Zakup pompy głębinowej to niezwykle trudna decyzja, którą prędzej czy później każdy użytkownik domku jednorodzinnego, letniskowego czy dużego sadu będzie musiał podjąć – o ile oczywiście do działki nie doprowadzono wody, a lustro wody znajduje się wyjątkowo głęboko pod ziemią.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
POMPA GŁĘBINOWA ŚRUBOWA 2700 1

Pompa EINBACH 2700l

9.9

Średnia

Allegro Logo
POMPA MAR POL ORCA 1

MAR-POL ORCA

9.8

Droga

Allegro Logo
BASS POLSKA POMPA DO WODY GŁĘBINOWA 750W 1

Pompa BASS POLSKA

9.7

Droga

Allegro Logo
POMPA DO STUDNI WODY NUREK GŁĘBINOWA HEIDMANN 1

Pompa HEIDMANN

9.6

Tania

Allegro Logo
POMPA DO WODY GŁĘBINOWA NUREK DOLNOSSĄCA 500W ORCA 1

Pompa ORCA 500W

9.4

Tania

Allegro Logo

Istnieje wiele firm, które od lat zajmują się produkcją takich urządzeń. Dzięki temu w chociaż małym stopniu możemy wyeliminować niepewne modele, których niezawodność poddawalibyśmy w wątpliwość. Aby jednak jeszcze bardziej sprecyzować konkretne możliwości, warto dowiedzieć się więcej o poszczególnych modelach z 2024 roku.

W dzisiejszym rankingu pomp głębinowych przedstawimy pięć skrupulatnie wybranych urządzeń. Głównym powodem ich obecności w zestawieniu jest przede wszystkim wysoka jakość wykonania, ale także wydajność pompowania wody. Oprócz tego, tworząc listę kierowaliśmy się również funkcjonalnością oraz bezobsługowością, mocą oraz maksymalną wysokością podnoszenia.

Profesjonalne bakterie do oczyszczalni – sprawdź nasz ranking.

POMPA GŁĘBINOWA ŚRUBOWA EINBACH 2700 l/godz

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pompa głębinowa, która zwycięża w dzisiejszym rankingu pom głębinowych, przygotowana została przez niemiecką firmę Einbach i jest zdecydowanie faworytem pod względem wydajności pracy oraz mocy. Jest to także jedna z lepiej ocenianych, ale także jedna z droższych ofert w dzisiejszym zestawieniu.

Jest to śrubowa pompa głębinowa, znana także jako pompa ślimakowa, która charakteryzuje się rzadką potrzebą konserwacji, a ich wykonanie oraz konstrukcja gwarantuje niezawodność oraz żywotność przez wiele lat. Ten konkretny model oferuje nam moc na poziomie 750 W, a więc jest to bardzo mocny produkt.

Z innych parametrów na pewno warto zwrócić uwagę na wydajność. Wynosi ona 2700 litrów na godzinę, co plasuje ten konkretny model bardzo wysoko, jeśli chodzi o wydajność. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że wysokość podnoszenia wody jest tutaj bardzo duża, bo wynosi aż 90 metrów. Pompa oferuje także średnicę na poziomie 102 mm i przeznaczona jest do odwiertów ze średnicą wynoszącą 110 mm.

Oferowany produkt gwarantuje nam bezawaryjną, a co ważniejsze bezobsługową pracę przez wiele lat. Z tego właśnie powodu nie musimy się martwić o problemy związane z procesem konserwacyjnym. Oprócz tego, warto także zwrócić uwagę na specjalne zabezpieczenie termiczne, które znajduje się w każdej pompie głębinowej firmy Einbach.

Nie jest to jednak urządzenie bez wad. Przede wszystkim pompa jest dosyć głośna, co jest po części spowodowane dużą mocą i bardzo wydajnym poborem wody. Co więcej, cena jest także wysoka, a więc może wpłynąć to na końcową decyzję.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Bardzo wydajna;
• Wysokość podnoszenia wody max 90 metrów;
• Zabezpieczenie termiczne;
• Bezawaryjna i bezobsługowa.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Głośno pracuje.

Bardzo dobra pompa głębinowa POMPA MAR-POL ORCA

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejnym ciekawym wyborem będzie pompa głębinowa polskiej produkcji, która charakteryzuje się nieco mniejszą wydajnością, lecz równie wysoką jakością wykonania. Co więcej, rozmiar pompy jest tutaj taki sam, jak w przypadku zwycięzcy rankingu, a wydajność niewiele gorsza.

