wymagań konkretnej przestrzeni. Na plus należy także zaliczyć 3 międzynarodowe patenty, które zostały zastosowane podczas tworzenia urządzenia. Dzięki nim na korku nie będą gromadzić się zanieczyszczenia, a w komorze wodnej grzejnika nie znajdują się pozostałości po spawaniu.

Wytrzymała konstrukcja grzejnika wynika z zastosowania dobrej jakości aluminium. Choć na grzejnik jest oferowany jedynie 2-letni okres gwarancyjny, jego dobra cena i wysokie parametry techniczne ten fakt rekompensują.

R

Zalety

• Optymalne ciśnienie robocze;
• Stworzone na bazie patentów międzynarodowych;
• Możliwość wyboru wersji kolorystycznej żeberek.
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny.

Jaki grzejnik aluminiowy należy wybrać w 2024 roku?

Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, warto przede wszystkim dowiedzieć się nieco więcej o parametrach, które to mają zasadniczy wpływ na skuteczność pracy grzejników. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, musimy zweryfikować dane techniczne każdego z produktów, które potencjalnie kupimy.

Pierwszą istotną rzeczą jest oczywiście temperatura maksymalna wody. Oprócz tego, kluczowe jest zweryfikowanie ciśnienia roboczego, a także sprawdzenie jaka jest moc grzewcza przy wybranych wcześniej temperaturach. Oczywiście musimy też mieć na uwadze pojemność wodną.

Nie inaczej jest z trwałością danego rozwiązania. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, aby gwarancja producenta była jak najdłuższa, co bezpośrednio wpływa na jakość wykonania. Cena za grzejnik aluminiowy także może być bardzo zróżnicowana, więc przed podjęciem decyzji – porównajcie stosunek do jakości! Ciekawych informacji dowiemy się także z tego artykułu: https://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/grzejniki/173132,na-jakie-parametry-trzeba-zwracac-uwage-przy-zakupie-grzejnikow-c-o

ranking grzejników aluminiowych

Przede wszystkim pamiętajmy o temperaturze maksymalnej

Temperatura robocza to jeden z istotniejszych parametrów, który ma zasadniczy wpływ na trwałość rozwiązania oraz maksymalną temperaturę wody, która znajdować się będzie w żeberkach. Oczywiście kluczowe jest zweryfikowanie jaką grzałka może podać maksymalną temperaturę.

W zależności od wybranego modelu, temperatura robocza może wahać się pomiędzy 90 stopni Celsjusza, a 120 stopni Celsjusza. Nie rekomendujemy wyboru grzejników o mniejszej temperaturze roboczej. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór sprzętu z tą wyższą wartością, co będzie dodatkowym zabezpieczeniem.

GRZEJNIK ALUMINIOWY HERMES

najlepszy grzejnik aluminiowy

WULKAN H500 1700 W

jaki grzejnik wybrać

Ciśnienie robocze

Podobnie jak w przypadku temperatury roboczej, w naszym domu instalacje mogą podawać wodę pod różnym ciśnieniem. Odpowiednie wykonanie grzejnika przekłada się oczywiście na większe maksymalnie ciśnienie, co natomiast pozwala na bezpiecznie użytkowanie nawet w instalacjach z wysokim ciśnieniem.

Jeśli chodzi o konkretne wartości, to zalecamy wybór grzejników aluminiowych, które mogą pracować przy ciśnieniu roboczym wynoszącym 16-18 bar. Co ciekawe, istnieją o wiele trwalsze rozwiązania z maksymalnym ciśnieniem roboczym wynoszącym nawet i 20 barów.

Moc grzewcza równie kluczowa

Niedogrzanie pomieszczeń w czasie najsroższych zim to zdecydowanie koszmar niejednej osoby. Oczywiście polskie zimy nie są tak mocne jak kiedyś, lecz co jakiś czas zdarzają się spore ochłodzenia. Dlatego należy upewnić się, że wybierzemy odpowiednią ilość żeberek do danego pomieszczenia, a sam grzejnik będzie gwarantował wysoką moc grzewczą.

