Jeśli nasz dom nie jest podłączony do sieci kanalizacyjnej, to jesteśmy skazani na korzystanie z szamba. Aby jednak mieć gwarancję, że wszystkie zanieczyszczenia są skutecznie odprowadzane z mieszkania i lądują w szambie, musimy wybrać skutecznie działającą i bardzo mocną pompę do szamba. Jak jednak upewnić się, że dobrze wybierzemy?

Kryteriów, na które należy zwrócić szczególną uwagę jest bardzo dużo. Zadanie jest szczególnie trudne, kiedy nie mamy zielonego pojęcia jak takie urządzenia są skonstruowane i na co powinniśmy patrzeć, aby nie popełnić gafy i nie martwić się o nieskuteczne działanie pompy. Na szczęście nie jesteśmy osamotnieni w tym problemie, bo dla każdego zainteresowanego przygotowaliśmy zestawienia pomp do wody brudnej.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
POMPA DO SZAMBA WODY BRUDNEJ CZYSTEJ WAZ 30M 1

GATEC WQD10

9.9

Średnia

Allegro Logo
POMPA SZAMBA KAZDEJ WODY Z ROZDRABNIACZEM WAZ 20m 1

Champion

9.8

Tania

Allegro Logo
POMPA DO WODY BRUDNEJ SZAMBA Z ROZDRABNIACZEM 1

POMPA Z ROZDRABNIACZEM

9.7

Tania

Allegro Logo
POMPA DO SZAMBA I BRUDNEJ WODY SZLAMOWA EUROTEC 1

EUROTEC PU205

9.6

Średnia

Allegro Logo
POMPA DO SZAMBA WODY BRUDNEJ CZYSTEJ WAZ 20M 1

MAR-POL QDX M79910

9.5

Tania

Allegro Logo
MOTOPOMPA XGP20 30m pompa spalinowa do wody 2 1

MOTOPOMPA XGP20

9.4

Droga

Allegro Logo

W rankingu 2024 eksperci postanowili przyjrzeć się każdej opcji wartej uwagi ze względu na świetne parametry, dobrą cenę, jak i wiele innych atrybutów. Przy tym pamiętaliśmy, aby w analizie porównawczej uwzględnić maksymalne zanurzenie, wydajność, a także jakość konstrukcji, typ materiałów użytych do produkcji sprzętu, jak i wyposażenie końcowe.

POMPA DO SZAMBA WODY BRUDNEJ CZYSTEJ + WĄŻ 30M

pompa do brudnej wody z rozdrabniaczem

Najlepsza pompa do basenu polskiej marki Mar-Pol to wysokiej jakości urządzenie najwyższej jakości stosowane w pożarnictwie. Wraz z pompą użytkownik otrzymuje ogumowanego węża strażackiego o długości 30 metrów, dwudziestometrową linkę służącą do opuszczania pompy oraz zestaw szybkozłączek. Urządzenie ma niezwykle mocną żeliwną obudowę zamkniętą hermetycznie.

Jej powierzchnia jest chropowata, co świadczy o materiale wysokiej jakości. Hermetyczne zamknięcie zupełnie nie przepuszcza wody ani pyłów. W pompie zastosowano uniwersalne, dwucalowe złączki. Wąż strażacki jest biały, pokryty gęsto tkanym materiałem syntetycznym, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne; środek węża został całkowicie ogumowany, co dodatkowo zwiększa jego trwałość.

Średnica węża to 52 milimetry, jest ona stosunkowo duża, co z kolei pozwala na szybki przepływ dużych ilości cieczy. Wąż jest w stanie wytrzymać ciśnienie do 50 barów. Maksymalna wydajność pompy to 18000 l/h i można ją zanurzyć na głębokość maksymalnie 10 metrów. Pompa jest dosyć ciężka, waży 15 kilogramów, ale posiada specjalny uchwyt do zaczepienia linki, co ułatwia jej używanie.

R

Zalety

• Wysoka jakość wykonania;
• Mocny i skuteczny wirnik;
• Duży zestaw.
Q

Wady

  • Bardzo ciężka.

POMPA SZAMBA KAŻDEJ WODY Z ROZDRABNIACZEM+ WĄŻ 20m

pompa do wody brudnej ranking

Pompa marki Champion to model o mocy 3265 Watów cechujący się wydajnością na poziomie 20000 l/h. Urządzenie waży 11 kilogramów i przychodzi w pakiecie z dwudziesto metrowym wężem i rozdrabniaczem. Produkt sprawdza się do wypompowywania szamb, gnojowic oraz w przypadku zalanej piwnicy lub garażu. Wewnętrzny rozdrabniacz skutecznie eliminuje wszelkie duże obiekty.

Wąż tłoczny z PCV ma średnicę dwóch cali i wytrzymałość do dwóch barów. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne i zgięcia, a jego wnętrze wyściełane jest śliską gumą, tak aby ciecz mogła swobodnie przepływać. Hermetycznie zamknięta obudowa powstała z żeliwa, co sprawia, że urządzenie jest trwałe i odporne na wszelkie uderzenia.

Pompa może być zanurzona na głębokość ośmiu metrów i jest to jednocześnie jej maksymalna wysokość podawania wody. Wzmocniony kondensator startowy gwarantuje szybkie rozgrzanie urządzenia i stabilną pracę na stałym, wysokim poziomie wydajności. Pompa ma ciemny, granatowy kolor, a na szczycie zlokalizowano praktyczny uchwyt umożliwiający wygodne zatapianie i wyławianie urządzenia.

R

Zalety

• Bardzo mocna konstrukcja;
• Rozdrabniacz łopatkowy;
• Szerokie zastosowanie.
Q

Wady

  • Na małą głębokość.

POMPA DO WODY BRUDNEJ SZAMBA Z ROZDRABNIACZEM

mocna pompa do szamba

Ten model waży 12 kilogramów i charakteryzuje się mocą na poziomie 0,55 kW. Wydajność pompy wynosi 18000 l/h. Żeliwna obudowa została hermetycznie przyspawana, dlatego urządzenie można w całości zatapiać na maksymalnie 10 metrów głębokości. Produkt posiada uniwersalne, dwucalowe wyjście na węża o średnicy 52 milimetrów.

Pompa jest sprzedawana samodzielnie, bez węża, ale można do niej przyłączyć zarówno węża z PVC jak i parciany wąż strażacki. Wzmocniony kondensator startowy sprawia, że model bardzo szybko się uruchamia i pracuje ze stałą wydajnością. Niezawodny, bezawaryjny silnik indukcyjny dodatkowo wyposażono w bardzo grube uzwojenie, aby zapewnić jeszcze lepsze efekty w możliwie najkrótszym czasie.

Wewnątrz pompy zastosowano turbinę rozdrabniającą, która mieli ewentualne przeszkody i sprawia, że pompowana ciecz jest jednorodna. Niewątpliwą zaletą modelu jest dodatkowe zabezpieczenie termiczne, dzięki któremu pompa się nie przegrzewa nawet podczas bardzo intensywnej pracy. W przypadku nagłego, niebezpiecznego wzrostu temperatury silnika, wyzwalacz termiczny chroni konstrukcję przed zniszczeniem. Na szczycie urządzenia przytwierdzono metalowy uchwyt, do którego należy przytwierdzić linę spuszczającą.

R

Zalety

• Mocna obudowa;
• Dobra wydajność;
• Dobry silnik.
Q

Wady

  • Brak węża w zestawie.

POMPA DO SZAMBA I BRUDNEJ WODY SZLAMOWA EUROTEC

pompa do brudnej wody o dużej wydajności

Wysokiej jakości pompa Eurotec jest sprzedawana w komplecie z trzydziesto metrowym wężem strażackim. Model jest zasilany sieciowo za pomocą dołączonego kabla i pracuje z mocą 3000 Watów. Urządzenie cechuje się bardzo dużą wysokością maksymalną podawania cieczy; pompę można ustawić na głębokości dwudziestu metrów. Maksymalny przepływ cieczy przez pompę to 25000 litrów na godzinę.

Model został hermetycznie zamknięty, dlatego może być całkowicie zanurzony w każdym rodzaju cieczy. Profesjonalny wąż wewnątrz jest pokryty śliską gumą, co zapobiega powstawaniu złogów i pozwala na stały przepływ wypompowywanej cieczy. Na górnej powierzchni znajduje się mocno przykręcony, dwiema śrubami metalowy uchwyt, do którego należy przytwierdzić specjalną linę.

W pompie znajduje się zaawansowany rozdrabniacz dodatkowo zabezpieczający całość przed ewentualnym zapchaniem. Urządzenie wyposażono w mocny silnik i zastosowano ochronę w postaci wyłącznika termicznego. W przypadku nadmiernego nagrzania pompa automatycznie się wyłączy, a ponowne włączenie będzie możliwe dopiero po zupełnym ostygnięciu silnika. Model jest zdatny do pompowania każdego rodzaju cieczy, sprawdzi się w szambach, gnojowicach oraz basenach.

R

Zalety

• Wąż o długości 30 metrów w zestawie;
• Wysoka wydajność;
• Zatapialna do 20 metrów głębokości.
Q

Wady

  • Wysoka waga.

POMPA DO SZAMBA WODY BRUDNEJ CZYSTEJ + WĄŻ 20M

pompy do szamba

Kolejna pompa polskiej marki, która ma mocną żeliwną obudowę odprowadzającą ciepło, w taki sposób, aby silnik się nie przegrzał; ponadto konstrukcja zawiera dodatkowe zabezpieczenie termiczne w postaci automatycznego przełącznika, który wyłącza silnik w razie zagrożenia przegrzaniem. Pompa sprzedawana w zestawie z wężem, linką spuszczającą, złączkami i sitem.

Specjalne sito wstępnie filtruje ciecz i jest ono opcjonalne; należy je przyłączyć wtedy, kiedy potrzebna jest czysta woda. Po przejściu przez sito ciecz jest przepuszczana przez sześcio łopatkowy wirnik, który skutecznie rozdrabnia wszystkie duże elementy, tak aby wąż się nie zapchał. Wąż jest ogumowany wewnątrz, z zewnątrz natomiast pokryto go bardzo mocnym materiałem PVC odpornym na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Pompę można zanurzać na głębokość do 20 metrów. Niewątpliwą zaletą jest waga urządzenia – 10 kilogramów; ułatwia to operowanie pompą. Maksymalne obroty silnika sięgają do 2850 obrotów na minutę, co pozwala na przepływ cieczy z wydajnością do 1500 litrów na godzinę. Maksymalna moc silnika wynosi 0,55 kW przy zasilaniu 230 V.

R

Zalety

• Sitko do wstępnej filtracji w zestawie;
• Niska waga;
• Dobry wirnik.
Q

Wady

  • Nieczytelna instrukcja obsługi.

MOTOPOMPA XGP20 +30m pompa spalinowa do wody 2”

Urządzenie marki Ripper różni się nieco konstrukcją – nie jest to pompa zanurzeniowa. Model waży 25 kilogramów i zastosowano w nim cicho pracujący silnik spalinowy. Moc silnika to siedem koni mechanicznych, a dokładny hałas generowany przez urządzenie wynosi 86 decybeli. Do modelu dołączono cztery antywibracyjne stopki, opaski zaciskowe, dwucalowe złączki, klucz do świec, węża ssawnego o długości czterech metrów, trzydziesto metrowego węża strażackiego oraz olej silnikowy SAE 30.

Pompę wyposażono w żeliwną turbinę z czterema ostrymi łopatkami – dzięki temu w pompie są eliminowane wszystkie stałe obiekty, które mogłyby powodować zapychanie się przewodu. Parciany wąż strażacki jest niezwykle mocny i wytrzymały. Jego śliskie wnętrze sprawia, że ciecz jest szybko transportowana dalej. Drugi wąż jest przezroczysty, bardzo elastyczny i zakończony sitkiem, czyli filtrem wstępnym. Sprawdza się on szczególnie wtedy, gdy chcemy uzyskać czystą wodę.

Urządzenie pobiera ciecz z głębokości do 28 metrów z wydajnością do 600 litrów na minutę. Przed każdym uruchomieniem należy sprawdzić poziom oleju; pojemność miski to 0,6 litra. Pierwsza wymiana oleju powinna mieć miejsce po pięciu godzinach użytkowania pompy, a każda następna co 50 godzin.

R

Zalety

• Mocny silnik;
• Cicha praca;
• Dobra wydajność.
Q

Wady

  • Pompa niezatapialna. 

Każdy pragnie pompy do brudnej wody o dużej wydajności, ale dokładnie jakie parametry będą najistotniejsze? Sprawdź już teraz czym należy się kierować przy wyborze idealnej opcji

Przedstawione w powyższym zestawieniu pompy do wody brudnej są świetne i ich szeroki zakres zastosowania sprawia, że będą idealne dla małego domostwa, jak i dużego gospodarstwa. Czym jednak różnią się profesjonalne pompy do szamba od tych mniejszych? Czy rzeczywiście potrzebne będzie wydanie ogromnych pieniędzy na nad wyraz efektownie pracującą pompę do szamba z rozdrabniaczem.

Rozwiązaniem idealnym okaże się więc pompa z rozdrabniaczem do szamba, która będzie oferować nam odpowiednie parametry. W tym najważniejsza jest wyżej wspomniana maksymalna wydajność i moc silnika odpowiedzialnego za działanie. Równie kluczowa okazać się może maksymalne zanurzenie. Jak widzimy, parametrów jest, wiele, a to dopiero początek.

Profesjonalne pompy do szamba muszą być trwałe i pracować na bardzo dużym zanurzeniu. Nie zaszkodzi też wyposażyć się w opcję z bardzo ciekawymi akcesoriami, które ułatwią korzystanie z pompy do wody brudnej i też zagwarantują nam wysoce skuteczną pracę. Nie mniej istotną rolę odegra maksymalna wielkość drobin czy też inne pozostałe parametry. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://building-companion.pl/blog/artykuly/instalacje/pompa-do-szamba-brudnej-wody-jak-wybrac-na-co-zwrocic-uwage/

Moc i wydajność to dwie podstawowe kwestie

Pompy do szamba to urządzenia wyposażone w silniki elektryczne jak i spalinowe. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać opcje elektryczne, które charakteryzują się wysoką kulturą pracy i bezobsługowym działaniem. Inna opcja to silniki spalinowe gwarantujące o wiele większą moc i wydajność pracy.

Nieważne co wybierzemy, musimy pamiętać o tym, że bezpośrednio z mocą związana jest też wydajność pracy, a więc wartość podawana w litrach na godzinę czy też w litrach na minutę. Wskazuje to na wydajność urządzenia i na to jak skutecznie sobie radzi z wyprowadzeniem wody i zanieczyszczeń z domostwa.

MOTOPOMPA XGP20 +30m pompa spalinowa

pompy do wody brudnej

POMPA SZAMBA KAŻDEJ WODY Z ROZDRABNIACZEM

pompa do wody brudnej ranking

Klasa wykonania też bardzo ważna

Inną kwestią jest też samo wykonanie. Jeśli nie chcemy martwić się o to, że po kilku latach pompa ulegnie uszkodzeniu i będziemy musieli zamawiać produkt na nowo, należy przede wszystkim uwzględnić materiały, jakie wykorzystanie zostały do wyprodukowania poszczególnych komponentów.

