Ogrzewanie podczas prac remontowych, budowlanych czy po prostu podczas prac w warsztacie lub magazynie bardzo często przekracza koszty, na jakie właściciele czy inwestorzy się godzą. Szukając zatem alternatywy, która pomoże nam w znalezieniu tego właściwego, tańszego źródła ciepła, wiele firm oraz osób decyduje się na zakup nagrzewnicy na gaz.

Z uwagi na to, że marek wartych rozważenia jest bardzo wiele, niewiele osób wie jaka nagrzewnica gazowa okaże się najlepszym rozwiązaniem do konkretnego środowiska. Dlatego właśnie warto zapoznać się z szeregiem parametrów oraz dowiedzieć się jak określić wydajność. W tym celu przygotowaliśmy dla was ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
NAGRZEWNICA dmuchawa gazowa termostat piecyk 20kW HIGHER tabela

HIGHER 20kW

9.9

Tania

Allegro Logo
GEKO NAGRZEWNICA GAZOWA 20kW REGULACJĄ TERMOSTAT LCD tabela

GEKO 20kW

9.8

Droga

Allegro Logo
NAGRZEWNICA GAZOWA 35kW Kraft Dele tabela

Kraft Dele 35kW

9.7

Średnia

Allegro Logo
Nagrzewnica gazowa Master BLP 16M tabela

Master BLP 16M

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
NAGRZEWNICA GAZOWA 60kW REDUKTOR WĄŻ MAR POL tabela

MAR POL 60kW

9.4

Średnia

Allegro Logo

W zestawieniu pojawiło się pięć bardzo ciekawych urządzeń, które różnią się ze względu na swoją moc, a także efektywność pracy. Jednakże, różnica dotyczy także cen nagrzewnic gazowych. Aby przygotować właściwą opcję, nasi specjaliści wzięli pod uwagę takie aspekty jak moc silnika elektrycznego, zużycie gazu, ciśnienie gazu zasilającego oraz rodzaj zasilania, a także wyposażenie dodatkowe.

NAGRZEWNICA dmuchawa gazowa termostat piecyk 20kW HIGHER

NAGRZEWNICA dmuchawa gazowa termostat piecyk 20kW HIGHER

Budżetowe urządzenie o niskiej wadze, ale akceptowalnej mocy grzewczej i przepływie powietrza – tym właśnie jest nagrzewnica przygotowana przez firmę HIGHER. Wraz z samym produktem, możemy także liczyć tutaj na bogate wyposażenie oraz nowoczesną technologię poprawiającą komfort pracy urządzenia, a także wysoki poziom bezpieczeństwa.

Pierwsze miejsce należy do nagrzewnicy gazowej o dosyć niskiej mocy. Wynosi ona 20 kW. Przekłada się to natomiast na wydajność wynoszącą 320 m3 na godzinę. Wynik ten został osiągnięty dzięki zastosowaniu zwiększonej tubie grzewczej. Co więcej, producenci zastosowali specjalny wirnik supersilent, który potrafi zwiększyć wydajność urządzenia oraz zmniejszyć poziom hałasu, a to wszystko dzięki zwiększonej o 20% geometrii łopatek.

Produkt zasilany jest Propanem-Butanem G30, a ciśnienie gazu zasilającego wynosi 0,7 bar. Co ciekawe, produkt charakteryzuje się całkiem sporym użyciem, które wynosi 1,08 kg gazu na godzinę. Biorąc pod uwagę przeciętną wydajność pracy, jest to całkiem słaby wynik.

Należy jednak pamiętać o tym, że produkt jest bardzo tani, a dodatkowo producent wyposażył nas w szereg atrakcyjnych dodatków poprawiających komfort użytkowania. Zaletą tego wyboru jest wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki autorskiemu HIGHER SAFETY SYSTEM, który charakteryzuje się zabezpieczeniem przed wygaśnięciem płomienia, zabezpieczeniem przed przegrzaniem, a także elektromagnetycznym zabezpieczenie na wypadek braku zasilania.