Otrzymujemy tutaj produkt, który gwarantuje nam wydajność na poziomie 1,5 m3/h. W przeliczeniu na litry, daje nam to wydajność wynoszącą 1500 litrów na godzinę. Jest to zatem nieco mniejsza liczba niż u zwycięzcy rankingu, lecz z pewnością wystarczająca.

Należy także pamiętać o tym, że mniejsza wydajność spowodowana jest zastosowaniem tutaj nieco słabszego silnika, który generuje moc na poziomie 550 W. Ze względu jednak na bardzo dobre wykonanie, przedstawiane parametry są rzeczywiste i w pełni odzwierciedlają możliwości pompy.

Produkt wyposażony został w wyłącznik termiczny, który niweluje możliwość uszkodzenia pompy poprzez przegrzanie. Co więcej, producent gwarantuje miedziane uzwojenie, co przekłada się na większą wytrzymałość.

Jeśli chodzi o pozostałe dane techniczne, to maksymalne obroty silnika wynoszą 2800 RPM, a średnica pompy to 100 mm. Warto także pamiętać o tym, że przyłącze węża przygotowane jest pod średnicę 25 mm.

Polski producent oferuje także dwie stalowe linki. Służą one do opuszczania pompy w taki sposób, aby nie uszkodzić węża czy linki. Jest to także jedno z nielicznych urządzeń, które oferuje silnik indukcyjny, a sama pompa zalewana jest olejem chłodzącym. Poprawia to stabilność urządzenia oraz gwarantuje utrzymywanie odpowiedniej temperatury przez cały czas pracy.

Jest to natomiast dosyć drogie urządzenie, a dodatkowo w tej cenie możemy liczyć na nieco lepsze parametry u konkurencji. Urządzenie jest jednak niezwykle solidnie wykonane, oferuje bardzo dobrej jakości podzespoły, a dodatkowo kultura pracy jest lepsza niż w pozostałych pompach.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Duża wydajność;
• Wysoka kultura pracy;
• Zabezpieczenie przed przegrzaniem;
• Dobra maksymalna wysokość słupa wody.
Q

Wady

• Przeciętna moc;
• Wysoka cena.

BASS POLSKA POMPA DO WODY GŁĘBINOWA 750W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na bardzo dobrym i bardzo mocnym urządzeniu, które dodatkowo pochodzi z polskiej produkcji, to warto przemyśleć zakup pompy głębinowej od producenta BASS POLSKA. Jest to śrubowa pompa, która oferuje nam wzmocnioną, metalową budowę, a także bardzo mocny silnik.

Tak jak i poprzedni produkt, tak samo i tutaj mamy do czynienia ze specjalnym zabezpieczeniem przed przegrzaniem. Wyłącznik automatycznie wyłączy urządzenie w przypadku zbyt wysokiej, niebezpiecznej dla integralności pompy temperatury.

Bardzo wysoka moc na poziomie 750 W przekłada się także na świetną maksymalną wydajność. Wynosi ona 70 litrów na minutę, co daje nam w przybliżeniu 4200 litrów na godzinę. Jest to zatem najwydajniejsza pompa, jaką znajdziemy w tym zestawieniu.

Sama maksymalna wysokość słupa wody wynosi 60 metrów, co jest przeciętnym wynikiem – szczególnie biorąc pod uwagę jakość urządzenia oraz jego cenę. Jeśli chodzi o pozostałe wymiary, to pompa oferuje nam średnicę 100 mm, a przyłącze węża to standardowa średnica 25 mm, czyli 1”.

Co ciekawe, producenci zapewnili, że przedstawiony model gwarantuje bardzo cichą pracę, co w przypadku tak wydajnego urządzenia jest zdecydowanie atutem. Niestety, wygórowana cena może wpłynąć na zakup pompy.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Najlepsza wydajność;
• Niska głośność pracy;
• Bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

• Bardzo droga;
• Przeciętna wysokość słupa wody.

POMPA DO STUDNI WODY NUREK GŁĘBINOWA HEIDMANN

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Nieco bardziej budżetowym wyborem będzie pompa do studni firmy Heidmann. Jest to niemiecka oferta, która gwarantuje nam akceptowalną moc oraz wydajność pracy, szczególnie w przypadku użytkowania pompy w gospodarstwie rolnym do podlewania lub innych mało wymagających aktywności.

Urządzenie oferuje nam moc 460 W oraz wydajność na poziomie 1080 litrów na godzinę. Jest to zatem jedno mniej wydajnych ofert, które znalazły się w tym zestawieniu. Jednakże, bardzo ważna jest tutaj także cena, która jest ponad dwukrotnie niższa niż u konkurencji.

Co ciekawe, wysokość podnoszenia wynosi maksymalnie 60 metrów, a więc jak na tak budżetowe rozwiązanie jest to całkiem dobry wybór. Należy jednak pamiętać, że nie jest to urządzenie przeznaczone do kompletnego zanurzenia w wodzie, gdyż po dłuższym czasie może dojść do uszkodzenia.

Produkt przystosowany jest do prac w dosyć łatwych i mało wymagających warunkach oraz w przypadku łatwego dostępu do źródła wody. Warto pamiętać także, że otrzymujemy tutaj dosyć krótki kabel zasilający. Oprócz tego, próżno szukać w tym przypadku zabezpieczenia termicznego przed przegrzaniem.

Jednakże, w zestawie otrzymamy dodatkową opaskę zaciskową, a także sznurek, który pomoże nam zawiesić pompę i nie uszkodzić ani urządzenia, ani węża podczas montażu.

R

Zalety

• Niska cena;
• Mała waga;
• Wysoka trwałość;
• Uniwersalne przeznaczenie.
Q

Wady

• Przeciętna wydajność;
• Brak zabezpieczenia termicznego.

POMPA DO WODY GŁĘBINOWA NUREK DOLNOSSĄCA 500W ORCA

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Urządzeniem o podobnej charakterystyce do poprzednio opisywanego produktu jest pompa Orca. Tutaj mamy nieco inną złączkę, dostosowaną do nieco mniejszych węży. Oferowana moc jest jednak bardziej niż wystarczająca, a duża maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody sprawia, że to bardzo ciekawa, tania alternatywa.

Z uwagi na rodzaj pompy głębinowej (typu nurek), oferowana moc jest dosyć duża. Silnik gwarantuje nam 500 W mocy, co przekłada się na ciśnienie 4 atm. Co więcej, średnica pompy wynosi aż 110 mm, a wykorzystanie stopów aluminium sprawia, że urządzenie jest odporne na korozję.

Co więcej, warto także zwrócić na wydajność. Wynosi ona 1 m3 na godzinę, co przekłada się na możliwość przepompowania do 1000 litrów w ciągu godziny. Jest to zatem zdecydowanie akceptowalny wynik, w szczególności kiedy weźmiemy pod uwagę rodzaj urządzenia.

Produkt dostosowany został do mniejszych węży niż w przypadku śrubowych pomp głębinowych. Wyjście na wąż to 3/4’, czyli 19 mm. W zestawie znajdziemy także dodatkowy sznurek, który pomoże nam umieścić pompę bez jej uszkodzenia.

Jest to z pewnością budżetowe rozwiązanie, lecz solidnie wykonane. Jeśli zatem nie planujemy bardzo zaawansowanych prac, w których wymagana jest bardzo duża wydajność, to pompa Orca będzie z pewnością ciekawą alternatywą.

R

Zalety

• Duża maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody;
• Trwałe wykonanie korpusu pompy;
• Bardzo tania;
• Kompatybilność z wężami 3/4’.
Q

Wady

• Przeciętna wydajność;
• Stosowane głównie w przypadku mało wymagających prac gospodarczych.

Jaka pompa głębinowa okaże się najlepsza? Poradnik zakupowy 2024

Powyższy ranking pomp głębinowych przedstawił pięć bardzo ciekawych ofert. Gwarantują one różną wydajność, a także stosujemy je do węży o różnej średnicy. To, co jednak pozostaje niezmienne, to wysoka jakość wykonania.

Szukając dobrej pompy głębinowej musimy przede wszystkim pamiętać o tym, żeby nasza opcja charakteryzowała się wydajnością, która odpowie naszym oczekiwaniom oraz wymaganiom. Oprócz tego, bardzo istotne jest zapoznanie się ze wszelkimi funkcjami zabezpieczającymi.

Wykonanie urządzenia to jedno z najważniejszych i najbardziej kluczowych elementów. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrana przez nas pompa głębinowa oferowała jak najlepszą niezawodność, a także nie wymagała od nas częstych konserwacji. Opinie pompy głębinowej okażą się równie istotne. Warto natomiast zapoznać się z dodatkowymi informacjami w poniższym artykule: https://jakbudowac.pl/Jaka-wybrac-pompe-glebinowa.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc oraz wydajność

Najbardziej podstawowymi parametrami, które wpływają na efektywność pracy pompy głębinowej, są oczywiście ich moc oraz wydajność pompowania. Co ciekawe, liczby te są ze sobą powiązane, gdyż to od mocy silnika zależy częściowo z jaką wydajnością produkt będzie pompował wodę.

Zachęcamy wybierać urządzenia, których moc wynosi minimalnie 500 W. Wtedy otrzymujemy także pewność, że wydajność nie będzie niższa niż 1000 litrów na godzinę. Do bardziej wymagających prac zachęcamy wybór pompy o mocy 700 W oraz wydajności przekraczającej nawet 2500 litrów na godzinę.

BASS POLSKA POMPA DO WODY GŁĘBINOWA 750W

tanie pompy głębinowe

POMPA GŁĘBINOWA ŚRUBOWA EINBACH

jaka pompa głębinowa

Bardzo ważna jest także wysokość podnoszenia wody

Powyższy parametr jest bardzo istotny, gdyż wskazuje nam wysokość, na jaką dana pompa będzie w stanie wypompować ciecz. Oznacza to, że im wyższa wartość H, tym urządzenie oferować będzie lepsze możliwości wydobywcze i pracować będzie na większej głębokości.

Zachęcamy wybierać pompy głębinowe, których maksymalna wysokość podnoszenia wody wynosi minimum 60 metrów. Co ciekawe, na rynku dostępne są o wiele wydajniejsze produkty, których H wynosić może 90 metrów, a nawet więcej!

Zwróćmy uwagę na systemy zabezpieczające

Odpowiednia i przede wszystkim bezawaryjna praca pompy to chyba najważniejsza kwestia. Kupując tego rodzaju sprzęt mamy nadzieję, że posłuży nam bezawaryjnie przynajmniej przez kilka lat. Aby uniknąć zatem problemów, warto wybierać urządzenia najwyższej jakości.

Dodatkowym jednak zabezpieczeniem jest specjalny system, który uchroni nasze urządzenie przed przegrzaniem. Automatyczne wyłączniki pozwalają nam utrzymać odpowiednią temperaturę pracy pompy oraz zniwelować szansę na uszkodzenie.

POMPA MAR-POL ORCA

pompa głębinowa ranking

POMPA DO WODY GŁĘBINOWA NUREK DOLNOSSĄCA 500W ORCA

POMPA DO WODY GŁĘBINOWA NUREK DOLNOSSĄCA 500W ORCA

Pompa głębinowa opinie i cena

Uwagi dotyczące pracy pompy można uznać za bardzo ważny aspekt podczas wyboru właściwego urządzenia. Musimy pamiętać o tym, że głębinowa pompa do wody oferować musi nie tylko wydajność i solidność, ale także wysoką kulturę pracy. Z tego właśnie względu opinie pomogą nam zdecydować czy wybrany przez nas produkt nie będzie zbyt hałasował.

Oprócz tego, ważnym aspektem podczas wyboru jest cena. O ile na rynku w 2024 roku istnieje wiele budżetowych rozwiązań, warto zastanowić się dwa razy nad zakupem tańszej opcji. Z reguły renomowani producenci oraz specjaliści w produkcji trwałych i niezawodnych sprzętów gwarantują także pewność, że przez wiele lat nie będziemy martwili się o konserwację sprzętu.

Podsumowanie rankingu pomp głębinowych

Wybór pompy głębinowej wymaga przede wszystkim wiedzy na temat konstrukcji tego sprzętu oraz tego jaka jest ich charakterystyka. Ze względu na to, że istnieje wiele rodzajów pomp głębinowych, znalezienie odpowiedzi na pytanie jaka pompa głębinowa będzie najlepsza jest zdecydowanie wymagające.

W dzisiejszym jednak rankingu przedstawiliśmy pięć atrakcyjnych ofert. Każda z nich oferuje nieco inne parametry dostosowane do innych wymagań. My natomiast polecamy najbardziej uniwersalne urządzenie, a mianowicie POMPA GŁĘBINOWA ŚRUBOWA EINBACH 2700 l/godz.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką pompę głębinową wybrać
Average rating:  
 0 reviews