Ręczne przycinanie gałęzi to zdecydowanie żmudna i trudna robota. Nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli ogródków czy po prostu domków jednorodzinnych decyduje się na nieco bardziej profesjonalne rozwiązanie, a mianowicie sekator elektryczny. Charakteryzują się one o wiele większa wydajnością i pozwalają nam na szybsze ukończenie tego czasami czasochłonnej pracy.

Niestety, elektryczny sekator sekatorowi nie równy, a więc ich parametry i atrybuty mogą kompletnie zmienić sposób działania urządzenia i jego skuteczność przy konkretnych pracach. To właśnie dlatego tak istotne jest znalezienie właściwego urządzenia. Zanim to zrobimy, potrzebna jest wiedza o sprzęcie. Dlatego warto zapoznać się z dzisiejszym zestawieniem elektrycznych sekatorów do gałęzi.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
AKUMULATOROWE Nozyce do zywoplotu NAC 18V 45 cm 1

NAC 18V 45cm

9.8

Średnia

Allegro Logo
NOZYCE DO ZYWOPLOTU SEKATORY TELESKOPOWE ZYRAFA 1

SEKATORY TELESKOPOWE ŻYRAFA

9.7

Średnia

Allegro Logo
DEWALT NOZYCE DO ZYWOPLOTU 18V DCM563PB 55cm 1

DEWALT DCM563PB 55cm

9.6

Drogie

Allegro Logo
 
empik logo
 
Nozyce AKUMULATOROWE Do Zywoplotu POWERMAT 20V 2A 1

POWERMAT

9.5

Tanie

Allegro Logo
SEKATOR ELEKTRYCZNY STIGA SHT 500 NOZYCE ZYWOPLOTY 1

STIGA SHT 500

9.4

Bardzo drogie

Allegro Logo
 
empik logo

Na liście pojawiły się wyłącznie te produkty, które nasi specjaliści zweryfikowali i sprawdzili pod względem najróżniejszych atrybutów. W recenzji mamy więc do wyboru opcje charakteryzujące się odpowiednią szerokością roboczą oraz pozostałymi parametrami tnącymi, pojemnym akumulatorem, wysoka funkcjonalnością, a także dobrą regulacją pracy – w tym możliwość skorzystania z sekatora elektrycznego na wysięgniku.

AKUMULATOROWE Nożyce do żywopłotu NAC 18V 45

sekator elektryczny

Najlepsze nożyce do żywopłotu w bardzo atrakcyjnej cenie. To właśnie sprawiło, że NAC zwyciężył w dzisiejszym zestawieniu. Oczywiście warto wspomnieć o tym, że koszt nie jest wysoki w przeciwieństwie do jakości produktu, która zachwyciła wielu zadowolonych użytkowników. Wskazuje na to ogrom pozytywnych ocen i recenzji. Ponadto urządzenie ma ergonomiczny kształt, wygodne uchwyty oraz przyjemny design.

W zestawie znajdują się nie tylko same nożyce czy akumulator z ładowarką. Dodatkowo otrzymujemy też obracany uchwyt, listwę tnącą, dowód zakupu, a także kartę gwarancyjną NAC ważną przez dwa lata. Producent nie zapomniał o tym, aby dostarczyć deklarację zgodności WE oraz instrukcję obsługi w języku polskim.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to oferta prezentuje się następująco. Produkt gwarantuje nam szczotkowy silnik elektryczny zasilany 18V z akumulatorem litowo jonowym o pojemności 2 Ah. Jest to niewiele, b pozwala na pracę przez około 30 minut. Na uwagę zasługuje długość ostrza tnącego – 450 mm wystarczy do prac na niskim i średnim poziomie.

Maksymalna średnica ciętych gałęzi 18 mm to, a odbywa się to za pomocą ostrza tnącego podwójnego. Co więcej, jest ono ostrzone laserowo. Pod względem komfortu, obrotowy uchwyt pozwala nam na ustawienie w dwóch płaszczyznach. Inną zaletą jest waga urządzenia wynosząca 2,5 kg.

