Maski spawalnicze odgrywają niezwykle ważną rolę w pracach warsztatowych. Szczególnie przydatne okazują się w przypadku, kiedy spędzamy bardzo dużo czasu przy szlifowaniu lub przy zajęciach spawalniczych z użyciem np. spawarki migomat. Dużo dymu, gorące iskry czy silne światło może w bardzo prosty sposób doprowadzić do uszkodzenia wzroku.

Niestety, każdy początkujący spawacz będzie stał przed ogromnym dylematem, jakim jest wybór odpowiedniej maski spawalniczej. Z uwagi na ogromny wybór, trudno jest połapać się z tym co dla nas jest najważniejsze. Oczywiście problem ten nie dotyczy profesjonalnych spawaczy, którzy to zdobywając doświadczenie wiedzą na jakie aspekty zwrócić uwagę. Co jednak z pozostałymi użytkownikami?

Z tego względu przygotowaliśmy dla was zestawienie, w którym macie dostęp do pięciu dobrych przyłbic samościemniających, czyli aktywnych masek spawalniczych. Aby przygotować dla was jak najrzetelniejsze zestawienie z 2024 roku, pamiętaliśmy o wielu istotnych kwestiach, w tym o bezpieczeństwie, komforcie, wadze oraz oczywiście funkcjach odpowiadających za jakość maski, w tym zmiany zaciemnienia, czas reakcji, pole widzenia czy stopień ochrony.

Ranking przyłbic spawalniczych w 2024 roku – Top 5 Najlepszych przyłbic do spawania samościemniających

Miejsce

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

1

PRZYŁBICA SAMOŚCIEMNIAJĄCA FILTR FALCON TECH

Falontech przyłbica samościemniająca

9.9

Tania

Allegro Logo

2

PRZYŁBICA SAMOŚCIEMNIAJĄCA

Przyłbica ADF-1625

9.8

Średnia

Allegro Logo

3

YATO Maska spawalnicza przyłbica SAMOŚCIEMNIAJĄCA

YATO Maska spawalnicza

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

4

PRZYŁBICA samościemniająca SPEEDGLAS 9100XX FX ADF

Przyłbica SPEEDGLAS

9.3

Droga

Allegro Logo

5

Przyłbica spawalnicza ESAB Warrior Tech Black 9 13

Przyłbica ESAB Warrior

9.2

Droga

Allegro Logo

PRZYŁBICA SAMOŚCIEMNIAJĄCA FALONTECH

ranking fotelików samochodowych 15-36

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się urządzenie o dosyć niskiej cenie, aczkolwiek bardzo dobrym wykonaniu. Co więcej, oprócz samej maski, w zestawie możemy także znaleźć filtr, zapasowe ochrony filtra oraz szereg innych dodatków.
Maska spawalnicza przygotowana została z myślą o spawaniu wykorzystującym łuk elektryczny, elektrodę otuloną MMA oraz MIG MAG i spawanie TiG. Co ciekawe, wykorzystany filtr w masce ładuje się samoczynnie. Wykorzystuje on ogniwa słoneczne, a co za tym idzie nie musimy martwić się o ich wymianę.
Maska przede wszystkim oferuje nam ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz podczerwonym. Maska samościemniająca waży 480 gramów, co jest raczej przeciętnym wynikiem. Otrzymujemy tutaj temperaturę użytkowania od -5 do nawet 55 stopni Celsjusza.
Jeśli chodzi o stopień ochrony, to w przypadku zwycięzcy rankingu otrzymujemy DIN 4 w stanie rozjaśnionym. Jeśli chodzi o stan zaciemniony, to jest to DIN 9-13. Należy jednak pamiętać, że minusem tego produktu jest pole widzenia. Wynosi ono tylko 92,5×42,5 mm.
Pamiętajmy jednak, że jest to budżetowe rozwiązanie, które dodatkowo oferuje nam dwuletnią gwarancję.

R

Zalety

• Niska cena;
• Dostateczny stopień ochrony w stanie rozjaśnionym i zaciemnionym;
• Bardzo szybki czas reakcji;
• Duży zakres temperatury użytkowania.
Q

Wady

• Małe pole widzenia.