Wszystkie te elementy sprawiają, że świetny stosunek ceny do bezpieczeństwa oraz komfortu stosowania daje produktowi marki HIGHER pierwsze miejsce w rankingu. Oczywiście osoby szukające nieco lepszej wydajności powinny zapoznać się z alternatywą.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Bogate wyposażenie;
• Autorskie systemy bezpieczeństwa HIGHER SAFETY SYSTEM;
• Wysoka kultura pracy;
• Kompaktowy rozmiar i niska waga.
Q

Wady

• Duże zużycie gazu;
• Przeciętna wydajność.

GEKO NAGRZEWNICA GAZOWA 20kW REGULACJĄ TERMOSTAT LCD

GEKO NAGRZEWNICA GAZOWA 20kW REGULACJĄ TERMOSTAT LCD

Nieco droższym, ale wciąż w przystępnym zakresie cenowym wyborem będzie nagrzewnica od firmy GEKO. Model G80411 charakteryzuje się taką samą maksymalną mocą grzewczą, ale o wiele lepszym przepływem powietrza, a także kilkoma innymi funkcjonalnościami oraz, co ciekawe, regulacjami.

W dosyć niskiej cenie mamy do dyspozycji cięższe i większe urządzenie. Jednakże, moc silnika elektrycznego wynosząca 30W oraz maksymalny wydatek ciepła wynoszący 20kW w połączeniu z ciśnieniem gazu zasilającego wynoszący 0,7 Bar gwarantuje bardzo dobre jak na ten zakres cenowy wyniki.

Wydajność urządzenia wynosi 500 m3 na godzinę, a zużycie gazu jest mniejsze niż w przypadku zwycięzcy rankingu 2024. Wynosi ono 0,98 kg/h. Oznacza to, że mamy do czynienia z bardzo dobrze skonstruowanym i wydajnym produktem.

Oprócz tego, twórcy zastosowali tutaj specjalny czujnik zaniku płomienia, dzięki czemu będziemy zabezpieczeni w przypadku problemów z dostarczeniem iskry. Oprócz tego, warto wspomnieć o regulacji temperatury, którą zastosowano w tym urządzeniu.

Jest to zatem bardzo dobra oferta o całkiem niewielkich wymiarach. Jednakże, jej waga jest nieco większa niż u zwycięzcy rankingu. Tak dobre parametry oraz wysoka sprawność w niskiej cenie sprawia, że jest to opcja warta uwagi. Niestety, krótki okres gwarancyjny oraz brak wyposażenia dodatkowego może nie spodobać się każdemu.

R

Zalety

• Niskie spalanie;
• Dosyć duża wydajność;
• Regulacja temperatury;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa.
Q

Wady

• Brak wyposażenia dodatkowego;
• Krótka gwarancja.

NAGRZEWNICA GAZOWA 35kW Kraft-Dele

NAGRZEWNICA GAZOWA 35kW Kraft Dele

Kolejna propozycja w rankingu to znowu wyższa wydajność, wyższa moc grzewcza, ale także wyższa cena, która w porównaniu z budżetowym zwycięzcą rankingu, jest dosyć wysoka. Jednakże, przekłada się to na bardzo dobre wykonanie oraz świetną opcję z wieloma dodatkami.

Warto rozpocząć recenzję tego produktu od opisu funkcjonalności. Polska firma Kraft&Dele przygotowała dla nas zmyślnie zaprojektowany produkt, który zachęca nas świetnymi możliwościami regulacyjnymi oraz bogatą opcją. Produkt nie musimy ręcznie ustawiać, bo po nastawieniu wymaganej temperatury na ekranie LCD, dmuchawa będzie utrzymywała ją cały czas.

Nagrzewnica charakteryzuje się także sporą mocą grzewczą, która wynosi 35 kW. Przepływ powietrza to natomiast 650 m3 na godzinę, a więc jest to do tej pory najwydajniejsze rozwiązanie. Co ciekawe, waga produktu jest tylko nieco wyższa, bo wynosi 8 kg. Jednakże, o wiele większy wydatek ciepłego powietrza przekłada się także na bardzo duże maksymalne zużycie prądu. Wynosi ono 2,18 kg.

Atrybutem poprawiającym atrakcyjność nagrzewnicy jest możliwość ustawienia dwóch trybów pracy. Pierwszy to standardowe, dostępne w każdym urządzeniu ogrzewanie ciągłe. Drugie natomiast wykorzystuje omówiony wcześniej termostat do utrzymania temperatury na wymaganym poziomie.