Nożyce zostały wyposażone w specjalny system ograniczający poziom generowanego hałasu oraz tłumiący przenoszenie wibracji na użytkownika. Sprawia to, że urządzenie jest bezpieczne, ponieważ chroni przed ewentualnymi urazami wywołanymi drganiami.

R

Zalety

• Niska cena;
• Urządzenie jest lekkie;
• Bardzo wygodne w korzystaniu;
• Ergonomiczna konstrukcja.
Q

Wady

• Krótki czas pracy na jednym ładowaniu.

NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU SEKATORY TELESKOPOWE ŻYRAFA

elektryczny sekator do gałęzi

Model przeznaczony jest do przycinania gałęzi znajdujących się nie tylko nisko, ale również wysoko, ponieważ można go wydłużyć do 280 cm. Sekator jest poręczny i charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją, która ułatwia pracę. Uchwyty znajdują się w dwóch miejscach, w taki sposób, że ręce nie męczą się nadmiernie. Na urządzenie składają się trzy części: rękojeść, teleskopowa przedłużka oraz pochylana i obrotowa głowica z listwą tnącą.

Regulacja kąta głowicy oraz rękojeści pozwalają na dotarcie do trudnych miejsc i przycięcie krzewu w pożądany sposób. Główny włącznik posiada podwójne zabezpieczenie przed przypadkowym odpaleniem nożyc. Na cały zestaw składają się, oprócz sekatora, pasek na ramię, osłona na ostrze i instrukcja obsługi w języku polskim. Producent oferuje też gwarancję na okres dwóch lat, czyli standard w przypadku tego typu urządzeń.

Dane techniczne prezentują się z pewnością bardzo ciekawie. Mamy tutaj do czynienia z urządzeniem przewodowym, a więc silnik elektryczny pracuje o mocy 750 W. Napięcie robocze wynosi 230-240 V, a prędkość obrotowa bez obciążenia to 1500 obr/min. Urządzenie oferuje nam długość przyrządu bez przedłużki 140 cm. Warto jednak zauważyć, że istnieje możliwość skorzystania z teleskopu. Wtedy produkt z przedłużką ma długość 235 – 280 cm.

Co ciekawe, opcja wyposażona została w kąt regulacji głowicy od 0 do 100 stopni, a długość całkowita ostrza to aż 56 cm. Z uwagi na urządzenie sieciowe, waga urządzenia jest większa i wynosi 5 kg. Ostrze tnące wycięte laserowo, maksymalna średnica ciętych gałęzi to 24 mm.

R

Zalety

• Teleskopowa przedłużka,
• Szeroka możliwość regulacji;
• Spora moc;
• Długie ostrze.
Q

Wady

• Urządzenie jest ciężkie;
• Zasilanie przewodowe.

Szukamy trwałości i długiego ostrza bez przewodów? DEWALT NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU 18V DCM563PB 55cm

sekator elektryczny akumulatorowy

Cena sekatora może wydawać się z początku wysoka, jednak stoi za nią solidna jakość. Dowodem są rewelacyjne opinie od zadowolonych użytkowników oraz pozytywne recenzje. Producent daje 36 miesięcy gwarancji na produkt oraz przejrzystą instrukcję obsługi i dokument potwierdzający zakup. Niewątpliwie wadą jest brak akumulatora i ładowarki, co wiąże się z kolejnymi wydatkami. Jednak zalety ten problem zdecydowanie równoważą.

Na pierwszy rzut oka uwagę przykuwa design – żółty i czarny kolor oraz kompaktowy kształt sprawdzą się w każdym garażu lub schowku na narzędzia ogrodowe. Kolejną kwestią są praktyczne uchwyty pokryte fałdowaną gumą i plastikiem dla zapewnienia lepszego komfortu pracy. Na uwagę zasługuje tarcza zamontowana między uchwytem a ostrzem, która skutecznie chroni użytkownika przed uderzeniem ścinkami.

Dane techniczne prezentuje się nad wyraz dobrze. Typ akumulatora, który należy dokupić osobno, to XR Li-Ion o napięciu 18 V. Gwarantuje on 5Ah pojemności. Oznacza to, że czas pracy na jednym naładowaniu wynosi aż 75 min. Co ciekawe, urządzenie oferuje aż trzyletnią gwarancję.

