Wybieramy piecyki gazowe łazienkowe

Coraz więcej osób decyduje się na montaż gazowego podgrzewacza wody w łazience. To prosty i niedrogi sposób na to, aby zawsze móc cieszyć się komfortowymi warunkami prysznica czy kąpieli. Przypomnij sobie, jak często narzekałeś na to, że zimą woda nagrzewa się zbyt wolno, a przez to Ty zużywasz jej więcej i płacisz wyższe rachunki. Poniżej prezentujemy popularne gazowe podgrzewacze wody, które są szczególnie chętnie wybierane przez innych użytkowników.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SAUNIER DUVAL OPALIA C11LI PODGRZEWACZ GAZOWY 1

SAUNIER DUVAL OPALIA

9.9

Średnia

Allegro Logo
PRZEPLYWOWY PODGRZEWACZ WODY 18L 36kW GAZOWY LPG 1

VEVOR

9.8

Tania

Allegro Logo
Ariston gazowy przeplywowy podgrzewacz FAST RX ONM 1

Ariston FAST

9.7

Drogi

Allegro Logo
Ferroli Zefiro Eco podgrzewacz gazowy C11 PROPAN 1

Ferroli Zefiro

9.6

Średnia

Allegro Logo

Poniżej znajdziesz opis kilku modeli różniących się między sobą jakością, zastosowaną technologią i, oczywiście, ceną. Taki przegląd pozwoli Ci wybrać dokładnie takie urządzenie, jakiego potrzebujesz, aby szybko i efektywnie podgrzewać wodę na co dzień. Na naszej liście znajdziesz zarówno niewielkie modele o małej przepustowości, jak i wydajne piecyki przepływowe.

Podgrzewacz gazowy Saunier Duval C11/L1

piecyki gazowe łazienkowe opinie

Model C11 renomowanej marki Saunier Duval to przepływowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej. Został wyposażony w zapłon elektroniczny i otwartą komorę spalania. Palnik chłodzony jest wodą i zapewnia niską emisyjność tlenku azotu do otoczenia.

Niewielkie wymiary modelu Saunier Dval pozwalają powiesić go w dogodnym miejscu, a mimo to, wysoka moc urządzenia sprawi, że woda ulegnie podgrzaniu w krótkim czasie. Kompaktowe rozmiary podgrzewacza sprawiają, że nada się on zarówno do niewielkich domków letniskowych, mieszkań i domów jednorodzinnych.

Urządzenie jest intuicyjne w użyciu i startuje samoczynnie po wykryciu przepływu temperatury. Do uruchomienia zapłonu wystarczy ciśnienie 0,25 bara oraz przepływ 2,3 litra na minutę.

Wbudowany system czujników chroni urządzenie przed przegrzaniem, wykrywa brak ciągu kominowego oraz zanik płomienia. Pokrętło umożliwia płynne regulowanie mocy podgrzewacza od 9,8 do 19,5 kW.

ok
 • płynne działanie i cicha praca,

 • płynny zapłon i kontrola obecności płomienia w piecu,

 • potencjalnie wysoka moc skraca czas niezbędny do podgrzania wody do zadanej temperatury,

 • intuicyjna obsługa i niewielkie rozmiary.

nook
 • wysoka waga urządzenia wymusza użycie mocnego systemu mocowania (zwłaszcza w ścianach domków letniskowych).

Gazowy przepływowy podgrzewacz wody VEVOR

piecyki gazowe łazienkowe ranking

Model marki VEVOR wyróżnia się atrakcyjnym, nowoczesnym designem. Obudowa została wykonana ze szczotkowanej stali odpornej na korozję. W środku znajduje się miedziana instalacja, która zapewnia sprawność cieplną lepszą o ponad 80% w stosunku do standardowej. Podgrzewacz VEVOR przeszedł niezbędne testy jakościowe, dlatego jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu. Został wyposażony w ochronę przed niskim przepływem wody, zamarzaniem i zbyt wysokim ciśnieniem. Posiada też czujnik monitorujący obecność płomienia.

Dzięki wbudowanemu trybowi lato/zima możesz zaoszczędzić wydatki w ciepłych okresach poprzez odcięcie niektórych rzędów ognia w piecu. Piec zasilany jest przez butlę LPG i ma system śledzenia przepływu gazu. W przypadku wykrycia wycieku zasilanie jest od razu odłączane.

Podgrzewacz zajmuje niewiele miejsca, dlatego jest doskonałym wyborem do domku na działce, a nawet do kampera. Zainstaluj go i ciesz się ciepłą wodą, gdziekolwiek jesteś.