Zazwyczaj moc grzewczą prezentuje się w postaci jednego członu dla zróżnicowanych temperatur, a wszystkie parametry ilustrowane są za pomocą Watów.  Jeśli grzejnik ma wysoką zdolność do oddawania ciepła danemu pomieszczeniu, to możemy liczyć na świetne parametry.

Jeśli chodzi o konkretne wartości, to Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę jaka jest moc grzewcza dla różnych temperatur. W przypadku 50 stopni Celsjusza, zalecane jest przynajmniej 70/60/20 C, co przekłada się na moc 110 W. Jest to absolutne minimum w przypadku pojedynczego członu.

ARMATURA G500F

dobry grzejnik aluminiowy

Grzejnik aluminiowy żeberkowy z długą gwarancją

Kluczowym aspektem podczas wyboru właściwego grzejnika jest oczywiście zweryfikowanie trwałości wykonania. Gdy ciśnienie robocze wybranego produktu będzie bardzo wysokie, a temperatura maksymalna wyniesie około 120 stopni Celsjusza, to są to dwa podstawowe czynniki wskazujące na wysoką wytrzymałość.

Oprócz tych dwóch wskaźników musimy także pamiętać o tym, aby wybrana przez nas oferta była odpowiednio wykonana. Jakość produkcji i montażu poszczególnych żeberek. Musimy upewnić się, że produkt nie będzie przeciekał ani nie będzie żadnych problemów związanych z nieodpowiednim zabezpieczeniem przed korozją.

Oczywiście pamiętajmy także o gwarancji, która jest bezpośrednim zapewnieniem producenta, że wykonany przez nich produkt będzie bezproblemowo i bezawaryjnie działał przez wiele lat.

W przeciwieństwie do innych produktów, grzejniki mają starczyć na co najmniej kilka dekad. Dlatego gwarancja wynosząca powyżej 5 lat to standard. Znajdziemy takie marki, które oferują aż 20 lat gwarancji, co jest zdecydowanie wartym polecenia rozwiązaniem.

ARMATURA G500F

dobry grzejnik aluminiowy

Fondital NOVA FLORIDA Libeccio

jaki grzejnik aluminiowy

Pamiętajmy o cenie

Zwrócenie uwagi na wartość danego sprzętu to podstawa, nawet w przypadku dużego budżetu. Grzejniki aluminiowe rozpoczynają się tak naprawdę od kilkuset złotych, lecz w zależności od ich rozmiaru, a także kształtu i ilości żeber, cena może sięgnąć i tysiąca bądź nawet więcej.

Dlatego tak ważne jest sprawdzenie ilości żeberek w danym grzejniku. Oprócz tego, niektórzy producenci podają cenę za jeden człon, co może być mylące w przypadku zakupu wielu członów.

Najlepszy grzejnik aluminiowy 2024

Bezsprzecznym zwycięzcą rankingu 2024 jest oczywiście GRZEJNIK ALUMINIOWY ARMATURA G500F. Oferta, pomimo swojego podstawowego wyglądu, gwarantuje niezwykle wysoką trwałość oraz ponadprzeciętne parametry, a także przystępną cenę. Absolutnym wygranym, jeśli chodzi o zalety, jest okres ochronny, który wynosi aż 20 lat.

Jeśli jednak planujemy zakup nieco innego produktu, to warto przemyśleć powyższą lekturę. W poradniku zakupowym uwzględniliśmy najistotniejsze rzeczy, które to pomogą nam w wybraniu tego idealnego rozwiązania – zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie grzejniki aluminiowe wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by cinek

Wybrałam Hermes. Dopiero zaczynamy sezon grzewczy, wiec nie mogę za duzo powiedzieć, ale jak na razie nie marzniemy 😉

 by józeFFF

Wulkan H500 to konkret. Duży, ogrzewa spory salon. Wydajny.

 by kostek

Grzejnik armatura dobrze przewodzi ciepło. U nas w mieszkaniu w starym bolu sprawdza się.

 by ninja444

Miło zaskoczyłem się ceną cataloni w antracycie. W sklepach widziałem podobne o wiele droższe.