Pod względem parametrów tnących, to długość ostrza wynosi 55 cm, a maksymalna grubość ciętej gałęzi 19 mm. Nie jest to co prawda dużo, lecz pozwala na korzystne korzystanie z urządzenia. Co więcej, warto wspomnieć też o ostrzu wycinanym laserowo ze stali hartowanej z 19 mm szczeliną tnącą. Waga urządzenia to tylko 2,9 kg. Aby aktywować trzyletnią gwarancję, należy zarejestrować produkt na stronie internetowej producenta.

R

Zalety

• Długi czas pracy;
• Bardzo pojemna bateria;
• Trzyletnia gwarancja;
• Długie ostrze.
Q

Wady

• Brak akumulatora w zestawie;
• Wysoka cena.

Nożyce AKUMULATOROWE Do Żywopłotu POWERMAT 20V 2A

elektryczny sekator

Profesjonalny zestaw do przycinania żywopłotu oraz innych cienkich gałęzi oferowany przez Powermat to kolejna propozycja, jaką umieściliśmy w zestawieniu. Za dosyć wysoką ceną stoją jakość, szybka dostawa i ogrom pozytywnych ocen oraz recenzji. Urządzenie jest wydajne, solidne i ergonomiczne. Sekator został zaprojektowany tak, aby maksymalnie ułatwić pracę oraz nie nadwyrężyć niepotrzebnie ciała. Ponadto sam wygląd zachwyca, kilka odcieni szarości z żółtymi wstawkami sprawiają, że miło się patrzy na nożyce.

Wyposażenie zestawu to sekator automatyczny, ładowarka akumulatorowa, akumulator, osłona nożyc, instrukcja obsługi w języku polskim oraz karta gwarancyjna. Ważna jest przez dwa lata, a więc to standardowy okres ochronny.

Jeśli chodzi o parametry tnące, to mocne ostrze jest w stanie wytrzymać nawet przypadkowe najechanie na siatkę ogrodzenia, a obszerna tarcza znajdująca się między ostrzem a uchwytem skutecznie chroni użytkownika przed wypadkiem. Pamiętajmy także o liczbach! Długość robocza wynosi 450 mm, a maksymalna średnica cięcia 16 mm. Jest to więc jedna z gorszych opcji z uwagi na małą grubość cięcia oraz przeciętną długość roboczą. Jeśli chodzi o długość całkowitą narzędzia, to wynosi ona 860 mm.

Inne dane techniczne to, między innymi, pojemność akumulatora, która wynosi jedynie 2Ah. Jest to typowa bateria litowo-jonowa. Urządzenie pracuje na obrotach bez obciążenia 1200 obr/min, a poziom mocy akustycznej jest stosunkowo niski jak na ten typ elektronarzędzi. Wynosi (LwA): 90,2 dB(A), a poziom ciśnienia akustycznego (LpA): 77,2 dB(A). Zaletą jest natomiast waga z akumulatorem, niecałe 3,5 kg.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Tarcza ochronna;
• Wysoka kultura pracy;
• Niska waga;
• Mocna konstrukcja.
Q

Wady

• Urządzenie oferuje stosunkowo przeciętne parametry tnące.

Budżetowa oferta? SEKATOR ELEKTRYCZNY STIGA SHT 500 NOŻYCE ŻYWOPŁOTY

sekator elektryczny na wysięgniku

Profesjonalne urządzenie znanej i dobrej marki w atrakcyjnej cenie, które dodatkowo oferowane jest z przedłużoną gwarancją potwierdzającą trwałość. Oferta przeznaczona jest do przycinania gałęzi i nadawania kształtu żywopłotom oraz krzewom ogrodowym i działkowym. Sekator zebrał do tej pory same pozytywne oceny i recenzje od zadowolonych użytkowników.