Podobnie jak i poprzednia oferta, tak i tutaj nie możemy liczyć na długą ochronę producenta. Polska marka przewidziała gwarancję na jedynie 12 miesięcy. Oprócz tego, pamiętajmy o całkiem sporej cenie.

R

Zalety

• Duża moc grzewcza;
• Termostat umożliwiający pracę automatyczną;
• Dwa tryby pracy i regulacja temperatury;
• Przepływ powietrza to aż 650 m3/h.
Q

Wady

• Duże zużycie paliwa;
• Krótki okres gwarancyjny.

Nagrzewnica gazowa Master BLP 16M

Nagrzewnica gazowa Master BLP 16M

Jest to najdroższe urządzenie, jakie znalazło się w dzisiejszym zestawieniu 2024. Przygotowana przez firmę Master, nagrzewnica gwarantuje nam bardzo wysoką jakość wykonania, jedną z najlepszych na rynku. Co prawda moc grzewcza i przepływ powietrza nie jest zbyt fascynujący, lecz jest to kompaktowe, bardzo lekkie rozwiązanie z ogromną ilością opcji dodatkowych.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na gadżety, w jakie produkt został wyposażony. Przede wszystkim mamy tutaj termostat umożliwiający utrzymanie ustawionej przez nas temperatury. Oprócz tego, twórcy zainstalowali pokrętło na urządzeniu, które pozwala regulować moc.

Za bezpieczeństwo w nagrzewnicy gazowej master odpowiada reduktor oraz specjalny wyłącznik termiczny, który znajduje się w silniku. Oprócz tego, konstrukcja gwarantuje nam bardzo szybkie nagrzewanie, dzięki czemu świetnie sobie radzi w każdym środowisku.

Oprócz tego, twórcy są tak pewni wykonania, że gwarantują nam ochronę na 36 miesięcy! Potwierdza to niezawodność i bezawaryjność wybranego przedmiotu. Nie jest to jednak produkt idealny. Nagrzewnica, pomimo sporej ceny, ma bardzo niską moc grzewczą na poziomie 16 kwh. To natomiast przekłada się na bardzo przeciętną wydajność 300 m3 na godzinę.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa;
• Aż 3 lata gwarancji;
• Niska waga oraz kompaktowy rozmiar.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Niska wydajność oraz moc grzewcza.

NAGRZEWNICA GAZOWA 60kW REDUKTOR + WĄŻ MAR-POL

NAGRZEWNICA GAZOWA 60kW REDUKTOR WĄŻ MAR POL

Jeżeli szukamy najwydajniejszego urządzenia, którego moc jest o wiele większa nić poprzednio opisanych produktów, to warto zapoznać się z nagrzewnicą gazową marki MAR-POL. Wielokrotnie lepszy wydatek ciepłego powietrza, świetna moc, a także dobre zabezpieczenia gwarantują nam wszystko, czego tak naprawdę możemy oczekiwać od tego typu produktu.

Recenzowany produkt charakteryzuje się najlepsza wydajnością spośród wszystkich opisywanych tutaj nagrzewnic. Przepływ powietrza wynosi aż 1500 m3 na godzinę, a moc grzewcza to 60 kW. Jest to zatem o wiele mocniejszy sprzęt od konkurencji.

Oprócz tego, w zestawie możemy także liczyć na wąż 1,5 m oraz na reduktor, który gwarantuje kompleksowe działanie. Kluczowa jest natomiast bardzo trwała budowa metalowa oraz zastosowanie czujnika zaniku płomienia. W połączeniu ze zautomatyzowanym odcięciem odpływu gazu, mamy przed naszymi oczami bardzo bezpieczne rozwiązanie.

Należy natomiast pamiętać, że w celu uzyskania tak wysokiej wydajności, urządzenie zużywa bardzo dużą ilość gazu, bo aż 3,4 kg na godzinę. Jest to także bardzo duża nagrzewnica o sporej wadze. Twórcy nie zdecydowali się zaoferować nam długiej gwarancji, a więc okres ochronny trwa bardzo krótko, bo 12 miesięcy.