PRZYŁBICA SAMOŚCIEMNIAJĄCA ADF-1625

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Drugą ofertą na rynku jest maska od niemieckiej firmy HurthAG. Model ADF-1625 charakteryzuje się przede wszystkim uniwersalnością i możliwością wykorzystania go do każdej metody spawania. Kaseta filtra wyposażona została w dwa niezależne czujniki, które to automatycznie identyfikują moment, w którym rozpoczniemy spawanie. W ten sposób przed pracą mamy wgląd w otoczenie.
Przyłbica oferuje przede wszystkim bardzo atrakcyjną ochronę i możliwość zmiany zaciemnienia. Do wyboru mamy zakres 9-13 DIN w stanie zaciemnionym oraz 4 DIN, jeżeli mamy do czynienia ze stanem rozjaśnionym. Pamiętajmy również, że ochrona przyłbicy spawalniczej dotyczy również podczerwieni oraz promieniowania UV. Oprócz tego, produkt gwarantuje nam także funkcję szlifowania.
Inną zaletą narzędzia jest wymienna bateria jonowa. W połączeniu z bardzo wydajnymi fotoogniwami, mamy gwarancję, że z maski będziemy mogli korzystać przez bardzo długi czas. Oprócz tego, w urządzeniu zastosowano szereg komfortowych funkcjonalności. Mowa tutaj o specjalnym wskaźniku, który wskazuje na poziom baterii. Oprócz tego, znajdziemy tutaj również przycisk TEST, co umożliwi nam przeprowadzenie testu przed rozpoczęciem pracy.
Zgodność z normą EN175 (odpowiadającą za ochronę twarzy) gwarantuje, że termo-stabilny polimer PA wykorzystany do produkcji urządzenia jest najwyższej jakości i nie zagrozi nam podczas pracy. Nie musimy zatem martwić się o odpryski spawalnicze, które mogłyby się wtopić w sprzęt niższej jakości.
Z innych parametrów wartych uwagi pamiętajmy o płynnej regulacji oraz niskiej wadze urządzenia wynoszącej 450 gram. Dodatkowo aktywne pole widzenia jest większe niż w przypadku zwycięzcy rankingu i wynosi 94 x 43 mm.
Jednakże, krótka gwarancja oraz nieco wyższa cena sprawia, że urządzenie to nie jest idealnym wyborem.

R

Zalety

• Bardzo mocna konstrukcja;
• Wiele komfortowych rozwiązań;
• Funkcje dodatkowe;
• Wysoka ochrona;
• Bezstopniowa regulacja.
Q

Wady

• Krótka gwarancja.

YATO Maska spawalnicza przyłbica SAMOŚCIEMNIAJĄCA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Bardzo ciekawym wyjściem będzie wybór maski firmy YATO. Model YT-73921 oferuje nam filtr samo-ściemniający o dobrej klasie optycznej oraz dodatkowe sensory łuku i czujniki. Spośród dostępnych możliwości, możemy wybrać kilka funkcji.
Bardzo ważną zaletą opisywanego produktu jest bardzo duże pole widzenia. Zakres 98×43 mm gwarantuje nam przestronne widzenie i obserwacje dużego obszaru. Pamiętajmy dodatkowo, że ochrona urządzenia jest również na bardzo wysokim poziomie.
Stan ciemny można regulować w zakresie 9-13 DIN. Stan jasny to natomiast DIN 4. Dodatkowo czas reakcji i czas rozjaśniania czy zaciemniania jest bardzo dobry. Podobnie jak poprzednie urządzenie, tak i tutaj znajdziemy płynną regulację przyciemnienia. Co ciekawe, istnieje tutaj także możliwość regulowania szybkości ściemniania!
Jeśli chodzi o zasilenie, to mamy tutaj do dyspozycji ogniwo słoneczne z dwoma bateriami 3V. Aby wydłużyć żywotność produktu, zastosowano tutaj także funkcję automatycznego włączenia i wyłączenia maski.
Do wyboru mamy funkcje spawania i szlifowania. Jest to nieco ciężkie urządzenie, lecz niewiele osób narzeka na dyskomfort podczas pracy. Spośród masek spawalniczych dla amatorów, jest to zdecydowanie jeden z ciekawszych wyborów.

R

Zalety

• Duże pole widzenia;
• Mocna i trwała konstrukcja;
• Bezstopniowe regulacje przyciemnienia i szybkości;
• Automatyczna włączenie i wyłączenie.
Q

Wady

• Nieco ciężki.

PRZYŁBICA samościemniająca SPEEDGLAS 9100XX FX ADF

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na profesjonalnym sprzęcie, który gwarantuje najwyższą jakość do najbardziej wymagających prac, to należy zrezygnować z wyżej wymienionych produktów amatorskich i pomyśleć o niezwykle wydajnym, komfortowym, a co najważniejsze bezpiecznym wyborze.
Jest to oczywiście niezwykle kosztowny wybór, aczkolwiek ilość funkcji, jakie przyłbica oferuje, sprawia że to kompletne urządzenie, które nie tylko zdobyło wszystkie atesty i normy, ale również sprawdziło się wielokrotnie podczas bardzo wymagających prac.
Pole widzenia to jedna z największych zalet urządzenia. Wykorzystanie specjalnych bocznych szybek SideWindows pozwoliło poszerzyć zakres widzenia niemalże dwukrotnie. Oprócz tego produkt oferuje nam pełną ochronę przed promieniowaniem podczerwonym (IR) oraz ultrafioletowym. Dodatkowo zainstalowano specjalne ochrony na uszy i boki głowy.
Pamiętajmy, że w zestawie znajdują się także specjalny system ochrony układu oddechowego oraz specjalne uszczelnienie twarzy. Oznacza to, że produkt bardzo dobrze przylega, a jego mały rozmiar pozwala wykorzystać maskę niemalże wszędzie.
Urządzenie oferuje wymienny filtr. Każdy z dostępnych w zestawie charakteryzuje się europejską normą w zakresie ochrony podczas pracy spawaczy. Wielostopniowe stopnie zaciemnienia, ustawienie odpowiedniej czułości wykrywania ruchu oraz wiele innych udogodnień sprawia, że to idealne urządzenie. Niestety, cena jest horrendalnie wysoka.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Niezwykle wysoka jakość materiałów;
• Najlepsza widoczność;
• Dodatkowa ochrona układu oddechowego;
• Ogromne możliwości regulacyjne;
• Długa gwarancja.
Q

Wady

• Niezwykle wysoka cena.

Przyłbica spawalnicza ESAB Warrior Tech Black 9-13

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeśli jednak nie zależy nam na aż tak profesjonalnym sprzęcie i szukamy czegoś tańszego, aczkolwiek dalej bardzo wydajnego i oferującego wysoki poziom bezpieczeństwa, to warto przemyśleć wybór produktu ESAB Warrior Tech. Jest to komfortowe urządzenie, które pomimo wysokiej wagi bardzo dobrze się nosi.
Pole widzenie, w porównaniu do innych tańszych ofert, jest naprawdę wysokie. Wynosi ono 98×48 mm, co w połączeniu z wysoką ochroną na temperaturę oraz iskry dostarcza nam bardzo dobrą widoczność. Na widoczność wpływa również regulacja zaciemnienia DIN 9 – 13.
Maska oferuje nam bardzo pozytywne opinie oraz wysoką klasę ochrony. Wyposażona została w 4 czujniki odpowiedzialne za automatyczne zmienianie zaciemnienia. Pamiętajmy dodatkowo, że możemy również regulować odległość filtra od twarzy, a filtry poliwęglanowe są szeroko dostępne.

R

Zalety

• Możliwość regulacji odległości filtra od twarzy w trzech stopniach;
• Wymienne, szeroko dostępne filtry;
• Wysoka klasa ochrony;
• Bardzo trwałe, wzmocnione wykonanie.
Q

Wady

• Nieco wysoki koszt;
• Duża waga.

Jaka maska do spawania okaże się najlepsza? Poradnik zakupowy

Wiele osób zastanawia się jaka przyłbica samościemniająca okaże się najskuteczniejszym sposobem na ochronę naszej twarzy podczas spawania czy szlifowania. Istnieje przecież tyle różnych produktów dostępnych na rynku w 2024 roku.

Warto jednak zapoznać się z podstawowymi parametrami, które pozwolą nam wybrać bezpieczne i komfortowe urządzenie. Najważniejsza jest oczywiście klasa ochrony. Oprócz tego, na uwagę zasługują czasy przełączania oraz czasy reakcji.

