Z pewnością każdemu z nas, choć raz w życiu pojawiła się w głowie myśl, w której to pragnęliśmy znaleźć się w chłodnym miejscu, gdy na dworze panował istny skwar. Na szczęście dzięki rozwojowi technologii, nie musi być to już tylko czcze marzenie. Mowa tutaj o klimatyzatorach, czyli urządzeniach, które pozwalają na obniżenie temperatury naszego otoczenia. Nim jednak kupimy takie urządzenie powinniśmy zastanowić się nad tym jakie są najlepsze klimatyzatory przenośne, w szczególności w kontekście ich funkcjonalności oraz wydajności chłodzenia.

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking pozwalający na wybranie najlepszego klimatyzatora przenośnego na rynku. Może on posłużyć też jako punkt wyjścia przy dalszym poszukiwaniu takiego typu urządzenia.

Nowoczesne i zgrabne rozwiązanie- klimatyzator przenośny FURIZU CUBE F-900

ranking fotelików samochodowych 15-36

KLIMATYZATOR PRZENOŚNY FURIZU CUBE F-900 to nowoczesne rozwiązanie zawierające w sobie połączenie trzech funkcji tj. chłodzenia, osuszania i wentylacji. Cechuje się ono bardzo potężna mocą na poziomie aż 2600 W oraz wydajnością chłodzenia na poziomie 9000 BTU. Produkt ten pozwala na łatwe utrzymanie wybranej przez nas temperatury w danym pomieszczeniu. Marka Cube idealnie wkomponowuje się w aktualne trendy stylistyczne, a dzięki niewielkim rozmiarom znakomicie odnajdą się w małych pomieszczeniach. Protudkt ten posiada pięć dodatkowych funkcji tj. timer, ifeel, atuodiagnoza, szybkie chłodzenie i sleep mode. Każda z nich pozawala na lepsze dostosowanie pracy urządzenia do naszych potrzeb.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 7
-WYDAJNOŚĆ – 8

R

Zalety

-niewielkie wymiary;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-produkt głośno pracuje;
-wolno ochładza pomieszczenie;

Gdy zależy nam na najlepszej jakości- klimatyzator przenośny FRAL FSC14.1 SC

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Klimatyzator przenośny FRAL FSC14.1 SC 4 kW do 42m to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują najlepszej jakości i wydajności. FRAL to marka należąca do czołówki producentów klimatyzatorów, dostarczając od ponad 20 lat najlepsze towary na rynku. Oferowany klimatyzator cechuje się niezawodnością, wysoką wydajnością, a także niskimi zużyciem energii. Posiada on dwa zakresy pracy tj. chłodzenie oraz grzanie, dzięki czemu bez problemu sprawdzi się zarówno w upalne, jak i te chłodne dni. Moc przepływu powietrza wynosi 600 m3/h, zaś jego wydajność do 70l/24h. Urządzenie to jest przystosowane do pracy nawet w bardzo ekstremalnych warunkach. Ponadto istnieje możliwość podłączenia go do WIFI, by tym samym móc nim sterować przy pomocy swojego telefonu. Projektanci szczycąc się tym, że jest to jedyny klimatyzator, który może pracować poza miejscem docelowym, a to wszystko przy pomocy bardzo długiej rury dostarczającej powietrze.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 9
-WYDAJNOŚĆ – 9

R

Zalety

-bardzo cicha praca;
-dużą wydajność;
-wiele funkcji pracy;
Q

Wady

-niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Gdy chcemy zaoszczędzić- tani klimatyzator RAVANSON KR-7010

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

KLIMATYZATOR PRZENOŚNY KLIM RAVANSON KR-7010 2019 to idealny produkt, który znajdzie swoją uwielbienie w szczególności u osób pragnących trochę zaoszczędzić. Należy on do niższej klasy cenowej, lecz w żadnym przypadku nie oznacza to, że oferuj eon mniej niż swoi konkurencji. Posiada on kilka typów pracy tj: chłodzenie, nawilżanie, wentylacja, tryb automatyczny, oczyszczanie. Ponadto ma wiele funkcji dodatkowych tj. programator czasowy, zdalne sterowanie, automatyczna diagnostyka, szybkie chłodzenie, dzięki którym jeszcze przyjemniej będzie nim się posługiwać. Jego moc to 60W, posiada kilka rodzajów prędkości, a także oferuje przepływ powietrza do 500 m3/h. Niewątpliwie jego największą zaletą jest brak dodatkowych rur, dzięki czemu nie będziemy musieli gospodarować dodatkowego miejsca na jego obsługę. Całość działa w oparciu o schłodzoną wodę. Produkt jest energooszczędny, nie używa środków chemicznych, a także jest bardzo łatwe do czyszczenia.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ –9
-WYDAJNOŚĆ – 8

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-łatwość obsługi;
-możliwość użycia wkładów chłodniczych;
Q

Wady

-trochę hałasuje;

