Przygotowanie gruntu to w przypadku odpowiednio zadbanego ogrodu czy trawnika podstawa. Należy we właściwy sposób spulchnić glebę, co także równoznaczne będzie z doprowadzeniem wody i powietrza. Istnieje szereg urządzeń na rynku, które mogą uprościć to zadanie i zdecydowanie ukrócić proces zakupu.

Glebogryzarka spalinowa to jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań dla osób, które muszą zająć się sporą powierzchnią ogrodową czy nawet polem lub sadem. Pozwalają one w komfortowy i szybki sposób przygotować glebę pod zasiewy, nadając jej odpowiednią ilość powietrza oraz wody. Jednakże, jaka glebogryzarka do ogrodu okaże się najskuteczniejsza? Istnieje przecież bardzo duża ilość tych urządzeń, a każdy producent oferuje modele o różnych parametrach.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Glebogryzarka spalinowa kultywator HIGHER 100cm 1

Kultywator HIGHER 100cm

9.9

Tania

Allegro Logo
GLEBOGRYZARKA spalinowa HORTMASZ 7KM 1

Glebogryzarka HORTMASZ 7KM

9.7

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 
GLEBOGRYZARKA URSUS 65 KM 1

GLEBOGRYZARKA URSUS 6,5KM

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Glebogryzarka Agroma T7080L3G 7KM 1

Glebogryzarka Agroma T7080L3G

9.4

Średnia

Allegro Logo

Z tego właśnie powodu warto zapoznać się z zestawieniem, w którym przedstawiliśmy cztery najciekawsze propozycje w 2024 roku. Podczas wyboru najlepszej glebogryzarki spalinowej zwracaliśmy uwagę na tak istotne kwestie jak szerokość roboczą, rodzaj zastosowanych ostrzy, pojemność oraz moc silnika, a także szereg komfortowych i funkcjonalnych aspektów. Opinie glebogryzarki spalinowej również okazały się bardzo istotne.

Glebogryzarka spalinowa kultywator HIGHER 100cm

ranking fotelików samochodowych 15-36

Recenzowana glebogryzarka oferuje nam bardzo dużą szerokość roboczą, regulację głębokości, a także odpowiednią moc oraz jakość ostrzy, aby skutecznie i bezproblemowo radzić sobie z każdym rodzajem gleby. Co ciekawe, jest to także jedna z bardziej budżetowych glebogryzarek!

Producent Higher oferuje nam czterosuwowy silnik, który generuje 6,5 KM mocy znamionowej. Biorąc pod uwagę pojemność 196CC, jest to zdecydowanie akceptowalny wynik. Istotnym elementem jest także fakt, że produkt wyposażony został w czujnik poziomu oleju.

Narzędzie oferuje nam głębokość spulchniania do 350 mm, a szerokość aż do 1000mm. Jest to zatem jedna z bardziej uniwersalnych ofert w tym przedziale cenowym. Jeśli chodzi o ostrza, to znajdziemy tutaj 8 gniazd, w których zamocowano aż 32 ostrza.

Z dodatkowych cech musimy mieć na uwadze funkcję wstecznego obracania noży, a także zastosowanie specjalnych uchwytów. Pokryte zostały antypoślizgową powłoką, co dodatkowo poprawia precyzję pracy.

Zaletą tego rozwiązania jest bardzo duża moc oraz niskie spalanie, dzięki czemu glebogryzarka gwarantuje nam wydajną i tanią pracę przez długi czas. Zwróćmy także uwagę na jakość wykonania. Jest to dosyć ciężkie urządzenie, co nie jest tak oczywistą wadą. Dzięki duże masywności, urządzenie idealnie sobie radzi z każdą przeszkodą.

Należy jednak pamiętać, że urządzenie wyposażone zostało w pojedynczy pasek klinowy. Z uwagi na dużą moc, zużywa się on dosyć szybko, a co za tym idzie trzeba pamiętać o ewentualnym zamienniku. Oprócz tego, otrzymujemy tutaj bardzo podstawowy zestaw. Na wyposażeniu nie ma ani oleju, ani zamienników, ani innych akcesoriów.

