Czy podczas żmudnej pracy przy strzyżeniu żywopłotu zastanawiasz się, jak uniknąć tej mozolnej pracy? Zapewne zastanawiasz się właśnie nad kupieniem nożyc automatycznych, które znacznie umilą Twój czas spędzony na działce lub w ogródku. Na polskim rynku znajdziesz sporo interesujących ofert. W śród nich wyróżniają się nożyce elektryczne, które nie tylko zwiększają wydajność, ale pozwalają także na większą precyzję i tym samym, lepszy efekt końcowy. 

Poniżej prezentujemy kilka ciekawych modeli nożyc automatycznych oferowanych w 2024 roku. Dzięki tej liście możesz zorientować się w ich ogólnej charakterystyce. Żeby pomóc Ci zdecydować, czy nożyce elektryczne są odpowiednie do Twoich potrzeb, napiszemy również:

  • skąd czerpać wiedzę o nożycach tego typu,

  • porównamy nożyce elektryczne z innymi modelami,

  • przedstawimy kryteria, według których warto podjąć decyzje odnośnie najlepszych nożyc.

Na koniec postaramy się wskazać, który z prezentowanych modeli posiada optymalne właściwości. 

Nożyce elektryczne – ranking 2024

 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BP 8477

Nożyce elektryczne BP-8477

9.9

Tani

Allegro Logo
Riwall 556

Nożyce Riwall 556

9.9

Średni

Allegro Logo
KD 173

Nożyce KD 173

9.8

Drogi

Allegro Logo
HECHT 675

Sekator HECHT 675

9.6

Drogi

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
Tagred TA460

Nożyce Tagred TA460

9.5

Tani

Allegro Logo

Elektryczne nożyce do przycinania żywopłotu – BP-8477

nożyce elektryczne do żywopłotu opinie


Elektryczne nożyce firmy Bass Polska charakteryzują się lekkością, której zawdzięczają stali wysokowęglowej, jaka została zastosowana, przy jej produkcji. Dużym atutem jest także system jej uruchomiania, bazujący na dwustopniowym przełączniku. To rozwiązanie zapobiega możliwości włączenia nożyc do żywopłotu w sposób przypadkowy i nieumyślny. Wyposażona jest w obrotową rączkę (aż do 180 stopni), która zwiększa komfort czasochłonnej pracy, ułatwiając cięcie gałęzi zarówno w ruchu pionowym, jak i w poziomym.

R

Zalety

są wyposażone w silnik o mocy 600W
⦁ prędkość ostrza na jałowym biegu wynosi 1400 obrotów na minutę
⦁ posiada ostrze o długości 61 cm
⦁ posiada obrotową rączkę (180 stopni)
⦁ są wyposażone w dwustopniowy system uruchamiania

Q

Wady

stosunkowo duża waga, jak na tego typu sprzęt – 5 kg

Elektryczne nożyce do przycinania żywopłotu – Riwall 556

nożyce do żywopłotu elektryczne ranking


Nożyce, które pracują w oparciu o silnik Riwall Turbo GTVX+, dzięki któremu osiągają wydajność do 900W. Silnik charakteryzuje się czeskim poziomem jakości, która gwarantuje długą, bezawaryjną pracę. Skuteczność przy przycinaniu gałęzi zapewnia im również zastosowanie diamentowych ostrzy. Wykorzystanie technologi ruchomej rękojeści (180 stopni obrotu) dodatkowo zwiększa komfort pracy i skuteczność przy cięciu gałęzi. 

R

Zalety

są wyposażone w silnik o mocy 900W
⦁ prędkość ostrza na jałowym biegu wynosi 1400 obrotów na minutę
⦁ posiada ostrze o długości 61 cm
⦁ posiada obrotową rączkę (180 stopni)
⦁ są wyposażone w osłonę chroniącą przed kawałkami przycinanych gałęzi

Q

Wady

wysoka cena rączki teleskopowej, przy opcji cięcia na stojąco

Spalinowe nożyce do przycinania żywopłotu – KD 173

nożyce do żywopłotu akumulatorowe opinie


Nożyce spalinowe wyprodukowane przez Kraft&Dele odznaczają się dużą mocą silnika – 1700W oraz wysokimi osiągami obrotu ostrza na jałowym biegu, które wynoszą 6500 obrotów na minutę. Parametry te gwarantują dużą wydajność pracy. Maszyna jest uruchamiana przy pomocy rozrusznika, które działa na bazie paliwa stanowiącego mieszankę oleju i benzyny bezołowiowej (zmieszane w proporcjach 1:25). Model ten skonstruowano zgodnie z zasadami ergonomii, co widać na przykładzie wykonania wygodnej, obrotowej rękojeści o dobrze umiejscowionym punkcie ciężkości. Dzięki temu praca z nożycami KD 173 jest komfortowa, nawet przy długim czasie użycia.

R

Zalety

są wyposażone w silnik o dużej mocy – 1700W
⦁ prędkość ostrza na jałowym biegu wynosi 6500 obrotów na minutę
⦁ posiada ostrze o długości 65 cm
⦁ posiada obrotową rączkę
⦁ ergonomiczne wykonanie

Q

Wady

spora waga urządzenia – 7 kg
⦁ głośny silnik, generujący hałas o sile 108 dB

Elektryczne nożyce do przycinania żywopłotu HECHT 675

nozyce elektryczne do zywoplotu


Nożyce elektryczne typu HECHT są wyposażone w wysięgnik teleskopowy, który pozwala na regulację wysokości pracy maszyny w zakresie od 150 cm do aż 280 cm. To największa zaleta tego modelu, dzięki której znacznie ułatwia strzyżenie wysokich i trudno dostępnych partii żywopłotu. Co więcej, jest to maszyna wyposażona w silnik o dużej mocy 750W, która pozwala na zachowanie wydajności pracy. Niewielkie rozmiary tych nożyc przyczyniają się do wysokiego komfortu pracy, za sprawą dużej poręczności i sporych możliwościach manipulacji urządzeniem.

R

Zalety

są wyposażone w silnik o mocy 710W
⦁ maksymalny zasięg trzonka wynosi 280 cm
⦁ posiada ostrze o długości 61 cm
⦁ ma możliwość regulowania kąta głowicy

Q

Wady

stosunkowo krótkie ostrze – 51 cm
⦁ stosunkowo duży ciężar 5 kg

Elektryczne nożyce do żywopłotu – Tagred TA460

nożyce do żywopłotu spalinowe opinie


Nożyce elektryczne marki Tagred wyróżniają się pod względem lekkości wykonania (niecałe 3 kg wagi). Ich konstrukcja jednocześnie charakteryzuje się solidnością i trwałością. Dzięki niskiemu poziomowi emitowanych przez silnik wibracji, praca jest wykonywana w stosunkowo cichych, nie nadwyrężających słuchu, warunkach. Model ten jest wyposażony w dwustopniowy system włączania, który gwarantuje uniknięcie niebezpiecznej sytuacji w wypadku przypadkowego uruchomienia silnika. Przeźroczysta osłona, którą posiada ten model również przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu pracy, chroniąc przed opiłkami i kawałkami odcinanych gałęzi.

R

Zalety

są wyposażone w silnik o mocy 1250W
⦁ prędkość ostrza na jałowym biegu wynosi 1400 obrotów na minutę
⦁ są bardzo lekkie – ich waga to jedynie 2,2 kg
⦁ dysponuje osłoną przed odcinanymi gałęziami
⦁ są wyposażone w dwustopniowy system uruchamiania

Q

Wady

Krótkie ostrze o długości 40 cm

Jak wybrać dobre nożyce do strzyżenia
Wiedza specjalistyczna

Przed dokonaniem zakupu jakiegokolwiek sprzętu elektrycznego, w tym także nożyc elektrycznych warto zasięgnąć wiedzę u profesjonalistów. Internet oferuje nam sporo stron z wiedzą na temat tych urządzeń o dobrej merytorycznej jakości. Artykuł, który czytasz już jest dobrą inwestycją w Twój czas. Dzięki niemu, w przystępny sposób dowiadujesz się o 
⦁ dobrej jakości nożycach do żywopłotu, dostępnych na polskim rynku, oraz
⦁ praktycznych poradach, które pomogą w wyborze odpowiedniej dla Ciebie maszyny

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę, ponieważ nigdy wcześniej nie używałeś tego typu nożyc, lub w ogóle zastanawiasz się, czy warto zamienić zwykły, ręczny sekator na elektryczny odpowiednik, warto poszukać także gdzie indziej. Polecamy zajrzeć na strony z profesjonalnymi opisami tego typu urządzeń, na przykład stronę budujesz.pl (https://www.budujesz.pl/wiadomosc/nozyce-do-zywoplotu-jak-wybrac-jakie-najlepsze/6514/). Wartościową wiedzę można także odnaleźć, przeszukując fachowe filmiki prezentujące elektyczne nożyce. Dowiesz się z nich nie tylko o markach produktów, ale także o ich budowie (https://www.youtube.com/watch?v=0D1NhKhpbSg) oraz na własne oczy przekonasz się jak działają.

nożyce elektryczne do żywopłotu opinie

Nożyce elektryczne – czy warto?


Być może odwiedziłeś tą stronę, żeby dowiedzieć się więcej o elektrycznych nożycach, masz jednak wątpliwości, czy tego typu urządzenie skutecznie zastąpi zwykły sekator, lub czy nie lepiej zaopatrzyć się w sekatory spalinowe lub akumulatorowe. 
Poniżej przedstawimy krótko dostępne modele nożyc do żywopłotu i dokonamy ich porównania na podstawie opinii szerokiego grona internautów. Dzięki temu możesz sobie wyrobić zdanie na ich temat.

nożyce do żywopłotu elektryczne ranking
Nożyce ręczne, czyli sekator. Opinie.


To lekkie, poręczne urządzenia. Zapewniają precyzję uzyskanych efektów. Są także najtańszym typem nożyc do żywopłotów. Nadają się jednak tylko do niewielkich żywopłotów i krzewów o stosunkowo wątłych pędach. Praca przy ich użyciu jest czasochłonna.


Nożyce elektryczne. Opinie.


Nożyce działające przy użyciu kabla zasilającego, dobrze radzą sobie na działkach o średniej wielości. Zapewniają precyzję i wydajność pracy. Ich konstrukcja umożliwia ścinanie gałęzi w trudno dostępnych miejscach.


Nożyce spalinowe. Opinie.


Nożyce tego typu są skierowane do profesjonalnych prac na dużych przestrzeniach, w parkach i dużych ogrodach. Są najbardziej wydajnym typem nożyc do żywopłotów, ze względu na dużą moc silnika. Ich sporymi wadami są jednak: duża emisja zanieczyszczeń i hałasu. Te czynniki znacząco obniżają jakość pracy.


Nożyce DO TRAWY akumulatorowe. Opinie.


Nożyce zasilane przez akumulatory są bardziej mobilne niż te elektryczne, ponieważ nie potrzebują kabla zasilającego. W przeciwieństwie do spalinowych odpowiedników nie emitują spalin. Ich poważną słabością jest fakt, że czas działania akumulatora nie przekracza godziny. Nadają się więc do pracy na niewielkich obszarach.


Jakie nożyce elektryczne są dobre?


Powyższy przegląd opinii pozwala zauważyć, że nożyce elektryczne, pomimo ograniczonej mobilności i nie najwyższej mocy silnika to wybór, pod pewnymi względami optymalny. Jeżeli nie pracujemy w firmie ogrodniczej, której zleca się zajęcie dużymi obszarami potrzebującymi przycięcia, nożyce elektryczne będą najlepszym rozwiązaniem. Są wydajniejsze niż nożyce ręczne i akumulatorowe, a przewagę nad nożycami spalinowymi zyskują dzięki większemu komfortowi pracy – ze względu na lekkość, cichość i czystość pracy. 
Musimy więc zastanowić nad kolejnym ważnym pytaniem, które się teraz nasuwa: jak wybrać odpowiednie nożyce elektryczne? Poniżej podajemy kilka dobrych rad.


1. Indywidualne potrzeby
Dobre nożyce do żywopłotu powinny być dopasowane do osobistych preferencji i potrzeb. Dlatego przed decyzją o zakupie konkretnego modelu nożyc dobrze jest zastanowić się, do jakiego rodzaju i do jak dużej ilości pracy ich potrzebujemy. Dzięki temu będziemy w stanie trafnie przejrzeć dostępne oferty pod względem właściwości konkretnych maszyn.
2. Znaczenie ostrzy 
Ostrze to element nożyc elektrycznych, który nie tylko decyduje o wydajności, ale także o jakości pracy. Od ich jakości, czyli między innymi, ostrości, zależy to, czy nie okaleczymy roślin przez pracę przytępiałym narzędziem.
Dobre ostrza wycięto laserowo i wyszlifowano przy użyciu technologi używającej diamentów. Stal nierdzewna lub węglowa to materiały, które podnoszą jakość ostrzy. Warto więc zwrócić na nie uwagę w pierwszej kolejności. 
3. Moc silnika i wydajność
Wydajność jest także zależna od mocy silnika, w jaki dane nożyce są wyposażone. Naturalnie wyższa moc przekłada się na lepszą wydajność. Ta właściwość wpływa nie tylko na szybkość obrotów ostrza, ale także pozwala dużo łatwiej poradzić sobie z grubszymi gałęziami. 
4. Szybkość obrotowa ostrza
Szybkość jaką ostrze obraca się w przeciągu minuty decyduje o wyznaczeniu tzw. momentu obrotowego. Ten wskaźnik przekłada się na szybkość dokonywanego cięcia. Z kolei szybkość cięcia pozwala na wydajną pracę oraz lepszy efekt. Wysoki wskaźnik momentu pędu oznacza, pod warunkiem dobrej jakości ostrza, że przycinane rośliny nie będą szarpane przez urządzenie. Tym samym łatwiej będzie nam uzyskać wymarzony, estetyczny efekt. 
5. Poręczność uchwytu
Odpowiedni uchwyt powinien charakteryzować się ergonomicznym kształtem. Ogromnym ułatwieniem pracy daje taki uchwyt, który pozwala na na swobodne nim poruszanie, najlepiej z uwzględnieniem dużego konta nachylenia. Dzięki takim uchwytom możliwa jest manipulacja nożycami z różnych pozycji. Zwiększa to zarówno precyzję, jak i komfort pracy. 
Jeżeli uchwyty wyposażone są także w osłonę jest to dodatkowa zaleta, znacząco ulepszając jakość pracy. Pozwala na nieprzejmowanie się opiłkami i kawałkami gałęzi, jakie w innym wypadku, lecą w naszym kierunku, podczas strzyżenia.

Najlepsze elektryczne nożyce w sezonie 2023

Opierając się na powyższych kryteriach, możemy postarać się ocenić, które, z pośród prezentowanych nożyc, są najlepsze. 

Nożyce spalinowe KD – 173 zapewniają z pewnością najbardziej wydajną pracę. Jednakże poważnymi wadami tego modelu są: waga, która sprawia, że praca wymagająca dłuższego czasu może przez to stać się uciążliwa, wysokie stężenie hałasu, które również nie zapewnia komfortu, oraz emisja spalin, które zmniejszają nie tylko przyjemność z wykonywanej czynności, ale też nie są korzystne dla naszego samopoczucia i zdrowia. 

Jeżeli nie musimy strzyc dużych powierzchni, lepiej zainwestować czas w nożyce Riwall 556. Moc silnika tego urządzenia jest imponująca, w porównaniu z pozostałymi nożycami. Jednocześnie, dzięki długości ostrza i teleskopowej rękojeści, zapewniają precyzję pracy nawet w stosunku do wysokich żywopłotów. Dodatkowe zalety w postaci ruchomego uchwytu oraz osłony znacząco zwiększają pracy. Model Riwall 556 dzieli z pozostałymi nożycami elektrycznymi zalety konstrukcyjne, zdobywając nad innymi produktami oferowanymi w 2023 przewagę dzięki wydajnemu silnikowi.  

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie nożyce elektryczne do żywopłotu
Average rating:  
 4 reviews
 by ktosia

No ja to nie mam żadnego żywopłotów, ale jeśli miałabym wybierać, to na pewno byłaby to marka Fiskars. W końcu oni mają wszystkie sprzęty porządne, dobre, znane. Ogólnie ja to muszę kupić sobie nożyce do gałęzi i też będę od nich kupowała.

 by brokat

Zazwyczaj tak bywa, że znane marki ogrodnicze wypuszczają swoje sprzęty tego rodzaju. Nie wszystkich co dotyczy, ale niektórych owszem. W sumie nie wiedziałabym od kogo mam to kupić ale po to właśnie mam przemiany domowe 😉

 by wladimir

Tak człowiek sobie nie pomyśli, ale naprawdę mamy dużo dużo łatwiej niż nasi dziadkowie czy rodzice. Przecież o takich nożycach do żywopłotu to w ogóle jeszcze niedawno nie słyszeliśmy. A dziś można powiedzieć, że to jest na porządku dziennym.

 by nowamoja

Faktycznie, takie sprzęty to się codziennie nie przydają, ale od czasu do czasu owszem. U nas w domu to tato właśnie zawsze był odpowiedzialny za takie rzeczy, a teraz my musimy kupić coś porządnego. Dzięki wam już wiemy, co to ma być;)