R

Zalety

• Bardzo duża wydajność;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa;
• Bardzo duża moc grzewcza;
• Wąż i reduktor w zestawie.
Q

Wady

• Wysokie zużycie gazu;
• Krótki okres gwarancyjny.

Nagrzewnica dmuchawa gazowa – kluczowe aspekty, o których należy pamiętać przy wyborzenagrzewnicy 2024

Decydując się na alternatywne źródło ciepła na budowie, w magazynie, w warsztacie czy w innym tego typu budynku, należy przede wszystkim zapoznać się z właściwymi parametrami oraz dowiedzieć się jak dobrze ocieplony został budynek.

Dane techniczne, jakie oferują nam producenci, są mocno orientacyjne ze względu na to, że każdy budynek może być inaczej wybudowany, może mieć inną liczbę okien, mogą być one podwójne bądź nie. Nawet średnia temperatura na zewnątrz i wewnątrz budynku, a także temperatura docelowa mogą odegrać kluczową rolę podczas wybrania właściwej nagrzewnicy.

Gdy odpowiemy sobie na te wszystkie pytania, należy wtedy zapoznać się z kompletnymi informacjami, jakie dostarcza nam producent. Chodzi tutaj przede wszystkim o moc grzewczą a także wydajność podawaną jako przepływ powietrza. Nie inaczej jest z bezpieczeństwem oraz funkcjonalnością, a także dodatkami. Szereg dodatkowych informacji znajdziemy również tutaj: https://narzedzia.net/pl/blog/Nagrzewnica-gazowa-na-co-zwrocic-uwage/17

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Środowisko jest tutaj kluczowe

Producenci nagrzewnic gazowych podają wiele różnych parametrów, które pomagają nam określić czy dany produkt charakteryzuje się odpowiednią wydajnością i poradzi sobie z ogrzaniem danego pomieszczenia. Niestety, oprócz danych technicznych, musimy także pamiętać o samem wykończeniu tego budynku czy pokoju.

Grubość okien, dodatkowe ocieplenie zewnętrzne, izolacja oraz oczywiście przeciąg to podstawowe aspekty, o których musimy pamiętać. Oprócz tego, bardzo ważne jest także określenie jaka będzie docelowa temperatura do osiągnięcia przez nagrzewnicę, a także jaka temperatura jest na zewnątrz.

Parametry dotyczą sytuacji, w których budynek jest idealnie ocieplony, a na dworze panuje względnie akceptowalna aura. Dlatego warto pamiętać o tym i szukać nieco mocniejszych i lepiej radzących sobie nagrzewnic i nie kupować „na styk”.

NAGRZEWNICA HIGHER

NAGRZEWNICA gazowa termostat HIGHER

NAGRZEWNICA GAZOWA MAR-POL

Nagrzewnica gazowa z termostatem

Moc grzewcza oraz wydajność

Jeśli zamierzamy ogrzać spory magazyn czy warsztat, czy inny budynek, który dodatkowo nie został odpowiednio zabezpieczony przed zimową aurą, to należy przygotować się na zakup o wiele mocniejszej nagrzewnicy, niż myślimy.

Głównym sposobem na określenie skuteczności ocieplania danej powierzchni jest sprawdzenie dwóch parametrów technicznych, a mianowicie mocy grzewczej oraz określonej przez producenta wydajności podawanej w metrach sześciennych na godzinę. Wydajność tę bardzo często określa się jako przepływ powietrza bądź wydatek ciepłego powietrza.

Jeśli chodzi o wartości, to wszystko zależy od naszych wymagań. Minimalna moc grzewcza urządzenia, którą rekomendujemy, powinna wynosić 20 kW, lecz dobrym wyborem byłyby te w zakresie 30-40 kW. Najmocniejsze urządzenia mogą oferować nawet i 60 kW mocy grzewczej lub więcej. Przekłada się to oczywiście na możliwość ogrzania bardzo dużego pomieszczenia.