R

Zalety

• Duża moc;
• Niskie spalanie;
• Bardzo dobra wydajność;
• Duża szerokość robocza;
• Relatywnie iska cena.
Q

Wady

• Szybko zużywający się pasek napędowy;
• Brak jakiegokolwiek wyposażenia dodatkowego.

GLEBOGRYZARKA spalinowa HORTMASZ 7KM

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

O wiele droższym rozwiązaniem będzie glebogryzarka od firmy HORTMASZ, która gwarantuje nam jeszcze większe, cięższe i masywniejsze urządzenie. Znajdziemy tutaj bardzo bogate wyposażenie dodatkowe, niezwykle wydajne urządzenie, a także najwyższej jakości wykonanie.

Co prawda jest to jedna z droższych ofert, lecz z pewnością ogromna ilość dodatkowych kompletów oraz zestawy wyposażeniowe czy zamienniki przypadną do gustu każdemu użytkownikowi. Co więcej, producent w zestawie oferuje także dwa oryginalne oleje silnikowe sprawdzonej i renomowanej firmy.

Dodatkowo będziemy mogli korzystać z oryginalnych, dodatkowych kół stalowych czy kół prowadzących gumowych. Wszystko to, aby przygotować urządzenie do wydajnej i szybkiej pracy na polu. Jeśli chodzi o samo wykonanie akcesoriów, to są one 2 razy grubsze niż standardowo, a do produkcji wykorzystano stal powlekaną CCE PROFI.

Kolejną istotną kwestią, którą z pewnością możemy uznać za zaletę urządzenia, to ponadprzeciętne parametry. Przede wszystkim zastosowano tutaj bardzo mocny silnik, który sprzężony został ze skrzynią biegów opartą o przekładnie zębate. Co ciekawe, do dyspozycji mamy tutaj aż 3 biegi – 2 do przodu i jeden do tyłu.

Moc znamionowa urządzenia wynosi 6,5 KM, a więc jest to z pewnością akceptowalny wynik. Pamiętajmy natomiast, że szerokość robocza jest nieco mniejsza niż w poprzednim przypadku. Wynosi tutaj 85 cm, a więc dla niektórych osób może być to zbyt mała szerokość.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• 3 biegowa skrzynia biegów;
• Niezwykle bogate wyposażenie dodatkowe;
• Szereg akcesoriów oraz części zamiennych;
• Łańcuch napędowy.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Nieco niska szerokość robocza.

GLEBOGRYZARKA URSUS 6,5 KM

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejną alternatywą, która gwarantuje nam niezwykle ciekawe rozwiązanie, jest inny model firmy FORTMASZ. Jest to co prawda nieco lżejsza opcja, aczkolwiek oferuje większą i do tego regulowaną szerokość roboczą.

Model TIG6580-1 L wyposażony został w hartowane gwiazdy robocze, które podobnie jak w poprzednio opisywanej glebogryzarce gwarantują nam wysoką jakość cięcia oraz wzbierania gleby, co przekłada się na bardzo szybkie i precyzyjne jej przygotowanie.

Silnik o pojemności 196CC generuje 6,5 KM, lecz jest to maksymalna moc silnika. Oznacza to, że znamionowa, stała moc silnika będzie nieco mniejsza. Dodatkowo, produkt wyposażony został w dwubiegową skrzynię – 1 bieg do przodu, 1 do tyłu.

Charakterystyczną cechą produktu jest jego duża możliwość regulacyjna. Dotyczy to zarówno szerokości jak i głębokości roboczej. Oznacza to, że możemy liczyć na duże możliwości dotyczące dostosowania urządzenia do konkretnej pracy.

Problematyczna wydaje się jednak dosyć wysoka cena, szczególnie kiedy produkt oferuje nieco mniejszą moc oraz mniejszą głębokość roboczą, która w tym przypadku wynosi 310 mm. Dla porównania pozostałe glebogryzarki oferują do 340-350 mm.

R

Zalety

• Trwałe wykonanie;
• Bogate wyposażenie dodatkowe;
• Dużo akcesoriów w zestawie;
• Duże możliwości regulacyjne szerokości i głębokości roboczej.
Q

Wady

• Nieco niska moc znamionowa;
• Głębokość robocza wynosząca 310 mm.

Glebogryzarka Agroma T7080L3G 7KM

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na największej, najmasywniejszej ofercie, to glebogryzarka od firmy AGROMA będzie zdecydowanie faworytem. Otrzymujemy tutaj ogromną szerokość roboczą, bardzo trwałe wykonanie oraz dużą moc z wieloma innymi dodatkami.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na samą moc silnika – wynosi ona 7 KM, a więc jest to najmocniejsze urządzenie w zestawie. Oprócz tego, skrzynia biegów sprzężona z silnikiem oferuje 3 biegi – 2 do przodu oraz 1 wsteczny. W połączeniu z zastosowaniem oleju do skrzyni biegów, mamy gwarancję wydajności, a także trwałości.

Pamiętać należy także o tym, że z uwagi na wysoką moc, producent zastosował podwójny pasek zębaty, a także podwójne koła pasowe. Te natomiast zostały wykonane z aluminium, a więc idealnie odprowadzają temperaturę, a także gwarantują trwałość i solidność.

Urządzenie wyposażone zostało w kilka ciekawych funkcjonalności, w tym regulacje rozstawu kół, regulację uchwytu (w pionie i w poziomie), a także możliwość dostosowania prędkości obrotowej noży do naszych preferencji. Oprócz tego, możemy także liczyć na alert olejowy, który informuje nas o niskim poziomie oleju.

Zestaw wyposażony został także w ogromną ilość osprzętu, w którym znajdziemy przyczepkę, kultywator, lemiesz odśnieżający, pielnik, czy oczywiście pług. Pomimo krótkiej prezencji na rynku, produkty tej firmy zdecydowanie przypadną do gustu niejednemu użytkownikowi. Pamiętajmy jednak, że produkt jest drogi.

R

Zalety

• Duża moc silnika;
• Alert olejowy;
• Wiele funkcji regulacyjnych;
• Bardzo bogate wyposażenie.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Jaka glebogryzarka spalinowa okaże się najlepsza w 2024 roku?

Powyższy ranking przedstawia bardzo dobre glebogryzarki, które dostarczają nam wystarczającej wydajności dla każdego użytkownika. Warto natomiast pamiętać o kilku istotnych kwestiach, gdybyśmy postanowili samemu znaleźć idealne rozwiązanie. W ten sposób poznamy się na tych urządzeniach oraz podejmiemy właściwą decyzję.

Szukając glebogryzarki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry techniczne silnika oraz na parametry mechaniczne. To te dwie kwestie są bardzo ważne, gdyż one definiują czy glebogryzarka poradzi sobie z dużym lub małym polem oraz konkretnym rodzajem gleby.

Warto zauważyć, że właściwy wybór tego narzędzia zależny jest także od możliwości regulacyjnych, a także ilości akcesoriów, jakie otrzymujemy. Opinie glebogryzarki spalinowej także znajdą przydatność. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem: https://askdom.pl/polecane/czym-jest-glebogryzarka-i-czy-warto-ja-kupic.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

A może przyda ci się szybka łuparka do drewna? Sprawdź nasz ranking tego typu produktów.

Silnik i skrzynia biegów

Spalinowe urządzenia do wzruszania gleby wymagają przede wszystkim odpowiedniej mocy, aby uniknąć przegrzania bądź niewydajnej pracy na dużych obszarach. Z tego właśnie względu wybierając glebogryzarkę spalinową, musimy mieć na uwadze pojemność i moc silnika, a także ilość biegów.

Standardowo wykorzystuje się dwubiegowe skrzynie, po 1 biegu do przodu i do tyłu. Ciekawym natomiast wyborem jest nieco droższa glebogryzarka, w której znajdziemy 2 biegi do przodu. Poprawi to wydajność urządzenia.

Jeśli chodzi o moc silnika, to bardzo ważne jest porównanie parametru mocy znamionowej. W bardzo dużym uproszczeniu, jest to stała i stabilna moc urządzenia podczas standardowej, znormalizowanej pracy. Tuta warto wybierać urządzenia o mocy powyżej 6 KM.

Glebogryzarka Agroma T7080L3G 7KM

dobra glebogryzarka

Glebogryzarka spalinowa kultywator HIGHER 100cm

najlepsza glebogryzarka spalinowa

Szerokość i głębokość robocza

Szukając właściwego narzędzia, musimy pamiętać również o tym jaka jest szerokość robocza. To bardzo ważna kwestia, w szczególności kiedy mamy do czynienia z bardzo dużymi obszarami. Wtedy warto szukać glebogryzarek, które gwarantują szerokość wynoszącą powyżej 90-100 centymetrów.

Innym parametrem, bardzo istotnym dla wydajnej pracy urządzenia, jest maksymalna głębokość pracy. Jeżeli przygotowujemy glebę dla upraw niewymagających dużych i rozbudowanych systemów korzeniowych, to nie musimy martwić się o ten parametr. Kiedy natomiast zależy nam na głębokim spulchnieniu gleby, warto wybrać urządzenia oferujące maksymalną głębokość wynoszącą aż 350 mm.

Regulacje oraz pozostałe funkcjonalności

Gdy tylko upewnimy się, że wybrany przez nas model oferuje dużą moc i wystarczającą dla naszych potrzeb szerokość i głębokość roboczą, będziemy musieli także pamiętać o regulacji. Funkcje regulacyjne mają niebagatelny wpływ na jakość wykonania urządzenia oraz jego uniwersalność.

Możliwość ustawienia mniejszej bądź większej szerokości będzie przydatne w przypadku pracy na obszarze o określonym kształcie i rozmiarze. Oprócz tego, czasami przyjdzie nam przekopywać ziemię do mniej wymagających upraw, a więc zmniejszenie głębokości będzie zbawienne dla nieco mniej potężnych narzędzi.

GLEBOGRYZARKA spalinowa HORTMASZ 7KM

jaka glebogryzarka do ogrodu

GLEBOGRYZARKA URSUS 6,5 KM

jaka glebogryzarka spalinowa

Glebogryzarka spalinowa opinie 2024

Dobra glebogryzarka to taka, która przede wszystkim jest bardzo często polecana przez innych użytkowników. Często powtarzające się pochwały dotyczące mocy lub niskiego spalania czy też jakości wykonania będą dodatkową sugestią podczas wyboru.

Należy natomiast pamiętać, że opinie to subiektywne źródło informacji, a więc warto przeglądać wyłącznie te uwagi, które pochodzą od zweryfikowanych kupujących lub od osób, które mogą potwierdzić zakup produktu zdjęciem.

Podsumowanie poradnika jaka glebogryzarka do ogrodu okaże się najlepsza

Powyższy poradnik oraz zestawienie z pewnością pomoże wam szukając odpowiedzi na pytanie jaka glebogryzarka do ogrodu okaże się najlepsza. Artykuł poruszył najistotniejsze kwestie, które charakteryzują wydajność produktu.

Jeśli jednak wolicie skorzystać z naszej pomocy, to polecamy jeden ze zrecenzowanych produktów. Szczególnie ciekawą opcją będzie budżetowa, aczkolwiek bardzo dobrze wykonana Glebogryzarka spalinowa kultywator HIGHER 100cm. Oferuje dużą szerokość roboczą, ciekawe funkcje regulacyjne, a także niską cenę.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką glebogryzarkę spalinową wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by nickt

Też mam highera. Pasek poszedł szybko, ale po wymianie dalej ładnie chodzi. Nie ma co przepłacać jak ktoś nie ma wysokich wymagań.

 by dżeki

Higher to podstawowa wersja, ale kupiłem i działa ;D ciekaw jestem jak długo pociągnie ten pasek

 by bex44

Mega mocna jest agroma. Zasięg pracy i moc silnika też na duży plus.

 by vicky

Hortmasz wypada bardzo dobrze. Sam mami polecam każdemu kto się zastanawia.

 by ALAN

W moim mieście jest możliwość wypożyczenia glebogryzarki. No, ale jak widzę dobre w dobrej cenie to bez sensu płacić za wypożyczenie. Będę miał już swoją na lata.