Jedną z części, która powinna mieć wzmocnioną charakterystykę, jest żeliwna turbina rozdrabniająca. Gwarantuje to bardzo skuteczną eliminację ogromnych kawałków, przez co nie musimy martwić się o zapchanie pompy. Ponadto, linka do bezpiecznego opuszczania też powinna być jak najtrwalsza – ze stali.

Kolejnym czynnikiem o dużym znaczeniu jest wysokość tłoczenia

Jak największe zanurzenie to jedna z najważniejszych kwestii w przypadku zatapialnych pomp. Aby cieszyć się jak najwydajniejszą propozycją o świetnej skuteczności, musimy upewnić się, że maksymalna głębokość sprzętu, na którą pompa działa, musi wynosić nie mniej niż 10 metrów.

Rzecz jasna pamiętajmy, że wysokość podnoszenia może wynieść nawet i 20-30 metrów. Aczkolwiek tak duże wartości będą częściej dostępne w przypadku bardziej profesjonalnych sprzętów do ogromnych domostw, a nie do pomp ogrodowych do wody brudnej o stosunkowo małej powierzchni i małej liczbie uczestników.

POMPA DO SZAMBA I BRUDNEJ WODY SZLAMOWA EUROTEC

pompa do brudnej wody o dużej wydajności

POMPA DO WODY BRUDNEJ SZAMBA Z ROZDRABNIACZEM

mocna pompa do szamba

Wielkość drobin i pozostałe parametry też istotne

Kolejnym wysoce istotnym czynnikiem pozytywnie wpływającym na jakość sprzętu i na jego skuteczność pracy jest możliwość rozdrabniania większych obiektów. Jak wiemy, do szamba trafia wiele różnych przedmiotów. Jeśli nie chcemy później martwić się o to, że sprzęt zostanie zapchany i będziemy mieć kolejny problem do rozwiązania, to zakup pompy do szamba z rozdrabniaczem.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się martwić o to, że urządzenie ulegnie przedwczesnemu uszkodzeniu. Pamiętajmy jednak, że każdy sprzęt ma z góry określoną maksymalną wielkość drobin, z jakim dany model może sobie poradzić. Warto wybierać tylko te propozycje, których ich wielkość jest nie większa niż 30 mm.

Pompa ogrodowa do wody brudnej musi być też wyposażona w ciekawe dodatki

Choć nie jest to najistotniejszy aspekt zakupu takiego urządzenia, bardzo ważną rzeczą jest uwzględnienie też akcesoriów dodatkowych i wyposażenia, jaki dany produkt ma nam do zaoferowania. Jest to świetny sposób na ocenę czy cena danego urządzenia jest współmierna do tego co otrzymujemy.

Pamiętajmy natomiast o tym, że wyposażenie akcesoryjne to, między innymi, wąż o odpowiedniej długości (najlepiej 20 metrów bądź też 30 metrów), a także wszelkie dodatkowe złączki czy też zapasowe elementy i opaski. Rzecz jasna w przypadku spalinowych odpowiedników załączony olej czy też klucze montażowe mogą okazać się ciekawym dodatkiem, który zaoszczędzi nie tylko czas, ale i pieniądze, jakie w innym razie musielibyśmy wydać.

Pompa do wody brudnej i szamba – ranking 2024

Produkt zwycięzca, a mianowicie POMPA DO SZAMBA WODY BRUDNEJ CZYSTEJ + WĄŻ 30M gwarantuje nam świetne parametry przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. Ponadto propozycja oferuje również 2 zabezpieczenia termiczne, co w połączeniu z trwałością. To dodatkowo sugeruje stalowa linka do opuszczania pompy, żeliwne wykończenie rozdrabniacza, jak i grube uzwojenie.

Jeśli jednak wolimy opcję o nieco większej wydajności czy też oferującą wysokość podnoszenia na nawet i podwójnie wysokim poziomie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić alternatywy czy też poszukać własnego produktu wykorzystując zawarte w powyższym poradniku wskazówki zakupowe.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dobra pompa do wody brudnej - szamba
Average rating:  
 0 reviews