Gdy chcemy oczyścić powietrze postaw na klimatyzator przenośny Ravanson KR-1011 75W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Klimator przenośny Ravanson KR-1011 75W nawilżanie niczym nie odbiega od swojego poprzednika. Z pewnością jako istotną zaletą jest duża funkcjonalność porównywała do swojego bratniego modelu. Mowa tutaj o możliwości chłodzenia, nawilżania, oczyszczania i wentylacji. Produkt działa z wykorzystaniem wkładów chłodniczych. Porównując oba modela, należy zwrócić szczególną uwagę na większą moc tj. 75W, lecz przy tym niższą wydajność mająca tylko 410m3/h. Jest także nieco głośniejszy od swojego poprzednika. Na plus należy podkreślić także fakt, że klimator posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem i prosty panel kontrolny, z pomocą którego możemy ustawić pracę urządzenia.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 6
-WYDAJNOŚĆ – 6

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-trwałość;
-duża moc;
Q

Wady

-duży hałas podczas pracy;

Markowe rozwiązania do każdego domu- ELECTROLUX 3,4 kW

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Klimatyzator Przenośny Electrolux 3,4 kW + Grzanie to niezwykłe rozwiązanie, które znakomicie sprawdzi się w naszych czterech kątach. Zetkniemy się tutaj z bardzo wysoką jakością wykonania oraz wieloma procesami działania. Produkt ten dostarcza nam możliwość chłodzenia, ogrzewania, osuszania oraz wentylacji. Jego moc chłodnicza to 3,4 kW, zaś grzewcza to 2,7kW. Przepływ powietrza plasuje się w zakresie 386m3/h. Klimatyzator posiada kilka trybów pracy tj. auto, wysoka, niska, średnia. Został on także wyposażony w filtr przeciwkurczowy oraz czynnik chłodniczy R290 będący najlepszym rozwiązaniem dla nas i dla środowiska. Urządzenie jest bardzo łatwe w transporcie, co umożliwiają wbudowane kółka, a dodatkowo ma intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem LED, pozwalający na jeszcze lepszą pracę.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 8
-WYDAJNOŚĆ – 6

R

Zalety

-wiele funkcji pracy;
-funkcja swing;
-zmywalny filtr;
Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej;
-mała wydajność;

Najwyższa jakość na rynku- klimatyzator CAMRY CR 7902

Poszukując najwyższej jakości na rynku nie sposób przejść obojętnie wobec produktu jakimi jest klimatyzator przenośny CAMRY CR 7902. Posiada funkcję zarówno nawiewu, chłodzenia, jak i osuszania powietrza, co w efekcie skutkuje tym, że stykamy się tutaj z urządzeniem całorocznym. Posiada on również bardzo bogaty zakres temperatur, a także dzięki nowoczesnej technologii skutecznie chłodzi niewielkie powierzchnie. Jest przy tym dość cichy, dzięki czemu może pracować zarówno w nocy, jak i w dzień i nie będzie zaburzał naszych codziennych czynności i wydajny. Został on także wyposażony w wiele funkcji dodatkowych, ułatwiających pracę. Wydajność chłodzenia to 2600 W lub 9000 BTU. Urządzenie zostało także wyposażone w kółeczka, dzięki czemu bez problemu można je transportować.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 9
-WYDAJNOŚĆ – 5

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-wiele funkcji pracy;
Q

Wady

-niekorzystny stosunek jakości do ceny;
-głośna praca;
-słaba wydajność chłodzenia;

Klimatyzatory przenośne opinie

Klimatyzator przenośny to coraz częściej wybierane urządzenie na polskim rynku które służy nam do obniżenia temperatury. Nic w tym dziwnego, gdyż zapewniają nam one nie tylko wysoki komfort termiczny, ale również pozwalają na szybki montaż, jak i bardzo prostą obsługę. Dzięki czemu nie musimy się już martwić o jakiekolwiek problemy natury technicznej. Klimatyzatory przenośne cechują się także bardzo niskimi kosztami użytkowania. Mogłoby się to wydawać dość dziwne, jednakże ze względu na to że stosowane są przy ich budowie nowoczesne technologie to w ostatecznym rozrachunku średnio działanie klimatyzatora przez 12 godzin dziennie (codziennie przez jeden miesiąc) daje nam koszt wysokości około 160 zł miesięcznie. Pozostając już przy samej cenie warto zwrócić uwagę, że to właśnie ona będzie warunkowa to z jakim modelem i możliwościami przyjdzie nam się spotkać. Droższe rozwiązania będą „ogólnie mówiąc” lepsze, gdyż będą lepiej wykonane i będą miały bardziej atrakcyjny wygląd, czy też będą generowały mniejszy hałas podczas ich działania. Z drugiej jednak strony, jak z pewnością już zauważyliście, cena nie wpływa na moc, co oznacza, że w ostatecznym rozrachunku wybór klimatora, będzie zależny już tylko i wyłącznie od modelu z jakim przyjdzie nam się spotkać (chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj tutaj: https://rankingo.net/klimatyzator-przenosny-do-domu-mieszkania/).

Jak działa klimatyzator przenośny?

Nim przejdziemy do omawiania zalet i wad takiego typu urządzeniem powinniśmy zrozumieć, jak działa klimatyzator przenośny. W praktyce zetkniemy się tutaj z kilkoma elementami technicznymi takimi jak skraplacz, parownik, sprężarka, zawór rozprężny, wentylator. Dodatkowo każdy klimatyzator wyposażony jest w tak zwany czynnik chłodzący, który będzie odpowiedzialny za odbiór ciepła w parowniku oraz oddawanie go w skraplaczu. W efekcie możemy powiedzieć, że klimatyzator nie jest urządzeniem które daje zimne powietrze, ale urządzeniem które powoduje że z naszego otoczenia odbierane jest powietrze ciepłe. Omawiając jego budowę automatycznie zetkniemy się z podstawowym podziałem tego typu urządzeń. Ostatecznie możemy zetknąć się z monoblockami, czyli klimatyzatorami jednoczęściowymi, które są bardzo popularne. Wyposażone są one w rurę odprowadzająca ciepło i wilgoć na zewnątrz budynku zaś sam skraplacz umieszczony jest wewnątrz obudowy. W przypadku dwuczęściowych rozwiązań. czyli klimatyzatorów określanych mianem „split” skraplacz stanowi odrębną jednostkę i z reguły umieszczony jest po zewnętrznej stronie danego pomieszczenia. czy też budynku

Istotne parametry – klimatyzator przenośny cena w 2024

Chcąc zakupić klimatyzator przenośny powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Najważniejszym z nich jest moc chłodnicza i grzewcza. Decyduje ona o tym jaką powierzchnię będzie w stanie schłodzić dane urządzenie. Musimy być świadomi, że do schłodzenia jednego metra sześciennego powietrza potrzeba urządzenia o mocy około 45W. Ponadto, jeżeli szukamy urządzenia, które będzie w stanie dodatkowo podwyższyć temperaturę musi ono wykazywać jakąkolwiek moc grzewczą. Kolejnym istotnym elementem jest przepływ powietrza. Będzie uwarunkowywał szybkość chłodzenia poprzez szybsze usuwanie ciepłego powietrza z wnętrza danego pomieszczenia. Patrząc pod tym kątem najlepsze będą klimatyzatory, które zapewniają przepływ powietrza większy niż 400 m sześciennych na godzinę. Kolejnym istotnym aspektem jest czynnik chłodzący. Najczęściej spotykamy się z dwoma rodzajami to jest R407C oraz R410A. Każdy ma swoje wady i zalety i ostatecznie to na który się zdecydujemy będzie zależne od naszych indywidualnych potrzeb jak i możliwości finansowych. Ponadto powinniśmy zwrócić na takie aspekty jak zakres temperatur, dostępne funkcje, czy też możliwości ustawienia poszczególnych trybów. Jako że klimatyzator jest urządzeniem domowym powinniśmy również zwrócić uwagę na jego głośność pracy, czy też pobór mocy i klasę energetyczną, które będą warunkowany koszta, jakie generuje takie urządzenie.

Wady i zalety klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzatory przenośne cechują się wieloma zaletami i kilkoma wadami. Do tych pierwszych możemy zaliczyć m.in. wysoki komfort termiczny, szybki montaż, czy też łatwe przemieszczanie. Warto tutaj podkreślić również przystępną cenę – przynajmniej w stosunku do ich stacjonarnych odpowiedników, jak i bardzo szybkie chłodzenie. Niestety urządzenia owe nie ostały się bez wad, do których należy m.in. hałas – stanowiący największa zmorę dla wielu posiadaczy tego typu rozwiązania. Problemy techniczne z odpowiednim ulokowaniem rury wyrzutowej, którą będzie odprowadzane ciepłe powietrze, jak i niższa sprawność w stosunku do standardowej klimatyzacji. Ostatecznie jednak to zalety przeważają nad wadami i powodują, że coraz częściej sięgamy po tego typu urządzenie.

Kilka słów podsumowania – klimatyzator przenośny opinie klientów 2024

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z zaproponowanymi przez nas produktami, ciężko jest jednoznacznie wskazać idealny produkt, który każdego zadowoli. Z pewności, gdyż poszukujemy klimatyzatora przenośnego, to kluczowe dla nas znaczenie będzie miała mobilność, której nie można odmówić urządzeniu jakim jest KLIMATYZATOR PRZENOŚNY KLIM RAVANSON KR-7010. Stykamy się tutaj z dobrym produktem, który jest trwały, wydajny, i korzystny cenowy. Istotne jest także to, że napędza go chłodzenie bez-rurowe, dzięki czemu nie musimy gospodarować dodatkowego miejsca. W efekcie szukając dobrego klimatyzatora przenośnego nie sposób przejść obojętnie, wobec tego rozwiązania.

Sprawdź też jaki klimatyzator ścienny mały kupić.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki klimatyzator przenośny wybrać
Average rating:  
 1 reviews
 by Leon

Polecam Blaupunkt świetna marka klimatyzatorów. W sklepie Mateko mają je w dobrej cenie, bo to oficjalny dystrybutor. Reklamacje mają door to door i urządzenia wielofunkcyjne z osuszaniem jonizacją czy oczyszczaniem powietrza