Piecyk został wyposażony w kolorowy wyświetlacz LED, na którym odczytasz zmieniającą się na bieżąco temperaturę oraz ewentualne komunikaty alarmowe.

ok
 • dwa tryby pracy – letni i zimowy – pozwalają na oszczędność wydatków,

 • czytelny ekran LED podaje najważniejsze informacje,

 • wymiennik ciepła i główny palnik są wykonane z zastosowaniem najnowszych technologii,

 • wielopoziomowe zabezpieczenia gwarantują bezpieczne użytkowanie przez cały rok.

nook
 • w niektórych egzemplarzach możesz spotkać się z wolnym regulowaniem temperatury wody.
 •  

Gazowy przepływowy podgrzewacz wody Ariston Fast RX ONM

gazowy podgrzewacz wody

Model Fast RX jest wyposażony w elektryczny zapłon, który gwarantuje pełną automatykę użytkowania i szybkie działanie już przy niewielkim przepływie wody. Moc użyteczna wynosi od 8,5 do 18,5 kW. Gwarantuje to stabilną temperaturę wody i szybki wzrost jej ciepłoty, także w zimie. Obsługa pieca jest intuicyjna i następuje za pomocą dwóch, płynnie regulowanych pokręteł. Instalacja urządzenia jest łatwa i nie wymaga obszernej wiedzy (choć dla bezpieczeństwa lepiej skonsultować z fachowcem, czy piec jest szczelny i nie doszło do wycieku gazu.

Piec Fast RM zapewnia ciągłe działanie nawet przy niewielkim przepływie wody i niskim ciśnieniu (zaledwie 0,15 bar).

Sama obudowa pieca jest niewielka, dlatego łatwo zmieścisz go nawet w niewielkiej łazience lub w domku wypoczynkowym. Musisz jedynie uważać podczas wieszania go na niezbyt trwałych ścianach, jakie często widuje się w bungalowach. Urządzenie jest wykonane z wytrzymałych komponentów, które gwarantują bezawaryjne działanie przez wiele lat.

ok
 • prosty montaż i intuicyjna obsługa,

 • piec działa nawet przy bardzo niskim przepływie wody,

 • wysoka maksymalna moc użyteczna,

 • wysoka jakość wykonania z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

nook
 • wysoka waga piecyka.

 •  

Podgrzewacz gazowy Ferroli Zefiro Eco

podgrzewacz wody gazowy

Niewielki piecyk Zefiro to przepływowy podgrzewacz wody użytkowej, który wykorzystasz w łazience do ogrzana wody w wannie, umywalce lub prysznica. Względem poprzedniej wersji tutaj zastosowano nowszy wymiennik ciepła oraz zredukowano do minimum emisję dwutlenku węgla i tlenku azotu.

Niewielkie gabaryty urządzenia i waga zaledwie 9,5 kilograma sprawiają, że zmieścisz go niemal wszędzie, nawet w malutkim domku letniskowym. Wykonany w całości z miedzi wymiennik ciepła zapewnia dobrą wymianę ciepła między ośrodkami i szybkie podgrzanie wody. Pojemność podgrzewacza to aż 11 litrów więc z powodzeniem skorzysta z niego kilka osób, biorąc kąpiel.

Piecyk został wyposażony w nowoczesne oprogramowanie, które na cyfrowym wyświetlaczu podaje aktualną temperaturę i ewentualne kody błędów w ramach autodiagnostyki. Elektroniczny jest także zapłon oraz moduł sterowania, które dbają o prawidłowe funkcjonowanie urządzenia i płynny przepływ gazu.

Wbudowany system zabezpieczeń kontroluje zapłon i płomień oraz na bieżąco sprawdza szczelność instalacji. Urządzenie posiada także tzw. termostat spalin, który zabezpiecza prawidłowe ich odprowadzanie. Cichy palnik atmosferyczny możesz regulować tak, aby wygenerował dokładnie tyle mocy, ile potrzebujesz.

ok
 • bezpieczny i wygodny w użyciu,

 • elektroniczne sterowanie gwarantuje wysoką wydajność instalacji,

 • elastyczna moc (od 7,1 do 18,9 kW),

 • cicha praca (zaledwie 58 dB głośności).

nook
 • dosyć wysoka cena w porównaniu do objętości i wydajności.

 •  

Jak wybrać gazowy przepływowy podgrzewacz wody?

Korzystanie z podgrzewacza wody to duże ułatwienie dla całej rodziny. Dzięki niemu możesz szybko podgrzać wodę i utrzymywać jej temperaturę przez długi czas. Zaletą podgrzewaczy przepływowych jest to, że działają wyłącznie wtedy, gdy są potrzebne, dlatego minimalizują zużycie energii. Zajmują także niewiele miejsca i zmieścisz je w każdej łazience.

Przy zakupie zwracaj przede wszystkim uwagę na moc urządzenia. Im jest ona wyższa, tym szybciej podgrzejesz wodę. Urządzenia przepływowe wyróżniają się wyższą mocą niż pojemnościowe. Jakiej mocy potrzebujesz? Przyjmuje się, że każde 3kW mocy zapewnia 2 litry podgrzanej wody na minutę.

Jeżeli chcesz używać podgrzewacza głównie do umywalki, wybierz np. Ariston Fast. Do napełnienia wanny ciepła woda lepszy będzie model Saunier Duval lub Ferroli Zefiro. Piecyk Vevor Plasuje się pośrodku zestawienia.

Kolejną istotną cechą jest minimalne ciśnienie wody wyrażone w barach. Poniżej tej wartości podgrzewacz przestanie działać, dlatego warto wybrać urządzenie z jak najniższym parametrem. to istotne zwłaszcza w przypadku mieszańców starszego budownictwa, gdzie mogą okresowy występować problemy z prawidłowym ciśnieniem wody. Dla porównania model Saunier Duval ma parametr minimalnego ciśnienia 0,25 bara, ale Ariston Fast zaledwie 0,15 bara.

Zwróć także uwagę, czy podgrzewacz umożliwia elektryczne wyregulowanie temperatury wody i mocy grzejnika. Dzięki oprogramowaniu zmiana zadziała od razu, a nie jak ma to miejsce w przypadku tańszych modeli, wyłącznie po wykryciu przepływu. Spośród wybranych przez nas modeli każdy ma regulację elektroniczną.

Bez względu na wybrany model zwracaj tez uwagę na ilość i jakość zastosowanych zabezpieczeń. Im jest ich więcej, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Kluczowe są przede wszystkim czujniki wycieku gazy, płomienia, obecności spalin. Zadbaj także o dobrą instalację. Tam, gdzie pojawia się gaz, ostrożności nigdy zbyt wiele!

Przed wyborem piecyka łazienkowego upewnij się też, że będziesz mógł zamocować go na ścianie w łazience. Typowy podgrzewacz przepływowy wazy między 9 a 11 kilogramów, dlatego musisz wykorzystać solidne kołki rozporowe albo inny, dedykowany system montażowy, który sprawi, że piecyk nie spadnie w toku eksploatacji.

Ma to szczególne znaczenie w domkach letniskowych, gdzie często ściany wykonywane są z lekkich komponentów, które nie są dostosowane do długotrwałego obciążania i wiercenia. Pamiętaj też, że o ile w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym masz na bieżąco wgląd w to, co dzieje się z instalacją, na działkę rekreacyjną przyjeżdżasz sporadycznie. Dlatego powinieneś zainwestować w sprzęt, który się nie popsuje.

Więcej na temat tego jak wybrać gazowy podgrzewacz wody znajdziesz tutaj: https://kb.pl/porady/gazowy-podgrzewacz-wody-rodzaje-ceny-opinie-porady/.

gazowy przepływowy podgrzewacz wody

Poniżej zamieszczamy tabelę uwzględniającą najważniejsze parametry techniczne wybranych produktów.

 Saunier DuvalVevorAriston FastFerroli Zefiro
Moc9,8-19,5 kWMaksymalnie 36 kW8,5-18,5 kW7,1-18,9 kW
CzujnikiTak (przegrzanie, obecność płomienia i spaliny)Tak (niski przepływ wody, zamarzanie, nadmierne ciśnienie wody, obecność płomienia)Tak (spaliny, przegrzania, obecność płomienia)Tak (spaliny, obecność płomienia, kontrola zapłonu)
Minimalne ciśnienie0,25 bara0,2 bara0,15 barabrak danych

Gazowy przepływowy podgrzewacz wody. Podsumowanie rankingu 2024

Przepływowy podgrzewacz wody gwarantuje komfortowe korzystanie z sieci wodociągowej. Nieważne czy montujesz go w domu jednorodzinnym, na działce czy w kamperze, sprawdzi się jako kompaktowe źródło ogrzewania wody.

Jeżeli zależy Ci na stabilnej pracy i najwyższej jakości wykonania, postaw na model Saunier Duval. Z kolei piec Vevor to duża moc i kompleksowy system zabezpieczeń chroniących Cię w razie awarii. Model Ariston wyróżnia się niskim minimalnym ciśnieniem, które będzie wystarczające do uruchomienia elektroniki. Włoska marka Ferroli Zefiro to jakość oparta o lata doświadczenia. Parametry pieca tej marki są przeciętne, ale wyróżnia się on niezawodnością i jakością zastosowanych komponentów.

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki piecyk gazowy łazienkowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews