Ogród czy taras, szczególnie ten odpowiednio zadbany, to wizytówka każdego domu. Właściwe nawodnienie, wyjątkowo w czasie suszy, jest jednak niezbędne do tego, aby nasz trawnik czy nasze pole było nie tylko atrakcyjne, ale też zdrowe. Z tego względu należy pomyśleć o zakupie zraszacza ogrodowego.

Znalezienie idealnego urządzenia nie jest jednak proste. Musimy przecież mieć na uwadze szereg różnych parametrów oraz danych technicznych. Istnieje jednak sposób, który zagwarantuje nam właściwy wybór na lata. Jest nim ranking zraszaczy ogrodowych 2024.

Aby wybrać najlepszy zraszacz, zdecydowaliśmy się przeprowadzić analizę porównawczą pięciu bardzo dobrych i często polecanych modeli. Podczas przygotowywania rankingu pod uwagę wzięliśmy właściwości danego zraszacza, zawartość zestawu, funkcje regulacyjne oraz szereg innych, niezwykle istotnych kwestii.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
MGIEŁKA ZRASZACZ KURTYNA WODNA 15M Bradas WL Z1015

MGIEŁKA ZRASZACZ Bradas

9.8

Tani


 
Allegro Logo
zraszacz wahadłowy CELLFAST IDEAL

Zraszacz CELLFAST IDEAL

9.8

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
ZRASZACZ PULSACYJNY Cellfast LUX

Zraszacz CELLFAST LUX

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
ZRASZACZ POLOWY BIJAKOWY R25S 112 na trójnogu

ZRASZACZ POLOWY PULSACYJNY

9.6

Drogi

Allegro Logo
Gardena Zraszacz wahadłowy Aquazoom 3502 1975

ZRASZACZ Gardena Aquazoom

9.6

Średni

Allegro Logo

MGIEŁKA ZRASZACZ KURTYNA WODNA 15M Bradas WL-Z1015

ranking fotelików samochodowych 15-36

W rankingu zraszaczy ogrodowych 2024 pierwsze miejsce zajmuje model WL-Z1015 firmy Bradas. Jest to bardzo zaawansowane urządzenie ogrodnicze, które pełni funkcję zraszacza oraz tak zwanej mgiełki. Efektywnie obniża temperaturę środowiska o 10-12 stopni Celsjusza oraz gwarantuje wiele udogodnień.
W zestawie otrzymujemy 15 metrowy wąż o elastycznej charakterystyce. Warto zauważyć, że otrzymujemy także specjalny adapter, który przeznaczony jest do szybkozłącza z filtrem. Oprócz tego, w zestawie zawarte zostały uchwyty do mocowania węża, klipsy, oraz dysze zraszające (po 8 sztuk).
Produkt cechuje się przede wszystkim możliwością regulacji kąta zraszania i zamgławiania. Warto także zauważyć, że dysze bardzo łatwo utrzymać w czystości, a sam zestaw możemy podłączyć bezpośrednio do węża ogrodowego czy nawet do kranu.
Jest to produkt o przeciętnej cenie, lecz charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania oraz, co ciekawe, niewielkim zużyciem wody. Należy mieć na uwadze, że otrzymujemy tutaj 8 dysz zraszających, które dodatkowo oferują dosyć mały kąt zraszania.

R

Zalety

• Łatwe w utrzymaniu czystości;
• Małe zużycie wody;
• Elastyczny wąż;
• Niski pobór wody;
• Możliwość montażu niemalże wszędzie.
Q

Wady

• Mały kąt zraszania.

Zraszacz wahadłowy CELLFAST IDEAL

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Tutaj otrzymujemy aż 20 dysz zraszających, które dodatkowo charakteryzują się dużym kątem zraszania. Oznacza to, że urządzenie obejmuje bardzo duży obszar, do 263 m2. Jest to zraszacz wahadłowy, a więc dysze naprzemiennie zraszają obie strony.
Wykonany został z tworzywa sztucznego, co przekłada się na podwyższoną wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz na promienie UV. Co ciekawe, opisywane narzędzie oferuje nam dodatkowo zakres regulacji.
CellFast Ideal jest, w przeciwieństwie do zwycięzcy rankingu, typowym zraszaczem. Oznacza to, że wykorzystać możemy go do nawodnienia ogrodu bądź małego pola uprawnego. Jego zużycie wody zależne jest od ciśnienia, jakie ustawimy. Wynosi od 12 do 19 litrów na minutę.
Jest to bardzo solidnie wykonane urządzenie, które dodatkowo gwarantuje nam dwuletnią gwarancję. Jedynym mankamentem może być zawieszający się zraszacz, który zaczyna wypuszczać wodę tylko w jednym kierunku – przy ustalonej wcześniej pozycji.
Dodatkowo należy uważać na stan wody, jaką wykorzystujemy do zraszania. Produkt bardzo łatwo zapchać bądź uszkodzić wodą o nieodpowiedniej jakości. Jest to jednak bardzo tanie urządzenie, co zdecydowanie wpłynie pozytywnie na niejedną decyzję.

R

Zalety

• Bardzo dużo dysz zraszających;
• Duży teren zraszania;
• Solidne wykonanie;
• 2-letnia gwarancja.
Q

Wady

• Zraszacz można bardzo łatwo zapchać;
• Wadliwy system zraszania wahadłowego.

ZRASZACZ PULSACYJNY Cellfast LUX

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest to zdecydowanie budżetowe rozwiązanie, które pozwoli zraszać ogromną przestrzeń przy wykorzystaniu tylko jednej dyszy. Innymi słowy, to bardzo dobry wybór, który gwarantuje maksymalną wydajność przy niskim koszcie.
Dysza Cellfast LUX 52-160N to przede wszystkim solidnie wykonany zraszacz pulsacyjny. Do produkcji wykorzystano metal, a konstrukcja gwarantuje nam maksymalną stabilność i aż do 530 m2 powierzchni zraszania przy wykorzystaniu jednej dyszy.
Bardzo ciekawie wygląda również sprawa z regulacją sektorową. Jest ona stopniowa i pozwala nam ustawić kąt zraszania od 20 do nawet 360 stopni. Oprócz tego, istnieje również możliwość podłączenia kolejnych zraszaczy w tym systemie.
Warto zauważyć, że firma Cellfast to specjaliści, którzy od wielu lat zajmują produkcją przedmiotów ogrodowych, w tym zraszaczy. Maksymalnie ciśnienie wynosi 6 bar, a zużycie wody zależne jest od ciśnienia. Przy ciśnieniu 2 bar wynosi ono 11 litrów na minutę, natomiast przy ciśnieniu 4 bar jest to 17 litrów na minutę.
Warto także zaznaczyć, że twórcy oferują dwuletnią gwarancję, co daje nam potwierdzenie jakości. Oprócz tego jest to tanie rozwiązanie, a więc nie musimy martwić się o zbyt wysoki koszt. Niestety, wadą tego produktu jest nieprecyzyjne podlewanie w niektórych miejscach. Co więcej, zraszacz powoduje spory rozbryzg wody w jednym miejscu.

R

Zalety

• Bardzo tani;
• Możliwość podłączenia kolejnych zraszaczy;
• Bardzo duży obszar zraszania;
• Możliwość regulacji kąta zraszania.
Q

Wady

• Duży rozbryzg w niektórych sektorach.

ZRASZACZ POLOWY BIJAKOWY R25S 11/2” na trójnogu

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Zdecydowanym faworytem jeśli chodzi o profesjonalność jest model R25S. Oprócz niezwykle wysokiej jakości wykonania oraz bezbłędnej precyzji, w zestawie znajdziemy także trójnóg. Zraszacz polecany jest wyłącznie dla osób oczekujących specjalistycznego nawadniania upraw polowych, pól golfowych, boisk sportowych czy szkółek leśnych.
Co ciekawe, jest to pełnoobrotowy zraszacz sektorowy typu bijakowego. Gwarantuje ciśnienie na poziomie 6 barów. Przy takim ciśnieniu zapotrzebowanie na wodę wynosi 450 litrów na minutę. Warto jednak zauważyć, że pomimo ogromnego zapotrzebowania, jego zasięg wynosi aż 34 m, co w przybliżeniu daje nam nieco ponad 900 m2 powierzchni zraszanej. Jest to zatem zraszacz oferujący największą w zestawie powierzchnię.
Zauważmy także, że zraszacz możemy ustawić w zakresie sektorowym od 20 stopni do 360 stopni. Oprócz tego, pamiętajmy o przyłączu. W zestawie znajduje się gwint wewnętrzny GW 1 1/2″. Dodatkowo pamiętajmy o długoletniej gwarancji oraz niezwykle solidnej produkcji. Wszystko to sprawia, że zraszacz jest jednym z najciekawszych wyborów dla specjalistów.
Niestety, jego cena jest największą wadą. Jest on niezwykle drogi, przez co nie polecamy tego wyboru dla osób, które potrzebują zraszacza do użytku domowego lub na małe pole.

R

Zalety

• Ogromna zraszana powierzchnia;
• Niezwykle solidne wykonanie;
• Bezbłędne działanie;
• Możliwość ustawienia pełnego obrotu lub zraszania sektorowego.
Q

Wady

• Bardzo duża cena.

Gardena Zraszacz wahadłowy Aquazoom 350/2 1975

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Nieporównywalnie tańszym, aczkolwiek nadal drogim jak na warunki użytku domowego zraszaczem jest produkt marki Gardena. Model Aquazoom 350/2 to najwyższej jakości produkt, który dzięki swojej budowie idealnie nadaje się do powierzchni prostokątnych.
Jest to zraszacz wahadłowy, którego precyzyjna regulacja zasięgu pozwala nam ustawić powierzchnię zraszającą od 28 do nawet 350 m2. Zasięg natomiast wynosi od 7 do 21 metrów. Jeśli chodzi o szerokość zraszania, to jest ona także indywidualnie dostosowywana i możemy wybrać od 4 do 17 metrów.
Jak każdy inny produkt od producenta Gardena, tak i ten oferuje nam dwuletnią gwarancję. Jego wykonanie z tworzywa sztucznego oferuje bardzo trwałą i odporną na promienie słoneczne czy warunki atmosferyczne konstrukcję.
Niestety, jak na warunki domowe jest to nieco drogie urządzenie.

R

Zalety

• Duży obszar zraszany;
• Wytrzymała konstrukcja;
• Możliwość regulacji zasięgu;
• Regulacja szerokości zraszania.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena.

Jaki zraszacz wybrać do ogródka w roku 2024? Dostosuj się do tych porad

Istnieje szereg różnych zraszaczy ogrodowych. Ich dostępność przyprawia o ból głowy niejednego rolnika bądź po prostu gospodarza z ogródkiem czy tarasem. Warto jednak zadbać o odpowiednie zraszanie, aby cieszyć się zdrową oraz piękną dla oka trawą.

W tym celu powinniśmy wybrać dobry zraszacz ogrodowy, który nie tylko oferuje odpowiedniej wielkości powierzchnie zraszaną, ale również dobrą wydajność zraszania oraz oszczędność. Oprócz tego, pamiętajmy także o wielu innych aspektach. Opinie zraszaczy ogrodowych są równie istotne. Tak samo jak gwarancja oraz cena. Więcej informacji o tym na co patrzeć podczas zakupu zraszaczy znajdziecie w artykule: https://www.przydomu.pl/poradniki/jak-wybrac-odpowiedni-zraszacz-do-ogrodu.bhtml.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Obszar zraszania

Obszar zraszania to po prostu powierzchnia, na której zraszacz będzie cyklicznie wypuszczał wodę. Jest to ważny parametr, bo wpływa na efektywność zraszania oraz na to jak dużo zraszaczy lub dysz należy zamontować, aby okryć cały obszar. Do użytku domowego zdecydowanie wystarczą zraszacze, które oferują zasięg do około 18-20 metrów.

Jeśli jednak zależy nam na bardzo dobrym zraszaczu o ogromnej powierzchni zraszającej, to warto pomyśleć o nieco droższym i o wiele efektywniejszym wyborze. Wiąże się to jednak także z większymi wydatkami na wodę.

ZRASZACZ POLOWY BIJAKOWY R25S 11/2'' na trójnogu

zraszacze ogrodowe opinie

ZRASZACZ PULSACYJNY Cellfast LUX

zraszacze ogrodowe cena

Wydajność zraszaczy

Wydajność zraszaczy to przede wszystkim zapotrzebowanie na wodę w odniesieniu do konkretnego ciśnienia. Standardowe, domowe zraszacze charakteryzują się zapotrzebowaniem na poziomie 10-13 litrów na minutę przy ciśnieniu 2 barów. Oczywiście im wyższe ciśnienie, tym większe zapotrzebowanie na wodę.

Na wydajność wpływa także ilość dysz zamontowanych w danym zraszaczu. Oczywiście zasada im więcej tym lepiej tutaj nie obowiązuje. Jednakże, bardzo dobrze jest wybierać produkty, które gwarantują nam dodatkowe dysze wylotowe, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej skonfigurować sobie nawadnianie.

Dodatkowe parametry techniczne

Oprócz wyżej wymienionych detali, pamiętajmy także o kilku innych specyfikacjach. Musimy zwrócić uwagę na takie funkcjonalności jak na przykład możliwość ustawienia zasięgu zraszaczy czy szerokości zraszania.

W zależności od tego jaki model wybierzemy, warto pomyśleć o urozmaiceniach i innych udogodnieniach, jak na przykład ustawienie mgiełki. Dodatkowo bardzo atrakcyjnym dodatkiem będzie funkcja umożliwiająca wahadłowe zraszanie. W ten sposób jeszcze bardziej poprawimy wydajność zraszaczy.

Zraszacz wahadłowy CELLFAST IDEAL

zraszacze wahadłowe ogrodowe

Zraszacze ogrodowe opinie i cena

Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do konkretnego modelu i mamy na uwadze kilka urządzeń z bardzo dobrymi parametrami, to warto również wziąć pod uwagę ich opinie. To właśnie subiektywne notki od innych posiadaczy mogą przeważyć czy dany zraszacz okaże się dla nas świetnym wyborem.

ZRASZACZ PULSACYJNY Cellfast LUX

zraszacze ogrodowe cena

Sprawdźmy czy w komentarzach powtarzają się jakieś wady czy zalety, dzięki czemu pozwoli nam to ocenić czy dane urządzenie spełnia oczekiwania kupujących. Dodatkowo pamiętajmy także o cenie. Czasmi renomowane firmy podnoszą ceny swoich produktów. Pamiętajmy zatem, żeby mieć na uwadze stosunek parametrów technicznych oraz jakości wykonania do ceny.

Unikajmy komentarzy i opinii, które nie pochodzą od zweryfikowanych użytkowników. Szukajmy tylko ocen potwierdzonych przez odpowiedni proces weryfikacji bądź ocen ze zdjęciami zakupionych przedmiotów.

Podsumowując ogół zalet zraszaczy ogrodowych

Teraz już wiesz jaki zraszacz wybrać, aby nie tylko oferował nam odpowiednią wydajność oraz w miarę oszczędną pracę, ale również przystępną cenę i solidność. W poradniku znajdziecie dodatkowo szereg różnych informacji, które pozwolą nam wybrać najwłaściwszy produkt.

Dzisiejszym zwycięzcą rankingu zostaje MGIEŁKA ZRASZACZ KURTYNA WODNA 15M Bradas WL-Z1015. Pomimo małego obszaru, na którym zraszacz działa, jest to z pewnością jeden z najciekawiej wykonanych oraz jeden z najbardziej oszczędnych rozwiązań dostępnych na rynku. Warto zatem pomyśleć o tym konkretnym modelu.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki zraszacz ogrodowy wybrać
Average rating:  
 3 reviews
 by Laura

mam w ogrodzie zraszacz obrotowy z cellfast. bardzo dobra firma i wygoda, nie trzeba podlewać ogrodu samemu 🙂

 by marta

lepiej dopłacić i mieć jeden sprzęt na lata, ja zdecydowałam się na zakup zraszacza z firmy cellfast i mam go już 3 lata, polecam.

 by Mateusz

u nas prezes w firmie zastosowal ten statytczny cellfast wiec prpoblem z montazem jego nie bylo jakiegos probemu. bardzo latwo chociaz zastanawialismy sie nad tym co trza wbijac w ziemnie