Zużycie paliwa oraz pozostałe parametry

Oprócz dwóch wyżej opisanych danych, musimy mieć także na uwadze szereg innych aspektów. Produkty te, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są gazem. Oznacza to, że bez odpowiedniej ilości paliwa nie będziemy mogli korzystać z nagrzewnic. Na szczęście gaz jest stosunkowo tani, dzięki czemu w naszym kraju nagrzewnice cieszą się tak dużą popularnością.

Nawet jeśli cena za gaz jest mała, warto kierować się niskim zużyciem paliwa, co pozwoli nam oszczędzić na przestrzeni wielu miesięcy czy nawet lat. Ilość gazu zużywanego przez nagrzewnicę podaje się jako kilogramy na godzinę bądź litry na godzinę. To, ile gazu zużyje nagrzewnica, zależy w dużej mierze od mocy grzewczej oraz wydajności, lecz także od właściwej konstrukcji i zaawansowania technologicznego.

Najoszczędniejsze produkty w zestawieniu potrafią zużyć poniżej 1 kg paliwa na godzinę. Jest to świetny wynik dający nam o wiele mniejsze koszty ogrzania budynku czy pomieszczenia niż w przypadku standardowego ogrzewania. Jednakże, te najbardziej wydajne produkty mogą nawet zużywać do 4-5 kilogramów gazu na godzinę.

GEKO NAGRZEWNICA GAZOWA

nagrzewnica dmuchawa gazowa

Nagrzewnica gazowa Master BLP 16M

Nagrzewnice gazowe do pomieszczeń zamkniętych

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Korzystanie z urządzenia, które podpala gaz i wytwarza w ten sposób ciepło może wydawać się niebezpieczne. Z tego właśnie względu szereg instytucji wydało bardzo rygorystyczne zasady. Mają one na celu zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa.

Bardzo często stosuje się dwa konkretne zabezpieczenia, a mianowicie czujnik zaniku zapłonu. Jeżeli urządzenie nie byłoby wyposażone w taką funkcję, to nagrzewnica wciąż wypuszczałaby gaz bez jego podpalenia. To mogłoby doprowadzić do nagromadzenia się gazu w otoczeniu i otrucia przebywających tam osób.

Oprócz czujnika zaniku zapłonu, producenci wyposażają swoje urządzenia w automatyczny zawór odcinający dopływ paliwa, a także specjalny reduktor. Jest to oczywiście dodatek, który nie zawsze pojawi się w wybranej przez nas ofercie. Jednakże, bardzo dobrze mieć go przy sobie.

Nagrzewnice gazowe ceny, a także opinie 2024

Kluczowym elementem podczas zakupów jest sprawdzenie jak wiele pozytywnych opinii dana nagrzewnica otrzymała od poprzednich użytkowników. W ten sposób będziemy mogli ocenić czy produkt przypadł kupującym do gustu i są zadowoleni z jego użytku.

Co ciekawe, pozostałe opinie pozwolą nam także określić jakie są wady oraz jakie są zalety danego produktu, dzięki czemu będziemy mogli sprecyzować dokładną charakterystykę oraz dokładne właściwości.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest sprawdzenie jak wygląda cena za dany produkt. Nigdy nie powinniśmy ustawiać cenę jako najwyższy priorytet. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że najbardziej zależy nam na stosunku jakości do ceny oraz stosunku mocy urządzenia, a także wydajności i bezpieczeństwa do kosztów utrzymania.

Podsumowanie rankingu najlepszych nagrzewnic gazowych 2024

NAGRZEWNICA dmuchawa gazowa termostat piecyk 20kW HIGHER to bez wątpienia najlepszy wybór spośród wszystkich tutaj oferowanych. Bardzo niska cena przekłada się co prawda na przeciętną wydajność, lecz świetne zabezpieczenia, niskie zużycie gazu oraz dobra gwarancja dostarcza nam wszystko, czego tak naprawdę oczekujemy od nagrzewnicy na gaz.

Zachęcamy również do zapoznania się z poradnikiem zakupowym, który pozwoli nam zapoznać się z kluczowy parametrami. To one zagwarantują nam pewność, że wybrany przez nas produkt sprawdzi się w ogrzewaniu danego pomieszczenia i będzie działać bez najmniejszych problemów i bez awarii przez wiele lat.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką nagrzewnicę gazową wybrać
Average rating:  
 0 reviews