Dodatkowo regulacja zaciemnienia oraz inne funkcje wpływające na komfort pracy wskazują nam na to, że mamy do czynienia z bardzo dobrą przyłbicą spawalniczą. Więcej informacji o tym jaką wybrać przyłbicę spawalniczą wybrać znajdziecie w poniższym linku: https://allweld.pl/przylbica-jaka-najlepsza.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Klasa filtrów i bezpieczeństwo

Istnieją cztery kategorie, na podstawie których wprowadzony został ranking klas przyłbic. Mowa tutaj o klasie optycznej, rozproszeniu światła, różnicach w przepuszczalności światła oraz zależności kąta na przepuszczalność światła. Filtry w przyłbicach oceniane są według skali od 1 do 3, z czego 1 do wynik idealny.

Wybierając idealną przyłbicę należy wziąć pod uwagę klasę filtra w tych czterech kategoriach. Oczywiście najlepszym filtrem będzie oferujący klasę 1/1/1/1. Wtedy mamy gwarancję bezpiecznej pracy.

Najlepsza spawarka światłowodowa – Sprawdź nasz ranking

PRZYŁBICA SAMOŚCIEMNIAJĄCA FILTR FALONTECH

przyłbice spawalnicze

PRZYŁBICA samościemniająca SPEEDGLAS 9100XX FX ADF

przyłbice spawalnicze samościemniajace

Metoda spawania a wybór maski

Istnieje szereg różnych technik spawania. Oczywiście coraz to nowsze narzędzia gwarantują nam wielofunkcyjność oraz sporą uniwersalność, dzięki czemu możemy stosować daną maskę spawalniczą przy niemalże każdej metodzie.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, że do niektórych technik warto wykorzystać opcje dodatkowe, które to nie zawsze dostępne są w masce, szczególnie w wariantach budżetowych. Z tego względu warto pamiętać o tym czy potrzebny będzie nam model z sensorami, z regulacją czasu reakcji oraz z konkretnymi możliwościami zaciemnienia.

Dodatkowo przy najbardziej wymagających pracach warto pomyśleć o wyposażeniu się w przyłbicę, która oferuje nam specjalny system filtrujący. Dzięki temu mamy dostęp do świeżego napływu powietrza.

Waga i komfort

Komfort korzystania to przede wszystkim odpowiednio dostosowana konstrukcja maski oraz niska waga. W ten sposób nasze kręgi szyjnie nie będą odczuwały dużego obciążenia maski. Wszyscy wiemy, że w niektórych przypadkach nosi się je przez kilka godzin dziennie.

Komfort poprawi nam także szereg funkcji regulacyjnych, które pomogą nam wybrać odpowiedni stopień zaciemnienia oraz szybkość reakcji. Funkcje spawania oraz szlifowania będą równie przydatne. Pole widzenia to kolejny szczegół, który wpływa na komfort. Przyłbica powinna zapewnić jak najszersze pole.

PRZYŁBICA SAMOŚCIEMNIAJĄCA ADF-1625

przyłbice spawalnicze samościemniajace ranking

Podsumowanie przyłbic spawalniczych

W dzisiejszym rankingu 2024 wybór pada na PRZYŁBICA SAMOŚCIEMNIAJĄCA FILTR FALCON TECH. Jest to jedna z najtańszych, aczkolwiek bardzo dobrze wykonanych i wielofunkcyjnych masek spawalniczych. Szereg opcji poprawiających zaciemnienie, akceptowalna waga i bezpieczeństwo sprawiają, że jest to zdecydowanie produkt warty polecenia.

Pamiętajmy jednak, że powyższy poradnik pomoże wam dokonać wyboru, jeśli zdecydujecie się poszukać maski na własną rękę.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką przyłbicę spawalniczą wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by przemysław r.

Spoko artykuł. Niektóre przyłbice mnie zaciekawiły, np. ESAB warrior. Zastanawiam się nad jej zakupem.

 by monterr

Testuje właśnie przyłbice yato.jest mocna, kilka razy już mi spadła ze stołu, nie ma nawet kawałka odprysku. Dobrze w niej widze.

 by joaCHIM

Bez wzgedlu na producenta przyłbica przyda się w kazdym domowym warsztacie. Kiedys pracowałem tylko w okularach, ale od kiedy mam przłbice to komfort pracy nie do opisania.

 by waszzzz

Miałem Falontech i prawie nic nie widziałem....dla mnie się nie sprawdza.