Dołączona gwarancja obejmuje okres 36-miesięcy, co potwierdza jego świetne wykonanie i trwałość. Narzędzie nie jest zasilane akumulatorem, jedynie sieciowo za pośrednictwem dołączonego kabla. Sekator jest szary i ma żółte wstawki, co pozwala na szybkie odnalezienie go wśród innych przyrządów. Uchwyty są ergonomiczne i miękkie – dostosowują się do dłoni użytkownika oraz gwarantują pewny chwyt i mniejsze przenoszenie drgań.

Rączka z tarczą ochronną jest obrotowa i można ustawić ją w pięciu pozycjach, dla jeszcze większego komfortu pracy. Pod względem danych technicznych, to deklarowana moc 500 W może okazać się nieco mała. Warto jednak pamiętać o tym, że zastosowano tutaj wzmocniony silnik szczotkowy, podwójne ostrze laserowo ostrzone o długości 45 cm, a także rączkę obracaną 180 stopni w celu poprawy komfortu pracy.

Z innych parametrów pamiętajmy też o poziomie wibracji 2,85 m/s2 czy o poziomie hałasu 98 dB(A). Urządzenie oferuje maksymalną grubość ciętej gałęzi 15 mm, a waga sekatora to około 3 kg. Na rynku przewodowych urządzeń, jest to stosunkowo niski ciężar. Obudowa jest trwała, wykonana z materiału ABS odpornego na zarysowania oraz uderzenia. Silnik posiada zabezpieczenie termiczne chroniące produkt przed przegrzaniem.

R

Zalety

• Ładny design;
• Regulowany uchwyt;
• Bardzo długa gwarancja;
• Ponadprzeciętne wykonanie;
• Wygodne uchwyty.
Q

Wady

• Brak zasilania akumulatorowego;
• Przeciętna maksymalna grubość ciętej gałęzi.

Na co zwrócić uwagę decydując się na sekator elektryczny akumulatorowy? Lista porad

Przedstawiona powyżej lista charakteryzuje się bardzo ciekawymi opcjami z różnymi parametrami. Co jeśli żaden z powyższych produktów nie spełnił naszych oczekiwań i nie jest on dla nas wystarczająco dobry lub zaawansowany? A może po prostu mamy inne wymagania i pragniemy kupić produkt o odmiennej charakterystyce? Warto więc zapoznać się z poradnikiem zakupowym i sprawdzić dokładnie które parametry odpowiadają za wysoką jakość produktów.

Pierwszą rzeczą, o której musimy pamiętać, to oczywiście wykonanie. Mamy tutaj na myśli nie tylko jakość konstrukcji, ale także klasę materiałów. Ponadto zwróćmy szczególną uwagę na baterię, a dokładniej rzecz biorąc na jej pojemność, czas pracy oraz czas ładowania. Równie kluczowym elementem są parametry tnące, w tym szerokość robocza.

Nie możemy też zapomnieć o praktyczności i funkcjonalności. Możliwości regulacyjne czy opcja założenia sekatora na wysięgnik to kolejna kluczowa grupa atrybutów. Nie inaczej jest z ogólnie rozumianym komfortem, między innymi wagą. Ponadto dodatkowym źródłem informacji o produkcie będą komentarze kupujących, ogólna ocena czy też cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za produkt. Szereg ciekawych informacji znajdziemy również tutaj: https://kobietawsadzie.pl/jaki-sekator-elektryczny-wybrac/

Jakość wykonania i klasa wykonania

Trwała obudowa to podstawa, jeśli chodzi o sekatory elektryczne. Warunki atmosferyczne mogą być różne, a praca między gałęziami także wymagająca. Dlatego kluczowe jest zweryfikowanie czy producent przewidział wytrzymały korpus, który dodatkowo nie będzie dużo ważył, bo to może negatywnie wpłynąć na późniejszy komfort użytkowania. O tym jednak później.

Jeśli mowa o wykonaniu, to przede wszystkim trzeba zweryfikować stan nożyc. Ostrze musi być niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Ponadto pamiętajmy też o tym, aby było wykonane w taki sposób, aby nie stępiło się po kilkunastu użyciach. Tylko wtedy mamy pewność, że oferta posłuży nam przez wiele lat.

Ostrze tnące są zazwyczaj przygotowywane ze stali hartowanej, które przygotowuje się laserowo. Innym rozwiązaniem, które jest nieco bardziej budżetowe lecz wciąż bardzo trwałe, to ostrza ze stali wysokowęglowej. Taka opcja przekłada się na zwiększoną stabilność, a dodatkowo zmniejsza zużycie.

Co ciekawe, niektórzy producenci chwalą się właściwościami samoostrzącymi, co zazwyczaj dotyczy podwójnych hartowanych ostrzy, które są wstępnie laserowo ostrzone.

SEKATOR ELEKTRYCZNY STIGA SHT 500 NOŻYCE ŻYWOPŁOTY

sekator elektryczny na wysięgniku

DEWALT NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU 18V DCM563PB 55cm

sekator elektryczny akumulatorowy

Pojemność akumulatora i czas pracy na baterii

Na rynku mamy dostęp do trzech rodzajów sekatorów, a mianowicie spalinowe, elektryczne zasilane sieciowo, a także sekatory elektryczne akumulatorowe. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najciekawsza z uwagi na wysoką moc, większą kulturę pracy niż odpowiedniki spalinowe, a także większą kompaktowość niż zasilane sieciowo.

Akumulatorowe sekatory mają jednak taki problem, że są nieco droższe z uwagi na samą baterię. Jednakże, oferują bardzo niską wagę, a dodatkowo nie musimy martwić się o kabel oraz o jakiekolwiek ograniczenia. Dodatkowo jeśli kupimy właściwą opcję, to bateria starczy na bardzo długi czas.

Jeśli chodzi o pojemność, to minimalna zalecana wartość wynosi 2 Ah. Jednakże, warto pomyśleć o tym, aby kupić opcję nieco pojemniejszą, bo to pozwoli nam na jeszcze dłuższą pracę. Największe akumulatory mają nawet i 6 Ah pojemności, co natomiast przekłada się na bezustanną pracę przez, mniej więcej, 80-90 minut.

Praktyczność sekatora, czyli długość robocza

Długość ostrza to kolejny istotny aspekt podczas wyboru właściwych nożyc do cięcia gałęzi i żywopłotu. Kiedy mamy do czynienia z bardzo wysokimi krzewami, to istotny będzie zakup sekatora bardzo praktycznego, a więc oferującego długość roboczą przekraczającą 50 cm. Ostrza tnące mogą mieć oczywiście długość wynoszącą 40-50 cm i również świetnie się spiszą.

Oczywiście jeśli zamierzamy przycinać gałęzie znajdujące się niezwykle wysoko nad ziemią, to jedynym polecanym rozwiązaniem jest oczywiście sekator elektryczny na wysięgniku. W takiej sytuacji długość po zastosowaniu przedłużki wzrasta do nawet 280 cm.

Nawet jeśli wyposażymy się w żyrafę, to wciąż warto mieć na uwadze regulację. Mowa tutaj przede wszystkim o możliwości regulacji kąta głowicy tnącej w zakresie wynoszącym nawet do 100 stopni. Dodatkowo sam wysięgnik może być regulowany, więc jeśli potrzebujemy, długość przedłużki skrócimy z prawie 3 metrów do „jedynie” 2 metrów.

NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU SEKATORY TELESKOPOWE ŻYRAFA

elektryczny sekator do gałęzi

Kupując sekator elektryczny do gałęzi pamiętajmy też o komforcie użytkowania

Nożyce akumulatorowe mają jedną, ogromną zaletę nad sieciowymi – nie wymagają przewodu zasilającego do pracy. Oznacza to, że nie musimy martwić się o zbyt krótki kabel czy też zawinięcie się przewodu i tworzenie się supłów.

W porównaniu do spalinowych opcji, są cichsze. Co prawda ich poziom głośności dalej jest na bardzo wysokim poziomie (natężenie dźwięku wynosić może od 80 do nawet 100 dB). Jest to jednak o wiele cichsze rozwiązanie niż spalinowy odpowiednik.

Nawet jeśli mamy do czynienia z mniej kłopotliwym i cichszym rozwiązaniem, to wciąż warto pamiętać o elementach pozytywnie wpływających na komfort korzystania z przedmiotu, a mianowicie niska waga czy wygodny uchwyt, który dodatkowo można dostosować do naszych preferencji.

AKUMULATOROWE Nożyce do żywopłotu NAC 18V 45 cm

sekator elektryczny

Jedną z takich właśnie opcji jest obrotowy uchwyt. Możliwość obrócenia go w dwóch płaszczyznach czy też inna możliwość regulacji to podstawa. Oczywiście pamiętajmy o tym, że dodatkowymi udogodnieniami będą włączniki znajdujące się w komfortowym do obsługi miejscu – to samo tyczy się podwójnych zabezpieczeń.

Jeśli chodzi o wagę, to ciężar sekatorów wynosi od 2 kg do nawet i 8-10 kg. Jeśli chodzi o te akumulatorowe, to trudno znaleźć opcję cięższą niż 5 kg, lecz to wciąż całkiem sporo. Powinniśmy szukać nożyc o maksymalnej wadze własnej wynoszącej do 3,5 kg, gdyż po dodaniu potencjalnych akcesoriów jak, na przykład, teleskop, waga znacznie się zwiększy.

Opinie oraz cena – czy warto kupić budżetowy elektryczny sekator do żywopłotu?

Pozytywne opinie, które pochodzą nie tylko od zweryfikowanych kupujących, ale także od osób profesjonalnie korzystających z tego typu narzędzi i wypowiadających się na forach specjalistycznych to jeszcze inny sposób na zweryfikowanie oferty. Jeśli zastanawiamy się nad popularną propozycją, to bardzo często po zakupie użytkownicy dzielą się przemyśleniami na temat tych opcji.

Co prawda uwagi pochodzące od innych użytkowników nie powinny być uznawane za kompletnie obiektywne źródło informacji, to jeśli się one powtarzają, są relatywnie prawdziwe. To jednak tylko dodatkowe dane, a głównie powinniśmy skupić się na deklaracjach producenta – jest to szczególnie ważne w przypadku zakupów online, ponieważ przy takiej formie mamy możliwość zwrotu produktu bez podania przyczyny.

Nożyce AKUMULATOROWE Do Żywopłotu POWERMAT 20V 2A

elektryczny sekator

Stosunek jakości do ceny to kolejna metoda pomagająca nam określić czy dany przedmiot rzeczywiście jest warty pieniędzy i czy na rynku nie znajdziemy tańszej, a może i lepszej alternatywy. Oczywiście zanim porównamy dwa produkty cenowo, trzeba sprawdzić ich parametry, ich okres gwarancyjny i wykonanie, a także wszystkie pozostałe parametry i cechy szczególne, które opisane zostały w powyższym poradniku. Tylko wtedy będziemy wiedzieć czy dana oferta będzie lepsza czy też nie.

Podsumowanie rankingu sekatorów elektrycznych 2024

W dzisiejszym rankingu na pierwszym miejscu uplasował się produkt o niesamowitej charakterystyce, długim czasie pracy, a także bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. AKUMULATOROWE Nożyce do żywopłotu NAC 18V 45 cm to opcja gwarantująca atrakcyjne parametry tnące, a także świetnie oceny i dobrą cenę. Oprócz tego, mamy tutaj do czynienia z bardzo niską wagą oraz podstawową funkcjonalnością.

Jeśli jednak oferta ta nie przypadła nam do gustu bądź nie jesteśmy zadowoleni ze zwycięzcy bądź z alternatyw przedstawionych w zestawieniu, to warto rozpocząć poszukiwania na własną rękę. Tutaj zauważmy jednak, że kluczowa jest wiedza na temat wielu parametrów i atrybutów odpowiadających za wydajność, z jaką dany produkt tnie. Tylko wtedy, gdy poznamy je wszystkie, to będziemy w stanie podjąć świadomą decyzję odnośnie kupna nożyc do żywopłotu.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki sekator elektryczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews